Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Jorus


Jorus
nagyúr

Engedelmetekkel linkelek néhány naplementés képet én is. FS9 természetesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3002) fatal` válasza Jorus (#3001) üzenetére


fatal`
titán

Nice.

LevelD?:)

(#3003) andorra válasza Jorus (#3001) üzenetére


andorra
őstag

Azt hiszem ezek az F1 beállítások találkoznak a többség ízlés világával.

(#3004) Jorus válasza fatal` (#3002) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen. :K Level-D B767 és Lago.

andorra: nem mondtam, hogy nem giccses. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3005) fatal` válasza Jorus (#3004) üzenetére


fatal`
titán

Azt hittem AS BP2007. :) LAGO sem rossz, csak nincs AES support. :(

(#3006) Gizmo94 válasza Jorus (#3004) üzenetére


Gizmo94
veterán

Néha a valóság is giccses... :) Pl amikor legjobban szidtam a Rex vattacukrait, meg a narancssárga naplementét, hát megyek a rakparton és rikító narancssárga naplementében találtam magam, a fejem felett meg akkora vattacukrok lógtak,hogy elkezdtem röhögni, mondtam is, ez kész, full Rex reality.
A képeiden látható naplementi színek is sokszor megjelennek a valóságban is.
Szép képek szerintem, nekem tetszenek, még akkoris, ha vállalom,hogy giccsimádó vagyok. Viszont a reptéri fények full olyanok rajtuk, mint a nyalókák. :DDD
Egy rakás sor Chupa Chups. :D Ha kiderül,hogy ezek is ilyenek a valóságban is, lepetézek, esküszöm.

(#3007) Jorus válasza Gizmo94 (#3006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem pont múltkor volt hasonló élményem. Néztem a hegyek mögött lenyugvó napot, előtte a fák élesen kirajzolódtak az erős ellenfény ellenére is. Mondom, nézd már, micsoda HDR effekt... :)

Amúgy a gurulóutak fényei a valóságban is ilyenek, ezt megerősíthetem. Kis glória van körülöttük a nagy sötétségben, de azért ne kezdj el petéket telepíteni. :) Elég sokat repülök a munkámból kifolyólag, úgyhogy volt alkalmam megfigyelni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3008) AirBooms válasza Jorus (#3001) üzenetére


AirBooms
addikt

Gyerekek... A szívem szakad meg, ha ilyen képeket látok tőletek... :O
A gépem már működik a win7-tel, de az FS telepítéshez még hozzá sem kezdtem... :U

(#3009) Gizmo94 válasza Jorus (#3007) üzenetére


Gizmo94
veterán

Persze, a petetelepítés elmarad és tudom,hogy van egy kis fényudvaruk a valóságban is, de azt hiszem, hogy még ilyen világosban nem lehet ennyire körülhatárolt. Ha mégis, úgy fejet hajtok az add-on előtt. :) Én nem repülök a valóságban sokat és ki sem merem mondani,hogy egyenesen utálok repülni a való életben utasként. Mást meg nem bíznának rám (jobb is):) viszont átlagosan egy-másfél évente repülök long haul járatokon és kész is vagyok tőle mindig. Persze rövid távokon tuti jó lehet, de a long haul egy real rémálom. A végtelen unalmon, a dohányzási tilalmon kívül még ráadásul büdös is van,de nem gyengén:) Aludni nemigen tudok,mert mindig van visító gyerek vagy egy rakás karattyoló utas. Rendszerint úgy szoktam megérkezni mint egy paranoid félhulla. Gondolom, a first class nyilván más lehet, de én csak hátsó beszállásra vagyok hitelesítve. :D

(#3010) andorra válasza AirBooms (#3008) üzenetére


andorra
őstag

Ez azért van mert te is halmozod a kiegészítőket. Én ma éjszaka egy teljes FS telepítést megcsináltam az összes kiegészítővel együtt, amiket használok.

(#3011) andorra válasza Jorus (#3004) üzenetére


andorra
őstag

Hát, hiába is mondtad volna ! :N
Egyébként tényleg előfordul a valóságban is ehhez hasonló, de jóval ritkábban mint a fórumban gyakran visszaköszönő képeken.

