Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Kertes kocka házra szeretnék 4db jó képminőségű kamerát a sarkokra és hozzá tárolót.
A kamera képén, jó lenne ha kivehető lenne éjjel is az arc.
Két éve karácsonykor törtek be, és idén ismét élkezdődőt a környék látogatása.

(#17402) cooi11 válasza cooi11 (#17401) üzenetére


cooi11
senior tag

Nos spórolás én építenék ki,
csak nem olyan bonyolult,
inkább azt a pénzt a jobb rendszerre költöm.

(#17403) markussandor válasza cooi11 (#17401) üzenetére


markussandor
senior tag

"A kamera képén, jó lenne ha kivehető lenne éjjel is az arc."
Ez inkább a távolság függvénye, 4 MP-es kamerákkal kb 15 m-ig jól el lehet látni éjszaka is.

A betöréshez el kell menniük az ajtóig, tehát egészen biztosan kivehető lesz az arcuk, ha a kamera jó helyen van. Bár egy rafkós betörő nem fog felnézni a kamerára, és esetleg még baseball sapkát id visel, hogy ne láthasd az arcát. Ebben az esetben rejtett kamerát tennék a bejárati ajtóba és vagy az előszobába is.

(#17404) nihill válasza markussandor (#17403) üzenetére


nihill
őstag

Az Annke NC ebből a szempontból nagyon jól elrejthető, mert nincs infrája, semmi sem jelzi, hol van. Én is így használom. Persze valami alap megvilágítás valahonnan máshonnan kell azért, hogy használható kép legyen.

Vagy esetleg az is megelőző hatású lehet, hogy a betörő látja, hogy van kamera, ezért megy máshova inkább. Persze a "van kamera" azt is jelentheti, hogy érték is van ott amit véd...
pl. nekem is az utcáról 1db kamera látszik a bejárati ajtó fölött... közbe pedig +3db néz abba az irányba, rejtetten...

(#17405) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Eddig egy hikvision kameránk volt, de most lett egy második. Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy, hogy távolról, webes felületen egyszerre lássam a két kamera képét, váltogatni tudjak közöttük? NVR nincs, egy hálózaton vannak. Egy-egy kamrára természetesen összelőttem a live view-t, de nem lehet itt valahogy felfűzni master/slave-elni őket? (legrosszabb esetben két böngésző tab megoldás)

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17406) vacs


vacs
Topikgazda

Walsh: általánosságban elmondható, hogy 100 % kompatibilitás csak azonos gyártó termékeivel van!
Ergó, Imou rögzítőt vegyél.

Jézusom: nekem is UTC+2-re van állítva a rözgítő és a kamerában kikapcsoltam az idő szinkronizálást.

cooi11: drágábban Hikvision vagy Dahua, kicsit olcsóbban Reolink vagy Annke.
Ajánlott legalább 4-5 MP, de akár 8 MP is lehet.
Viszont sajnos ahogy markussandor is írta, az értelmesebb betörő felvesz egy baseball sapkát és egy maszkot (pláne most covid idején, hiszen ez teljesen elfogadott) és nincs az a kamera amin felismerhető lenne.

Fisha: a hik-connect.com-on lépj be, azt nem tudom, hogy itt lehet-e két kamerát nézni, mert én nem használom, ha nem lehet, akkor két böngésző ablakot nyitsz és egymás mellé teszed.

(^)(>.<)(^)

(#17407) Fisha válasza vacs (#17406) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, regeltem, kamerákat beraktam, bár távolról nem volt egyszerű kitalálni, hogy mi a serial. :) Ez sajna csak simán megnyitja a webes interfészét a kameráknak egy új ablakban.
Akkor még két kérdés ezzel kapcsolatban:

1. Mintha lett volna valami ingyenes, PC-s desktop progi, amivel lehetett kezelgetni, nézegetni a kamerákat. De most nem lelem sehogyse a hikvision oldalán (ami elég kaotikus). Mi a neve, mire keressek?
2. Az miért van, hogy az egyik kamera webes felülete simán megy chrome-ból, de a másik csak IE-ből hajlandó? Lehet az, hogy két modell között van ilyen difi? Vagy csak valami konfig?

Köszi és előre is köszi a segítséget.

