Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#94651) MaxxDamage válasza Csupati (#94650) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 :K
Ha azt nézem, hogy a laptopom FHD akkor FHD-n nekem addig jó lesz bármire, míg élvezhető marad a használata. (nem döcög, akad, stb..használat közben)
Esetleg ha játékról van szó, akkor még az is elfut megfelelően FHD-ba (kijelzője FHD, így ha csak laptopot nézzük akkor FHD van....a 240Hz meg már új korában is felesleges volt, mert 240FPS az aránytalanul elvárhatatlan....) :))

Biztos nem vennék most 2+ millióért új gen. (TOP) gépet, mert a jelenlegi is tökéletesen megfelelő mindenre!
Új játékkal nem játszom, RDR2 volt amit megnéztem, meg a Last Of US 1 és azok gond nélkül futottak max. grafon 2K-ba 120Hz-n (4K OLED TV-n) de 1x játszottam az RDR2-vel a másikkal meg 4x kb. :)

GTA6 amit majd megnézek.....ha megjelenik majd :)
Más nagyon nem érdekel....talán a Crime Boss amit meg kéne néznem, nemrég adták ki!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94652) Gubu0101 válasza MaxxDamage (#94651) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hat ez se az a jatek lett,amire adnek ki penzt sajna :( Sok jot nem olvastam rola eddig.Majd nezek par gameplay videot,hatha meghozza a kedvet.Vagy max a free verzio lesz letoltve :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94653) laposonly11 válasza RM007 (#94645) üzenetére


laposonly11
senior tag

Minek csinálni mentést ha meghalna a lemez. Személyes dolgokat, fényképeket stb. munkát, dokumentumokat, azokat értelemszerűen minden ember külső meghajtón tárol, úgy mint a játékok mentéseit is. Erre a legtöbb esetben egy pendrive is elegendő, hacsak nem készítesz hosszú filmeket akkor már nem.
Úgyhogy ha elszáll a lemez, semmi értékeset nem veszítesz csak szoftvereket, játékokat, filmeket, zenéket amiket bármikor újra le lehet tölteni a netről.
Esetleg Blu-ray lemezre is ki lehet írni, kedvenc filmeket, zenéket stb.

Ordo est anima rerum.

(#94654) laposonly11 válasza MaxxDamage (#94651) üzenetére


laposonly11
senior tag

Crime Boss???? Azt mondod hogy megjelent egy játék ahol az Istent(Csák Nórrisz) is lehet irányítni? :Y
Úgy hiányzott mint egy falat kenyér az éhezőnek! :DDD

Ordo est anima rerum.

(#94655) KillHates válasza laposonly11 (#94653) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv a klubban! Eltűntél, mint az aranyóra a búcsúban!

Próbálom én is az ügyfeleim szájába rágni, hogy használjanak felhőt mindig. De megy a para, hogy a nagy testvír beleolvas majd a pite receptjükbe, meg a családi könyvelésbe és jól megnézi majd buksi kutya képeit :W

Van egy fotós haverom, ő Bluray-re ment mert már kotlott le neki álltában HDD. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#94656) cyberkind válasza Csupati (#94650) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig ez a jövő, mivel nem lehet annyi teljesítményt létrehozni sehogy se, ami ezt natívan tudná, a dpula kártyás rendszerek meg kukázva lettek.
Másrészt ez a szoftveres móka (Dlss meg Frame Gen) csökkentik a kártyák fogyasztását.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#94657) KillHates válasza laposonly11 (#94654) üzenetére


KillHates
nagyúr

(bocsi, h nem raktam offba, de akkor elhalványítja a képet)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#94658) KillHates válasza cyberkind (#94656) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen :K
Szvsz olyasmi a csapasirány mint amit az Apple csinált az M procik vonalán; előbb utóbb a hardvert fogják optimalizálni a szoftverhez...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#94659) Gubu0101 válasza laposonly11 (#94654) üzenetére


