Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,
ICSee es iCSee pro appok között van különbség? Acc. bejelentkezes nélkül semmit sem veszek észre.

(#18802) pinnacle válasza vacs (#18800) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#18803) nihill válasza LógaGéza (#18798) üzenetére


nihill
őstag

utánajárok

[ Szerkesztve ]

(#18804) vacs válasza szatocs1981 (#18801) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én próbáltam az ICSee + iCSee pro és Xmeye + Xmeye Pro-t, de semmi különbséget nem vettem észre, azonos fejlesztő, nem is értem miért lett a pro verzió.

(^)(>.<)(^)

(#18805) vacs válasza CragON (#18777) üzenetére


vacs
Topikgazda

Egyik helyen 20 métert írtál távolságra, én oda már 8MP/4K kamerát tennék, ha magamnak lenne, a másik két helyre elég lenne 5MP is (de igazából arra a 7-8 méterre még a 2MP is jó), de attól is függ, hogy mennyire fontos, hogy pl egy rendszám olvasható legyen!
Döntsd el hogy wifi, vagy vezetékes kamera lesz, sd kártyát is tehetsz a kamerákba, akkor arra rögzítenek, vagy veszel egy rögzítőt (nvr), abba hdd-t és erre fognak rögzíteni!
Ha SD kártyás rögzítés lesz, akkor tv/monitorra nem tudod kitenni a kamerák képet, kelleni fog egy pc is hozzá, vagy a topikösszefoglalóban bemutatott nvr alaplap!
Ha rögzítőt (nvr) veszel, akkor azt a tv mellé kell tenni és hdmi kábellel összekötve máris lesz élőképed!
200-ból már vehetsz ember és gépjármű felismeréses kamerát, ezzel kevesebb lesz a téves riasztás.
Azt se írtad, hogy külföldi rendelésé oké vagy csak belföldi.
Lehet Hikvision-Dahua, vagy Reolink-Annke is ekkora keretből!
Az oldal tetején a topikösszefoglalót most már tényleg olvasd át, sok hasznos infó van benne!

(^)(>.<)(^)

(#18806) Dolphine válasza lajos75 (#18793) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nekem nem ez a típus van, hanem IMOU Ranger 2 és simán elképzelhető. Ennél sincs böngészős elérés, csak mobil app. Vagy PC-re a SmartPSS, ott elég rendesen lehet állítani, vagy az IMOU természetesen! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18807) CragON válasza vacs (#18805) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszönöm, átolvastam az összefoglalót is.
Még azon agyalok, hogy hogyan tudnám megoldani a vezetékezést. Van a padlásról a nappaliba vezető falba épített cső, de azok már teli vannak más vezetékekkel és ahogy az összefoglalóban néztem a kamerák vezetékeit egy switch-be kell vezetni (vagy talán egyből az nvr-be is lehet) és én max 1 vezetéket tudok lejuttatni, ezért még keresem a megoldást.

Hikvision kamerák szimpatikusak. Ok, hátra 8mp nézek, többi helyre meg 5mp.
Külföldi rendelés is jó nekem.

(#18808) sambenez válasza CragON (#18807) üzenetére


sambenez
addikt

A padlásra teszed a switchet és akkor elég egy vezeték a nappaliból a padlásra.

(#18809) faki_


faki_
senior tag

Működik a TP-Link felhőszolgáltatása, a Tapo Care (most 30 nap ingyenes próbával). Bekapcsolás esetén az RTSP nem elérhető!

(#18810) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Xiaomi Mi 360° Camera, Xiaomi Mi Home Security Camera 360 ugyanaz?

(#18811) lajos75 válasza Dolphine (#18806) üzenetére


lajos75
senior tag

Köszi, a SmartPSS működik vele :R

(#18812) CragON válasza sambenez (#18808) üzenetére


CragON
aktív tag

Ez nekem is megfordult a fejemben, de nem tesz kárt a switch-ben a nyári forróság vagy a hideg?

