Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) tothjozsi96 válasza sambenez (#18850) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azt írtam hogy a nagyobb felbontású 4MP-es, előtte írtam hogy 1440p.

Értem, köszi. Esetleg nem tudod hogy a Poe Switch-nél mit jelöl a HiPoe?

(#18852) Csabex válasza tothjozsi96 (#18851) üzenetére


Csabex
őstag

Itt egy leírás róla. Hi-PoE jelentése a High Power PoE, vagyis nagyobb teljesítményű tápellátás ami akkor jó, ha nagyobb a távolság a kamera és a switch között.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#18853) bigrock válasza Csabex (#18852) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Vagy esetleg olyan kamera lóg a végén (általában a komolyabb DOME-ok), ami Hi-PoE tápellátást kíván.

(#18854) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sötétben mitől lesz ilyen elszíneződött a kép? Ha fel-le kapcsolom a villanyt, egy ideig jó, majd megint ilyen lesz. Xiaomi Mi 360° Camera beállításainál lett volna olyan lehetőség, hogy színes legyen az éjszakai felvétel vagy csak olvastam róla, de most nem találom.
Nem tudom, hogy ez két különböző kamera, nekem a bal oldali talpú van, de mintha a jobb oldali lenne az újabb, 2020-as verzió.

[ Szerkesztve ]

(#18855) pinnacle


pinnacle
nagyúr

kép lemaradt, ez van nekem, nem tudom miben más, mint ez. MJSXJ10CM, MJSXJ05CM.

[ Szerkesztve ]

(#18856) MaCS_70 válasza pinnacle (#18855) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem lehet, hogy a drágábbik tud gyereksírás-figyelést?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18857) pinnacle válasza MaCS_70 (#18856) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem ilyen beállításom nincs. Számozás alapján a kúpos verzió lenne a régebbi. J10, J05. Enyémnek 4 infrája van. Ez az elszíneződés mi lehet? Lehet pont az infrared miatt van?

(#18858) MaCS_70 válasza pinnacle (#18857) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nem ez a típus figyeli a sírást. Arra emlékszem, hogy kissé ráncoltam a homlokomat, amikor beszereztem egy háromszoros árú, babafigyelésre szakosodott, még csak nem is motoros Kami kamerát -- aztán láttam, hogy egy sima Mi 12e Ft-ért is pont úgy tud sírást detektálni. (Igaz, annak nincsenek cuki nyuszifülei...)

Az elszíneződéses Imgur-kép nálam nem jelenik meg...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18859) pinnacle válasza MaCS_70 (#18858) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem valami kamera hiba lehet. Másnak nincs ilyen gondja? Illetve az is lehet, hogy éjszakai módban megzavarja a kintről jövő fény. Ha nem kifele néz, akkor nincs ilyen probléma. 07:07-ig, gondolom akkor már eléggé világos van, elszíneződött képet rögzített.

[ Szerkesztve ]

(#18860) Dolphine válasza lajos75 (#18811) üzenetére


Dolphine
addikt

Szívesen! :K ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18861) MaCS_70 válasza pinnacle (#18859) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a lilulás nem néz ki jól. Az én Nikon D5000 fényképezőgépem produkált egy időben ilyet -- pár kép esetén, és mindig csak a kép egy vízszintes sávjában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18862) pinnacle válasza MaCS_70 (#18861) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem a szemből jövő fény zavarja. Ezért vagyok kíváncsi, hogy más is tapasztalt ilyet vagy ez egyedi probléma nálam.

(#18863) sambenez válasza pinnacle (#18862) üzenetére


sambenez
addikt

Biztos nem a szemből jövő fény. Az infraszűrővel lesz valami baj.

(#18864) pinnacle válasza sambenez (#18863) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Csak azért gondoltam, hogy valami kinti fény zavar be, mert ha befele néz a szobába, akkor nincs gond. Illetve ez is furcsa, hogy a villany fel-le kapcsolása után egy kis ideig normális képet ad, majd elszíneződik.

(#18865) nTom


nTom
aktív tag

ma megérkezett a kíváncsiságból rendelt HISEEU wifi kamera.

