Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Quqesz válasza bunnyhu (#9544) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezzel részben egyet tudok érteni, minden rendszernek vannak hülyeségei. Van itthon ios, miui, UI...minddel lehet küzdeni.

Node nekem bejön ez a nyers droid. Az értesítő sáv végre nem a szokásos mint samun. Eddig egy appot nem tudtam felrakni érthetetlen okból, ez a bizxpert számlázó program......nem kompatibilis vele :F
De ezt meg megnyitom böngészőben és csókolom.
Van LTE hívás, elvileg megy az 5G is, de ezt letojom, mert sok helyen nincsen még. A lock screen app frankó. Amazfit óra kommunikál. Mintha könnyebb lenne az S21U után. Kapott egy fóliát és egy spigen tokot. :C

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#9552) tomboy0013 válasza bunnyhu (#9549) üzenetére


tomboy0013
veterán

"nem értem miért nem frissülnek az appok maguktól"

Ezt a funkciót Nexus 5X-es korszakomban kikapcsoltam, azóta bármelyik telóm visszakapcsoltam nem megy. Fogalmam sincs miért.

"Szóval most ott tartunk, hogy veszel egy natív sallagmentes androidos telefont amit aztán elkezdesz sallangokkal telepakolni."

Szerintem az okostelefonnak az a lényege hogyha szükséged van egy extra funkcióra akkor azt app-okkal el tudod érni, azaz okositod. Mi ezzel a gond?
Nem azért sallangmentes a Pixel rendszere mert nincs szüksége okosításra, hanem azért mert a gyártó nem telepít előre egy halom felesleges app-ot mint a Xiaomi-nál vagy Samsungok-nál.
Amire szükséged van az értelem szerűen meg nem sallang. Persze, csillió opciót belepakolhatnának egy kamera app-ba vagy bármibe, de akkor idővel a stabilitás rovására menne a dolog. Pláne úgy hogy havi szinten fixen frissítik a telefont éveken keresztül. Nem véletlen a sok szoftveres probléma a bloatware-ekkel telepakolt szoftvereknél, meg az sem hogy 1-2 év után már a felső kategóriában is csak több hónapos periódusokban adnak ki frissítéseket. Lehet választani mi a fontosabb. Nekem az egyszerűség, stabilitás és a folyamatos támogatás.

"Most momentán az se tudom hova rejtették el a beállításba, ha egyáltalán meg lehet nézni."

Hosszan nyomsz az internet gyorskapcsolóra, majd ott a mobilnet melletti kis beállítás ikonra és egyből látod az adathasználatot.

(#9553) bunnyhu válasza Quqesz (#9551) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ez így van, az meg egyéni preferencia hogy kit melyik rendszer hülyesége idegesít és melyik rendszer extrája tesz boldoggá :) Androidban legalább van választási opciója az embernek.

Gretzky: Mert nem vagyok milliomos, hogy csak úgy cserélgessem a telefonjaimat, ezt megvettem tetejében +1 év garival úgyhogy próbálok együtt élni a hülyeségeivel vagy azt megoldani, és csak a végső lépés hogy buktával eladjam. Mellesleg nem tudom milyen fórumokat olvasol, de a legtöbb esetben nem arról írnak az emberek, hogy ez meg az meg amaz hibátlanul üzemel, hanem többnyire a problémáikat osztják meg, hátha van rá megoldás vagy csak egyszerűen kipuffogni magunkat.

https://divecenter.hu

(#9554) bunnyhu válasza tomboy0013 (#9552) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Hosszan nyomsz az internet gyorskapcsolóra, majd ott a mobilnet melletti kis beállítás ikonra és egyből látod az adathasználatot.
Köszi , ezt nem találtam. Nem mondom, hogy felhasználóbarát de legalább már tudom, hogy hol keressem! A többivel egyetértünk, csak mások a preferenciáink egyszerűen :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#9555) peanar válasza bunnyhu (#9554) üzenetére


peanar
senior tag

Szia.
Amire még számíthatsz így hogy itt a jóidő...akkumulátor túlmelegedés.
Ha szereted a természet lágy ölét és még fényképezni is akarsz/fogsz a meleg nyári napokon akkor nálad is visszatérő jelenség lesz.
Fiam sulijában tesiterem, még pulóveres időszak....kb 5 perc videózás (vagy még annyi se) után sirdogált az aksi tulmelegedés miatt.
Mikor előre pofátlankodsz hogy az adott rendezvényen a gyerkőcödről jó felvételt keszíts, mindenki megvető tekintettel a te telefonod kijelzőjét (akarva akaratlanul) bámulja és 1x csak feljön egy ilyen üzenet....na ez az igazi pixel érzés😁

Jó tanács, nyáron ne vegyél fel feketét...a fanok megmagyarázzák, mondj még egy olyan telefont amely öltöztet :DD , valamint ha sokat utazol autóval, célszerű a telefont olyan helyre rakni, ahol éri a klíma levegője, különben hőgutát kap.

