Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-07 14:54:20

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Veron válasza vacs (#18000) üzenetére


Veron
őstag

eufy cam e kamerák egyébként

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#18002) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Xiaomi Mi Home Security 1080p Kamerával kapcsolatban.
Eddig teljesen jól csatlakozott de most olyan problémám van, hogy amikor a QR kódot kéne beolvastatni vele, nem látja. Bármeddig várok, közelítem távolítom nem reagál rá a kamera.
Esetleg veletek fordult már elő ilyesmi?
Van tapasztalatotok ebben?
Köszi előre is.

(#18003) bogabi


bogabi
senior tag

Hali Hölgyek és Urak!

Azon gondolkodom, hogy az eredetileg tervezett min. 2 kamerás, 4MP-es szett (kamerák + NVR) helyett/próbából rendelnék csak 1 kamerát. Lehet WiFi-s vagy csak PoE UTP-s is. A lényeg, hogy min. 4MP-es legyen valami jobbféle szenzorral, IR kell, lokálban SD-re rögzítsen és legyen jól működő P2P hozzá, ahol akár vissza is lehet nézni a felvételt. Van valami javaslatotok? Eddig Xiaomi Imilab EC3-at találtam (bár ez csak FHD), ehhez hasonlót keresek, hogy legyen egy kis választék. Előre is köszönöm!

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18004) FireKeeper válasza vacs (#18000) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

És NVR fronton valami jó ajánlott budget? Esetleg az összefoglalóban szereplő 30k-s Hikvision-nél valamivel olcsóbb ajánlott modell van? Ahogy írtam, mobilos távoli elérés azért nem lenne rossz mint extra feature.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18005) gerisz23 válasza bogabi (#18003) üzenetére


gerisz23
őstag

Reolink RLC 510A-t ajánlották itt.Szép kêpet ad,kb 15m-ig az arcok is láthatóak nagyítva.Az éjszakai képét finomhangoltam,a mozgásérzékelés nehezebb dió.Van egy visszajáró darazsunk az egyik kamerán.
Németből 1 hét alatt itt volt a két kamera.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#18006) bogabi válasza gerisz23 (#18005) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszönöm. Ez a kamera elég szimpatikus :)

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18007) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Adott egy Hikvision NVR , illetve 4 ip kamera, egy poe switch, illetve egy internetet szolgáltató huawei optikai terminál.
Érdemes más subnetba sorolni a kamerákat és a felvevőt (eltérőt ip tartomány a huaweitől)?
Sima magánlakás.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18008) markussandor válasza Dictator^ (#18007) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, nem fog kilátni a netre, és wifiről se fogsz hozzá férni az nvr-hez.

(#18009) #48613632 válasza Veron (#18001) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia , nekem Eufy rendszerem van. UK-ban élek, és igen, birja az esőt 😁

(#18010) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy Wifi-s kamerára ami egy épülő házat figyelne meg. Tudni szeretném, hogy (főleg éjszaka) ki megy be a házba. Nincs még kerítés, ajtó se a házon. A szomszédtól jönne a wifi, ezért a lehető legjobb antennával felszerelt kamerát szeretném. Mozgásérzékelést, jó éjszakai kép készítést szeretnék. Előny ha van üzenet/email küldés telefonra, illetve 2 irányú hang, esetleg mozgáskövetés. Mit tudtok ajánlani? Rokonomnak kéne, ő ezt nézegette. Számomra kicsit ellenszeves ez az oldal. Gondolom ilyen ársávban nincs számunkra megfelelő kamera. Mi lenne a legolcsóbb általam felsorolt tudású kamera?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18011) vacs válasza csuzda (#18010) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Felejtse el amit linkeltél (amúgy Kínából pont fele ennyibe kerülne)!
Oda egy 4-5 MP-es emberi alak felismeréses kamera lenne célszerű szerintem.
Két típust ajánlanék:
Reolink RLC-510WA és Imou Bullet 2 4MP
Push értesítést küldenek a telefonra ha embert érzékelnek, enélkül (ha csak sima mozgásérzékelés lenne), akkor millió téves riasztásról kapnál értesítést!
Keress róluk videót.
:K

(^)(>.<)(^)

(#18012) petakpa1 válasza vacs (#18011) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez a push értesítés hogyan működik? Internet alapú a kapcsolat vagy mobilhálózatos? Bár utóbbit nem hinném, mert kamerákban nincs wwan modul jellemzően.