(#3012) Gizmo94 válasza andorra (#3011) üzenetére


Gizmo94
veterán

Giccses-giccses, jóvanmá'. :D Te sem 640x480-ban játszol 16 biten.. :)
Akkó szép, ha giccses, na. Ha már effekt, hozzuk ki belőle a maximumot mindkét játék esetében. :DDD

(#3013) fatal`


fatal`
titán

Van valakinek Active Camera fájlja a PMDG737NGhez? Lusta vagyok beállítani :D

Szerk.: Airsimmer A320 released.

[ Szerkesztve ]

(#3014) AirBooms válasza andorra (#3010) üzenetére


AirBooms
addikt

Naná, hogy halmoztam! Különben nem lett volna olyan, amilyennek láttátok! :) ;)
Az már biztos, hogy nem rakok vissza minden repcsit...

(#3015) fatal` válasza AirBooms (#3014) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem a repcsiket nem sokáig tart telepíteni. A Sceneryk sokkal szenvedősebbek.

(#3016) andorra válasza fatal` (#3015) üzenetére


andorra
őstag

Viszont értelme, annál kevesebb.

(#3017) fatal` válasza andorra (#3016) üzenetére


fatal`
titán

Akkor repkedj a default LHBP-n. :D

(#3018) haky


haky
senior tag

Kicsit off de nézzétek:

A-10-es gépágyú teszt:
[link]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3019) v!ct0y válasza haky (#3018) üzenetére


v!ct0y
veterán

valami nem oké ezzel a linkel...

(#3020) haky


haky
senior tag

Bocsi

[link]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3021) andorra válasza fatal` (#3017) üzenetére


andorra
őstag

LHBP mint "repcsi", ez érdekes ötlet.

(#3022) fatal` válasza andorra (#3021) üzenetére


fatal`
titán

Én azt írtam hogy a Sceneryket nehezebb telepíteni, erre írtad, hogy és fölösleges is. :) Szal most, akkor mivan?:D

(#3023) v!ct0y válasza andorra (#3021) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez most kb olyan volt mint az fsx és fs9 es félreértések...

(#3024) andorra válasza fatal` (#3022) üzenetére


andorra
őstag

Elemezd nyelvtanilag, hogy a megjegyzésem az első, vagy a második mondatodhoz illeszkedik. Akkor talán egyértelmű lesz, hogy csak az elsőre vonatkozhat.

(#3025) Gizmo94 válasza andorra (#3024) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igazad van ebben, mert nekem valami elképesztően sok repülő van integrálva még elképesztőbb mennyiségű liveryvel, több giga lom, közben kb 3-4 fajtával repülök, a többi csak a helyet foglalja és a betöltési időt növeli. :)

(#3026) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#3025) üzenetére


Gizmo94
veterán

És nem írtad a hozzászólásod után, hogy FS9, tehát szégyelld magad. :D

(#3027) AirBooms válasza Gizmo94 (#3026) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha én most választhatnám meg a nicknevem, biztosan benne lenne, hogy FS9... :C

(#3028) Korcsii válasza AirBooms (#3027) üzenetére


Korcsii
őstag

én aláírásra gondoltam eredetileg ;) csak az más topikokban lehet zavaró...

[ Szerkesztve ]

(#3029) Gizmo94 válasza AirBooms (#3027) üzenetére


Gizmo94
veterán

Másik nicknév? Azt hiszem azt itt nem lehet. De szerintem az Airbooms tuti. :D
Csoda,hogy még tetkón nem gondolkodsz. :D
Mondjuk egy telihátas MICROSOFT FS9 - FLY TO LIVE! Mellette szárnyak meg rézsútosan két Pratt & Whitney, persze reverseben, :DDD esetleg középen egy szarv Airborne felirattal.

Viszont egyszerűbb megoldás:

"www.oaziscomputer.hu - mert hülye azért nem vagy, nameg: FS9!" :))

[ Szerkesztve ]

(#3030) AirBooms válasza Gizmo94 (#3029) üzenetére


AirBooms
addikt

:C ;)

természetesen persze csak vicceltem... ;) Kínomban egyelőre másra nem vagyok képes... :o

[ Szerkesztve ]

(#3031) Gizmo94 válasza AirBooms (#3030) üzenetére


Gizmo94
veterán

Miért kínlódsz rajta ennyit? :U Ha most nekiállsz, holnap estére fentvan az egész... ;) :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#3032) AirBooms válasza Gizmo94 (#3031) üzenetére


AirBooms
addikt

200 giga??? Szerinted??? :D
Amúgy meg egyelőre tesztelem még egy kicsit a renccert... ;)