3MP-t rendeltem, és VAN mozgáskövetés, habár nem írta a tulajdonságainál :

https://youtu.be/iNkFdPvJQAA

a hikvision nvr felismerte onvif kamerának

a tv képernyőt fényképeztem, azért ilyen ramaty a minőség

(#18866) topi66 válasza pinnacle (#18859) üzenetére


topi66
aktív tag

Én ilyennel akkor találkoztam amikor a szűrőt nem tudta a kamera átváltani. Eleinte ritkábban,majd így maradt. Amikor a fényviszonyok határeseten vannak,akkor csinálja. Kicsit elfordítani a kamerát,vagy más pozízióba ajánlott rakni.

(#18867) pinnacle válasza topi66 (#18866) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azért ez nem túl jó, mert a bejárattal szembeni kamera eléggé gyakori beállítás lehet. Xiamominál is ezt mondták, hogy tegyem máshova, erősebb fényforrás zavarhat be, illetve a szögletes az újabb verzió, talán az 1.9-es vagy 2.1-es rekesz (vagyis sötétben kicsit jobban látszik).

2K-s tud színes éjszakai felvételt, ezért nem találtam ilyen beállítást az enyémen. :)

[ Szerkesztve ]

(#18868) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Olyan kamerára lenne szükségem amit webkameraként tudnék használni édesanyámmal, de szükség esetben távolról rá tudnék nézni, hogy nem esett-e el a lakásban.

Egy sima ip camera alkalmas erre?
Milyen megbízható, jó ár - érték arányú kamera típusokat tudnátok ajánlani? (mikrofonnal fontos hogy rendelkezzen)

Mennyire kell félni hogy csalók rá tudnak kapcsolódni a kamerára? Kivédhező ez valahogy?

(#18869) pinnacle válasza maglew (#18868) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Ami nekem van azt pont jó erre. Most akciós. Azt nem tudom, mennyire könnyű feltörni, ahogy azt sem, hogy Xiaomin keresztül tulajdonképpen a KKP bármikor benézhet a lakásunkba? Gondolom ez soha nem fog kiderülni.
Valahogy a babariasztó is megjelent, de többet nem láttam, beállításban sem találom. Lehet ez arra is jó lenne, hogy ha valaki segítségét kiállt, akkor riasztást küld?

[ Szerkesztve ]

(#18870) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Melyik kamerát érdemes venni, ha a cél legjobb éjszakai képminőség?
Teljesen sötét helyen kéne teljesítenie.

(#18871) MaCS_70 válasza Atomgeszi (#18870) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy milyen távolságra kéne ellátnia. 6-8 méterig általában elég jó az átlagkamerák infrája is, onnan meg durván nagy a szórás.

Ha sokkal messzebbre kéne hordania, akkor egy független infralámpa segíthet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18872) bogabi válasza MaCS_70 (#18871) üzenetére


bogabi
senior tag

Érdemes éjszaka élőben tesztelni az elhelyezését, mert nagyon könnyen lehet egy rosszul elhelyezett infravető miatt az éjszakai felvétel túlexponált, "kiégett"...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18873) MaCS_70 válasza bogabi (#18872) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Meg egyébként is. Extra megvilágítás nélkül is előjöhetnek éjjel olyan visszaverődések, amelyek csúnyán belerondítanak a képbe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18874) gozso


gozso
senior tag

sziasztok!

hasonló dizájnnal rendelkező Hikvision NVR létezik? :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18875) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Külföldön élő ismerősömnek kellene beállítanom, hogy az otthoni dahua imou n18p-s 8 csatornás nvr-t elérje tábolról, hogy láthassa a kamerák képeit. A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan lehet megvalósítani, ha nem tud ugyanarra a hálozatra csatlakozni, ahol az nvr is van.... Én az appon keresztül csak így tudok, de nyílván ez, ha ő pár ezer km-rel alrébb van kivitelezhetetlen.... köszi a tippeket.

(#18876) sambenez válasza gozso (#18874) üzenetére


sambenez
addikt

Ha nem, akkor nyomtatni kell egy ilyen házat és belepakolni.

(#18877) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Használok 2 éve egy 5MP-es Hisseu rendszert. Nagyon bevált. Barátom CCTV-je most ment tönkre. Valami olyasmit keresek neki, mint az enyém, de Banggood-on most ez 99 ezer. 60-ért vettem 2 éve. Nagyon elszállt az ára. Pár napja látom van spanyol raktáron akciósan 76 ezerért szállítással. 1. Erre manapság szokott lenni kupon?
2. Van más rendszer amit mertek ajánlani ennyiért?

