Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Z()L3 válasza markussandor (#17536) üzenetére


Z()L3
tag

Valószínűleg az a megoldás lesz, hogy viszek oda tápot. Leásom a földbe a hosszabbítót, a végekre dugvilla és dugalj, aztán annyi.
Lehet nem is oda lesz ahova gondoltam, hanem egy másik helyre, oda még egyszerűbben megoldom. A leginkább megfigyelendő dologhoz egy kis napelemes, mozgásérzékelős lámpát teszek, aztán a képminőséggel sem lehet nagy gond.

Egy fontos kérdés biztonsági kamera ügyben: jogilag ha az utcára néz a kamera, az nem probléma? Az én logikám szerint nem szabadna hogy az legyen, mivel a felvételeket nem használnám fel semmire, csak ha behatoló van, az ő azonosítására.

(#17552) sambenez válasza Z()L3 (#17551) üzenetére


sambenez
addikt

" jogilag ha az utcára néz a kamera, az nem probléma?'"

De az.

(#17553) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok
Kamerahoz vennek valami monitort.
Kerdesem az lenne,hogy milyen monitor ajanlott hozza?Vagy igazabol mind1?
Valaszokat elore is koszonom :R
Ez a kamera cuccosom van [link]

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#17554) jézusom válasza Vaze (#17553) üzenetére


jézusom
addikt

Tökmindegy, de ha az eszközöd 1080p videot ad, akkor fullhd monitorral tudod natÍvban nézni. Így nem lesz torz a kép. Igazábol ha több megapixeles kamerád˛rögzitőd lenne, akkor érdemes lenne 4k monitorban gondolkodni. NYilván torz 4k monitoron se lesz a fullhd, mert ugyan úgy 16:9.

(#17555) vacs válasza Vaze (#17553) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem 1080p kamerákhoz egy 19 colos, 16:9-es monitorom van, aminek a lába már rég letörött, de így is megáll ... mondjuk egyszer éjjel eldőlt, hát én majdnem besz*rtam. :DDD
De amúgy kb teljesen mindegy, amihez olcsón hozzá férsz. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17556) Vaze válasza jézusom (#17554) üzenetére


Vaze
őstag

Az igazsag az,hogy tervezem a kamerak valtasat 4k ra.
Akkor inkabb mar jobb lenne egy 4k-s monitor hozza :F
Koszi nektek a segitseget :R

vacs :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#17557) Morris


Morris
veterán

A bitrate-nek mi a jelentősége?

(#17558) jézusom válasza Vaze (#17556) üzenetére


jézusom
addikt

Arra figyelj azért, hogy nekem van olyan "márkás" rögzÍtőm aminek dobozára nagy betűkkel rá van Írva hogy 4k, de lóf@szt nem ad ki 4k jelet. Működik 5megapixeles kamerákkal, rögzÍti szépen, de maga a rá kötött tv képe az éppen csak 1080p. Tehát ha mondjuk gépről vissza nézem akkor kijön az 5mp előnye, de realtime nézve nem adja ki :(

(#17559) jézusom válasza Morris (#17557) üzenetére


jézusom
addikt

A tömörÍtés erőssége, ha nagyon kicsire állÍtod, akkor kockás lesz a kép, meg mosottas. Ha meg nagyra, akkor terheli a hálót meg a hddt.

(#17560) markussandor válasza Z()L3 (#17551) üzenetére


markussandor
senior tag

Ha hajlandó vagy kábelt ásni, akkor hagyd a 230 V-ot, vigyél el a kamerákhoz 1-1 Cat5e (vagy újabb) kábelt, és PoE-n tápláld meg a kameráidat. És akkor nem csak játék kamerákat használhatsz.

Közterületet nem figyelhetsz meg hivatalosan. Bár minden városi legenda szerint a rendőrök örülnek egy használható felvételnek. De ha egy kedves szomszéd feljelent, akkor így jártál.

[ Szerkesztve ]

(#17561) Morris válasza jézusom (#17559) üzenetére


Morris
veterán

Köszi.
És van optimális értéke?
Nálam most 2048.

