Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Krystal_s válasza Ablakos (#2349) üzenetére


Krystal_s
addikt

és AtHoS:

Köszönöm, hogy megnéztétek. Akkor nem nálam van gond.
A kiegészítő ikonos kérdésem lehet félreérthető volt, mert az 2 helyen kellene, hogy megjelenjen. Címsor és mellette külön is. A címsorban, ahol a beépített Vivaldi fordító van ott kellene lenni a másik telepített addon ikonnak is, ami azonnal fordítja az oldalt. Külön van másik ikon is, ami megjelenik az eszköztáron. Abba lehet szöveget írni és bár azzal is lehet teljes oldalt fordítani, de nem a megnyitottat fordítja, hanem külön lapon újra megnyitja, szóval a címsoros megoldás kényelmesebb és gyorsabb.
Vivaldi, piros nyíllal jelöltem, hogy a címsorban hiányzik a telepített addon ikon, csak az eszköztáron jelenik meg. Valószínű a Vivaldi sajátja kavar be és nem teszi ki mellé a telepített S.T. oldalfordító ikont.

Firefox, külön látszik címsorban és az eszköztáron is a telepített addon.

[ Szerkesztve ]

(#2352) AtHoS válasza Krystal_s (#2351) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vivaldi szerintem nem teszi lehetővé a címsorban megjelenést a bővítményeknek. Arra van a címsor melletti jobb oldali eszköztár rész.

Amúgy meg a S.T, beállításaiban van egy Page translation rész, ahol be lehet állítani New tab ill Current tab értéket. Természetesen a New tab az alapértelmezett, ezért nyit új lapfület ;)

Ráadásul jobb klikkes menüben is megjelenik az oldal fordítás lehetősége, tehát még kevesebb kurzormozgással is megoldható, nem kell címsorba se "rángatni" az egérkurzort

read-only mode on the forum

(#2353) AtHoS válasza AtHoS (#2352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk érdekes, mert regiztem egy free DeepL fiókot, átállítottam ST-t DeepL-re, Free-hez beírtam a hitelesítő kulcsot és mégis google oldalt nyitogat fordításra böngésző újraindítása után is :F

Edge-ben is megnéztem, ott is ugyanez :F

Mondjuk komplett oldal fordítást lehet nem tud csak a google féle megoldással, mert kijelölt szöveget DeepL-el fordítja...kár érte

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2354) Krystal_s válasza AtHoS (#2352) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. 😊 A jobb klikkes fordítás is megfelel, csak azt hittem beállítható, vagy kicserélhető a címsorban is a beépített helyett, ha már az nem működik jól.

(#2355) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Valaki más is használja a dijnet.hu-t? Belépés után Vivaldi-bsn szét van esve az oldal (tartalomblokkolók letiltva, cookie-k törölve), Opera-ban jól működik.

sweetlou6.wordpress.com

(#2356) Szirtimorc válasza Sweet Lou 6 (#2355) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A főoldal nálam jó.

(#2357) Sweet Lou 6 válasza Szirtimorc (#2356) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi, közben megoldódott, valamilyen cookie probléma miatt volt.

sweetlou6.wordpress.com

(#2358) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! A helyzet a következő. NX Cam szoftver. Megcsinálom a marólapot (alábbi képen) ami egy html fájl lesz. Csak Firefoxban működik a weboldal teljes mentése. Alapból a kinyúlást a marólapon (html lapon) nekem kell kitölteni. És amikor 30-40 programból áll egy Cam, akkor azért az időigényes tud lenni. Próbáltam a többi böngészőt (Chrome, Brave, Vivaldi, Edge), egyiknél sem maradnak meg a kitöltött adatok csak a Firefoxnál, mindegyiknél kirpóbáltam az összes lehetséges mentést. Van esetleg ötletetek hogyan tudnám más böngészőben is így lementeni a html fájlt, hogy megmaradjanak a kitöltött dolgok ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#2359) Ablakos


Ablakos
őstag

Kattinthatóak ezen az oldalon a linkek? A devtools-ban láthatóak, működnek a href-ek, de az oldalon nem.

(#2360) poirot válasza Ablakos (#2359) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam müxik, rögtön letölti az adott linknél a tartalmat.

(#2361) Ablakos


Ablakos
őstag

Értem. Windows alatt is megnéztem, ott jó. Ubuntu 6.5.3206.59 (Stable channel) stable (64-bit) nem működik a link. :F

(#2362) Jorus


Jorus
nagyúr

Azt mi okozhatja, hogy videók letöltésénél folyamatosan random megszakad a kapcsolat? Néha gond nélkül letölti az adott anyagot, van, hogy random leáll a letöltés, aztán sokadjára letölti rendesen, nem igazán látok benne rendszert. A szerveroldal valószínűleg rendben van, mert pl. Operával gond és szakadás nélkül tudok ugyanonnan letölteni.

