Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Valaki felvilágosítana, hogy miért nem működik az alábbi setup?

TL-SG1008P POE switch -cat5e-> POE leválasztó -cat5e-> Tapo C310                                             -tápkábel-^

Be sem kapcsol a kamera. POE feladással és leválasztással működik, de ha már POE-képes a switchem, azt feltételeztem, hogy anélkül is működnie kéne, elég csak leválasztani a delejt a kimenő UTP kábelről...

(#18452) Manéni válasza MaCS_70 (#18449) üzenetére


Manéni
csendes tag

Bocs,hogy még kérdezek. Átnéztem az útmutatót, ott írja, hogy "ha bekapcsolta a DHPC alkalmazása opciót és ha a használt útvonalválasztó a DHPC-t is támogatja és be is van kapcsolva". Lehet, hogy itt van a kutya elásva? Nemrég cserélte a Tkom a routert. Hogy tudom ellenőrizni, hogy támogatje-e a DHCP-t? Azt mondta a szerelő, hogy mindent átmásolt a régiről.

(#18453) markussandor válasza Morris (#18450) üzenetére


markussandor
senior tag

"Ha az nvr-t a az egyik uplink portba dugom a switchen, a másik upolink porttól meg menne a kábel a routerbe az úgy jó?"

Igen

(#18454) Grycon


Grycon
újonc

Sziasztok!

Totál dilettánsként próbálok eligazodni a biztonsági kamerák világában. Nagyon hasznos volt az összefoglaló, amiben találtam is egy terméket, ami jó lehet számomra: TP-Link Tapo C310

Próbáltam utánanézni a működésének, viszont van ami nem teljesen egyértelmű számomra. Jól gondolom, hogy ez a kamera akksival működik, amire rá kell tölteni bizonyos időközönként? Tudtok ebben segíteni? Mindenképpen olyan kültéri kamerát keresnék, amit nem kell hálózatra/konnektorra kötni.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a termékkel? :) Ebben az árkategóriában (20k) van ajánlottabb termék?

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18455) Morris válasza markussandor (#18453) üzenetére


Morris
veterán

Megoldódott. Összekötöttem a routerrel. sikerült behúznom még egy vezetéket a csőbe.

Viszon baromi érdekes, hogy ha a kamera switch-en keresztül csatlakozik a rögízítőhöz, Akkor nincsenek lekorlátozva a kamera "képeségei". Több mindent tudok állítani és sima ip címről is elérem. Ez a verzió sokkal jobb mint ha közvetlenül az nvr-hez csatlakozik a kamera.

(#18456) Jankó_ válasza Morris (#18455) üzenetére


Jankó_
újonc

Talán segít.https://www.youtube.com/watch?v=v6vcYCmnMjM
Bocsi ez nem neked , hanem Grycon-nak ment volna .

[ Szerkesztve ]

(#18457) bigrock válasza 1amarr (#18451) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem fog így működni. A switch után adj fel 12V-ot a PoE feladóval egy bedugós táppot használva és kameránál meg vedd le. Igaz, ehhez felesleges a PoE switch.

(#18458) MaCS_70 válasza Manéni (#18452) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DHCP-t háztartási körülmények között minden router alapból támogatja. Ha bárhogyan is, de bejön a kamera oldala, akkor kap IP-címet a DHCP szervertől.

Ha mellékelnél egy képernyőképet, segítene.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18459) Jankó_


Jankó_
újonc

Sziasztok!
Most telepítettem két Digicam-ot ,ami az ycc365 -os appal megy Wifin keresztül .
A kamerák nem nagy durranások , de amire nekem kell arra jók .
A riasztásokat a felhőben tárolja és azon keresztül tudom visszanézni távolról .
Élőben ugyan így (gondolom én).
A felhőszolgáltatás egy hónapig ingyenes , utána fizetős és elég húzós az ára.
Az után érdeklődnék nincs e valami "olcsó" megoldás erre .
Előre is köszönöm a segítséget , tanácsokat .

