Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) gozso válasza fila (#26000) üzenetére


gozso
senior tag

ezt nézted már?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#26002) Kroni1 válasza maxika2004 (#25999) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia! Irtam neked privátot.

[ Szerkesztve ]

(#26003) fila válasza gozso (#26001) üzenetére


fila
senior tag

Köszönöm, még nem.
Árban jó. Nem értek hozzá, ez akkor tudja ugyanazt mint az annke? Simán viszi a c800-t és az NCD800-at funkció vesztés nélkül? A kamerákon kell firmware-t cserélni?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26004) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Provision 5MP kamerám mostanában csak offline módban van, ha telefonról akarok ránézni. A Provision CAM 2 alkalmazást használom. Eddig hibátlanul működött. Pár napja csinálja ezt. Tv-ről gyönyörűen tudom visszanézni, illetve élőzni is. Próbáltam már a teljes áramtalanítást, az app újra telepítést is, de eredménytelenül. A rendszer egy Tp-Link jeltovábbítóhoz csatlakozik LAN kábellel. Valakinek lenne ötlete, hogy mi a gyíkja lehet? Lassan kezdem feladni és a végén felgyújtom :W

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#26005) maxika2004 válasza vacs (#25990) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi !

viszont mindenképp forgathatóst szeretnék !
(olyan volt a régi is, és megszoktam ! )
bár lehet ebből több is megteszi, de azért érdekelne forgatósba mit ajánlanál !

illetve már csak azt nem tudom(mást se :D )
kezel e a több kamerát az app, illetve a pc-s progi ?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#26006) hevepapa válasza maxika2004 (#26005) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam is szempont a Pan/Tilt lehetőség, ezért szemezgetek ezzel a kamerával.
TP-Link VIGI C540
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/vigi-network-camera/vigi-c540/
Van wifis verziója is. Igaz a wifis kb. 2x annyiba kerül, mint a Bullet 2.

(#26007) vacs válasza maxika2004 (#26005) üzenetére


vacs
Topikgazda

3-ból 2 kérdésedre már tegnap válaszoltam, olvasd el!
Illetve légy szíves most már döntsd el, hogy mit szeretnél, mert 3 nap alatt 3x változtatsz!
Az oldal tetején töltsd ki a kamera kérdéssort kérlek!

spgabor:
esetleg írj Jim12-nek.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#26008) bugizozi válasza vacs (#25990) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

"TP link kamerához én TP link rögzítőt vennék, így garantált a 100%-os kompatibiltás!"

A TP-Link VIGI NVR1104H-4P NVR kezeli a TP-Link Tapo C325WB kamerát 100%-os kompatibilitással, vagy csak a VIGI kamerákat? PoE-n rá tudnám kötni a Tapo-t, mozgásra jelezne nekem a telo?
Az NVR és a VIGI kamerák az "üzleti" szériában vannak, a Tapo-t meg az "otthoni" felhasználásra szánt eszközök között találtam meg, emiatt bizonytalanodtam el. :B Az otthoni termékek között nem is találtam rögzítőt.
A Tapo C325WB-t nézegetem már ideje, youtube-on csomó teszt van róla, számomra elég meggyőző a képminősége, és ha lehetne rögzítőre menteni a felvételeket, az mégjobb lenne.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26009) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!
2 IP kamerát szeretnék venni, elsőkörben NAS-ra rögzÍtene, de csak akkor ha tudja maga a kamera az ember felismerést és egyebet. Másik megoldás a komplett rendszer 2 kamrával, elég a full hd felvétel. Milyen megoldások léteznének? Árban az olcsóbb érdekelne de nem a gagyi kategória.
Előre is köszönöm a segÍtséget!

(#26010) hevepapa válasza bugizozi (#26008) üzenetére


hevepapa
senior tag

A tech specben nem írják a Tapo-ra hogy PoE-s lenne, se az ONVIF kompatibilitást. Bár a videóban olyannak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#26011) bugizozi válasza hevepapa (#26010) üzenetére


bugizozi
őstag

A kutyafáját, tényleg :( :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26012) Keef_Lee válasza bugizozi (#26011) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ez külsőre olyan, mint az otthoni kategória C310-ese. Onvif-et az is tud.

(#26013) S.Zoliy válasza S.Zoliy (#26009) üzenetére


S.Zoliy
tag

Esetleg ezek közül érdemes lehet valamelyiket venni?
ANNKE WPT400
vagy a ANNKE C800 sok kábelezés miatt a WIFI-sre hajlanék, de nem tudom az mennyivel rosszabb.

