Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) lesaux válasza Gizmo94 (#1883) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm az információkat, le is teszteltem az Overland 747-esét (mondjuk Corsair-festést nem tudok alá rakni, fekete marad a gép, de mindegy), és gyönyörűen megy minden, csak VC alatt egyszerűen rondák a műszerek, és ahogy mozog a gép, még ugrálnak is, mintha nem lenne anti-alias vagy ilyesmi. Nem tudom, érthető-e. Na, csináltam egy képet, kattintható:

(#1902) Gizmo94 válasza lesaux (#1901) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nincs mit, szívesen, A Corsair festést fejtsd ki bővebben, mert nem tudom mire gondolsz, hogy ez egy fajta livery vagy dekoráció? Mint pl Lufthansa livery, ilyen a Corsair festés is? Hogy nem tudod alárakni, az szerintem megoldható lesz, sejtem mi a probléma, ami orvosolható. Nálam nem ugrálnak a műszerek, bár nem a leg dekoratívabb VC , ez tény.
Ha nem jön be, tudsz keresni és tölteni alá third party panelt és akkor az lesz alatta, de én ezzel nem vergődtem, mert nekem megfelelt így is. Ugrálni nem ugrál semmi nálam, ez a hiba nem ismerős.

(#1903) Gizmo94 válasza lesaux (#1901) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kezdem vágni a "Corsair festést"

Arra a strandkorlátkék liveryre gondolsz, amelyiknél a Corsair egy felettébb ízléses :) piros felirat a kék alapon, talán Corsairfly.com, a teljes neve? Valamint a függőleges vezérsíkon egy szép piros kacsintós szmájli van, ami plusz 10% esélyt ad a tailstrike-ra, :DDD :DDD

Esetleg másikra? Mert mindet alá lehet rakni FSX-ben, csak természetesen az sem úgy megy, hogy putty, bemásolod és már meg is van.. Azt is át kell alakítani és rendesen átfirkálni az Aircraft.cfg-t. De megcsinálom neked és elküldöm, csak tudjam melyik livery az. :K

(#1904) v!ct0y válasza lesaux (#1901) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szvsz alap 747 az jobb mint ez igaz én inkább pmdg hangal használom :B

(#1905) lesaux válasza Gizmo94 (#1903) üzenetére


lesaux
veterán

Strandkorlátkék! Baszki, tényleg! :D
Amúgy valóban az, amire gondolsz. Itt van középen: http://www.projectopensky.com/downloads.php?aircraft=8ybhk9724&location=europe
Ha csinálsz vele valamit, köszi előre is.

(#1906) lesaux válasza v!ct0y (#1904) üzenetére


lesaux
veterán

Most egyelőre örülök, hogy működik, de a régi panelba úgy lehetne életet lehelni, hogy simán azzal a panel alkönyvtárral felülírom a mostanit? Mert ha .cfg-kben kell szerkeszteni, illetve megint nem lesz VC vagy műszerek, akkor el se kezdem.

(#1907) v!ct0y válasza lesaux (#1906) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na tőlem ilyeneket ne mert nekem elég volt, hogy az md-11 (ami az egyik legjobban sikerült gép fsx alá) 3x kinyírta az FSX-et :DDD

(#1908) Korcsii válasza v!ct0y (#1907) üzenetére


Korcsii
őstag

vista árnyékmásolat rulez ;) :R

(#1909) v!ct0y válasza Korcsii (#1908) üzenetére


v!ct0y
veterán

Micsoda ?:DDD
Ezt kifejthetnéd bővebben (Lehet privibe kéne :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#1910) haky


haky
senior tag

Valaki írhatna Phenom II X4 eredményt is...Hogy teljesít a Q9xxx és az I7-es mellett...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1911) andorra válasza haky (#1910) üzenetére


andorra
őstag

Tűvé tettem érte a netet.
Akinek van az dícséri, de nem tesz mellé beállítási értékeket, csak FPS-t.
Ez kb. annyit ér, minthogy ez a hangfal 100W-os. Na és?

