Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) denesm válasza #16820480 (#46096) üzenetére


denesm
csendes tag

Köszi a gyors választ! Jónak tűnik ez a füles, sajnos kipróbálásra nem nagyon van lehetőségem, mivel vidéki vagyok. A PL50 és az E30 között milyen különbségek vannak? Esetleg van tapasztalatod ezekkel a fülesekkel?

(#46102) bucsher válasza doki13 (#46082) üzenetére


bucsher
őstag

A létező legjobb ár/érték arányú füles.

In the pipe - five by five!

(#46103) doki13 válasza bucsher (#46102) üzenetére


doki13
aktív tag

Már meg is rendeltem :D

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#46104) doddencs


doddencs
senior tag

Amazon.com-ról rendelnék fülest, maximum 50$ értékben. Tudnátok ajánlani?

Ami szempont:
- szimmetrikus, egyenes kábel
- hallgatva főleg electro, dubstep és társai lennének, szóval basszus kell bele
- mikrofon

Összefoglalót olvastam, de hátha van más ajánlott is. :)

(#46105) sting2


sting2
addikt

Ha már ES 18 vs EX50.
Lumia 625-el, melyik lehet nagyobb " szinergiában " ha lehet ilyet mondani ebben a kategóriában?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46106) #16820480 válasza denesm (#46101) üzenetére


#16820480
törölt tag

A PL50 az armatúrás füles, ezért kifejezetten kevés basszus van benne. Az átlagember számára az E30 jobb választás sokkal, mert általánosan hallgathatóbb. A manapság használt (divatosabb) fülesekhez és hangzáshoz szokott fülnek a PL50 az mélyszegény lesz elsőre mindenképpen. .

(#46107) Ati1979 válasza sting2 (#46105) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ez kb. tökmindegy.

Én az es18at venném.

(#46108) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem egy jó hangzású fülest amin van hangerő állító vagy léptető és mikofon? Androidos (elvileg ctia) telóhoz kellene. Köszi!

(#46109) Blasx


Blasx
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumot, az összefoglalót is. Fülest vennék, kb 5 k körül van rávaló. Tudom ebből azért nem lehet világrengető dolgokat venni, de azért olyat szeretnék ami megállja a helyét és szépen szól.

A Sony MDR Ex50

és

JVC HA FX101

között vacilálok.

Véleményetek szerint melyikkel járnék jobban?

egy Sony androidos telefonról használnám.

(#46110) kemcso válasza Blasx (#46109) üzenetére


kemcso
Ármester

Soundmagic ES18

(#46111) royalka


royalka
őstag

Megjött ebayről a VSD1S. Hát elég eredetinek tűnik, de a googlezett képekkel ellentétbe a szivacs "dugók" kis zacsiba voltak nem kis dobozba az gáz? :F

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46112) altntv


altntv
csendes tag

Futashoz milyen nem agybadugos füles?
Koszi!

(#46113) contaxg válasza altntv (#46112) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyjából akármiyen, de jó lenne ha csipesz lenne a kábelen, hogy ne lötyögjön ide-oda a vezeték.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#46114) MPeter87 válasza enginev3.0 (#46100) üzenetére


MPeter87
őstag

Kettőjük közül M6P.

(#46115) enginev3.0 válasza MPeter87 (#46114) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogy hogy?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46116) altntv válasza contaxg (#46113) üzenetére


altntv
csendes tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy a kulonbozo markak sportolasra fejlesztett fulesei bullshitek, csak vegyek hozza egy clipset es maris van sportfulesem :)?

(#46117) kemcso válasza altntv (#46116) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, de earbudból amúgyis minimális a kinálat, sport is alig van... Meg sportolás közben csak szóljon valami az a lényeg, nem a hangminőség...

(#46118) denesm válasza #16820480 (#46106) üzenetére


denesm
csendes tag

Rendben, akkor szerintem megrendelem az E30-at. Mégegyszer köszi a segítséget :R

(#46119) enginev3.0 válasza MPeter87 (#46114) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elhozta a srác mindkettőt, kipróbáltam, de nekem az m9 jobban bejött, basszus sokkal több van benne
Már meg is találtam a megfelelő gumit rá, kicsit visszadugtam a gyári fulhallgatot, hát most már tudom mért költenek rá ennyit az emberek :D
Pedig eddig a gyári is olyan jól szólt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46120) megott


megott
tag

Sziasztok!
Részemről meguntam a GR07-el való küzdelmet [moderálva].
Üdv!
Megott

[ Módosította: Qru ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#46121) BigBlackDog válasza megott (#46120) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen küzdelmet? :) Egyébként milyen idős a füles?

