Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Korcsii válasza Geryson (#2897) üzenetére


Korcsii
őstag

ismerős a helyzet... azon a bizonyos EGLL-RJAA BAW groupflight-on nekem is a glide-on fagyot ki... aztán offline landoltam backupból, mindenféle hiba nélkül... szóval szerintem nem scenery bug volt az sem... szintén kétlem, hogy a memória elfogyott volna (nálam).... FSUICP bug... hmm... gyanakszok rá... szerintem amikor alt+enter-nél eltűnik a fél gép, az attól lehet, hogy pont telibe kapok egy autosave műveletet... de ez csak tipp, RJAA-nál direkt nem alt+enter-eztem, inkább maradtam kisebb ablakban, és mégis kifagyott (igaz itt teljesen, nem csak a gép tűnt el, ahogy azt teljes képernyőre váltáskor szokta)... a gépekkel szintén nem hiszem, hogy összeakadt volna, hisz vagy 10 órát repültünk együtt előtte...

és kicsit offline voltam, de szépek a tileproxy-s képek haky ;) bárcsak egyszerűbb lenne az élet 64 biten :U

[ Szerkesztve ]

(#2902) fullextra


fullextra
tag

Üdv,

Volt régebben egy olyan játék, amiben egy kertes házban kellett modell repülőkkel flangálni, volt komplett kis leszállópálya stb...
A játék lényege az volt, hogy ilyen katonai küldetéseket kellett végrehajtani ezekkel az RC planekkel.
pl. egy katonai konvojt, természetesen ezek is méretarányosak voltak, kellett megvédeni az ellenséges repülőktől.

Egyetlen rnevére emlékszem, az pedig: Messerschmitt, mint tudjuk német.

ja igen, a repülők közül is lehetett válogatni, volt legalább 20-30féle

Nos, tudja-e valaki ennek a játéknak a nevét, vagy esetleg bármit róla, mert sehol/sehogy sem találom, pedig kib*szottul jó volt.

Előre is köszi,

(#2903) fatal` válasza fullextra (#2902) üzenetére


fatal`
titán

Airfix Dogfighter esetleg?

(#2904) v!ct0y válasza fatal` (#2903) üzenetére


v!ct0y
veterán

ÁÁÁ ezen agyaltam vagy fél óráig...:DDD
Az az Airfix mekkora szar makketeket gyárt..:DDD

(#2905) fatal` válasza v!ct0y (#2904) üzenetére


fatal`
titán

:DDD

De az a játék az fasza volt. :D

(#2906) fullextra válasza fatal` (#2903) üzenetére


fullextra
tag

áhhh nemhiszem el... :D

Ezzzazzz ezt kerestem már vagy fél éve ::)

Kössszi!

(#2907) Geryson válasza Gizmo94 (#2900) üzenetére


Geryson
addikt

Most egy kicsit utánagondolva lehet, hogy a free Luxemburg scenery a hibás, ott volt a legtöbb esetem, de mondjuk hülye vagyok, mert megnézhettem volna, hogy mi volt a hibajelentésben. Most letíltottam a repülőteret plusz kisgépezek vagy 1 hétig és megnézem mi lesz. Jövő héten újrapróbálkozom, de lehet akkor inkább az lesz, hogy leszállás előtt átmegyek offline-ba és úgy szállok le, mert azért kicsit sajnáltam is ám...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2908) Falconer válasza haky (#2884) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ez tileproxy vagy mi?

Volt szó FS2004 UT Europe-ról, hogy bénán néz ki, mert túl kontúrosak az utak.
-ez így is van, hogy ha nem állítod be! :)
- ki lehet választani három színt, ha nem a legvilágosabbat állítod be, akkor jó lesz :)
Klikk (Frankfurt környéke)

(#2909) v!ct0y


v!ct0y
veterán

MD-11 nél felszálláskor a stabilizer hibaüzenet vagy mi az mit takar ? Vagy hol kell bekapcsolni vagy mifene:)

(#2910) AirBooms válasza v!ct0y (#2909) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincs megfelelően felszálláshoz konfigurálva a stabilizátor (vízszintes vezérsík). Általában az FMC megadja a felszállás egyéb paraméterei alapján, hogy hova kell állítani. Ha csak úgy repkedni kívánsz, akkor állítsd olyan 6 és 7 közé. Amúgy megint csak ismételni tudom, érdemes elolvasni a mauált, vagy a legalább a London Heathrow-Zürich tanuló útvonal leírását, amiből már elég jól megtanulhatók a főbb üzemeltetési eljárások.

