Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) fatal` válasza cintula187 (#2845) üzenetére


fatal`
titán

Leírnám én szívesen, de ez nem REX :D

De még csak nem is FSX. Ez FS9 High Definition Environmenttel, FSX alá még nem láttam ezt a csomagot. Így nem tudok segíteni sajna. :(

[ Szerkesztve ]

(#2852) fatal`


fatal`
titán

Teljesen behülyült a GPS, semmilyen szöveg nincs gyakorlatilag a térképen kívül nem mutat semmit. Illetve, de: Tudok még TERRAIN-t kapcsolni. :D

LINK

Mi okozhatja ezt? Még egy bajom van, hátha arra is tud valaki megoldást. :D UT USA és néhány út Seattleben a vízben van. :D

Ha valaki tudja a megoldást ezekre a problémákra, ossza meg velem please. :)

Ja, FS2004.

(#2853) AirBooms válasza Gizmo94 (#2850) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez lesz FS9-hez??? :F
Ha igen, akkor örülünk! :C

(#2854) tomi_mod válasza Gizmo94 (#2850) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Gyönyörű!

Csak azon csodálkozom, hogy ezt eddig miért nem lehetett megcsinálni, elvégre programszinten a felhők egy négyszögletű testben vannak benne vagy több egymást átfedő/egymásba "kapcsolódó" testben...nagyon egyszerűsítve!
Ebből lehetne árnyékot számoltatni esetleg egy véletlen generálással fodrozni szélét, hogy ne egy négyzet stb. legyen...végül egy átmenettel finomítani, így a valóshoz közeli lenne a végeredmény.

más...
Jah akinek REX problémái vannak felhő szinten, hogy nem valami szép stb. annak ajánlom, hogy a REX időjárás motorja legyen aktív...értem ez alatt, hogy ne csak a textúrák legyenek betöltve FS-be, hanem a REX egy saját időjárás profliját, vagy real -time időjárását használják! Nekem így lett olyan eredmény mint a REX oldalán -addig nem volt olyan szép!

[ Szerkesztve ]

(#2855) Gizmo94 válasza AirBooms (#2853) üzenetére


Gizmo94
veterán

Így van, ez lesz hozzá. A fórumuk szerint a REX fejlesztői ezen nyomulnak most ezerrel, minél előbb ki akarják hozni FS9-re is a teljes REX-et.. Valami béta izé már van, Andorrának linkeltem anno, gondolom felrakta, vele tudsz konzultáni,hogy milyen...

[ Szerkesztve ]

(#2856) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#2855) üzenetére


Gizmo94
veterán

Elvileg EZ van most Rex-éktől FS9 alá.

[ Szerkesztve ]

(#2857) andorra válasza Gizmo94 (#2855) üzenetére


andorra
őstag

Már mondom is, nem vettem észre különösebb változást. A többi kiegészítő elnyomja valószínűleg, de azokat AirBooms is használja. Úgyhogy ezt én nem ajánlom.

(#2858) andorra


andorra
őstag

Na itt most gyorsan meg lehet nézni, amíg él a link, hogy FSX-nél mennyit számítanak az egyes a hardver elemek.
Korábbi vitákra is visszaemlékezve, hát igen.....

http://www.jetlinesystems.com/performance.html

(#2859) fatal` válasza Gizmo94 (#2856) üzenetére


fatal`
titán

Ez vagy 3 éves, semmi köze a REXhez, csak a fejlesztők ugyanazok.

(#2860) andorra válasza fatal` (#2859) üzenetére


andorra
őstag

Helyesebben csak annyi és nem semmi köze, feltéve ha így van.

(#2861) Gizmo94 válasza fatal` (#2859) üzenetére


Gizmo94
veterán

Segítek egy kicsit ... Szövegértés. "Rex-éktől FS9 alá"

Nos, a fenti megfogalmazás az én olvasatomban a REX fejlesztőcsapatát jelenti. Sem a termék korára, sem a megjelenési időpontjára nem tértem ki. Ahhoz képest pedig,hogy semmi köze, meglehetősen azonos elemeket tartalmaz néhány ponton.
Megismétlem, én nem próbáltam ki, ezért utaltam Andorra véleményére.

Greets: Gizmo's helpdesk.

(#2862) fatal` válasza Gizmo94 (#2861) üzenetére


fatal`
titán

Akkor a mostot vedd ki, 3 éves fejlesztésről lévén szó. :)

Egyébként szerintem ezt 1 ember csinálhatta, legalábbis közelében nincs a REXnek...

