Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Mentolka válasza spiky03 (#23996) üzenetére


Mentolka
senior tag

Videó a témában (egyszerű google keresés után): [link]

(#24002) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Hikvision NVR-hez milyen kínai kamerát ajánlotok fólisátorba kb 10-20k értékben? Nem szeretnék sokat költeni,olcsóbbat szeretnék.
1, Eddig nagyon gagyi beltéri kamera volt,de most 3 év alatt megadta magát. Szeretném lecserélni.
Kültéri kell. Wifis jó lenne,de ha kell megoldom kábellel. Mikrofon extraként jó lenne.

2, Emellett kellene egy beltéri is mikrofonos.

Nem szeretnék sokat költeni,de nem merem megvenni mert nem tudom hogy a rögzítőbe hozzá tudám-e adni. Nem szeretnék külön appokat telepíteni emiatt.

(#24003) lappy válasza grabber (#24002) üzenetére


lappy
őstag

Fóliasátornal gondoskodni kell a paramentestől azaz vmi fűthető kamera hazról

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24004) PociAti


PociAti
senior tag

Sziasztok!
Új vagyok ebben a topicban.

Van egy kb. 4 éves Hiseeu TZ-HB312 (1080P) kamerám (gyári specifikációs oldal).
Egy darabig használtam, majd évekig nem, most ismét szükségem lenne rá, beüzemelném, de a régi appok már nem működnek.

Viszont ahogy nézem, most már annyi app és egyéb van, hogy nem igazodok ki közöttük. Volt app, amivel próbálkoztam, de nem jött össze. Erőlködés helyett inkább a tanácsotok kérném.

Ugyanazt szeretném elérni, mint amit korábban simán ment.
- A kamera egy általam kiválasztott zónájában ha mozgás van,
- akkor rögzítse azt a benne lévő SD kártyára.
- Linuxot használok (nincs Windows), Docker sem áll tőlem messze (láttam ilyen lehetőséget).
- Mobil az Androidos. Nincs szükségem mobil appos elérésre, asztali PC-t jobban preferálom, de ha mobilról valami miatt egyszerűbb megoldani, az ellen se zárkózom el.
- UTP csatlakozót is kivezettem a kamera helyéhez, és van Wi-Fi is.
Köszi.

(#24005) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

IMILAB EC3-nál hol tudom megnézni, hogy melyik wifi hálózatra csatlakozik? És hogy tudok másikra? :D

(#24006) [w] válasza Atomgeszi (#24005) üzenetére


[w]
őstag

ha ugyanolyan szerencsés a setup-ja, mint a korábbiaknak, akkor a nyomorék app-juk vezet keresztül a beállításon és ott az egyik lépés a wifi-hálózat kiválasztása

ez után sem megnézni, sem cserélni nem tudod az egész újrakonfigolása nélkül

szerk.: megnézni az app "additional settings", azon belül a "network info" menüpontjában tudod!

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#24007) grabber válasza lappy (#24003) üzenetére


grabber
addikt

Nem ipari,eddig nem volt gond a párával a kamerának. Az esőt nem szerette :D mert kiszakadt a fólia és beázott a kamera. Nem nagyon foglalkoztak vele.

(#24008) Atomgeszi válasza [w] (#24006) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valószínűleg ez lesz akkor a megoldás.

Simán töröljem a meglévő készülékek közül? Aztán újra be kell olvasni a qr kódot rajta? Azt se tudom hogy vajon az olvasható e még. :D

(#24009) vacs válasza grabber (#24002) üzenetére


vacs
Topikgazda

Annke C500 (ami egy Hikvision brand kamera) ezzel a kóddal €32 német raktárból! :K

(^)(>.<)(^)

(#24010) KukkSteve válasza spiky03 (#23984) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

A C500-ból rendeltem 4db-ot, meg a 4k-s NVR-t. Pontosan azt ami a linkeken volt.

8-án fizettem ki, 9-én "feladták", nyomkövetés szerint 10-én vették fel és 15-én kaptam meg. Néhány munkanap volt a szállítás csupán.

Most vadászok hozzá valami kábelt, arról is jó infók vannak itt. :R

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#24011) spiky03 válasza KukkSteve (#24010) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót :R

Kábelből a cat5e az nem jó? Én azt tervezek majd venni.
Vagy milyen kábelre gondoltál?:B

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24012) sambenez válasza spiky03 (#24011) üzenetére


sambenez
addikt

De teljesen jó.