(#2911) andorra


andorra
őstag

Az FS 2004 saját joystick beállításait hogyan lehet átvinni új telepítéshez?
Úgy gondoltam, hogy megtaláltam a megoldást, az fs9.cfg fálj erre és a beillentyűzetre vonatkozó fejezeteit kimásoltam, majd az új telepítés után felülírtam az új cfg fálj ezen részét. Ez kevésnek bizonyult, a saját billentyűzet beállítások akiíválódtak, de a joystick beállítások nem.

(#2912) v!ct0y válasza AirBooms (#2910) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kösz na majd jobban átolvasom :)

(#2913) Korcsii válasza Korcsii (#2841) üzenetére


Korcsii
őstag

olyan nincs, hogy én valamit feladok :DDD avagy ha nem akarok a futóműre is világítást, akkor egycsapásra megoldódik a probléma :) már csak be kell lőni a megfelelő lámpákat... :U

[ Szerkesztve ]

(#2914) fatal` válasza fullextra (#2906) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit. :)

(#2915) Gizmo94 válasza Korcsii (#2913) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha viszont nem adtad fel, akkor köszönettel venném, ha az adatokat átdobnád nekem priviben, mert nálam még mindig összevissza világítanak, pl a gép előtt és alatt.:)

(#2916) Korcsii válasza Gizmo94 (#2915) üzenetére


Korcsii
őstag

:K gondoltam már rá, hogy nem kéne akkor magamban tartani... viszont még csak a wilco 777-ese van meg, mivel csak abból nem töröltem az új kódokat (elfelejtettem), így most azzal kezdtem... igazából csak a két szárnyon lévő landing light-okat csináltam meg vele, a többivel nem akartam szórakozni... a strobe lámpáknál sszerintem nem ad annyi pluszt, de majd ma még lehet megnézem... csak mondjuk a pmdg-nél, ahol a szárny fel-le mozog, hülyén néz ki, hogy a lámpa meg egyhelyben marad... a lényeg, hogy az orrfutó világításáról lemondtam, így a panel.cfg-ben is jó a sima kód... (most nem tudom megnézni, sry)... pár gépet még összeszenvedek, aztán küldöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#2917) haky


haky
senior tag

MOst én is újra fs9-ezek. Annyira más a gépek mozgása:). A grafikán kellene már csak javítani. Úgyhogy ha van tippetek globális látványjavítóról akkor írjatok.
köszi
FS global 2008-at ma teszem fel. A textúrákhoz kellene valami.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2918) AirBooms válasza haky (#2917) üzenetére


AirBooms
addikt

Majd nézd meg az FS Global után! ;) Esetleg Ultimate Terrain. Meg sok-sok igényes scenery... ;) ;]

Amúgy nagyon köszi a tegnapi türelmedet és a Win7 64 Pro-t! Már felraktam, s már most látszik, hogy nagyon szeretni fogom. Iszonyat gyors a korábbiakhoz képest. Ha nem is fog minden működni vele az FS-ből, de szerintem nagyon jó lesz! Csak még napok, hetek...! :R :K

(#2919) haky válasza AirBooms (#2918) üzenetére


haky
senior tag

Ennek örülök:) nincs mit..
üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2920) fatal` válasza haky (#2917) üzenetére


fatal`
titán

Nekem fsglobal2008, ut, sok-sok scenery, ground environment pro és high definition environment. Vízhez és éjszakához zinertek ultimate water environment és zinertek night environment. :)

(#2921) haky válasza fatal` (#2920) üzenetére


haky
senior tag

köszi a listát akkor már csak be kell ezeket gyűjtenem:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2922) fatal` válasza haky (#2921) üzenetére


fatal`
titán

Nekem most 70 giga az fs:D

(#2923) fatal` válasza AirBooms (#2918) üzenetére


fatal`
titán

Nagyon jó kis OS. :)

(#2924) Geryson válasza fatal` (#2922) üzenetére


Geryson
addikt

Vigyázz vele, mert elég nagy terjedelemnél összeomolhat, legalábbis nekem ezt tette (hasonlóan 50-60 körül voltam FS9-ben egyszer) és a VA-ban is beszéltük, hogy egy idő után gondot okozhat valami!

