Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) sambenez válasza kunberci (#22000) üzenetére


sambenez
addikt

De ha az eladásaid 90%+ nem ott megy keresztül, ráadásul nem minden csomagot lopnak el, és egyébként meg elégedett vagy a postával akkor miért váltanál? Azt a néhány csomagot meg elküldöd többször és/vagy másik szállítóval.

(#22002) kunberci válasza sambenez (#22001) üzenetére


kunberci
aktív tag

Sajnos másképp látjuk a helyzetet. Nálam csak egyszer fordulhat elő ilyen probléma, másodjára már nem.
Ebben az esetben meg nem lennék elégedett a postával. De gondolom mindenkinek így kényelmes, mert akkor már történtek volna változások.

(#22003) ottlap73


ottlap73
csendes tag

Sziasztok!
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy IP kamera képe szétesik, digitális zaj jelenik meg rajta. Csatolok egy képet az állapotról. Bizonyos időközönként ebbe az állapotba kerül. Néhány pixellel kezdődik, majd pár perc alatt ide jut, egy darabig így marad, aztán egyszer csak gondol egyet és visszaáll a jó minőségű élőkép. Ez egy Hikvision IP kamera, kábellel Synology NAS-ba kötve és onnan egy iPad-en megjelenítve. Ugyan ide be van kötve egy Reolink kamera is, az nem produkál ilyet.
Köszönöm a válaszokat.

(#22004) jézusom válasza ottlap73 (#22003) üzenetére


jézusom
addikt

szia!
Szerintem kodek hiba. Valahogy nem tud megbÍrkózni a rendszer a videóval. Próbálj meg más fajta tömörÍtést!

(#22005) ottlap73 válasza jézusom (#22004) üzenetére


ottlap73
csendes tag

De az idő 75%-ában normális élőképet mutat, csak néha gondol egyet, elkezd szétesni a kép, azután pár perc múlva visszaáll normálisra.

(#22006) jézusom válasza ottlap73 (#22005) üzenetére


jézusom
addikt

biztos le van terhelve akkor a proci, vagy pedig sok lesz a mozgás a képen és megnő a sávszélesség, ha VBR-re van állÍtva. Megpróbálhatod, hogy konstans alacsonyra állÍtod, és H264-re!

(#22007) motrola válasza ottlap73 (#22003) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Ez egy hasonló kamera beállítása próbáld meg ezekkel a paraméterekkel.
DS-2CD1323G0E-I

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#22008) ottlap73 válasza motrola (#22007) üzenetére


ottlap73
csendes tag

Köszi, de máshol lesz a bibi. A felbontás és a frame rate is kb ennek felére van állítva, video quality közepes, H264, és mégis ...

(#22009) motrola válasza ottlap73 (#22008) üzenetére


motrola
aktív tag

A hálózatot is felül kellene vizsgálni. Lehet kábel gond is. Alacsony átviteli sebességen szokott ilyen lenni. A csatlakozókat megmozgatni mostanában voltak már jelentősebb hőmérséklet ingadozások.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#22010) aujjobba


aujjobba
addikt

Tudnátok segíteni a megfelelő kamera kiválasztásában?
Kültéri, wi-fi cucc kellene anyóséknak, használható éjjellátó funkcióval, gondolom a fullhd felbontás elég.
Motorosan appból forgatható.
Itthoni boltból, garanciával megkapható, kínai rendelés sajnos nem játszik.
Valami olyan amit lehetőleg nem kell folyton supportálnom, felszerelik aztán működik.
Távoli elérést szeretnének (habár élő video stream abszolút esélytelen a faluszéli ADSL kapcsolaton).

Néha elmennek otthonról és a tűzifa lopás ellen kell a cucc.
SD kártyára rögzítés, hogy esetleg vissza lehessen nézni H esemény volt.

Azt se tudom milyen árkategóriában érdemes nézelődni.

Köszi ha segítetek!

(#22011) jézusom válasza aujjobba (#22010) üzenetére


jézusom
addikt

talán 50 körül indulnak, de nem tudom mi értelme van ptz kamerának ha nincs is net.

Mindegyik lát éjjel.

Wifis kameránál, ne várd el, hogy csak felszerelik, és faszán működik. Bár ha nincs net, akkor wifit se értem minek kell.

(#22012) aujjobba válasza jézusom (#22011) üzenetére


aujjobba
addikt

Van net, csak dög lassú, max 5-10mbps lefelé, felfele valószínű ennél is szarabb.
Wi-fi azért kell, mert nem akarják az egész házon végighúzni az UTP-t a router-ig.