(#18813) LógaGéza válasza nihill (#18803) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi!
Írtam nekik chaten tegnap reggel, hogy a kiszemelt termékből melyiket tudják cseh raktárból szállítani, hogy ne kelljen sokat várni rá. Azt mondta a support, hogy erre nincs rálátása, de továbbítja a service teamnek, akik 24 órán belül válaszolnak. Ez még nem jött össze :N

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18814) sambenez válasza CragON (#18812) üzenetére


sambenez
addikt

Attól függ mennyi az a hideg/meleg.

(#18815) markussandor válasza CragON (#18812) üzenetére


markussandor
senior tag

Nálam talán három éve üzemel egy kb 10 éves PoE switch egy szigeteletlen padláson, eddig nem volt vele gond.
A legrosszabb, ami történt vele, hogy néha lefagy a management felülete, de ettől még mint mezei switch működik tovább.

(#18816) nihill válasza LógaGéza (#18813) üzenetére


nihill
őstag

Szóval: az annke.com és a de.annke.com is egy-egy EU raktár, ezért van külön készletük. Rendelés szempontjából egyenértékűek. Ha esetleg dollárban olcsóbb valami, onnan rendeld ha tudod. Az ÁFA az benne van az árakban mindkettőben

(#18817) Redpaladin válasza nihill (#18816) üzenetére


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Valami cloud alapú kültéri kamerában gondolkozok mert most van nekem Xiaomi mijia kamerám és nem valami jó,hogy csak kártyán tárolja a videót.
És ha távolról megnézném akkor kell várnom 1 percet kb.mire kiépiti a kapcsolatot és tolja a real-time felvételt.

Valamit tudnátok javasolni ami nem drága? :D

(#18818) Redpaladin válasza Redpaladin (#18817) üzenetére


Redpaladin
tag

Ez a kamerát néztem és írja,hogy IP67 szabványú ami kültérire utalhatna, de közben sehol nem írják le,hogy valóban is kültéri. :D
Megerősítené valaki?
IMOU IPC-F22AP

(#18819) Morris


Morris
veterán

Van egy Annke nvr-em benne egy régebbi WD Purple hdd-vel és 5 annke kamera, amik folyamatosan rögzítenek.
Azt vettem észre, hogy amikor jelzés jön és vissza szeretném nézni az eseményt, a legtöbb esetben szakadozik a visszajátszás és egy olykor jó pár masodperc hiányzik. Wifin is ezt csinálja.
Mi lehet a gond?
Én hdd-re tippelek. Szerintetek?

(#18820) ElektrikusDE válasza Redpaladin (#18818) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!
Az Imou IPC-F22A nem felel meg?

Mert pl. az biztosan kültéri! (az AP-t én nem ajánlom más okokból sem)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#18821) markussandor válasza Morris (#18819) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,
gondolom az NVR-edben van HDD szektor szintű ellenőrzés, ha igen, futtasd le.
Amikor ezt tapasztalod, folyamatosan világít a HDD LED-je?
Az NVR-edre van kötve monitor/TV? Ott is szaggat?
Csak az utolsó eseménynél szaggat a visszajátszás, vagy régebbieknél is?

(#18822) Morris válasza markussandor (#18821) üzenetére


Morris
veterán

Tegnap este elindítottam a szektor ellenőrzést. Még megy. Eddig jó.
Teljesen véletlenszerű, hogy melyik videónál csinálja.
Nincs az nvr-re kötve monitor. Asztali gépen, böngészőben történő visszajátszásnál is szaggat.

(#18823) Redpaladin válasza ElektrikusDE (#18820) üzenetére


Redpaladin
tag

Hát most áttértem erre:
Dahua Imou IPC-G22
Mivel kiderült legtöbb kamera POE csatlakozós és az plussztétel meg rendkivüli macera a végigkábelezése.

Remélem ez jónak tünik!

