Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) tomi_mod válasza Korcsii (#2543) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Áram nélkül nehézkes lenne, de a legtöbb gép -általában- hasában van egy propelleres generátor ami automatikusan kiugrik hajtómű leállás és durva elektromos hiba esetén.
Ezt meghajtja a légáram, és máris használható a gép. Persze csak a létfontosságú dolgok fognak működni amibe nem mindíg tartozik bele mondjuk az utastér világítás...

(#2552) tomi_mod válasza boeing (#2548) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

gyorstöltő v2.0

(#2553) DeepDish válasza andorra (#2550) üzenetére


DeepDish
őstag

Koszonom az infot en csak FSX-el elek!!! :R

(#2554) AirBooms válasza DeepDish (#2549) üzenetére


AirBooms
addikt

Vadásszunk együtt szarvkormányra! Vagyis, ha valaki kettőt tud, az szóljon! :DD ;)

(#2555) Jorus válasza fatal` (#2547) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az autó valszeg nem fogja kibírni, mert bár gumi kerekeken áll, egy villámban azért simán van akkora fesz, hogy áthúzzon, és akkor már ott a föld, az áramkör záródik, a kocsi hamuvá ég. A repülőkre azért nem jelent különösebb veszélyt a villám, mert a levegőben vannak, a feszültség simán átmegy rajtuk, és a szárnyakon található kis pálcikákon, az ún. statikus kisütőkön távozik tovább a föld felé. Gond akkor van legfeljebb, ha pont egy pitot csövet, vagy antennát talál el a villám, de erre igen kicsi az esély. Nem egyszer voltam már olyan helyzetben, hogy a repülőbe, amin utaztam villám csapott, de a fény és hang jelenségen kívül semmi extra nem történt. A viharokat nem a a villámok, hanem a nagy erejű le-és feláramlások miatt kell elkerülniük a gépeknek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2556) Gizmo94 válasza Jorus (#2555) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mekkora komoly téma.... Egyébként az AF Airbusa a legutolsó publikus verziók szerint állítólag valami pitot hiba miatt zuhant le, de mivel nem lettek meg a dobozai, így azt hazudnak amit akarnak kb.

Ellenben ez tévedés, az autó sem ég hamuvá egy villámcsapástól, legalábbis kirívóan ritka eset és egyéb korábbi hibát feltételez az autón amennyiben mégis..
Nagy százalékban csak károsodások érik az elektromos rendszerét,de ez sem biztos, vagy a hőhatástól leég a festék egy darabon, ahol belecsapott.
Mivel az autó karosszériája a Faraday-kalitka elmélet szerint viselkedik, így a bennülőknek az ijedtségen kívül nemigen lesz semmi bajuk.

[ Szerkesztve ]

(#2557) fatal` válasza Jorus (#2555) üzenetére


fatal`
titán

Az egész autó Faraday-kalitka, szépen elvezeti a kasztnin, semmi baja nem lesz a bent ülőknek, maximum rohadtul megijednek. :D

(#2558) Jorus válasza fatal` (#2557) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerencsére még csak repülőn voltam tanúja villámcsapásnak, az autómba még nem csapott semmi, de akkor most már meg vagyok nyugodva. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2559) Yoosku válasza DeepDish (#2549) üzenetére


Yoosku
tag

Hali,

Nekem van egy komplett Saitek Yoke szettem, nem használom padláson van egy ideje elcsomagolva időhiány miatt, de amúgy vigyáztam rá. (Saitek pedállal együtt)
Ha esetleg szeretnéd, akkor megbeszélhetjük a dolgot és kitalálhatunk rá valami árat!
2007. novemberben vásároltam. Még az eredeti doboza és csomagolás is meg van :)

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#2560) tomi_mod válasza Gizmo94 (#2556) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Én is így hallottam ,de ez már nem derül ki.
Ugye a pitot csővel nyomásváltozást lehet mérni -ebből számolnak sebességet. A wiki cikkében jól le van írva miként műxik, meg milyen hibalehetőségek vannak... befagy, de még egy bogár is eltömítheti.

