Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Kosztinho válasza boeing (#2800) üzenetére


Kosztinho
tag

Ahogy v!ct0y utalt rá egy kicsit feljebb, az Aerosoft állt neki egy új simnek...De az még lesz egy pár év mire elkészül :)

(#2802) Korcsii válasza Kosztinho (#2801) üzenetére


Korcsii
őstag

a fórumba azt írják, hogy még nem biztos, hogy lesz, de dolgoznak rajta... mindenesetre az 50%-ból 80% lett, mivel már pénzt is invesztáltak bele... egyébként tetszik, hogy a fórumban meghallgatják az userek javaslatait is, illetve kikérik a véleményüket egyes dolgokról...

egyébként mára VTBS-YSSY utat terveztem (BAW9 2. leg EGLL-ből), pont úgy időzítve (realtime), hogy naplementébe szálljak fel, és kb napfelkeltekor már ereszkedjek a Sydney-ben való leszálláshoz... erre milyen MATAR-t kapok... :( nembaj, ActiveSky odatette magát, így is szép, bár kicsit rázós volt a felszállás... remélem 8 óra alatt kitisztul az idő ott lent, bár lehet ott is a felhőknek kellene örülnöm...

VTBS 251030Z 21007KT 180V270 9000 FEW018CB BKN300 32/24 Q1007 CB NE NW-N NOSIG
YSSY 251030Z 18008KT 9999 VCSH FEW012 SCT020 BKN035 17/14 Q1018 FM1130 16020KT 7000 -SHRA SCT010 BKN020 FM1200 16022G32KT 5000 -SHRA SCT010 BKN020 TEMPO 1100/1330 4000 SHRA BKN010

(#2803) Geryson


Geryson
addikt

Jó utat! :)

Hát én meg szomorúan, de eldöntöttem, hogy Win reinstall, mégpedig megpróbálkozom az XP64-el (merthogy igazából egy 32-es és egy 64-esem is van, és a 32-esen nyomtam mindig anno, de erre az új gépre már túl gyengének találom). Nem rossz ez a W7, de nekem a repülés a legelső és örülök, hogy megy a GTAIV csodálatosan meg mindenféle más progi, de az FSX fagy, pontosabban Fatal Error, 1 perc múlva meg már újra is indulva repülök tovább, ami nagyon gyors, de totál kiábrándító.

Jövő hét végére már írom a tapasztalatokat, remélem jobb lesz mint a W7. Ha nem jön be, akkor tiszta hülyeség, de megy vissza rá a XP32... :(

Korcsii: Tegnap repültem az Indiai Óceán felett a kisgépemmel és ahol leszálltam ott TSRA, azaz thunderstorm rain volt! :) Habverőztem is rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2804) Korcsii válasza Geryson (#2803) üzenetére


Korcsii
őstag

good luck... bár én meg pont a win7-re váltást fontolgattam... most elbizonytalanítottál elég rendesen :( nincs tipped mitől fagyhatott? nem csak valamilyen kiegészítő lehetett? vagy random?

(#2805) Geryson válasza Korcsii (#2804) üzenetére


Geryson
addikt

Lehet, hogy jó lesz a W7, valószínűleg tartom, hogy megveszem és akkor üres particióra fogom feltenni és gondolom jön majd sok javítás is hozzá idővel, de ez most fagyott. Tök random, ha online voltam, ha nem, ha Beaver hidroplánnal, ha Cessnával repültem. Mindig akkor amikor nyitni akartam egy menüt: darál-darál-fatal error. Ilyet az XP32 nem csinált, ott memória miatt fagyott, de ezt ki is írta, hogy "out of memory" - legalábbis leggyakrabban ez volt...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2806) Gizmo94 válasza Geryson (#2805) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez 100%, hogy nem win7 hiba, hanem valami összeakadt az fsx-ben valamivel. Vagy valami addon, vagy a rex, vagy valamelyik gép. A win7 alatt teljesen jól megy az fsx, bár igazáből hihetetlen nagy különbségeket nem vettem észre (kivéve a memory out elmaradását) 64 bites win7 alatt, szemben a 32 bites xp-vel.

(#2807) boeing


boeing
senior tag

Én is a Win7 x64 használom honapok otta és a FSX hibátlan rajta,gyorsulás a Xp-hez képest nincsen.