(#17408) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok,

Rendelni szeretnék egy ilyen Reolink RLC-410es rendszert
Olyan problémám lenne, hogy kamerák képét a nappaliban elhelyzet TV-n szeretnénk néha nézni, de ha az NVR-t Ott helyezném el, akkor csak meglévő fali csatornában még maximum 2db utp kábelt tudnék behúzni. A kérdésem az lenne, hogy megoldható valamilyen módon a kamerák képét egy kábelen vigyem az NVR-hez? (switch-be kötném a 4 kamerát, majd onnan egy kábellel az NVR-be).
Esetleg az NVR képét valami más módon megjeleníteni a TV-n? (Thomson 32HD5506)

Tudnátok segíteni a problémám megoldásában?

Üdv,

(#17409) sambenez válasza Zoleee89 (#17408) üzenetére


sambenez
addikt

MI a kérdés? Hiszen leírtad a választ:
" (switch-be kötném a 4 kamerát, majd onnan egy kábellel az NVR-be)."

(#17410) Zoleee89 válasza sambenez (#17409) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Nem ismerem az NVR-eket, így nem tudom, hogy az képen látható network csatlakozóba csatlakoztatom a switch felől a kábelt, akkor felismeri-e a kamerákat és esetleg távolról is eltudom majd érni? (vagy a kamerák kábelét köteles vagyok a képen rj45 felirattal jelölt portba csatlakoztatni?)

(#17411) markussandor válasza Zoleee89 (#17410) üzenetére


markussandor
senior tag

Ez egy PoE-s NVR, fogalmam sincs, hogy hagyományos módon fog-e működni. Valaki erősítse meg, akinek ilyen van, és esetleg próbálta PoE nélkül használni.

(#17412) bigrock válasza jézusom (#17400) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Állítsd be a nyári időszámítást és és a time.windows.com-ot használd NTP szervernek. Az időeltolódást állítsd 60 percre.
#17410: Fel fogja ismerni a kamerákat az ethernet interfészen keresztül is, nem kell a PoE-s portokat használni, ha nem akarod. Nyilván az NVR és a kamerák subnet-je egyezzen meg.

[ Szerkesztve ]

(#17413) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok,

Van aliról egy ilyen kamerám:

Ez éppen az Anbiux store-ból van. A kérdésem pedig az lenne, hogy sikerült bekonfigurálnom mindent amit szerettem volna az Internet Explorer-es felületen, de valamiért bárki rá tud csatlakozni a kamerára, sőt még mozgatni is tudja. Pedig beállítottam, hogy azt pl. csak admin-ként lehessen. A kemerákat telefonon keresztül az Onvier progival kezeljük Onvif eszközként, de ha nem írok be felhasználónevet és jelszót sem mikor hozzá adom a kamerát a progihoz, akkor is rá tudok csatlakozni :F Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel? Mit nem állítottam be jól?

(#17414) sambenez válasza M@nH. (#17413) üzenetére


sambenez
addikt

Mert a P2P-n keresztül is lehet rá csatlakozni.

(#17415) vacs válasza M@nH. (#17413) üzenetére


vacs
Topikgazda

Csinálj a kamerán egy resetet.
Elvileg a Micro sd kártya mellett van egy pici lyuk, azt nyomd meg tűvel!
Utána a kamerához való appot használd (egyéb programot felejtsd el), és első alkalommal változtass jelszót.
Legyen benne kis és nagy betű és szám és minél hosszabb legyen, én minimum 10 karaktert szoktam.
:K

(^)(>.<)(^)

(#17416) motrola válasza Fisha (#17405) üzenetére


motrola
aktív tag

IP Camera Viewer 4

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17417) sambenez válasza vacs (#17415) üzenetére


sambenez
addikt

A kamerához való app az pont P2P-n kommunikál. Azt kellene elfelejteni, mert amíg az aktív addig az biztonsági rés.

(#17418) vacs válasza sambenez (#17417) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ez igaz, de átlag user nem tudja mit és hogyan kell beállítani a p2p helyett, ezért marad a jó erős jelszó.

(^)(>.<)(^)

(#17419) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Most olvasom, hogy egy kicsit pontatlanul fogalmaztam, mert az túlzás, hogy bárki tud csatlakozni, mert a wifi részét kikapcsoltam. Csak kábelen kommunikál a routerrel, amin a szükséges portokat forwardoltam, hogy neten keresztül is elérhessem. Jelenleg már több wanscam kamera is fel van szerelve és azokkal nem tapasztaltam ilyet mint ennél, hogy jelszó nélkül megtudtam volna jeleníteni a képet.
Igazából pont azt szeretném elkerülni, hogy külön appot kelljen alkalmazni a kamerához, mert jó lenne mindet egy appal nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#17420) cooi11 válasza vacs (#17406) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Esetleg van olyan kamera ami automatikusan követi a mozgást!
Esetleg amit ajánlottak itt acusense.
Próba kép (1db), ami még használhatónak mondható.

