Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Acor válasza DigitXT (#1148) üzenetére


Acor
aktív tag

Igaz :)

Ha műkögne a gépem még élvezném is :)

Deepdish: Mit raktál össze konkrétan miből?

Az elmosódás megszünt a Global FSx felrakása után! Most szép :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1152) DeepDish válasza Geryson (#1147) üzenetére


DeepDish
őstag

REX mar kinnt van, es remelem hetvegen tudom si probalni, sokkal jobb, mint a FEX!! :)) :))

(#1153) Geryson válasza DeepDish (#1152) üzenetére


Geryson
addikt

Az tuti, hogy jobb (bár erre az FEX-SHD kiegészítőre most kiváncsi vagyok), de én asszem több mint 1 éve vettem meg, akkor még nem volt kint a REX. Ráadásul én olyan "hülye" vagyok, hogy csak megvett dolgokkal játszom, így erre most sajnálnék kiadni ismét vagy 10 ropit. Majd mesélj, hogy mennyire veri le az FPS-t és, hogy valóban szép-e!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1154) DeepDish válasza Geryson (#1153) üzenetére


DeepDish
őstag

Okes csak meg tegnap este kulon vinyot szabaditottam fel fsxnek mert kulon tempos vinyon az igazi az fsx es aztan most alapfeszen 3.5 ghzen jar a gep, extra hutom jovo heten jon meg! :R

(#1155) haky válasza Geryson (#1153) üzenetére


haky
senior tag

Én is várom az infokat..

Milyen kiegészítők vannak nektek fent? Illetve a pontos beállításokra is kíváncsi vagyok. grafikai beállításokra... valaki írja le lécci akinek erősebb 2 magos CPU-ja van!pl: E8500 húzva

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1156) Geryson válasza haky (#1155) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem 8500 megy 4.0-án. 4.5-ig menne simán de eldobja magát a több mint 3 éves lapom. Az új lappal tuti 4.5-en fogom tolni neki és emiatt csak tuning RAM-okat veszek (1150 Mhz OCZ Reaper Kit lesz).

Beállítások nagyon furcsák, mert menne közel fullon (mindenféle forgalom nélkül, az nagyon megfogja), de kevés a memóriám és hibaüzenettel kilép, hogy elfogyott a memória és indítsam újra az FSX-et alacsonyabb beállításokkal. :D Tudni kell, hogy sima 800-as RAM-jaim vannak még, picit húzva, de itt is eldobja magát a lap elég hamar.

Nekem Active Sky, X-Graphics (ezt még az AS mellé vettem meg együtt), Ultimate Terrain X - Europe és most teszem fel a Flight Environment X-et és csak fizetős kidolgozott gépek plusz az egész 2 monitoron, ami kicsit visszavesz a teljesítményből.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1157) haky válasza Geryson (#1156) üzenetére


haky
senior tag

Te tudsz élni:)

nekem eddig a global 2008 volt illetve az ultaimate terrainX Europe. A REX-et föltegyem mellé még? Mit fog változtatni???

üdv és köszi

ui: azokra a kis csúszkákra vagyok kíváncsi, h hogyan van állítva...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1158) Geryson válasza haky (#1157) üzenetére


Geryson
addikt

Mivel a REX eleve más mint a Global 2008 és a UTX, így ha megvan én mindenképpen feltenném, a bemutatóképei gyönyörűek (valószínűleg gyönyörűen meg is fogja fogni a géped). :D REX amúgy egy nagyon okos kutyus! :D Na jó, szóval tudtommal a repülési környezetet szépíti meg, azaz a felhőzetet, árnyalatokat, vizet, szerintem a talajt és hasonlókat. Pontosan nem tudom, de a honlapon tuti leírja és hasonló lehet mint a FEX, max. egy kicsit szebb (ha egyáltalán szebb).

