Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) grafnet válasza Morris (#18900) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm, vinyó van nekem is itthon.

Inkább az érdekelne, hogy a vinyó különbséget létszámítva valóban ér-e annyival többet az annke.

(Bár ugye te azt használsz. :B)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18902) grafnet válasza grafnet (#18899) üzenetére


grafnet
veterán

A mikrofon az érdekes egy ház külső védelme kapcsán?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18903) motrola válasza grafnet (#18902) üzenetére


motrola
aktív tag

Az ingatlanokat nem védi sem a kamera, sem a mikrofon. A betörők ezeket nem igazán figyelik, vagy leverik ha meglátják.
Egy jó riasztórendszer információt adhat ha illetéktelen behatolás van, mondjuk sms-t küld.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#18904) topi66 válasza motrola (#18903) üzenetére


topi66
aktív tag

Úgy vélem,hogy a kettő együtt hatásos. Amennyiben terepszemle előzi meg a betörést akkor inkább a védelem nélkülit választják,hiszen a felvett videó alapján a beazonosítás is sanszosabb. Nem hülyék,többsége halad a technikával. Amennyiben a védelem többlépcsős,úgy az esetleges kár is mérsékelhető. Mint beruházás mennyire éri meg azt annyiból tudhatja az ember,hogy mellette történt esemény,nála pedig nem. Nálam eddig pont így van. Kamerarendszer+kültérvédelemmel is felszerelt riasztó és kétféle átjelzés.

(#18905) grafnet válasza motrola (#18903) üzenetére


grafnet
veterán

Ebben teljesen igazad van.

De...
A kérdésemre nem kaptam választ.

Másképp kérdezem:
Szükséges a mikrofon képesség a kamerába (többé kerül a mikrofonos)? Mire való (jó, rogzíti a hangot) egy lakó háznál?

:R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18906) vacs


vacs
Topikgazda

ssgt1981: a cső kamerát általában oldalfalra szoktuk tenni, ezt könnyebb a megfelelő irányba állítani, a dómot mennyezetre célszerű.

grafnet: igen, ér annyival többet az Annke, komolyabb az egész cucc.
Szerintem jó dolog a mikrofon, én 10-15 méterről simán hallom, hogy mit beszélnek az udvaron (ehhez azért szélcsendes idő kell).
Annke-ból a C800-as 8MP-es kamerák tudják az ember és gépjármű felismerést is: Bullet (Mic + AI) vagy Turret (Mic + AI).
Vagy vehetsz Reolink-et is pl, 2 terrás nvr + 4 db 5MP-es kamera, ember és gépjármű felismeréssel (ezek nélkül sok lesz a téves riasztás, jó ha van): csőkamerákkal RLK8-510B4-A vagy dómkamerákkal RLK8-520D4-A

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18907) LógaGéza válasza vacs (#18906) üzenetére


LógaGéza
addikt

C800-ból a sima with Mic típusok is tudják FW frissítés után az ember és gépjárműfelimerést - tesztelve :K

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18908) grafnet


grafnet
veterán

Vacs és LógaGéza:
Köszönöm!

Egy csendes, kertes házi környezetben a személyfelismerést még megértem, a téves riasztások miatt.

Annke és Reolink között van 50 € különbség...
Ér ennyivel többet a Reolink?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18909) sambenez válasza grafnet (#18908) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor érhet többet a Reolink ha saját nvr-rel használod. Egyébként nem tudod kihasználni a tudását.

(#18910) grafnet válasza sambenez (#18909) üzenetére


grafnet
veterán

Igen, azért kérdeztem, mert szettben gondolkozok.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#18911) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Olvasgatva a fórumot nem tudok dönteni aközött, hogy Reolink vagy Annke 4k-s kamerát vegyek. A rögzítés Synology nas-ra menne és a Synology Surveillance Station lenne hozzá használva. A normál használaton túl semmi extra funkcióra nincs szükségem. Ti mit javasolnátok?
Az annke.com âfa és vámmentesen szállít?

(#18912) Atomgeszi válasza ssgt1981 (#18911) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Reolink nagyobb fps-el rögzít.

Annke -nál elvileg van magyar nyelvű menü is. Reolinknél is, ha jól tudom, csak kissé puritánabb.