(#2808) Gizmo94 válasza boeing (#2807) üzenetére


Gizmo94
veterán

Pedig én is csodát vártam, hogy 64 biten gyorsabb lesz.. De nem...

(#2809) Geryson válasza Gizmo94 (#2806) üzenetére


Geryson
addikt

Ugyan azokat a kiegészítőket használom lassan 1 éve és letoltam egy pár utat FSX-ben is, fagyás nélkül itt meg mondom 2 óra már csúcs volt. :) Már tolom fel a kiegészítőket a XP64-re, holnap már repülök ha minden jól megy!

Szerk.: EZT láttátok már? :) Félre értés ne essék, ez már a II. rész, nem az amiről anno beszéltünk, hogy valaki próbálta már. Vagy már esetleg ez is megvan valakinek? Érdemes a képeket megnézni, de a "downloads" szektorban is megnézni pl. az utat! :) Ha nem fagyna ez a rohadt, akkor megvenném, mert ez valami csúcs...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2810) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Csak nem erre gondolsz ? ;]

Az fs 2004 része már kijöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#2811) Gizmo94 válasza Geryson (#2809) üzenetére


Gizmo94
veterán

Régen megvan már és tényleg szép. :)

(#2812) boeing válasza Geryson (#2809) üzenetére


boeing
senior tag

Ja igen REX2, hát nem tudom megéri-e a pénzét,szépnek szép,de nekem a FSX látványa böven elég.Inkább repcsire költöm a Eurot,PMDG NGX jöhetne már 2010. :K

(#2813) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2810) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem ez itt a topikban minden fsx-et használónak megvan egy ideje.. Khm. :DDD Mégpedig akciósan.. :D

(#2814) Geryson válasza v!ct0y (#2810) üzenetére


Geryson
addikt

Én azt hittem a "sima" REX-ről beszétetek... :) Akkor bocsi, törölhető... :)

8 ropiért nem ár érte, ha tényleg stabil lesz, akkor már veszem is meg.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2815) Gizmo94 válasza boeing (#2812) üzenetére


Gizmo94
veterán

Megéri... Legalábbis amennyiért én vettem, annyit mindenképpen megért. :DDD Van benne real time weather motor, stb és veszett szép vattacukrok. :D
Ráadásul nálam nemhogy lassult volna a játék tőle, folyamatosabb lett és jópár helyen több lett az fps..

[ Szerkesztve ]

(#2816) Korcsii válasza Geryson (#2809) üzenetére


Korcsii
őstag

még a megjelenése napján téma volt itt a REX2 ;) kevésbé fagy, majdnem acivesky szerűen lehet vele az időjárási adatokat babrálni az FSX-ben (nem használom, mert vatsim miatt jobb az activesky)... igazából a felhőkből, vizekből, kifutó mintázatokból stb nem lett több, ha jól láttam... igazából amihez írják az oldalon, hogy NEW, csak az az újdonság benne...

[ Szerkesztve ]

(#2817) v!ct0y válasza Geryson (#2814) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ez is Rex2.0 [link]

Bár nem tudom, hogy ez mennyire vadi új mert én csak valami peccset szedtem le hozzá :U

[ Szerkesztve ]

(#2818) boeing


boeing
senior tag

FLIGHT SIMULATOR 2004.
FS 2004 AEROSOFT BUDAPEST 2004.
FS 2004 AEROSOFT AIRBUS HOLIDAY.
Ha valakinek kellene megválnék töle,eredeti dobozosok.

(#2819) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2817) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mivel ha már megvan a REX 1, akkor más nem is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2820) v!ct0y válasza Gizmo94 (#2819) üzenetére


v!ct0y
veterán

De attól még ki kell csengetni érte a dellát vagy nem ?:DDD

(#2821) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2820) üzenetére


Gizmo94
veterán

Annyit amennyit mi fizettünk érte, szerintem bárki áldoz... :DDD

(#2822) v!ct0y válasza Gizmo94 (#2821) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát én csak az FSX ért csengettem ki 18000 magyar forintot de már azt is kezdem bánni.

