Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.

Gyerekszobába szeretnék egy kamerát tenni. Valamilyen mozgatható megoldás érdekelne. Rögzíteni a felvételt nem szeretnénk, csak abban az esetben lenne használva, amikor a feleségem egyedül van otthon az ikrekkel és ki kell menjen a konyhába, mosdóba stb. Mobilon szeretnénk követni őket és előny lenne, ha mindkét telón működne, mert velem is sokat vannak.
Van erre ár érték arányban elfogadható megoldás?
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#23002) fodortibi


fodortibi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy 4K mini wifi-s kamerát (lehetőleg ONVIF/RTSP) gyerekszobába, infrával mindennel is ;-)
Sajnos az Ali-n mindenre ráírják, hogy 4K, még arra is ami VGA (640x480).
Tud esetleg valaki ajánlani olyan mini wifi-s kamerát, ami tényleg tudja a 4K-t, és esetleg RTSP / ONVIF támogatást is?
Köszi!

(#23003) kunberci válasza seolwon (#22998) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én inkább ezt az NVR-t választanám.
Mondjuk kell hozzá POE-s switch:
[link].
[link].

De legalább 4K, 8MP-es kamerákat is köthetsz rá.

Még amit Te néztél az csak 4MP-es kamerához való.

(#23004) gozso válasza amstro555 (#22997) üzenetére


gozso
senior tag

szerintem, nem kiugróan jók az áraik :(
máshol kb ugyanennyi a Hik eszközök....
ritka az igazán jó akció :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23005) topi66 válasza gabikiraly2 (#23001) üzenetére


topi66
aktív tag

[link] 2 MP nem túl drága

(#23006) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Kulteri kamerat keresek, 2 vagy 3 db lenne telepitve.
Sajnos wifis halozatra tudom csatlakoztatni.
Kb 40 metrre kellene latni, nappal, ejszaka.
Lenne sajat szerver amin a felvetelt lehet tarolni. A felvetelek utemezve automatikusan torolhetoek.
Olyan kellene amit lehetne telefonon nezni.
Illetve a mozgas erzekelos kivitelek !mennyire megbizhatoak?
Lehet e riasztasi funkciot utemezni?
99.9% statikus allapotba lenne.
Milyen gyorsan oregszik a lencse vedo?
Sajnos teljesen ki lenne teve az idojarasi viszonyoknak.
Erdemes lenne feltenni egy csapadek vedot?
Koszi!

(#23007) seolwon válasza kunberci (#23003) üzenetére


seolwon
tag

Az nem probléma, most is POE switch-en vannak a kamerák, így egyszerűbb is, csak simán rádugom a router-re az NVR-t. Kár azért, hogy csak egy sata van rajta, de mozgásérzékeléssel sokáig elég egy 4 TB hdd. Tudnak ezek amúgy pl. nas-ra is rögzíteni belső hdd helyett?

(#23008) kunberci válasza seolwon (#23007) üzenetére


kunberci
aktív tag

NAS-ra is lehet rögzíteni, ha jól tudom pl Reolink kamerák esetén, két kamera képét tudod rögzíteni Qnap, Synology esetén, több kamera esetén licenszet kell vásárolni. De vagy NAS, vagy NVR, amennyiben sok kamerát használsz, inkább az NVR a jó megoldás.
A linkelt NVR-re 8TB-os lemezt köthetsz.
Nekem csak 1TB-os SSD van a sajátomban, a kisebbik testvérébe (DS-7608).

[ Szerkesztve ]

(#23009) seolwon válasza kunberci (#23008) üzenetére


seolwon
tag

Úgy értem az NVR tud-e külső tárolóra rögzíteni ha pl. a belső megtelik.

(#23010) kunberci válasza seolwon (#23009) üzenetére


kunberci
aktív tag

Amit linkeltem az nem. De mire nem elég 8TB, amikor általában csak 256GB-os micro sd kártyát támogatnak a kamerák. 16 kamera esetén az 4TB.

"256GB 4nap. (RLC 810A)"

Tehát 16 kamera esetén legalább 8 napot tudsz rögzíteni 8TB esetén.

[ Szerkesztve ]

(#23011) [w] válasza seolwon (#23007) üzenetére


[w]
őstag

ha kiemelt fontosságú terület védelméről van szó, akkor (és most más kérdés, hogy oda nem csupán néhány kamerát illik beszórni, hanem további vagyonvédelmi elemek is kellenek) semmiképp nem 1 db 8 terrás lemezre bíznám a rögzítést, hanem kisebbre (2-4 TB), amiről rövidebb időközönként készülne backup - ha nagyon védett hely és annyire kell a biztosítása

cmdr PETER W. VOLKOV

(#23012) beers válasza csongi (#23006) üzenetére


beers
addikt

RLC 410W?

