Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) bigrock válasza iceQ! (#18400) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A táp hiba esélyes lehet. 12V, 2A csere táppal próbáld meg provizor. Én megpróbálnám HDD-k nélkül járatni pár napig, hogy előjön-e a hiba. Firmware a legújabb van fent ?

(#18402) iceQ! válasza bigrock (#18401) üzenetére


iceQ!
addikt

Legújabb FW van rajta. Hdd nélkül csak elő kép lesz ugye?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18404) topi66 válasza iceQ! (#18402) üzenetére


topi66
aktív tag

Hdd-k az ajánlott típusúak? Jártunk már úgy,hogy pl hasonló galibát okozott a nem ajánlott hdd

(#18405) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Keresztapám szeretne kültéri kamerát. Mindenféleképpen vezeték nélküli lenne az opcionális megoldás. A felhasználása főként arra irányulna, hogy a ház előtt álló autót monitorozza, mert pár hónap alatt kétszer is meghúzták. Amit kinéztem az a Tp Link Tapo C310 lenne. De ahogy visszaolvastam nem a legjobb képminőségű díjat nyerte el. Viszont kezelhetőség szempontjából ez lenne a legjobb neki. Miután nem a technika ördöge ezért jó lenne, ha csak belép az app-ba és nézi is a képet.
A kérdésem az lenne, hogy ez a kamera távolról is monitorozható? Azaz ha mondjuk a munkahelyén van és szeretne ránézni az otthoni kamera képére, akkor ezt meg tudja tenni? Ez is fontos lenne neki.

A kerete sajnos nagyon szűkös. 20-ezer alatti kellene mindenképp. Van esetleg ajánlás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui.: Milyen microsd-t ajánlanátok hozzá 128gb-osból.
[EZT] Néztem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18406) iceQ! válasza topi66 (#18404) üzenetére


iceQ!
addikt

WD Purple. Ezzel volt használva 4 évig. 2 hdd 100/100-as.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18407) xxxx.x válasza Selynelar (#18405) üzenetére


xxxx.x
tag

A közterület megfigyelése az első rosszakaró/irigy/megkeseredett által tett bejelentésig működik. - sajnos tapasztalat
Szombaton szereltem fel a kamerát, szerdán már csengetett a helyi KMB-s.
A kép maszkolva volt a kapu tetejétől felfele így nem sértettem törvényt. :)

(#18408) iceQ! válasza xxxx.x (#18407) üzenetére


iceQ!
addikt

Gyere át hozzánk. Az utcában minden második háznál van olyan kamera ami DIREKT az utcát nézi. Sőt, ha büncselekmény van, akkor még a felvételt is elkérik és nem szólnak érte. Furcsa dolgok ezek.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18409) Selynelar válasza xxxx.x (#18407) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm az infót. Ettől függetlenül szerintem ő így is fel akarja tenni. Próbáltam én is elmagyarázni neki, hogy ez nem hiszem, hogy működni fog. :DD Azért köszönöm a válaszod.

Valakinek esetleg válasza az eredeti kérdésemre? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#18410) MaCS_70 válasza vacs (#18389) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van. A Reolink információja a felvételek törölhetetlenségéről:

"
The answer is NO. Reolink cameras do not support deleting certain video footage that stored on the Micro SD card via Reolink software. If you want to delete the clips, you need to take out the Micro SD card to delete them on the computer.
If you don't want to take out the Micro SD card, the camera will automatically overwrite the old files when the SD card is at capacity and then continue to record. You may refer to the following methods to format the SD card to erase the recorded videos or check the status of the Micro SD card in the camera."

Ez nem igazán tetszik...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18411) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Otthonra, biztonsági/ háziállat figyelésre még mindig a MI Home 360 lenne a legjobb? :R

(#18412) faki_ válasza Selynelar (#18405) üzenetére


faki_
senior tag

"Amit kinéztem az a Tp Link Tapo C310 lenne.
...
A kérdésem az lenne, hogy ez a kamera távolról is monitorozható? Azaz ha mondjuk a munkahelyén van és szeretne ránézni az otthoni kamera képére, akkor ezt meg tudja tenni?"

A Tapo app van Androidra és iOS-re is, ezen keresztül telefonon, tableten távolról is nézhető.

(#18413) faki_ válasza Because (#18411) üzenetére


faki_
senior tag

A zártsága miatt, inkább egy hasonló árú és tudású TP-Link Tapo C200-at választanék (de nem vagyok szakértő).

(#18414) Because válasza faki_ (#18413) üzenetére


Because
őstag

köszi!!

(#18415) iceQ! válasza bigrock (#18401) üzenetére


iceQ!
addikt

Bedugtam HDD nélkül, ugyan az a hiba.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18416) bigrock válasza iceQ! (#18415) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Explóder / Chrome@IE Tab mint mond ?

[ Szerkesztve ]

(#18417) Pille99 válasza Selynelar (#18409) üzenetére


Pille99
tag

A c200 tudja

(#18418) iceQ! válasza bigrock (#18416) üzenetére


iceQ!
addikt

Semmit. Hiba üzenet nincs a logban. Kamera kép nincs.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18419) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok, Egy 4 kamerás családi házas rendszert szeretnék majd tavasszal összerakni magam. Amit kinéztem az így működhet?