(#17562) markussandor válasza Morris (#17561) üzenetére


markussandor
senior tag

Nincs optimális értéke, minden esetben kompromisszumot kell kötnöd magaddal.
Ha nagyon kicsire veszed, szar lesz a felvétel, pont a betörőt nem fogod rajta felismerni. Ha nagyra állítod, akkor kevesebb óra (nap) fér el a diszken (SD kártyán).

Én minden kamerámat max bitrátára állítottam, mert nekem a minőség fontosabb, mint a rögzíthető napok száma. 3 TB-os diszkem van az NVR-ben, és így is elfér rajta 6 kamerával kb 3 hét. Az nem ellenérv, hogy terheled a hálózatot. A switcheknek és a HDD-nek ez nem terhelés, messze van ez attól. Mobilnetről meg nem az elsődleges stream-et nézegetem.

(#17563) nihill válasza Vaze (#17556) üzenetére


nihill
őstag

Ha nem egy biztonsági szolgálat vagy, ahol a kamerák képét nézed reggeltől estig, akkor szerintem hótt mindegy milyen monitor van az NVRen.
Nekem pl. a 4K kamerák mellé egy ősi VGA csatis pixelhibás fullhd monitorom van, kidobás elől megmentve, semmit nem számít csak ha ki akarod rakni a folyosó falára esetleg akkor azért jól nézzen ki, de technikailag mindegy.
Ha csak rá akarok pillantani ezen is mindent látok (de amúgy otthon is telefonról szoktam ránézni) ha meg esetleg valami esemény lenne akkor visszanézésnél úgyis zoomolok majd meg letöltöm a videót, ott meg megintcsak nem számít az NVR monitor felbontása.

#17557 Morris
Én a lehető legnagyobbra vettem fel, amit a 4K-n nyerek, ne veszítsem el a tömörítésen...

(#17564) Vaze válasza nihill (#17563) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen a hozzaszolast,neked is koszi jézusom
Otthoni hasznalat :)
Hat akkor nem lenyeges a 4k-s monitor,akkor foloslegesen nem fizetek erte tobbet.
Marad egy jo kis full hd-s monitor azt cso :)
Koszonom szepen nektek :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#17565) Morris válasza markussandor (#17562) üzenetére


Morris
veterán

Értem. Köszönöm az infót.
Felraktam 8196-ra. Viszont mobilon ha wifin vagyok akkor a rögzített mozgást nem tudja normálisan visszajátszani. Lefagy valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#17566) markussandor válasza Morris (#17565) üzenetére


markussandor
senior tag

Ennek több oka is lehet:
- kevés az upload sávszélesség
- kevés a mobilon a download sávszélesség
- nem közvetlenül az NVR-hez csatlakozol, hanem felhőn keresztül nézed
- nagy a zaj a wifin (sok szomszédos csatorna)

PC-n nézve is szaggat?

(#17567) Morris válasza markussandor (#17566) üzenetére


Morris
veterán

Gépen jó. Valószínűleg az upload lesz a hibás. Az elég gyenge.
Átraktam maximumra a bitrate-et és tényleg sokkal élesebb, jobb a kép. Ezen már jól látható minden, még a nagyobb sebességű tárgyak is.

[ Szerkesztve ]

(#17568) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok,
Dahua Imou Ranger 2 IPC-A22E-vel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Amikor megvettem naivan azt gondoltam, hogy a kamera csak helyi hálózaton lesz elérhető, de szembesültem vele, hogy helyi hálón kívülről is elérhető a kamera a párosított alkalmazással. Evvel kapcsolatban vannak biztonsági aggályaim, mi a véleményetek mennyire jogos ez az aggodalom, illetve van-e lehetőség rá, hogy valóban csak helyi hálóról legyen elérhető?
Másik, SD kártyára rögzítem a felételeket, de nem találom, hogy hogyan lehetne onnan felvételeket törölni az androidos vagy Windowsos appon keresztül, illetve, hogy tudnám a fájlokat átmásolni saját eszközre hálózaton keresztül anélkül, hogy mindig kikéne venni az SD kártyát?

