Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) cintula187


cintula187
addikt

Hali!

A REX -el kapcsolatban lennének kérdéseim.
Reggel raktam fel először. Integrálná be magát az FSX be. Ki is írja hogy kb 6 perc, előtte meg volt a backup. De aztán pár perc után totál megőrjítette a gépet. De úgy, hogy (vista) az óra, a sidebar elkezdett villogni, és semmit se lehetett csinálni. Taskbar már amennyit ki tudtam belöle venni azt íta fut a program de jobbnak láttam inkább csinálni egy restartot. Ezután nem tudtam újraindítani mert siettem melóba.

Volt már ilyen anomália valakinél? :F

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1352) Geryson


Geryson
addikt

EZT az Aerosoft kiegészítőt nézzétek meg. Igazából az FSX-nek totál ebbe az irányba kellene/kellett volna elmennie és legalábbis nagyon hiányolom az élővilágot, pl. leszállás közben a madarakat meg miegymást. Anno arról volt szó kis túlzással, hogy a nyúl átfut előtted leszállás közben, most meg ott tartunk 2 év után, hogy alig jelentek meg egyláltalán a nem vasalódeszka kifutópályák (merthogy ezt is mondták, hogy nem lesz többé).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1353) Geryson válasza v!ct0y (#1349) üzenetére


Geryson
addikt

Biztosan nem benned van a hiba? :)

FS2004: szerintem ha visszatérsz erre a régire, akkor eleve rossznak fogod érezni FSX után. Keress rá a neten valami "fs2004 texture enhance" kifejezéssel, úgy látom van egy pár cucc.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1354) cintula187 válasza Geryson (#1352) üzenetére


cintula187
addikt

Ó Geryson főleg tőled várnák tanácsot. Ha jól olvastam a korábbi hozzászólásokban nálad fent van/volt a REX

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1355) Geryson válasza cintula187 (#1354) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem csak a FEX volt fent, de azt is leszedtem. Asszem Deepdish és Haky komák (voltak) itt a nagy REX tesztelők, de apróbb hülyeségek mellett kizárt, hogy normális lenne a Te általad mesélt igen furcsa jelenség. Bízzunk benne, hogy mire hazaérsz indul a gép vagy utolsó naplóadattal indítasz egyet és már szeded is le a REX-et. Nem lehet, hogy nem volt teljesen korrekt verziójú/típusú/törésű az a REX?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1356) cintula187 válasza Geryson (#1355) üzenetére


cintula187
addikt

A gép reggel sikeresen újraindult checkdisk után.
Valóban nem éppen jogtiszta verzió volt , de ilyet egy kiegészítő se csinált eddig. De más alkalmazásnál se láttam ilyet. Még megpróbálom ujra, ha nem megy akkor delete. A FEX miben különbözik?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1357) Geryson válasza cintula187 (#1356) üzenetére


Geryson
addikt

Ahogy néztem a FEX nem ennyire komplex, sőt szerintem nem is ennyire szép annak ellenére, hogy valami 9 giga. Én barom ezt megvettem, tökre feleslegesen, inkább REX-re költöttem volna a pénzem... :(

Az előbb említett kollégák ha lesznek biztosan súgnak, hogy hogyan lehet okosan feltenni a REX-edet, merthogy nekik sikerült valahogy nagy nehezen.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1358) cintula187 válasza Geryson (#1357) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi az infókat. Deepdish nek irtam is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1359) Bundee69 válasza cintula187 (#1358) üzenetére


Bundee69
tag

Esetleg nézd meg a REX fórumát ha még nem jártál arra [link] hátha valakinél már volt hasonló hiba. Nekem onnan sikerült egy hibát megoldanom amikor telepíteni akartam. Azóta is tökéletesen fut. Mondjuk az enyém vásárolt verzió :)

(#1360) cintula187 válasza Bundee69 (#1359) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi.

Nem mondanak hülyeséget. "kapcsoljam ki a vista aero, glass felületét"
Mondjuk ez lehet hiba, mert az FSX maga is kikapcsolja ezt magától.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1361) Falconer válasza v!ct0y (#1350) üzenetére


Falconer
aktív tag

Milyen háttér? A távolban talaj vagy mi? Told fel maxra a mip mapping levelt, meg adjál adjál neki 16x AF-t.