Más: a leszállás elleni kifagyás ellen most úgy fogok védekezni, hogy lelépek a hálózatról 30-40 nm-el touchdown előtt, kiváncsi vagyok, hogy mi lesz - jó lenne megtalálni az okot. Ma semmi gondom nem volt így, megérkeztem valami Kókusz Szigetre Indonézia "alá"...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2925) AirBooms válasza Geryson (#2924) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát nem tudom, a 200 gigabye-tom ennek eléggé ellentmond... :U

(#2926) fatal` válasza Geryson (#2924) üzenetére


fatal`
titán

Igen mire ezt összehoztam 3x omlott össze asszem úgyhogy most le van backupolva. :) Egyszer el sem indult, egyszer a gps omlott össze a harmadikra már nem emlékszem.

(#2927) Korcsii válasza Geryson (#2924) üzenetére


Korcsii
őstag

én is 60 Gb környékén járok, sok-sok win árnyékmásolatból történő megmentés után (eszméletlen legót épített a M$ egyébként)... remélem soha nem kell újratelepítenem, mert már nem is emlékszek minden apró kiegészítőre (java része avsim-ről való, és telepítés után töröltem is őket)... meg az a több tíz(?) óra, amit már beleöltem a konfigurálásokba... csak a 737-hez 40 livery van fent, lol...

tegnap láttam, hogy fent voltál, és tesztelgettél, gondoltam szembe repülök veled a Karácsony szigetekről indulva... de akkor ezek szerint jól tettem, hogy mégsem indultam el :) azért pont leszállás előtt disconnectelni... SB4 vagy FSInn? bár nem hiszem, hogy ez okozhatna ilyen hibát - miért pont ott vacakolna...

(#2928) sucec


sucec
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy olyan gépet amin már elfut az MSX, ezért "jó pár év lemaradásban" vagyok hozzátok képest, és lenne pár kérdésem. Elnézést ha esetleg olyat kérdeznék, ami triviális.

Az FSX scenery-jei borzalmasak, ezért hát gondoltam hogy kipróbálom azokat a progikat, amik valamilyen térkép szolgáltató műhold képeiből készítik el a scenery-t. A gond csak az, hogy a google maps-et ezek már nem tudják használni.

Ki milyen plugint illetve progit használ? A tileproxy-t próbáltam de az nagyon lassú. Az FSEarth már jobb lenne, de ha a térképen nincs 5 nél kisebb felbontás (márpedig csak a guglinak van 5nél kisebbje) akkor az sem használható.

Van esetleg más megoldás is arra, hogy VFR-t lehessen repülni egész Mo területén?

Milyen tapasztalatok vannak a saitek pro flight yoke-al kapcsolatban? Gondolkozom rajta hogy veszek egyet, csak a régebbi fórumkban voltak olyan hozzászólások hogy lehetnek vele gondok. Ez igaz még most is?

Előre is köszi!

Üdv
sucec

(#2929) Geryson válasza Korcsii (#2927) üzenetére


Geryson
addikt

Nem is magára az FSINN-re gyanakszom, hanem tényleg inkább pl. az FSUIPC-re, ami - gondolom én - ha offline vagyok, akkor nem küld adatot sehova, valami ilyesmire gondolok most. Amúgy továbbrepültem, nemsokára Indonéziában szállok le, de mára asszem ennyi is lesz! :) SB4 totál fagyott nálam és kb. 1 éve írták a fórumon, hogy nem is tudnak az ismert problémával foglalkozni. Na akkor áttértem és most FSINN, de úgy tudom sajnos mind a kettő továbbfejlesztése leállt...

sucec: Saitek Pro Flight most már tökéletes. Én nyitottam neki egy fórumot, de manapság már senki nem panaszkodik, sajnos az első széria volt gáz. Csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2930) sucec válasza Geryson (#2929) üzenetére


sucec
csendes tag

Sziasztok!

