Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61066) Hi!King


Hi!King
őstag

Kíváncsi leszek hogyan hat a mostani, más jellegű felkészülésem az április eleji félmaratonomra. Tavaly, tavalyelőtt az ment, hogy egy jó nagy adag könnyű kocogás, tavaly ilyen 30+ km-ek is voltak, de heti 2 hosszú mindig megvolt, és persze 2 vagy 3 intenzív is, mert időmilliomos voltam. Most kevés az időm, ezért általában heti 3 intenzív, ami a dombozás, a tempó futás, az 1-2 km-es interval edzés vagy a 200/400-akból áll, 1 hosszú kocogós meg 1 nagyon rövid kocogós szokott lenni (aznap 5:20-kor kelek, 7 km kocogás, fürdés, reggeli, stb., 7:30-ra betekerek munkahelyre, 16-ra el egyetemre, 21-kor végzek, 21:30-kor otthon...), viszont mivel ezzel párhuzamosan Mátrabérc teljesítménytúrára is készülünk feleségemmel, ezért a heti 1-szeri túrák nem 20-25 km-esek, hanem 35+, és persze szintemelkedést is igyekszünk beletenni. Ami korábbi tapasztalataim alapján jót tesz az erőnlétnek, hiszen mikor alig futottam, akkor is viszonylag korrekt félmaratont tudtam lefutni, talán köszönhetően ennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.