Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) emca


emca
tag

Sziasztok SOS
Nem akarom összebarmolni az Onvif 21P kamerát, de nem tudom hol találom a reset gombot, mert leszakadt a kapcsolat és azt írja, hogy reseteljem le majd újra párositsam. Tud valaki segíteni? Köszi

(#17352) vacs válasza emca (#17351) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az sd kártya fedelét vedd le és ott kell lennie egy pici lyuknak, azt nyomd meg egy tűvel.
Ha ott nincs akkor így elsőre passz kérnénk linket a kameráról!

(^)(>.<)(^)

(#17353) emca válasza vacs (#17352) üzenetére


emca
tag

Köszi szépen megnézem

(#17354) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Adott 3 poe csőkamera, hiseeu és besder. A rendszer úgy néz ki, hogy a kamerák switchbe kötve, switch összekötve az NVR-el és egy wifi repeaterrel, ami egy régi mobilról kapja a wifit. Két kamerát látok az xmeye-ben, egyet nem. Amiket látok, azoknál villog az RJ csatlakozó a kameránál, és a kis lámpa a poe switchen. Amelyiket nem látom, annál nem világít a led a switchen, akármelyik portba dugom, és a kameránál a csatlakozó világít folyamatosan. Áramot kap, sötétedéskor infrára váltott, csak a hálózaton nincs. A kábelekre a csatlakozót én raktam, a teszter szerint oké (ilyen 8 ledes teszter, nem profi). Lehet ez csatlakozó hiba? Illetve arra gondoltam, hogy routerként ugye egy régi mobil van beállítva,és annak, mikor kilőttem róla a wifit, azt a beállítást adtam, hogy 2 eszköz csatlakozhat... ilyenkor mi számít csatlakozott eszköznek? a kamerák? vagy az NVR? Vagy a repeater? Lehet, hogy azért nincs a hálózaton a 3. kamera, mert nincs neki hely a "routeren"?

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17355) markussandor válasza szetcsuszott (#17354) üzenetére


markussandor
senior tag

" azt a beállítást adtam, hogy 2 eszköz csatlakozhat... ilyenkor mi számít csatlakozott eszköznek? a kamerák? vagy az NVR? Vagy a repeater?"

minden eszköz, ami dhcp-n kér ip címet, kezdésnek vedd feljebb a limitet

(#17356) szetcsuszott válasza markussandor (#17355) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Na,nem ez a baj, feljebb vettem, de amúgy is 1 csatlakozott eszközt jelzett, gondolom az az nvr. Továbbra sem látom annak a kamerának a képét, viszont az xmeye azt írja, hogy current channel number:3 azaz-én úgy gondolom- valamilyen módon az xmeye app mégis érzékeli a kamerát, mégis csak látja az nvr? :F egy nvr reboot segíthet? Max annyit tehetek meg most, mert a nyaralóban van a cucc. Vagy van bárkinek egyéb ötlete?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17357) szetcsuszott válasza markussandor (#17355) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nvr reboot xmeye appból sem oldotta meg. :(

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17358) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!
Tegnap óta olvasom a fórumot, de csak jobban elbizonytalanodok a választásban :)
Bemászkálnak az udvarunkra, ezért sürgős megoldás kell.
Kellene egy 8 kamerás rögzítő és első kőrben 4 wifi-s kamera (vagy 2 wifi-s és 2 kábeles).
A képen a piros nyilak jelölik a kamerákat amiket első kőrben fel kell szerelnem. Piros csillag egy lehetséges router elhelyezést jelöl. A két közeli kamerát akár kábellel is be tudom kötni. A két távolabbi kamerát egyenlőre vezeték nélkül kell megoldanom. A tervek szerint egy éven belül lezajlik a felújítás, ekkor a piros kamerák kapnak kábelt az épületen lévő kékkel együtt. A hátsó kapuhoz kerülő kék továbbra is wifi-s lesz, viszont a router hátrébb kerülne (kék csillag).
Éjjellátó funkció mindenképp kell.
Hikvision rendszerben gondolkodom.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#17359) szitilevi


szitilevi
csendes tag

SOS!! Mi a teendő? nem találtam google-n semmit.. időközönként csipog a rögzítő.

