Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) andorra válasza Nemesys (#1850) üzenetére


andorra
őstag

Szia!
Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel az aláírással bárhol komolyan vesznek.
Azt alapvetően arra találták ki, hogy információkat lehessen közölni a használt konfigurációról. Nem kötelező használni.

[ Szerkesztve ]

(#1852) v!ct0y válasza andorra (#1851) üzenetére


v!ct0y
veterán

Azt pont, hogy nem arra van sztem.
A cuccok na oda kell az, hog milyen géped van
De most mi köze van az aláírásnak az FSX hez ? :U

(#1853) andorra válasza v!ct0y (#1852) üzenetére


andorra
őstag

Hát, nálad se sok :-)

(#1854) andorra


andorra
őstag

A 9600Gt 1GB jó választás volt az FSX-hez. És a tiétek?

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-charts-q3-2008/Microsoft-Flight-Simulator-X-SP2,783.html

(#1855) Gizmo94 válasza andorra (#1849) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mi van, átmentél FSX promóciós ügynökbe? :DDD Elég jól kampányolsz mellette, pedig tényleg egy optimalizálatlan elcseszett szar az egész. Jól nyakonverdesném a fejlesztőket, habár állítólag ki is rúgták mindet. Ennek ellenére én is azt tolom , igen.

Az általad mellékelt videokártya tesztek szerint az enyém a harmadik helyen van, tehát remek választás volt.
Budapest és Heathrow sceneryk szerint, ahol viszont szégyenletes fps értékeket produkál, már nem annyira.
Most próbáltam ki egy szintén XFX GT285-tel, szinte semmi különbség nem volt, maximum a villanyóra esett le tíz perccel hamarabb.....
Arra jutottam,hogy építsen a rák gépet az FSX-nek,úgysem lehet, csak ha rámrogy valami pénzintézet. Tehát játszom így ahogy tudom.

Ja, nekem is gány aláírásom van.. :K :DDD :DDD :DDD

(#1856) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1855) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ki kéne próbálni egy olyan masinával mint ami rá van írva minimum konfignak.
Néznék nagyot ha egyátlán megmozdulna:DDD

proci 1GHZ, Memória 256 xp-nél vista-nál 512 MB, Vidikari 32 MB

(#1857) andorra válasza Gizmo94 (#1855) üzenetére


andorra
őstag

Igen, így gyűjtök I7-re :-)

Én is szeretnék ennél jobb flight simulátort, de egyelőre hiába, nincs jobb. Inkább megküzdök a nehézségekkel, minthogy visszalépjek egy gyengébb grafikájú rendszerhez.

(#1858) Korcsii válasza v!ct0y (#1856) üzenetére


Korcsii
őstag

elindulni elindulna ;)
a demo-t próbáltam egy hangyányit erősebb gépen... szaggatott (állt) mint állat, de elindult... irányítani persze már nem lehetett, mert olyan 1 fps-nél valahogy nem érzi az ember, hogy mi is történik körülötte :DDD

jah, és csatlakozok a reklámozós aláírásokhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#1859) v!ct0y válasza Korcsii (#1858) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor nem kamuztak :B

(#1860) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1859) üzenetére


Gizmo94
veterán

Na jó, ha megmozdul és ugrik egy framet fél perc alatt vagy diázik, az azért nem az, mintha játszol vele... :DDD

(#1861) andorra válasza Nemesys (#1850) üzenetére


andorra
őstag

Nos, mielőtt még a befőtt elrakná a nagymamát, meg fog jelenni egy új Flight Simulátor, de már nem a Microsofttól. A részleteket még titok övezi.

(#1862) lesaux


lesaux
veterán

Project Open Sky alapú repülője van valakinek? Mármint olyan, ami működik, van panel, látszanak a műszerek, és lehet virtual cockpit nézetre váltani.

(#1863) Gizmo94 válasza lesaux (#1862) üzenetére


Gizmo94
veterán

Van egy,vagy talán kettő nekem ami normálisan megy fsx alatt. A legnehezebben átpakolható gépek.....

(#1864) lesaux válasza Gizmo94 (#1863) üzenetére


lesaux
veterán

Az jó. És nincs valami bevált módszered, pontosan mit hogy kell feltelepíteni és másolgatni? Napok óta szívok vele, a saját fórumán olvasom a how-to-kat, a tuti megoldásként rögzített sticky postokat, panel.cfg-ket szerkesztek stb., de nem megy, ráadásul úgy, hogy nem tartom magam különösen hülyének a számítógépekhez, vagy legalábbis eddig nem tartottam.

