Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) Ati1979 válasza contaxg (#46144) üzenetére


Ati1979
veterán

Erről van szó. :K

Szerintem az LCD-k mélye, fülesben pedig a 846 mélye akár lehetne referencia is, valósághűség tekintetében.
Az hogy ezt szereti-e valaki vagy nem az egy más kérdés.

Amúgy ha valaki vesz egy minőségi fejes erősítőt. (pl. sileo) az is azt fogja eredményezni, hogy megjönnek a valósághű mélyek. Minőségi hangfalaknál is ez a helyzet.

(#46140) kizcar

Meghallgatás és komoly forrás nélkül nem éri meg megvenni.

Amúgy igen szerintem. (persze ha tetszik neked a hangképe)

Az enyémet kipróbálhatod esetleg. Néha szoktam Pesten lenni.

(#46152) contaxg válasza #16820480 (#46150) üzenetére


contaxg
veterán

Végig gondolva kb. 3 saját hangszórós rendszert, 4-5 fülhallgatót és 7-8 fejhallgatót hallgatok kisebb-nagyobb rendszerességgel. A komponensek árai nagyjából 50 és 5000 dollár között mozognak. Nem szabad egyírányúnak lenned ha már arra vetemedtél, hogy tanácsokat adsz.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#46153) kemcso válasza Ati1979 (#46151) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha gonosz akarok lenni, akkor az AD2000X mit keres a portfóliódban? :P Merthogy annak a mélye köszönő viszonyban sincs az SE846 mélyeivel (legalábbis AK-ról biztosan nem)

Amúgy meg hangszórós viszonlatban ez teljesen más, ott a tér miatt másképp hangzik, mintha a kopnyacsontodat ütné a mély :P

De ami a lényeg: izlések és pofonok -> nekem sok az SE846 mélye, van akinek meg kevés az E10-é is, ebben sztem nincs általános igazság :))

(#46154) #16820480 válasza contaxg (#46152) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem igyekszem nem egyirányú lenni, bár javíts ki, ha mégis az lennék. Az, hogy egy ajánlásnál leírom a saját véleményem/ízlésem, szerintem nem kell gondot okozzon egyértelmes kérdezőnek, ez csak egy példa, hogy ilyen is van, ahogy mások is leírják, hogy szerintük hogy van. Az ajánlás általában úgy szokott hangzani, illetve azzal ér véget, hogy próbálja ki az illető.

(#46155) Ati1979 válasza kemcso (#46153) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, valóban kompromisszumos. Viszont bőr párnával (ami most is rajta van) és megfelelő erősítéssel sokkal jobb lesz. :)
Igazából nem nagyon ugrálhatok megfelelő forrás nélkül...

Ami igazán ott lenne a mélyben az egy LCD. :) Talán majd a zárt változata.

Hát valamennyire talán másképp hangzik. De a fejeseknél és a füleseknél nincs akkora hatalamas különbség ebben a tekintetben.

Igen ez is így van. :K

(#46156) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok, egy elég furcsa dolog történt. Egy Sennheiser cx300-ii-nek vagyok a tulajdonosa, 2 éve vettem, májusba járt le róla a garanciám sajnos. Tegnap még minden rendben hallgattam, semmi baja nem volt, ma felkelek, hallgatnám a zenét és a jobb oldali füles egyáltalán nem szól. Mintha teljesen megadta volna magát. nem értem mitől lehet, valami ötlet?:S

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46157) akela91 válasza bendikeee11 (#46156) üzenetére


akela91
addikt

Nem sok fülesed volt ezek szerint eddig. A legtöbb így halálozik el(mozgatásra néha újra megszólal). Ha megér neked pár ezret, akkor megjavítják neked, vannak itt akik ezzel foglalkoznak. De inkább vegyél egy normális fülest. CX300 II után váltottam (nem közvetlen) Soundmagic E10-re, és milliószor körbeveri a Sennheisert. 2 év egész jónak mondható egyébként(reális élettartam ilyen kategóriában szvsz)

(#46158) ttower


ttower
aktív tag

Sziasztok

Két kérdésem lenne:
- Otthon merre lehet kapni Bose Quietcomfort 20-at? Apple Store-ban csak az i verzió van.
- A csatlakozója mennyire univerzális? iAudio i9-el használnám és már volt problémám mikrofonos fejhallgatóval. A két csatorna különbsége volt csak hallható ha nem nyomtam meg a gombot a fejhallgatón. Megnyomás után helyreállt a rend. Nem szívesen futnék megint ebbe a problémába de nem tudom hol lehetne kipróbálni.