(#18824) Morris válasza markussandor (#18821) üzenetére


Morris
veterán

Véget ért a teszt. Szektorhibás a hdd. :((

[ Szerkesztve ]

(#18825) Geresics válasza Morris (#18824) üzenetére


Geresics
addikt

Nem tudod esetleg újrapartícionálni a HDD-t, és a hibás szektort egy rejtett partícióba rakni?
Még általános iskolás koromban "javítottam" meg így egy winyót, mert nem volt pénzem újra, és a művelet után még évekig hibátlanul muzsikált a rendszer! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#18826) Morris válasza Geresics (#18825) üzenetére


Morris
veterán

Rendeltem egy új hdd-t.
De lehet megpróbálom leválasztani a hibás részt. Nem tudom, hogy a rögzítő hogy formázza ilyenkor a hdd-t. Mert lehet, hogy abba már nem tudnám úgy berakni.

(#18827) vacs válasza Redpaladin (#18823) üzenetére


vacs
Topikgazda

A Dahua Imou IPC-G22-ben nincs ember felismerés (Human Detection), célszerű olyat venni ami tudja.
Illetve valóban nem minden Imou kamera támogatja a DV12V-ot!
A Bullet 2S-t vedd és ha van rá keret, akkor a 4MP-es modellt.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18828) Geresics válasza vacs (#18769) üzenetére


Geresics
addikt

Ezt a 7 napos felhő mentést hogy kell konfigolni?
Most érkezett a kamera, beélesítettem az irodában egy próba erejéig, még kártyát sem tettem bele, de nagy hirtelen nem találtam ilyen funkciót a beállítások között, csak egy "surveillance" pontot, de abban sem láttam ilyen opciót. Mindenesetre amíg nem kerül a helyére, addig nem próbálkozom ezzel, de megköszönném, ha kapnék valami támpontot! :R
Lehet, hogy ezt a "surveillance" opciót ha bekapcsolom, akkor ezzel automatán kész is? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#18829) ElektrikusDE válasza Morris (#18824) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én kivenném a HDD-t a NVR-ből, betenném a PC-mbe, és a Hard Disk Sentinel Pro-m regisztrált kiadásával egy "Lemez javítást" hajtanék végre.

Amennyiben sikeres az eljárás, mehet vissza a NVR-be (jó esetben).

Ha sikertelen, akkor pl. jöhet a #18825Geresics féle megoldás.

Pl. PC-ben így esetleg használhatod, kicsit csökkentett mérettel.

DE NVR-ben nem tudod felhasználni ezt a HDD-t, mert az NVR mindig az egész HDD-t veszi használatba, partíciótól függetlenül.

Ui:

Mielőtt belefogsz, vedd figyelembe, hogy a HDD-n tárolt adatok elveszthetnek!

#18826Morris:

Így van, de PC-be még rakhatod! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#18830) LógaGéza válasza nihill (#18816) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, make sense!

Válaszolt közben a support, csak Turret (with Mic) van a C800-ból a cseh raktáron, január végén érkezik a következő szállítmány. Megerősítették azt is, hogy a (With Mic), és a (Mic+AI) verziók között csak FW különbség van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#18831) vacs válasza Geresics (#18828) üzenetére


vacs
Topikgazda

Minden képpen kell bele sd kártya, hiszen először arra rögzít és ezt a felvételt tölti fel a felhőbe!
Én a Manage Storage részt néznem át, de nekem egy régebbi van, abban még nincs cloud.

(^)(>.<)(^)

(#18832) markussandor válasza Morris (#18824) üzenetére


markussandor
senior tag

Egy szektor nem csinál ilyen hibát, valami más galiba lehet.
Próbáld meg az összes kamerát ideiglenesen lehúzni a rögzítőről, ha akkor is szaggat, akkor tegyél bele másik diszket, ha akkor is szaggat, akkor meghibásodott a rögzítő.
FW csere, lan kábel csere jut még eszembe.