(#17569) sambenez válasza Krilehor (#17568) üzenetére


sambenez
addikt

Tiltsd le a routerben az ip-jét, akkor nem lesz elérhető.

(#17570) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Visszaolvasva úgy látom már volt téma a hálózati rögzítőbe SSD kérdése. Szüleimhez tervezünk tenni egy 2 kamerás rendszert, melyhez egy Dahua NVR2108HS-4KS2 hálózati rögzítőt lesz. Szobába lenne és fontos a csend, illetve van egy nem használt 1 TB WD Blue 3D SSD. Ez így jó lehet, vagy maradjunk a HDD-nél? Van valami hátránya az SSD-nek működés szempontjából?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#17571) markussandor válasza GrotESC (#17570) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,
a magasabb fajlagos költsége az egyetlen hátránya, ha már megvan, nyugodtan tedd bele.
Nekem HDD van benne, és azt sem hallom, rég volt, hogy hangosak voltak a vinyók.
A folyamatos írás miatt véges az üzemideje, de az elég sokára fog bekövetkezni, és van benne egy csomó tartalék blokk, direkt emiatt.

(#17572) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok van egy IP Hikvision IP kameránk a telepen. Nappal teljesen oké a képe de éjszaka ilyen lesz és nem értem mitől lehet ez. Az épület másik oldalain van még kettő ugyan ilyen abba nem tapasztalom ezt a hibát. Ez a kamera 2 évig hibátlanul ment egy családi háznál. Itt mondjuk szendvicspanel oldalfalra került rögzítésre.

más: Az éjszakai, burán megcsillanó fényt mivel lehet csökkenteni az éjszakai képen?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17573) sambenez válasza zsamiatt (#17572) üzenetére


sambenez
addikt

"Az éjszakai, burán megcsillanó fényt mivel lehet csökkenteni az éjszakai képen?"
Külső IR vetővel a kameráét kikapcsolva.

(#17574) nihill


nihill
őstag

Szünetmentes infó, ha valakit érdekel, viszonyításképp.
Egy FSP FP800-ról a következő konfig 92 percig rögzít még, az áram lekapcsolása után:
4* Annke C800
1* Annke NC400
1* Reolink RLC-520A
POE switch
NVR board
4TB HDD
ezek voltak a szünetmentesre kötve.

(#17575) jézusom válasza nihill (#17574) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi az infót! Nem is kerül sokba :)

(#17576) vacs válasza nihill (#17574) üzenetére


vacs
Topikgazda

ment az összefoglalóba, köszi

(^)(>.<)(^)

(#17577) Csabex válasza nihill (#17574) üzenetére


Csabex
őstag

Jó ötlet tényleg, csak ahogy nézem ez sem tiszta szinuszos UPS és lehet, hogy némelyik kamera vagy NVR táp adapternek nem tetszene :( Érdemes a valódi szinuszos UPS-t vásárolni, de tény, hogy az egy picit drágább, viszont megéri.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17578) jézusom válasza Csabex (#17577) üzenetére


jézusom
addikt

Vagy olyan ups kell ami eleve 12 voltos kimenettel bír. Nvrnek meg kameráknak 12v dc kell, felesleges 230-al szarakodni. Vagy mondjuk a 48v poénak, de az se nehéz 4 cellaval sorba kötve

[ Szerkesztve ]

(#17579) markussandor válasza Csabex (#17577) üzenetére


markussandor
senior tag

A legtöbb mai kütyü kapcsolóüzemű táppal rendelkezik, a legkevésbé se érzékenyek a nem tökéletes szinusz hullámra. A tiszta szinuszos UPS sajnos jóval drágább a kvázi szinuszosnál.