Köszi, még olyan kérdésem lenne, hogy a yoke-on van olyan körbenéző gomb, mint a joy-on? Mert nyílván az lenne a lényeg, hogy úgy tudjak körbenézni, hogy ne kelljen elengedni a kormányt.

Köszi
sucec

(#2931) Geryson válasza sucec (#2930) üzenetére


Geryson
addikt

persze, van egy un. hat-gomb. Tényleg csak ajánlani tudom, hiszen kapsz egy tolókart is hozzá és így 14 x 3 szabadon kalibrálható gombod is lesz, amire én konkrétan mindent kiraktam ami csak eszembe jutott. Sőt, a kapott szoftver (Saitek profiler) meg nagyon okos. Van egy drágább szarv amúgy, a CH, de nekem nem tetszik - ezt már Neked kell eldöntened. Amúgy én a Pixmániánál vettem, semmi gondom nem volt (pedig ugye volt egy garis csere is).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2932) Korcsii válasza Geryson (#2929) üzenetére


Korcsii
őstag

lehet hülyeség, de próbáld meg online, robotpilótával "földhözvágni"... magyarul saitek nélkül... most rákerestem "FSInn FSUIPC"-re google-ben, és másnak is volt ezzel a hármassal problémája...

(#2933) sucec válasza Geryson (#2931) üzenetére


sucec
csendes tag

Igazából ezt néztem ki, de szerintem ehhez nincsen throttle quadrant csak a yoke, ami nagyon nem is zavar, mert végülis gázt kézzel is tudok adni az egérrel és még élethűbb is, mintha van egy külön valami ami nem a műszerek alatt helyezkedik el....

http://www.ebolt.hu/ProductDetail.php?ProductID=149569&CategoryID=94&nextpage=%2FSearch.php%3FReload%3DX%26PPP%3D20%26SP%3D0%26OrderBy%3DName%26OrderType%3D%26NAME%3DX%26PCODE%3DX%26DESCRIPTION%3DX

Szted ehhez tartozik throttle?

Ennyiért elég jó árnak tűnik.... főleg 2 év garival...

Üdv
sucec

(#2934) Geryson válasza sucec (#2933) üzenetére


Geryson
addikt

Ott a tolókar a képen...

Korcsii: Megnézem, köszi... :( :R

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2935) v!ct0y


v!ct0y
veterán

TrackIR vagy valami más fejre akasztható kütyüt használ valaki ?:)

(#2936) sucec válasza Geryson (#2934) üzenetére


sucec
csendes tag

a képen ott van, de az semmit sem jelent, mert pl a címben már nincsen benne hogy beletartozik a throttle is....

Persze jó lenne ha így lenne, de félek hogy csak betették az első leírást + képet amit a google kidobott....

(#2937) haky


haky
senior tag

Innsbruck mellett a hegyekben. Kezd összejönni. találtam egy olyan szervert ami úgy ahogy de működik. Kisebb hibákkal (igaz mit várok egy beta8-as tileproxy-tól):)

Ha kell valakinek a proxyuser.ini akkor írjatok és elküldöm.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2938) v!ct0y válasza haky (#2937) üzenetére


v!ct0y
veterán

Bazzeg ez marha jól néz ki nekem kéne majd de csak ha elmondod mit kell csinálni vele:)

(#2939) haky válasza v!ct0y (#2938) üzenetére


haky
senior tag

Akkor [link]
Innen leszeded a szoftvert. Fölteszed (előtte a windows-t ha vistád vagy újabb van F8-al indítod, majd indításkor a digitális aláírásos hülyeséget tiltod).
Utána az egésznek a lelke a proxyuser.ini
na ezt elküldöm Mail-ben.ha adsz egy címet, azt bemásolod az eredetire. (Mert sajna az eredetin fekete foltok vannak) vagyis rossz. A c: gyökerébe csinálsz egy cash mappát (jelen esetben ez van beállítva erre a proxyuser.ini-re: "TileProxy Cache & Scenery". Szóval ha azt használod amit én küldök akkor ezt hozd létre.
ennyi kb...
Vagyis sok van mire eddig eljutotottam. Ez se tökéletes, de ez van:) ingyen...