(#18833) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Érdemes egy közel 10 éves analóg kamera rendszerben csak a kamerát és a. Dvr-t cserélni?

Mik a hátrányai ennek?

Egy helyen van egy régi kamera rendszer, de a dvr megadta magát és a kép sem olyan jó minőségű, viszont le van húzva a 4 kamerának ugye már előre az analóg kábel.
Érdemes ezzel foglalkozni, vagy komplett csere inkább?

(#18834) bigrock válasza Atomgeszi (#18833) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha a kábel és táp megvan, akkor tegyél fel AHD, vagy Turbo HD rendszert. Nem lesz sokkal gyengébb az összhatás, de nagyságrendekkel kevesebb a meló a kábelezés miatt.

(#18835) Atomgeszi válasza bigrock (#18834) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elvileg minden kábel meg táp ott van, csak a dvr meg a kamerák mentek tönkre évek alatt.

Van valami ajánlott ezekből?

Internetes elérés is megoldott? Ember felismerés?

Gondoltam IP kamerára, de iszonyat mennyiségű kábel kellene hozzá, és maga a 4 kamera meg az nvr 200k. :(

(#18836) Morris válasza markussandor (#18832) üzenetére


Morris
veterán

HDD csere után kiderül. De én elképzelhetőnek tartom hogy ez lesz a gond.

(#18837) pinnacle válasza vacs (#18831) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ugyanez a gondom. Alzaban vettem Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P-t, nekem a dobozon nincs Security. Nem tudom, hogy ez számít. 07/2021 gyártású. Mozgásról küld értesítést, cloud viszont nincs. NAS-ra lehet menteni. Ez a 7 napos cloud melyik készülékhez jár? Azért ez fontos lenne. Firmwaret frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#18838) vacs válasza pinnacle (#18837) üzenetére


vacs
Topikgazda

és Geresics

Az mStore oldalán (korábbi nevén xiaomi.hu) mindhárom 360°-os kameránál írják a 7 napos ingyenes felhő mentést.
Kérdezzétek meg tőlük a kapcsolat menüpontban ezt a felhő dolgot.

Ha és amúgy nem frissitetted a firmware-t, írja, hogy neked 4.1.4 van és elérhető a 4.1.6.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18839) pinnacle válasza vacs (#18838) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mégis van mentés felhőbe. :) Home surveillance assistant-ot kell bekapcsolni. Nekem úgy van az SD beállítva, hogy csak mozgáskor rögzítsen. Ha ilyen történik, az értesítésre kattintva lejátssza, hogy mi történt. A vezérlő padot felhúzva lehet megnézni az értesítéseket, felvételeket. Ezt ahol a feltöltésről van szó, egyszer láttam, azóta nem tudom elővarázsolni. Érdekes módon iPad-en kevesebb felvétel van, mint Androidos telefonon. Ráadásul lejátszáskor néha jelzi, hogy nem tudja, mert nincs kapcsolódva a kamerához, pedig az nem is kell, mivel felhőből megy.

[ Szerkesztve ]

(#18840) Geresics válasza vacs (#18838) üzenetére


Geresics
addikt

én egyelőre úgy látom, hogy simán, automatán bekapcsol a felhő! Amikor az irodában játszottam vele picit, akkor bekapcsoltam a "surveillance" opciót, és ha aktiváltam a mozgásérzékelést, akkor utána vissza tudtam nézni, pedig nem volt benne kártya! :K
Most játszottam vele picit itthon is, hogy hogyan kell rákonfigolni új hálózatra, és csak picit macerásabb, mint amikor elsőre konfigoltam a cégesre. A hétvégén átviszem a garázsba, ott végérvényesen beállítom majd, és akkor konfigurálom a mozgásérzékelést (na nem mintha annyira kellene konfigurálni :DDD), és utána meglátom mi hogy működik majd, addig inkább bölcsen csendben maradok :D

Szerk.:
na, míg gépeltem (#18839) pinnacle beelőzött :)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#18841) pinnacle válasza Geresics (#18840) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt jó tudni, hogy nem is kell SD kártya, anélkül is megy a feltöltés. Azt viszont nem értem, hogy csinálja. Lehet van belső memóriája?
iPad-el az a hiba, hogy a figyelmeztetésre kattintva a kamera képét adja, ezért hiányolta a kapcsolatot, Playbackben viszont rögzítve van.