(#22013) varmi2 válasza aujjobba (#22012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Áram van ott, ahova a kamerát akarják telepíteni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22014) aujjobba válasza varmi2 (#22013) üzenetére


aujjobba
addikt

A fal belső oldalán van közel konnektor.

(#22015) jézusom válasza aujjobba (#22012) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt úgy tudom elképzelni hogy helyileg működik a wifi a kamera hotspotján, és akkor néha meg tudod azon nézni hogy mi van az SD kártyán. De ha kiveszed az SD kártyát akkor applikáció se kell. Helyi hálón nem tudom hogy akarjátok e nézegetni, de akkor egy router kéne, vagy mindig külön rá kell csatlakozni a kamera wifijere.

(#22016) aujjobba válasza jézusom (#22015) üzenetére


aujjobba
addikt

Na várj, nem úgy van, hogy a kamera felcsatlakozik a helyi wi-fi hálózatra, majd onnantól már elérhető az appon keresztül bárhonnan?

Egyéb hasonló eszköznél (tv okosító) így ment, első lépésben fel kellett csatlakozni az eszköz saját hotspot-jára, ott megadni neki a helyi wi-fi hozzáférési adatait, majd onnantól elérhető lett a cucc.

egy router kéne’ - nyilván van router, az internet/kabeltv előfizetéshez van, egyben wi-fi AP és router, néhány ethernet porttal.
A probléma hogy ez nagyon távol esik a kamera telepítési helyétől, a házon végig kellene húzni a kábelt hozzá, ezért gondoltam wi-fi eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#22017) vacs válasza aujjobba (#22010) üzenetére


vacs
Topikgazda

Wifi-s kamerát csak abban az esetben érdemes, ha ott ahol a kamera lesz, kellően erős és stabil a jel!
Menj oda telefonnal a kamera helyéhez és nézd meg, hogy mennyire erős, illetve a speedtest-el (app/weboldal) mérj egy sebességet!
De, a kameránál a feltöltési sebesség a fontos, ha 5-10 Mbit van lefelé, akkor 1-2 Mbit lesz fel, ami nulla = kevés lesz a kamerának, egy élőképet nem fog tudni betölteni mobilon!
Ezen még ront a wifi kapcsolat, kábelen talán betöltődne a másodlagos (gyenge képminőségű) stream, de ez sem biztos.

(^)(>.<)(^)

(#22018) aujjobba válasza vacs (#22017) üzenetére


aujjobba
addikt

Amikor éppen nincsenek otthon, szerintem elég ha egy állókép átmegy, ott a farakás ahogy hagyták, vagy változott/eltűnt.
Ezzel már lehet riasztani a rendőrséget, és visszanézni a kártyán tárolt videót.
Élő video stream esélytelen, akar wi-fi akár kábeles kapcsolatú a kamera.

(#22019) jézusom


jézusom
addikt

Én is kérdezek.

Az létezik, hogy egy régebbi Novus rögzÍtő nevezetesen NVR-3404POE távoli elérése megszűnik? Helyi hálón explorerrel elérem, viszont a VSSWEB felhőn offline az eszköz, pedig be tudok lépni :(
Applikációban se tudok csatlakozni, helyi elérést nem is találtam rajta, csak a felhőn keresztül tudnék, de az ugye meg nem működik.

(#22020) nihill válasza aujjobba (#22018) üzenetére


nihill
őstag

"... és visszanézni a kártyán tárolt videót..."

Kezdjük az elején, milyen messze lenne az a farakás a kamerától?
Mert a FullHD amit az elején írtál, biztonságteknikában kb. a legalja minőség, azon nagyjából annyit látnál hogy elvitte valaki a fát, személyleírás: 1 feje volt és 2 keze.
Én és előttem a többiek nem negatívkodni akarunk, hanem hogy ne menj bele olyan vásárlásba, amivel valós helyzetben majd semmit nem érsz.
Mert addig minden kamera képe szép, amíg nem kell beazonosítani róla valakit...

(#22021) aujjobba válasza nihill (#22020) üzenetére


aujjobba
addikt

5-10 meter legalabb.
Mi lenne a hasznalhato felbontas, 2k megfelelo nagyjabol erre, vagy erdemes 4k?

(#22022) vacs válasza aujjobba (#22021) üzenetére


vacs
Topikgazda

5 méterhez elég a 2MP (FHD), 10 méteren is elég lehet, ha szűkös az anyagi keret, de oda inkább egy 4-5MP-es kamera kellene.
A motorosan forgatható kamerával az a baj, hogy mi van akkor, ha x irányba néz, de közben y helyen történik valami?

Jézusom: simán előfordulhat.