Ami majd még szembetűnő lehet, az az indokolatlanul hosszadalnas frissítési idő. Sokak szerint itt jól van ez így, hisz más telefonokkal ellentétben ilyenkor is bármire használhatod a telefont.
1, én még nem találkoztam (nem mondom hogy nincs!) olyan telefonnal, ami frissítés közben használhatatlan lenne (persze itt nem az újraindítási időszakra gondolok)
2, 🐎*@szt, ha elindítod a frissítést és közben nyomkodod a telefont, visszatérve a frissítés menüponthoz a majd folytatjuk a frissítést ha a telefon nincs használatban felirattal találkozhatsz.

Sok sikert és sok türelmet az új telefonhoz.....tudod, nincs az a csúnya ember, max csak kevés pia😁
Én rá*@#$tam mert nem iszom :) ✌️

(#9556) tomboy0013 válasza peanar (#9555) üzenetére


tomboy0013
veterán

7 Pro-nál még sosem láttam ilyen üzenetet az 1 évem alatt. Pedig kapta rendesen az ívet tavaly 35 fokban nyaralás közben. GPS, fotó és 4k 60fps videó felváltva ment. Meleg volt a teló, de se üzenet se fényerő korlátozás.

(#9557) Golota válasza bunnyhu (#9553) üzenetére


Golota
aktív tag

Megértem az álláspontod, én is sokat mérgelődtem azon, hogy teljesen alap funkciók kimaradnak, mert "ez így stock". Nekem a legirritálóbb a search bar kiirthatatlansága, meg a Google Photos mint viewer állandó nyomulása, hogy mentsem a Google felhőbe. Kösz nem, volt már nagyon rossz tapasztalatom ezzel.

Mára megtanultam ezekkel együtt élni, a sceenshot pl egész jól működik a dupla koppos megoldással. Volt nekem mindenféle telefonom, de a tökéletes teló nekem a LG v30 volt, aminek a kidolgozottsága, hardvere, funkciói és megbízhatósága magasan jobb, mint bármi más márkának. Sajnos az LG már nem gyárt telót.

Az a helyzet, hogy a választás nem egyszerű. Aki nem bízik a kínai telefonok privacy megoldásaiban, annak kb marad a Samsung, Sony, Iphone meg a Pixel. Samsung nálam kizárva. Volt vagy 6 Samsungom, MINDEGYIK beszart pár év alatt. Állandó megbízhatósági problémák, legutóbb a 1,5 éves céges A72 került örök bootloopba magától. Kösz nem kérek ilyet. Iphone kicsit túl korlátozó meg drága, bár lassan átértékelem ezt a kérdést. A Sony nagyon jónak tűnik, de hiába jó a kamera, ha az auto mód nem az igazi. Nekem a teló az point and shoot. Ha "rendes" fotót alarok, arra ott a fényképezőm. Ráadásul elriaszt a Sony legendásan szar termék supportja.

Így kb maradt a Pixel. Csalódás? Bizonyos szempontból igen. A Google itt is ugyanazt csinálja, mint más platformon: sandbox, néhány jó ötlet, de alapvetően nincs rendesen megcsinálva. Ami miatt megéri, az a tényleg remek fényképező és néhány valóban okos feature. Lehet letisztultnak nevezni ezt a minimál Androidot, de szerintem inkább szegényes. Mostani fejjel megvenném a Pixel 7 pro-t? Sajnos igen, mert nem tudok jobbat, pláne ezen az áron. De nem tökéletes, messze nem az.