(#2823) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2822) üzenetére


Gizmo94
veterán

LOL :DD

(#2824) Geryson válasza v!ct0y (#2822) üzenetére


Geryson
addikt

Én FSX, PMDG 747, Active Sky Bundle (az AS Graphics-al együtt), Real Time, Cessna 441, Beaver X, Budapest, FS Passenger, Ultimate Terrain X, de nem bánom

Ha stabil lesz, akkor Real Environmex Xtreme II és Ground Environment Europe (ha kijön végre)

Amit bánok: Flight Environment X és DA Fokker... :(, szóval max. 20 ropi amit benéztem...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2825) Gizmo94 válasza Geryson (#2824) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha futi rá, meg tetszenek a dobozok, miért ne? Rosszabb dolgokra is költhetnéd, ez tény.. :)
Én azonban úgy voltam vele, hogy még 20 ropit sem szeretnék benézni, így az akciós ajánlatokat részesítem előnyben.
Éppen ezért amikor besokalltam a bug hegyektől és kivágtam az összes wilco gépemet a rákba, csak az időt sajnáltam... :D

[ Szerkesztve ]

(#2826) v!ct0y válasza Geryson (#2824) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ennyi az össz kieged ?

(#2827) Korcsii válasza Geryson (#2824) üzenetére


Korcsii
őstag

nekem REX2+ActiveSky néha olyan alsó felhőréteget produkált, mintha egy üveglapra rákenytek volna egy kis tejfölt, de úgy rendesen, mindenféle művészi érzék nélkül.... így végül a Zinertek-nél kötöttem ki, már ami a felhőket illeti... a többi (víz, világítás, burkolatok) meg maradt REX... jobbat nem tudtam, akárhogy pipálgattam az összetevőket, valamiért nem akarta máshogy eltüntetni, csak ha semmilyen rex felhőm nem volt... szóval szerintem fontold meg előbb az "akciós" változat kipróbálását...

[ Szerkesztve ]

(#2828) Geryson válasza v!ct0y (#2826) üzenetére


Geryson
addikt

Aham, csak amiket használok, azokat vettem meg!

Korcsii: valószínűleg lesz majd egy teszt, mert a Flight Environmet X-et ugyanígy néztem be és közben már megvettem az ASX-et bundleban, ahol szintén van egy felhőgeneráló! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2829) AirBooms válasza Geryson (#2824) üzenetére


AirBooms
addikt

A DA Fokkerről csak jókat olvastam felhasználóktól, teszterektől egyaránt, ezért is vettem meg én is. Nekem is nagyon bejött. Repkedtem is volna vele, de szerencsére megjött a régen várt nagyvas, az MD-11, így mostanában már egyáltalán nem használom, pedig igazán minőségi darab, nagyon jó fizikával meg miegyébbel. :K Fura, hogy neked nem tetszett... :U

(#2830) fatal`


fatal`
titán

Még mindig meg tud döbbenteni néha az FS9, pozitív értelmeben. :)

UT Europe, Kelet Európa Addonnal + High Definition Environment + FScene föld textúrák. :)

Kép 1
Kép 2
Kép 3
Kép 4
Kép 5

Szerk.: A vizet kicserélem még valamire, mert ez a Flight Environment vize, de nem tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#2831) fatal` válasza boeing (#2818) üzenetére


fatal`
titán

Mennyit kérsz az FSért?

(#2832) Korcsii


Korcsii
őstag

wow - megvan az éjjeli program: addon aircraft.cfg hegesztés...

aztán akinél sok egyedi livery van, az vigyázzon a default gépek aircraft.cfg-jére... a vista árnyékmásolata megint megmentett...

[ Szerkesztve ]

(#2833) Korcsii


Korcsii
őstag

...
ehh... már alszok... (duplapost féleség)

[ Szerkesztve ]

(#2834) boeing válasza fatal` (#2831) üzenetére


boeing
senior tag

2000ft

(#2835) Geryson válasza AirBooms (#2829) üzenetére


Geryson
addikt

Nem arról van szó, hogy nem jött be, de csak a Malév VA miatt vettem meg, amire továbbra sincs időm - meg talán már annyira kedvem sem -, így ott áll, amiért viszont akkor kár volt pénzt kiadni. Ha kijön jövőre az NGX (ha egyáltalán hihetünk nekik), akkor az más, azzal tudnám vinni megint a kedvenc járataimat, de ez a Foki nagyon uncsi a maga talán 10 célállomásával. A géppel magával természetesen nincs gondom, mindig is nagyon szerettem (anno a Projekt Fokker volt ugye helyette).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2836) Gizmo94 válasza Korcsii (#2832) üzenetére


Gizmo94
veterán

Benne van a progi leírásában, hogy felülírja az alap fsx gépek cfg-jét. Éppen ezért csinál mindegyikről backupot a telepítési könyvtárába az fsx-en belül. :)
Nem kellett volna ghostolnod a vistát, csak azt a pár eredeti backupolt cfg-t visszamásolnod és csak a lights adatokat felülírni bennük. 2 perc alatt kész.
De biztosan késő volt. ;)

(#2837) AirBooms válasza Geryson (#2835) üzenetére


AirBooms
addikt

Értelek, így egészen más. Kár ezért a repcsiért, mert tényleg jól összehozták...