---- Ez mind FS9 screenshot ----
Föld itt látszik
Approach

Felraktam FS9-hez a Zinertek Weather FX-et, irtó jól néz ki :)

Side view
Wingview
Naplemente
Alulrol felhö
Flughafen Zürich (FSDreamTeam)

(#1362) v!ct0y válasza Falconer (#1361) üzenetére


v!ct0y
veterán

Minden maxon van..én erre a dzsuvára gondoltam:DDD ami repülés közben olyan mintha folyna ott valami:DDD

(#1363) Falconer válasza v!ct0y (#1362) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ahamm... Hát alap textúra ugy tűnik eleve dzsuva, ugyhogy javaslok egy GE pro-t, és/vagy UT Europe-t, az segít :) Bár mondjuk ott is valamennyire elmosódottak a távolabbi dolgok.

(#1364) Falconer válasza v!ct0y (#1362) üzenetére


Falconer
aktív tag

Majdnem elfelejtettem a cfg beállításokat :U

Ezeket csekkold le

------ FS2004 ------------------
TERRAIN_DEFAULT_RADIUS=9.500000
TERRAIN_EXTENDED_RADIUS=9.5
TERRAIN_EXTENDED_LEVELS=8 (ez nem 100% h van e értelme:) )
TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=5-600 Ez csak akkor müxik, ha limitált az fps-ed.
TEXTURE_MAX_LOAD=1024
TERRAIN_TEXTURE_SIZE_EXP=8
------ FS2004 ------------------

[ Szerkesztve ]

(#1365) v!ct0y válasza Falconer (#1364) üzenetére


v!ct0y
veterán

És ez a cfg hol található meg? mert a keresőm se meg én találom :F :W

(#1366) Falconer válasza v!ct0y (#1365) üzenetére


Falconer
aktív tag

Documents n setting / Username / Application Data / Microsoft / FS9
Az App Data rejtett mappa, ugyhogy a megjelenitést csekkold be.

(#1367) cintula187


cintula187
addikt

Felraktam végre a Mega Airport Ferihegyet. Az én konfigommal nagyon szaggat akár alacsony, akár 1920*1080 akár 1024*768-ban nyomom. Medium -high beállitás mindegy neki. Ez normális dolog vagy valamit finomitani kéne rajta?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1368) haky válasza cintula187 (#1367) üzenetére


haky
senior tag

3GHz-en megy a 8400-esed??ejnye...minimum rángasd meg 3.6-3.8-ra és akkor még nagyon nem is nyúzod.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1369) cintula187 válasza haky (#1368) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor el kell merülnöm a CPU tuning rejtelmeiben is. Eszerint cpu-t zabál. De az meg miért van hogy a vga órajelét meg 900 ról 800 mhz ra vissza kell húznom különben szemetel?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1370) Falconer válasza cintula187 (#1369) üzenetére


Falconer
aktív tag

Valami szar a videokaridban. Vagy túlmelegszik, vagy a memória szar, vagy az egész... :/ Amúgy mindegyik FS a procira nagyon kényes, a VGA (szinte) nem szempont.

(#1371) haky


haky
senior tag

Valaki S.O.S!!! :Y
kellene nekem innen:
C:\xxx...\Microsoft Flight Simulator X\Scenery\World\Texture\detail1.bmp fájl. az eredeti amit föltesz a játék sp2 után.
laszlo.gomori@freemail.hu-ra jöhet.

köszi
várom :R

pár kb az egész csak SOS kellene

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1372) cintula187 válasza Falconer (#1370) üzenetére


cintula187
addikt

Hőmérséklet jó. Volt már más játék is aminél ezt kellett csinálni. Az egész csak nem szar. Memória tesztek is gond nélkül mentek eddig. :F

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1373) Korcsii


Korcsii
őstag

aztaqúúúúú...
tegnap sikerült az FSINN-ben a repülőknél reset all default-ot nyomnom, de végülis úgy is nagy volt az összevisszaság, gondoltam ma mindent helyrerakok... bele is vágtam, pár perce ezt mondtam magamban: hmm, sweet.. és nem ráböktem megint arra a gombra :W de nem igaz, hogy egy egyszerű biztos vagy benne szöveget nem tudtak volna odarakni :W
azonnal reset, azóta hozzá sem nyúltam...

kérdés: hol tárolja az FSInn (ha jobban tetszik FSFDT) a repülőgépek adatait (ICAO kódok + a megfelelő repülő)? hogyan lehetne helyreállítani? :F

előre is kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#1374) haky


haky
senior tag

:R Köszönöm megvan a fájl:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1375) Bundee69 válasza cintula187 (#1372) üzenetére