Válaszokat köszönöm
ttower

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#46159) Derrewyn válasza bendikeee11 (#46156) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Valószínűleg kábelszakadás, ami már korábban megtörtént, de csak most mozdult el.
Nekem is így halt meg egy fülesem pár nappal ezelőtt, egyik nap jó volt, másnap már csak félig szólt. Most meg már nem is veszi észre a telefon, hogy rádugtam.

A nomono.hu milyen gyorsan szokott reagálni megrendelésekre? Tegnap kora délután adtam fel, azóta várok visszajelzésre.

[ Szerkesztve ]

(#46160) bendess7891 válasza bendikeee11 (#46156) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Nekem is tegnap halt meg egy kb 10 éve jól szolgáló CX300-as bal oldala. Nekem a kábel szakadt meg. Próbáld végignézni alaposan átmozgatva.

(#46161) akela91 válasza Derrewyn (#46159) üzenetére


akela91
addikt

Gyorsan szokott reagálni. Írj rá: contaxg.

(#46162) bendikeee11 válasza akela91 (#46157) üzenetére


bendikeee11
tag

Nagyon sok fülesem volt már, AKG-t emiatt utáltam meg, mert 2 hónap után mindig visszavittem kábelszakadással. (kb 10 db-ot) :/ Egyébként nekem bevállt a Sennheiser mint minőség, de most ha már vennem kell valamit, utána nézek mit érdemes. Végig mozgattam mindenhol, és semmi hang. :(

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46163) contaxg válasza Derrewyn (#46159) üzenetére


contaxg
veterán

A gmail egy idióta...imád maileket szűrni. Nézzél be a spamek közé... ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#46164) akela91 válasza bendikeee11 (#46162) üzenetére


akela91
addikt

"de most ha már vennem kell valamit, utána nézek mit érdeme"

Jó helyen jársz, kérdezz az összefoglaló elolvasása után.

(#46163) contaxg És még a legjobbak közé tartozik így is... Egyébként nekem nem szűrte a nomonos leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#46165) kemcso válasza ttower (#46158) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennyi pénzért már minden bizonnyal kapsz sokkal jobb hangú fülest is, mint az a Bose... Pl Westone, Shure, Phonak... Bár ennyiért már a forrás is lényeges.
De ha ragaszkodsz ehhoz, akkor: klikk
Amúgy ha nem kell a mikrofon, akkor miért olyan fülest veszel, amin van? Összefoglalóból idézet: "Amennyiben a hangminőség elsődleges, úgy érdemes ezeket mellőzni, mert a plusz alkatrész egy újabb meghibásodási lehetőséget rejt magában és ronthat a hangminőségen."

(#46166) bendikeee11 válasza akela91 (#46164) üzenetére


bendikeee11
tag

Ha már itt vagyok, akkor kérdezek is. :P Leginkább Drum and Bass stílusú zenéket hallgatok, imádom a szép erőteljes mélyet. A magasat sem szeretem elhanyagolni, sok olyan fülessel találkoztam, ahol a magasat kevésbé lehetett hallani szépen. Valami minőségi fülhallgatót ajánljatok nekem, ami nem olyan drága, és tényleg szépen szól. Sajnos az összefoglalóban felsoroltak közül csak a Sony-t ismerem, így a többiről fogalmam sincs milyen lehet.

Szerk.: kb. 10e forintot szánnék rá erre a dologra

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46167) szentkuti11 válasza bendikeee11 (#46166) üzenetére


szentkuti11
addikt

SoundMAGIC E30, ha nem gond a fül feletti kábel.

(#46168) kemcso válasza szentkuti11 (#46167) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 az E30-ra :)

(#46169) bendikeee11 válasza szentkuti11 (#46167) üzenetére


bendikeee11
tag

Engem sajnos kifejezetten zavar az ilyen kialakítású fülhallgató. Kényelmetlennek érzem. Esetleg egy hagyományos kialakítású fülhallgatót tudnátok ajánlani? E10-et néztem az előbb, sok jót írnak róla.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46170) kemcso válasza bendikeee11 (#46169) üzenetére


kemcso
Ármester

E10-ben több a mély, ha ez nem zavar, az is ajánlott.

