Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) MrPetya19 válasza Korcsii (#12000) üzenetére


MrPetya19
addikt

Valami nem okés a directx9-eddel. Más game megy? Valami újabb?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12002) ha1265 válasza Korcsii (#12000) üzenetére


ha1265
tag

Nekem is volt hasonló jellegű, nem tudom pontosan ugyanez-e. Nálam az instabil CPU/VGA tuning volt a hiba forrása, noha fsx-en kívül minden más tökéletesen futott. Addig emelgettem a feszt amíg nem volt már ilyen problémám, de mégegyszer mondom, csak tippeltem, hogy a tuning a baj, mert tényleg sehol máshol nem mutatkozott instabilitás. De lehet, hogy a kevés VRAM-mal is összefüggésben van.

(#12003) ha1265


ha1265
tag

Felraktam én is az új LHBP-t, gyönyörű. Én az aerosoft várossal együtt használom, egész jól működnek együtt pár apróságot leszámítva, ami normál repülésnél a cockpitból nem észrevehető. Délen az M0-s el van csúszva egy picit, illetve a gyorsforgalmi mellett, talán az Szemeretelep, nincsenek épületek és fák, csak a fotó van a talajon. De ez nem észrevehető, és ennyit megér, hogy megmaradjon a város. Az FPS viszont az egekben van :D

(#12004) Đusty válasza ha1265 (#12003) üzenetére


Đusty
addikt

És ezt, hogy csináltad? Aerosoft előző le, utána lhsimes lhbp fel, majd újra az előző, vagy egyszerűen rányomtad az lhsim-et a fenn lévő aerosoftosra?
Mert a város azért nekem is hiányozna hiába szép Ferihegy.

(#12005) Korcsii válasza Đusty (#12004) üzenetére


Korcsii
őstag

Megy együtt a kettő, a fórumukon leírják, hogy mit kell, elvégezni előtte. Ha jól rémlik egy .bgl-t kell törölni, bár ment nélküle is.

[ Szerkesztve ]

(#12006) Jorus válasza Cypresss (#11999) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egészen újszerű, mondhatni egy új dimenzió nyílt általa a szimulátorozásban. :) A CH Yoke-on ugye elég hülye helyen van a gázkar, ami főleg approach közben zavaró, amikor egy neccesebb szituban jobb kézzel vadul fűrészelsz a gázkarral, miközben ballal próbálod pályavonalon tartani a gépet, de a kormány folyton beleütközik a kezedbe. :) Ellenben most már nagyon kényelmes és életszerű a fenti szituáció is. Plusz a bal szélső karra tettem a spoilert, ami megint csak gusztusosan életszerű, a jobb szélsőre a flapst, ami extra életszerű, ahogy átnyúlsz a gázkarokon, check speed flaps 10, és pakolod neki 10 fokra. :) Ja, ide oldalra tettem hajlékony műanyag pálcikákból határolókat, így még kattan is és meg is akad az egyes fékszárnyállásoknál. Ja, és ugye a thrust reverser is a gázkarokon van értelemszerűen, így nem fordulhat elő olyan csúfság, hogy a gázkar nincs teljesen alapon, amikor ráhúznám a sugárfordítót. :D
Majd délután készítek a képet a "cockpit"-ról.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12007) ha1265 válasza Đusty (#12004) üzenetére


ha1265
tag

Telepítés előtt scenery libraryból kivettem az airportot, város maradt, fel az LHSIM és megy. Bgl-eket nem törölgettem de utánanézek akkor, ha lehet velük javítani a kompatibilitást.

(#12008) Korcsii válasza ha1265 (#12007) üzenetére


Korcsii
őstag

bpmesh.bgl-t kell elvileg törölni a City mappájából. Ha jól rémlik, kisebb domborzati hibákat okoz, ha bent marad.

(#12009) Đusty válasza ha1265 (#12007) üzenetére


Đusty
addikt

Köszönöm nektek, kipróbálom.