Így néz ki a letöltés panel, ha ez esetleg segít - PPT-k lejöttek rendben, videó letöltés szakadozik:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2363) Atomgoa válasza Sweet Lou 6 (#2355) üzenetére


Atomgoa
csendes tag

negyedévente használom csak, legutóbb 1-2 hete. nálam nincs gond az oldallal (win10) de most android alól is beléptem, ott is egyben van. ez rossz hír neked, mert valszeg nálad a hiba...
ja,közben látom, megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#2364) Juventus1985


Juventus1985
újonc

Üdv! Tapasztalt valaki olyan jelenséget a Vivaldiban, -fóleg utazásszervező, vagy hotelszervező oldalakon, hogy x weboldal egyszerűen lelövi a böngészőt? Elidul, betölt újra, de 15-20 mp múltán újra K O?

(#2365) poirot válasza Juventus1985 (#2364) üzenetére


poirot
senior tag

Tudnál mondani konkrét oldalakat ?

(#2366) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálatok is csinál ilyet, hogy hiába van kikapcsolva az uBlock, akkor is piros, mintha be lenne kapcsolva?

2. Másnál is csinálja, hogy csak úgy random nehezen tölt be oldalakat? Olyat is, amit még előtte pár perccel néztem. Fehér minden, várakozik.... aztán hirtelen betölti. Közben ugyanazokat az oldalakt másik böngészők azonnal töltik be. Nem túl gyakori, de naponta belefutok ilyenbe. Nem tudom mi okozhatja.

3. Ami még zavar. Sokszor nyitva van oldalt a Könyvjelzők sáv. Többnyire az aljára pörgetem, vagy máshova, ami épp az aktuális. Böngészés közben van, amikor csak úgy magától sokkal feljebb ugrik és nekem kell állandóan visszagörgetnem oda, ahol volt.

[ Szerkesztve ]

(#2367) Sweet Lou 6 válasza Krystal_s (#2366) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Érdemes megpróbálni reprodukálni ezeket a hibákat inkognitó módban vagy új profillal is. Amennyiben ott nem jelentkeznek, akkor a régi profillal akad össze valami sajnos.

sweetlou6.wordpress.com

(#2368) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudom mi lehet a gondja a Fbooknak a Vivaldival, de már elegem van, hogy gyakran küldözgeti a figyelmeztetéseket, hogy:
"Egy olyan készülékről vagy helyszínről észleltünk bejelentkezést, amelyet te nem szoktál használni. Te voltál az?"

Hiába kérem minden figyelmeztetésnél, hogy jegyezze meg a böngészőt! 7-8 hónapja ez a fő böngészőm, de az idióta FB nem fogja fel.

Sőt vannak beállítások, amit nem is enged állítani a Vivaldi miatt pl kétfaktoros kikapcsolás stb.

Minden süti engedélyezve van, amiket soha nem törlök FB és fontosabb oldalaknál. Reklámblokkoló sincs bekapcsolva ott.
Éveken át használtam Firefoxot, de az már több, mint 7 hónapja volt. Mégis azt tekinti a böngészőmnek hiába nem azt használom.
Lehet valamelyik Vivaldi beállítás zavarja meg?

[ Szerkesztve ]

(#2369) Krystal_s


Krystal_s
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2370) Krystal_s


Krystal_s
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2371) Krystal_s


Krystal_s
addikt

4-szer küldte el ugyanazt. :F

[ Szerkesztve ]

(#2372) Sweet Lou 6 válasza Krystal_s (#2368) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A cookie beállítások milyenek nálad?

sweetlou6.wordpress.com

(#2373) Krystal_s válasza Sweet Lou 6 (#2372) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Minden süti engedélyezve van, amiket soha nem törlök FB és fontosabb oldalaknál. Reklámblokkoló sincs bekapcsolva ott."

[ Szerkesztve ]

(#2374) repvez


repvez
addikt

tudja valaki, hogy mi lehet a különbség a vivaldi és az EDGE között, hopgy a kormányablak bejelentkezés a vivaldinál nem muködik? mindig sikertelen bejelentkezést kapok vagy, hogy töröljem a elözményeket.
Mig az edgenél minden rendben müködik.
Mindkét esetben el van mentve a bejelentkezés a böngészöbe.

eléggé bosszanto, hogy ha valami ugyet akarok intézni akkor mindig át kell váltanom a böngészöt.

Hasonlo a helyzet a OTP oldalával is, bár az nem egészen a vivaldi hibája, mert csak akkor okoz gondot ha be van kapcsolva a forced dark mode, ilyenkor a QR kodos bejelentkezést nem tudom megcsinálni, mert beleolvad a háttér szinébe . jo lenne ha erre gondolnának a weboldalak készitöi vagy a vivaldinál, hogy a QR kodok helyén meglegyen a kontraszt , hogy felismerhető legyen a kamerával.

(#2375) Ablakos válasza repvez (#2374) üzenetére


Ablakos
őstag

Nálam müködik a ..nav.gov.hu... Néha a fiam azonosítójával is be szoktam lépni. Ilyenkor rögtön van hiszti. Komplett cache és cookie delete után már beenged. (Persze lehetne cizelláltabban is törölni, de lusta vagyok keresgélni.) Enélkül nem. A login 3th p. kiegtől jön (keepassxc), de ez nem jelenthet gondot.
OTP-t nem tudom.