(#17580) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Hikvision rendszerrel kapcsolatban kérnék hozzáértő segítséget. Cégnél ahol dolgozom szeretnénk kollégák részére munkafolyamatok figyelemmel kísérése miatt a meglévő kamerarendszerhez hozzáférést biztosítani. Sikerült létrehoznom a felhasználót, helyi belépéssel el is érem a felületet a nem admini belépővel a kijelölt kamerák képével.
Viszont ez a létrehozott felhasználó hozzáfér a komplett beállításokhoz, tehát ugyanúgy látszik vele a felső menüsorban a Lejátszás, Kép és Beállítások részei.
Ezt nem lehet kikapcsolni? Félek hogy 1-2 kolléga az emberi kíváncsiságból adódóan szétnyomkodná a beállításokat. Én sehol nem találtam a jogosultságban erre vonatkozó részt.

Köszi :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17581) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Megint kérdeznék mert már konkretizálódott a dolog.
Olyan rendszert keresek ami 4 WIFI kamerás (2 beltérben lesz, 2 kültérben de tető alatt), tud rögzíteni HDD-re és NAS-ra is ha arra lenne szükség.
90° közeli látószögű kamera kellene.
A legtávolabbi kamerák 2 fal és 7-8 méter távolságra lennének a központ egységtől.

Kinéztem ezt [link] és ezt [link] , de nem tudom megbízhatók-e.
Illetve tudna-e valaki ajánlani konkrét márkát/típust?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17582) markussandor válasza JoceeHunt (#17580) üzenetére


markussandor
senior tag

A felhasználónak le kell korlátozni a hozzáférését a szükséges minimumra, nálunk ez az élő kép nézése, a felvételek lejátszását jelenti.

(#17583) JoceeHunt válasza markussandor (#17582) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen ezt próbálnám, 2 sablon van a felhasználók kezelésében: Adminisztrátor és Vendég.
A jogosultság beállításánál sok minden nincs, a menürendszert nem lehet korlátozni, legalábbis nem találom. Ezért kérdezem valaki jártas-e ebben Hikvision esetében.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17584) markussandor válasza JoceeHunt (#17583) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem vagyok otthon a héten, ha addig valaki nem mutatja meg, akkor jövő hétfőn dobok be képernyő képeket.
Emlékeim szerint a menürendszert nem korlátozza le, de hiába kattint a settingsre, nem fogja betölteni.
Ez talán segít.

(#17585) JoceeHunt válasza markussandor (#17584) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na majdnem így néz ki az mi menünk is, a Permission résznél (1:05) látható felül a 3 rész, egyik sem vonatkozik beállítások részre. A beállításokat szépen betölti a vendég user, még a hálózati beállításokat is engedné elmenteni másra. Az összes rész bejön a beállításokban, helyenként még menteni is enged, bár tény nem mindenben, de el lehet maszatolni ha valaki nekiáll...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17586) gerisz23 válasza Kenderice (#17581) üzenetére


gerisz23
őstag

Szia!Amiko wifi settet vettem még decemberben.Eddig bevált.A mozgás érzékelést kültéren szvsz nem lehet beállítani.A kép tiszta,csak NVR-t használjuk,nasra nem kötöttem.Éjszaka a 25 méter kicsit túlzás,egy infra reflektorral biztos lát addig.
2 szettet vettem,egyet apósomékhoz.Ott 1 kamera 6 hónapon belül megadta magát,gariba cserélték.

Ebben leírás szerint van mikrofon,mienkbe nincs.Amikótol rendeltem,elég gyorsan válaszoltak emailekre.
Ha kell privibe küldök kamera képet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17587) Kenderice válasza gerisz23 (#17586) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Igazság szerint nekem a legjobb olyan lenne, amibe lehet tenni SATA hdd-t.
Van egy csomó laptop hdd-m, usb-s külső nincs.
Vagy tudjon rögzíteni hálózatra.