[ Szerkesztve ]

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#17360) szitilevi válasza szitilevi (#17359) üzenetére


szitilevi
csendes tag

Az egyik hdd betelt lehet azért csipog és azért írja ezt? ha igen hogy lehet beállítani hogy újra elkezdjen rögzíteni csak felülírva a rajtalévő felvételeket?

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#17361) bigrock válasza szitilevi (#17359) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Bármilyen hihetetlen, de a HDD gyengélkedik. Ki kell venni belőle, egy PC-ben ráküldeni egy HD Sentinel-t, ami megmondja a tutit. Aztán valószínűleg cserélni.

(#17362) szitilevi válasza bigrock (#17361) üzenetére


szitilevi
csendes tag

Rendben köszönöm! meglesem.

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#17363) vacs válasza xxxx.x (#17358) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha Hikvision-ben gondolkozol, akkor az AcuSense szériát javaslom.
Ezekben van arc + ember + gépjármű felismerés + vonalátlépés stb.
Ha tényleg bemennek a területedre, akkor ezekkel az ai funkciókkal tudod a leghatékonyabban szűrni a téves riasztásokat!
Távolságokat nem írtál, de 4-5 MP legyen a minimum, ha van rá keret, akkor lehet 8MP is.
A topikban mi a kábelezést ajánljuk, mert stabil wifi az vagy van a kert végében, vagy nincs.

(^)(>.<)(^)

(#17364) szitilevi


szitilevi
csendes tag

Annyi kérdésem még lenne, hogy amióta bekötöttem a kamerarendszert a hálózatba a telefonom szokta jelezni időnként hogy a wifi nem ad internet elérést, ez mitől lehet? ha lehúzom a rendszert a routerről akkor nem cssinálja.

A törpök természetüknél fogva rövidtávon veszélyesek!

(#17365) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#17354) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Asszem megoldódni látszik a probléma, valószínűleg fatal user error történt. Két kamerát és a rögzítőt még régen vettem, tavaly ősszel, és otthon demóban összeraktam, beállítottam a rendszert. Eszembe jutott, hogy hirtelen felindulásból idén tavasszal vettem ezt a kamerát, ami most nem adott képet, és bevágtam a szekrénybe a többi közé, és sem előtte, sem utána nem raktam össze a rendszerrel, nem adtam hozzá a rögzítőhöz :Y :W :W Kint a telken meg (még) nincs monitorom, szal csak az otthoni beállításokkal raktam össze, hogy rögzítsen a cucc, meg lássam az appon. Persze, hogy nem volt kép. Most hazavittem a kamerát, NVR-t, tegnap este hozzáadtam az NVR-hez ezt a harmadik kamerát is, itthon flottul működik. Mivel a másik kettő is működött így kinn is, gondolom ez is fog....

Csak okulásul írtam minden hozzám hasonló balf.sznak, aki a jövőben olvassa... :DDD :DDD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17366) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#17365) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nos, mégsem ilyen egyszerű a helyzet. Vissza kivittem a telekre a cuccot. Összeraktam, de mielőtt a kamerát felszereltem volna vissza a helyére, és a már behúzott kábellel összekötöttem volna a switchcsel, egy rövidebb kábellel leteszteltem. Tökéletesen működik, mindhárom kamerám képet ad, látszik appban, minden fasza. Szóval megnyugodva visszacsavaroztam a helyére, saját már behúzott kábelével csatlakoztattam, éééésss.... ugyanaz. A kamera kapcsol, éjszaka infrára vált, de a hálózaton nincs, a switch ledje sem világít, holott előtte 2 perccel másik kábellel jó volt. Pedig a teszter nem jelez szakadást... Pedig biztos, hogy valami kábelprobléma van. Mi produkál ilyen tüneteket? Szarul van felrakva a csatlakozó? Akkor nem kellene jelezni a teszternek? :F

