Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ha csak egy "festést" (pl: Lufthansa) töltök le akkor azt hova kell másolnom,hogy jó legyen ?

(#1102) Kosztinho válasza v!ct0y (#1101) üzenetére


Kosztinho
tag

Ha csak sima "másolgatós" textúra, akkor az FSX\Simobjects\Airplanes\gép_neve\ mappába.
Azt mondjuk nem tudom, hogy az FSX magától felismeri-e, vagy mindenképpen bele kell piszkálni a .cfg-be (Én bele szoktam,az a tuti :DDD ).

(#1103) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gondolkodtam, hogy mi lenne, ha a joy mellé még valami irányítóeszközt odacsapnék.
Arra gondoltam, hogy rudder pedal-nak kéne valami, csak a Saitek pedáljait most nem tudnám megvenni.
Szóval:mi lenne, ha a Saitek Cyborg Evo/Saitek ST 290 Pro mellé vennék egy occsó':) (~5k) kormány+pedál kombót (Btech, vagy ilyesmi), és annak a pedálrészét használnám rudder-nek? FSX-ben működne? És vajon a Lock On-ban?:)

Szerintetek?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1104) Geryson válasza Synthwave (#1103) üzenetére


Geryson
addikt

Elvileg felismeri, haveromnak is valami más van bekötve hozzá és megy az FSX.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1105) Synthwave válasza Geryson (#1104) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:C
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1106) Geryson válasza Synthwave (#1105) üzenetére


Geryson
addikt

Már csak azért sem látok igazából problémát, hiszen a pedál az külön USB-s és elvileg tök külön kezeli a szarvtól mint egy önálló joy.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1107) DeepDish válasza Geryson (#1088) üzenetére


DeepDish
őstag

Igen en csinaltam a tesztet anno! Elado aze8500-osom 4Ghz-es! :))

(#1108) Geryson


Geryson
addikt

Sztem az FSX is megcincálta volna a bajuszát...

Index hír

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1109) Acor válasza Geryson (#1108) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja, én is mikor olvastam erre gondoltam, még sokan azt hiszik hogy az FPS játékok a leggépigényesek.....

;]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1110) Acor válasza Geryson (#1088) üzenetére


Acor
aktív tag

Kipróbáltam 4Ghz is a 2,66-os órajelhez képest

Kb dupla Frame-t ért el a játék egy Heatrhow repülőtéren 15-20ról 30-40frame-re ment fől közvetlen az épületek felett.

Már csak precízen be kell állítanom a tuningot és élvezhető lesz a játék :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1111) DeepDish válasza Acor (#1110) üzenetére


DeepDish
őstag

Erre akartalak kerni, mert most epp meggondoltam magam miota repultem eloben es veszek I7et, de mar D0 steppingeset akarok, ami !ghz birja vagy meg folotte is csak ritka! :)) :)) :))

(#1112) Geryson válasza Acor (#1110) üzenetére


Geryson
addikt

Baszki, azért az nem gyenge. Most megveszem valószínűleg ezt a gyönyörűséget (merthogy 2-3 hete itt hezitálok rajta), de szerintem lesz egy komolyabb gépfejlesztésem is még valamikor karácsony környékén mert ez nagyon komoly.

Az az igazság, hogy nekem teljesen jók az FPS-eim (simán 20-25 környékén még leszállás közben is) ami nekem elég lenne, de ha a grafikát fullon futtatom, akkor memóriahiányra hivatkozva kilép vagy kifagy, emiatt buktam a múlt héten egy 2x14 órás utat oda és vissza is. Mondjuk a lapom és a RAM-om régi, lehet csak ennyi lesz a tuning és akkor megcibálom jobban a haját és ha nem is I7 lesz, akkor is jobb lenne egy maxos grafika.