(#17588) vacs válasza Kenderice (#17581) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A topik tetején lévő összefoglalóban van egy leírás a Fisotech kamerákról!
Ha elolvasod, akkor tudni fogod, hogy a vezetékes kameráik jók, de komplex rendszert miért nem ajánlott tőlük venni!
:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17589) gerisz23 válasza Kenderice (#17587) üzenetére


gerisz23
őstag

Én vettem bele 1TB-os purple HDD-t(SATA).Nekem is vannak régi winchestereim de azok jóval hangosabbak,meg nem biztos hogy bírnák a folyamatos írást.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17590) vacs válasza gerisz23 (#17589) üzenetére


vacs
Topikgazda

"meg nem biztos hogy bírnák a folyamatos írást"

Bírják azok is.
Nekem egy kamionról leesett (:D) fogalmam sincs milyen hdd van az egyik rögzítőmben és lassan 4 éve megy hibátlanul.
Bírja amíg bírja! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17591) gerisz23 válasza vacs (#17590) üzenetére


gerisz23
őstag

Elhiszem :C Nekem 10-15 éves winyóim vannak,inkább nem kockáztattam.

Lehetséges több kamerát rákötni egy 4 csatornás wifis NVR-re?Kellene még 2 kamera később,de még nem tudom hogy oldom meg.
Routeren keresztül kábellal is tudok csatlakozni a wifis kamerákhoz,onnan meg NVR-hez.Ha lesz rá időm kikábelezek nekik biztos ami biztos alapon.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17592) vacs válasza gerisz23 (#17591) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha az nvr csak 4 csatornás, akkor ennyi, nem tudsz 4-nél több kamerát hozzá adni.

Bár ... Fisotech kínai nvr-nél láttam olyat, hogy hivatalosan 4 csatornás volt, de a menü egy eldugott részén két kattintással 8 csatornásra lehetett állítani és kipróbáltam, tényleg kezelte utána a 8 kamerát! :D

(^)(>.<)(^)

(#17593) Kenderice válasza vacs (#17588) üzenetére


Kenderice
senior tag

Annyit írnak, hogy lebutítja a videót.
Akkor milyen összeállítást ajánlanám nekem?
Nem nagyon értek ezekhez a rendszerekhez.
A lényeg a belső hdd vagy NAS-ra rögzítés lehetősége és a wifis kamerák (4db).
Elég sürgős lenne.
Egy demens idős embert kellene figyelni távolról.
Esetlegesen visszanézni a videót, hogy hová pakolja el a dolgait mert nem emlékszik rá és néha órákig keresgéljük mondjuk a szemüvegét.
Köszönöm.

(#17594) jézusom válasza vacs (#17592) üzenetére


jézusom
addikt

Van amikor sávszélességet adnak meg.

(#17595) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Van egy provision-isr kamera.
Telefonról csak a helyszíni router-re csatlakozóval lehet elérni!
A telefonos mobilnettel vagy ha máshol csatlakozik netre a tel. nem látni a kamerát a telefonról!
Mit kel be állítani ?

(#17596) vacs válasza Kenderice (#17593) üzenetére


vacs
Topikgazda

Neked egy emberi alak felismeréses rendszert javasolnék.
Ár/érték arányban a Reolink megfelelő lesz.
Reolink RLN8-410 (new verziót vedd) + RLC-510WA, német raktárból jön.

cooi11: a rögzítőd hálózati beállításait nézd meg, ott lesz valami hibásan megadva.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17597) Kenderice válasza vacs (#17596) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ez az NVR nem wifi-s.
Nem tudok kábelezni.

(#17598) vacs válasza Kenderice (#17597) üzenetére


vacs
Topikgazda

Azt írtad, hogy " olyan rendszert keresek ami 4 WIFI kamerás ", ebből nem egyértelmű, hogy wifis nvr-t is keresel. :P
Egyébként egy rögzítő ne is legyen wifis, ha jót akarsz.
Feltételezem, hogy van ott router, ha igen, akkor tedd mellé és egy kábellel összekötöd és működik. :K

(^)(>.<)(^)

(#17599) cooi11 válasza vacs (#17596) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
SD kártyára rögzít.
ProvisionCAM2 app amivel lehet nézni,
de ott nem található hálózati beállítás.

(#17600) Kenderice válasza vacs (#17598) üzenetére


Kenderice
senior tag

Úgy értem, hogy wifi kamerák kellenek nekem, nem vezetékesek.
Ez az NVR wifi kamerákoz van?
Nem értek a kamerarendszerekhez.
Ahol lesz az NVR, ott van egy router.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.