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17367) Csabex válasza szetcsuszott (#17366) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor itt tápellátás probléma lesz... Lehet kevés neki a delej, nem? Csak tipp, nem olvastam vissza az előzémnyekre.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17368) szetcsuszott válasza Csabex (#17367) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nem valószínű. POE switchem van, a kamera a switchtcsel alig 10 m tömör réz dahua kábellel van összekötve. Áramot kap, mert kapcsol, világít az IR led éjszaka, csak hálózat nincs. Ha a a behúzott fix kábelét a switchben másik aljzatba dugom, akkor is ugyanez van, kattan, világít,de nem látja a hálózat.
Ugyanilyen másik POE kamera kb 45 m kábellel van rákötve ugyanerre a switchre, tökéletesen működik minden aljzaton. :F Csak arra tudok gondolni, hogy valamelyik szál felcserélve lett bekötve valamelyik csatiba, és szakadás ugyan nincs, de lehet, hogy a rossz sorrendű bekötést nem jelzi az egyszerű teszter...

Ha valakinek van más ötlete, várom! :)

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17369) bigrock válasza szetcsuszott (#17368) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Krimpeld újra a kamera oldalt és switch oldalt is. Abból baj nem származhat.

(#17370) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok,

feltelepítettem a Hiseeu féle windows klienst, sikerült is összekötnöm helyi hálózaton az NVR-hez, zölddel jelzi, hogy csatlakozott, ám sehogy sem tudtam élő képet, vagy visszajátszást indítani. Csak a szürke ablakokat látom. Windows 7 volt az áldozat, emlékeim szerint 32 bites, és Virtualboxban fut, ha ez számít.
Van ennek valami trükkje?

(#17371) vacs válasza markussandor (#17370) üzenetére


vacs
Topikgazda

Link a Windows apphoz?

(^)(>.<)(^)

(#17372) markussandor válasza vacs (#17371) üzenetére


markussandor
senior tag

Ha jól emlékszem, ezt tettem fel: EZClient.

(#17373) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#17366) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Okulásul: újrakrimpeltem a kábelt, és megjavult a kamera, látja a hálózat. Konkrétan a kamera felőli csatlakozó vagy annak krimpelése volt szar, úgy, hogy A TESZTER VÉGIG HIBÁTLAN KÁBELT JELZETT! Krimpelés előtt és után is, mégis hibás volt. Pedig elvileg ez jelzi a rossz szálsorrendet, zárlatot, szakadást is, de ez nem igaz, mert más baja nem lehetett. Szóval csak feltételesen higgyetek a teszternek.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17374) markussandor válasza szetcsuszott (#17373) üzenetére


markussandor
senior tag

Teszteléskor mozgatni szoktam legalább az egyik végét, hogy kontakt hiba nincs-e rajta.

(#17375) szetcsuszott válasza markussandor (#17374) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Megvolt, mozgattam, nyomkodtam, húzgáltam, felcseréltem a teszter "fő részét" a kisebb részével oda-vissza, és mégis folyamatosan csak pörgött 1-8-ig lefelé szépen rendben a led, sehol semmilyen körülmények között nem jelzett hibát az elmúlt 3 napban, és mégis nyilvánvalóan szar volt. Elképzelni nem tudom, mi lehetett a probléma, de biztos, hogy csatlakozóhiba, mert egyedül az új csati oldotta meg a problémát, és azon belül is a kamera felőli, tehát ilyen szinten be tudom határolni. És mégsem jelzett hibát... Pedig a teszter is "jó", mert -mivel életemben először krimpletem csatlakozót- hatból hármat el is b.sztam, azokat jelezte is. Ezt valamiért nem. :F

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17376) markussandor válasza szetcsuszott (#17375) üzenetére


markussandor
senior tag

Hiszek neked, bár így még sosem jártam. Ellenben minden krimpelési hibámat felfedte eddig a teszterem, volt, hogy felcseréltem szálakat, volt, hogy 1-2 nem ért be a réz tüskéhez, stb.

(#17377) sambenez válasza szetcsuszott (#17375) üzenetére


sambenez
addikt

Mind a két végén a megfelelő sorrendben villantak fel a ledek?