(#17421) sambenez válasza cooi11 (#17420) üzenetére


sambenez
addikt

(#17422) cooi11 válasza sambenez (#17421) üzenetére


cooi11
senior tag

Erre, a július 1-töl hozott vám törvény sokat tesz rá!
Esetleg EU üzlet van?

(#17423) sambenez válasza cooi11 (#17422) üzenetére


sambenez
addikt

Ennél konkrétan kiválasztható a cseh raktár.

(#17424) cooi11 válasza cooi11 (#17422) üzenetére


cooi11
senior tag

Rá mentem a vásárlásra Cseh-Orosz raktárral is látom,

50k~ -ért mennyire megbízható?

(#17425) sambenez válasza cooi11 (#17424) üzenetére


sambenez
addikt

"50k~ -ért mennyire megbízható?"

Nem tudom nem ismerem, ezt találtam elsőre. Egyébként ezek a mozgás követős kamerák bitang drágák.
Egyszer találtam egy 1 millásat is régebben. :DDD

(#17426) Zoleee89 válasza bigrock (#17412) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a segítséget mind a kettőtöknek.
Egy olyan gyors kérdésem lenne még, hogy az 510a csomag kb 13eFt-al lenne több, jobban megérné inkább azt választani?

(#17427) cooi11 válasza sambenez (#17425) üzenetére


cooi11
senior tag

50k~, van két kamerás? (Bevált darab)
Mert a mozgás elmaradhat.

(#17428) markussandor válasza cooi11 (#17427) üzenetére


markussandor
senior tag

Kettőt veszel bármelyikből :-)
Van jóval olcsóbb PTZ kamera is, ezt korábban még 33$-ért adták cseh raktárból, akkor vettem én is.
Viszont megbízhatatlan követésre, mert minden falevél, fűszál, darázs mozgásra rámozdul, és lehet, hogy épp kikerül a látószögéből a megfigyelt terület, mivel majdnem 360 fokba tud forogni. Szóval én nem javaslom a használatát. Ellenben, ha kikapcsolom a mozgás követést, akkor bekapcsolódik az ember detektálás (a kettő nem működik egyszerre!), ami valóban megbízható, erre már csak rá kell kapcsolni az értesítést.

(#17429) cooi11 válasza markussandor (#17428) üzenetére


cooi11
senior tag

Èn fix kamerára gondoltam hikvision acusense rendszerű-re,
amit nézzétek androidon is.

(#17430) markussandor válasza cooi11 (#17429) üzenetére


markussandor
senior tag

Engem ez tévesztett meg:
"Esetleg van olyan kamera ami automatikusan követi a mozgást!"
Androidon kb minden kamera nézhető távolról.

(#17431) cooi11 válasza markussandor (#17430) üzenetére


cooi11
senior tag

Inkább minőségre megyek, ezért le tettem az automatikus mozgásáról.
A kettő fix kamera tökéletes, ebben kértem 50k~ ötletet.

(#17432) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Gyakran felmerülő problémám van Hikvision P2P rendszerével,visszajátszással elég nagy gondok vannak,hol működik hol nem. Van ahol nem megoldható a Dyndns,mert NATolt a hálózat,leginkább mobilinterneteknél. Van valakinek megoldása arra,hogy elérhető legyen natolt hálózat mögül is az NVR/DVR? Úgy hallottam telenornál van rá megoldás,de ha ragaszkodik az ügyfél a telekomos/vodás nethez,akkor kényletelen lennék más megoldás után nézni.


Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#17433) Csabex


Csabex
őstag

Azt tudom, hogy ez a Fisotech cső kamera tudja a PoE-t annak ellenére, hogy a specifikációban az áll, hogy nem támogatott, de mi a helyzet evvel a dome testvérével?
Tudja valaki, szereltetek már ilyent? Ugyanaz az infó áll ennek is az adatlapjában, de ha a kültéri tudja, akkor szerintem ennek is tudnia kellene, viszont mintha írta volna valaki itt, hogy csak a cső tudja.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17434) vacs válasza Csabex (#17433) üzenetére


vacs
Topikgazda

Topik kereső a barátod: [link] :D

(^)(>.<)(^)