- 4db Hikvision DS-2CD1043G0-I (2.8mm)(C) IP kamera
- Hikvision DS-3E0105P-E (B) PoE Switch, de lehet netet is erről osztanám szét akkor már Hikvision DS-3E0510P-E/M kéne
- Hikvision DS-7108NI-Q1/M (C) NVR
= 175ezer + HDD, kábel (akadna elfekvő)

Vagy jobban járnék ár/telj. szempontból egy Annke H500-zal? Ehhez viszont kellene poe switch mert 4 cat5e-t nincs hely lehúzni a tetőtérből = 135ezer 2T HDD-vel de külföldi gari + 27ezer a switch = 162ezer

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#18420) Selynelar válasza faki_ (#18412) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm Mindenki válaszát. Ez a memóriakártya megfelel a kamerához(Tplink Tapo C310) [link] vagy nézzek mást?

Mindenképp 128gb-re lenne szükség a hosszabb felvételi idő miatt.

Előre is köszönöm a választ. :R

(#18421) faki_ válasza Selynelar (#18420) üzenetére


faki_
senior tag

Nekem hasonló 64 GB-os van benne, kb. 5-6 nap fér rá folyamatos rögzítéssel, felülírással.

(#18422) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
adott egy kamera,32gb-os sd kártyával..szépen fel is vesz,de kb 3gb felvétel után nem játsza vissza a felvételeket..mi lehet a gond?

GO Gunners!!!

(#18423) bigrock válasza iceQ! (#18418) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha sem IVMS-ben, sem Explorer-ben, sem IE Tab-ban nincs élőkép, ám van Hik-Connectben, akkor valami helyi hálózati anomália lehet. Tűzfal, vírusirtó, vudu varázslat ?

(#18424) iceQ! válasza bigrock (#18423) üzenetére


iceQ!
addikt

Mint említettem a másik rögzítőn EGYBŐL van kép. Akkor ez hogy is van?! Hálózattal minden rendben van, vírusírtó még sosem fogta meg az IVWMS-t :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18425) Selynelar válasza faki_ (#18421) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Akkor a linkelt lesz. További szép napot Mindenkinek. :R

(#18426) Dolphine válasza Because (#18414) üzenetére


Dolphine
addikt

Azért nem ennyire egyszerű a döntés!
TP-Link Tapo C200 15FPS h264! :Y
Mi Home 360 30FPS h265. Viszont kifutó modell.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18427) topi66 válasza snooze (#18422) üzenetére


topi66
aktív tag

A kamera formázta,vagy előtte formáztad?

(#18428) snooze válasza topi66 (#18427) üzenetére


snooze
veterán

is-is..

GO Gunners!!!

(#18429) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Reolink RLC 410 5MP kamerát használok (2db) egy PoE-s switch-csel (itteni ajánlásra). A kamerákban memória kártyák vannak.
Mostanában többször előfordult, hogy mobilnetről nem tudok felkapcsolódni (connection failed). De a kamerák pedig működnek, mert ha pl. a pár 100m-re lévő szomszédtól hazamegyek, a wifi hálózaton keresztül rögtön látok mindent. Ha próbából átváltok mobilnetre, akkor megint kapcsolódási hiba. Most a munkahelyen vagyok, mobilnetről próbálkozok, és most jó :F Mitől ilyen instabil ez? :F A mobilnet 4G minden esetben...

(#18430) beers válasza st6969 (#18429) üzenetére


beers
addikt

Nekem 410W van, de nem találkoztam ilyen hibával!

M&N

(#18432) Manéni


Manéni
csendes tag

Sziasztok! 7 éve van egy Maginon IPC-1A kamerám, az a bajom vele, hogy fekete képet mutat és azt írja hogy a böngésző nem támogatja az adobe flash playert. Letöltöttem a vlc-t is, megpróbáltam más böngészőket, agyanaz.
Megköszönném, ha tudtok segíteni

(#18433) vacs válasza Manéni (#18432) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Próbáld meg Internet Explorer böngészővel, de előtte ezt olvasd el. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18434) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
Hiseeu - Besder - Anbiux - Smar - Techege kamerákból ki lehet valahogy nyerni állóképet, jpg-t? Kívülről szeretném elérni, ezért kellene a port is, amit továbbítanok kellene a routerben. Illetve böngészőből el lehet érni valahogy a streamet vagy csak mobilAPPban lehet ránézni?
Köszönöm

Illetve mi alapoból a rtsp portjuk? HomeAssistantba próbálom integrálni - helyi hálózaton -, de az 554-en nem sikerül onvif alá bekötni :( (Unknown error occurred)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#18435) MaCS_70 válasza Manéni (#18432) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is használok Maginon IPC-1A-t (egyenesen az Aldiból...), de nekem semmi gondom vele. Kiírja ugyan, hogy Flashplayer nélkül a teljesítménye may be reduced, de mindegyik böngészőben szép színes 640×480-as képe van.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18436) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

5 napos gyerkőcöm "megfigyelésére" szeretnék valamilyen megbízható éjszaka is jól látható, forgatható fejű IP camerát vásárolni.

