Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Plazmacucci válasza sajtee (#9650) üzenetére


Plazmacucci
félisten

LOL az meg hogy?:D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9652) Eastman válasza sajtee (#9650) üzenetére


Eastman
őstag

Ki húrozta fel a gityót? Milyen szet van rajta?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9653) sajtee válasza Eastman (#9652) üzenetére


sajtee
senior tag

Gyári. Nem tetszett, igazából elég gagyi volt a húr, de ez a szakadás.. Azt hittem, az e fog először elpattanni :)

(#9654) Plazmacucci válasza sajtee (#9653) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A gyári ki tudja mióta rohad rajta, leg szarabb olcsó készlet. Alap, hogy azonnal csere :) Egy 1500 Forintos Dáridó készlet is jó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9655) sajtee válasza sajtee (#9653) üzenetére


sajtee
senior tag

Egyébként az a húr alig feszült, tehát E#-nél szakadt. Talán G# volt? A többi többet is bírt.

(#9656) Eastman válasza sajtee (#9653) üzenetére


Eastman
őstag

Jajj, ne viccelj! Azt szinte azonnal le kell dobni róla. Csak arra való, hogy a kereskedőnél kipróbáld a gitárt. Örülj neki, hogy elszakadt. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9657) Plazmacucci válasza sajtee (#9655) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te mér hangolsz normál fölé? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9658) sajtee válasza Eastman (#9656) üzenetére


sajtee
senior tag

Akartam már cserélni, de kivártam.

dilipok: hát, első gitár, első húr, éreztem a haldoklását, gondoltam, miért ne? :D ki kell próbálni mindent :D

(#9659) Eastman


Eastman
őstag

Vegyél holnap egy csomag 10-es húrt és nézd végig ezt a videót! Az öreg John lesúgja neked az okosságot. ;)

Egyenként vedd le és egymás után cseréld a húrokat, ne az összeset egyszerre (szerintem).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9660) 98bja válasza blackmacs (#9649) üzenetére


98bja
senior tag

1. Egy Epiphone
2. Ha már használtan 80ezer akkor újonan kb. 100ezer (bár pontosan nemtudom) . Ha egy százerzes gitárt nézel az alapjáratban sem lehet olyan nagyon rossz, főleg nem egy Epiphone. Én megmondom az őszintét hogy újat vennék, de te tudod. :)

(#9661) sajtee válasza Eastman (#9659) üzenetére


sajtee
senior tag

:R

(#9662) blackmacs válasza 98bja (#9660) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Addig én is eljutottam hogy Epiphone.
Megnéztem és újonan 120-130 e körül van az ára.
Én is újat szeretnék venni kérdés hogy lesz e annyi pénzem rá.Nem akarom azt csinállni hogy inkáb veszek egy olcsóbbat de gagyibb újat,mint egy alig használt de valamire valót
ugyanabból a pénzből.Remélem érted mit akarok mondani?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9663) izomhod válasza sajtee (#9650) üzenetére


izomhod
senior tag

egyre keményebb vagy Frisco! :)

vegyél egy hangolót is, 2000ft, meghálálja magát, hidd el

(#9664) 98bja válasza blackmacs (#9662) üzenetére


98bja
senior tag

Aha értem értem.

(#9665) izomhod válasza blackmacs (#9662) üzenetére


izomhod
senior tag

most tanulnál, vagy már tudsz valamennyire gitározni?

(#9666) blackmacs válasza izomhod (#9665) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Még most tanulok.A vásárlással még várni akarok csak puhatolózok mi az amiért majd érdemes lesz pénzt adni.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9667) izomhod válasza blackmacs (#9666) üzenetére


izomhod
senior tag

min nyomod most?

(#9668) blackmacs válasza izomhod (#9667) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Havertól van kölcsön egy alap Jonson de már eléggé ki van ütve.Meg már haver mondta is hogy majd meghirdeti és eladja úgyhogy nem sokáig lesz nálam.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9669) izomhod válasza blackmacs (#9668) üzenetére


izomhod
senior tag

erősítő, effektek, ilyesmin is gondolkodsz?
mert nem 100nál lesz a vége így:)

(#9670) izomhod


izomhod
senior tag

juj gyerekek, de szép

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9671) izomhod


izomhod
senior tag

a szükséges pedálok:)

(#9672) blackmacs válasza izomhod (#9669) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Természetesen igen.Azzal tisztában vagyok hogy nem lesz olcsó mulatság.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9673) blackmacs válasza izomhod (#9670) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Na igen ez már szép darab!