(#1912) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1909) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem kell azt priviben, ez egészen véletlenül legális. :DDD Norton Ghostnak hívják, egy teljes copy az prendszeredről, amit ha sikeresen kinyírtad, visszaraksz oszt jóvan. :)

(#1913) haky válasza andorra (#1911) üzenetére


haky
senior tag

Köszi szépen. Na igen..FPS-eket én is tudok írni. Sőt régebben nem is tettem fel ide olyan képet amin ne lenne fraps.
Na mind1. Itt senkinek nincs Phenom II x4-ese??

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1914) Gizmo94 válasza lesaux (#1905) üzenetére


Gizmo94
veterán

Már megcsináltam, elég randa. :D dehát ha ez tecc... Mindenesetre működik, szép kék :DDD és tolom fel rapidra. Ha felment adom a linket. :K

(#1915) Gizmo94 válasza lesaux (#1905) üzenetére


Gizmo94
veterán

Íme, a csoda itt érhető el..

http://rapidshare.com/files/273942918/Corsairfly.com.rar

Majd alakítunk valamit a panelen is, van egy pár darab.. Nyugodtan szórakozhatsz vele, ha előtte lemented az eredeti panel mappát valahová. Ha elrontod és széthullik a VC , csak visszamásolod az eredetit, ennyi. Az FSX eléggé lego, lehet trükközni.

(#1916) lesaux válasza Gizmo94 (#1915) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm, otthon tudom csak megnézni.

(#1917) Gizmo94 válasza lesaux (#1916) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szívesen, hát majd nézd meg ott. :)

(#1918) andorra válasza haky (#1910) üzenetére


andorra
őstag

És te a tiedet megírnád?
Mert az is érdekes. De a customize beállításaiddal együtt természetesen.

(#1919) Gizmo94 válasza haky (#1913) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sajna nincs, ráadásul nem is ismerek olyat akinek lenne, így sajnos nem tudok segíteni..

(#1920) lesaux válasza Gizmo94 (#1917) üzenetére


lesaux
veterán

Működik, istenkirály, köszi, csak rádiós panelem nincs, de az mintha az eredetiben sem lett volna, majd megnézem, ha kilátok a fejemből.
Amúgy a Corsair azért volt fontos, mert a kedvenc szigetemre repül, St. Maartenra. (Érdemes ráguglizni.) Meg mert 747-es, ebből fakadóan szép. Amúgy a legsűrűbben székezett gép, 582 embert visz Párizsból a Holland Antillákra.
Két kép az FSX-ből meg a való életből az Airlinersről.

igazából


igazából

[ Szerkesztve ]

(#1921) cintula187 válasza lesaux (#1920) üzenetére


cintula187
addikt

Ez tényleg nagyon szép. Milyen scenery addon van st. martinhoz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1922) haky válasza cintula187 (#1921) üzenetére


haky
senior tag

Ezt akartam én is kérdezni...Melyik???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1923) lesaux


lesaux
veterán

Ööö, hát nem tudom, a neten találtam. Egybe van gyúrva St. Maarten, St. Barths meg Saba, úgy érdemes rákeresni. Meg is van, FlyTampa a kiadója.

(#1924) haky


haky
senior tag

Vaternak FSX-ezni akarok összerakni egy gépet. Szerintetek Phenom II X4 legyen. Vagy a jó öreg E8500 (bajszát megrángatva). A két konfig kb ua-ból jönne ki. Az E8500-el semmi bajom FSX alatt sem. De nem tudom a Phenom II X4 mit tudna. Ezért kérdezgettem feljebb is.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1925) andorra válasza haky (#1924) üzenetére


andorra
őstag

Na igen ez az, kérdezni, vagy kérdezgetni, vajon melyik hatásosabb?
Vagy csak spekulációkra vagy kíváncsi?
Tapasztalata ugyanis itt senkinek sincs.
Én biztos, hogy a Phenom II-től várnék elvileg jobb eredményt,persze azt is ugyanúgy húzva, viszont más meg esetleg nem. Kinek hinnél?

