Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) AirBooms válasza cintula187 (#1750) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezenkívül továbbra is "értékes és hasznos" tanácsokkal szolgálj(on) a már vagy nagyon régi, vagy már kitárgyalt postokra!

(#1752) v!ct0y válasza AirBooms (#1751) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jólvan na újonc még:DDD

Egyébként pmdg 747 en, hogy lehet benyomni az ablaktörlőt ?

[ Szerkesztve ]

(#1753) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1752) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hm. Fogós kérdés. :DD

Overhead panelen van kettő darab fehér kapcsoló a landing és a taxi lights felett. Az egyik a wiper left, a másik a right. Csak ezekre klikk, (jobb gomb klikk, mivel ugye alapállásban off) és már megy is az ablaktörlő. :DDD

(#1754) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1753) üzenetére


v!ct0y
veterán

ÁHÁÁÁ kösz! :B Bár az utóbbi időben inkább a picike gépekkel repkedtem :)

(#1755) Kosztinho válasza v!ct0y (#1754) üzenetére


Kosztinho
tag

Ez a Lotussimes? Én is ezzel repkedek mostanában :)
Nagyon szépen megcsinálta a srác, főleg a VCt...

(#1756) v!ct0y válasza Kosztinho (#1755) üzenetére


v!ct0y
veterán

Aha ez az! :B télleg nagyon jó lett

[ Szerkesztve ]

(#1757) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1754) üzenetére


Gizmo94
veterán

WoW Micsoda fps ! ;) :Y

(#1758) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1757) üzenetére


v!ct0y
veterán

Lesz az még jobb is ;] :B

(#1759) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1758) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nah, azért ez is már igen jó, sőt... :K

(#1760) andorra válasza v!ct0y (#1758) üzenetére


andorra
őstag

Ha az két felhő sem lenne az égen, akkor mehetne 100 fölé is.
Csak egy titka van, hogy így is maradjon, sosem szabad leszállni!

(#1761) v!ct0y válasza andorra (#1760) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mondjuk nem maxon van a graf :B De ettől függetlenül szép így is meg hát ilyen prociból szép eredmény szerintem ez is. De a felhők meg FEX-esek:)
De ez a fps mérő ugrál kicsit ezt olvasni ishet még a topik legelején is volt olyan, hogy mutat mindent:DDD 13-60 ig :DDD

(#1762) andorra válasza v!ct0y (#1761) üzenetére


andorra
őstag

Persze tudjuk, hogy az FPS csak bonyolult összefüggéseiben értelmezhető egyáltalán és önmagában állva, az összes beállítás ismeretének hiányában semmilyen érdemi információt sem ad.
Mindenesetre ilyen szituációban eleve be sem kapcsolom az FPS mérést, mert ugyan minek?

(#1763) Gizmo94 válasza andorra (#1760) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ejnye.... :DDD

(#1764) v!ct0y válasza andorra (#1762) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én is csak azért nyomtam be mert ott van a sebességmérő is. A gépbe meg valahogy nem találtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1765) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Nahh, fps. Én bekapcsoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1766) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1765) üzenetére


v!ct0y
veterán

q9400 ed van ugye ?

(#1767) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1766) üzenetére


Gizmo94
veterán

Majdnem. Q9450

(#1768) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1767) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az ugyanaz csak a 9400 az újabb és jó lenne már ha végre kitöltenéd a profilodál a cucokkat:DDD

(#1769) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1768) üzenetére


Gizmo94
veterán

Csúnya lenne, ha ugyanaz lenne. Ezt a hülyeséget ne nagyon terjeszd. ;)

(#1770) andorra válasza Gizmo94 (#1765) üzenetére


andorra
őstag

Jó kis kontraszt! :-)

(#1771) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Felfedezed az árnyalatnyi különbséget? ;)

Q9400:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLB6B

Q9450:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAWR

(#1772) Gizmo94 válasza andorra (#1770) üzenetére


Gizmo94
veterán

Cseles kép ez, csak kíváncsi voltam a reakciókra, ezért levágtam az aljáról a tálcát. Minden gyári órajelen van és megy a firefox 12 nyitott ablakban. Valamint szám szerint 9 program fut még az fsx mellett.. Ennyire azért nem xaar.. ;)