[ Szerkesztve ]

(#18842) szatocs1981 válasza szatocs1981 (#18775) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Sikerült megoldani, VPN kapcsolat esetén a 34567-es portot kellett nyitni!

(#18843) itg


itg
tag

Sziasztok,

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.
Nagyon sok kamerát megnéztem már, de esztétikai szempontból valamiért a Xiaomi YI Dome nyerte el a tetszésemet.
Ezzel mindössze annyi a bajom, hogy én jobb szeretem, ha a kamera kép nem kerül ki netre, én döntsek a felvételek sorsáról lokálisan.
A jelenlegi rendszerem egy Shinobi szerverrel gyönyörűen teszi a dolgát évek óta, de költözés miatt nagyon nagy a kísértés, hogy kicsit egységesítsek és komolyabb eszközöket szerezzek be.
Jövőre vennék 4 ilyen Yi Dome kamerát, de a Shinobi-ról nem szeretnék lemondani.
Használta már valaki ezt a yi-hack-v4 firmware-t?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#18844) sambenez válasza itg (#18843) üzenetére


sambenez
addikt

Biztos hogy érdemes feláldozni a szépség oltárán a technikai paramétereket?
Értem ez alatt elég lesz az 1080p?

(#18845) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#18835) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ez az Annke E800 -as szett milyen analóg vonalon?
Ha jól látom van mozgásra értesítés, emberfelismerés mondjuk nem.
Viszont elvileg a régi kamerák helyére fel lehetne tenni az újakat, meg a DVR-t egy az egyben kicserélni.

(#18846) itg válasza sambenez (#18844) üzenetére


itg
tag

Racionálisan a válasz nem, de ezeket a xiaomi kamerákat nagyon eltalálták, csak fw csere nélkül számomra használhatatlan. :)

(#18847) sambenez válasza itg (#18846) üzenetére


sambenez
addikt

Na, hát ezért nincs nekem xiaomi kamerám.
Jobban mondva van egy Dafang, de évek óta nem használom mert ahhoz is hack kell ráadásul a xiaomi letiltotta kínán kívül és nem volt kedvem vele szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#18848) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

DS-2CD1123G0E-I
DS-2CD1143G0-I

Két kamera között vacillálok, mivel semennyire sem értek hozzá így kérdeznék. Egyik 1440p felbontású, másik 1080p. A nagyobb felbontású 4MP-es, másik csak 2MP-es. A kisebb tudja a 30fps-t, a nagyobb csak 25-öt. A ház ereszdeszkájára lenne felszerelve, idővel több kamera, ilyen fajta megfigyelésre melyiket lenne érdemesebb venni? Nem tudom hogy a 4MP valóban jobb képet ad-e, vagy mi a fontosabb, 25/30 fps, esetleg a felbontás fontosabb?

Vagy tudtok esetleg árban jobb választást?
Hikvision elég szimpatikus, lehetőleg ezen gyártó termékei közül választanék.

Köszönöm.

(#18849) tothjozsi96 válasza tothjozsi96 (#18848) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Még egy kérdés Hikvision Poe switch-nél a HiPoe jelölés mit jelent?
Itt egy kép, sehol sem találok róla érdemleges informcáiót.

(#18850) sambenez válasza tothjozsi96 (#18848) üzenetére


sambenez
addikt

A 4MP nem 1080p ott van az adatai között is a felbontása. A nagyobb felbontás a fontosabb ebben az esetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.