(#17378) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
4 hikvision kamera egy Hikvision NVR-be csatlakozik. A számitógépemen akarom nézegetni a kamerákat helyi hálózaton, de láthatóan a hikconnect-en keresztül éri el az NVR-t az IVMS annak ellenére, hogy ugyanabba a switch-be vagyok bedugva a gépemmel és az NVR-el.
Ha megpróbálom visszanézni a Remote Playback-el a képet fél percig teker néha el sem indul.
Természetesen képernyőt dugok az NVR-be akkor gyors és azonnal látom, de nem ez lenne a cél.
Szeretném helyi hálón nézni a kameráket. Mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17379) daninet válasza daninet (#17378) üzenetére


daninet
veterán

rájöttem közben. Hozzá kellett még egyszer adni ezt az eszközt, tehát látom a hikconnect-en keresztül és lokálban is ugyanazokat a kamerákat, magától nem tudja kitalálni mikor melyikre van szükség.
lényeg, hogy megoldódott :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17380) szetcsuszott válasza sambenez (#17377) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Igen! Szép sorban ahogy kell, fentről lefelé, többször is végigfutott egymás után. Pont ez az, amit nem értek.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17381) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Ip kamerát szeretnék vásárolni. Fontos, hogy jól működjön a wifi része és az éjjeli mód. Főleg medve garázdálkodás miatt kellenek. Ja és minél olcsóbb legyen :)

Mit ajánlotok?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17382) motrola válasza Csaby25 (#17381) üzenetére


motrola
aktív tag

Vadmegfigyelő kamerát keress.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17383) Csaby25 válasza motrola (#17382) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sima kamerára gondoltam, amelynek van infrája és mozgásérzékelője (ház sarkaira lesz szerelve), esetleg értesítést küld a mozgásra, jó lenne IP kamera, hogy ne legyen sok kábel. Gondoltam tudtok ajánlani márkát - modellt, ami megfelel a célnak és nem túl drága..

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17384) Morris válasza Csaby25 (#17383) üzenetére


Morris
veterán

És ezt minél olcsóbban. Viszlát...

(#17385) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Mivel nincs külön topikja de webcamera így kérlek segítsetek ha tudtok. Vettem egy c3 canyon webcamerát, és azt a tükrképem látom a videónál vagy skypenál, azaz ha a jobb kezem teszem fel bal oldalt mutatja, a tévé meg ami mögöttem bal oldalt van a gépen jobb oldalt van, hogy az istenbe lehet ezt átállítani, hogy ami jobbra van azt jobb oltalt mutassa a gépen és ne fordítva? :F

(#17386) mad823 válasza Fruityloops (#17385) üzenetére


mad823
őstag

Azt csak a skype tükrözi, a túloldalon jól látnak.

(#17387) Csaby25 válasza Morris (#17384) üzenetére


Csaby25
senior tag

Viszlát neked is :)

Mondjuk az, hogy kinek mi olcsó az relatív. Rosszul fogalmaztam, a lényeg az, hogy a minimálisat szeretném rákölteni amivel ez megoldható. A kérdés ez lett volna, hogy melyik kamerát ajánljátok.. Ahogy néztem, nem lenne drágább mint a klasszikus DVR+kamera kombó, viszont ide nem kell annyi kábel.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17388) vacs válasza Csaby25 (#17381) üzenetére


vacs
Topikgazda

Reolink RLC-410W, ez már a használható kategória.

(^)(>.<)(^)

(#17389) markussandor válasza Csaby25 (#17387) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem tudom, mennyi kábelben gondolkodsz, de a tápot mindenképpen el kell vinned, akkor már mehet PoE módon, és felejtsd el a wifit. A wifi kizárólag kényszer megoldásnak jó, csak a szívás van vele. Olvasd el a nyitó hozzászólást, utána gyere vissza kérdezni.

(#17390) Csaby25 válasza vacs (#17388) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Annke W300, ezt is ajánlotta valaki, ismered?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17391) Csaby25 válasza markussandor (#17389) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, PoE-nek mi a hátránya a külön táphoz képest? Így elsőre úgy látom, a távolság és talán az ár?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#17392) DCSS


DCSS
csendes tag

Sziasztok!