[ Szerkesztve ]

(#46122) #59070464


#59070464
törölt tag

5k környékén mik most a menő manó fülesek? Tudnátok sorolni párat? Hagyományos kellene (nem agybadugós), L alakú csatlakozó végződéssel és szóbajöhet minden, eBay, stb. Akármi, ahol csak PayPal-al lehet fizetni. Rádiózáshoz lenne használva, nem FLAC fileokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#46123) BigBlackDog válasza #59070464 (#46122) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most hirtelen nem tudok mit mondani (az összefoglalóban szereplőkön kívül persze).

(#46124) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Megjott az ES18 a hugomnak. Az eddigieket tudom ismetelni, az arat megeri, M2-t kozeliti hangban (ha az osszeszereles rosszabb is), de azert az E30 jobb egy kategorival. Jo vetel, csak tobb mint egy honap alatt ert ide..

(#46125) street.art


street.art
csendes tag

sziasztok!
samsung galaxy s4-hez keresek earbuds típusú fülhallgatót. leginkább telefonálásra használnám, tehát a lényeg:
-mikrofon
-hívás fogadásához/befejezéséhez alkalmas kezelőfelülettel rendelkezik

a gyári IEM típusú és társaik nem játszanak, mert számomra nagyon zavaró.
olvasgattam a topikot, de nem találtam ezzel kapcsolatos hsz-ket, ha figyelmetlen voltam, akkor elnézést kívánok :)
köszi a segítséget előre :)

(#46126) honfoglalo válasza honfoglalo (#46124) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hybriddel talán még jobb a hangja, viszont az egyik fele sajnos flexszel.:S
Amúgy elég durván szól ennyiért - kiadhatna valami jól kinéző/tartósabbat az e30 helyett a SM olyan 15 körül.

(#46127) bucsher válasza honfoglalo (#46126) üzenetére


bucsher
őstag

E10 ;)

In the pipe - five by five!

(#46128) szentkuti11 válasza megott (#46120) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem simult ki a hangja a bejáratástól?

(#46129) megott válasza BigBlackDog (#46121) üzenetére


megott
tag

2hetes a füles, egyszerűen az én fülemben kültérben gyatrán szól az IE7 elveri dinamikában mélyhangátvitelben, számomra bántó a középmagas tartománya, másnak lehet hogy jobb halláskarakterisztikája van ehhez a füleshez. Az enyém nem jó.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#46130) megott válasza szentkuti11 (#46128) üzenetére


megott
tag

Sokat változott de az én fülemhez nagyon igazodott, pedig kapott Sony Hybrid fülillesztéket is!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#46131) megott válasza megott (#46130) üzenetére


megott
tag

Akarom mondani

'az én fülemhez NEM nagyon igazodott!'

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#46132) honfoglalo válasza bucsher (#46127) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hát igen, de az se elég masszív és annál az e30 is jobb..:)

Megott: nem mindenkinek jön be a GR07, többek között nekem se, zavart a magas tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#46133) MPeter87 válasza enginev3.0 (#46119) üzenetére


MPeter87
őstag

Ízlések és pofonok. :D
Az M9-nél nagyon ráül a mély a többi hangra. Egyik sem tökéletes, viszont az M6 nekem sokkal jobban tetszett, használtam is sokáig kondizáshoz. :)

(#46132) honfoglalo

Mi zavart benne? Szerintem nem elég tiszta, nem elég éles.

(#46120) megott

GR07 nekem pl úgy jó, hogy két különböző bogyót tettem rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#46134) denesm


denesm
csendes tag

SoundMAGIC E30 füles a nomono-tól megrendelve :))

(#46135) SsPL711 válasza MPeter87 (#46133) üzenetére


SsPL711
őstag

Ilyen volt nekem is, hogy más bogyó kellett bal és jobb fülhöz, aztán megtaláltam a jó méretet.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#46136) #16820480 válasza street.art (#46125) üzenetére


#16820480
törölt tag

Earpods szerintem jó lehet. Használtan nem is olyan drága.