(#2376) troller válasza repvez (#2374) üzenetére


troller
senior tag

Króm alatt is sír egy idő után a gov.hu belépés a sütik miatt. Úgy tudom, hogy ezt már az IE is másképp (jobban ) kezelte (volt ebből probléma a cégnél, hogy a html felületű adatbázis nézegetőt IE-vel fejlesztette az IT-s kolléga, azon jól isment, de krómmal folyamatos süti beragadás problémái voltak), és ezt örökölhette az edge is

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2377) repvez válasza Ablakos (#2375) üzenetére


repvez
addikt

pont ez a gond, hogy a szuleim ugyeit is én intézem ,de ha a cookikat mindig törülnöm kell akkor az összes weboldalrol is elmegy a bejelentkezés és vannak olyan oldalak ahol már több éve nem jelentkeztem ki, és már nem is biztos tudnám a jelszot, de igy vivaldi alatt nem tudok bejelentkezni több felhasználoval.
EDGE alatt, mert akár fél percen belül is tudok felhasználot váltani ugy, hogy a kormányablakos bejelentkezésnál kiválasztom, hogy ki nevében akarok , nem variál miatta.

azt se nagyon tudom, hogy esetéeg ezt meg lehetne e kérdezni a fejlesztöktül, hogy valami célirányosan javitsanak rajta, már ha érdekli öket.

(#2378) Ablakos válasza repvez (#2377) üzenetére


Ablakos
őstag

Esetleg privát ablakban megpróbálható. Elvileg ott nem tárol ilyen frinc-francot a bejelentkezés. Legközelebb én is megnézem, mert engem is érint.

(#2379) Jorus


Jorus
nagyúr

Arra van lehetőség, hogy egy adott oldal nagyítási beállításai esetén ne csak pl. az IP-t nézze, hanem a portot is? Fut itthon dockerben Home Assistant és még jó néhány alkalmazás, amiket különböző nagyításban szeretnék megjeleníteni. Mivel az IP címük azonos, csak a portban térnek el, ezért a böngésző úgy veszi, hogy ez ugyanaz az oldal, és megjegyzi IP alapján, hogy az áttekintő képernyőt HA-ban 60%-on kell megjeleníteni, akkor minden más is 60%-on lesz, ami ezen az IP-n fut. Van erre beállítási lehetőség? Mielőtt elkezdem átIP-zni a docker alkalmazásokat. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2380) repvez


repvez
addikt

valaki más is találkozott már azzal, hogy a FB chat messenger résznél kiirta, hogy a böngészö nem támogatja a végpontok közti titkositást és , hogy váltani kéne?

A crome a edge és a safari-t ajánlja , hogy ezek támogatják.

(#2381) Jorus válasza repvez (#2380) üzenetére


Jorus
nagyúr

Napi szinten használom a Messengert böngészőben, de még nem mondott ilyet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2382) Sweet Lou 6 válasza repvez (#2380) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem miután bekérte a PIN-t, a titkosított üzenetek is rendben működnek.

sweetlou6.wordpress.com

(#2383) Juventus1985 válasza poirot (#2365) üzenetére


Juventus1985
újonc

Szervusz, igen: expedia.com, kiwi.com

(#2384) Ablakos válasza repvez (#2377) üzenetére


Ablakos
őstag

Lehet, már nem aktuális.
Az ügyfélkapu azonosítás különböző loginokkal cookie hiba megint előjött nálam. A kau.gov.hu cookie törlése teljesen megoldotta a hibát. A teljes cookie törlés felesleges és rengeteg további bosszúságot okoz. Nem biztos, hogy ez így szalonképes, de nálam működik.

[ Szerkesztve ]

(#2385) poirot válasza Juventus1985 (#2383) üzenetére


poirot
senior tag

Bocs, most vettem észre, mindegyik müködik nálam.

(#2386) repvez válasza Ablakos (#2384) üzenetére


repvez
addikt

köszi , hogy megnézted és tesztelted, de azért jobb lenne ha valami gyári javitás is lenne hozzá ami nem igényel manuális beavatkozást.
Mert gondolom ez a cookie torlés is csak egy laklomra szol és legközelebb ugyan ugy hibát fog dobni, miközben az EDGE böngészőnél sose volt vele bajom bármikor probálkoztam több különbözö akkuntal is ugyan azon a gépen .

(#2387) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Újra telepítettem a rendszert. Az eszköztár szerkesztésével nem boldogulok, pedig már egyszer szerkesztettem. A címsáv-ban szeretnék átmozgatni pár ikont, de nem tudok, látszólag egérrel mozgatható, de nem sikerül. Tipikus fától az erdő részemről.
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#2388) poirot válasza poirot (#2387) üzenetére


poirot
senior tag

Sikerült. A cimsorra kellett ejteni. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.