(#2561) AirBooms válasza Yoosku (#2559) üzenetére


AirBooms
addikt

Basszus, ha ezt tudom, hogy itt ilyen kincsek rejtőznek, előbb felteszem én is ezt a kérdést - így természetesen DeepDish-t illeti meg az elsőség. Bár, ha esetleg nem tudtok megegyezni, keress meg engem! :B :R

(#2562) fatal` válasza Jorus (#2558) üzenetére


fatal`
titán

Én még repülőn se szerencsére, csak autónál érdekelt és utánanéztem, hogy mi történik. :)

(#2563) Korcsii


Korcsii
őstag

milyen off áradatot képes elindítani egy egyszerű kérdés :) nekem is kulcs szerepem volt benne, tudom, sry...

nah de on, pár kép 2009.07.04. LIMC-EGLL...
felszállás után csak ennyi volt a reakcióm: :Y ezt screenshotolni kell...
sok a hasonló kép, így inkább slideshow-ba raktam őket, ha már a photobucket felkínálta... így legalább kevesebbet kell kattintani...
[képek]

az előző, EGLL-RJAA sorozat: [slideshow]

(#2564) Gizmo94 válasza Korcsii (#2563) üzenetére


Gizmo94
veterán

Úvazz, egytől-egyig nagyon szép képek, igazán nem semmi, kitett magáért a rex, begerjedt rendesen. :DDD

(#2565) Korcsii válasza Gizmo94 (#2564) üzenetére


Korcsii
őstag

ráadásul csak az fsx real time weather-e gerjesztette (ez még ráadásul v1) :)

(#2566) Acor válasza DeepDish (#2549) üzenetére


Acor
aktív tag

Üdv.: Deepdish ismét :)
Szerintem az I7-ben minimális kompromisszummal nem fogsz csalódni. Én már csak tudom Szeretem a 30 feletti FPS-ket :)

Andorra: 1366 I7 4Ghz-el kapcsolatban miből gondolod mindezt? Már egy párszor írtam tapasztalataimról vagy nem emlékszel? Tessék visszaolvasni :K

Persze ha mindent fullon akarsz járatni akkor lehet, de hidd el 5 év múlva is meg tud majd nyekkenteni bármilyen PC processzort az FSX az Enigne-je miatt.... Illetve +1 fa +1 épület +1 gép +1 autó mindig lesz mit fokozni a végtelenségig! :DDD

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#2567) Gizmo94 válasza Acor (#2566) üzenetére


Gizmo94
veterán

Osztom a nézeted. :K

Nálam csak 775 van, de ha meghúzom 3.8-ra, a játék remekül megy. Mindenhol megvan az fps, igen-igen kevés kompromisszummal ami a full beállításokat illeti.
Csak nem tartom szerencsésnek több óráig így tépni a gépet.
És ez nem i7... A napokban teszteltem egy igen durva EVGA-XFX i7 konfigot, 4.2-n futott símán erőlködés nélkül. Mit mondjak, az FSX is úgy futott. Be is sírtam..
Tehát egy erősebb i7 símán viszi.. Ez a nagy helyzet..

Korcsii:

De bejött rendesen, mert a képek nem semmi szépségűek. A Rex v1. és REX 2.0 között csak kevés különbséget fedeztem fel, ami a képi megjelenítést illeti.. Vagy talán semmit..
Néhány extrában és kevesebb előforduló crash-ben több talán..

(#2568) DeepDish válasza Yoosku (#2559) üzenetére


DeepDish
őstag

Privi ment termeszetesen! :R

Acor: Elozot is azert adtam el, mert felcseszte agyam, nem hozta a vart eredmenyt! :(( Most ujra nekilatok, csak jojjon meg uj vinyo is hozza!

[ Szerkesztve ]

(#2569) andorra válasza Acor (#2566) üzenetére


andorra
őstag

Pontosítsunk!
Arról volt szó, hogy két megjelenítőt, hogyan lehet használni egyidőben. FSX esetében ez jelentős frame rate visszaesést okoz, ki lehet próbálni. Az FS9-nek óriási tartalékai vannak, meg sem kottyan neki az én konfigomon a két megjelenítő.
Az FSX természetesen használható sok kompromisszummal, de ha meg is van az irreálisan magas árú hardver hozzá, nincs hozzá jól működő közepes kategóriájú jet (B737), ami óriási hátrány azoknak, akik szimulátornak és nem játéknak használják. Tudom, persze, hogy mi vagyunk sokkal kevesebben :-)

[ Szerkesztve ]

(#2570) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Üdv!

Már akartam kérdezni, hogy tudtok-e "jó helyen jó időben" szitukról amikor valami extra dolog látható!

Gondolok itt pl. az Aerosoft Budapestre ahol augusztus 20 este kilenckor van tüzijáték. Ismertek más ilyen eseményt esetleg más scenery-ben vagy már alapból van esetleg pár az FS-ben?