(#24013) grabber válasza vacs (#24009) üzenetére


grabber
addikt

Rendeltem 2 kamerát :)

(#24014) spiky03 válasza KukkSteve (#24010) üzenetére


spiky03
veterán

Azt esetleg tudod vagy valami, hogy az a linkelt NVR hány fps-el tud rögzíteni?
Ha megy egyszerre a 4 kamera?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24015) lappy válasza spiky03 (#24014) üzenetére


lappy
őstag

milyen összefüggés van az FPS és a kamera számai között :F

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24016) spiky03 válasza lappy (#24015) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt mondták nekem, ezért érdeklőm csak
A kameráknak van egy képfrissítési száma. Ez az FPS.
Ha a kamera 20 fps-selrogzit, akkor a 4 kamerának 80 FPS az igénye. Akkor a rögzítő kell tudjon 100 fps-sel rögzíteni.
Ezek akkor nem fontosak? Nincs összefüggés?

A német oldalon nem találom a fentebb ajánlott NVRt.
A .com-on meg ott van. Onnan is megtudom rendelni meg a kamerákat is?
Onnan is ingyenes a szállítás? Vagy csak a német oldalról?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24017) sambenez válasza spiky03 (#24016) üzenetére


sambenez
addikt

A .com-ról is németországból jön, de ott nem működik a német oldalhoz megadott kupon.

(#24018) spiky03 válasza sambenez (#24017) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót, akkor megnyugodtam :R
A mailben tőlük kapott 5%-os kódot sem fogadja el? Az a .com-os címről jött.

Vagy a kamerákat rendjem meg a német oldalról, az NRVt meg a com-osrol és kész :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24019) markussandor válasza spiky03 (#24016) üzenetére


markussandor
senior tag

Leegyszerűsítve az NVR nem csinál semmit, csak a beérkező stream-et diszkre/ssd-re írja, azaz neki nem "FPS-e" van, hanem írási sebessége.
Magyarul mondva, ne az FPS-eket számolgasd, hanem az összes kamerád tipikus sávszélesség igényét.
Az én NVR-em a gyártó szerint 80 Mb/s-os rögzítésre képes (ez csak 10 MB/s, a merevlemezeknek már 10 éve is 100-150 MB/s volt az írási képessége), ha a maximális 8 db kamerát kötöm rá, akkor a kamerák átlag sávszélessége 10 Mb/s lehet. A régebbi kamerám max 16 Mb/s-al tolja a stream-et, az újabbak hasonló minőség mellett beérik a negyedével is :-)

(#24020) sambenez válasza spiky03 (#24018) üzenetére


sambenez
addikt

De azt elfogadja. Csak azt nem amit pár napja linkelt valaki.

(#24021) spiky03 válasza markussandor (#24019) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm a kiegészítést :R
Akkor a fentebb linkelt NVR elbír a 4 db kamerával.

@sembenez
Köszi ismét. A német is 5% körüli kedvezményt ad ha jól láttam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24023) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Annke H800-as csomagot vettem régebben, de a kamerákat csak most lesz majd alkalmam felszerelni. Dómkamerákat vettem. Kéne viszont valami kötődoboz alá. Valaki esetleg már talált hozzá valót?

Üdv: István

(#24024) lappy válasza pityaa23 (#24023) üzenetére


lappy
őstag

IP védett doboz 100x100 jó hozzá

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24025) csubuka válasza pityaa23 (#24023) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Miért kötelező a kötődoboz? Van oldalt a rögzítő talpon kivezetési lehetőség nem?

[ Szerkesztve ]

(#24026) sambenez válasza csubuka (#24025) üzenetére


sambenez
addikt

Nem kötelező.

(#24027) csubuka válasza sambenez (#24026) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor jó, én a szülőknél úgy gondoltam, hogy mondjuk a C500 gombócfeje felett még elfér a kamera saját vízszigetelt csatlakozása... és nem kell süllyesztett doboz. Remélem bejön az ötlet :D

*Tévedtem, nem fog úgy beférni. Ha nem az oldaltkibujtatóját akarja az ember használni akkor lehet tényleg nem árt mögé kötödoboz. Sorry.

Nálunk akkor az egyetlen falra szerelt kicsit szuboptimális lesz. Mindegy, 5cm szigetelésből túl sokat kellett volna kivágni úgyis, ezzel nyugtatom magamat.
Nem lesz ideális szépségű így, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#24028) spiky03 válasza sambenez (#24020) üzenetére


spiky03
veterán

Megrendtem 4 db 2.8mm C500at :C
Remélem beválik. $132.97 szerintem elég jó ár a 4 darabért!
A .com-os oldalról rendeltem dollárral jobban jöttem ki, mint a német oldalról euróval.
Majd fizu után meg megrendelem az NVRt is arra úgysem volt akció.:DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24029) pityaa23 válasza csubuka (#24025) üzenetére


pityaa23
senior tag

Nem kötelező, csak a sok kábelt nem tudom elrejteni, mert a kábel a falon kereszül jön és nem akarom, hogy látszon. [link] Valami ilyesmi megoldást fogok beszerezni szerintem.