(#18913) nihill válasza ssgt1981 (#18911) üzenetére


nihill
őstag

Igaz Reolink 4k kamerám nincs, de az Annke 4k képe nagyon éles, függetlenül attól hogy kevesebb az FPS. Az Annke.com-on már minden költséget tartalmaznak a kiírt árak.

szerk: viszont ki fogok találni valami tesztet, amiben összemérem 5MP-en a Reolink és Annke kamera tudását, mert engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#18914) MaCS_70 válasza vacs (#18895) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a négy linkeltből három kamera üzemel.

NAS-ra FTP-vel mentenek (kell a kártya is beléjük). Külön paraméterezhető, hogy mekkora személyt / mekkora járművet észleljenek, milyen érzékenységgel, illetve hogy milyen esetben és milyen aktív időszakban küldjenek értesítést illetve mentést az FTP-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18915) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Reolink Kamera képét lehet úgy teszelni, hogy elviszem a tanyára a notebookot, összekötöm utp kábellel a kamerát és a notebookot, úgy működhet?

Kamera tesztelés lenne a cél, de nincs net.

(#18916) varmi2 válasza Atomgeszi (#18915) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. Ez ip kamrea. Csak halózaton keresztül tudod nézni a képét.
Rá kell kötni egy routerre, az ad neki ip címet, és belépve böngészőben arra a címre, akkor láthatod a képét. Illetve a reolinknek van saját windows progija, azt letöltve, és a kamerát megkeresve, belépve láthatod a képét.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18917) LógaGéza válasza Atomgeszi (#18915) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, simán működhet, de könnyítésképp nem árt, ha előtte adsz neki egy statikus címet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18918) Gubu0101 válasza Grycon (#18454) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kell neki a halozat/konnektor.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#18919) MaCS_70 válasza varmi2 (#18916) üzenetére


MaCS_70
félisten

De szerintem maga a Windows is ki tudja nevezni magát "routernek" -- default gateway, DHCP-szerver, miazmás. Csináltam már ilyet egy NAS kedvéért, de már nem emlékszem, hogy hogyan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18920) vacs


vacs
Topikgazda

MaCS: ha nas-ra rögzítesz, akkor miért kell bele sd kártya?
Az ember és gépjármű felismerés működik kártya nélkül csak nas-al?

Atomgeszi: viszel magaddal egy routert és ezen keresztül fogsz tudni kapcsolódni (nem baj, hogy nincs ott internet, ettől még lesz hálózat), vagy ez a videó alapján beállítod a laptopod!

(^)(>.<)(^)

(#18921) MaCS_70 válasza vacs (#18920) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kártya nélkül nem ment hálózatra sem, feltételezem azért, mert magáról a kártyáról másolja tovább a felvételt, tehát a kártyát egyfajta pufferként használja.

Ennek én sem örülök, mert éppen meghalt a kártya egy kamerámban az ország másik végében, és ugyan jönnek az értesítések, de felvétel a NAS-ra sem készül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18922) LógaGéza válasza MaCS_70 (#18919) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felesleges bármilyen DHCP szerver.
Adsz a kamerának egy statikus IP-t (pl 192.168.1.11), a laptopnak egy másikat (192.168.1.10), beállítod az alapértelmezett maszkot (255.255.255.0), majd csatlakozhatsz is a kamerához.
A kamerának, hogy tudj IP-t adni nem árt előtte otthon, élő hálón felkonfigolni, ugyanis alapértelmezés szerint DHCP-n van.

Tesztelve, működik: [kép]
A köztük lévő eszköz egy sima POE tápfeladó, nem találtam 12V-os tápot :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18923) LógaGéza válasza MaCS_70 (#18921) üzenetére


LógaGéza
addikt

A Reolink kamerákhoz kell SD, hogy mentsen NASra? Sose raktam semelyikbe SD-t, mégis működnek :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18924) MaCS_70 válasza LógaGéza (#18922) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, felesleges a DHCP-szerver, HA nincs rá szükség. Amint írtad is: HA az eszköznek fix IP-címe van. (Pl. eszközök flashelésénél fordul ez tipikusan elő.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18925) MaCS_70 válasza LógaGéza (#18923) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nálam nem. Ha kiveszem a kártyát a Reolink kamerából (510A, 520A, 820A, E1) jönnek ugyan az értesítések az eseményekről, de felvételt nem készít az FTP-re. Amint visszateszem a kártyát, minden további beavatkozás, állítás nélkül helyreáll a rögzítés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18926) vacs


vacs
Topikgazda

LógaGéza és MaCS

Az összefoglalóba most akkor mit írjak, működik vagy sem? :))
Döntsétek már el. :D :DDD

(^)(>.<)(^)