(#18460) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!
Aliexpressen "nagy" sale van elektronikus eszközökre így ip kamerára is,érdeklődnék hogy 25-35usd körül max 4-8usd shippel melyik lehet a legjobb választás udvar figyelésre, sd kártyám van hozzá áramot tudok neki adni,ne legyen benne vagy ki lehessen kapcsoli az éjszakai segédfényt

(#18461) snooze válasza Jankó_ (#18459) üzenetére


snooze
veterán

sd kártya hely nincs benne?

GO Gunners!!!

(#18462) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tudnátok ajánlani egy nem túl drága, viszonylag nagy fókusztávolságú kamerát?

Kb. 20 méteres távolságból kéne figyelnie a kaput úgy, hogy az ott álló emberek felismerhetőek legyenek.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18463) gozso válasza MaCS_70 (#18462) üzenetére


gozso
senior tag

én ebből rakok fel most 8 db-ot (2.8 mm)

[link]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18464) jézusom válasza MaCS_70 (#18462) üzenetére


jézusom
addikt

A kapu szélessége is fontos lenne, hogy tudj számolni. Javaslom tölts le egy kalkulátor appot, vagy vehetsz varifokális kamerát, és beállÍtod a kapura. A másik, meg hogy az infrát lehet külön is fel kell rakni, vagy pedig tényleg jó infrás kamera kell, mert a 20m elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#18465) MaCS_70 válasza jézusom (#18464) üzenetére


MaCS_70
félisten

gozso, jézusom, köszönöm!

Egyelőre éppen számolok, illetve kísérletezem.

Egyelőre azt kell kiokoskodnom, hogy milyen távolra is kell majd tennem a kamerát a kaputól.

Könnyen lehet, hogy a "természetes" fény is elég lesz, de egy pár wattos infrafény beépítése sem tűnik nagy kihívásnak.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18466) sambenez válasza gozso (#18463) üzenetére


sambenez
addikt

A 2.8mm 20m-re nem az igazi, oda inkább már egy 6mm-es kellene.

(#18467) MaCS_70 válasza sambenez (#18466) üzenetére


MaCS_70
félisten

45 foknál a 20 méteres távolság még mindig majdnem 15 méter széles átfogást jelent. Ez nagyon sok. Nekem kb. 10-12 fokos látószög kéne -- vagy sokkal közelebb menni, ami viszont nem olyan egyszerű.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18468) sambenez válasza MaCS_70 (#18467) üzenetére


sambenez
addikt

Az a gond zoom nélküli kamerából nem nagyon van 8 vagy 12mm-es. A nagy felbontású zoomos meg nem lesz olcsó.

(#18469) MaCS_70 válasza sambenez (#18468) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos az én piackutatásom is ezt az eredményt hozta... . :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18470) Jankó_ válasza snooze (#18461) üzenetére


Jankó_
újonc

De van , arra a riasztásokat felveheti , de élőképet tudok felhő nélkül is nézni ?

(#18471) snooze válasza Jankó_ (#18470) üzenetére


snooze
veterán

applikácioban lehet nézni az élöképet..vagy mire gondolsz?

GO Gunners!!!

(#18472) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

No, berendeltem Reolink 2 db 520A, 1 db 822A kamerát + NVR-t....

(#18473) Jankó_ válasza snooze (#18471) üzenetére


Jankó_
újonc

Igen az applikációban tudok élőképet nézni , de azt nem tudom és ez a problémám, hogy ha lejár az egy hónapos próbaidő , akkor ugyebár utána már nem tárolja a riasztásokat ,ami érthető is , de az élőképeket utána is láthatom vagy csak ,ha előfizetek ?
És az ycc365+ app van fent .

[ Szerkesztve ]

(#18474) snooze válasza Jankó_ (#18473) üzenetére


snooze
veterán

applikácioban látni lehet mindig az élöképet,független az elöfizetéstöl,az sd kártyán meg látszani fog,hogy mikor vett fel riasztásra..[kép]

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#18475) beers válasza Nyiaz (#18472) üzenetére


beers
addikt

Jó választás szerintem!

M&N

(#18476) MaCS_70 válasza Nyiaz (#18472) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is megy egy pár 510A és egy 822WA is. Tökéletesen elégedett vagyok velük, egyedül a felvételkezelési protokolljukat nem szeretem -- mármint azt, hogy nem tudok manuálisan felvételt törölni.