Push értesítést fogadó telefonra telepíteni kell a Reolink saját alkalmazását a push értesítés fogadása érdekében? Vagy honnan tudja a kamera, hogy melyik telóre kell küldenie az értesítést?

Ígértél korábban egy tesztet az újabb Reolinkek emberi alak és járműfelismeréses funkciójáról? Olvashatjuk valamikor? + Továbbra is csak Reolink NVR-re vagy a kamerába dugott SD kártyára tud rögzíteni alak és járműfelismerés esetén ftp-re nem? :(.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18013) vacs válasza petakpa1 (#18012) üzenetére


vacs
Topikgazda

Jogos az észrevétel, már kb 2/3-ad arányban készen van a Reolink RLC-510WA bemutatóm, csak idő hiányában lassan készül.

A push értesítést interneten keresztül küldi a kamera és akkor kapsz, ha fent van a telefonon a kamerához való app és természetesen be is van állítva!

A Reolink okos funkcióhoz továbbra is sd kártya vagy reolink nvr kell!

:K

(^)(>.<)(^)

(#18014) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
hikvision ivms-ben megjelent egy gomb, hogy van firmware update. Rányomtam, hogy csinálja és azóta annyit ír, hogy waiting.

Ez micsoda? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18015) snooze válasza daninet (#18014) üzenetére


snooze
veterán

várakozás..

GO Gunners!!!

(#18016) Dictator^ válasza markussandor (#18008) üzenetére


Dictator^
veterán

Más más tartományba rakni a routertől?
Router 192.168.1.1
NVR és a kamerák meg mondjuk 192.168.100.1? Vagy felesleges?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18017) daninet válasza snooze (#18015) üzenetére


daninet
veterán

tényleg? :D hát erre nem is gondoltam :U de mire? :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18018) petakpa1 válasza vacs (#18013) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi a cikket, várós!

Ezektől tartottam.

Android-os telon sosem a kamera gyári appját használom, hanem a tinyCam nevű appot, mert abba márkafüggetlenül több kamerát is be lehet állítani, illetve így közvetlenül a kamera-okosteló között mennek az adatok, kamera gyártójának szervere kihagyásával. Azaz kamera gyártója nem is tud róla, hogy az ő általa gyártott kamera valahol a világban üzemel, nem láthat bele a kamerába. (Feltéve persze ha nincs eleve backdoor beépítve a kamerába gyártó számára...)
=> Így push értesítés ugrott :(

Lehet régimódi, de én ftp szerveren szeretem tárolni a kamera felvételeit. Számomra kifejezetten fájdalmas, hogy okosfunkció triggerelte rögzítés csak sd kártyára vagy Reloink NVR-re történhet :O

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18019) snooze válasza daninet (#18017) üzenetére


snooze
veterán

frissitésre..

GO Gunners!!!

(#18020) daninet válasza snooze (#18019) üzenetére


daninet
veterán

12 órája? :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18021) snooze válasza daninet (#18020) üzenetére


snooze
veterán

nem találhatja a szervert..

GO Gunners!!!