(#18927) MaCS_70 válasza vacs (#18926) üzenetére


MaCS_70
félisten

Holnap vagy holnapután hazamegyek, és az otthoni négy kamerában (820A, 520A, E1, Duo) célirányosan megvizsgálom a kártya kivételének következményeit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18928) LógaGéza válasza MaCS_70 (#18925) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam RLC-410/410W/420/510/520 volt eddig használatban, egyikbe se kellett Micro SD kártya, mindegyik mentett szépen FTPre. E1 Pro-ba kellett SD, de abba is azért, mert nincs benne FTP opció.
Lehet a smart funkciók miatt kellhet, ezt nem tudom. Úton a 820A nekem is :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18929) MaCS_70 válasza LógaGéza (#18928) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, mintha az rajzolódna ki, hogy a autó-/emberdetektálós (nálam mind az) Reolinkek igénylik a kártyát a NAS-ra mentéshez.

Meglátjuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18930) nihill


nihill
őstag

Beszerelés alatt vannak az új Annke cuccok, hamarosan írok róluk tapasztalatokat. :)
Gyári 4K NVR + NC800 4K kamera.

(#18931) tothjozsi96 válasza nihill (#18930) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mennyi idő alatt jött meg?

(#18932) nihill válasza tothjozsi96 (#18931) üzenetére


nihill
őstag

10 nap de úgy hogy benne volt a karácsony.
A legutóbbi rendelésem nem "csúcsidőben" kevesebb mint egy hét volt.

(#18933) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, mert nem igazán tudom merre induljak el. Van egy Hikvision NVR (DS-7608NI-K2/8P) rendszerem 8 db kamerával (DS-2CD2045FWD-I) amit tavaly ősszel raktam össze. Egy ideig minden jól is ment, majd offline a lett az eszköz, azaz távolról nem volt elérhető, de lokálisan tette a dolgát. Próbáltam online állapotba varázsolni, de semmi sem segített amit találtam megoldásokat, szóval maradt úgy...

Ma végül rászántam magam, és csináltam egy factory reset-et, ami ugyan megoldotta az online elérhetőség problémáját, de azóta egyik kamera sem ad képet, rendszerhibára hivatkozva. (szerinte rossz a felhasználónév v a jelszó). Nem rémlik, h külön jelszót adtam volna a kamerákhoz az első indításkor, amit találtam jelszót pedig nem fogadja el a kamera (az NVR igen)
A kamerák kapnak ip címet ,áramot is, csak egy bit-nyi hasznos adatforgalom nincs az nvr és a kamerák között.
Az SADP tool csak az NVR-t látja, ha próbaképp egy kamerát közvetlenül a routerbe vagy a laptopra kötök, akkor is totál láthatatlan mind a program, mind a router / laptop számára (gondolom ez a két eszköz lan portja nem poe-s)
Utolsó próbaképp kimentem az egyik kamerához, megpróbáltam reset-elni a rajta levő gombbal, de semmi eredmény, az NVR továbbra sem látja.

Szóval kifogytam az 5letekből, kérdésem az lenne, h van valakinek erre bármilyen megoldási javaslata, vagy iránymutatása, miként lehetne ismét működésre bírni a rendszert azt nagyon megköszönném.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18934) sambenez válasza tkesy (#18933) üzenetére


sambenez
addikt

Az nvr látja a kamerákat csak csatlakozni nem tud?

(#18935) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok, többszöri lopás után már szükségem lenne, a nagyszüleim házához egy kamera rendszer. Eddig csak 2 csavarbehajtót vittek el, és 2 flexet, de ott van több család méhem is, és kezdek félni.

Olyan rendszerre lenne szükségem ami,
-50e forint körüli
-legalább 3 kamerát tartalmaz
-távoli elérés telefonról(vezetékes internet van)
-"éjjellátó mód" (max. távolság amit a kameráknak látniuk kellene 25-30m)
-HDD-re való tárolási lehetőség, legalább 1 hétig.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm segítségeteket. :R

(#18936) vacs válasza Gergő170 (#18935) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ezekkel a feltételekkel a ráfordítandó összeget szorozd meg kb hárommal, de minimum kettővel! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18937) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Akkor, ebből az összegből mi lenne az ami még kivitelezhető lenne, alap dolgokra?