(#1773) v!ct0y válasza Gizmo94 (#1771) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja +6 mb cache és 9450 már nem kapsz sehol illetve 1 helyen láttam még neten valami 70 pénz volt és a 9400 van helyette, ami 42 pénz ;)
Azt nem értem miért árulják még 70 ért mikor ugyanazt megkapja 42 ért is ;]

[ Szerkesztve ]

(#1774) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1773) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát ha neked 6 mega cache egy proci esetében ugyanaz mint 12 mega, akkor nincs több kérdésem. :DDD

Andorra:
Amúgy így készült a kép, csak már kidobtam és másodjára nem tudtam annyira gányt reprodukálni. ;)

(#1775) andorra válasza Gizmo94 (#1774) üzenetére


andorra
őstag

Nekem volt ennél jóval kevesebb FPS-em is, pedig csak az FSX futott. Na nem dicsekvésből mondom. Sót, azt hiszem ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. Ehhez képest, most akár nagyon elégedett is lehetnék.

(#1776) Gizmo94 válasza andorra (#1775) üzenetére


Gizmo94
veterán

Fps az hol ennyi-hol annyi. Nagyon változó. Volt már nekem amikor magas fps-nél is beszaggatott néha a játék és volt amikor még viszonylag alacsonynál is folyamatosan futott.

(#1777) andorra válasza Gizmo94 (#1776) üzenetére


andorra
őstag

Hát én nem bánnám, ha 20 és 40 között ingadozna! :-)

(#1778) Gizmo94 válasza andorra (#1777) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mármint mondjuk Heathrown? Azt én sem bánnám. :K

(#1779) AirBooms válasza Gizmo94 (#1774) üzenetére


AirBooms
addikt

Ne értsetek félre, nem fikázás a célom. :N
Viszont a kép alapján egyáltalán nem látom az FSX grafikai fölényét az FS9-cel szemben, sőt! :B S az legalább már 30 fps felett megy mindenhol (mostmár), pedig ezernyi kiegészítőt használok hozzá. :K

(#1780) Gizmo94 válasza AirBooms (#1779) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem fikázásnak veszem. Nekem is igen rondának és elmosódottnak tűnik, pedig a legutolsó lehetőség is fullra van húzva rajta amit egyébként nem húzok addig,hogy csökkenjen az fps.. Ez a két kép rettenet ronda, sejtelmem nincs miért.
Tudnék linkelni ide képeket amiken igen durván kijön rex2-vel és egyebekkel az FSX grafikai fölénye, de most nem ez volt a cél,hanem egy demonstratíve gagyi fps érték produkálása,hogy meglegyen a kontraszt Victoy fps értékével szemben. ;)
Fent van nekem is az FS9 és le kell szögezni, hogy sokkal játszhatóbb mint az FSX.
Csak ha megfeszülök is ronda marad, ez az egy bajom van vele.
Felmerül azonban a kérdés,hogy az ember most egy repülőszimulátorral kíván érdemi játékot játszani,vagy a" körítésben" gyönyörködni, mert mindkét esetben kompromisszumot kell kötni, vagy olyan mélyen zsebbenyúlni,hogy az orvos visz el. :DDD
Elnézést a hosszért.

(#1781) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#1780) üzenetére


Gizmo94
veterán

Egyébként ha bárki rakna képet ferihegyi takeoffról- landingról azt megnézném szívesen,mellékelve személyes beállításokkal, mert akkor tudnék viszonyítani és kísérletezni is jobb lenne.
Jöhet privátban is, ha nem akarjátok publikálni. :) Csak összehasonlításképpen.
Nem akarom szétoffolni a topikot,bár igazából azt sem tudom,hogy ezek a képek off-nak számítanak-e vagy sem, valamint amúgy sem annyira pörög itt az élet, így szerintem elfér benne néhány pic..:)
Tehát egy kis screenshot discussiont javaslok, ha hülyeség, nyugodtan szavazzatok le, vagy ne küldjetek semmit. ;)