- Rendeltem én is az akciós c500-ból remélem nem lesz csalódás! :D Bár amire kell, szerintem elég lesz.

(#24030) atirag


atirag
őstag

Üdv. Vásároltam egy reolink duo floodlight wifi kamerát. Segítségre lenne szükségem sajnos a beüzemelés miatt. Az informácio a hálózatról. Van egy digi modem majd egy asus router majd utána még egy asus router amiből kivittem a kertbe egy 25méteres utp cat5e kábelt.
És úgy nem találja meg a kamerát. Ha a benti második routert kiviszem a kemra mellé majd abból megyek a kamerába akkor minden jól működik. Ha kihagyom a routert és csak az első routerből megyek a kamerához akkor látja a kamerát (mármint elvileg) de nem ad képet mert sokáig kapcsolódik majd kiírja,hogy sikertelen.
Vajon mi lehet a hiba :F

(#24031) gozso válasza pityaa23 (#24029) üzenetére


gozso
senior tag

ha nem ragaszkodsz hogy fém legyen, ez 1300huf :)

vagy ez

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#24032) pityaa23 válasza gozso (#24031) üzenetére


pityaa23
senior tag

Na, köszi, rendelek majd egyet próbának, lehet ez is megteszi! :)

(#24033) vacs válasza atirag (#24030) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Attól függ hogyan van beállítva a második router.
Ha ap, vagy jelismétlő módban van, akkor jó, ha nem így, ez esetben külön hálózatod van és emiatt nem működik!
Nekem Telekom ont > Asus router AP módban > Xiaomi jelismétlő.
Hiába a három eszköz, mindenki lát mindent, mert egy hálózaton vannak!

(^)(>.<)(^)

(#24034) atirag válasza vacs (#24033) üzenetére


atirag
őstag

De nem csinálok semmit a ruterrel csak kiviszem a kamera mellé.
Bent a házban a 25m kábel elött van a router a kertben meg utána. De nincs más különbség. És a kábel jó gonondolom mert a net ha kint van a router akkor is megy rendesen. Lehet rossz egy vezeték esetleg a kábelben?

(#24035) csubuka válasza pityaa23 (#24029) üzenetére


csubuka
addikt

Igen, közben rájöttem.
Amúgy ha bitang védőcső van a falban olyan 25-ös akkor vissza lehet töfködni az időjárásálló kötést magát oda akár...

Sajnos ezt benéztem és 16-os védőcső ment oda, tanul az ember...

#24031 gozso:

Ez tök jó ötlet szintén amúgy... jobb így rögzíteni, szimulálni a plafont, mint falra rakni amúgy?

(#24036) vacs válasza atirag (#24034) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ez inkább az otthoni hálózat topikba való már.

(^)(>.<)(^)

(#24037) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Kültéri wifi-s kamerát keresek.
Olyan legyen ami exir ledes.

Ez olyan lehet?
https://bitthon.hu/reolink-rlc-511wa-wifi-kulteri-biztonsagi-kamera/

Mitől exir ledes egy kamera?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#24038) lappy válasza AMDPista (#24037) üzenetére


lappy
őstag

EXIR

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24039) adam3 válasza csubuka (#24035) üzenetére


adam3
aktív tag

Ha van min 5cm szigetelés, akkor egy fűrészlappal elvágva a védőcső falát, pont enged annyit hogy be lehet nyomni a bumszli vízálló kötést is.

(#24040) csubuka válasza adam3 (#24039) üzenetére


csubuka
addikt

Respekt :R
Köszönöm, ez szuper ötlet... 5cm szigetelés van igen :)

[ Szerkesztve ]

(#24041) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Vettem két hikvision colorvu kamerát DS-2CD2047G2-LU/SL. Egyelőre a garázsban állítottam őket össze konfigolás, ismerkedés céljából. Jövő héten mennek fel a verébdeszkára. Ahová kerülnek, ott szerintem lesz a közvilágításból elég fény. Vennék még egy kamerát a kertbe, ahová nagyon minimális fény jut, kb szinte semmi. Oda is jó választás lehet egy colorvu kamera, vagy ir ledes lenne a jobb? Néztem nihill nc800 tesztjét, és elég ígéretesnek tűnik, viszont ahova kerül, a kert hátsó részén semmi közvilágítás nincs.
Ez volna az ir verzió: DS-2CD2366G2P-ISU/SL
Ez pedig a colorvu: DS-2CD2347G2P-LSU/SL

A synology Surveillance Station alá tettem őket, és azt kell mondjam, hogy teljesen meg vagyok elégedve. Könnyen konfigurálható, jól kezeli a kamera eseményeit, a ds cam telefonos app is remek számomra.