(#18022) gozso válasza Dictator^ (#18016) üzenetére


gozso
senior tag

VLAN-okban gondolkodsz?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18023) daninet válasza Dictator^ (#18016) üzenetére


daninet
veterán

Mi a félelmed ezzel kapcsolatban? Hogy valaki meghekkeli az NVR-t és eléri a fájlokat a hálózatodon? Más okból nem igen kell külön vlanra rakni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18024) Dictator^ válasza gozso (#18022) üzenetére


Dictator^
veterán

Igazából nincs félelmem, így gondolom akkor maradhat a router ip tartományában az eszközöknek a címei.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18025) topi66 válasza sunone (#17955) üzenetére


topi66
aktív tag

Köszönöm a tippet, a Smar ma jött meg, eddig tetszik. Csak 16 fps-t tud, cserébe szép képe van. Hat nap alatt megjött.

[ Szerkesztve ]

(#18026) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Miután kipróbáltam néhány csak saját alkalmazásos kamerát és a remek Hiseeut, kezdek rájönni, hogy mire is van szükségem.

A következő paraméterekkel keresnék kamerákat, illetve rendszert:
- Működő személyfelismerés. A sima mozgásdetektálás folyamatosan dobja a falj riasztásokat.
- ONVIF. Ne legyek a kamera saját programjához kötve, meg aztán a saját kézben levő felvételek sem jönnek rosszul. Az igazi az lenne, ha az Asustor NAS lehetne az NVR, de ezt kezdem elengedni, úgyhogy dedikált NVR is jöhet.
- Lehetőleg PoE. Lehetőleg az NVR-ből.
- 2 MP pont elég.
- PTZ nem kell, de az nem lenne baj ha több látószög közül is lehetne választani.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18027) jézusom válasza MaCS_70 (#18026) üzenetére


jézusom
addikt

Miért akarsz nvr-es poet? Szerintem az onvif nem garancia semmire sajnos :(

(#18028) jézusom válasza petakpa1 (#18018) üzenetére


jézusom
addikt

Melyik alkalmazás pontosan? Ez nem az, amelyik felteszi a kameráidat mindenkinek láthatóvá?

(#18030) MaCS_70 válasza jézusom (#18027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért szeretnék PoE-t az NVR-ről, mert nem akarok duplán vezetékezni. Így is elég durva lesz, hogy csak az UTP-t kell átvezetnem a házon.

Az ONVIF meg nyilván nem garancia, de a hiánya garancia arra, hogy nem fog működni. Egy rugalmas, központilag kezelhető rendszert szeretnék -- nem mellesleg távoli eléréssel, amit VPN-nel oldok meg, nem akarok idegen szervert látni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18031) varmi2 válasza MaCS_70 (#18030) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell a kamerákat az nvr-be dugni. Elég ha egy poe swichbe dugod. A swichet össze dugod a routerrel, és az nvr is a routerrel összekötöd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18032) MaCS_70 válasza varmi2 (#18031) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért legyen egy PoE switchem + egy NVR-em jelentős többletköltséggel és dupla komplikáltsággal, ha egyszer ezt egy eszközzel jóval kevesebb vezetékkel is megoldhatom?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18033) varmi2 válasza MaCS_70 (#18032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert akkor a kamera kábelét nem kell elvezetni az nvr-ig. Főleg ha több kamera is van. Felteheted a padlásra a swichet, és csak addig kell elvezetni a kamerák utp-jét, a swichből meg így elég 1db kábelt elvezetni a routerig, és az nvr-t isegy kábelel kötöd össze a routerrel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18034) kgymac válasza MaCS_70 (#18032) üzenetére


kgymac
őstag

Annak is nézz utána, hogy sok poe-s nvr esetében nem érhetőek el a kamerák közvetlenül, csak az nvr-en keresztül állíthatóak be. Ez is egy szempont lehet.

(#18035) nihill válasza MaCS_70 (#18032) üzenetére


nihill
őstag

Külön semmivel sem komplikáltabb, 1db kábellel több, ennyi + a többiek még leírták a többit.
Persze ettől még lehet egybe is, csak ne a komplikáltság legyen az ok amiért azt választod.

[ Szerkesztve ]

(#18036) jézusom válasza MaCS_70 (#18032) üzenetére


jézusom
addikt

Egy poe nvr drágább, mint nvr+poe switch.