(#26014) Kulbi válasza vacs (#25965) üzenetére


Kulbi
aktív tag

A Hyundai wifis kamerán elindulva ezeket a típusokat is néztem:
DAHUA IPC-HFW1430DS-SAW 4MP IP kamera 2.8mm [link]
HIKVISION DS-2CV2041G2-IDW(E) 2.8mm [link]
Azt akartam velük kapcsolatban kérdezni, hogy ha jól olvastam ezeken nincs ember felismerés csak mozgásérzékelés. Ha ezek olyan területet néznek majd a kerítés felé ahol bokor van, ágak mozognak akkor fals riasztásokat adnak?

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#26015) maxika2004 válasza vacs (#26007) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát igen azt a 2 kérdésre a választ benéztem, mentségemre legyen szólva felette sorban volt a link a kamerára.. és ott leragadtam :D bocsánat ! :B :B :B

Viszont már az első kérdésemet mikor feltettem hogy milyet is szeretnék kb : ott is forgathatós volt a kamera .
ezért nem irtam mindig ujra hogy forgatós kellene !
az meg hogy kűltéri-beltéri, nekem nem tünt fontosnak..
eső-nap nem éri.

amugy irhatom igy is:
de ott se szerepel hogy fix vagy forgatós:

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 1 kültéri
2. Később lesz-e bővítve? nem
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? nem
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? 10m
5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? nem
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? nem
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 10-50 ezer közt kb
de meg halgatnám árkategorián belül az ajánlásokat , te ezt ugyis vágod ! :R

de ezeken kivül lényeg hogy :
forgatós legyen, pc-s progi és telcsis app is legyen
előny a magyar nyelvű
illetve hogy wifis, áram bedug és műxik :) :R

Bocs ha néha nem voltam egyértelmű, de ha képbe lennék
nem kérdezgetnék annyit, és néha hülyeségeket ! :) :B :R

(#26016) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! IMILAB EC3 kültéri kamera képe 1,5 év után homályos lett. Azt hittem valami szennyeződés ment rá, de hiába tisztítottam meg, nem lett jobb. Mi lehet a probléma?
Mintha nem tudna fókuszálni, de a kamerák nem fix, végtelen fókuszt használnak?

(#26017) Helga0203 válasza Kulbi (#26014) üzenetére


Helga0203
tag

(#26018) varmi2 válasza pinnacle (#26016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pára a belső oldalt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26019) [w] válasza pinnacle (#26016) üzenetére


[w]
őstag

ha erős/jobb megvilágítás mellett a lencsét megnézve szivárvány vagy zöldes színű foltokat látsz rajta, akkor jó eséllyel (még most is) párásodik vagy korábban bepárásodott és egy ilyen réteg maradt utána, ez ronthatja a képet

cmdr PETER W. VOLKOV

(#26020) pinnacle válasza varmi2 (#26018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi varmi2, [w] ! Most, hogy mondjátok, volt valami "olajfolt" szerű középen. Néztem is, ez, hogy a fenébe került oda. Ezt törölgettem, de nagyon már nem tudtam vizsgálgatni, mert majdnem leestem a létráról. :) Ezzel lehet valamit csinálni? Garanciális hibának minősül?
IMILAB-nál lehet 2 év garanciára regisztrálni, csak lehet már késő.

[ Szerkesztve ]

(#26021) [w] válasza pinnacle (#26020) üzenetére


[w]
őstag

kültérinek árulják, de sz.rt se ér a szigetelése, szerintem ezt nem lehet gariztatni

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#26022) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok.
Tapo C320WS-ről van valakinek tapasztalata? Esetleg NAS-al mennyire működik együtt?

(#26023) hevepapa válasza S.Zoliy (#26022) üzenetére


hevepapa
senior tag

(#26024) Keef_Lee válasza hevepapa (#26023) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A Tapo Care a felhős módot jelenti és a felhő meg az SD zárja ki egymást (azaz vagy-vagy alapon működik)? (A felhő meg az NVR is vagy/vagy alapon)
Tehát SD kártya+NVR megy egyszerre? Mert az lenne az igazi, akkor a saját appjával visszalehetne nézni SD-ről. Az NVR meg eldugva rögzítené, ha esetleg elviszik a kamerát SD-stől.

(#26025) hevepapa válasza Keef_Lee (#26024) üzenetére


hevepapa
senior tag

A kolléga a NAS-ra rögzítést kérdezte, az van leírva a FAQ-ban.