NVR-t nem használok -- úgyhogy kíváncsi leszek a tapasztalataidra!

MaS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18477) Jankó_ válasza snooze (#18474) üzenetére


Jankó_
újonc

Köszönöm szépen a segítséget !
Így már kezd megoldódni a helyzet .
Még annyit kérdeznék , hogy összekötöttem az egyik kamerát utp-vel(mert csak kísérletezek a lakásban , mint is működik) , de nem érem el az ip címén keresztül .
Nem is lehet vagy valamit nem jól csinálok ?

(#18478) MaCS_70 válasza Jankó_ (#18477) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van egyáltalán LAN-elérése a kamerának?

A legtöbb kínai alapkamera kizárólag felhőn/applikáción keresztül érhető el.

Van itthon egy pár Xiaomi Yi és Mi, illetve a közelmúltban helyeztem üzembe pár Robicam és hasonló címkézett no-name eszközt -- de egyiknek sem volt LAN-elérése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18479) snooze válasza Jankó_ (#18477) üzenetére


snooze
veterán

de hogy akarod elérni?appban,vagy böngészön keresztül?általában ha nem onvif-esek,akkor csak appon keresztül lehet elérni,a lant meg megkeresi saját maga amikor konfigurálod,és akkor wifi helyett azon kommunikál a routerrel..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#18480) Jankó_ válasza MaCS_70 (#18478) üzenetére


Jankó_
újonc

Igen, van LAN elérése és párosítottam is .

(#18481) MaCS_70 válasza Jankó_ (#18480) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit/hogyan párosítottál?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18482) Jankó_ válasza MaCS_70 (#18481) üzenetére


Jankó_
újonc

Ezt a kamerát lehet csak Wifin használni , de van lehetőség lan-nal is összekötni .
Az applikációban végig játszottam a lan-nal való "párosítást" és azt mondta a kamera , hogy csatlakozott .

(#18483) MaCS_70 válasza Jankó_ (#18482) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez rendben, de az Általad használt típus biztosítja annak a lehetőségét, hogy LAN-ról közvetlenül elérd (ami tök független attól, hogy Etherneten vagy wifin-e)?

Az, hogy tud a helyi hálózathoz csatlakozni, még nem jelenti ezt -- hiszen triviálisan a LAN-on keresztül kapcsolódik az internethez.

A kínai kamerák nagyon jelentős része nem biztosít helyi hozzáférést.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18484) Jankó_ válasza snooze (#18479) üzenetére


Jankó_
újonc

Hát igen böngészővel próbálkoztam, hát ha közvetlenül látom a kamera képet , de nem engedi , biztos a gyártó így védi nehogy valaki bele piszkáljon .
Az appon keresztül működik , de azt nem tudom , hogy wifin vagy a lanon keresztül beszélgetnek .

(#18485) vacs válasza Jankó_ (#18484) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Konkrét link nélkül nehéz bármi biztosat mondatni! :U
Oldal tetején a topikösszefoglalóban találsz linket az Advanced IP Scanner apphoz, ez majd megkeresi neked a hálózaton a kamerát, utána a topikösszefoglalóban találsz linket Böngészős felület elérése néven, ezt majd segít, hogy legyen élőképed, ha a kamera támogatja! :K

MaCS_70: a Reolink-nek nincs RLC-822WA kamerája.
Neked 20 méterre egy 8MP-es optikai zoom-os kamera kellene, pl a Reolink RLC-811A.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#18486) Jankó_


Jankó_
újonc

MaCS !
Sajnos igazad van , több mint biztos hogy a kamerám nem enged közvetlen hozzáférést , amire nekem kell azt tudja , ennyi pénzért ennyire lehet számítani .

(#18487) MaCS_70 válasza vacs (#18485) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van, csak 822A a kamerám.

A 811A a 30 fokos közellátószögével már lehet jó, esélyes, hogy tudok annyira közel menni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18488) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy 3 kamerából álló AHD rendszer. Windowsos gépen a "sima" CMS megkeresi és látja is a kamerákat, ott minden ok. Mobilos applikációval sincs gond(se Androidon, se iOS-en).