Gubu0101
veterán

Neztem most story gameplay videot,egyenlore felejtos.Nem hozott lazba :( Szerintem senki nem veszt vele semmit,ha kihagya.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94660) cyberkind válasza KillHates (#94658) üzenetére


cyberkind
félisten

Engem személy szerint nem zavar, mivel csak nagyon ráfeküdve és csak bizonyos esetekben látszik, hogy ez csak skálázott cucc, mint pl a Spiderman játékban a Póki hóna alatt, egy megállított képen (az alapból extrém gyors játékban), nyilván nem olyan, mint a natív cucc, de nagyon jó, az irány meg mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#94661) RM007 válasza laposonly11 (#94653) üzenetére


RM007
addikt

Azért mert minden munka nélkül onnan folytathatom ahol abbamaradt. Nem klónoztál eddig lemezt? Vagy inkább kezdesz neki a 30+ progi újbóli telepítéséhez is? 1TB sata ssd-n van most a rendszer az van egy másik sata ssd lemezre rámásolva mindenestül....ha baj van nincs vele semmi munkám, cserélem, vagy a másik laposommal egy másik lemezre másolva visszanyomom a rendszert minden fájl és programmal együtt. 4 lemez van a gépemben a rendszerről mindegyikre installáltam. Egy teljes napba kerülne mire mindent visszaraknék működő állapotra hogy a rendszerrel is passzoljon, értem ami arra kerül, legyen minden hibátlan. Az a legegyszerűbb ha nem változtatok semmit, megőrzöm pontosan azt ami van. Eddig még sosem halt meg élesben lemezem, csak legyen valami jel és már cserélem is amivel 99% ott vagyok ahol voltam ha 2-3 hónappal azelőtt mentettem. Most legutóbb újra kellett raknom valami miatt az MS Flight Szimulátort 190GB majd egy napig tartott a szerver miatt, ezeket mellőzni akarom.
Nem szeretek dolgozni!
Az adattárolás nálam hdd-ken van. Régen akár több 1000 cd - dvd (volt/van blu-ray) lemezre írtam a filmeket és mindent, ma már az olcsó és megbízható és legfőképp gyorsan elérhető hdd asztali és laptop változat lemezen tárolok. Milyen jó hogy megtartottam őket.
De szeretek a használt laptopomon is frissiben tartogatni úgy mindent amire van hely.
Ami fönt van nekem mind értékes, azért van fönt. :K

Ja amit nem szívesen írok ide, de hogy érthetőbb legyen, nem minden áruházi cucc ami a gépemen van szóval a visszarakás sem olyan egyszerű, mentések stb....ha esetleg később folytatnám onnan ahol abbamaradt. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94662) Frozen válasza Csupati (#94650) üzenetére


Frozen
őstag

Hát szerintem ezt a 4k sem kellene nagyon erőltetni hiszen a legtöbb laptopban nem 4k kijelző van... És egyébként ennek sincs sok értelme mert nincs meg a képátló hozzá. KB olyan mint a telefonokban.... egy jó eladási média dolog.
Ha valakinek 500 euro felárért nem elég a 10-20% os különbség gpu terén + a többi szegmensben elért szintén 5-15% os növekedések az magárra vessen.
Ez az érdemi teljesítményt akarok venni majd 2-3 széria múlva lesz akkora különbség csak itt már az lesz a különbség hogy nem 500 at kell majd kifizetni pluszban hanem 1500-2000 ret mert addigra olyan elavult lesz a jelenlegi technologiás laptop ,hogy kb kutyának sem kell majd. (Ha esetleg mégis nyilván azt is elég nyomot áron lehet majd elpaszolni és sokkal többet kell majd hozzárakni a gép árához ,hogy legyen belőle egy új vasad) Ellenben azzal aki vált és nem sajnálja az 500 at az nem mellbe vágosan frissiti a notiját. És a következő lépcsőfoknál is viszonylag minimális ráfordítással ugorhat megint egy lépcsőt. (+ide még annyit azér nem mind1 garanciális a gép végig és akár garanciásan adod el vagy majd a végén se gari se semmi...)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#94663) RM007 válasza Frozen (#94662) üzenetére