(^)(>.<)(^)

(#22023) aujjobba válasza vacs (#22022) üzenetére


aujjobba
addikt

Anyosom azt mondja forgo jobb lenne, hogy minek az passz.
Nekem az is jo, ha talalunk egy ajanlott kamerat forgosat, meg egy fixet is, aztan majd eldontik.
Nezzuk akkor a 4-5MP kategoriat, feleslegesen nem akarok kvazi-hasznalhatatlant vetetni veluk.
Itthoni garancias, tamogatott cucc mindenkepp, gondolhatod nincs nagy kedvem a tag csaladi kor osszes telefonjanak/tabletenek/laptopjanak/stb. supportjan kivul meg ezt is nekem vinni :)

(#22024) kunberci


kunberci
aktív tag

Létezik olyan NVR aminél csak egy darab utp csatlakozás van? Mint pl. a NAS esetén is csak egy utp csatlakozás van (kivétel ahol kettő).
A kamerák táplálása POE switch-el történik, tehát nem kell, hogy táplálást is tudjon.
Technikailag nem lehet minden kábelt külön odavinni az NVR-hez.
Több RLC 510A kamera lesz, esetleg 4, vagy 8 kamera kezelésére is tudnátok linket adni, vagy ha ez nem lehetséges, akkor marad a NAS (két kamerával, licenszet nem akarok venni)?

(#22025) adam3 válasza kunberci (#22024) üzenetére


adam3
aktív tag

Egy PoE NVR is támogatja általában, hogy a kamerák a belső lanon legyenek és IP címmel össze tudod kötni a kettőt, nem kell kötelezően az NVR PoE portokat használnod.

(#22026) kunberci válasza adam3 (#22025) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem olyan NVR-re lenne szükségem, ami nem ad ki tápot, (POE nélküli NVR). Csak egy darab utp aljazat van rajta (mint a NAS esetében).
És tudjon 4 vagy 8 kamerát kezelni (NVR csak 1db. legyen). Tehát olyan legyen mint a NAS csak több kamerát tudjon kezelni, mert a NAS esetén licenszet kell vásárolni. Gondolom, hogy mindenképpen gigabites csatlakozásúnak kellene lennie, mint a NAS esetén is. Több kamera esetén ez fontos lenne.

(#22027) snooze válasza aujjobba (#22023) üzenetére


snooze
veterán

link nekem ilyen van, tökéletes müködik,csak emberre riaszt ha ugy állitod be..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#22028) Pille99 válasza kunberci (#22026) üzenetére


Pille99
tag

Hikvision DS-7604NI-K1 (B), ez 4 kamerás, de van 8 kamerás változata is.
Onvif kamerákat kezeli.

(#22029) Pille99 válasza snooze (#22027) üzenetére


Pille99
tag

[kép]
A hátulja, ez 8 csatornás

ezt kunbercinek akart menni

[ Szerkesztve ]

(#22030) kunberci válasza Pille99 (#22028) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem elég lenne, ha a Reolink RLC 510A kamáráim képét rögzíteni tudnám. A Reolink kameráknál olvastam, hogy a saját rögzítőjüket szeretik, és más fajtát nem nagyon.
Ez elsőre jónak néz ki, de jó lenne a hátuljáról is valamilyen képet látni, nem látok képet a gyártó honlapján sem.

(#22031) adam3 válasza kunberci (#22030) üzenetére


adam3
aktív tag

Google képkereső, első sor...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22032) kunberci válasza adam3 (#22031) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen, már megtaláltam én is.
[link].

(#22033) kunberci válasza kunberci (#22032) üzenetére


kunberci
aktív tag

(#22034) kunberci válasza kunberci (#22033) üzenetére


kunberci
aktív tag

Máris törölték a rendelést, mert már nincs.

(#22035) sambenez válasza kunberci (#22034) üzenetére


sambenez
addikt

(#22036) jézusom válasza aujjobba (#22023) üzenetére


jézusom
addikt

Azért el tudod neki magyarázni, hogy nem lesz aki forgassa? Ha nincs 0/24 ott egy biztonsági őr, aki ezzel foglalkozik, akkor felejtő. Ha megvan a felvétel akkor már hiába forgatod...
Inkább 2 fix kamerát tegyél fel, de 3-4 is kijön egy forgatható árából.

(#22037) kunberci válasza jézusom (#22036) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen.
Csak 80-90 eFt-ot már nem szívesen adnék érte. Az olcsóbb helyen meg elég pontatlan a leírás.
Nekem a B-s lenne a jó. Még 60 körül rászántam volna.
A BestMarkt-on 63 eFt lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#22038) kunberci válasza kunberci (#22037) üzenetére


kunberci
aktív tag

Bocsi, nem neked ment volna.