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#18878) Morris válasza ElektrikusDE (#18829) üzenetére


Morris
veterán

Beraktam a gépbe és a HD sentinel hibátlannak látja. Nem értem... :F

(#18879) jézusom válasza Bikkrom (#18877) üzenetére


jézusom
addikt

Áfa rajta van, de erre rá rakják a vámot is
Inkább külön venném, vagy eu raktárból.

(#18880) topi66 válasza Morris (#18878) üzenetére


topi66
aktív tag

a rögzítő leírásában nem szerepel ajánlott hdd? Jártunk úgy,hogy a rögzítőbe nem az ajánlott hdd került( a régi rögzítő hdd-jét kellett belerakni user utasításra) nem is lett jó hosszútávon

(#18881) Morris válasza topi66 (#18880) üzenetére


Morris
veterán

Ők is WD Purple hdd-vel adják.
Az volt benne nálam is.

(#18882) motrola válasza Morris (#18881) üzenetére


motrola
aktív tag

Nekem a régi analóg rögzítő hdd került át először 1 dahua rögzítőbe, mivel az 1 frissítés után meghalt egy nvr kártya a rögzítő és a hdd ugyan az. Szerintem csak simán meghibásodott, a hdd a rögzítőben amiről szó van. Nem kell fantomokat üldözni. "Ami elromolhat el is fog romlani"

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#18883) Morris válasza motrola (#18882) üzenetére


Morris
veterán

De most tökéletesen üzemel a számítógépben. Mindegy. Megmarad tartaléknak.

(#18884) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Megérkezett az Annke C800, egy Reolink RLC-410-et váltott a helyén - jó, kicsit arrébb :)

Eddig nem estem hasra tőle. Nálam úgy van beállítva a tárolás, hogy nincs dedikált NVR, hanem a NAS-omra FTP-n töltik fel a kamerák a videót arról az eseményről, amit ők mozgásnak érzékeltek. Ez jól működik nálam lassan 3 éve.
Nos, az Annke ezt borította, ugyanis ő FTP-n csak képet hajlandó továbbítani, videót nem - azt is behányva az összeset egy mappába - elvileg van lehetőség paraméterezni, de semmi leírást nem találtam erről, csak azt, hogy van...
No sebaj, van SMB és NFS opció. SMB-t nem tudtam vele megetetni, maradt az NFS, itt viszont csak olyan share-t enged felcsatolni, ami csak neki van szánva, ugyanis formázni kell már csak ahhoz is, hogy felismerje. Akkor létrehozza a megosztáson a saját mappaszerkezetét, amiben még nem találtam logikát...
A Reolink-nél csak beállítottam az FTP-t és ő a saját mappájába év/hónap/nap mappaszerkezetbe szépen mentette a dolgokat.
Eddig az a véleményem, hogy aki NVR-el akarja használni az Annke kamerákat, az nem fog szembesülni ezekkel a problémákkal, de ha standalone kamerákat szeretne, akkor a Reolink egy sokkal jobb választás. Valószinű, hogy nekem is vissza fog kerülni (esetleg kipróbálok egy RLC-810A-t), ez pedig meg egy másik helyre, ahol NVR-el használnák.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18885) sambenez válasza LógaGéza (#18884) üzenetére


sambenez
addikt

EU-ból jött az Annke?

(#18886) LógaGéza válasza sambenez (#18885) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, 17-én rendeltem, 18-án adták fel, 22-én ért be az országba, és ma (23) vettem át.
Előtte egyeztettem a supporttal, hogy melyik típus van a cseh raktárban, és C800-ból csak a Turret (with Mic) van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18887) vacs válasza q13579 (#18875) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Regisztrálj egy imou fiókot, és te ezzel jelentkezz be a mobil appban. Ott add hozzá a rögzítőt vagy kamerákat és kész.
Ezzel a fiókkal jelentkezzen be Ő is és kész, látni fogja az összes kamerát bárhol legyen!

(^)(>.<)(^)

(#18888) grafnet


grafnet
veterán

Urak,

Amit a minap linkelt a kolléga szett: [link]
Elég jó áron van.

Kérdéseim:
- Ez vinyó nélküli?
- Ehhez milyen Cat kábel lenne elegendő (POE miatt is)?
- Ezen lehet területet kizárni (bárhogy is hívja a szakzsargon)?
- Vonal átlépést beállítani?