A beállításaimat belinkeltem olyan 1-2 hónapja, ha visszatekersz, megtalálod őket plusz screenshotokat Sármellék-Budapest útvonalon.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1159) DeepDish válasza Geryson (#1156) üzenetére


DeepDish
őstag

Milyen lappal? :)) :))

(#1160) Geryson válasza DeepDish (#1159) üzenetére


Geryson
addikt

Tuning lap lesz nagy tuningosok ajánlásával: GA-EP45-UD3R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1161) haky válasza Geryson (#1160) üzenetére


haky
senior tag

Nekem X38-ds4-es Giga van és hibátlan:) csak már nem lehet kapni

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1162) DeepDish válasza Geryson (#1160) üzenetére


DeepDish
őstag

Akkor mondok vmit, legjobb tuningra p35!! ;)

(#1163) Csorbi


Csorbi
addikt

(#1164) Geryson válasza Csorbi (#1163) üzenetére


Geryson
addikt

:O Baszuuuuuuuuuuuuuus, hogy rohadna meg az ilyen ember... :O

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1165) Csorbi válasza Geryson (#1164) üzenetére


Csorbi
addikt

Egyetértek. De azért meg kell hagyni, az oldal üzemeltetői kissé naivak voltak adatbiztonsági szempontból... :F

(#1166) DigitXT válasza Csorbi (#1165) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem is ezen akadt fenn a szemem (ha a hír igaz).

Két szerver, amik online fent vannak az interneten, s
egymásra készítenek biztonsági mentést? Ultragáz.
Mondjuk lehet, hogy "nem gondoltak" ilyen mértékű
adatvesztésre*, de ha tényleg olyan értékes a sok
év alatt összegyűjtött adathalmaz, akkor legalább
néha
egy szalagra kinyomhatták volna a mentést.

(Nem ismerem az oldalt, nem tudom, kik üzemeltetik,
van-e rá keretük, de tekintve a körülményeket a kettő
darab szerver fenntartása ilyen módon értelmetlen...)

*: lehet, csak nem olvastak elég "Murphy törvényt"...

[ Szerkesztve ]

(#1167) lesaux


lesaux
veterán

Leszálltam St. Barthsra egy 777-essel. :D A domboldal felől persze.

(#1168) v!ct0y válasza lesaux (#1167) üzenetére


v!ct0y
veterán

Tedd fel a ferihegyi kieget told fel max grafra. ;]
Na ha ott leszells akkor király vagy :DDD

(#1169) lesaux válasza v!ct0y (#1168) üzenetére


lesaux
veterán

Jópofa vagy. :) A ferihegyi fent van amúgy, meg a St. Maarten, St. Barths, Saba kombó. Itt 2 fps-sel megy, ha maxra tolok mindent. :)

(#1170) DeepDish válasza DigitXT (#1166) üzenetére


DeepDish
őstag

De csak akkor veszik el az adat,ha tobbszorosen rairnak, szal szerintem mentheto lenne, csak kurva sok love! :U :U

(#1171) v!ct0y válasza lesaux (#1169) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ferihegy nekem se megy jobban.. :B

(#1172) haky válasza DeepDish (#1170) üzenetére


haky
senior tag

I7-es, h muzsikál???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1173) DeepDish válasza haky (#1172) üzenetére


DeepDish
őstag

Sehogy szetszedve, ganej corsair ram, ami egyik legjobb istennek se akar menni 3x2 gbos felallasban.... :W :W :W

(#1174) v!ct0y válasza DeepDish (#1173) üzenetére


v!ct0y
veterán

Minnél drágább annál kényesebb sajna :))

(#1175) Acor válasza DeepDish (#1173) üzenetére


Acor
aktív tag

Én már tapasztalt vagyok I7-ben, leírhatnád konkrétan mi a baj hátha tudok segíteni...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1176) Acor válasza v!ct0y (#1174) üzenetére


Acor
aktív tag

Ez meg nem igaz ! :Y

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1177) DeepDish válasza Acor (#1175) üzenetére