Apropó Vistával nyomod? Nekem még 32bit-es Win-em van és pl. 1 giga RAM-ot kapásból elbukok plusz nincs DX10-em amiatt, csak félek váltani...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1113) Acor válasza DeepDish (#1111) üzenetére


Acor
aktív tag

DO -ás az királynak tűnik... az I7 topicon már elkezdtük kivesézni ha tényleg igaz amit mondanak róla akkor simán megy 4-4.2-őn a többi meg csak a hűtésen múlik. Én is gondolkodtam eladom ezt és veszek egy olyat, ha jó áron el tudom adni ezt akkor meg is teszem :) 5ghz a cél vízzel :) azon már király lehet a játék :)

Geryson: Én most Windows 7 -el nyomom. Frissen telepítve FSX SP2 és Global FSX van most fent, ja és egy Chicago Real picture.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1114) Geryson válasza Acor (#1113) üzenetére


Geryson
addikt

DeepDish, Acor, ezek szerint Ti jobban ott vagytok ebben a dologban hagy' kérdezzek már egyet-kettőt.

Miért ennyire gyors ez a proci? Az órajele nem egy hű, de bitang (a gyárira gondoltam), a 4 magot eddig az FSX nem használta ki, akkor ez az iszonyat FSB dob rajta ekkorát? Más: az egyik változat 2,66 Ghz 75 pénz körül, a másik 2,93 és ez dupla ár, miért?

Acor, Neked gondolom az első van meg, dobj privit ha valóban eladnád!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1115) DeepDish válasza Acor (#1113) üzenetére


DeepDish
őstag

Acor: Mikortol lehet mar D0-ast kapni, mert 4 nagykerben kerdeztem es sehol semmi info rola? Jah es neked milyen memoriaval volt probalva geped? CSX vs CRS memon kattogok epp, egyik 20k masik 27k!

Geryson: Savszelesseg miatt ilyen gyors, ha joltudom, de a leneg,h gyors, bar ar/ertek aranyban nem er ennyit csak fanatikusoknak! :)

[ Szerkesztve ]

(#1116) Kosztinho válasza Geryson (#1114) üzenetére


Kosztinho
tag

Egyrészt az FSB miatt, plusz még egy pár dolog amiről én eddig hallottam :
- L3 cache, ami azért sokat dob rajta
- a prociba magonként külön be van tokozva a memóriavezérlő -> a memóriautasításoknak nem kell átmenniük az északi hídon
- újra van Hyperthreading (ha jól tudom, egy darabig kihagyták valamiért...)
- plusz még egy pár dolog, amiről nekem fogalmam sincs :DDD

(#1117) Acor válasza DeepDish (#1115) üzenetére


Acor
aktív tag

Elvileg, már lehet kapni, csak nagyon keveset gyártottak belőle és lehet nem jut Magyarországra, vagy csak nagyon kevés :(
Akinek van külföldről rendelte!

CSX nagyon jó ram csak nálam nem volt kompabilis még ha az alaplap listáján szerepelt is, ezért váltottam most Corsair Dominatorra.... Ezzel volt beállítási gond de úgy néz ki megoldottam! 27K ért milyen Corsair mert azok 50 körül vannak legalábis a 6Gb-os
CSR-t javaslom vagy ha Asus lapot veszel akkor jó a CSX is!

I7 igen a memória vezérlés miatt lett gyorsabb mint az eddigiek, közvetlen a proci végzi!
Ezzel iszonyat meggyorsítja az adatátviteli sebességet.

Egyébként persze drágább az I7 mint Qsorozat, de max csak 30-40 Ft-al és a Kingmax ramok is nagyon jó hozzá ami még csökkenti ezt az összeget!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1118) Acor válasza Geryson (#1114) üzenetére


Acor
aktív tag

2,66 és 2,93 között ár/érték arány katasztrófa!!! Minden ugyanaz benne csak a szorzó nagyobb, a 965-ösnél pedig szabadon állítható a szorzó..

A 2,66 általában simán megy 3,8 körül,ezért szerintem épp eszű ember nem vesz 940-et 965-őt is csak aki nem tudja hova tenni a pénzét!

Az I7 920 túl jóra sikeredett az Intel-nek, mert a régi procik nem voltak ennyire tuningolhatk!