(#1782) AirBooms válasza Gizmo94 (#1781) üzenetére


AirBooms
addikt

Megpróbálok FS9-ből, de mostanában EDDF-ről indulgatok cargót repülve MD-11-gyel. Esetleg onnan is jó? :))
Amúgy szerintem egyáltalán nem hülyeség, szerintem sreennshotok alapján is meg lehet ismerni egy csomó kiegészítőt, hogy ki mit használ! :K

(#1783) cintula187 válasza AirBooms (#1782) üzenetére


cintula187
addikt

Jó lesz az.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1784) Gizmo94 válasza AirBooms (#1782) üzenetére


Gizmo94
veterán

Persze, mindenhonnan jó, a lényeg a tapasztalatcserén van, meg,hogy legyen egy kis élet. :)

(#1785) andorra válasza Gizmo94 (#1784) üzenetére


andorra
őstag

Tudom, hogy mindíg csak kötözködök.......
Arra, hogy legyen egy kis élet, arra valóban akár jó is lehet, de valódi összehasonlításra sajnos nem.
Ahhoz legközelebb az vihetne, ha mindenki mellékelné azt a két fájlt: amelyekben a custom beállítások illetve az adott szituáció el lett mentve. Ehhez default gépet és default, forgalmas repteret kellene használni, mert az mindenkinek van.
A probléma azonban az, hogy igazi összehasonlításra még ez sem elég, mivel a számítógépek szoftveres környezete rendkívül erősen befolyásolja az FPS-t.

(#1786) v!ct0y válasza andorra (#1785) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kezdetnek itt van ez minden max kivéve az időjárási látótávolság az 96km
Sitka Approach. Proci E2220 3.0GHZ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1787) andorra válasza v!ct0y (#1786) üzenetére


andorra
őstag

A minden max az nálad mit jelent? Mert nálam biztosan nem ugyanazt.
Vagy ez nem FSX?

[ Szerkesztve ]

(#1788) v!ct0y válasza andorra (#1787) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez Fsx! Miért mi nem jó ?

(#1789) andorra válasza v!ct0y (#1788) üzenetére


andorra
őstag

Egy ilyen processzorral senki sem tehet mindent maximumra. Vagy te lennél az első....

(#1790) v!ct0y válasza andorra (#1789) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na jó a light bloom vagy mi az nincs benyomva, meg traffic sincs:DDD
De azonkívül minden csúszka felhúzva

[ Szerkesztve ]

(#1791) andorra válasza v!ct0y (#1790) üzenetére


andorra
őstag

Azért mondtam előre, hogy ezek a fél-információk szinte semmit sem érnek A forgalommal teljesen le lehet bénítani megfelelő helyeken a rendszert. Az persze nem ez a szituáció, amit fényképeztél, mert ez inkább bemutatásra optimalizált. Nélam itt 30-50 FPS van de most itt repüljek egész életemben?
Tehát Gizmo nem véletlenül a ferihegyi szituációkat kérte. Nem ideálisan magas FPS-eket szeretne látni, hanem a valóság érdekli..

(#1792) v!ct0y válasza andorra (#1791) üzenetére


v!ct0y
veterán

De ez megvan mindenkinek ;)

(#1793) AirBooms válasza Gizmo94 (#1784) üzenetére


AirBooms
addikt


Indulás EDDF 18-as pályáról KORD-ra FS9-ben. A konfig az adatlapomon, minden maxon (tehát grafika, scnereryk, gépek, forgalom, időjárás- és látványjavítók, Radar Contact, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#1794) Gizmo94 válasza v!ct0y (#1792) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szép a kép amit küldtél,és jó az fps is, de ahogy Andorra is megjegyezte, lehetőleg takeoff vagy landing képek kellenének és Ferihegyről. Ugyanis ha mindenki a Sitka approacht repüli, akkor sem lesz azonosítható,hogy milyen magasságon, hol van, mi látszik a képen éppen, tehát pl. mennyit kell textúráznia a játéknak abban a pillanatban. Valamint vagy mindent maxra kell húzni, vagy még jobb ha az egyéni beállításokat közli mindenki. Ekkor lehet tapasztalatokat cserélni.
Tehát úgy kellene kép, hogy takeoff vag landing legyen és látsszon a repülőtér épülete mint az én anti-fps képeimen. Ekkor megközelítően mindenki kb. egyforma helyen lesz, kb. azonos gépterheléssel és így lesz értelme megosztani a tapasztalatokat, hogy ki milyen beállításokkal-trükkökkel ér el minél símábban futó játékot és jobb eredményeket.
Nem fps versenyt szeretnék,hogy kinek több, csak tapaszalatcserét. :)