(#1865) Nemesys


Nemesys
tag

Arra kíváncsi leszek. Mert a másik "konkurens" szimulátor, nem tudom, hogy hívják de asszem az X-Plane... egyáltalán nem jön be pedig úgy tudom, hogy annak is elég nagy tábora van... Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz... Gondolom kiadás környéke sincs körvonalazva...

Nem tudom, hogy mire értetted, hogy nem vesznek komolyan. Ha a tárolással kapcsolatban akkor lehet benne valami. Ha a konfig miatt akkor azért nincs kiírva mert kiröhögnének, meg amúgy is... minek kiírni? Ha olyan téma van, hogy muszáj megosztanom akkor leírom vagy ha kérdezik. De ha gondolod kirakom a cuccok rész alá és mosolyoghatsz :DDD

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#1866) Gizmo94 válasza lesaux (#1864) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát, bevált módszer nincs, egyszerűen addig görcsölök vele, amíg jó nem lesz. Vagy nem lesz jó és akkor kivágom. :) Melyikkel szívsz konkrétan és milyen hibával küzdesz?
Nem kell ahhoz hülyének lenni, a Posky gépeket nehéz átrakni. Overland gépek nem tetszenek? Szerintem igényesek és azokat kicsit könnyebb.

(#1867) Gizmo94 válasza Nemesys (#1865) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem a befőttes nagyi szúrta a szemét. :D De miért vetted le? Ha neked bejön, hagyd fent. Nincs azzal semmi baj.

(#1868) Nemesys válasza Gizmo94 (#1867) üzenetére


Nemesys
tag

Nem tudom már rég fent volt. majd keresek újat! :DDD

[ Szerkesztve ]

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#1869) lesaux válasza Gizmo94 (#1866) üzenetére


lesaux
veterán

Melyikkel szívsz konkrétan és milyen hibával küzdesz?
Cargolux és JAL 747-est próbáltam, illetve gyári Boeing-festésű 777-est, de a legkülönfélébb hibákat produkálja. Már 2D-ben sincsenek műszerek, 777-esben ezenfelül nincs hang és virtual cockpit. Aztán letöröltem mindet. Holnap megpróbálok egyre fókuszálni, aztán leírom, mi nem megy. (De a sejtésem az, hogy a műszerek nem lesznek láthatók.)

[ Szerkesztve ]

(#1870) Bundee69 válasza lesaux (#1869) üzenetére


Bundee69
tag

Olyan hibám már nekem is volt - egy Project Opensky 747-es géppel - , hogy a műszerek nem mutattak semmit. Ha jól emlékszem akkor felraktam az fsuipc-t és utána minden rendbe jött

(#1871) Korcsii válasza Nemesys (#1865) üzenetére


Korcsii
őstag

állítólag az aerosoft is gondolkozik/dolgozik egy komplett szimulátoron...

(#1872) andorra válasza Korcsii (#1871) üzenetére


andorra
őstag

Is? Még ki más?

(#1873) Acor válasza AirBooms (#1824) üzenetére


Acor
aktív tag

Sziasztok ismét!
Úgy látom pörög a fórum és már két oldal eltelt az irásom után:)
Ennek örülök, mert legalább vagyunk egy páran akik szeretnek repülni:)
Az adataimnál látjátok 4Ghz-n megy vagy volt 4,2 megy az I7! És nem egy gagyi alaplap van alatta vízhűtéssel. :K
Sajnos nincs kiegészítő még fent FEX és REX meg van nemsokára felteszem csak új install volt a gépemen nemrégiben és most windows 7 béta van rajta.

Szóval némi megalkuvással azaz nincs minden maxon tökéletesen élvezhető nálam az FSX. Heathrow és Budapest scenery(aerosoft) ennél "gyengébb" beállításnál megy felszállásnál 20-30 frame között néha megüti a 40-et is attól függ mennyi épület van a háttérben.. De mindenhol máshol 50-200 van fps!
Érdekes hogy az MD11 lelassíta talán nem megfelelő a patch hozzá.