(#18037) petakpa1 válasza jézusom (#18028) üzenetére


petakpa1
őstag

[link] Ezt mindenki latja??? :Y Ezt nem írja az weblapja.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18038) topi66 válasza jézusom (#18036) üzenetére


topi66
aktív tag

Nem biztos,ez viszont jó lehet: [link]

(#18039) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Hikvision Acusense használók között esetleg valami tapasztalatot tudnátok megosztani?
Egyre több betörés van a közelben, és szeretném kivülről lefedni a telek azon részét ahol be lehet(ne) jönni a telekre (bizonyos időtől - bizonyos ideig).
Erre pont az Acusensenek ez "line"-os része tökéletes megoldás lenne (főleg, hogy ha a macska jön be, akkor nem riaszt majd).

A Hikvision.com/hu oldalról elég érdekes infókat olvasok, ugyanis van olyan termék amit kilistáz, de itthon nem kapható.
Az Acusense kamerák között is olyan töketlenül van néha feltöltve a Hikvision saját oldalára az infó, hogy alig tudom kiszűrni a különbségeket a kamerák között már (régebben telepítettem Hik-et, de nem ezt a szériát).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18040) jézusom válasza petakpa1 (#18037) üzenetére


jézusom
addikt

Én marketről töltöttem le telóra, és egy csomó ipari kamerát mutatott :) gyalultam is le egyből.

(#18041) jézusom válasza topi66 (#18038) üzenetére


jézusom
addikt

Ez tényleg jó áron van. Nem győzködök senkit, én is vettem régen poe nvr-t, el is ajándékoztam. Az érveket leÍrtuk páran.

(#18042) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok,
jelenleg ilyen Hikvision kameráim vannak egy ilyen Hikvision NVR-rel.

Szeretnék még hozzájuk 2 kamerát, egyiket 2 épület találkozásához a bejárati ajtóhoz, másikat pedig egy 18x20m-es udvar áttekintésére. A hátsó kamera a telek szélétől 6m-re lenne 2.5m magasságban.
Az ajtóhoz ezt vagy ezt a dómot néztem ki. Hátra pedig egy olyat, ami már van 2.8-as optikával.
A dómra sokan mondják, hogy szét kell kapni, mert párásodik, koszolódik viszonylag könnyen. A dóm teljesen tető alatt lenne.
Jó ez a dóm az ajtóhoz? Mennyire igaz ez a takarítás szükségesség?
Hátra vegyek inkább turretet?

:R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#18043) balbekk12


balbekk12
tag

Tudnátok nekem olyan kamerát ajánlani, amihez nem kell táp? Viszonylag egyszerű kell, még távolról sem fontos elérni. Rögzítsen SD-re, amit le tudok menteni. De ha esetleg van olyan, ami mozgásérzékelős és csak akkor kapcsol be, az is jó lenne.
(Valami bejár az udvaromba és jó lenne lencsevégre kapni. De nincs ott se hálózat, se táp)

(#18044) varmi2 válasza balbekk12 (#18043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Táp nélkül semmi nincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18045) balbekk12 válasza varmi2 (#18044) üzenetére


balbekk12
tag

Nincs akkus megoldás? :Y :F

(#18046) varmi2 válasza balbekk12 (#18045) üzenetére


varmi2
nagyúr

De van. Sőt van napelemes is. De ezek drágábbak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18047) balbekk12 válasza varmi2 (#18046) üzenetére


balbekk12
tag

akkor ha valahogy megoldom a tápot. Akkor milyen javasolnál?

(#18048) varmi2 válasza balbekk12 (#18047) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem reolinkek vannak.. jó a képük és 30fps-el is tud felvenni

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18049) sambenez válasza jézusom (#18040) üzenetére


sambenez
addikt

Ez nem azt jelenti hogy bárki látja a te kamerádat.

(#18050) balbekk12 válasza varmi2 (#18048) üzenetére


balbekk12
tag

tudsz küldeni linket vagy árat.. részleteket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.