RM007
addikt

Igen de a beleölt munkát, idegességet, időt senki nem fogja neked megfizetni amit erre fordítasz a teljes cserével amivel akár 2-3 évet is várhatnál. Én is inkább úgy vagyok vele, kerüljön többe még úgy is hogy legközelebb is csak használt lesz minthogy adagolva a rá kiadott lóvét hogy mindig a csúcs szinten maradhassak. A sok kicsi is sokra megy és sosem lesz nyugalmad a folyamatos változtatások miatt. Mi máshogy látjuk. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94664) Frozen válasza RM007 (#94663) üzenetére


Frozen
őstag

Máshogy lássuk csak nem értem milyen idegességel és munkával jár felrakni egy gépet a netre... Vagy venni egy újjat.. Szerintem ez csak egy ürügy ,mivel ha garanciás időn belül adod el és nem buheráltad akkor semmin nem kell idegeskedni. A munka az összes adatot lehet tárolni külsö vinyon vagy felhőben.... Szóval szerintem az a max fél óra amivel mindent összeségében eltöltesz mellékesnek mondható. De más a nézőpont kérdése, használtan majd megint csak egy kimustrált gépet kapsz aminél majd megint lehet kezdeni a varriálást a hűtés és miegymás körül :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#94665) RM007 válasza Frozen (#94664) üzenetére


RM007
addikt

De hisz megy rá egy rendszer, szoftverek amik esetleg nem úgy működnek ahogy vártad, találsz valami nem bevallott hibát, jaj ott egy karc, miért melegszik ennyire? Mennyit fog kibírni az előélete után? stb....olvass topikot. :D
Össze kell tudni azzal hangolódni amit vettél.
Még aki új gépet vesz sem tudja sokszor mit kap kézhez, mivel találja magát szembe, végül mennyire jön be, hiába a sok videó és írás róla. Aztán megy vissza miután agyon tesztelte talán még közbeni keletkezett rejtett hibával, majd azt újracsomagolják....emiatt a szabályozás miatt sem veszek új laptopot, nem hinném el hogy újat kapok még ha fel is van tüntetve. Továbbá azért sem gondolkozom sosem garanciában, mert annak lejárta után is számítok rá. Feleslegesnek tartok amiatt felárat fizetni mikor sok esetben tudnám "akár olcsón" javíttatni is....van kivel megpróbálni. Ha valamit kinézek csak pozitívan tudok nekilátni.

.....használtan majd megint csak egy kimustrált gépet kapsz aminél majd megint lehet kezdeni a varriálást a hűtés és miegymás körül. :D

Gondold csak át, nálam lehet variálni míg másnál nem! És itt a lényeg. Ha akarom nem variálok semmit csak használom úgy ahogy mindenki más, van választásom ami szerintem inkább pozitív oldal. :R

(És ami lemaradt, nyilván magamra utalok mert játszod itt az értetlent. Olyan gépet mint amit most használok és úgy ahogy akarom olyat nem veszek mert jelenleg nincs más kivitelezhető! Hasonló van csak nem tudnám jelen okoskodással beüzemelni. Az MSI-vel is így voltam, nem volt más váltani való ami azt adta volna amit adott működési elvében, cserélhető is mxm is, ezzel arányos teljesítmény, programok....modolt bios. Kellett hozzá jó pár év mire találtam utódot tavaly nyár óta, vagyis már lassan 1 éve használom!)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94666) Frozen válasza RM007 (#94665) üzenetére


Frozen
őstag

A legtöbb gépen előre van telepítve az os tualjdonképpen a saját alkalmazásaidat kell csak rátelepíteni és játékaidat ami egy mai gépnél összeségében már annyira lecsökkent időben a gyors ssd nek köszönhetően ,hogy akár egy os telepítés is pár perc alatt megvan.
Amit írsz pedig új géppel (újracsomagolták , meg agyon kell tesztelni stb ... nem tudom hol élsz de sejtem,hogy mo, vagy sk ez a szokás arra)nekem még ilyen soha nem volt.A mai gyors internettel már egy 30-40Gb játék sem tart sokáig lerántani sőt közben ezer millio dolgot lehet beadnia gépnek.