DeepDish
őstag

Gigabyte UD4P lap, corsair 1600mhz 3x2 tri ddr3 memoria, i920 cpu. A gond,h maximum csak 4gbot tudok leuzemelni es 6ot nem, de van mikor meg magaban 2gb -al se indul el.. Cserelgettem mar ezerrel, most azt javasoltak uj bios, mikozben legujabb van, max visszafele tudok menni! :(

(#1178) haky válasza DeepDish (#1177) üzenetére


haky
senior tag

Én a GEIL black dragonokkal voltam így az x38-as lappal. azóta csak kingston hyperx-et használok. volt régen corsair is..elegem lett a kompatibilitási faszságokból. a K Hyperx-ek annyira nem szarok..

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1179) Geryson


Geryson
addikt

Na feltoltam pénteken mind a Flight Environment X-et (aminek 3 napja nem ment a honlapja, így maga a setup program sem tudott kapcsolatot létesíteni a szerverrel - merthogy a frissített adatbázist mindig onnan töltené le elvileg) meg rátoltam a Super High Definitiont. Lényegesen gyengébb mint az XGraphics nevű progi, mert csak vizet, hullámot, felhőt és fényárnyalatokat tudsz változtatni, míg utóbbinál taxiútvonalat, leszállópályát, fényeket, villámokat, hangokat, felhőket, útvonalakat meg egyszerűen mindent. Szóval ennek ellenére olyan felhőim voltak kisgépezés közben Szardínia Szigete felett, hogy egyszerűen kegyetlen (toltam képeket, a napokban feltöltöm). Aztán szombaton nyomtam egy Luxemburg - Hong Kongot már nagygéppel és láss csodát, felhők gyönyörűek DE a föld egy csomószor full fekete lett és csak idővel szedte össze magát a gép ill. vasárnap hazafelé (ez 2 x 11,5 órás út) meg kifagyott, hogy kevés a memória. :D Kb. 9 giga telepített csodáért kaptam felhőket és szép naplementét plusz egy fagyit. Danke Flight Environment X.

Összefoglalva kipróbálni érdemes, de az XGraphics sokkal részletesebb, bővebb és memóriagondja sem volt eddig még soha nekem plusz még kisebb is és asszem jóval olcsóbb.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1180) DeepDish válasza haky (#1178) üzenetére


DeepDish
őstag

Geil nekem mindig is ment, lehet arra cserelem majd be.. DDR3 ramokra eleg finnyassak a lapok.. :U

(#1181) haky


haky
senior tag

fps-eket írhatnátok, h mit is tud az I7-es...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1182) Acor válasza DeepDish (#1177) üzenetére


Acor
aktív tag

Na nekem pont ugyanez a bajom!! Sajnos erre nem tudom a megoldást.. CSX-nél is ugyanezt csinálta...
Szerintem táp baja lehet részemről, mert nagyon kis erőtlen a gép és alapon is nagyon csigabiga szegény. Csak egy rammal csinált jó eredményeket, de már az sem megy.

Kompatibilitást nem gondolnám, mert a Giga alaplapok a Corsair ramokat szeretik a legjobban ráadásul egy két honlapon azzal is árulják!
Én most egy másik táppal próbálom ki egy erősebbel... hátha..
Ha nem akkor elviszem valamelyik nagy guruhoz és fizetek csak csinálja meg.

Hacky: Frame attól függ hol lent írtam már egy pár adatot, nézd meg,amúgí meg egy Quad9550-hez képest szinte dupla frame-ket nyom sokkal nagyobb beállításoknál és ugyanazon kiegészítők mellett..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#1183) DeepDish válasza Acor (#1182) üzenetére


DeepDish
őstag

Nos ram belindult, ma megjott brutal hutom, tavolrol feltelepitettem :

-fsx
-sp1,sp2
-FsGlobal 2008
-Activa Sky
-Real Environment X

Estere jon a teszt, remelem mar a fullos huzott gepemmel es jolfogja birni alapfeszen 4Ghz-t!! :R