Ja, és ha választani lehet, az ATI ilyenkor persze kiesik! (Lásd a teszteredményt amit lejjebb idézetem.)

[ Szerkesztve ]

(#1926) andorra


andorra
őstag

+ 1Giga Video RAM is kívánatos !

(#1927) andorra


andorra
őstag

http://www.sim-outhouse.com/sohforums/showthread.php?t=8298
http://sim-outhouse.com/sohforums/showthread.php?t=8446

...... ez a színvonal megy mindenütt......

(#1928) v!ct0y válasza lesaux (#1920) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez azért brutál [link]

(#1929) andorra válasza v!ct0y (#1928) üzenetére


andorra
őstag

Real Enviroment X 10 ?

(#1930) v!ct0y válasza andorra (#1929) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem ez már a 11. :DDD

(#1931) haky válasza andorra (#1925) üzenetére


haky
senior tag

Na igen! Viszont a 4890-esem nem cserélném le nvidia-ra. Volt a gépemben 8800GTS 512MB G92+Q6600 3.2 Ghz-en és sokkal sokkal gyengébben szerepelt mint a mostani E8500 3.8Ghz+4890 1GB páros

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1932) AirBooms válasza haky (#1931) üzenetére


AirBooms
addikt

Annak ellenére, hogy jelenleg nekem is 4890-em van, nem azért jobb a jelenlegi VGA-d, a 8800 GTS-től mert 4890, hanem mert 1 GB memóriája van. FS-hez elég egy közepes VGA is, csak legyen rajta legalább 768 MB ram. Amúgy az ATI-kat valamivel könnyebb szebb képre bírni FS2004 alatt, ez már FSX-nél lehet, hogy nem így van.

(#1933) atesz999


atesz999
tag

Üdv!
Nem tudja valalaki,hogy Windows 7 alatt hogy lehet elérni az FSX-ben,hogy normálisan működjön a Vsync? Vagy ez senkinek nem probléma? :) Vagy senkit nem zavar a szétcsúszó kép?

(#1934) fatal`


fatal`
titán

Még korábban kipróbáltam a játékot és tetszik is, de ez inkább bohóckodás mint sem repülés. Nincs valami leírás a neten, hogy hogy kell navigálni? Leraktam egy Boeinget Bécsben GPS-sel, de hát na :DDD

(#1935) andorra válasza atesz999 (#1933) üzenetére


andorra
őstag

1707

Fsx.cfg-ben:

[DISPLAY]
ForceFullScreenVSync, default is TRUE
ForceVSync, default is FALSE

Még jó, hogy ide beraktak egy keresőt, ami még ráadásul működik is. Nem minden fórumban ilyen egyszerű!

(#1936) andorra válasza haky (#1931) üzenetére


andorra
őstag

A VGA teszt és a máshol olvasottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy nem a videokártya miatt volt gyengébb az eredményed, hanem a processzor miatt.

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-charts-q3-2008/Microsoft-Flight-Simulator-X-SP2,783.html

Egyúttal AirBooms-nak kötelező anyag, félrevezető spekulációk helyett.

(#1937) andorra válasza fatal` (#1934) üzenetére


andorra
őstag

http://fs2004faq.uw.hu/

Ezen belül válaszd a segédleteket!

(#1938) fatal` válasza andorra (#1937) üzenetére


fatal`
titán

Köszi!