(#12010) Jorus


Jorus
nagyúr

Szobai kiépítés. :) Semmi extra, de megteszi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12011) MrPetya19 válasza Jorus (#12010) üzenetére


MrPetya19
addikt

Not bad.
Az a magas izé az asztal jobb oldalán a szgház?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12012) Jorus válasza MrPetya19 (#12011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! Igen, Chieftec Bravo.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12013) macy válasza Jorus (#12012) üzenetére


macy
addikt

Bazz, ebben még 3 napi hideg élelem is elfér egy hétvégi lan partihoz :D

(#12014) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

5 percenként leáll a flight simulator x... :W Miért?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#12015) 800.henrik válasza 800.henrik (#12014) üzenetére


800.henrik
senior tag

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#12016) Korcsii válasza 800.henrik (#12015) üzenetére


Korcsii
őstag

(#12017) 800.henrik válasza Korcsii (#12016) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#12018) 800.henrik válasza 800.henrik (#12017) üzenetére


800.henrik
senior tag

Most hol vagyok? :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#12019) Korcsii


Korcsii
őstag

A mai napon hivatalosan is megkezdi pilótáinak toborzását a Sólyom Hungarian Airways Virtual. Elsődleges cél a valódi légitársaság működésének szimulálása, és a virtuális magyar légtér benépesítése.

Természetesen a valódi légitársaság indulásáig még hátra van némi idő, de ez lehetőséget ad felkészülni az indulásra, illetve ez idő alatt különböző online eseményeken is részt vehetnek majd a pilóták.

Minden érdeklődőt szívesen fogad a Sólyom Hungarian Airways Virtual.

(#12020) uRSul


uRSul
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Gondolkodom egy videokártya cserén, mert a felhőkkel eléggé meggyűlik a baja a Radeon HD5830-nak.
Milyen kártyát javasolnátok? Sajnos a mozgástér nem túl nagy, egy GTX570-es szintig tudok most árban elmenni, viszont nem tudom, hogy arra meg érdemes-e váltani?
Esetleg a felhőkre van valamilyen megoldás, ami a(z ezen) Radeon képességeit is figyelembe véve jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#12021) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az Aerosoft my traffic 2013 ban látom van ATC sound update. De különbséget nem hallok a beszédben eddig. kell még valamit állítanom hogy ezt használja az fsx?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12022) RCH663 válasza uRSul (#12020) üzenetére


RCH663
aktív tag

Elméletileg bőven elég, még sok is.

(#12023) Korcsii


Korcsii
őstag

LHS_LHBP kompatibilis lett a GSX. Aki használja, frissítse.

(#12024) Korcsii válasza Korcsii (#12023) üzenetére


Korcsii
őstag

És az AXE 1.15 is kijött, elég sok javítással.

(#12025) Cypresss válasza Jorus (#12006) üzenetére


Cypresss
senior tag

A CH Yoke-on ugye elég hülye helyen van a gázkar, ami főleg approach közben zavaró, amikor egy neccesebb szituban jobb kézzel vadul fűrészelsz a gázkarral, miközben ballal próbálod pályavonalon tartani a gépet, de a kormány folyton beleütközik a kezedbe.

Átérzem a problémát, ugyanezzel szenvedek én is.

Ja, ide oldalra tettem hajlékony műanyag pálcikákból határolókat, így még kattan is és meg is akad az egyes fékszárnyállásoknál.

Erről tudnál egy közeli képet posztolni?

A cockpit pedig nagyon szuper, viszont kicsinek tartom a monitort. :DD

(#12020) uRSul:A GTX szerintem tök jó választás, bár nem tudom milyen procival akarod használni?

(#12024) Korcsii: lesz nyilvános link is, vagy jelentkezzek be? Az Aerosoft oldalán semmit nem találni még erről.

Ja igen, küldöm sok szeretettel:

(livery has fully accurate and verified airline options configuration included) :K

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12026) Korcsii válasza Cypresss (#12025) üzenetére


Korcsii
őstag

Korábban linkeltem, hogy mik lesznek benne. Support-ból elérhető a letöltés.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12027) Cypresss


Cypresss
senior tag

Akciós Orbx repterek gombokért:

- Orbx - FTX: EU EGHA Compton Abbas Airfield - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2411

- Orbx - FTX: EU EGHP Popham Airfield - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2405

- Orbx - FTX: EU EGHR Chichester/Goodwood Airport - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2245

- Orbx - FTX: EU EGKA Shoreham Airport - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2310

- Orbx - FTX: EU EGSG Stapleford Airfield - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2302

- Orbx - FTX: EU EGTH Shuttleworth (Old Warden) Aerodrome - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2374

- Orbx - FTX: EU EGTR Elstree Airfield - $14.95
http://www.flightsimstore.com/product_info.php?products_id=2406

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12028) ha1265 válasza uRSul (#12020) üzenetére


ha1265
tag

Nem tudom mennyiért adnak 570-et, nemigazán találtam árat hozzá, de 50 körül már 660 Ti -t kapni.