Vagy ez utóbbi 2 kérdés már egy másik Ft kategória erényei?

Ez a szett Plug&Rec (:DDD), tehát csak össze madzagolom a kamerákat az NVR-rel és már működik is? Vagy kell még hozzá valamit venni?

:R :R :R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18889) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv !
Akinek van Xiaomi Mi 360° Camera, 1080p ez a újabb modell. Meghallgatná ha ideje engedi hogy hátul a hangszóró nyilasnal hallható e valamilyen zaj ?
Mert nekem igen akár a szgep usb re van kötve akár 220 ről kap naftat . Egyéb különleges 220 rol egy usb hub is van amire 2 LED egosor is van csatlakoztatva ha felkkaocsilom őket erősödik a zaj. Továbbá ha szint váltok néha a kamera is fordul :))

(#18890) jézusom válasza grafnet (#18888) üzenetére


jézusom
addikt

CAT5e, de adnak hozzá.

Hard drive: 1TB (Not included.)

Azért érteni kell hozzá, POE NVR jár hozzá, de a hálózattal lehet szívni. Ráadásul nem tudom, hogy így a poe nvr miatt a kamerákat elérede külön-külön.

Kamera video analizist sose erőltettem, fogalmam sincs, hogy ez mennyire tudja. Terület maszkolást, meg aktív zónát szokták tudni.Nekem is van pár hiseeu kamerám, de ezeknél semmi típus szám nincs, amilyen csip van a gyárban, azt teszik bele :DD

[ Szerkesztve ]

(#18891) motrola válasza grafnet (#18888) üzenetére


motrola
aktív tag

Az ára csábító.
Mivel a részegységek tipusszáma nincs felsorolva a pontos tudás nem mérhető fel.
Merevlemezt nem tartalmaz.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#18892) Csabex


Csabex
őstag

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden kedves topiklakónak :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#18893) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az alábbi kamerák közül melyiket javasolnátok? A rögzítés Synology nas-ra menne, kb 15-20 métert kellene lefogni.

(#18894) bigrock


bigrock
Topikgazda

(#18895) vacs


vacs
Topikgazda

Grafnet: ahogy a többiek írták pontos típusszámok nélkül nem lehet megmondani, hogy milyen kamerákat és nvr-t kapsz...

pruzsi: a kép alapján ez nem a legújabb kamera, de a problémád szempontjából ez most mindegy.
Használd a kamerához kapott gyári usb kábelt és adaptert.
Adapterből 2A-es kell neki, ha ennél kevesebb áramot kap, akkor ez is okozhat furcsa működést.
Esetleg próbáld ki másik usb kábellel is.

ssgt1981: mind a 4 kamera ajánlott, tudnak ember és gépjármű felismerést is, de azt nem tudom, hogy ezek az extra funkciók nas-al működnek-e, kérdezz rá emailben a supportnál!
A 15-20 méter az pont az a távolság szerintem, ahova még elég lehet az 5MP, de ha van rá pénz, akkor legyen inkább a 8MP-es!
Hogy dóm, vagy cső azt neked kell tudnod.

(^)(>.<)(^)

(#18896) vacs válasza Csabex (#18892) üzenetére


vacs
Topikgazda

Tavaly is 24-én délelőtt tedd ki ezt a képet, csak akkor fél órával korábban ... de még mindig nagyon vicces ez a mikulás! :DDD

(^)(>.<)(^)

(#18897) ssgt1981 válasza vacs (#18895) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a választ! Használat során van különbség abban, hogy cső vagy dóm?

(#18898) Csabex válasza vacs (#18896) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, nekem is bejön, itt is ragadt a feltöltött képeim között :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#18899) grafnet


grafnet
veterán

Na, akkor már csak azt kérdezem...
:B

A korábbi szett: [link], de bizonytalan tudású...
vagy
egy újabb szett: [link] ???

A kettő között ugyan van 100 $ és egy 2 TB-os vinyó különbség...

Kezelhetőség és a korábbi kérdéseim alapján inkább ez, utóbbi legyen a vásárlás célja?

:R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18900) Morris válasza grafnet (#18899) üzenetére


Morris
veterán

Van egy fölös 2 tb-os wd purple hdd-m. Ha kell, odaadom. Hibát talált rajta a rögzítő, de a HDsentinel szerint hibátlan. (400 napos üzemidővel)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.