[ Szerkesztve ]

(#18938) topi66 válasza Gergő170 (#18937) üzenetére


topi66
aktív tag

Esetleg.... [link]

(#18939) sambenez válasza Gergő170 (#18937) üzenetére


sambenez
addikt

Próbáld meg kiszámolni.
Annke:
5MP kamera 40-60$
nvr 100$
Vagy van 4 kamerás rendszer 2TB hdd-vel 342$
Ezek az Annke oldalán lévő árak, kivéve a hdd. Természetesen + posta ktsg.
HDD itthon 16e ft

Aliexpress
Revotech 3MP kamera 32$
NVR 42$
plusz 16e ft HDD

Kérdés mit látsz ezekkel a 3MP-s kamerákkal.
Szerintem 50e ft-ba sehogy nem fér ez bele.

(#18940) sambenez válasza topi66 (#18938) üzenetére


sambenez
addikt

Ez egy analóg rendszer. Biztos ezt akartad ajánlani?

(#18941) topi66 válasza sambenez (#18940) üzenetére


topi66
aktív tag

Valóban nem ip, cserébe full hd, távoli elérés van és szinte belefér az elképzelt árba.

"Akkor, ebből az összegből mi lenne az ami még kivitelezhető lenne, alap dolgokra?"
Alapnál jobb, egyszerűen kivitelezhető,és bővíthető még 2 ip-vel is.

(#18942) vacs válasza topi66 (#18941) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az általad linkelt rendszer vállalható lenne, de ő 25-30 métert írt, oda a 2mp az nulla, semmit nem fog abból látni, hogy ki viszi el legközelebb a motorfűrészt pl.

Gergő:
Ha csak 50 a keret, akkor az kb felejtős!
Ennyiből talán futja 2 db egyszerű kamerára, ami sd kártyára rögzít... de nem sok értelme lenne.

(^)(>.<)(^)

(#18943) markussandor válasza Gergő170 (#18935) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, összeraktam egy Hiseeu szettet a banggood-ról, 3 db 5 MP-es kamera, PoE switch, NVR, ez 195$, kb 64e Ft mai áron számolva. Ebben nincs benne a vinyó, és a kábelezés ára.
Vagy ugyanitt találtam kész szettet, ebben sincs vinyó, de elvileg mindent tartalmaz, beleértve a kábeleket is (20m-ig), és ez 4 kamerás, tehát olcsóbb, mint darabonként összelegózni. Ez kb 71e Ft.

Ettől olcsóbbat nem ajánlok jó szívvel, több Hiseeu kamerát és NVR-t, switchet vettem már, eddig hiba nélkül működnek.

(#18944) nihill válasza Gergő170 (#18935) üzenetére


nihill
őstag

Azt kell átgondolni, hogy olcsón (valódi) biztonság nincs, csak annak az illúziója, ami utólag sokkal drágább lesz.
Egy 50e-es rendszerrel 25m-ről annyit fogsz látni, hogy aki betört hozzátok annak 1 feje volt és 2 keze. Kidobott pénz, kb. semmire nem fogsz menni a felvétellel.

(#18945) tothjozsi96 válasza markussandor (#18943) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi a tapasztalatod a Hisseu szettel kapcsolatban?
Én vásárlás előtt állok, az a kész szett, amit linkeltél, árban nekem megfelelő. Nem tudom hogy érdemes-e többet rákölteni egy kamera rendszerre, minőségben tud-e annyival többet kínálni egy drágább rendszer, mint ez?

(#18946) markussandor válasza tothjozsi96 (#18945) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem hibátlanok, vagy tökéletesek, de nagyon jó ár/érték arányúnak gondolom őket. A topik összefoglalóban olvashatsz konkrét teszteket (tőlem is).
Annó nem volt bátorságom rögtön ezzel a márkával kezdeni, ezért a sokkal drágább Hikvisionból válogattam ki a rendszerem. A 4. kameránál jutottam el oda, hogy már nincs mit vesztenem, kipróbálom a Hiseeu akkor legolcsóbb kameráját, két éve hibátlanul működik. Azóta minden árérzékeny ismerősömnek ezt a márkát ajánlom. Érdekes módon, többet tud, mint a drágább Hikvision kameráim.

Egy dolgot tudok a drágább rendszerek mellett felhozni, az általam használt Hikvision kamerákat és rögzítőket garantáltan lehet felhős kapcsolat nélkül üzemeltetni (az, hogy hazabeszél-e, azt nem tudom megállapítani), a Hiseeunál hiába kapcsolom ki a felhős támogatást, továbbra is tolja a jelet. Ez bizalmi kérdés, ha nem lát rá titkos dolgokra, akkor nem kell aggódni, csak tudni kell, hogy nagy eséllyel haza fognak beszélni.