Sokat babrálok vele hogyan lehetne a legszebb képet össze rakni, csak sajnos kevés az időm....
Esetleg a héten leírom mi nálam az optimális ami kb egyezik egy barátom által optimalizál beállításhoz.
FS9-el nekem az a bajom, hogy sokat kell installálni :( és náalm sokszor van oprendszer csere, mert azzal is kisérletezek..

Vinyó sebesség szerintem semmit nem számít. Mondjuk még nem volt SSd, de csak akkor lesz ha 10e alatt lesz az ára :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1874) Gizmo94 válasza lesaux (#1869) üzenetére


Gizmo94
veterán

Annyit tudok segíteni, hogy ami nekem van Posky gép az a Boeing 777-200 United Airlines és Varig liveryvel. Valamint van Boeing 737-800 Air Berlin liveryvel winglet és no winglet kivitel. Ezek működnek már hibátlanul, valamint van egy félkész Airbus projekt ami még botladozik. :) Sajnos éktelen sok szívás megcsinálni, mert xml gauges berakásától kezdve a sound és gau. fájlok másolásáig a megfelelő mappákba ,mindent meg kell csinálni. Ki kell kísérletezni a contact pointot is, hogy ne süllyedjen bele a gép a futópályába, mert az FS9 negatív számokat használ, amit az FSX nem szeret.
Ha ez a két gép elég neked egyelőre Project Opensky-zni. :) Akkor szólj és felrakom őket rapidra. Igyekszem minél egyszerűbben majd, kiszedem nálam kompletten az Airplanesből, de még így is másolgatnod kell majd, kondenzcsíkot, mert az sem lesz.:D meg sound és gauges fájlokat. Az PSUIPC-t feltenni nagyon-nagyon kevés...
Jól belenyúltál, mert az egyik legnehezebbet választottad. Ennél görényebb már csak az Ariane, ami ráadásul még tökéletlen is, hiába drága.. :)

(#1875) Gizmo94 válasza Acor (#1873) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem rakd fel a REX-t és próbáld újra megnézni. Ugyanis érdekes módon amikor én felraktam XP és Win7 alatt egyaránt a REX-t, nemhogy visszafogta volna, hanem javított az fps-en... Nem is keveset.. Ki érti ezt?
Mondjuk én Win7-ből 64 bit RTM-et használok,de az RC-n is ugyanez volt a helyzet.
Amiket ide linkeltem képeket, mind 32 bit XP alatt készültek, mert ott szeretném elsősorban optimalizálni.

(#1876) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Őszintén szólva, szerintem ennyi kínlódást egyébként nem ér meg a Posky, az Overland gépek számomra jobbak. Nem vagyok elájulva tőle annyira, kicsit nekem " műanyag" hatást kelt.
Mielőtt szenvednék a ki és összepakolásával, nézd meg,hogy kell-e.
A műszerek működnek, mindene működik, repülhető símán, de a virtual cockpit nézetekből is ez az egy ami használható, a copilot nézet nem megy és többi VC nézet ha megfeszülsz is az üléseket mutatja és hasonló érdekes húzások.

(#1877) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#1876) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ja, arra, hogy egyféle panelből összehozod third party panel nélkül, túlzottan sok esélyt nem látok, mert Poskyék 2D- panelt nem mellékelnek, alapból a VC-juk meg nem megy. :)
Ha mégis sikerülne egységesebb kinézetet produkáló megoldást találnod, akkor szívesen veszem, ha megosztod velem a módszert, mert én ettől besokalltam. :)

Nahh, velem van tele a topik, asszem fékezek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1878) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1876) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez most akkor overland ??
Lehet én is beruházok egy ilyenre ;]

És itt az új szimulator

(#1879) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1878) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez nem Overland, ez Project Opensky csoda. Mindjárt felküzdök a levegőbe egy Overland terméket és összehasonlíthatóvá válik az iménti légijárművel. :DDD

(#1880) lesaux


lesaux
veterán

Leszedtem a Corsairfly 747-esét.
1. Azzal kezdődik, hogy hanyatt esik a kifutópályán. :)
2. Aztán van egy lyuk a tetején, amivel láthatóvá válik a betoncsík, illetve felszállás után a táj.
3. Az orrfutója keresztbe áll.
4. Nincs virtual cockpit.

Ezek az overlandes cuccok ingyenesek? Honnan lehet leszedni párat? A google sajnos nem volt a barátom. Bár az se baj, ha a poskys cuccokat rendbe tudjuk tenni.