(#1939) AirBooms válasza andorra (#1936) üzenetére


AirBooms
addikt

Ne haragudj, de nem értem az összefüggést az állításom és az általad belinkelt "teszt" között. A VGA-n lévő memória amúgy sem elsősorban az FPS-ért felelős, hanem az elérhető felbontásért. Ráadásul jó régi a teszt, úgy kb. két éves VGA-k a legfrissebbek benne. Amúgy a Tom'shardware tesztjeire egyre kevésbé adnak jobb körökben.
Továbbra is állítom (elsősorban FS2004-re): ha sok kiegészíőt használ az ember, hagy felbontáson, nagyfelbontású textúrákkal, akkor sokat számít a sok fedélzeti memória a VGA-n, a GPU számítási teljesítménye kevésbé (elég egy közepes is - persze jobb az erősebb). A proci mindenek felett. Abban igazad van, hogy egy jól meghúzott Wolfdale többet ár az FS-nek mint egy jóval alacsonyabb órajelú Q6600.

(#1940) andorra válasza AirBooms (#1939) üzenetére


andorra
őstag

Nem haragszom, miért is kellene?
A memória nem az FPS-ért felelős (nem állítottam ilyet), hanem a texturák akadálymentes utántöltéséért.
Tehát amikor azt mondom, hogy 1 Giga video memória ajánlatos, akkor nem FPS-ről hanem az FSX-ről beszélek. (Hasonló a helyzet a Raptor wincseszterrel is.)

Természetesen mindíg hozhatsz általad megbízhatónak tartott, ráadásul friss teszteredményeket ide bármikor, nagyon szívesen megnézzük!
Ez a teszt az általam sok más, főleg angol nyelvű fórumokon olvasott tapasztalatokkal teljesen egybevág.
Ezek szerint az élen végzett kártyák ma is az élen vannak, hiába jönnek ki sokkal nagyobb tudású grafikus kártyák azok rosszabbul teljesítenek az FSX szempontjából mint ezek., de jó esetben is legfeljebb hasonlóan.
Tehát a teszt egyáltalán nem avult el.

(#1941) AirBooms válasza andorra (#1940) üzenetére


AirBooms
addikt

Én ugyanezt mondom: sok-sok memória legyen a VGA-n. Hol a kettőnk állítása között az eltérés? :B

(#1942) andorra válasza AirBooms (#1941) üzenetére


andorra
őstag

A közepes tudású grafikus kártyák nem ajánlottak az FSX-hez, ebben van az eltérés.

(#1943) v!ct0y válasza andorra (#1942) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na beszereztem egy Q9550 est:)
Hatalmas javulás tapasztalható bár azért néha így is szaggat de inkább maxon szaggason mint minimum grafon :DDD Egyenlőre még tuning nincs de majd hamarosan ráállok a témára:)

(#1944) fatal` válasza v!ct0y (#1943) üzenetére


fatal`
titán

Ezekszerint kihasználja a 4 magot? Mert én sok helyen olvastam, hogy csak 2 magig skálázódik a játék.

(#1945) v!ct0y válasza fatal` (#1944) üzenetére


v!ct0y
veterán

Teljesen egyiket se sajna. Viszont töltés közbe mind a 4 pörög 100 on... :U

(#1946) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1945) üzenetére


Gizmo94
veterán

Téves... Utána is, ha beleírod az fsx.cfg-be, hogy használja mind a négyet.

(#1947) Gizmo94 válasza lesaux (#1920) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szívesen. A sceneryd nagyon ütős. Nekem is megvan a Flytampa St. Maarten, de valahogy nem ilyen.. Sőt, valahogy egyáltalán nem ilyen. :) Tuti,hogy Flytampa ez?? Amúgy rádiós paneled is lesz, nem nagy ügy, ez egy bug, (thx Overland) de már sikeresen javítottam.

(#1948) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1946) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor ezt most kifejthetnéd bővebben is :)

(#1949) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1948) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát pl. írd be ezt az fsx.cfg-be aztán okézd le. :)

[JOBSCHEDULER]
AffinityMask=15

(#1950) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#1949) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vagy ezt is lehet, mindegy.

[JOBSCHEDULER]
AffinityMask=n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.