Airbooms képe azért jó, mert ő FS9-et használ és azért ez a kép nem semmi. Ezen a shoton ha nincsenek kint az infok, símán elmegy FSX-nek, ami azért nem semmi. Sokmindent át lehet hozni FS9-ből fsx-be és ezért érdekes minden FS9-es hozzászólás, valamint összevetni a két játékot is érdekes. Az FS9 alapon sokkal egyszerűbb grafikájú játék mint az FSX, mégis, kiegészítőkkel nagyon fel lehet hozni. Azt figyeltem meg,hogy az eredetileg FS9 alá írt gépek módosítás után áttelepítve FSX-be sokkal fps barátabbak mint az FSX alá írtak, egyszerűen jobban vannak optimalizálva. Azért ne feledjük,hogy profi gép alig készült kifejezetten FSX alá. Minden nagynevű gyártó Overland, PMDG, Project Opensky, Wilco?? :DDD stb.vagy updateli a típusait ,hogy működjenek, vagy nekünk kell módosítani.

(#1795) AirBooms válasza Gizmo94 (#1794) üzenetére


AirBooms
addikt

Egyébként azt vettem észre, hogy miután lerepültem az útvonalat, hogy csak bilinear volt beállítva trilinear helyett véletlenül. Amúgy EDDF (vagyis Frankfurt Mega Airport scenery) szerintem jobban eszi az fps-t FS9-ben, mint LHBP ha minden maxon van, főleg a nagyobb AI traffic miatt. FS9-ben egyébként valamennyire lehet skálázni a megjelenítés részletességét azzal, hogy mekkora max FPS-t engedélyeztünk. Minél nagyobb ez az érték, annál kisebb lesz a részletesség, na persze nem sokkal. Amúgy ma beállítottam maxra 40 FPS-t, s azt vettem észre, hogy az én konfigommal a legalacsonyabb FPS érték így sem ment 35 alá EDDF-en (PMDG MD-11-gyel). Amúgy a VGA élsimítást igenis érdemes kihasználni a lehető legjobban és a felbontást is natívban nyomni (TFT-n), mert ez szinte bele sem szól az elérhető FPS-be. Én 1680x1050-ben nyomom valami nagyon sokszoros élsimítással...

(#1796) andorra válasza AirBooms (#1795) üzenetére


andorra
őstag

Csak érteném, ha így van, miért kell egyáltalán bármit is állítgatnod? Kevesled a 35 FPS-T ?

(#1797) AirBooms válasza andorra (#1796) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem keveslem, hanem mivel csak 32 bites XP-t használok és bizony az FS gyakran 2,5 gigánál is több memóriát zabál menet közben a rengeteg kiegészítővel, ezért néha bele futok az out of memory (OOM) hibaüzibe, ami elég bosszantó egy 8-9 órás repülőút végefelé. Talán az FPS emeléssel lehet némileg csökkenteni a grafika komplexitásán? Persze lehet, hogy ez úgy butaság, ahogy van - de az tény, hogy az FS9-ben az FPS növelésre butul a grafika.

(#1798) DigitXT válasza AirBooms (#1797) üzenetére


DigitXT
félisten

Ebben is: a cél FPS növelésével hozzábutítja a grafikát.
(Aztán persze még úgy sem mindig megy neki a dolog.)

(#1799) AirBooms válasza DigitXT (#1798) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor ezek szerint nem követek rossz logikát... Majd ha lesz időm, ki is próbálom a kritikus helyeken FS9-ben. :R

(#1800) andorra válasza AirBooms (#1797) üzenetére


andorra
őstag

Akkor ebből most az tanulság, hogy annak ajálnható az FS2004 sok kiegészítővel (mert úgy már szerintetek majdnem olyan mint az FSX) akinek olyan erős gépe van, amin már jól fut az FSX? :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.