[ Szerkesztve ]

(#24042) Incubus válasza Elemental (#24041) üzenetére


Incubus
tag

Tudsz képet feltenni róla?
A behatolás védő hogyan működik rajta? A fény jelzés?
Lehet állítani, hogy fény vagy hang?

[ Szerkesztve ]

(#24043) Elemental válasza Incubus (#24042) üzenetére


Elemental
addikt

Ha mozgást érzékel, és be van állítva, akkor villog is, meg szirénázik is. A synoban be lehet állítani, hogy minden intelligens eseményt mozgásnak vegyen, és megy a rögzítés.

(#24044) atirag válasza atirag (#24034) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm a válaszod. Feltettem az hálózat topikban is. Mert Nem értem mitől változhat ha csak a router(AP) fiziailag van máshol. Egy 30méteres kábel végén vagy közepén. Mert mindenképpen a router(AP)-ből megy a kamerába a kábel csak egyszer egy méteres egyszer egy 25 méteres kábel.

(#24045) VANESSZA1 válasza Elemental (#24041) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mindenképp a colourvu-t venném.
Bár én most az Annke vonalon vásároltam be...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24046) kunberci


kunberci
aktív tag

Beleraktam a harmadik POE-s switch-t egy dobozba:[kép].
A másik kettő az bent van, ez meg fedett, de kinti helyen.

(#24047) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

Nem túl rég wifi-s akksis kültéri kamerával kapcsolatban kérdeztem. MOst újból segítséget kérnék: temérdek adatot vittem be az agyamba, mégsem tudom eldönteni, hogy milyet vegyek. Van nagyon nagy kínálat, Anran, arló, reolink, zumimall stb.stb.

ha mindenképpen ragaszkodom akksis wifis esetleg napelemes kamerához ajánljon már valaki olyat, amiben nem nagyon nyúlhatok mellé. Írnám, hogy ár: de van 28-30ért meg van 60 ért is. És fontos volna, hogy ne csak mobilról lehessen kezelni, hanem laptop-os windows alól is, persze mivel ingyenes felhő nemigen van, így csak memória kártyás mentésre gondolnék.

VaLós segítség létezik ? :U

:R

(#24048) gyula20


gyula20
tag

Lehetséges , hogy nem teljesen kamera téma, ezért előre is elnézést kérek. Bár teljes egészében kamera rendszerhez használom.

Van egy T.COM -os SAGEMCOM 5655 router , ezen sok minden van , de csak az érdekes irányt mondom
A router után van egy 16-os swits , erről megy pontosan 100 m hosszú /egy karika / UTP
kábel egy külső garázsba . A végén van egy TP LINK , TL WA 701 második router WIFIS .
Ezen van jelenleg 4 db WIFIS kamera , nagyon jól müködnak ,annak ellenére , hogy olcsók.
A porta kb. 200 m hosszú , sajnos a TP link az utolsó 40 m nem látja , még irányitott antennával sem . Sok a gyümölcsfa .
Viszont szeretnék még 2 db. WIFIS kamerát felszerelni és kiváltani a régi koaxos rendszert.
A TP link-től vagy 50 m-re feltettem egy FRIRZ repeatert ,irányitott antennával .
Ez már jól befogja az egész területet. Igen jó lenne , csak az a probléma , hogy nem tudom a TP link-hez illeszteni , kapcsolni.
A TP link WPS-el kerűlt illesztésre a SAGENCOM -hoz.
A TP linket is WPS-el tudom illeszteni a FRITZ repeater-hez. Ha illesztem a két utobbit , eltünik a TP link SAGEMCOM hoz való illesztése. Már töbször kisérleteztem vele , nem megy.Ha valakinek lenne ötlete , nagyon örülnék neki.

kiss

(#24049) spiky03


spiky03
veterán

Az UTP kábel és a kamera összekötésére használtok kötődobozt például? Ha igen milyet?

Vagy elég csak simán összedugni őket és kész mert ott úgysem éri pl eső?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#24050) lappy válasza spiky03 (#24049) üzenetére


lappy
őstag

hogyan lesz rögzítve a kamra (állvánnyal? vagy csak simán?)
én raknék fel egy dobozt ebben simán elfér a kötés egy 100x100 IP 65 doboz jó neki

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.