(#46171) akela91 válasza kemcso (#46170) üzenetére


akela91
addikt

D'n'b -hez nem hinném, hogy zavarni fogja. Főleg, hogy cx300II-ről vált... :)

(#46172) Derrewyn válasza contaxg (#46163) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Köszi, valóban ott voltak az e-mailek (a regisztrációs is), promóciók között néztem, de spam kimaradt. Bejelöltem, hogy nem spam, remélem tanul belőle. :)

(#46173) bendikeee11 válasza akela91 (#46171) üzenetére


bendikeee11
tag

Mély jöhet annyi amennyi csak lehet, de azért szépen szóljon. :DD A közeljövőben szerintem egy ilyenre fogok váltani. Beszerezni honnan tudnám a leggyorsabban ha arra kerülne sor? Ahogy látom Magyarországon nem is nagyon lehet kapni.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46174) kemcso válasza bendikeee11 (#46173) üzenetére


kemcso
Ármester

Nomono, de most épp ahogy látom nincs készleten

(#46175) ttower válasza kemcso (#46165) üzenetére


ttower
aktív tag

Tudom hogy ennyi pénzért vannak sokkal jobb hangúak is de az elsődleges választási szempont a zajcsökkentés, a hangminőség csak utána jön. Eredetileg a qc15-t néztem de inkább végül a qc20 mellett döntöttem mert repülőn mindig a hely a legnagyobb probléma.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#46176) kemcso válasza ttower (#46175) üzenetére


kemcso
Ármester

Így érthető, tudomásom szerint a Bose egész jó ebben, de azért nézz utána az adott típusnak, hogy milyen.

(#46177) bendikeee11 válasza kemcso (#46174) üzenetére


bendikeee11
tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget. Szép napot nektek! :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#46178) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megvettem a M9p-t, hát eszméletlen jól szól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46179) gab86


gab86
csendes tag

Sziasztok! 20k környékén keresek fülest mobilon hallgatnék flacet, meg némi mp3-at. Nagyrészt elektronikus zenére. Csak egyenes kábeles érdekelne, dinamikus, "hangos" fülest keresek mert a telefon egy picit halk nekem. Itthon is kapható modell kellene mert ma vagy holnap meg akarom venni utazás miatt.

(#46180) Juliuska válasza enginev3.0 (#46178) üzenetére


Juliuska
senior tag

használd egészséggel

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#46181) #16820480 válasza gab86 (#46179) üzenetére


#16820480
törölt tag

Első megközelítésben egy E30-at nézzél szerintem, az kapható Mo-on is. Egyébként pedig az összefoglalóban levők ajánlottak.

(#46182) gamegod


gamegod
senior tag

TDK Lor "Bass boost" EB900 vagy a Xiaomi Pistonja között vacilálok. Esetleg ötletek, vagy egyèb alternatívák?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#46183) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Olvastam a Logout-os tesztet a Vsonic GR07-esről és az lenne a kérdésem, hogy valóban nem a zenék "élvezetére" való, hanem inkább a hangok vizsgálatára?
Illetve mekkora előrelépés lenne a GR06-hoz képest?
Utóbbi volt már nekem.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#46184) #16820480 válasza gamegod (#46182) üzenetére


#16820480
törölt tag

Inkább a csend? ;] A Pistonról írt múltkor valaki, hogy nem valami jó, a TDK-ról meg még volt valami teszt is a Mobilarénán, ahol a hozzászólások közt eléggé lehúzták. Az ajánlottak közül nem szimpi valamelyik? Sm ES18, Vsonic VSD1, Sm E10...?

HUNNIA1920: Szerintem jóval fejlettebb a 06-nál, bár érdemes jobb forrást alá tenni, nem feltétlenül fog egy mobilról jobban szólni (vagy annyival jobban szólni). Mondjuk az utóbbi időben megjelent itt pár ember, akiknek nem jött be a hanga, így mindenképp érdemes előtte belehallgatni, de szerencsére elég sok embernek van a fórumon, így ez valószínűleg nem lesz akkora kihívás.