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9674) Eastman válasza blackmacs (#9673) üzenetére


Eastman
őstag

Nem csúnya. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9675) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Még lehet benevezek majd egy ilyenre ha pénzszűkében leszek.
[link]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#9676) M@trixfan válasza benedekco (#9282) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Gondoltam elsütöm itt ezt a linket.
Kb itt tartok a gityózásban. A Kedvesemmel léptünk fel egy zenei suliban. Bossa novát játtszunk. Eddig csak négy rövidke számból áll a repertoárunk. De idővel talán lehet még több is.... "

Hú de kellemes, meghallgattam volna még pár számot! Nagyon elismerem ezt a fajta "egzakt" gitározást, lehet én is beszerzek egy akusztikus gitárt. One Note Samba is nagyon szép volt és természetetsen a lágy énekkel együtt volt kerek.

Régen nem néztem be ide, örülök, hogy voltunk azért páran G3 koncerten. Nyilván az ülőhelyeken és a keverőpult környékén volt jó a hang, de jó volt közelről látni őket. Satriani és Vai olyan mintha régi ismerősök lennének :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9677) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!

A régebben felmerülő hangszedős problémámmal fordulok hozzátok. Mivel hangszerjavítót nem találtam ezért fogtam magam és alaposan utánanéztem ennek könyvekben, az interneten és elszántam magam hogy szétbütykölöm és kinyomozom. A szétszedés sikeres volt és megtaláltam a hiba vélt okát:

Amint látjátok egy fekete vezeték el van szakadva vagy le van válva. Kérdés hogy ezzel most mit lehet csinálni?

(#9678) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!

A régebben felmerülő hangszedős problémámmal fordulok hozzátok. Mivel hangszerjavítót nem találtam ezért fogtam magam és alaposan utánanéztem ennek könyvekben, az interneten és elszántam magam hogy szétbütykölöm és kinyomozom. A szétszedés sikeres volt és megtaláltam a hiba vélt okát:

Amint látjátok egy fekete vezeték el van szakadva vagy le van válva. Kérdés hogy ezzel most mit lehet csinálni?

(#9679) Eastman válasza 98bja (#9678) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

A másik vége? Látsz még csupasz vezetéket valahol?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9680) 98bja válasza Eastman (#9679) üzenetére


98bja
senior tag

Alaposan megnéztem és csak ezt a vezetéket láttam ami így nem csatlakozna

(#9681) 98bja válasza Eastman (#9679) üzenetére


98bja
senior tag

Alaposan megnéztem és csak ezt a vezetéket láttam ami így nem csatlakozna

(#9682) 98bja válasza 98bja (#9681) üzenetére


98bja
senior tag

Összeforrasztottuk.MInden kafa, megy már csak össze kell szerelni. :D Kitudja hány ezer forinttól kíméltem meg magam.. :)

(#9683) Eastman válasza 98bja (#9681) üzenetére


Eastman
őstag

...közben találtál egy másik csupasz vezetéket? Gondolom... :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9684) 98bja válasza Eastman (#9683) üzenetére


98bja
senior tag

Volt ott egy másik fehér vezeték ami hozzá volt forrasztva egy ilyen valamihez amiből meg kiindult egy vastagabb "kábel". Ahhoz a valamihez forrasztottuk oda a feketét és úgy megjavult! :D örülök most nagyon :)

(#9685) Eastman válasza 98bja (#9684) üzenetére


Eastman
őstag

:)

OK, jó pengetést!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9686) 98bja válasza Eastman (#9685) üzenetére


98bja
senior tag

Köszi :D

(#9687) Printszkrín válasza Eastman (#9683) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem a fekete vezeték a pick-up fém hátlapjához volt forrasztva.
Erre utal, hogy a potikhoz menő kábel harisnyája is oda van forrasztva, a fehér
belső vezeték meg megy a szigetelés alá. (ott van a melegpont kivezetése)

Na már meg van a válasz

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9688) 98bja válasza Printszkrín (#9687) üzenetére


98bja
senior tag

Igen igen ezt próbáltam leírni az előbb, de nem nagyon sikerült megfogalmazni :)

(#9689) Eastman


Eastman
őstag

[video]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9690) Printszkrín válasza Eastman (#9689) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez valahol megvan nekem DVD-n.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9691) Eastman válasza Printszkrín (#9690) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem valahol VHS-en. :)

Szerk: ...most épp' ez fut.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9692) sajtee válasza Eastman (#9659) üzenetére


sajtee
senior tag

Egyébként mi van, ha nem kötöm meg? Könnyebben szakad?