(#2571) Gizmo94 válasza tomi_mod (#2570) üzenetére


Gizmo94
veterán

Én tudok ilyen extra dolgokat.
Nem is időfüggő, bár főleg Bp sceneryn jelentkeznek. Nagy, fekete téglalapok textúra helyett. Ha gondolod, küldök leírást, hogy hogyan lehet neked is. :DDD

Komolyan: ez egy jó ötlet amit írtál, de én még sajnos semmi ilyet nem láttam. FSX-ben.
Tűzijátékot is eddig csak az előző tápom környékén.
Pedig kíváncsi lennék ilyesmire FSX-ben és FS9-ben is, mert nemsokára felrakom majd mindkettőt újra... :K

(#2572) haky


haky
senior tag

Suliban voltam 4 napig és majdnem 100 hozzászólás született?? :C grat Ti addig is repültetek:) akinek jól megy én megy csak tanulhattam a gépekről:))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2573) fatal` válasza tomi_mod (#2570) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól tudom a FlyTampa Kai-Tak sceneryjén is szokott lenni tüzijáték, legalábbis az fs9es kieg. megkérdezi, hogy feltegye e. :)

De ezt a budapesti cuccost meg fogom nézni FS9ben is. :)

(#2574) boeing válasza fatal` (#2573) üzenetére


boeing
senior tag

Igen ott van este.

(#2575) Acor válasza Gizmo94 (#2567) üzenetére


Acor
aktív tag

Ennnyi :)
Köszi! :R :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#2576) v!ct0y


v!ct0y
veterán

És tényleg...tök király:)

(#2577) fatal`


fatal`
titán

Az melyik kiegtől lehet, hogy 2D Cockpitban fekete az egérkurzor? Nem túl nagy hiba, de elég idegesítő...

(#2578) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2576) üzenetére


Gizmo94
veterán

Eléggé vérszegény, ami azt illeti.... :DDD

(#2579) boeing válasza v!ct0y (#2576) üzenetére


boeing
senior tag

Micsoda látvány orgia a Bpesti éjszakábban. :D :D

(#2580) gabitoo88 válasza boeing (#2579) üzenetére


gabitoo88
tag

Sziasztok segítség kellene tőletek!Adott egy FS 2004, egy PDMG737NG és egy AIRAC0910
Belemegyek az FMC-be megadom Az induló érkező repteret és mikor a Route-t akarom bepötyögni mindig kiírja hogy Not in Database :F
Kérlek segítsetek hogy tudnám ezt megcsinálni! :R :R

Tel.: 3630három343638

(#2581) boeing válasza gabitoo88 (#2580) üzenetére


boeing
senior tag

Nézd meg hogy hova menti a útvonalat,a PMDG mappába kell hogy legyen,szerintem nincs ott a útvonal.Csak akkor müködik a FMC,ha a PMDG mappában van.
Mentés pedig igy legyen:LHSM-LHBP,és a beirás is a FMC-be.

[ Szerkesztve ]

(#2582) boeing válasza gabitoo88 (#2580) üzenetére


boeing
senior tag

Segédlet itt:
[link]

(#2583) gabitoo88 válasza boeing (#2582) üzenetére


gabitoo88
tag

Hol készítsem el az útvonalat?Az FS saját útvonalkészítőjében vagy az FMC-ben?!
Am a segédlet alapján csináltam vna de amikor az útvonalat akarom beírni már az első pontnál kiírja a hibát!

[ Szerkesztve ]

Tel.: 3630három343638

(#2584) gabitoo88 válasza gabitoo88 (#2583) üzenetére


gabitoo88
tag

Na mostmár sikerült az első waypontot beírnok az LKS 1r-re de a másodikat ahogy beírom és kattintanék az LKS 2r-re akkor pedig megint semmit nem csinál! :F

Tel.: 3630három343638

(#2585) boeing válasza gabitoo88 (#2583) üzenetére


boeing
senior tag

Én a FlightSim Commandert8.4 használom.

(#2586) AirBooms


AirBooms
addikt

Használ valaki Vroute fizetős útvonaltervezőt? :F

(#2587) andorra válasza gabitoo88 (#2584) üzenetére


andorra
őstag

Ha valós utvonalat szeretnél tervezni, ez a legjobb:
http://rfinder.asalink.net/free/
Van flight pan konverterem hozzá fsx-hez és fs9-hez is.

Airbooms: neked is :-)

[ Szerkesztve ]

(#2588) andorra válasza gabitoo88 (#2584) üzenetére


andorra
őstag

Mert a bal oldalon előbb meg kell adnod a légi útvonal nevét.

(#2589) andorra


andorra
őstag

pl: LHBP LOWW
LHBP SID TORNO UY56 GIGOR STAR LOWW

(#2590) gabitoo88 válasza andorra (#2589) üzenetére


gabitoo88
tag

Azaz FP converter szerintem jól jönne nekem :D

Tel.: 3630három343638

(#2591) andorra válasza gabitoo88 (#2590) üzenetére


andorra
őstag

Szerintem is. Meg egy kis illemtan stb.
Töltsd ki a configodat a bemutatkozásban, többet ér a fórumban mint egy jópofának gondolt aláírás.