M&N

(#23013) amstro555 válasza gozso (#23004) üzenetére


amstro555
tag

Hikvision DS-2CD2T26G2-ISU/SL (4mm) itt 54e HUF, mindenhol máshol 68-214e HUF.

[ Szerkesztve ]

(#23014) Morris válasza amstro555 (#23013) üzenetére


Morris
veterán

2mp-es kamera 54k? pff :(

(#23015) gozso válasza amstro555 (#23013) üzenetére


gozso
senior tag

annyira nem nyálaztam át minden hik kamerát, egyet-kettőt néztem csak...
de szerintem, nincs gon a bolttal :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#23016) esoum


esoum
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok naprakész kamera ügyben, ráadásul olyan nagy a kínálat, hogy nem igazán tudom melyik lenne jó nekem. Ezért kérnék egy kis segítséget a vásárláshoz.
Adottak az alábbi eszközök:
- Synology NAS(most DS218, de azt is cserélem DS923+ ra)
- Kábelezés CAT6 vagy felette
- POE switch
- Gigabites net

3db kamerára lenne szükségem. Családi ház, kültér. Hikvision- t szeretnék, de ha van jobb, igazából nem ragaszkodom hozzá. Keret pedig jó lenne, ha 100k darabárból meglenne. Nyilván lényeg a lehető legjobb képminőség. Ne nagyon laggoljon, valamint használható éjszakai felvétel sem lenne rossz. A 3 kamera nagyjából lefedi a "megfigyelni" kívánt területet, ezért nem szükséges a motor mozgatás.

Ha erre tudnátok ajánlani pár típust, azt nagyon megköszönném!

(#23017) varmi2 válasza esoum (#23016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nagyon túl lőttél a kereten. Reolink rlc-822 8Mp kamera, ami bőven elég, 53k huf.darab áron van. De általában az 5Mp is elég, ami még ennél is jóval olcsóbb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23018) Helga0203 válasza esoum (#23016) üzenetére


Helga0203
tag

(#23019) Dictator^ válasza Morris (#23014) üzenetére


Dictator^
veterán

Acusense-s, csak amiatt ennyi.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23020) kunberci válasza esoum (#23016) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nagyon sok pénz 100 eFt egy kameráért.
Vegyél egy kamerát inkább, próbáld ki, és ha teljesíti az elvárásaidat, akkor vedd meg a többit.
Itthoni beszerzéssel RLC 810A van jó áron.
Amennyiben jól tudom a Synology NAS-ok csak 2 kamerát támogatnak ingyenesen, mondjuk a 3. kamerába meg veszel egy 256GB-os micro sd kártyát, vagy veszel egy NVR-t.
Én is operáltam egy picit, már az összes kamerám fel van "dobozolva".
[kép].

[ Szerkesztve ]

(#23021) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Ma megjött a Reolink RLC-511WA kamerám. Egyenlőre csak a lakásban ismerkedünk, de lenne egyből pár kérdésem.

- kapott egy 128gb kártyát és esetleg tudna Nekem valaki egy képet küldeni, hogy hogy kell kinéznie annak a beállításnak, hogy folyamatosan rögzítsen?

- az előző kérdésre: talán sikerült beállítani, de az valós, hogy csak a laptopon a gyári programban tudom visszanézni? A telefonos applikáción, csak a riasztásokat engedi visszajátszani. Javítva: a számítógépen sem látom.
Ez a kamera nem tud folyamatosan rögzíteni SD kártyára?

- a max bitrate nál melyik opció amit használtok?

Egyenlőre talán ennyi. :R :R

[ Szerkesztve ]

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#23022) [w] válasza DefJamHUN (#23021) üzenetére


[w]
őstag

(#23023) DefJamHUN válasza [w] (#23022) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Köszönöm [w] :R máskor ígérem használni fogom a barátomat, de Bennetek jobban bíztam!!

( Az ftpvel kapcsolatban, ha felkerült a helyére és megmelegedett keresni foglak! :R :R )

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#23024) esoum válasza kunberci (#23020) üzenetére


esoum
csendes tag

Köszönöm!
Jónak tűnik ez a reolink. Megfogadom a tanácsot és berendelek egyet a héten. Ha nem jön be, max visszaküldöm :)

(#23025) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok. Rendelt valaki mostanság az annke.com-ról, mert a január 16-i rendelésű c800-asomnak még se híre se hamva. A fizetési státusz: fizetve, a rendelési státusz beteljesítetlen. És semmilyen infót sem találok arról, hogy legalább feladták volna. Ilyenkor a help centert kellene zargatnom, vagy kicsodát. Sajnos az amúgy sem túl erős angolom mostanában sokat kopott, úgyhogy a live chat nálam kilőve.....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#23026) sambenez válasza vottokar (#23025) üzenetére


sambenez
addikt

Live csetet is lehet google fordítóval használni. ;]
De írj emailt.