Mindegy: Várom a REXet FS9 alá, bár ez a HDE nagyon kellemes. :)

(#2863) v!ct0y válasza Gizmo94 (#2850) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez jó lesz főleg ha azt veszem alapul, hogy legalább 50 % al esik az fps ha már a gép árnyéka be van nyomva..:DDD

(#2864) andorra válasza fatal` (#2862) üzenetére


andorra
őstag

De azért elsősorban, ugye köszönjük, ha valaki segíteni szeretne.

(#2865) Gizmo94 válasza andorra (#2864) üzenetére


Gizmo94
veterán

Dehogy, minek, az hótt gáz lenne.. :DDD
Hunfatalnak meg csak halkan jegyzem meg, hogy a "most" is megállja a helyét, mert nem a kiadási dátumra vonatkozott,hogy most újdonság, most jelent meg, pusztán arra,hogy most, azaz jelenleg, másként: akár ebben a pillanatban is elérhető a stuff, szemben a REX FS9-es verziójával, amely még nem, tehát csak MAJD lesz az.... :DD :R

(#2866) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2863) üzenetére


Gizmo94
veterán

Jah, én is csúnya fps-ekre számítok... :DDD

(#2867) haky


haky
senior tag

Na tessék ahogy kértétek (tileproxy) default 1.1m-es textúrával:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2868) haky válasza haky (#2867) üzenetére


haky
senior tag

Ami jó, hogy az egész program pár száz MB nem pedig 60-70GB-t hátránya, hogy kicsit tovább tölt. Ferihegyet pl 5 perc alatt tölti be kb (le kell töltenie a netről a textúrát).

ui: még lehet teszek egy fsglobal 2008-at, hogy a magasságok is rendben legyenek.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2869) haky


haky
senior tag

Bealudt a nép???? Vagy nem igazán el indított el senkit sem a tileproxy-s képem. Lehet 30cm-es textúrát is tenni de azt tölti vagy fél óráig.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2870) fatal` válasza haky (#2867) üzenetére


fatal`
titán

:Y :Y

(#2871) haky válasza fatal` (#2870) üzenetére


haky
senior tag

:C na így van valami ilyesmit vártam :DDD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2872) AirBooms


AirBooms
addikt

Srácok behalt a gépem! Pontosabban sok-sok év után összeomlott (úgy tűnik, végleg) a windowsom. Kibírt rengeteg csesztetést, rengeteg alaplap- és egyéb hardvercserét, de egy véletlen kikapcsolást úgy tűnik nem... Mivel csak a Flightsim mappám közel 200 GB, így nem lesz egyszerű az újratelepítés, sőt félek, hosszú hetek esetleg hónap munkája lesz benne, s nem is biztos, hogy valaha úgy fog működni az FS9, ahogy régebben. (Most egy kicsit én is meghaltam...)
Azonban FSX-re biztos nem állok át.

Viszont ha már így alakult, váltanék 64 bitre (ha már itt lapul a gépemben 6 GB ram).
Szerintetek melyik oprendszer a legjobb 64 biten FS9 alá? Beleértve a Win7-et is...

Előre is köszi!

(#2873) haky válasza AirBooms (#2872) üzenetére


haky
senior tag

A win7:)))

Xp x64 sokat szüttyök betöltésnél.

Vista..hagyjuk...SP2-vel már nem rossz, de még mindig lentebb van mint a W7

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2874) AirBooms válasza haky (#2873) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm. :R Esetleg valaki tudja, hol lehet beszerezni Win 7-et legálisan? Lehet, hogy már a hétvégén nekiállnék, azt hiszem, kezdek túl lenni lelkileg ezen az egészen... :U

(#2875) haky válasza AirBooms (#2874) üzenetére


haky
senior tag

Nálunk:) Budafoki 15. 11-ker

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2876) AirBooms


AirBooms
addikt

Srácok, újra működik az Avsim-ről letöltés! :D

Sajnos engem ez most nem érint... :( :O

(#2877) AirBooms válasza haky (#2875) üzenetére


AirBooms
addikt

Mennyi pénz? :F ;)

[ Szerkesztve ]

(#2878) haky válasza AirBooms (#2877) üzenetére


haky
senior tag

Microsoft Windows7 Professional 64-bit OEM HUN - 33 300 Ft (26 640 Ft + ÁFA)
Microsoft Windows7 Home Premium 32-bit OEM HUN - 26 463 Ft (21 170 Ft + ÁFA)
pár 100Ft-ot tudok engedni Neked a 2-ikból. Az elsőből már engedtem.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2879) AirBooms válasza haky (#2878) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi, mennyünk privibe! :R ;)