(#9693) Eastman válasza sajtee (#9692) üzenetére


Eastman
őstag

Azt hiszem, hogy kevésbé hangolódik el csomózva, de ebben nem vagyok biztos. Én nem csomóztam eddig. Elhangolódás ellen a szemöldök hat hornyát szoktam begrafitceruzázni. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9694) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hej, de jó, hogy ilyen topik is van. Bár látom, főleg elektromos gitárokról van szó, azért bepróbálkoznék azzal a kérdéssel, hogy ez vajon ennyiért vállalható, használható? Egy full kezdőnek kellene, 11 éves kislány, de nem akarok neki kisebb gitárt venni, lassan 150 centi máris, és folyamatosan nő (a kislány, nem a gitár).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9695) Eastman válasza parandroid (#9694) üzenetére


Eastman
őstag

Szten Márs az embered. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9696) Szten Márs válasza parandroid (#9694) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyszer volt a kezemben, jó régen, de teljesen vállalható kezdőgitárnak tűnt, szóval én azt mondom, hogy igen, használható, megvehető, okés - persze szigorúan az árkategóriájában nézve.
Fémhúros akusztikust szeretnétek?

(#9697) Eastman válasza parandroid (#9694) üzenetére


Eastman
őstag

...de javaslom, hogy próbáljatok ki több gitárt is személyesen és úgy válasszatok. A westerngitár alapvetően fémhúros, inkább feszes, fémes hangú. Vastagabb húrkészlettel szól szépen, ami az elején szokatlan lehet, vághatja a kezdő gitáros ujjait. Persze idővel megszokható. A klasszikus gitár ugyanilyen formájú csak nylon húrokkal szerelt és lágyabb hangzású. Mindkét fajtát akusztikus gitárnak nevezzük. A Cort akusztikusgitárokat sokan dícsérik jó ár-érték arányukért. A Cort az Ibanez leányvállalata.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9698) parandroid válasza Szten Márs (#9696) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, mit szeretnék. Nagyobbik lányomnak lesz a szülinapja jövő hónap elején, jó régóta rágja a fülünket egy gitárért. Egy barátnője tanult gitározni, nála próbálgatta néha, de közben egy fél kontinenst költöztünk.

Igazából azért ezt néztem, mert a legolcsóbbat mégsem akartam megvenni, és ez még tűréshatáron belül van anyagilag akkor is, ha végül rájön, hogy mégsem akar gitározni, és a nyakunkon marad. Anno tizenévesen még én is próbálkoztam gitározással, pár alap akkordig jutottam, de megvan még a Gitáriskola, azt megkapja mellé, aztán próbálok melléülni és foglalkozni vele, hogy valamennyire szinten tartsam a motivációját.

Ez a honlap is úgy jött, hogy elkezdtem hirdetéseket nézni, végül itt kötöttem ki, és kezdtem el böngészni a kínálatot. Az Ibanez neve még nekem sem csengett ismeretlenül, gondoltam nagyon gagyi csak nem lehet...

Akusztikust szeretnénk mindenképpen, a fém és nylon húr nem tudom mennyire jelentős különbség. Gondolom a fémhúr azért nehezebb ügy, amíg nem bütykösödik meg kellőképpen a kéz, főleg gyereknek. :)

Szerk: Ja, meg ugye ez komplett készlet tatyóval, hangolóval, az meg úgyis kell hozzá.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9699) Eastman válasza parandroid (#9698) üzenetére


Eastman
őstag

Mindenképpen olyan kellene ami kedvet csinál neki a gitározáshoz. Milyen zenéket hallgat?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9700) parandroid válasza Eastman (#9699) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

11 éves... ha teheti, kislánypopot (Selena Gomez, Miranda Cosgrove, Taylor Swift, 'Callmemaybe', ilyesmik). Ha nem válogathat, akkor meg én próbálok némi klasszikus zenei műveltséget beleverni: a Queen szerencsére nagy kedvenc, emellett Guns'n'Roses, Bon Jovi, Roxette, Brian Adams, mindenféle ezredforduló körüli tinglitangli poprock, néha azért egy kis Dire Straits, Mark Knopfler, no meg egy kis country is van a lejátszón a kocsiban. De hallgattatok velük Quimbyt meg Kispált is. Ezeket mind általában véve jól fogadják. Nagy kedvenc a Csík zenekar, ez ilyen korosztályos dolog most, a Quimby-féle Most múlik pontosan feldolgozás egy időben végtelenítve ment. No meg évekig néptáncolt (heti több próba, nyári tábor, fellépések, meg minden), egészen most nyár közepéig (itt még majd ki kell találnunk, hogy oldjuk meg), úgyhogy a valódi népzene sem probléma, de az nem kimondottan gitáros téma.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.