(#2838) Korcsii válasza Gizmo94 (#2836) üzenetére


Korcsii
őstag

nem néztem... de így sem tartott túl sokáig... viszont az add-on aircraft-oknál már közel nem tökéletesek a lámpák :U még egy pepecselős fsx cucc... de hogy miért nem hagyom inkább ezeket a fenébe... csodálom magam, hogy nem tudom megunni :)

(#2839) Gizmo94 válasza Korcsii (#2838) üzenetére


Gizmo94
veterán

Én is többet vártam tőle, főleg az add-on gépekre szántam. A gyári gépeken szép nagyon, de amint a te tapasztalatod is mutatja, az add-onoknál nem az igazi.. Eddig azt hittem,hogy én nem tudom rendesen megcsinálni, de ezek szerint nem.:) Én is így vagyok vele, csodálom,hogy képes vagyok állandóan valamivel órákig szenvedni,ráadásul állandóan..

[ Szerkesztve ]

(#2840) haky


haky
senior tag

Na nekem azt csinálja a tileproxy, h ha betöltöm pl: Innsbruck-ot 30cm-es pontossággal--> bejön gyönyörűen, majd ha kilépek és pl. betöltöm Corfu-t akkor kockás a kép... :F

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2841) Korcsii válasza Gizmo94 (#2839) üzenetére


Korcsii
őstag

asszem feladom... ha behúzom a futóművet, akkor el kezd villogni a landing light :( kiengedem, megszűnik.... hmm... :U

(#2842) Gizmo94 válasza Korcsii (#2841) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nálam is hasonló jelenségek vannak, pl kialszanak a nav fények ha a landing lights megy, stb.

(#2843) Geryson


Geryson
addikt

Hát repülök minden kiegészítőmmel immáron az XP64 alatt, az FPS hasonló mint volt, most fagyásra tesztelem. Ami tutifix, hogy sokkal stabilabb a programok közötti váltás, olyan mint az XP32 alatt volt. Átlépsz és ott van, W7 alatt volt egy kis dara-dara, fekete képernyő meg ilyenek, de mondjuk soha nem olyankor fagyott. Bízom ebben most, mert pénteken már 747 long haul teszt lenne - ha együttműködne velem... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2844) v!ct0y válasza haky (#2840) üzenetére


v!ct0y
veterán

Képeket már az isten szerelmére :DDD

(#2845) cintula187 válasza fatal` (#2830) üzenetére


cintula187
addikt

A 4, 5 -ös képen lelhető felhőzetet le tudnád írni, hogy milyen REX beállításokkal hoztad elő plíz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2846) haky válasza v!ct0y (#2844) üzenetére


haky
senior tag

[link]

ugyanez az én bajom is:(

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2847) v!ct0y válasza haky (#2846) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát akkor ez még nagyon bétácska :(

(#2848) haky válasza v!ct0y (#2847) üzenetére


haky
senior tag

Jaja úgyhogy marad az FTX australia.. és nem hagyom el a szigetet addig amíg ki nem jön az FTX europe:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2849) Gizmo94 válasza cintula187 (#2845) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem fogja tudni leírni, mert FS9-es képek, tehát nem lehet Rex.. :)
De tuti jól néz ki, azt meg kell hagyni,bár a víz guano, amint írta is,hogy az cserés lesz.
Nekem az úthálózat is nagyon kontúros a képeken, de amúgy meg full jól néz ki az egész. Mindenkinek szép az FS9, csak nekem nem jött össze, a fele kieg nem települt, így a játék meg ronda maradt sajna. :(((

PS: De lesz majd rex a 2004-re is, Most készítik FS9 alá...

[ Szerkesztve ]

(#2850) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Hát ha ezt megcsinálja a REX team, az kész lesz... A felhők árnyéka a földön valami tuti látványos.. Mondjuk, hogy menyi fps-be fog kerülni, azt ki tudja? :)

Itt van bővebben..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.