(#26026) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok! Van itthon 2db Annke C800-am, amit Poe switchen keresztül hajtottam. A switchet most cserélném, és poe tápfeladóval táplálnám őket, viszont próbáltam 12v-24v tápegységgel, de nem megy. Ha igaz akkor a 802.3af szabványt használja, ami szerint elvileg kevés neki a 24V? Jól gondolom? Nincs itthon 48V-os tápom, hogy kipróbáljam…

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#26027) Marci112233 válasza tomy_cz (#26026) üzenetére


Marci112233
őstag

Pedig a C800-asnak 12V kell:

Operating Power: PoE (802.3af), 12 V DC ± 25%

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#26028) tomy_cz válasza Marci112233 (#26027) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Akkor nem értem. Jelenleg a sw-n keresztül működik. A kamera előtt közvetlenül van egy táp-adat leválasztó, ezt anno így kötöttem be, így müködik. Ha kiiktatom a sw-t és adok egy tápfeladót neki 12vagy 24V-al, akkor miert nem megy? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#26029) sambenez válasza tomy_cz (#26028) üzenetére


sambenez
addikt

De a kamera előtt leválasztod és a DC csatlakozón keresztül kapja a tápot a kamera?

(#26030) tomy_cz válasza sambenez (#26029) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Igen, így.
Basszus, ha hazaérek megnézem, nem másztam fel megnézni a kötődobozt. Lehet, hogy nem dugtam anno össze a dc-vel, csak az utp-t, mert ugye Poe sw-el hajtottam. :W Vá.., Bakker hülye vagyok, lehet ez lesz a baj. :U :W

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#26031) pinnacle válasza [w] (#26021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Regisztrációmat elfogadták, jeleztem nekik a problémát.
Ha nem fogadják el, milyen kültéri kamerát ajánlotok? Jó lenne ha Xiaomi, IMILAB lenne, egyébként ez nem ugyanaz? Hasznos lehet az ingyenes felhőben való tárolás mozgás esetén. Xiaomi C300-on is működik. Azt hittem ha a betörő reseteli a kamerát a felvételek törlődnek, de megmarad. Illetve az problémás, hogy a Xiamoninál nincs kétlépcsős hitelesítés, így bárki megnézheti a kamerát képét ha megszerzi a felhasználó nevet/jelszót. PIN kód beállítása talán ezt megnehezíti.

(#26032) gozso


gozso
senior tag

sziasztok használ itt valaki NightChromaTM NCPT500 kamerát?
kíváncsi lennék a véleményére/tapasztalatra :R

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#26033) topi66 válasza tomy_cz (#26030) üzenetére


topi66
aktív tag

Kétféle módon adhatsz neki tápot.
1: dc 12 volt a különálló dc csatlakozón keresztül
2: utp poe csatlakozón keresztül poe tápellátással, ahol minimum 43.max 54 voltot kaphat.
3: :))Utp poe adapter ahol a tápnál feladod az utp re a barna/kék érpárakon a dc 12 voltot és egy másik adapterrel a kamera előtt veszed le és csatlakozol a kamera 12 voltos bementére.

(#26034) tomy_cz válasza topi66 (#26033) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Jaja, köszi! 2. megoldás volt eddig, most a 3.-at akartam, csak én hülye elfeledkeztem róla, hogy a kamera melllett nem volt a dc bedugva. :DDD
Most felmásztam és megnéztem. Persze így már működik 12V tápról is.
Köszi mindenkinek! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#26035) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnem felkamerazni az otthonom,segitsetek a valasztasban kerlek!

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 5db kamera kellene,kulterre,dome kivitelu,ha lehet olyan amihez nem kell kulon 90 fokos adapter ha hazfalra szerelem.
2. Később lesz-e bővítve? nem
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? igen szeretnek!
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? 4 kamera az udvart nezne kb 10 max 15 meterre vannak a telek hatarai,illetve az 5. kamera nezne az utca frontot ott talan egz kicsit tavolabb van a kerites max 20m
5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? nem gond ha tudja!
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? Persze!
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? Tobb evre terveznek,nem gond ha most a felsokategoria termekeit nezzuk meg!

Elore is koszonom a segitseget!

(#26036) kchryss


kchryss
addikt

Sziasztok!

Olcsó kategóriában (kb 15e ft) melyik kamera a legjobb éjszakai megfigyelésre? Melyiknek a legjobb az éjszakai kép minősége?
Okos funkciók nem kellenek, ptz sem érdekes, lehet fix állású, csak 1 kameráról lenne szó.
Van most valami jó black friday akció? Merre nézelődjek?