(#12029) wd.taz válasza ha1265 (#12028) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

A 660Ti csak 192 Bit-es sávszéllel bír, én ezért vettem mást. Az 570-ek 256-320 Bit-ek, a memória mennyiségétől függően.
Szvsz. a GTX-570 jó alternatíva lehet.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12030) uRSul válasza wd.taz (#12029) üzenetére


uRSul
tag

Én is sávszélesség miatt (és ezen leírás alapján: [link]) nézegettem az 570-et, meg hogy 38-45e Ft körül hozzá lehet jutni, igaz nem újonnan.
Tesztek alapján általánosságban nem sokkal gyorsabb, mint az enyém (de legalább többet fogyaszt) viszont ebben a kategóriában még lehet, hogy az NVidia jobban dolgozik FSX alatt (főleg a felhők a kérdéses), az újabb Radeonok már jól teljesítenek, csak azoknak az ára elég magas.
Ja, i7 2600 mellé nézném.

Viszont így eladó lesz egy HD5830-as! :)

[ Szerkesztve ]

(#12031) cintula187


cintula187
addikt

REX Essentialsben major thunderstormra állítva az időjárást a REX ben miért nem esik az eső? Gray and rainy nél sem. FSX weather optionsban ne is állitsak akkor időjárást?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12032) Geryson válasza cintula187 (#12031) üzenetére


Geryson
addikt

Mi az, hogy "REX Essentialsben major thunderstormra állítva az időjárást", hol állítod ezt be?

A kérdés második felére vonatkozóan természetesen nem szabad az FSX-ben is állítani időjárást. Vagy a REX generálja, vagy az FSX, a kettő együtt nem megy. Annyit lehet ugye, hogy a REX-ben installálsz egy textúra packot és akkor (elvileg) az FSX-nek ezt kell használnia.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12033) cintula187 válasza Geryson (#12032) üzenetére


cintula187
addikt

Bocs ugy értettem természetesen hogy FSX-ben major thunderstormra állítva az időjárást.
Tehát instalálom a texturákat. Kiválasztok útvonalat a rexben és fly now. Ezután a FSX weather optionjében van egy olyan lehetőség hogy "REX". Erre állítom? Ha folyamatosan frissitendő időjárást állítok be a rexben az fsxben min álljon? staticon vagy ott is frissitésen?
:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12034) wd.taz válasza cintula187 (#12033) üzenetére


wd.taz
aktív tag

User definition-re (legalsó opció) állítja magát ha a REX-ből indítod az FSX-et. Hagyd úgy.

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12035) cintula187 válasza wd.taz (#12034) üzenetére


cintula187
addikt

A földről nem tüntek rexesnek a felhők innen viszont már igen. Ugye ezek már rex texturák?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12036) wd.taz válasza cintula187 (#12035) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szerintem igen.

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12037) cintula187 válasza wd.taz (#12036) üzenetére


cintula187
addikt

Azt nem tudod e hogy úgy is müködik a rex ha nem a c meghajtóra és nem is az fsx meghajtóra rakom? SSD van és sok helyet zabál :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12038) wd.taz válasza cintula187 (#12037) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Nekem is külön meghajtón van, ahol a többi repüléshez való cucc. Egy 60GB SSD-n a rendszer, egy 120GB SSD-n az FSX, van két 500-as vinyóm, az egyiken a már említett dolgok, a másikon minden egyéb játék, film, zene stb.

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#12039) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! Tudom topikban nem illik, de kihasználatlanság miatt megválnék megválnék, pmdg 747-400x és 8i/F kiegemtől. Ha esetleg valakit érdekel jó áron, dobjon egy privátot. :R

[ Szerkesztve ]

(#12040) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Ha valakinek van kedve velem tartani ide: [link] akkor keressen meg magánban.