NewmanHD: Neked is ezt tudom mondani, használtan belefér az árba talán, bár nem L csatlakozós, de ezt még adapterrel lehet éppen orvosolni.

honfoglalo: Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a manapság populárisabb hangzás az olyan, hogy kb nincs magas tartomány, és rengeteg fülest úgy csinálnak, hogy ennek megfeleljen. Nekem mondjuk egyikkel sem szokott igazán komoly bajom lenni (rövid ideig hallgatva legalábbis), de ha sokan azt mondják a 215-re meg E10-re, hogy "nincs benne magas", akkor ez szeirntem majdnem tökéletesen illik a Senn IE szériára is többek közt.

(#46137) Ekkosh


Ekkosh
tag

A napokban már kértem tanácsot és eljutottunk egy fül felett elvezetős füleshez de ma gyorsan kipróbáltam a kollegámét és rá kellett jöjjek hogy nekem ez nagyon kényelmetlen. Szóval tudnátok ajánlani 20-ig egy normál vezetékes, lehetőleg mikrofonos/távos, sokáig hallgatható, de finoman dinamikus hangú fülest, akkusztikus, jazz, unplugged, és kevés elektornikus zenére. A tartósság is fontos szempont lenne. Az 1hsz ből a Sony MH1C, és a Soundmagic E10 felel meg első látásra, ha elhagyom a táviránytót akkor a VSonic-okat nagyon ajálottátok, de se Angliában (ahol élek) se otthon nem találtam épkézláb árlistát (csak kinai ebay-t )ezért nem tudom belőni. Egy HTC one S-ről vagy egy Sansa Clip-ről hallgatnám. Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#46138) #59070464 válasza #16820480 (#46136) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mikrofon nem kell, L-nek a lényege, hogy amibe dugnák ez ideális (kényelmesebb, nem törik). Válogatok? :U

(#46139) #16820480 válasza Ekkosh (#46137) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az MH1C és E10 is igen erősen mélytúlsúlyos, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ezek lennének legjobbak jazzre. Távirányítós megoldásból 20-ig ilyen hanggal kb ezek jöhetnek szóba, de főleg a távirányító miatt, nem a ahngjuk miatt. Talán még oda lehet venni a CKP500-at, annak van távirányítós változata.
A Vsonic termékeket enm lehet kapni az EU-ban hivatalosan, mert nincs CE jelölésük, de vagy ebay-en, vagy lendmeurears-en tudsz rendelni, illetve régebben a frogbeats is forgalmazta őket.
A GR06-ot és VSD1-et is tudod simán lefelé lógatva hordani, csak úgy kicsit hosszabb lesz a kábelük.

NewmanHD: Szorri, akkor félreértettem (vagy szerkesztetted?). Mindegy, akkor ez nem játszik, viszont ilyesmi árban más értelmes earbudot nem tudok hirtelen mondani. Még rémlik, hogy régebben a Meizu fülesei egész rednben voltak, de nem tudom, hogy most mi a helyzet, illetve azok teljesen kerek formájúak, ami nekem például nem annyira kényelmes (kb a régi ipod füles koppintása).

[ Szerkesztve ]

(#46140) kizcar


kizcar
tag

Sziasztok :)

Most van egy Vsonic Gr06 fülhallgatóm. Nemsokára akarok valami komolyabbra, szebb hangzásúra váltani.
Milyet ajánlanátok? Illetve szerintetek megéri 285 ezret kiadni a Shure SE846-ért? Ilyen árkategóriájú fülesek megérik az árukat? Van olyan jó hangzásuk?

(#46141) kemcso válasza #59070464 (#46138) üzenetére


kemcso
Ármester

Talán a Vsonic uu2 szóba jöhet, a magas és a közép tiszta és részletes benne de mély alig van....