Vagy üzleti fogás: Mindenki tuningol = lerövidűl a proci élete azért hamarabb veszel újat :D

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1119) DeepDish válasza Acor (#1117) üzenetére


DeepDish
őstag

Rossz hirem van, megrendeltem i7et en barom!! :C :C :C :C :C :C

(#1120) Acor válasza DeepDish (#1119) üzenetére


Acor
aktív tag

Ez jó hír, ha 920-at :) Vagy melyiket ? :DD

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1121) DeepDish válasza Acor (#1120) üzenetére


DeepDish
őstag

Nah lap megvan, igen i920, de valszeg adom is tovabb, mert D0-ra palyazom es kideritettem, h melyek azok! :) :)) :))

Jovoheten osszerakom lehet probabol, de en csutkan meg is huzom ugye azzal kezdek! Ha fos es csalodok mar aznap hirdetem meg! :)) :)) :))

(#1122) Acor válasza DeepDish (#1121) üzenetére


Acor
aktív tag

:)
Az engem is érdekelne, ha tudsz szólj!
:R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1123) DeepDish válasza Acor (#1122) üzenetére


DeepDish
őstag

Mar tudok nemi aranyxos infot, de tan ide meg 3 het mire megerkezik! :(

(#1124) Geryson


Geryson
addikt

Azt látom, hogy ehhez kell új lap is, de ezek a lapok tényleg csak DDR3-at fogadnak be? Baszki, az nagyon drága úgy... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1125) Acor válasza Geryson (#1124) üzenetére


Acor
aktív tag

Igen új alaplap ami csak DD3 -ast fogad, mert a proci csak azt tudja vezérelni..
Kingmax ramok is nagyon jók és azok olcsóbbak..

Egyébként CSX-et 20-25 között kapsz 6GB csak a Gigabyte alaplap nem szereti (legalábbis nálam így volt)
Amire oda kell figyelni nagyon az a kompabilitás....!

Deepdish: 3 hét még nem a világ én még ennél többet is vártam a procira mert akkor nem volt.. Priviben megírhatnád honnan rendelted :R

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1126) Geryson válasza Acor (#1125) üzenetére


Geryson
addikt

Na már számolgatok is! :) Időközben az I-Ponnál: i7-965 EE 3,2Ghz = 264e pénz! :D

Ha a 8 mag "tolja" a 3,2-öt, akkor az 25,6 Ghz???

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1127) Acor válasza Geryson (#1126) üzenetére


Acor
aktív tag

Azt meg ne vedd :))

4+4 mag, de az nem 25,6 szép is lenne :D akkor három FSX-et is eltudnál futtatni fullon egyszerre :DD

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1128) v!ct0y válasza Acor (#1127) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ha már ennyi lóvétok van, miért nem vesztek egy igazi repcsit??
Az tuti futna max settingsel ;] :DDD

(#1129) Acor válasza v!ct0y (#1128) üzenetére


Acor
aktív tag

Nekem van otthon kettő is igaz csak 1,6m fesztávval és nem tudok beleülni, de kamerát tudok rátenni :DD

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1130) haky


haky
senior tag

Tokyo reptér.
CPU: E8500 @ 3.16Ghz - 33fps startnál majd felszállás után minimum 25fps.
E8500 @ 3.8Ghz - 46 startnál majd min 33 fps
E8500 @ 4.22Ghz (még mindig a gyárilaf ajánlott max. fesz alatt- 48fps majd 38
Úgyhogy érdemes volt lecserélnem a Q6600 az 3.2-n sehol sem volt... ez meg HyperTX2 -vel hibátlan.. és nem is melegszik túl...
I7 lenne az igazi. de nekem ez is megteszi...
ui: melyik a leggépigényesebb rész?? mert akkor ahhoz lövöm be a grafot....

üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1131) v!ct0y válasza haky (#1130) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na végre valaki mondott valami jót is az e8500 al kapcsolatban :)
Viszont nálam az fps es dolog fordítva műxik....London City Airport szaggat mint állat Hamburg meg 5 x olyan jól fut, Ferihegyről meg ne is beszéljünk....3-4 fps ? :DDD

Mikor Balatontól repültem Ferihegy felé még csak 3 cm es volt ferihegy a monitoron már beszaggatot mint állat. Félrenézten semmi szaggatás..Madeira is nagyon szépen fut pedig az elég nagy szigetecske....Sőt még Manhattan X is jobban fut mint Ferihegy... :(((

(#1132) Geryson válasza v!ct0y (#1131) üzenetére


Geryson
addikt

Ne batty, nekem is 8500 van és Istenkirályul megy pedig csak 4.0-ra van húzva (a régi lapom és a RAM-ok nem bírnak többet). Eldöntöttem én nem veszek i7-et (nekem túl sok 1 game miatt), inkább veszek tuninglapot és tuningramokat és majd akkor megtépem a haját...

haky: kolléga igazából elmondta, valóban Bp. az etalon (túlzottan is). London, Frankfurt de csak a kiegészítőseket ajánlom plusz valami faca fizetős (sokpolis) géppel menj!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1133) lesaux


lesaux
veterán

Felraktam ezt a St. Maarten-St. Barths-Saba sceneryt (beszarás amúgy!), majd leszálltam 737-essel St. Barthsra a hegy felől. Próbálta már valaki? :)

(#1134) v!ct0y válasza lesaux (#1133) üzenetére


v!ct0y
veterán

Télleg marha jó az a reptér de én még csak F-18 al száltam ott le :)

(#1135) lesaux válasza lesaux (#1133) üzenetére


lesaux
veterán

Saba szigetére meg le tudok úgy szállni 737-essel, hogy teljes megállást követően még tolatás nélkül felszálljak ugyanabba az irányba. Na, ezt csináljátok utánam! ;]

(#1136) v!ct0y válasza lesaux (#1135) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nah tuti valami turpisság van a dologban ;]

(#1137) Geryson válasza v!ct0y (#1136) üzenetére


Geryson
addikt

Hááát végülis meglehet csak a valóságban olyan alacsonyról repülsz ilyenkor már be, hogy az antennákat lebontod, az ún. touchdown-zone totál elején már lent van a gép és parking brake-el fékezel! :D :D :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1138) DeepDish


DeepDish
őstag

Megjott I7 meg tegnap, de inkabb buliztam! :)

e8500 komplettem van elado,h vkit erdekel,alaplapjaim is vannak es ramom is! Minden garis! :)) :))

(#1139) Geryson


Geryson
addikt

Jut eszembe, nem tudom a 7-es béta alkalmazza-e a DX10-et, de asszem vannak itten Vistások is. Láttatok Tik :) változást DX9 és DX10 között? Nekem ugyebár már a régi kártyám is DX10 volt, de mivel mindig 32 bit-es XP-m volt, így soha nem tudtam megnézni, hogy miről is van szó. Szóval a nagy kérdés? Tényleg csapkodnak a hullámok, tollasak a madarak, tátognak a halak? :)

Más: anno megvettem a Real Environment X-et, de újratelepítésnél már nem tettem fel, mert az Active Sky-t bundleban vettem meg az X-Graphicsal és így már nem érdekelt. Ha meglesz az új gépem, akkor felrakom a Real Environment X Super High Definition Pack-jét (ez ingyen letölthető a holnapjukról). Állítólag több giga és 30 perc az install viszont utána besz@rás lesz a látvány. Na ezt majd megnézem DX10-ben (5 FPS-el). :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1140) haky válasza Geryson (#1139) üzenetére


haky
senior tag

jah az még elfelektettem írni, h vista vagy W7 alatt kb 5-20%-al lassabb volt a game mint XP alatt...és mind a 2 helyzetben dx9..dx10-ben még siralmasabb volt. Ezért csak az FSX miatt van fönt egy W7 64bit-em és egy XP 32-bit-em:)utóbbi az FSX-nek:)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1141) radiatorcso válasza Geryson (#1139) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