Én biztos, hogy megyek, és az is biztos, hogy kocsival.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12041) Cypresss


Cypresss
senior tag

Az év aztája: [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12042) ChipKng válasza Cypresss (#12041) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Aztaaa :))

2B OR NOT 2B that is FF

(#12043) Korcsii válasza Cypresss (#12041) üzenetére


Korcsii
őstag

Régi, de jó. :)

Azért a Piper konstrukciója sem semmi, pedig mennyire egyszerű.

(#12044) wolruf válasza Korcsii (#12043) üzenetére


wolruf
őstag

Már évek óta építek otthon egy 2 méter fesztávú Pipert, sajnos szerintem sohasem lesz kész, a ragasztó már biztosan megpimpósodott... Pedig lelki szemeim előtt azzal is így repültem (kb. akkor láttam ezt a videót, amikor elkezdtem építeni) :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12045) Cypresss válasza Korcsii (#12043) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szerintem attól ilyen jó, hogy zseniálisan egyszerű.

(#12044) wolruf: Miért maradt félbe?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12046) wolruf válasza Cypresss (#12045) üzenetére


wolruf
őstag

Hát az úgy kezdődött, hogy lett két csík a terhességi teszten (nem, nem nekem volt terhességi tesztem :D )... Aztán valahogy mindig, minden fontosabb volt. FSX utoljára kb. fél éve indult a gépemen, HighFly-ba van kuponom, de azt sem ,,jártam még le''. A kocsin apróságokat kéne csinálni, de valahogy az sem halad. Fene se érti, hogy van ez... :D De a szekrény tetején a komplett szárny, vázszerkezet, szépen mutatnak :)
Nagyjából itt áll a dög most, azóta pár apróság már készült rajta, de nem sok (csűrők, kormányzás, szárnyállás beállítva, vezérsíkok fóliázva, ajtó kész) :) Jelen állás szerint nem rakom bele a szintén polcon figyelő motort, statikusra megépítem és megy fel a kisfiam szobájába lógni :) Egy FPV modellező ismerősöm mondta, hogy a ragasztó, amivel készül, nem örökéletű, vígan előfordulhat, hogy elöregszik (így, hogy ennyit stagnált a dolog) és egyszerűen a terheléstől összetörik a gép. Ők azért lövöldözik le airsofttal az öreg repülőiket, mert úgy, az még poén, inkább, mintha rendes repülés közben törne össze a levegőben (korábban azt hittem, az csak amolyan úri hóbort).

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12047) Korcsii


Korcsii
őstag

FTX EGML - na ez már növényzet!

(#12048) Geryson válasza Cypresss (#12040) üzenetére


Geryson
addikt

Nincs az általad linkelt videóban semmi különös. Amikor nem repülök pár hónapig, akkor így szállok fel én is a 747-el! :)

Hollandiába kocsival? Hát nem gyenge egy távolság. Én most voltam Köln mellett, 1200 km-re, 2 nap alatt, azért meglehetősen unalmas volt az út.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12049) Geryson válasza cintula187 (#12037) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem az FSX a C:-n van, a REX és a FSGlobal meg a D:-n. Nem a legpraktikusabb, de így tudtam megoldani, lévén ez a kettő kiegészítő igen masszív terjedelemre. Így megy a gépem vagy 2 éve, nem fagyok, nincs gondom semmivel FSX alatt, tehát nem végzetes ez a dolog a jelek szerint.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12050) Cypresss válasza wolruf (#12046) üzenetére


Cypresss
senior tag

Pedig egy ilyen madarat be kell fejezni, ha másért nem az utód miatt. :K

(#12047) Korcsii: A lakókocsi olyan, mintha az Üvegtigrisből lopták volna. :D

(#12048) Geryson: Szeretek vezetni, főleg éjszaka. Társaságban egyébként is gyorsan telik az idő. A leghosszabb távom egy Bp-Nordkapp-Bp volt, na az tényleg brutál. :((

Más: Ez a fickó volt korábban a PMDG vezető programozója, a zseniális Concorde után nincs kétségem afelől, hogy milyen lesz az Airbus. :R [link] :R

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.