(#26037) MMZ


MMZ
friss újonc

Sziasztok!
Egy gyors véleménykérés! :)
Családi ház kamerázás... 4-5 kamera, poe, 4-5 mp, mozgásérzékelés, telóról rápislantás, belföldi rendelés volt a keresési szempont 200 ezres kerettel...
A kinézett versenyző :
https://seccam.hu/ip_kamera_rendszerek/4-kameras-ip-kamera-rendszerek-50906/hyundai-4-domkameras-4mp-2k-ip-kamerarendszer
Viszont most akcióba "hasonló" 5*5mp:
https://kameradepo.hu/black-november-kamerarendszer-akcio/5-5-megapixeles-hd-ip?_gl=1*1nxu3hs*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQiA3uGqBhDdARIsAFeJ5r0MJTXnu0n6LGtWdEVQhcrYE0lW1lw8PhbmyPPoHDn3RDIzMINGAr8aAs6mEALw_wcB
Elvileg poe képes...
Melyiket választanátok?
Köszi

(#26038) topi66 válasza MMZ (#26037) üzenetére


topi66
aktív tag

Amennyiben tudsz egy hetet várni és elengeded a magyarországi vásárlást akkor ezt inkább: [link]

(#26039) kchryss válasza topi66 (#26038) üzenetére


kchryss
addikt

Annke-nél meddig lesz black friday? Jövő héten a mostaninál is nagyobb akciót tartanak?

(#26040) topi66 válasza kchryss (#26039) üzenetére


topi66
aktív tag

Nem hinném,szerintem az AC500 igy is remek árban van.

(#26041) Geri89 válasza topi66 (#26040) üzenetére


Geri89
aktív tag

Ah500 vagy C800 inkább az ajánlott egy átlag családi ház külső környezetének megfigyeléséhez? :R

(#26042) topi66 válasza Geri89 (#26041) üzenetére


topi66
aktív tag

Mekkora a távolság ahonnan értékelhető képet szeretnél? Az AC 500 "rekordja" 18 méter,míg a 800-as 30 ról dobott már ember riasztást amik valósak voltak. Nincs átlag ingatlan,így az egyedi igények amik játszanak.

(#26043) vacs válasza maxika2004 (#26015) üzenetére


vacs
Topikgazda

Imou Cruiser 4MP (=négy mp modelt vedd)
Ember felismeréssel és Intelligens nyomkövetés funkcióval a kamera követi a mozgó tárgyakat (embereket) amikor mozgást érzékel (Smart Auto Tracking) > videó.
Vicces ahogy a videóban mozognak a kamerák! :D :DDD
Van "aktiv elrettentés" funkció is, ami annyit jelent, hogy ha embert észlel a kamera akkor felkapcsolja a két fehér led-et!

(^)(>.<)(^)

(#26044) vacs válasza MMZ (#26037) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A kettő közül mindenképpen a Hyundai (ez is Hikvision oem mint az Annke: link)!
De a keretből vehetsz Annke vagy Reolink rendszert is!

(^)(>.<)(^)

(#26045) vacs válasza Kisfundy (#26035) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Otthoni felső kategória kb a Hikvision, Dahua, Uniview.
Kicsit olcsóbban Annke vagy Reolink, az oldal tetején az összefoglalóban sok hasznos infót olvashatsz ezekről!

(^)(>.<)(^)

(#26046) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Akinek van Reolink Go PT Plus 4G -s kamerája az megtenné, hogy küld egy akksi statisztikát?
Nekem eléggé gyatra és sanszos, hogy megint csere lesz belőle.
Már minden funkciót kikapcsoltam rajta és így sem képes visszatölteni saját magát a dupla teljesítményű napelemmel sem.
A Reolink szerint ebben a stand-by -nak nevezett üzemmódban 40 napot kellene kibírnia egy töltéssel -> link.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#26047) maxika2004


maxika2004
őstag

KÖSZIII !

már csak egy kérdésem lenne :D

ezekből a Cruiser ekből, van egy rakás, kb mindenhol más névvel, más kép...
amit küldtél SE antennás
itt pl az SE nem .. :
https://ip-kamera.arukereso.hu/dahua/cruiser-se-ipc-s41fap-p835694409/
ez elvileg olyan amit küldtél de nem SE

szoval teljes káosz nálam, de a boltok közt is !

pontos tipust, vagy magyar linket tudnál küldeni?
akkor már itthon rendelném...

Elöre is NAGGYON KÖSZI!

:R :R

(#26048) S.Zoliy válasza hevepapa (#26023) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen!

(#26049) S.Zoliy válasza Keef_Lee (#26024) üzenetére


S.Zoliy
tag

Ezek jó kérdések amúgy! :)

(#26050) motrola válasza maxika2004 (#26047) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Itt érdemes megnézni, a forgalmazó boltok sokszor nem is tudják pontosan mit árulnak.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.