(#2880) fatal`


fatal`
titán

Elindult az AVSIM, ha valakit érdekel. :)

Hopp. Airbooms megelőzött. :)

Már SG-n leírtam, gondolom ott is te kérdezted. :) Win7 x64et ajánlok. A DA Fokkeren és a BluePrint sceneryken kívül minden kompatibilis, Fokkerhez már készül a patch. Blueprint Sceneryk semmilyen x64 OS-n nem települnek, rögtön kidob a telepítő. Hogy miért azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2881) AirBooms válasza fatal` (#2880) üzenetére


AirBooms
addikt

;) :R

(#2882) Geryson válasza AirBooms (#2872) üzenetére


Geryson
addikt

Én megírtam, hogy nem volt stabil a Win7! Viszont az XP64 egyenlőre teljesen stabil FS alatt, viszont nincs DX10 beállításom! :(

Nekem 3 különböző rendszergazda azt mondta, hogy várjak még a Win7-el amíg kijön az első Service Pack. Én valószínűleg valóban kivárok!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2883) fatal` válasza Geryson (#2882) üzenetére


fatal`
titán

FS9ről van szó, a win7 pedig teljesen stabil.

(#2884) haky


haky
senior tag

Na még 1 kép. aki még nem kapott volna rá annak itt az ideje:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2885) Geryson válasza fatal` (#2883) üzenetére


Geryson
addikt

FSX, és nekem nem volt stabil. Gondolom nem gond, hogy leírtam a véleményem, hiszen ez volt a kérdés...

Amúgy meg valaki pont a Vista 64-re esküszik, nekem meg 2 próbálkozás után sem jött be. Na itt legyél okos...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2886) Kosztinho válasza haky (#2884) üzenetére


Kosztinho
tag

Pofásan néz ki :K
FPS-t mennyire érinti?
Egy próbát majd lehet megejtek én is.
Mondjuk nem mostanában,mert elfüstölt a videókártyám... :(((

(#2887) Gizmo94 válasza haky (#2884) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nagyon tutin néz ki.. Hát én rákapnék, ha küldenéd azt az izét. :D

(#2888) Gizmo94 válasza Kosztinho (#2886) üzenetére


Gizmo94
veterán

A jobb felső sarokban látható szám szerint nem nagyon FPS killer. :)

(#2889) Kosztinho válasza Gizmo94 (#2888) üzenetére


Kosztinho
tag

Tudtam, hogy le kellett volna írnom az előbb, hogy azt még látom :DDD csak azt nem hogy mennyi volt előtte.Akkor majd teszek vele egy kísérletet.

(#2890) v!ct0y válasza haky (#2867) üzenetére


v!ct0y
veterán

Végre valami jó képek:)
Hogy sikerül megcsinlni, hogy múkodjon?

(#2891) AirBooms válasza Geryson (#2882) üzenetére


AirBooms
addikt

Mivel hosszútávra tervezek (én nem telepítgetek újra havonta, félévente, nem vonz a kísérletezgetés), ezért inkább várok win 7-tel az első service pack-ra, mint használjak újabb öt évig egy olyan oprendszert, amire már nem lesz több service pack, s elöbb-utóbb a támogatása is megszűnik majd. Mindemellett köszönöm a tapasztalataitok megosztását. Nem is számítottam arra, hogy egyhangú lesz a véleményetek, erről sajnos microsofték már előre gondoskodtak... Mindenesetre tanulságos, hogy ennyire eltérőek a tapasztalatok, s ez azt jelenti, hogy nem árt majd óvatosnak lennem, s felkészülni a sok szívásra. Viszont hosszú távon úgy gondolom, hogy egy új oprendszerrel csökkenie kell majd a szívásoknak, míg egy már most kifutóban lévővel valószínűleg egyszer csak elkezdenek hiretelen szaporodni a problémák (támogatások, fejlesztések megszűnése, stb.).
:R :K

(#2892) fatal` válasza Geryson (#2885) üzenetére


fatal`
titán

FSX-re biztosan nem áll át azt írta. :) Mindegy neked nem jött be, nagyon sokak így vannak vele, nekem nem volt vele problémám, de erősen hardver és szoftverkörnyezet függő a dolog így ezen nem veszünk össze. :)

Peace.