(#18947) fo_di


fo_di
őstag

Sziasztok,
újépítésű házhoz keresnék IP kamerákat, az alábbi paraméterekkel, remélem, tudtok segíteni:
- PoE képes, vezetékes kamera (a Cat6 már oda lesz húzva és már nézegetem a PoE switcheket, valószínűleg Unifi lesz, a router is az, és wifiben is azt tervezem)
- lokális NVR legyen hozzá elérhető, legyen letiltható a hazatelefonálás és ne zavarja izolált VLAN-ra helyezés
- legyen képes RTSP/ONVIF H264 és H265 streamet kiadni (Home Assistant és Frigate alá szeretném bevonni, a Frigate csinálná a mozgásfigyelést és személyfelismerést, így nem kell feltétlen AI-val ellátott kamera, de nem zárkózok el attól, hogy a kamera megoldja maga, vagy legalább előszűrjön)
- szeretném, ha nem csak nappal, de éjjel is elfogadható minőséget adna (nagyjából felismerhető legyen rajta az ember), de nem tudom, érdemes-e színes éjjellátásra menni, vagy elég az infra is
- darabja 30-40 ezer körül lenne ideális (talán 5-öt kéne feltenni, hogy körbe lehessen nézni a házat úgy, hogy minden bejáratot figyeljen kamera, ebből első körben mondjuk 3-at vennék meg, utána költségvetés függvényében venném hozzá a maradékot)
- jó lenne néhány kicsit szélesebb látószögű kamera is (110-120 fok vízszintesen)
- ereszre szeretném őket szerelni, így kb 2,8 méter magasban lennének, a többséggel a ház közvetlen környékét figyelném, de lehet, nem ártana egy, ami az utcára is rálát (a ház 7 méterre lesz az úttól, így rendszám felismerést nem feltétlen látom, hogy meglesz, de ha kijönne, még jobb lenne)

Nem tudom, hogy az új 4K csodák mit tudnak éjjel, másrészt márkában sem tudom, mit kéne választani, mert egyik oldalról a Reolinket nyomja a Youtube-on mindenki, máshol meg habzó szájjal szidják ugyanezeket, hogy okádék, és használhatatlan főleg éjjel, így már nem tudom, mit is kéne.
Azt sem tudom egészen, hogy bullet, turret vagy dóm formátumra kéne mennem, vagy van-e jelentősége neki kép szempontjából. Talán a diszkrétebb kamerát preferálnám, ami a turret vagy dómot adná nekem. Beszerzésre nem zárkózok el az Aliexpress vagy más európai raktáras beszerzéstől, de a hazaitól sem.

Köszi

(#18948) jézusom válasza fo_di (#18947) üzenetére


jézusom
addikt

Hali!

Éjjeli színes videot sok kamera tud, de nem biztos, hogy érdemes használni, lehet hogy monokrómban szebb.

120fok nem éppen széles, ettől jóval szélesebben látnak a kamerák.

Az éjjeli érzékenységre kell figyelni, esetleg olyan fícsörökre, hogy starlight.

A HA integrációt nem tudom garantálni én csak próbálkoztam, nekem 5 féle kamerám van, egy kettővel úgy ahogy ment de nagyon döcögős, nem láttam értelmét, jobb egy rendes NVR.

Reolink eleve csak a saját NVR-jével képes video kielemzésre.

A látószöget, lehet hogy benéztem, de úgy emlékszem majd 180 fokosak vannak :)

Minden esetre vehetsz varifokálisat, úgy állítod be ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

(#18949) LógaGéza válasza fo_di (#18947) üzenetére


LógaGéza
addikt

Reolinkhez van egy eléggé aktív fejlesztésű addon HA alá, nekem azzal működnek a kamerák. Ezzel megy a saját APIján keresztül a az ember/autófelismerés is. Anno kipróbáltam a Frigate-et, sajnos gyorsító nélkül nagyon eszi a procit, így elengedtem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18950) bigrock válasza jézusom (#18948) üzenetére


bigrock
Topikgazda

"120fok nem éppen széles, ettől jóval szélesebben látnak a kamerák."
Azokat már panorámakameráknak hívják. Az általánosan jellemző vízszintes látószög: 90-110 fok, efelett már ritka a kommersz kameráknál a nagyobb látószög. Ráadásul az olcsóbbak eléggé torzítanak is ekkora látószögnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.