Bundee69
tag

Azért szemetel a vidoókártya mert nem bírja már azt a frekit amire állítottad. A pontos értékeket ki kell kísérletezni (videoram/gpu), ami hosszú idő. A szemetelés nálam is bekövetkezik - és mindenki másnál is ha túl magas értékeket állít be. Két azonos típusú kártya között is lehet eltérés. Az egyik megy egy adott frekin, a másik nem. Sőt, két program között is lehet eltérés. Van amelyik elfut a húzott beállításokon van amelyik teleszemetel. Volt egy játékom ami nem volt hajlandó húzott kártyán menni - a nevére sajna nem emlékszem - , pedig minden más gond nélkül tekert.
Mellesleg a E8400-es procid 4GHz-ig simán felhúzható, sőt a fölé is.

(#1376) Csorbi válasza cintula187 (#1369) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem értem pontosan, hogy a 900 MHz az a GPU órajele, vagy a RAM-oké. Ha az adatlapodon szereplő 4830-ról van, szó, kizárt a 900 MHz-es GPU órajel, de még a 800 is...ezért gyanítom, talán a memóriáról lehet szó, de annak meg az 1000-et bírnia kellene, ha a szokásos 2GHz-es DDR3-as ramokkal szerelt kártyáról van szó.

(#1377) cintula187 válasza Bundee69 (#1375) üzenetére


cintula187
addikt

Ezt mondtam én is hogy állítgatnom kell. 850mhz nél már nem szemetel az fsx. Hogy mi volt a másik game arra már én sem emlékszem. :) Valami őskövület volt asszem. Jól van srácok akkor nekiállok majd a cpu tuning ismereteimnek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1378) cintula187 válasza Csorbi (#1376) üzenetére


cintula187
addikt

VAlóban a memória órajelét vettem le Ati tray tools ban. Igen az adatlapomon szereplő Gainward 4830 -ról van szó. Bírni bírja "új" játékokban. De néha a régiek fsx el együtt kettő beszemetel. De nem akarok tovább off -olni.
Írok tuning ügyben a tuning forumra aztán majd szólok ha javult a teljesítmény. Köszi a segítséget.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1379) Csorbi válasza cintula187 (#1378) üzenetére


Csorbi
addikt

Az alábbi infók szerint 900 a gyári órajel, tehát bírnia kellene normál esetben. Nézd meg Furmarkkal, aztán ha ott is hibázik, akkor vagy a ház szellőzése katasztofális és nagyon melegszik a kártya, vagy a kártya a hibás, és mehet garizni...

Product Name : Gainward HD 4830 512MB
Barcode : 471846200-9863
GPU : ATI Radeon HD4830
GPU Clockspeed : 575 MHz
Memory : 512MB GDDR3
Memory Clockspeed : 900 MHz

(#1380) cintula187 válasza Csorbi (#1379) üzenetére


cintula187
addikt

Ez a ház van

Tacens Tango

A ventik pont a VGA nál vannak, hővel nem lehet gond. Vagy Sünik kellenének a ramokra.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1381) Csorbi válasza cintula187 (#1380) üzenetére


Csorbi
addikt

RAM hőfokok? Everest kiírja, de ha GPU-Z-t elindítasz monitorozni a háttérben miközben FSX-ezel, az is mutatja. 80-85 fokig ha elmegy, az teljesen normális.

(#1382) Korcsii válasza haky (#1374) üzenetére


Korcsii
őstag

nincsmit....

én viszont akkor nekiállok még egyszer annak az aircraftdb-nek, de egy FSInn fejlesztő kerüljön a szemem elé.... : :(((

(#1383) haky válasza Korcsii (#1382) üzenetére


haky
senior tag

Egy ajándék kép:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1384) haky válasza haky (#1383) üzenetére


haky
senior tag

A játék kicsit megtáltosodott Vista X64 alatt Windows 7 X64 alatt lassú volt. MEg itt már a REX se dobál ki.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1385) Korcsii válasza haky (#1383) üzenetére


Korcsii
őstag

esetleg valami tutitipp, hogy melyik a legjobb rex felhő random időjárásra? :)

(#1386) haky válasza Korcsii (#1385) üzenetére


haky
senior tag

Megnézem otthon és leírom:) én is sokat szenvedtem vele. Vízből Neked melyik tetszik???