(#3033) fatal`


fatal`
titán

Na hát ez érdekes. LHBP-n nem jók az árnyékok SPOT VIEWban egy bizonyos szögben eltűnnek (rózsaszín nyilacskák és a gép földre vetett árnyékai + lámpájának árnyékai is). Ötletek? Csak LHBP-n. Valamint nekem úgy néz ki, mintha minden gép félig a földben lenne, legalábbis a kereke. Amivel teszteltem: PMDG 737-600, POSKY 737-800, Wilco Bombardier CRJ700, mind a hárommal csinálta. :/

(#3034) Korcsii válasza AirBooms (#3032) üzenetére


Korcsii
őstag

200 giga... nem tudom felfogni, hogy lehet akkora... és az csak az fs mappája? vagy rex meg ilyesmiké is?

egyébként nem tud valaki valami jó .cab szerkesztőt? "sokkhullám" hatása alatt állok még mindig... de nem adom fel, szépek azok a lámpák :B

(#3035) fatal` válasza Korcsii (#3034) üzenetére


fatal`
titán

Ráadásul FS9! :D

Bár nekem is 100G felett jár már.

(#3036) fatal` válasza fatal` (#3033) üzenetére


fatal`
titán

Kis kiegészítés: Nem csak spotban, még 2D Panelben sem látszik a világítás lol. :/

(#3037) Gizmo94 válasza AirBooms (#3032) üzenetére


Gizmo94
veterán

200 giga.. :C :D Az veszélyes.. Az lehet aztán a komoly lomtelep, "mindent bele " alapon. Nálam az fsx kb 80 giga, de ez is rengeteg felesleges dologgal van tele, amiket nem használok. Igazad van, ekkora adathalmaznál nem árt jól letesztelni, mert ha ezt felkínlódod és utána crash, akkor az tuti seppuku, de legalábbis idegosztály.

Korcsii: én feladtam átmenetileg, rááltam a te szenvedésed eredményének várására.
:D

(#3038) AirBooms válasza Gizmo94 (#3037) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem értem, miért gondoljátok, hogy a 200 giga mindenképp szeméttelep, s ez semmiképp nem működhetett megbízhatóan. Hát nekem semmi gondom nem volt vele. Agybafőbe repkedtem vele, semmi baj nem volt. Egyszerűen nagyon sok kieg fen volt, szinte bármerre jártam, mindenhol volt egy nem default reptér, amire ha akartam volna, leszálhattam volna... Nem mondom, vigyázni kellett rá, s körültekintőnek kellett lenni, de nem volt lomtelep. Egyszerűen 2003 végétől ennyi minden gyűlt össze, amit használtam.

(#3039) Jorus válasza Gizmo94 (#3037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hehhe, nekem alig 4.2GB az FS9 mappa. :) A táj, felhők, vizek stb. nem érdekeltek sosem, mivel általában pocsék időben szeretek repülni, úgysem látszik semmi, így csak a modellek élethűsége fontos, és, hogy az utolsó gombot is úgy lehessen kattintani, mint a valóságban. Ami fent van: a már említett Level-D B763, Lago, PMDG Next Gen. 6-7-8-900, meg egy kis Cerenado. Igaz, ezek mind rendszeres használatban is vannak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3040) Gizmo94 válasza AirBooms (#3038) üzenetére


Gizmo94
veterán

Namost nem leszólásként értettem a lomtelepet, csak idézőjelben. Viszont ekkora adathalmazba én már tuti belekeverednék, számomra átláthatatlan és szerkeszthetetlen lenne. Bele sem merek gondolni,hogy ha itt valami összeakad valamivel, mennyi idő mire kikeresed mi ütközik. Amúgy majd írd meg,hogy mennyi idő volt a teljes telepítés végén a name defrag. :D

(#3041) andorra válasza Jorus (#3039) üzenetére


andorra
őstag

Ez persze a másik véglet, de én is inkább erre húzok. Nálam ugyan 35 Giga de csak a PMDG 737-et tettem fel, a kisebb gépek már nem jelentenek kihívást, ez a gép, meg a non plus ultra. Valóban az a helyzet, hogy rossz időben a legélethűbb a szimuláció. Ez mostanában többnyire meg is egyezik a real weather-el amit következetesen használok.