DE!

MacOS-re is keresnék jó és megbízható CMS programot. Letöltöttem már párat, de egyik sem tudta megkeresni az eszközöket. IP címet meg hiába írtam be, mert nem tudott csatlakozni.
Esetleg, ha valaki használ MacOS-t az segíthetne nekem.
Előre is köszönöm :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18489) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Nem kifejezetten kamerás kérdés, de leggyakrabban itt merül fel ez a dolog,
hátha tudtok segíteni.
UPC, akarom mondani Vodafone Home(?) interneten, NAT mögött vagyok.
Mi a legegyszerűbb és működőképes megoldás, hogy fix ip címet kapjak?
Van egy Digi internet is, náluk annyi volt, hogy megkértem őket,
vagyenek ki a NAT mögül, a munkámhoz kell. Még aznap megtették.
Egyéb Vodafone-os tapasztalataim azt súgják, hogy velük nem ilyen könnyű...
Tud valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm.

(#18490) MaCS_70 válasza fiATHaLON (#18489) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyrészt nem fix IP-címre van szükséged, hanem nyilvánosra. Ha az megvan, már csak egy DDNS kell.

Az ex UPC Vodafone pedig általában ad publikus IP-címet, csak kérni kell tőlük. Az ügyfélszolgálat segedelmével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18491) vacs válasza cellpeti (#18488) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
PC-n konkrétan melyik app-ot használod és honnét töltötted le, azon az oldalon nincs belőle mac verzió?

(^)(>.<)(^)

(#18492) cellpeti válasza vacs (#18491) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Kameradepó / Fisotech oldaláról a CMS-t töltöttem le. Nincs ott mac-es verzió, azért gondoltam, hátha használ valaki itt

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18493) Jankó_ válasza vacs (#18485) üzenetére


Jankó_
újonc

Köszönöm szépen , el olvastam és próbálkozom a megoldással.
Még egyszer köszönöm szépen.
Jankó_

(#18494) fiATHaLON válasza MaCS_70 (#18490) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Igen, azt hiszem így pontos! :R
Köszönöm, akkor felkeresem őket.

(#18495) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Néztem ezt a Reolink 4K-s kamerát, a B800-as típus, ami elvileg a
RLC-810A típus. Szóval az lenne az érdekes, hogy az NVR-től olyan 115-120 méterre lenne a kamera. Gondolom POE Switch nélkül sok ez a táv?
A másik gondom, hogy a POE Switchet csak kültérre tudnám tenni, tető alá. Ha az kellene.

(#18496) varmi2 válasza Atomgeszi (#18495) üzenetére


varmi2
nagyúr

A Poe swichek nem vizalloak. Így kinti levegőre ne tedd. Mert télen kicsapodik a nedvesség. És tönkre megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18497) Atomgeszi válasza varmi2 (#18496) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tehát gyakorlatilag az NVR után közvetlen rakhatom még beltérre a poe switchet, 1 UTP kábellel összekötöm az NVR-t és poe Switchet, és akkor abból a 3 kamerának 3 külön kábelen mehet téma?
Mivel csak egyetlen kamera lesz 115 méterre az NVR-től, akkor ilyen közbeiktatott jelerősítő sem létezik/működik, mert kültér?

(#18498) sambenez válasza Atomgeszi (#18497) üzenetére


sambenez
addikt

(#18499) Atomgeszi válasza sambenez (#18498) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk ennek az árából kijon pár poe switch is. :DDD

(#18500) MaCS_70 válasza Atomgeszi (#18495) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól sejtem, a Reolink kamerái 12 voltról mennek, az NVR viszont tolja a PoE-t, ami tán 48 volt.

A 48 voltból pedig elvben maradnia kell annyinak a hosszú kábel feszültségesése után is annyinak, hogy a 12 volt tápigényű eszközt meghajtsa.

Ha jó minőségű Ethernet-kábelt használsz, szerintem egyáltalán nem kizárt, hogy működjön a kamera minden közbenső eszköz nélkül is.

Nálam most kb. 130 méteres kábelek végén működik a PoE -- igaz, csak kipróbáltam, a megbízhatóságáról nem tudok nyilatkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.