(#2592) Gizmo94 válasza andorra (#2591) üzenetére


Gizmo94
veterán

:DDD

(#2593) v!ct0y válasza andorra (#2591) üzenetére


v!ct0y
veterán

Használd a szerkesztés gombot! ;)

(#2594) AirBooms válasza andorra (#2587) üzenetére


AirBooms
addikt

Én FSBuildet használok, csak érdeklődtem, hogy van-e valakinek a Vroute-tal tapasztalata. Amúgy köszi a linket, meg fogom nézni. A konvertert külön kell összevadászni hozzá? :R

(#2595) Korcsii


Korcsii
őstag

amiket én használok (random módon, de ált. ebben a sorrendben):
0. BAW VA saját adatbázisa, ha megadták (valamikori real world), és velük repülök
1. vatroute.net - általában talál, de ha mégse:
2. http://rfinder.asalink.net - ez szinte mindig talál, de ellenőrzéskép vagy egyből ezek helyett meg szoktam nézni a
3. vroute-t (free, régi airac), illetve még a VATSIM statisztikai oldalát:
4. vataware.com (Citypair search, katt a járatszámra, majd ott kiírja mindegyik útnál a route-t, meg mindjárt meg is lehet nézni a térképen... magasság választáshoz is jól jöhet, de nem szentírás... általában azt repülöm, amelyiket a legtöbben, vagy amelyiket a legjobbnak gondolok a tapasztalatok alapján)...

5. óceán feletti repüléseknél viszont egyik sem használható (max a legutolsó, ott is csak a legújabbak) mert a NAT trackok változhatnak, és általában ezért a többi nem is tudja megtervezni rendesen, csak VOR-ok között repülve, ami az óceán felett meg ugye nincs, így jó hosszúvá nyúlhat az út... ha esetleg érdekel valakit, akkor leírhatom, mi kell az óceán átrepüléséhez, de szerintem kevesen vágnak bele egy ilyen útba - főleg offline, ott meg mondjuk mindegy is, hogy merre repülsz, csak a valóságérzetben lehet különbség...

[ Szerkesztve ]

(#2596) Trub


Trub
tag

Úgylátszik ma elhalálozott a logitech force 3d-m :O
Már két gépen is próbáltam, és mindkét helyen baromságokat mér ki. Így lehetetlen vele repülni.

(#2597) v!ct0y válasza Trub (#2596) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mit mér ki ?
Kalibrálásnál nézted már ?

(#2598) Trub válasza v!ct0y (#2597) üzenetére


Trub
tag

Most szétszedtem daraborka,és látom, hogy egy kis pöcök eltört és lötyögött az érzékelő.
Egy erős ragasztó, és jobb lessz mint új korában :) érdekesen van megcsinálva, pont ez a rész a legvékonyabb, aminek pont, hogy tartania kéne, nagyon rossz tervezés :(((

[ Szerkesztve ]

(#2599) fatal` válasza Trub (#2598) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is volt már darabokra szedve a speedlinkem, koszos volt a poti és nem mozgott föl-le, vicces volt. :D

Szét akartam szedni, de akkor láttam hogy az egyik csillag-csavarnak gyárilag el van nyalva a feje, így lehetetlen volt szétszedni. :D Haver szétszedte félig hogy megtisztítsa a potit de elpattant az egyik rugó így meg jobbra balra lötyögött, az a tengely, amivel a farokszárnyat mozgatom. :D Úgyhogy elvitte, az elnyalt csavart kibaszta a kukába és megcsinálta nekem, azóta is működik. :D

(#2600) AirBooms válasza andorra (#2587) üzenetére


AirBooms
addikt

Nos, megnéztem ezt az útvonaltervezőt, s hát régi ismerőst köszöntöttem (csak a link alapján nem volt ismerős). Valóban nem rossz ingyenes tervező progi, de sajnos viszonylag gyakran hibázik ez is, s irreális útvonalat kreál. Ugyanakkor persze az is igaz, hogy a fizetős FSBuild is szokott hibázni, ilyenkor szoktam a Routefindert használni, s a kapott útvonalat bekopizni az FSBuildbe, s onnan olyan formátumba lementeni, amilyenbe akarom. Akkor van nagy baj - s bizony ez is elő szokott időnként fordulni -, ha mindkettő hibázik. Olyankor a hajam tépem, majd el kezdem manuálisan tervezni... :Y
Nos, ezért kérdeztem a Vroute-tot. De ha senki, akkor senki... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.