(#23027) faki_ válasza vottokar (#23025) üzenetére


faki_
senior tag

A hét elején jött meg egy 5 munkanappal azelőtti rendelés, egyik része pont C800 volt.

(#23028) Balázzs válasza vottokar (#23025) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Tegnap rendeltem NC400-at, ma fel is adták a csomagot.
üdv
B

(#23029) vottokar válasza sambenez (#23026) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor be*aphatják,már megint engem shopatnak. :W
De mivel ma épp lakásbúcsúztatót tartottunk a nejemmel, lehet hogy nem most kéne megírnom a reklamáló emailt.
(egész héten cuccoltunk, de még maradt pár (tonna) holmink, de holnap áthelyezzük a székhelyünk az új lakásunkba, úgyhogy hulla fáradtan az a kis bor und pezsgő rendesen megcsapott.. )

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#23030) vottokar válasza vottokar (#23029) üzenetére


vottokar
senior tag

Mindegy, google barátommal édes kettesben írtam egy érdeklődő emailt a supportnak. Remélem, hogy nem tojnak a fejemre. De nem igazán vagyok buldog....
Más. A C800-as a hátsó kertet figyelni kellene. (Ha küldenék végre.)
Viszont előre megéri a vacs mester által ajánlott imou Bullet2 pro vagy elég a jópár oldalon ajánlott "sima" Bullet 2, amit pár helyen kétirányú audióval hirdetnek. (akkor kiválthatná a már megvett, de fel nem szerelt video dooorbell-t.) Esetleg a szintén itt ajánlott TP-Link Tapo C310 is elég lenne. (video doorbell funkció, valamint a 3x5 méteres előkert figyelése.)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#23031) paolinho válasza paolinho (#22875) üzenetére


paolinho
őstag

Végül beruháztam egy ilyen kamerába, ami nem rég meg is érkezett. Sajnos már az első lépéseknél elakadtam, ugyanis a Hiseeu által ajánlott iCSee appal képtelen vagyok kontaktba hozni a kamerát. Itt a Wi-Fi beállításoknál eddig a képig jutok, aztán megáll a tudomány:

Konkrétan nem tudom a hálózatra csatlakoztatni. Csináltam a leírás szerinti RESET-et vagy tucatszor, de rendre ez a kép fogad. Van erre esetleg megoldás? Hogy tudnám csatlakoztatni a hálózatra?
Próbáltam a XMEye-t is, de ezzel is ugyanez a helyzet, eddig a beállításig jutok, aztán sehova tovább.

(#23032) vacs válasza paolinho (#23031) üzenetére


vacs
Topikgazda

Csatlakozz a telefonnal a 2.4-es wifire, az 5 GHz-es NEM jó!
Ezután már az unknown ssid szöveg helyett meg fog jelenni a 2.4-es wifid, add meg neki a wifi jelszót és jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#23033) paolinho válasza vacs (#23032) üzenetére


paolinho
őstag

Ugyan mind a két féle Ghz-s Wi-Fi engedélyezve van, és ez a Xiaomi eszközöknek nem okozott problémát, kipróbáltam úgy, hogy lecsatlakoztam az 5 Ghz-ről, és pluszban létrehoztam egy 2,4 Ghz-es vendég hálózatot is. Sajnos a kép ugyanez.
A "Serch the devices"-nél már eleve nem találja az eszközt. "No devices scanned" feliratot dobja, majd javasolja, hogy állítsam be kézileg. Itt azonban hiába megyek WiFi Camerá-ra, a szokásos "unknown ssid" fogad.
Természetesen ismét próbálkoztam resetelni is. Sajnos még mindig nem látja az eszközt.

(#23034) varmi2 válasza paolinho (#23033) üzenetére


varmi2
nagyúr

A mobillal amit használni akarsz csatlakozz a 2.4Ghz hálózathoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23035) paolinho válasza varmi2 (#23034) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, ezt is próbáltam, de az eredmény ugyanaz. Olyan, mint, ha az eszköz nem lenne WiFi kompatibilis.

(#23036) sambenez válasza paolinho (#23035) üzenetére


sambenez
addikt

Lehet első alkalommal kábelesen kell konfigolni.

(#23037) topi66 válasza paolinho (#23031) üzenetére


topi66
aktív tag

Próbáld meg úgy,hogy a reset gombot nyomd meg gyors egymásutánban 2-3 szor,akkor pofázni fog hogy ap módba került.Akkor a telefonnal csatlakkozz az általa adott wifi-re. Utána fel tudod venni. Amikor benne vagy már,akkor megkeresed a menüjében a netes csatlakozásokat, ott a wifidet, és átjelentkezel rá az ap módbol kilépve.