Pont most nézem, hogy a Balaton ezzel a szerverrel (beállítással (proxyuser.ini))-vel, milyen...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2940) haky válasza Falconer (#2908) üzenetére


haky
senior tag

Nos én így nézek ki frankfurt környékén:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2941) fatal` válasza haky (#2939) üzenetére


fatal`
titán

Ez csak FSX-el működik?

(#2942) v!ct0y válasza fatal` (#2941) üzenetére


v!ct0y
veterán

Letöltésnél írja az fs 2004 et is na majd kipróbálom:)

(#2943) haky válasza fatal` (#2941) üzenetére


haky
senior tag

FS2002 FS2004 és FSX ezekkel. Igaz FS2004-el nem ilyen szép. Ott csak 4,xx m/pixel lehet. Itt meg 30cm/pixel..

Én már kipróbáltam..

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2944) fatal` válasza haky (#2943) üzenetére


fatal`
titán

Lehet majd kipróbálom. :) FS9 csak 4m/pixelig támogatja azt hiszem, FSXben pedig valóban 30cm a legjobb minőség. De lehet, hogy megfelel az FSGlobal is. :)

Más: Lehet valahol magyar leírást találni a trimmelésről?

(#2945) Gizmo94 válasza fatal` (#2944) üzenetére


Gizmo94
veterán

Próbáltam utánanézni, ezt találtam. :DDD

Esetleg..

Nem tudom, mennyire volt hasznos, de próbáltam segíteni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2946) fatal` válasza Gizmo94 (#2945) üzenetére


fatal`
titán

:W :DDD :DDD :DDD

Azért a humort értékelem. :D

Szerk.: Nagytestű, hmmm. 4500ért kitrimmelnek egy 747-400at?:D

[ Szerkesztve ]

(#2947) sucec válasza fatal` (#2944) üzenetére


sucec
csendes tag

Sziasztok!

A flight simulatorhoz tartozó lesson-okban a Rod bácsi egész jól leírja a dolgokat. Egy dologra figyelj: amikor a leckék után vannak a teszt repülések, ott sokszor baromságot mond, illetve hülyeségeket akar. Pl.: amikor repülöd a pattern-t tök nagy hülyeségeket mond, ha azok alapján repülsz, képtelenség leszállni :) amikor a downwind végén elkezdenél lassítani, akkor rád szól hogy gyorsíts :)

Üdv
s

(#2948) sucec válasza Trub (#2795) üzenetére


sucec
csendes tag

Hello

Én most kipróbáltam.
Hát... hogy is mondjam. Nem lenne rossz, DE!
az FSX-ben a virtual cockpit elég jól használható, és valóságszerű repüléshez csak azt érdemes használni. Könnyen körbe lehet nézni, kezelni egérrel a kontrollokat, stb.

Na most az X-plane-ben ez nem így van. Ha virtual cockpit nézetben vagy, csak szakaszokban tudsz körbenézni, folytonos módon nem! Az egérrel nem lehet kezelni a gázkart, vagy csak én vagyok béna, de nekem nem sikerült. Grafikában sztem kb mint FSX, az alap terrain adatok talán egy kicsit jobbak. Viszont a gép mozgása sztem nagyon fura...

Kezelni eleinte nehezebb. Sok olyan reptér nincs az X-plane-ben, amit az FSX már tud.

Sztem ha izmoznak még rajta a srácok 1-2 évet, nagyon fullos progi lehet. De nekem a virtual cockpit hiánya miatt egyenlőre még felejtős...

Üdv
s

(#2949) fatal`


fatal`
titán

Használ valaki shockwave 3d lights reduxot? Az a gondom hogy beengedem a futót és ott marad a világítása a levegőben. :D Valami megoldás? Verzió 1.2a

(#2950) fatal` válasza sucec (#2947) üzenetére


fatal`
titán

Meglesem majd köszi. :) Bár nem tudom az FS9 leckéi milyenek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.