(Hallkan jegyzem meg ,hogy itt még egy cipőt sem csomagolnak újra ha a netről veszed. Olyan zsír újonan kapod mintha most jött volna a szallagról és ha nem jó már külföd is vissza ,de azt másnak már nem küldik ki... nem tudom hova kerül mi történik vele ,de minden egyes tétel zsír új minden alkalommal csak kérdés hol laksz és honnan mit rendelsz ahogy a laptop esetében is bár szerintem amiket itt leírtál csak egy újabb érvelés kifogás akar lenni.)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#94667) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali sziasztok,

kinéztem 2 gépet magamnak, de nem tudom, melyik bírja jobban a nyúzást, főleg a procihűtésre gondolok itt, tudni már valamit ezekről esetleg?
Szóval lényegében melyik jobb hűtésű minőségű a kér gép küzül?

Még néztem egy oledes vivibook prot is i9 13900H + 4060-al picit többért, de az úgy hallom épp csak filmezéskor nem szarja össze magát, így arról nem kértem ajánlatot.

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94668) vakablak93 válasza vakablak93 (#94667) üzenetére


vakablak93
őstag

Még annyi az 5 Pronál választható még Ryzen 9 is, de nem tudom nem lenne-e túl sok egy közepes gépnek a csúcsproci :F

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94669) zsolti75 válasza vakablak93 (#94667) üzenetére


zsolti75
senior tag

A másodiknak a nevében is benne van hogy slim. Ez egy vékony multimédiás gép és nem játékra való.
A kettő közül a 5pro jobb.
De ennyiért már rendes Thinkpadot is kapni VC hűtéssel.

(#94670) vakablak93 válasza zsolti75 (#94669) üzenetére


vakablak93
őstag

Na ezt nem tudtam. Akkor a Slim kuka, köszi :K

Akkor már csak a Ryzen 7 8/16 vs Ryzen 9 16/32 a kérdés, hogy bírna-e az utóbbival, nyilván nem agyonkorlátozva mert akkor semmi értelme nincsen.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94671) buherka válasza vakablak93 (#94670) üzenetére


buherka
addikt

Hangja az tuti lesz.
90-100 fokot verni fogja játék alatt.
De csodát ne váj. Már mindegyik ilyen.
Ahogy anno még KillHates írta 3 kiló alatt nem veszünk Gamer gépet.
Ma már ezt nem nagyon lehet.
Kicsit tudsz finomítani a dolgon foyékony fémmel, meg egy kis Undervolt-al, vagy Turbó tiltással.
Vagy marad a vízhűtés.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#94672) Gergello válasza buherka (#94671) üzenetére


Gergello
addikt

Árban viszont majdnem megvan még a 8 kiló is !

(#94673) vakablak93 válasza buherka (#94671) üzenetére


vakablak93
őstag

Pffff....... ez alapján a Ryzen 9 némi vidivágás után leolvasztaná magát az alaplapról kifojna a szellőzőnyílásokon.....
Még Ryzen 7-el is meleg, hátha KH folyékony fémmel lejjebb tudná kicsit nyomni, de a GPU okénak tűnik.
Vizezni biztos nem fogok, ha lehet a ryzeneket uvzni akkor azt majd bejáttszom.