Ami nekem rohadtul hiányzik és nem fér a fejembe miért nem oldja meg natívan az Android, az az App sound separation, azaz lehessen megadni, melyik app melyik csatornát használja. Miért kell nekem üzenetek pittyegését hallgatni, ha amúgy zenét hallgatnék bluetooth-on??? Nem, nem akarom némítani az üzeneteket, de az szóljon a telón, ne barmoljon a zenébe vagy telefonhívásba Erre tud valaki megoldást esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#9558) vacs válasza yuing (#9494) üzenetére


vacs
veterán

Nekem ma dobta fel a frissítés elérhető ablakot, pont egy héttel a megjelenés után. Ennyit simán ki lehet bírni! :P

(^)(>.<)(^)

(#9559) MacEdm válasza peanar (#9555) üzenetére


MacEdm
tag

Velem is történt hasonló, bár nálam akkor amikor a kocsiban videóhívásban beszéltem.
Nyilván árnyékban álltam, de hát úgyis meleg volt és egy 10-15 percig tudtam beszélni aztán túlmelegedett a telefon és kikapcsolt. Levettem a tokot és forró volt a telefon, nem tudtam kézben tartani huzamosabb ideig.
Kicsit én is félek ettől megint, hogy jönnek a jó idők.

(#9560) peanar válasza MacEdm (#9559) üzenetére


peanar
senior tag

Jaja, új izgalmas nyár elé nézünk....
Előző hétvégén elmentem kisfiammal setálni, járni egyet a mellettünk lévő erdőben.
A kis kiruccanásunk kb 1:45 órát vett igénybe, ezalatt sétáltunk napon (23-24°) és persze élveztük a fák nyújtotta árnyékos részeket is.
Ez idő alatt csináltam 26db képet és a teló 36°-os aksit mutatott mindazt úgy , hogy világos nadrágban mentem mondván nehogy felmelegedjen a zsebemben!
Senki ne mondja hogy ez normális....tudom hogy a pixelnél az, de akkor is.
Gyereknél volt telefonom, nagyon sok képet és videót csinált és ott az aksi 29°👍

(#9561) tomboy0013 válasza peanar (#9560) üzenetére


tomboy0013
veterán

Teljesen normális. Ilyenkor kb alap hogy ennyi egy teló belső hőmérséklete használat közben, úgy hogy testhő is éri a nadrágban ami eleve 36 fok körül van. Előző 2 telóm se volt hidegebb snapdragon processzorral.

[ Szerkesztve ]

(#9562) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Megjött az első android 15 beta. Rögtön bele is futottam egy hibába. A Google Pay nem működik. Ha esetleg valaki beta-n van, várjon még a frissítéssel :N

Pixel 7 Pro Hazel

(#9563) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Kis közvélemény kutatást tartanék. Ma megnyomkodtam a Pixel 8-at, ami tetszett, de hiányzott számomra a visszanyíl, a gesztust 5-ből 3-szor nem érzékelte, meg amúgy is lassabb, mint megérinteni a visszagombot. Aztán a menüben megtaláltam, hogy visszaállítható a gombos vezérlés, így rendben volt, viszont a visszanyíl bal oldalon volt a számomra kézenfekvőbb jobb oldal helyett, erre nem találtam állítási módot.
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy aki a gesztust használja annak mennyire működik pontosan? Megszokható vagy mindenki visszaállt gombosra?

Utána megnyomkodtam az iPhone 15-t, ott 100%-os pontosággal érzékelte a gesztust, de nekem ott is hiányozna a visszagomb :))

Köszi!

(#9564) oroszLajos válasza evilskati (#9563) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Valószínűleg a képernyő hajlítás miatt viselkedik máshogy a gesztus vezérlés iPhone,és Pixel között. Én évek óta csak gesztus vezérlést használok, minden Androidos mobilomon 100%os elégedettséggel.
Megszokás kérdése, ahogy a felcserélt oldalsó gombok is :D
1-2 nap alatt megszoktam mindent :D

Pixel 7 Pro Hazel

(#9565) K82 válasza evilskati (#9563) üzenetére


K82
őstag

Amióta van gesztusvezérlés csak ezt használom, max. egy nap alatt belejön az ember. Szerintem nem lassabb és mindkét oldalon teljes magasságban használható a vissza, a gombos vezérlés több helyet foglal a kijelzőből és fixen tudnod kell hova nyúlj.
A gombok sorrendje Pixeleken nem változtatható.

Pixel / OnePlus Pad

(#9566) amargo válasza oroszLajos (#9562) üzenetére


amargo
addikt

de jó hogy írtad, napi szinten használom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9567) forintuser


forintuser
őstag

Beta tapasztalatok urak?

Holnapkészítést vállalok.

(#9568) laczkaba válasza forintuser (#9567) üzenetére


laczkaba
tag

6a,tökéletes.