üdv
laci

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1387) Korcsii válasza haky (#1386) üzenetére


Korcsii
őstag

hát nemtudom, nem sokat próbáltam eddig (2x low-on), a mostani (Heaven) sem az igazi, de mondom most egyelőre jó lesz... a felhők jobban idegesítettek, mert azzal többet találkozok, minta tengerrel (bár ez most lehet változni fog), és abból sikerült pár nem annyira jót kifogni... most épp a 31-est használom, ami nem olyan rossz szerintem... a másik, amivel sokat szenvedtem, a sky theme... de már alakul :K

(#1388) Geryson


Geryson
addikt

Tolok fel egy pár képet, nem direkt mert a mérete miatt nem tudnám itt beolvastatni (köszi Haky, eddig nem is figyeltem):


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1389) Csorbi válasza Geryson (#1388) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha rárakod az élsimítást, az mennyire fogja vissza?

(#1390) Geryson válasza Csorbi (#1389) üzenetére


Geryson
addikt

Anti-aliasing? Pipálva, fölötte meg "antisoptropic" vagy mi a franc... :) Mást állítsak?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1391) Geryson


Geryson
addikt

Több mint 14 és fél órája repültem, Luxemburg előtt már FL330 körül kiírta, hogy "your computer has run out of memory". Megnéztem, 750 mega volt még szabad + az 1 giga amit nem is lát. Azért ilyenkor elmehet az anyjába a rohadt mocskos FS úgy, hogy mint hozzávalót megvettem, kifizettem. Hát a jóqrvaédesanyjukat...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1392) Acor válasza Geryson (#1391) üzenetére


Acor
aktív tag

Ha XP-t használsz akkor nem értem, de ha Vista-t akkor legalább 4gb de jó ha 6gb van a gépben. XP-nél nálam is volt ilyen hiba amikor csak 2Gb volt benne... Felraktam a 64bit-est ami már több memöriát lát ott már nem csinálta ezt igaz 14 órát nem repültem még vele egyfolytában :)
Aztán lehet FSX hiba....

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1393) Csorbi válasza Geryson (#1390) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor nézd meg ezt:

Link

Nálam ezen UPS-es gép nem recés, de pl nálad a gép törzsén igencsak látszik, hogy tiszta rece :( Az FSX beállításban igen, az anti-aliasing kell, meg az anisotropic. Nem tudom mit lehetne még állítani nálad, esetleg a VGA driverében van elállítva valami? Vagy csak a jpeg lett ilyen, játék közben nem recés? :U

A ram hibaüzik miatt meg tényleg jobban jársz sokkal az x64-es Windows-zal, de szerintem mostmár várd meg a Win7-et az újratelepítéssel ;)

(#1394) Acor válasza Csorbi (#1393) üzenetére


Acor
aktív tag

Ez fizetős gép? Ha nem küldhetnél linket hozzá :)
Gyönyörű:)!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1395) Csorbi válasza Acor (#1394) üzenetére


Csorbi
addikt

Fizetős bizony, PMDG-féle!

(#1396) Geryson válasza Csorbi (#1395) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, valóban elég gányul néz ki a screenshotokon, eddig nem is figyeltem. Természetesen élőben nem ilyen és mondom tuti be vannak kapcsolva azok a dolgok amiket Te is írtál. Még feljebb is tudnám húzni FPS szerint a grafikát, de látod így is fagy. Ha egyszer nem szórom el másra a pénzt, akkor megveszem az új ramot és lapot (többször álltam már vásárlás előtt csak mindig visszaléptem).

Amúgy az én 747-esem szerintem sokkal szebb! :) De valami csúcs, hogy milyen rohadt drágán adja a PMDG ezt a két modellét... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1397) Acor válasza Csorbi (#1395) üzenetére


Acor
aktív tag

Szárnyal a computerem :)
Budapest és Heatrhow 35- 50Frame és a felette Jó ez az I7 4,2Ghz- n.:)

Páratlan élmény vele repülni, Ferihegyről alig tudtam felszállni vele a rövid pálya miatt..
És a hangefektek! Női hang dumál hozzám zene füleimnek :DD

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1398) haky


haky
senior tag

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1399) v!ct0y


v!ct0y
veterán

80 Dolcsi a 747 ért........ :F :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#1400) haky


haky
senior tag

A víz:)

Aki másnak retyvetyutyu...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.