Igen, azt beláttam hogy mivel a Clevonál sincs utódja az NH sorozatnak így renden gémer lapos már nincs, szóval veszem ami van, így jutottam el erre.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94674) Frozen válasza vakablak93 (#94673) üzenetére


Frozen
őstag

Miért? üzemi hőfok az intel is 90-100 körül billegteti magát. Egyedül akkor tudod lejebb húzni a hőt ha lekorlátozott a felvett áramot vagy finomhangolod uv val a procit.
egyébként az intel nagyon szépen ketyeg ha betudod lőni a 35-50w körüli értéket.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#94675) Gubu0101 válasza vakablak93 (#94673) üzenetére


Gubu0101
veterán

80-85 fok kozt megy nekem most a 9 perfomace modban,semmit nem babraltam,alligattam a gepen,minden gyarin van.Igaz kozel van a 3kg-hoz :DDD

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94676) vakablak93 válasza Gubu0101 (#94675) üzenetére


vakablak93
őstag

Na mondjuk ezt jó tudni akkor lehet mégse kell letennem a 9esről, már ha jól ertem hogy default elvan vele.

A súly nem érdekel, a clevo után nekem kis pici gépecskenek tűnt mikor egyet előben megnéztem.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94677) RM007 válasza vakablak93 (#94673) üzenetére


RM007
addikt

Nyugi idővel újra felfogják találni, most ilyen beugratós időszak van. :D

Kinyitottam a szelepet száradni. Mindjárt lövök bele némi üzemanyagot most ioncserélt vízből. Aztán kitudja kipróbálok olyat majd hogy sör, whisky, házi pálinka és megnézem melyikkel milyen tempókat hoz. :DD

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94678) vakablak93 válasza RM007 (#94677) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát a pálesz közel van az alkoholhoz ;] , ha beválik kombináld a bsics féle lekvárral ;]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#94679) Muerte68 válasza RM007 (#94677) üzenetére


Muerte68
addikt

A pálesz lesz a jó
Lehet melegedni fog de nem érdekel :D
Ja nem a gépbe a felhasználóba :DDD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#94680) imre687


imre687
tag

helló, valaki tud nekem segíteni i7-10870h undervotl-ba? valamiért egyik programban sem tudok semmi érdemlegest állitani csak watt-t és kb ennyi...de miért? igy meg nekem pillanatok alatt fel szökik 95c-re... friss a paszta is. :R

üdv:imre

(#94681) Gubu0101 válasza vakablak93 (#94676) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mondjuk az,hogy nalam igy el van az meg nem jelent semmit.Nagyban fugg a gep kialakitasatol,paszta,hutes stb :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94682) MaxxDamage válasza RM007 (#94677) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

4.4GHz-n 180W+ és 4.5GHz-n a CPU 190W kakaót kajál be /Prime95 alatt!/:D
Prime95 megy szépen, de 4.5GHz felett nem igazán megy stabilan (all core) maxon. (ugrál +-), nem tudom miért, de ez már túl erős lehet neki! /mind1 is, mert ez nem ide való...de majd lehet megnézem "default" CPU-val kíváncsiságból.../
Aida64 Stress teszt ("CPU, FPU, Cache") fut 5GHz-n (1.465v max. voltage) fixen pl.
FurMark amivel megtoltam a GPU-t 200FPS+ fixen FHD-n és közel 220W fogyasztás! :B
Na elég volt ennyi a gépnek, mert nem tesz jót neki a közel 500W fogyasztás! :))

i9-10900K

RTX 2080 Super (MXM)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94683) RM007 válasza imre687 (#94680) üzenetére


RM007
addikt

Lehet bios tiltás miatt. Ezt nézted már? [link] Én ebbe nem ástam magam bele mást használok. Ennek nézz utána mit hogyan, hátha működik. Youtube... [link] és [link] .