Airbooms: Itt is írtam egy privit hátha gyakrabban olvasod mint az SG-t. :)

(#2893) AirBooms válasza fatal` (#2892) üzenetére


AirBooms
addikt

Mindkettőt olvasom, szerintem hetekig úgyis csak olvasni tudok - repülni nem... :( :O

(#2894) Gizmo94 válasza AirBooms (#2891) üzenetére


Gizmo94
veterán

Erre én annyit tudok neked mondani,hogy nem kell várnod service packra, mert a win7 jó.
Telepítsd fel nyugodtan, nem fogsz csalódni. Annyi a lényeg,hogy hiába ismer fel mindent és telepít minden hardveredhez drivert, mégis, mindegyik összetevőnek a legújabb driverét telepítsd fel. Miután a rendszer készen van és az össza szoftver is fel van telepítve, van egy olyan funkciója, hogy teljes rendszermentés. Ezzel csinálsz egy teljes backupot, úgyis addig nyaggat érte míg meg nem unod vagy ki nem kapcsolod. Ha a C-re raktad a rendszert és a D-re az FS9-et, akkor a játékot sosem kell bántanod, csak a windowst állítja vissza a mentési állapotba,ha bármi baj van és játszhatsz tovább.
Ha a C-re rakod a játékot is, akkoris megy ez a módszer tökéletesen, csak akkor kb. 5-6 perc helyett lesz egy óra is mire visszaállítja. De mindened a helyén lesz tökéletesen, működni is fog hibátlanul..
Közel egy éve használom a win7-et , a legelső béta megjelenése óta, egyetlen system crash nélkül, ami nálam hatalmas szó. A legstabilabb rendszer amit valaha láttam eddig, ha rendesen telepíted.
Véleményem szerint nyugodtan állj rá át, én nem várnék semmilyen SP1-re. :R

(#2895) haky válasza v!ct0y (#2890) üzenetére


haky
senior tag

Nehezen. De szerintem szervert kell váltanom, mert ezen ahonnal most szedi a képeket sajnos gyakran (főleg hegyes vidéken, pl. Ausztria) felhők vannak a textúrán. Meg nem mindent tud szépen megjeleníteni (kockás). Úgyhogy még mindig a proxyuser.ini-vel szenvedek. De alakul a dolog. Jó pár külföldi fórumot átnéztem már...
Azt már sikerült végre megcsinálni, h menjen Win7 alatt (x64)

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2896) fatal` válasza AirBooms (#2893) üzenetére


fatal`
titán

:( Sajnálom. Én is egy hete FS-t telepítek úgyhogy átérzem. De most végre úgytűnik, hogy jó lett, nem szállt el semmi úgyhogy hamarosan repkedhetek. Egyelőre backupolok. :D

(#2897) Geryson


Geryson
addikt

5583 nm-es utat repültem, délelőtt 10 óra óta - azaz 13 óra és 22 perce. Európa irányítva, Brüsszel leszálláshoz beforgat és mit ad Isten (helyett Microsoft), 1.3 nm-el a touchdown előtt darál-darál és fatal error. Kb. ez a tizedik ilyen esetem, el sem tudom képzelni, hogy mi lehet az oka. Azért ilyenkor elmehet az FS...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2898) fatal` válasza Geryson (#2897) üzenetére


fatal`
titán

Általában memória elfogyás, vagy scenery bug szokott lenni az oka. Csak Brüsszel környékén csinálja?

(#2899) AirBooms válasza Gizmo94 (#2894) üzenetére


AirBooms
addikt

Át fogok állni, köszi mindenkinek a támogatást - de köszi azoknak is, akik óvatosságra intettek! :R :R ;)

(#2900) Gizmo94 válasza Geryson (#2897) üzenetére


Gizmo94
veterán

Amint Hunfatal is leírta, ez a két eset van. De mivel ramod van bőven és ha a videokártyád is 1G ramos, akkor az első verzió elvethető.
Valószínűleg valamelyik összetevőd ütközik, hiába legálisan vásárolt, de vagy a 64 bit nem tetszik neki, vagy valami fájlhiba van valahol..
A fatal error FSX-ben legalábbis, nálam mindig vagy GAU fájl keveredés, vagy FSUIPC hiba és valamivel összeakadás,vagy gépek telepítésekor fellépő kavarodástól volt.
A memory out ettől teljesen függetlenül jelentkezik, nem fatal errorral lép ki olyankor és nem is omlik össze az FSX..
Itt valamelyik összetevőd vagy bugos, vagy 64 bit inkompatibilis, vagy egy másikkal nem fér össze, vagy csak egyszerűen sérült valamelyik fájl valahol.
A fatal error az a játékon belül keresendő hiba az esetek 99%-ában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.