(#17435) Csabex válasza vacs (#17434) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm :R Nem néztem csak az összefoglalót :) Fisotech részhez esetleg az összefoglalóba bedobhatnád egy dome kamera infó linkel ha gondolod :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17436) ispi


ispi
tag

A mai nap termése (382€.- összesen):
- RLK8-510B4-A
- E1
22-én rendeltem, 23-án föladták, a DHL - miután behozta a csomagot az országba - átadta a postának, ott volt még egy kis nemzetközi érkeztetés, meg csomaglogisztikai központ és ma érkezett meg. Elég ügyesen ment, ha azt nézem, hogy volt benne még egy hétvége is. A hivatalos weboldalról rendeltem, most épp olcsóbb volt, mintha az Aliexpress oldalukról rendeltem volna. A próbaüzem szépen ment, az NVR, a PC-s és Androidos app jól kezelhető, mindegyik tud mindent, ügyesen össze lehet lőni mindent mindennel, miután kap az NVR egy kábelt a routerhez. Jól kidolgozták a saját kis ökoszisztémájukat, le a kalappal. Az NVR-ben Seagate Skyhawk Lite ST2000VX007 HDD van, ami kimondottan videó megfigyelő rendszerekhez való. Az NVR v2-es verziójú, azért rendeltem ezt a rendszert, mert ehhez már ezt adják, így tudja a személy/jármű érzékelést (a hozzá tartozó RLC-510A kamerák is persze), 12TB-ig bővíthető HDD-vel az alap 6 TB ellenében és addon kamerák helyett, önálló működésre is képes változatok járnak hozzá. Éles teszt majd egyszer, ha a helyére kerül minden.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#17437) sambenez válasza ispi (#17436) üzenetére


sambenez
addikt

A DHL az a német posta, tehát nem kellett átadni, hiszen végig postán jött. ;]

(#17438) ispi válasza sambenez (#17437) üzenetére


ispi
tag

Ja, hogy az a DHL nem ez a sárga alapon piros betűs DHL, ami itthon rohangál a csomagokkal?

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#17439) markussandor válasza Csabex (#17433) üzenetére


markussandor
senior tag

Kissé túlárazott ez a jószág, gyors keresés alapján ezt találtam helyette. Korszerűbb elektronika, komolyabb márka, olcsóbb is, PoE támogatás.

(#17440) sambenez válasza markussandor (#17439) üzenetére


sambenez
addikt

Ez egy beltéri kamera, a másik meg kültéri.

(#17441) markussandor válasza sambenez (#17440) üzenetére


markussandor
senior tag

A PoE-s részre koncentráltam, viszont nem is írja az adatlapja, hogy kül vagy beltéri.

(#17442) sambenez válasza markussandor (#17441) üzenetére


sambenez
addikt

A gyártó oldalán írja.
"Smart Indoor Monitoring with PoE Connection"

(#17443) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ez [link] t találtam.
Ebben az ár kategóriában tudtok jobbat? :R
Rátok szeretnék számítania . Nekem ez kínai.
Először egyet veszek +sd kártyát, a ház sarkára gondoltam,
nincs mozgás érzékelős lámpa így fontos a éjszakai látás.

(#17444) Fisha


Fisha
őstag

Szeretném upgrade-elni a firmware-t az egyik hikvision kamerában. De sehogyse se lelem a vonatkozó listában. Gondoltam, megnézem, hogy egyáltalán, hogy megy a modell számozás, de ott se leltem semmit, hogy mi az, hogy a ds-2cd után 1-es van. Ilyen elvileg nincs is... Mit nézek be? Melyik firmware lehet jó hozzá? Hol keressem?

Modell: DS-2CD1123G0E-I
itt kerestem: https://us.hikvision.com/en/support-resources/firmware/camera

Előre is köszi a segítséget.

(#17445) gozso válasza Fisha (#17444) üzenetére


gozso
senior tag

itt is szétnéztél?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17446) Fisha válasza gozso (#17445) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, itt van reményteli, próbálom.
A hikvisionnek azért nem annyira összeszedett a szoftverkészlete. Minden van mindenhol össze-vissza.... :(

(#17447) sambenez válasza Fisha (#17446) üzenetére


sambenez
addikt

Egyáltalán upgradelhető verzió? Nem kínából van? Mert azok nagy része tégla lesz upgrade esetén.

(#17448) DCSS válasza jézusom (#17400) üzenetére


DCSS
csendes tag

Nyári idő miatt most UTC+2 vagyunk.

ಠ_ಠ

(#17449) motrola válasza Fisha (#17444) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Talán ez alapján keresd meg.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17450) Fisha válasza sambenez (#17447) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt honnan lehet eldönteni? Aquaból vettem, ha ez jelent bármit is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.