(#9569) l86544 válasza forintuser (#9567) üzenetére


l86544
aktív tag

nem működik az NFC-s fizetés.

https://mowned.com/lajos-szab

(#9570) szabi__memo válasza l86544 (#9569) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

14-nél is ez volt ha jól rémlik. Nem is értem így, hogyan kerülhet ki egy rendszer. Ha béta, ha alfa, ha bármi. Nagyon béna

(#9571) tomboy0013 válasza szabi__memo (#9570) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem kötelező használni, meg nem is a napi használat a célja. Biztosan megvan az oka annak hogy miért problémás minden ilyen verziónál a fizetés.

(#9572) oroszLajos válasza oroszLajos (#9562) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Az az érdekes, hogy használtam a preview verziót is, ott működött az NFC fizetés.

Pixel 7 Pro Hazel

(#9573) szabi__memo válasza tomboy0013 (#9571) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos megvan. Bénák

(#9574) laczkaba válasza l86544 (#9569) üzenetére


laczkaba
tag

Nálam működik.

(#9575) l86544 válasza laczkaba (#9574) üzenetére


l86544
aktív tag

Ez elég érthetetlen, de az előző verziónál is ez volt. Meg próbaltam amit lehetett. De az új funkció a ludas mert nem tudja elmenteni a rendszer a beállítast hogy alapértelmezett a wallet legyen. Folyamatosan felugrik hogy állítsam be az alapértelmezett fizetést.

https://mowned.com/lajos-szab

(#9576) oroszLajos válasza l86544 (#9575) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Fizetésnél nálam a terminál mágnes chip hibát írt, a rendszer semmit sem.

Pixel 7 Pro Hazel

(#9577) Hieronymus válasza oroszLajos (#9576) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK.

Nálam (7 Pro) tökéletes működik. Viszont az óra, a mostani frissítés után nehezen boldogul a fizetéssel. Van olyan pénztár, ahol teljesen hibamentes. Van olyan hely, ahol nem lehet vele fizetni.
Azt gondolom ez nem csak az órától függ. A terminál gyártók is eltérnek egymástól kis mértékben.

Remélem gyorsan javítják a hibát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9578) oroszLajos válasza Hieronymus (#9577) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Órával nem szoktam fizetni, viszont 90%-ban csak mobillal fizetek. Próbáltam több helyen is a fizetést dohánybolt, Lidl, Tesco stb. De sehol sem tudtam fizetni vele. Így most egyenlőre ment vissza a telefonra az A14 stabil

Pixel 7 Pro Hazel

(#9579) laczkaba válasza l86544 (#9575) üzenetére


laczkaba
tag

Pedig a stabil 14-re engedtem rá,semmi vissza állitást nem csináltam.

(#9580) evilskati válasza oroszLajos (#9564) üzenetére


evilskati
aktív tag

OroszLajos és K82: köszönöm!
Az animációt ki lehet kapcsolni? Arra gondolok mikor a vissza gesztusnál megjelenik a kis nyíl és kifehéredik. Feleslegesnek tartom.

(#9581) K82 válasza evilskati (#9580) üzenetére


K82
őstag

Nem kapcsolható ki (máshol sem, legalábbis az itthon lévő Oneplus és a Samsung tableteken biztosan nem). Annyit tudsz változtatni h developer options-ben visszaveszed az animációk tempóját 0.5-re és akkor rövidebb ideig látni; ha kikapcsolod teljesen az animációkat akkor is felvillan egy pillanatra.

Én az A15-öt várom a ténylegesen transparent navbar-ral, közelít az iOS megoldásához ami még mindig jobb mint a mostani eltüntethetetlen navbar pill.

Pixel / OnePlus Pad

(#9582) dropi válasza bunnyhu (#9549) üzenetére


dropi
aktív tag

Xiaomin nekem is mindig megvolt ez a mesenger üzenet nem jelzés/nem elküldés, és a reklámokat se felejtsük el azért :) Mondjuk Pixelen meg a kb ugyanez a gmaillel, csak azt ritkábban veszed észre, mikor órákig nem jön e-mail :D
Nekem 7 pro van, és abban sem lehet állítan ia felbontást, pedig nem hinném, hogy más a kamera szoftver :)

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#9583) evilskati válasza K82 (#9581) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi! Jelenlegit is kikapcsolt animációkkal használom, akkor ez lesz majd itt is az út.
Azért a 8a-t megvárom, nincs már olyan messze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.