Vistán a Dx10 nagyon belassít, látszatban pedig nincs különbség hacsak nem tied a lottó 5-ös:)

(#1142) Acor válasza haky (#1140) üzenetére


Acor
aktív tag

Nálam sokkal szebb a Windows 7 alatt DX10-el a játék bár Deepdish-nek nem tetszett a távoli kép minősége olyan homályos.... Ott beállítási probléma volt... Egyébként 10.1-et használ a W7 nem 10-et, legalábbis ezt írja ki. XP-vel nem is fogom próbálni mert az már nem ismeri ezeket a hardware-ket...
Meg 6Gb memóriát sem....

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1143) Geryson válasza haky (#1140) üzenetére


Geryson
addikt

Ne mááár, tényleg sima 32 bites XP-n futtatod? Én azt hittem, hogy én vagyok az utolsó XP32-es user kerek e világon. Milyen lehet egy x64-es verzió? Állítólag kevés a driver de teljesítményben jókat írnak róla (ki kellene próbálnom mielőtt megveszem). Ill. nem annyira tetszik, hogy angolszká. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1144) lesaux válasza Geryson (#1143) üzenetére


lesaux
veterán

Én is 32 bites XP-n tolom, Athlon XP 2600+-szal és 1 GB RAM-mal. A beállításoknál kevés dolog van, amit a minimumnál feljebb tudok tolni. :)

(#1145) v!ct0y válasza Geryson (#1143) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem 64 bites pistám van és én annyi külömbséget vettem észre, hogy a cocpitban van árnyék és a fények meg a gép csillogása szebb...ennyi össz vissz és azért leszívja a gépet rendesen :DDD

Viszont installálásnál nagyon nagy a külömbség xp és vista között.
Xp-n másfélszer lassabban települ a játék mint vistán.
Meg hát ugye a 4 giga ram szindróma.....Én úgy veszem észre mintha jobban futna mint xp-n. :K

[ Szerkesztve ]

(#1146) DeepDish válasza Acor (#1142) üzenetére


DeepDish
őstag

En kizarolag dx10-el vagyok hajlando repulni es a kepeden kibaxottul idegesitett az elmosodas! nos masfel evig ezzel szoptam , regen volt 7900 gtx-em semmi homalyosodas, osszeraktam brutalabb gepet es detto, akkor feladtam 1 idore! Ma osszeraktam i7-et, nagyon remelem,h nem lesz ilyen gondom vele, mert akkor kivagom az ablakon!!! :)

Szal nekem ilyen gepnel ne mossa el 1 km-es tavolsagba a tajat a szar fsx!

Nah megyek vinyot keresni hozza, mert annyi van, de mind fullon van! :(

Mondjuk kicsit elkurtam a rendszert, mert kulon vinyora rakom fsx-et es vista 64-et es a rendszer vinyo nem epp a leggyorsabb, lehet erre a celra vmi 10000 rpm-es vinyot kellene vasarolnom! :U :U

(#1147) Geryson válasza Geryson (#1139) üzenetére


Geryson
addikt

Hülyeséget írtam, nem Real Environment X-em van (talán ez még ki sem jött, de kemények a képei), hanem Flight Environment X és erre tolom fel a plusz kiegészítőt és holnap kenem majd neki.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1148) DigitXT válasza Acor (#1142) üzenetére


DigitXT
félisten

Hiába ír 10.1-et, ha az FSX nem támogatja, és a VGA-d sem.:K

(#1149) v!ct0y válasza Geryson (#1147) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az meg van nekem is.
Igazából nem tudtam, hogy mit kell/lehet a menülyébe állítani de elég szép volt tényleg
Ahhoz képest jól is futott... :P

(#1150) Geryson válasza v!ct0y (#1149) üzenetére


Geryson
addikt

Told fel ezt a Super High Definitiont vagy mit, amit a honlapon ajánlanak és most tolom! :D

Ja, ez csak public beta, sebaj jó lesz ez! Az eredeti 2 giga, ez 7! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.