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94684) RM007 válasza MaxxDamage (#94682) üzenetére


RM007
addikt

"4.4GHz-n 180W+ és 4.5GHz-n a CPU 190W kakaót kajál be"

Miért? [link] Nálam most ez van. Ha nincs semmi undervolt akkor sem eszik annyit.
Mint néztem a 130W most így még zöld utat kaphatna, ami 4,5Ghz allcore lehetne stabilan, jobban nem strapálnám, felesleges.
[link] Erre voltam nálad kíváncsi. Ott az 5.0 Ghz nem értem mit szerénykedsz. Engedelmeddel kirakom. :R Package TDP 194W (core voltage offset -0,095V) :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94685) Frozen válasza RM007 (#94677) üzenetére


Frozen
őstag

Nem hiszem ,mert a mostani cpukat ha megadott tartományban használja valaki akkor kényelmesen elpörget mindent mindenféle röccenés és alaplap leolvadás nélkül.
Szerintem a tesztekre teljesen ráfeküdni meg all core stb teljesen felesleges ez a plusz csak a fogyasztás és hőtermelés legoja lesz ,de érdemben nem fog annyit hozzni a játékok alatt. Föleg a régi konstrukciok amik még ipc ben és csíkszéleségben is le vannak maradva.
(Nekem a 11800h is meleg ,fel lehet tolni all coron talán 4,5-4,6 ig kb 80-100w lehet de teljesen felesleges hiszen ha csak 35w állítok be limitnek az is mindenre elég....)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#94686) buherka válasza vakablak93 (#94673) üzenetére


buherka
addikt

Videó vágás, enné rendesen a CPU-t az tutti.
Még néha egy sima egyszerű 1080p-s YouTube videó is maxra pörgeti a CPU-t.
Folyékony fém sokat segít. Nekem 10 fokot hozott a DELL-en. Ezekbe az új notikban az a baj, hogy nagyok pici és vékony a venti, nagyon kevés légszállítással. A hőleadó lamellák is már nagyon kicsik.
Itt van még a Régi Acer Predator-om a 3.5kg-val.
Akkorra lamellák vannak benne, mint a mostani DELL G15-nek a 3szorosa. A ventik vastagságát már meg sem említem.
De hát ez van.
Ilyen Slim Gamert biztos kerüld mint a tüzet.
Van vizes noti és elég jó. Az XMG-nek van Oasis sorozata.
Nagyon ötletes.
Már lehet rendelni magyar billentyűzettel is.

Hja...másik. Szerencse is kell hozzá hogy babrálni tudd a CPU-t, mert lehet lock-olva van a BIOS-ban. Pl. lehet hogy csak a turbo-t engedi ki-be kapcsolni, Undervolt-ot nem fogsz tudni neki adni. Nekem is ilyen a I7 12700H-s CPU.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#94687) MaxxDamage válasza RM007 (#94684) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Persze, megvan meg minden OK, de majd nézd meg az i9-d 5GHz (vagy csak 4.4GHz-n) (all core) Prime95 alatt mit produkál (megtartja vagy nem a frekit mondjuk 4.6GHz-n) nálad az a jó, hogy a GPU nem tesz bele a "rendszerbe" (hőmérsékletet nem befolyásolja) és ez a CPU-ra /tempre/ nézve nagyon jó is! ;)

Ez volt az (teljesbe a kép - feltöltve ide is)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94688) imre687 válasza RM007 (#94683) üzenetére


imre687
tag

bios tiltást fel lehet oldani valahogy?

üdv:imre

(#94689) imre687 válasza RM007 (#94683) üzenetére


imre687
tag

igen néztem ezeket de valszeg a bios tiltás miatt nem engedi... :(

üdv:imre

(#94690) Csupati válasza imre687 (#94688) üzenetére


Csupati
senior tag

Itt más a helyzet ezek Clevo gépek nyitott bios-al itt bármit lehet állítani , és elrontani is lehet a gépet.