(#3042) AirBooms válasza Gizmo94 (#3040) üzenetére


AirBooms
addikt

Csak letesztelt, jól működő kiegészítők voltak fenn...
Igen, átláthatatlan volt már a rendszer, de nam azért, mert lomhalmaz volt, hanem mert már nem mindenre emlékszem, hogy mit milyen trükkökel, kompatibilátási nyűgökkel kellet felrakni. Na ezért lesz kihívás. Ha csak gépiesen egymás után fel kéne dobálni őket egymás után gondolkodás nélkül, akkor azt valahogy kibírnám... Így viszont nem kicsit parázok. Gépekből biztos, hogy csak a PMDG-k maradnak meg, aztán a Level-D 767-ese, az F1 ATR-je és talán a Concorde, meg egy-két ingyenes kisgép, amikkel szerettem csak úgy tesztelgetni sceneryket. Pedig ott van még az MD-80-as sorozat, meg a B-727-es, csak ezekkel alig repkedtem, de szerettem őket, akárcsak a DA Fokkert, ami állítólag nem megy x64-en. ja még szerintem felrakom a CRJ-ket, illetve az ERJ-145-öt, ezekkel is szerttem repkedni. Na ez máris nem olyan kevés... Áááá... :O :o

(#3043) fatal` válasza AirBooms (#3042) üzenetére


fatal`
titán

DA Fokker nem x64en nem megy, csak win7 alatt (x86, x64), de már készítik a javítást.

(#3044) Korcsii válasza AirBooms (#3042) üzenetére


Korcsii
őstag

nekem még olyan finomságok is fent vannak, mint hőlégballon, léghajó, de az egész csak kb 60 Gb :DDD persze főleg a scenery-k foglalnak nagy helyet, amiből olyan sokat még nem sikerült összeszednem... igaz én csak idén kezdtem, szóval 5-6 év múlva lehet nekem is 200 Gb lesz :)

és igen, én is ezért félek egy esetleges reinstall-tól, mert egy rakás kiegészítő nem ment fel simán, sok esetben még külön fájlokra volt szükség egy-egy crash kiküszöböléséhez... meg ez, hogy mi mit szeret, milyen sorrendben... meg az a rakás kódszerkesztés... nem egyszerű a repülés, de lehet az FS telepítése még nehezebb...

Gizmo94: kösz, rendes vagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#3045) Gizmo94 válasza Jorus (#3039) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igazad is van és is ezt fogom tenni, elegem van a memory outokból és egyebekből... :O

(#3046) fatal` válasza Korcsii (#3044) üzenetére


fatal`
titán

Ezért teszek el mindent kicsi updatet és fixet, akár txt formájában, akár telepítő formájában is. :) A sorrend meg egyszerű: 1. MESHek (FSGlobal), 2. Utak stb (UT), 3. VFR Sceneryk 4. Repterek. :)

(#3047) Korcsii válasza fatal` (#3046) üzenetére


Korcsii
őstag

és akkor jön az FS Global 2010, ami felborítja az egészet :DDD tudom, akkor ott az FSX scenery sorrend kezelője (bár pl nekem eltűnt a Balaton fsglobal2008 után, és csak utxeur reinstallal jött vissza)... egyébként már én is sajnálom, hogy nem őriztem meg minden apró telepítőt, egyebeket... de úgy voltam vele, hogy avsim mindig is lesz (mint utólag kiderült, ez nem olyen biztos), szóval majd letöltöm megint, ha kell valami... mondjuk remélem annyira sosem omlik össze a rendszer, hogy pl a livery-ket ne lehetne ctrl+c ctrl+v-vel átvinni... végülis annyira legó az egész...

[ Szerkesztve ]

(#3048) AirBooms válasza fatal` (#3046) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is elraktam mindent és leírtam magamnak kis textekben (legalábbis remélem), de így is félek. Ja, szerintem is nehezebb egy komolyabb FS újratelepítés mint a repülés megtanulása... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3049) Gizmo94 válasza Korcsii (#3047) üzenetére


Gizmo94
veterán

neked ilyes sceneryk vannak fsx és utx alá, mint Balaton? Húha.. rákeresnék..:) Mi van még Magyarországhoz ami megy fsx alatt?

(#3050) fatal` válasza Korcsii (#3047) üzenetére


fatal`
titán

FSGlobal2010től én is félek. :D Bár gondolom a 2008at eltávolítva, 2010et felrakva, alulra vive a libraryben nem lesz gond. Legalábbis ebben bízom. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.