(#22039) vacs válasza aujjobba (#22023) üzenetére


vacs
Topikgazda

IMOU Cruiser SE 4MP
Ember felismeréssel és Intelligens nyomkövetés funkcióval a kamera követi a mozgó tárgyakat (embereket), amikor mozgást érzékel (Smart Auto Tracking) > videó.
:K

(^)(>.<)(^)

(#22040) topi66 válasza sambenez (#22035) üzenetére


topi66
aktív tag

Elnézést hogy belezümmögök :) de az Annke 8ch Nvr nem lenne jó? Kuponnal belefér az 50 ezerbe

(#22041) aujjobba válasza vacs (#22039) üzenetére


aujjobba
addikt

Koszi a tippet, es neked is #22027 snooze!
Tovabbitottam is.

(#22042) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Dahua + Synology setuppal? Naponta többször elveszti a kapcsolatot a kamerával a NAS. Mi lehet az oka?

(#22043) kunberci válasza dokee78 (#21992) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem ma jöttek meg a kamerák, legalább fel tudom szerelni őket.
Azért jó, hogy nem a télen érkeztek meg.
45 nap alatt érkeztek meg, a DPD-s csomag már végre ideért.
[kép].

Még az is nagyon fontos lenne az NVR-nél, talán ez lenne a legfontosabb, hogy Chrome böngészővel is lehessen használni. Valaki azt írta a Hikvision NVR-re, hogy nem tudta működésre bírni Chrome alatt, csak Explorer alatt tudta használni. Engem a mobilos dolgok nem érdekelnek, csak az a fontos, hogy asztali gépen Chrome alatt működjön az NVR, ha van ilyen lehetőség.

(#22044) Pille99 válasza kunberci (#22043) üzenetére


Pille99
tag

Nekem működik Chrome böngészővel, (Hikvision DS-7604NI-K1 (B)) az egyik gépen.
De a laptopomon 1 év működés után úgy döntött a Chrome, hogy a lejátszást nem mutatja, csak a kamerák képét. Nem jövök rá mi történt. Talán valami vírusírtó zavarhat be.

(#22045) kunberci válasza Pille99 (#22044) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem is jó lenne ez az NVR, ráadásul ennek gigabites portja van. De mindenki azt mondta, hogy a (B)-s már nem kapható sehol.
A (C) nek meg 100-as portja van, kivétel a 16 kamerás változatnak, mert annak szintén gigabites a csatlakozása.
Teljesen jó lenne, ha lehetne kapni (B)-s változatot viszonylag olcsón.

(#22046) Pille99 válasza kunberci (#22045) üzenetére


Pille99
tag

Ebben nem tudok segíteni.
Én április végén vettem 43000 Ft-ért. Már akkor is kifutó modell volt.

[ Szerkesztve ]

(#22047) kunberci válasza Pille99 (#22046) üzenetére


kunberci
aktív tag

Sajnos most meg már teljesen kifutott.

(#22048) adam3 válasza kunberci (#22045) üzenetére


adam3
aktív tag

Szia,

ezt érdemes megnézni:
https://www.cctvcalculator.net/en/calculations/bandwidth-calculator/

8 kamera 4K felvétellel H.265-tel 15FPS-nél is csak <55Mbps, vagyis ha egy porton tolsz rá mindent az NVR-re egy külön PoE switchből és nem is közvetlenül dugod rá a kamerákat, akkor is van tartalék arra 100Mbps portnál, hogy az NVR-ről nézni is tudj felvételeket bőven.

[ Szerkesztve ]

(#22049) kunberci válasza adam3 (#22048) üzenetére


kunberci
aktív tag

Lehet elég lenne a 100-as port is, de ez azért akkor is visszafejlődés.

(#22050) adam3


adam3
aktív tag

Tapasztalatot osztanék meg a TP-Link TL-SF1009P PoE switch-el kapcsolatban, mert itt a topikban rengeteg hasznos információt találtam, de ahogy láttam erről az eszközről még nem írt senki.

- olcsóbb típus, ára most 18.000 körül van
- 8 PoE képes port + 1 uplink
- minden port 100Mbps (uplink-et emiatt érdemes számolgatni)
- IEEE 802.3af/at, aktív PoE
- tesztelve, 1 UTP kábelt kétfelé osztva 4-4 eren is képes 1-1 kamera működtetésére
- 30W max portonként, összesen max 65W
- ha kevés a szumma power, a portoktól megadott sorrendben veszi el az áramot, tervezhető
- 100m kábel felett a sebesség 10Mbps-re korlátozásával papíron tud akár 250m-t is
- port izoláció, hogy az egyes portok ne lássák egymást
- fém ház, melegszik de elvezeti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.