(#46185) HUNNIA1920 válasza #16820480 (#46184) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Fiio X3-al lenne használva, illetve csak FLAC-el, .mp3-at már nem nagyon hallgatok.. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#46186) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez inkább nőknek való nem? (ebbe a színbe) :P [link] /am. ha valaki komolyan akar venni VSD3S Black fülest az írjon rám, mert van egy fülesem a piacról - sürgős info - ;) vásárlással kapcsolatban :K /
Am. ez a fajta (VSD1 és VSD3) kiknek való pontosan , tulajdonságokat nézve ?
Én általába Disco zenét hallgatok a telefonon, de néha Dance , meg Mixeket (pl. Tunnel Trance Force meg ilyenek)
Nekem jó lehet egy ilyen VSD3S pl ? /VSD1 -et nem ismerem, akinek van mondhatna pár jót :K /

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46187) raven12 válasza HUNNIA1920 (#46183) üzenetére


raven12
senior tag

Azt a cikket mai napig nem értem... Szerintem teljesen hülyeség. És szerintem egyáltalán nem száraz a hangja, számomra nagyon is zenei, ezerszer zeneibb, mint a legtöbb 2armatúrás.

(#46188) bucsher válasza HUNNIA1920 (#46183) üzenetére


bucsher
őstag

Akinek a zene azt jelenti hogy minden zeng és dübörög annak zavaró lehet a száraz hangzása. Szerintem viszont továbbra is a GR07 a legzeneibb füles 100ezren innen.

In the pipe - five by five!

(#46189) gab86 válasza #16820480 (#46181) üzenetére


gab86
csendes tag

Az összefoglalót megnéztem de ott nagyrészt fül melletti kábelesek vannak, amit ajánlottál az is olyan.Szóval 20k-ig kéne egyeneskábeles füles elektronikus zenéhez. Thx

(#46190) bucsher válasza gab86 (#46189) üzenetére


bucsher
őstag

VSD1, E10 (lásd összefoglaló)

In the pipe - five by five!

(#46191) tothl válasza bucsher (#46188) üzenetére


tothl
addikt

Jo is volt!! Kar hogy nem csinaltak sport valtozatot belole

(#46192) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#46185) üzenetére


Ati1979
veterán

A gr06-nál szerintem is sokkal jobb.

Az x3-nál jobb forrást érdemel. Minimum egy dx50-et.

(#46193) Herczi


Herczi
senior tag

Innen bemernétek vállalni a VSD1-et?

(#46194) BigBlackDog válasza Herczi (#46193) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nem, mivel csak 1,90 $-al drágább LMUE-n. Egyáltalán nem biztos, hogy gázosabb lenne az általad linkelt oldal, csak több jó véleményt hallottam eddig LMUE-ről (végül is talán nem véletlen, hogy tőlük lehet első kézből kapni VSonic termékeket, ha jól tudom). :)

[ Szerkesztve ]

(#46195) Herczi válasza BigBlackDog (#46194) üzenetére


Herczi
senior tag

Na ez elkerülte a figyelmem, nem láttam, hogy a vsonic cuccokra ingyen posta van. Türelmesen várok már 2 hónapja egy akcióra (szarevőség forevör), de most már kezdi magát megadni a proAlphám, megtört megint a kábel a csatlakozónál, mondjuk, csak le kéne vágni aztán újraforrasztani, de nincs kedvem vele szenvedni.

(#46196) Deck válasza BigBlackDog (#46194) üzenetére


Deck
titán

+1 LMUE.

10nap alatt megkaptam :)

PS5

(#46197) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Média marktból tudnátok ajánlani egy fülhallgatót 5000-9000 között?
Főleg rock zenére kellene. Jelenleg egy Sennheiser cx175 van,kb 1 évig bírta,már csak mély hangot ad ki, nem lehet érteni semmit a zenéből.(havernak kb fél évig bírta ugyanez,hasonló problémája van neki is)
Jó lenne ha valamennyire strapabíróbb lenne, és zárt kialakítású kellene.
Kinéztem egy philips-et gubanc mentes kábele van és zárt is, de más véleménye is érdekelne. Ezen kívül Akg -t és Sony-t nézegettem.

(#46198) psyhoka


psyhoka
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék fülest hasonló zenékre:
https://www.youtube.com/watch?v=faSgsp9QoIk,
népdalok, quimby, komolyzene.
két kategóriában kéne: az egyik kb. 10ig, a másik kb. 20ig.
(2 füles) kábelvezetés nem számít. Előre is köszi a segítséget.

(#46199) ad4m1337 válasza Kreash (#46197) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Miétr ragazkodsz a MM -hoz? Drága is és szinte csak túlárazott sennheiser, akg, jays, skullcandy füleseket forgalmaznak...

(#46200) Kreash válasza ad4m1337 (#46199) üzenetére


Kreash
aktív tag

Holnap megyek arra, és lesz egy kis időm benézni.
Mit ajánlanál amúgy?
(vidéken lakok, MM en kívül csak postával megoldható)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.