A bejárati ajtó csengőjét szeretném lecserélni IP kamerás csengőre. Kinéztem az Ubiquiti G4 Doorbell-t, van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg más jó modellt próbált már valaki?

ಠ_ಠ

(#17393) Csabex válasza Csaby25 (#17391) üzenetére


Csabex
őstag

PoE-nek nem sok hátránya van, inkább előnye... 300m-ig is el tudsz vinni egy PoE-t és az ára sem olyan vészes, vagyis megfizethető kategória. Ankee sem rossz (összefoglalóban olvashatsz róla többet), de a WiFi-t tényleg csak végszükség esetén...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17394) Morris válasza Csaby25 (#17391) üzenetére


Morris
veterán

A poe annyiból jobb, hogy egy kábelen megy a feszkó és az adat is.
Ha nem tervezel rögzítőt akkor egy táp feladó elég és rá tudod csatlakoztatni a routerre. Így lesz minden. Egy sd kártyára pedig rögzít.
Gyakorlatilag ennyi kell. 1-2 kameránál ez jó, de fölötte inkább már nvr kell.
Én annke reolink párosból választanék és mindenképp 4k-t választanék. Az ennél alacsonyabb felbontású kamerák szerintem nagyon kompromisszumosak.
Wifit nem szabad erőltetni.
A kábeles kapcsolat sokkal stabilabb. És tudod vinni jó hosszú távolságba.

[ Szerkesztve ]

(#17395) Helga0203 válasza DCSS (#17392) üzenetére


Helga0203
tag

Anker Eufy Videócsengő Teszt, IP kamera funkciókkal!

Nézd meg a videót, hátha ez is megfelelő lenne.

(#17396) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Vettem egy ilyet, volt egy nagyobb 4k tesója, de az behalt. Most ez van helyette, ha valami kérdés van vele kapcsolatban, szÍvesen letesztelem.
Egy kérdés, a VMS appal milyen porton lehet csatlakozni rá? Vagy egyáltalán mi a trükkje, mert vagy offline, vagy bad passt Ír?

(#17397) vacs válasza jézusom (#17396) üzenetére


vacs
Topikgazda

A rögzítő cloud id számsorát írd be a vms-be és jó lesz! :K

(^)(>.<)(^)

(#17398) Walsh


Walsh
csendes tag

Sziasztok!

Kamera rendszer telepitesét tervezem és felmerült bennem pár kérdés.
Hikvision HWN-2108H NVR-t gondoltam beszerezni, Imou kamerákkal (IPC-F22AP és IPC-G42-IMOU). Ez a setup így működőképes lesz, vagy válasszak inkább Dahua Nvr-t?
Ami a funkciókat illeti, értesítést szeretnék kapni, ha mozgást érzékelnek a kamerák és az lenne a cél, hogy a felvétel azonnal menjen fel pl Google drive-ra, vagy vmi megbízható helyre. Így megmaradna a felvétel, ha mondjuk viszik az NVR-t. Ezt a HWN-2108H típus tudja szerintetek? Neten találtam leírást a stream továbbítására, de a manual alapján nem vagyok benne biztos, hogy ez a típus tudja-e.

Az NVR-ben be tudom állitani a maszkolást illetve line crossing detectiont?

(#17399) jézusom válasza vacs (#17397) üzenetére


jézusom
addikt

igen, igy jó, plusz nem onvifet, hanem xm protokollt állÍtottam :)

(#17400) jézusom válasza jézusom (#17399) üzenetére


jézusom
addikt

Időt hogy állÍtjátok be? ELvileg UTC+1-ben vagyunk, de ha a rögzÍtőt arra állÍtom, akkor egy órával kevesebbet mutat. UTC+2-n mutat jól. A kemerák meg némelyik egyik beállÍtáson, mások meg a másik beállÍtáson jók. Átveszik az nvr-től az időt csak nem pont azt hanem néha még hozzá adnak egyet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.