(#23038) paolinho válasza sambenez (#23036) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem egy Xiaomi Mi 11 Pro-m van xiaomi.eu rommal. Valószínű, a rommal lesz a probléma, ugyanis egy sima iPhone 8-ról simán fel tudtam telepíteni, aztán már az én telómon is látszik a kamera. Nem értem, de ezt jelezni fogom a Xiaominak.

(#23039) Gubu0101 válasza paolinho (#23038) üzenetére


Gubu0101
veterán

En pont forditva voltam.De alltalaban a mobil okoz gondot.En se kamerat se a klimat nem birtam iphoneon keresztul telepiteni.Samsungal mind sikerult elsore. :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#23040) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Van itthon egy ProVision 2 kamerás rendszerem. Eddig tudtam nézni távolról is a kamerát mobil, vagy bármilyen más neten, de mostanában csak akkor hajlandó engedni, ha itthon vagyok és ugyan azon a wi-fi-n vagyok, amin a kamera is üzemel. Minden más próbálkozásnál hálózaati hibát jelez. A telefonos program: ProVision Cam 2
Sajna más progival nem hajlandó kommunikálni a rendszer
Szerintetek mit kellene tennem?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#23041) atirag válasza nokia123 (#22835) üzenetére


atirag
őstag

Amit vettél kamerát az ugyanúgy hub is mint amit linkeltél. Amiatt nem lesz változás.

(#23042) kunberci


kunberci
aktív tag

Maradt saját gyártású kötődobozom (3db), egész világos színben. Aki Reolink kamerába gondolkodik, és nincs kedve megvenni a gyári dobozt, 38 euroért, annak a töredék árért elpasszolnám.
RLC 510A-hoz,
RLC 810A-hoz jó.

Akinek nincs kedve megvenni a gyárit, vagy nem akar házilag dobozt készíteni, az keressen meg privibe.
[kép].

(#23043) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Lehetséges meglévő IP kamera rendszerhez csatlakoztatni távoli hálózaton lévő IP kamerát?
Van egy 4 kamerás rendszerem, noname NVR( 8CH 4MP CCTV NVR H.265 4K Ez: [link] ) ehhez lenne jó, ha tudnék illeszteni egy plusz távoli hálózatos kamerát.(Mondjuk egy 4K-s Forgatható Dome-ot) Van ilyen?
(Elég idős, mindenféle emberek jönnek mennek néha nála. Ha van kamera a bajáratnál látványosan, hátha elrettentő valamilyen szinten. :U )

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#23044) markussandor válasza Mr.Peter (#23043) üzenetére


markussandor
senior tag

Amennyiben elérhető a távoli kamera a netről, akkor igen, én is így figyelem az após házát.

(#23045) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Láttam jó árban ilyen kamerát:
IMOU BULLET 2C D 2MP WI-FI IP KAMERA (IPC-F22-D-280)

Imou-nál a D mit jelent a nevében?

Miért drágább 3000 Ft-al kb. ez?
IMOU BULLET 2C 2MP WI-FI IP KAMERA (IPC-F22-0280B)

Ismerősömnél raknánk fel kettőt kültérre valamint kettőt beltérre.
Beltérre erre gondoltunk:

DAHUA IMOU IP kamera IPC-T22A

Dahua Imou 4-channel NVR N14P-re menne rá a kültéri tápfeladóval (az első verzió ahogy látom biztos nem poe-s), a beltéri pedig simán.

Van valakinek a felsoroltakból valamelyik típussal tapasztalata?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Két éve raktam fel Dahua Imou IPC-G22-ket, EZ-IP NVR1B08-re és azóta is hibátlanul üzemelnek azért gondoltam az Imou-ra. Árban most is elég jók. Kérdés, hogy a mostani típusok is ilyen megbízhatóak-e.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#23046) noorbertt válasza vacs (#22824) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit megkésve, de most lesz aktuális :)

Sajnos nem opció a sima 12v adapter, olyan helyeken vannak a kamerák ahol csak utp kábel van és nem lehet utólag 12v kábelt vagy dugót vinni.

(#23047) sambenez válasza noorbertt (#23046) üzenetére


sambenez
addikt

12V-ot is lehet vinni UTP kábelen. Egy ilyen kell hozzá.

(#23048) Dictator^ válasza sambenez (#23047) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem ez nem ment, csak az aktív POE.
Nem tudom, hogy ezzel a kábellel hogy tujdátok megoldani, hogy betápoljátok a kamerát.
Az aktív POE adapter viszont tökéletesen működik.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23049) bigrock válasza Dictator^ (#23048) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha a kamerán van DC csatlakozó és a táv nem nagyobb 25-30m-nél, akkor pedig mennie kell...

(#23050) noorbertt válasza sambenez (#23047) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor ebből végülis nekem a jobboldali elég lenne? A menne a switch-be és abba kellene egy 12v dc táp.

mar csak adapter kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.