(#46142) doddencs válasza doddencs (#46104) üzenetére


doddencs
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#46104) doddencs

(#46143) kemcso válasza doddencs (#46142) üzenetére


kemcso
Ármester

Soundmagic E10M... Kb :)

(#46144) contaxg válasza #16820480 (#46139) üzenetére


contaxg
veterán

Egy zsák krumpli a pincében az túlsúlyos a mélyben... egyszerűen nem szereted a testes hangképet. Egyszer nézzél be egy hangszerboltba és kérd meg az eladót hogy mutasson meg egy basszusgitárt a maga valójában, egy 40cm-es hangszórón keresztül. ;]

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#46145) #16820480 válasza kizcar (#46140) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben a kategóriában már nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy mi a jó vagy rossz. Szerintem például nagyon nem éri meg, emrt a felébe kerülő Westone W40 számomra sokkal kellemesebb hangot produkál. Szóval ezeket érdemes kipróbálni, mert itt már nem jobb-rosszabb reláció van, hanem eltérő hangkarakter, stb.
Ráadásul ilyen kategóriában már kell majd mégegyszer ennyit költsél forrásra is, különben nem fogod tudni élvezni a füles tudását.

contaxg: És akkor a 215 meg szar, emrt nincs magasa? ;] Amúgy ameddig csak az egyszem basszusgitárt kell hallgatni rajta, addig még oké, jó lesz az E10, de ugye ilyenkor általában az van, hogy a basszushoz képest jelentősen háttérbe szorulnak a közepek és magasak, ami nem mindig jó az enének. Nem a sok basszustól lesz testes a hangzás (jó, attól is lehet olyan érzet, csak mást elvesztesz cserébe), hanem attól, hogy megfelelő minőségben tudja visszaadni az adott tartományokat a cucc. Saját példámon: imádom a HE6 hangját, pedig abban sem kevés a basszus, sőt, talán a legtöbb azok közül, amit hallgattam eddig, de mellette van megfelelő tere és a többi tartomány is kellemesen szól.

[ Szerkesztve ]

(#46146) kemcso válasza contaxg (#46144) üzenetére


kemcso
Ármester

Ebben egyetértenék sheratan-nal ha lehet: tényleg sok a mély bennük, mint ahogy az SE846-ban is :P
Az meg hogy a basszusgitárban mennyi mély van sztem nem releváns, merthogy nem a dobhártyádtól 1cm-re dübörög, hanem a térben :))

(#46147) #59070464 válasza kemcso (#46141) üzenetére


#59070464
törölt tag

Akinek szánom pont nem szereti a sok mélyet. Rádiózás közben nincs is túlzott jelentősége.

(#46148) contaxg válasza #16820480 (#46145) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem az emberek többségének kb. az a normális, amit Ti mélytúlsúlyosnak hívtok. Az viszont valóban gond, hogy a fülhallgatók 99%-ban egyszerűen nincsenek igazi magasak, de ez úgy látszik ez senkit nem zavar.

Az emberi agy viszont brutál tud tanulással kompenzálni és az általad hsználtól eltérő karaktert is képes lennél egy idő után normálisnak tekinteni. A hifi kereskedők abból élnek, hogy a tanulás előtti gyors reakciókra játszanak rá. "Hű micsoda változás volt!!" mondják sokan és máris nyílnak a pénztárcák.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#46149) kemcso válasza kizcar (#46140) üzenetére


kemcso
Ármester

Ebben az árkategóriában már nem lehet azt mondani, hogy megéri: picivel jobb hangért fizetsz sokkal többet. Emellett a forrásra is rá kell már költeni, különben nem sokkal fog jobban szólni, mint a mostani fülesed.

Ami a lényeg: hallgass meg minél többet, forrást is. SE846 is van a fórumon, W4R is, források közül ilyen kategóriáshoz már az AK-k, HDP-R10, stb ami kellenek...

szerk:
(#46148) contaxg dehogynem zavar! Ezért tetszik a W4R, mert abban van magas (mint ahogy a VC1000-ben is). Az utolsó mondatod meg tök igaz, nem is kell sok idő hozzá, pár nap alatt még a szar hangzást is megszokja az agy, és csak akkor tűnik fel, hogy mennyire rémes, amikor egy jót melléhallgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#46150) #16820480 válasza contaxg (#46148) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, lehet, hogy néha kellene szart is hallgatni egy ideig, hogy utána megint annyira tudja értékelni az ember a drága pénzen megvett cuccait, amit a füle arcátlanságból megszokott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.