Beszamolok tesztekrol, kesobb GTX 260(280asra huzva) is kiprobalom lehet GTX 295-el! :R

u.i: Tanacskent neked annyit,h nem mind1 melyik ram van elso slotba probalgatni kell alap erteken, nekem most siman fut, igaz biosom 4gbot lat, de vista kivaloan jelzi, nah meg cpu-z is! :R

(#1184) haky válasza DeepDish (#1183) üzenetére


haky
senior tag

Milyen Oprendszert használsz???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1185) haky


haky
senior tag

Ti is érzékeltétek bizonyos fákkal telepakolt helyeken, h hibáa megy 40 fps-el akadozik vagyis ilyen hülyén megy a játék. Még máshol 40fps szintén egyenletes... MI a megoldás????
köszi

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1186) DeepDish válasza haky (#1184) üzenetére


DeepDish
őstag

Vista 64 bit, integralt SP2. Ha lesz kulon vinyom, azaz van csak nem ures meg, probalom ki Windows 7 RC1-el is! :R

Nemtudtok elado szarvkormanyt jo arban?

(#1187) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

nem tud valaki fsx-re egy FS passenger okos változatot?
csere is érdekel:)

(#1188) Falconer válasza v!ct0y (#1168) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na az nálam FS9-ben sem tökéletes :) Komolyabb fizetős gépeknél VCben 16-20 fps.

(#1189) DeepDish


DeepDish
őstag

Aki mar felrakta real environment x-et nektek sikerult mar backup fajlt kesziteni, mert istennek se akarja elkesziteni es mar agyamra meg, aztan jonne a teszt uj gepemmel, de igy nemakarok nekiindulni... :U

(#1190) v!ct0y válasza DeepDish (#1189) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem se csinálta meg....

(#1191) DeepDish válasza v!ct0y (#1190) üzenetére


DeepDish
őstag

Ezt talaltam, te kitudtal ebbol venni vmit?! :F :F
Vista 64 bitem van..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1192) v!ct0y válasza DeepDish (#1191) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igazából magától kéne csinálnia mint a FEX be csak nem toom mér nem azt csinálja...

(#1193) DeepDish válasza v!ct0y (#1192) üzenetére


DeepDish
őstag

Ez logikus, de most a probleman dolgozzunk ne azon,h mi tortenik! :) Ott a link, abbol kivettel te vmit?

(#1194) v!ct0y válasza DeepDish (#1193) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ennek kellene bejönni ?? inkább írd le mert nincs kedvem regizni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1195) DeepDish válasza v!ct0y (#1194) üzenetére


DeepDish
őstag

Nem ertem nekem is ez jon be, pedig tegnap meg nem ez volt, istenit neki, most kereshetem megint 1 hetig! :( Ahh kezd felhuzni rohadt REX, ganej tarsasag,h nembirjak rendesen megcsinalni! :(

(#1196) DeepDish


DeepDish
őstag

Megoldva problema, vegre huhh bazze! TEszt jon es utana leirom! :)) :))

(#1197) DeepDish


DeepDish
őstag

Ti az elsimitast es texture szurest hol szoktatok bekapcsolni? NV panelban ,de azon belul globalban vagy kulon fsx.exe-hez gyartotok 1 profilt?

(#1198) haky


haky
senior tag

REX kifagyassza az FSX-et..nektek tökéletes???Az FSX azt írja ki, h hiba...újraindul. A REX is ki szokott fagyni..legalábbis hibát dob...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1199) haky


haky
senior tag

A REX nek futnia kell amikor az FSX-et használom???Vagy csak első indításkor belövöm úgy ahogy én szeretném és onnan már ha az FSX-ben real-re van állítva az időjárás akkor auton letölti a netről és a REX cuccait használja??? nagyon érthető voltam:)))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1200) haky


haky
senior tag

Nincs valakinek Phenom II X4-ese???Megnézném, h fut azon az FSX....Ha jobban még lehet váltanék, pedig soha nem volt AMD-m..1X még a K6-2 időkben:)

Aki másnak retyvetyutyu...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.