(#1881) v!ct0y válasza lesaux (#1880) üzenetére


v!ct0y
veterán

van ingyenes cucc is ?

(#1882) Gizmo94 válasza lesaux (#1880) üzenetére


Gizmo94
veterán

Na pont ezek a szokásos FS9 - FSX nem kompatibilitási tünetek. Erről a pontról még igen sokat kell szerkeszteni az Aircraft és Panel.cfg-ken, meg pakolászni a képfájlokat a panel mappába...

Overland ingyenes? Nem, ez nem jellemző rá, csúnyán payware.. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1883) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Overland 777:

(#1884) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1883) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szvsz a fenti az jobb :U vc ben

(#1885) lesaux válasza v!ct0y (#1881) üzenetére


lesaux
veterán

Ezt most mire írod? Én is csak kérdeztem, hogy az Overland ingyenes-e, de ezek szerint kevésbé.
Vagy a Poskyra értetted? Tőlem nem kért bankkártyaszámot, cserébe viszont nem is működik. :)
http://www.projectopensky.com/downloads-index.php

(#1886) lesaux válasza Gizmo94 (#1882) üzenetére


lesaux
veterán

Oké, köszönöm, akkor a Corsair is megy a levesbe.

(#1887) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1884) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kissé kidolgozottabb a Posky VC, az tény, de maga a gép pedig az Overland szebb. A 2D-s panelje meg egyforma a kettőnek, vagy szebb az Overlandé. Nem tudok róla képet rakni, mert amint nézem, egyelőre elfogyott a PH által biztosított keretem. :DDD :DD :))

(#1888) Gizmo94


Gizmo94
veterán

(#1478) alatt van Overland 747-ről pár kép. Anno azt írtam Victoy kérdésére,hogy PMDG, de téves, az egy Overland. ;)

(#1889) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ez a gép se rossz sztem és nem kell ide oda másolgatni se!
Wilco E-Jets Series

(#1890) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1889) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát jól néz ki itt a képen, de én a Wilco gépekkel nem voltam szerencsés.. :DDD

Lesaux, még egy dolog eszembejutott. Nem lehet,hogy ez is hiányzik?

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcr70

Töltsd le és az msvcr70.dll-t dobd be az FSX gyökérkönyvtárba. Semmiképpen sem árthat.

[ Szerkesztve ]

(#1891) Nemesys válasza v!ct0y (#1878) üzenetére


Nemesys
tag

Tetszik, jópofa, nézegettem a videókat, van egy fizikai bemutató videó. Nekem nagyon bejön [link] de ez most csak ezzel a géppel fog foglalkozni?

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#1892) Korcsii válasza andorra (#1872) üzenetére


Korcsii
őstag

pl az x-plane :)

(#1893) v!ct0y válasza Nemesys (#1891) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igen ez csak első vh-s lesz

(#1894) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1893) üzenetére


Gizmo94
veterán

Az nem kell, nincs benne Jet. :DDD

(#1895) Falconer válasza Nemesys (#1891) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ez nem egy flight simulator, ez egy első VHs harci sim, olyasmi kategória, mint az IL2 széria. Lesznek bizonyos területek, mondjuk európa részei, aztán meg háborús küldetések légiharccal. Szóval semmi köze az FS-hez.

Az Aerosoft dolgozik a következő flight simen ami minket itt érdekelhet, a fórumán meg lehet nézni az ötleteket, és írni is lehet nekik, hogy mit szeretnél látni benne.

(#1896) frame>24 válasza v!ct0y (#1893) üzenetére


frame>24
addikt

Amúgy már frankón kijött a cucc, csak nem itthon:
hómpédzs

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1897) Gizmo94 válasza frame>24 (#1896) üzenetére


Gizmo94
veterán

Itthonról is letöltheted, ha szükséged van rá és egy kicsit keresgeted... ;)

(#1898) v!ct0y válasza Falconer (#1895) üzenetére


v!ct0y
veterán

De az Aerosoftnak köze van hozzá!
Én hamarosan meg is veszem ;]

[ Szerkesztve ]

(#1899) Nemesys


Nemesys
tag

Hát most még megpróbálni se próbálom meg leszedni... Videokártya sincs a gépbe... :DDD

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#1900) frame>24 válasza Gizmo94 (#1897) üzenetére


frame>24
addikt

erre hamarosan sor fog kerülni ;)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.