Tudnátok-e ajánlani jó ár-érték arányú kamerát?
Xiaomi gömb fejűt javasolta a barátom, de nem értek nagyon hozzá, melyik a jó erre a célra?

Köszönöm.

(#18437) MaCS_70 válasza maglew (#18436) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gratulálok!

Mi pár hónappal járunk előttetek, és a sima Xiaomi kamera, amelyikben van sírásfigyelés, legalább olyan jól teljesít, mint a sokkal drágább, nem motoros Kami Baby.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18438) maglew válasza MaCS_70 (#18437) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi. Nektek is gratula.

Melyik az a sírásfigyelő kamera? :)

Mondjuk olyan kamera lenne célszerű, amit később mondjuk idős szüleim házába is tudnék hasznosítani kb 5-8 év múlva amikor kicsit gyengébbek lesznek.

(#18439) MaCS_70 válasza maglew (#18438) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kb. 10e Ft-os beltéri motoros Xiaomi kamerában (illetve a szoftverben) van olyan funkció, hogy ha babasírást hall, akkor riaszt a telefonon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18440) maglew válasza MaCS_70 (#18439) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi

(#18441) Manéni válasza vacs (#18433) üzenetére


Manéni
csendes tag

Köszi, de ehhez majd segítséget kell kérnem.

(#18442) Manéni válasza MaCS_70 (#18435) üzenetére


Manéni
csendes tag

Nyáron kezdte ezt a fekete képet először mutatni, akkor sikerült elérnem az Aldi szervizesét, az ő javaslatára lefuttattam a frissítést, ment is mostanáig. Most kb. 10 napja megint a fekete képernyő, mikor belépek. Bosszant, mert a kazánomat nézi, így nem tudom, hányadán állok. Nálam még sosem volt színes kép. W10-ed van? Talán a W10 frissítése okozza?

(#18443) MaCS_70 válasza Manéni (#18442) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, W10, mindig a legfrissebb, de nálam semmi gond nincs vele, három különböző gépről nézve sem.

Pedig nem is frissítettem a kamera szoftverét soha a büdös életben -- lehet, hogy ez a titok nyitja?

MaCS

Nálam meg a gázórát nézi és fényképezi... :)

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18444) st6969 válasza beers (#18430) üzenetére


st6969
őstag

Fura. Mert hogy nekem nem egyszer csinálta már ezt. Volt, hogy nyaraltunk, ránéztem volna a házra és connection failed. Akkor még Telenoros voltam. Na, mondom megint kihúzódtak a LAN kábelek, ahogy valaki takarította az asztalt (mert hogy volt ilyen is korábban), de nem. Minden a helyén. Most már Telekomos vagyok, de így is elfordult vagy 2x. Mindegy, most megy...
A másik, hogy a PC-s applikációval is gondom van. Két eszköz megy, ezek meg is jelennek a jobb oldali sidebar-on. A program megnyitásakor az utoljára nézett kamera képe jelenik meg. Hiába kattintok át (dupla kattintással) a sidebar-on a másik kamerára (elvileg át is vált, mert a nevét kiírja), maga a kép viszont nem vált át. Le kell csatlakoztatni, majd újra felcsatlakoztatni a kamerát, hogy újra a saját képét mutassa.
Nem tudom, ez érthető-e egyáltalán...Ilyen problémátok sem volt?

(#18445) Manéni


Manéni
csendes tag

Még azt megpróbálom, hogy letörlöm és újra telepítem az Aldinál kapott CD-ről.

(#18446) MaCS_70 válasza Manéni (#18445) üzenetére


MaCS_70
félisten

De mit telepítesz CD-ről? Ez egy IP-kamera, ha úgyis frissítettél rajta FW-t, akkor nincs mit telepíteni.

Egy reset viszont sokat segíthet, van rajta valahol egy lyuk mögé rejtett resetgomb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18447) Manéni válasza MaCS_70 (#18446) üzenetére


Manéni
csendes tag

Kösz, kimegyek, megnézem.

(#18448) Manéni válasza MaCS_70 (#18446) üzenetére


Manéni
csendes tag

Reset gomb nincs rajta, de furcsa volt, hogy a fej forgott rajta. Ezt máskor is csinálta, alig tudtam a nyilakkal megállítani. Lehet, hogy az adapter behányt? Vagy akkor nem mutatná a fekete képet sem?

(#18449) MaCS_70 válasza Manéni (#18448) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fekete kép a fekete-fehéret jelenti, ugye? Ha azt mutatja, akkor a táp rendben kell, hogy legyen.

Ha resetgomb nincs, akkor próbáld meg az adminfelületről!

Jobb ötletem sajnos nincs, és nem is igazán értem a jelenséget. Főleg, mert nálam nem jelentkezik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18450) Morris


Morris
veterán

Urak.
Korábban vettem egy hisseou poe switchet. Most be raknám a rendszerbe. Van rajta 2 uplink port.
Ha az nvr-t a az egyik uplink portba dugom a switchen, a másik upolink porttól meg menne a kábel a routerbe az úgy jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.