(#94691) RM007 válasza Frozen (#94685) üzenetére


RM007
addikt

Látod miért jöttem ki jól ezzel az elavult 9.gen procival? Ahogy mondod mindenre is elég még ez is. De tudod te is idővel szeretnek mindent újra feltalálni. Jövőre lesz majd új már kedvemre való Clevo 4-5 milláért. :DDD Pontosan ezért már a lapos vedeli az alkoholt hogy elfogadható állapotba kerüljön a vesém mikor túl adok rajta. :DDD

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94692) RM007 válasza imre687 (#94689) üzenetére


RM007
addikt

Akkor ezen nem lehet segíteni. Én most egy ilyet használok Csupati is.... [link]
(Vannak más nem csak Clevo laptop procik is amikkel lehet állítani, utána kellene nézni pl az XTU milyen procikkal megy.)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94693) RM007 válasza MaxxDamage (#94687) üzenetére


RM007
addikt

Egyszerre terhelve nálad hát nem irigyellek. :D :Y :R
Lazán butítom a fogyasztást fix 60fps és a villanyszámla miatt sem kell nagyon aggódnom. Nem kell hogy mindig erőlködjön a rendszer, minek, messze van az még mikor minden kakaóra szükségem lesz. :)

Prime95

Ez a teszt picit többet bekér mint a CPU-Z. Itt most 120W átlag. És lám a legfelső csík a cpu utilization végig 100%-on fut. :U :))

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94694) MaxxDamage válasza RM007 (#94693) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem 180W+ bekér 4.4GHz-n Prime alatt. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94695) RM007 válasza MaxxDamage (#94694) üzenetére


RM007
addikt

Akkor ott valami nem stimmel. A CB R23 az kér be a legtöbbet, ott hiába korlátozok igazi forraló progi. :D

Amit észrevettem az hogy a házon belüli hőtöblet magasabb áramfelvételt kér ugyanarra, vagyis ugyanazon terhelés mellett mondjuk levegősebb, hűvösebb tesztelésnél mondjuk a 4.4Ghz Watt felvétele nem változik annyira időarányosan mintha melegebb közegben nyomatnám, mert szeret azért (cpu-z) mindig kicsit még rárakni ahogy fut az idő. Elkezdi 105W aztán a már 110-112W lassacskán ugyanarra a beállításra és akkor már természetesen a hőfok is emelkedik.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94696) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Kiváncsi vagyok a véleményetekre laptop választásban.
Jelenleg egy Razer Blade 17-es verziót használok. Sajnos eléggé elhanyagolható, ahányszor a fél év alatt be volt kapcsolva a laptop, mert túl nagynak érzem.

Tök jó lenne este az ölembe dobni egy kisebb laptopot, amin tudnék netezni, nem foglal nagy helyet, de ha kidobom a 41-es monitoromra, akkor meg bírja a videókártya.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás?
Eladnám a jelenlegi razert és vennék valami mást.

14-15-ös méretben gondolkodom, de az lenne a legjobb ha egy 14-es lenne kevés kávával és úgy a kijelző jó nagy lenne abban a méretben.

Mit gondoltok lehet valami jó megoldás erre a használatra?

Külföldi rendelés simán benne van. Egyesült királyság is

(#94697) RM007 válasza dzsampi (#94696) üzenetére


RM007
addikt

Ez mindig felhasználás kérdése. Nekem pl teljesen mások az igényeim. Persze több laptopom is van ha akarom erre is és arra is, bár ölemben sose szoktam, szeretek asztalhoz ülni. Keresgessél mik tetszenek aztán hozz ide példát a többiek majd mondanak rá valamit. Érdemes KillHates mestert mindig megkérdezni vásárlás előtt ő mit mond róla ha egy igazi profi véleményére kíváncsi vagy. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#94698) MaxxDamage válasza RM007 (#94695) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a Prime95 eszi/terheli legjobban a procit. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94699) FőDudu válasza zsolti75 (#94669) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi ez a fostos 300-as kijelzo? Hova lett az 500 nites?

FőDudu

(#94700) zsolti75 válasza FőDudu (#94699) üzenetére


zsolti75
senior tag

?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.