Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) sucec válasza fatal` (#2950) üzenetére


sucec
csendes tag

Lényegében nagy különbség nincs közöttük, a szöveg majdnem ugyanaz, (egyébként megsúgom már a 2000-es verziótól ugyanazt a szöveget használják :) egy-két ábra más, de jelentős különbség nincsen.

A lessonokból érdemes tanulni. Logikusan vannak elmagyarázva az alapok sok példával, mókás módon. Mondom arra figyelj, hogy a practice fly-okban rossz az automatizmus ami értékeli hogy repülsz...

Üdv
s

(#2952) fatal` válasza sucec (#2951) üzenetére


fatal`
titán

Rendben köszi. :) Mégcsak nemrég kezdtem fs-ezni úgyhogy a 2000-es verzióról fogalmam sincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#2953) sucec válasza fatal` (#2952) üzenetére


sucec
csendes tag

Én sem rég kezdtem, de kb 3 hónap alatt bejártam a 2000-2004-X vonalat :) a régi gépemen 2000 volt, mert azt hittem nem futna el a 2004. Aztán valakinek csináltam egy gépet, azon kipróbáltam, és nagyon jól futott. Ezen felbuzdulva feltettem a régi gépemre a 2004-et :) és legnagyobb meglepetésemre elment rajta, igaz volt amikor keményen 8-9 FPS-el szakított (na de mit várunk 1,4 Celeron M-es procitól és 768M ramtól :) meglett az új gép erre meg jött az FSX, de azért a 2004-et is rátoltam a biztonság kedvéért + X-plane :)

Már csak jó scenery csomag kellene....

Akinek fent van az [Ultimate Terrain X] az tudna küldeni egy képernyőképet hogyan néz ki TPS adó környékén? Gödöllő reptér - TPS között mondjuk pár kép hogy el tudjam dönteni érdemes-e felrakni.

Egyébként mókás, hogy a hunagoringet még valahogy egyik szimulátorban sem sikerült megtalálnom, pedig elvben elég nagy ahhoz hogy lássa az ember :)

Üdv
s

(#2954) v!ct0y válasza haky (#2943) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ha jól sejtem akkor ennek futnia kell játék alatt ?
Nem győztem kivárni a töltés és kinyomtam a progit de látszik, hogy valamit csinált mert ilyen csíkok jöttek be:DDD

Meg vannak ilyen hibaüzik az nem gond ?

[ Szerkesztve ]

(#2955) sucec válasza v!ct0y (#2954) üzenetére


sucec
csendes tag

Szia!

Igen végig futnia kell, hiszen azt csinálja, hogy megnézi milyen scenery-ket kér az FS, és azokhoz kéri le a képeket a netről. Utána még azokat át is kell kódolnia, így természetes hogy lassú a dolog. Hibaüzik nálam is voltak, szerintem ez többé kevésbé normális.

Mo területén túl sok jóra ne számíts, mert nincs normáls satellite kép fedettség....

Igazából arra kéne rájönni hogyan működik a google maps és ha az meglenne akkor lehetne használni az FSEarth-t ami ugyan kicsit rosszabb minőséget produkál mint a tileproxy, de cserébe gyorsabb...

Üdv
s

(#2956) v!ct0y válasza sucec (#2955) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mostmeg nem csatlakozik vagy mifene...

(#2957) Geryson válasza sucec (#2936) üzenetére


Geryson
addikt

Csodálkoznék, merthogy ez egy szett szokott lenni - eddig bárhol néztem. Amúgy dobj egy telefont vagy mailt és megmondják!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2958) haky válasza v!ct0y (#2954) üzenetére


haky
senior tag

Milyen hibaüzik? Igen futnia kell! Azoknak a köröknek tele kell lenni csillagokkal:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2959) Falconer válasza haky (#2958) üzenetére


Falconer
aktív tag

És valahogy el lehet menteni a textúrákat amiket már elkészített? Szóval, hogy egy területet csak egyszer kelljen betöltenie, es ha legközelebb odamész, akkor már ne szarakodjon vele.
Elég jó lenne egy Ausztria VFR ingyen :)

(#2960) haky válasza Falconer (#2959) üzenetére


haky
senior tag

Persze. elmenti automat.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2961) Korcsii válasza fatal` (#2949) üzenetére


Korcsii
őstag

páran szenvedünk vele...

a panel.cfg-ben ezt:

gaugeXX=shockwave_lights!SW Lights, 1,1,1,1 //shockwave light

cseréld le erre:

gaugeXX=shockwave_lights!SW Lights_gear, 1,1,1,1 //shockwave light

persze az XX az egyedi, egyel nagyobb szám, mint a felette lévők...

így a futómű behúzása után lekapcsolja az összes landing light-ot... namármost 10.000 ft qlatt azoknak égnie kéne... így én két megoldást találtam:
1. megelégszel a két szárnyon lévővel, és törlöd a futóműn lévőt
2. az orrfutón lévőt rákötöd a taxi light kapcsolójára... ehhez az aircraft.cfg-ben meg kell keresned a [Lights] részt, és után valami ilyesmit fog látni:

...
light.7 = 5, 75.00, 0.50, -11.00, fx_Shockwave_landing_light
...

itt az elején az 5-öt át kell írni 6-ra... onnan fogod megtalálni, hogy melyik lámpa az, hogy az utolsó szám (magasság) ennél lesz a legkisebb (elvileg, hacsak nem _light_light a vége, akkor a második legkisebbet keresd)...

(#2962) fatal` válasza Korcsii (#2961) üzenetére


fatal`
titán

Köszi már tegnap megtaláltam. :)

Nekem nem kapcsolja le a landing lightot csak a taxi fényeket. Köszi szépen a segítségeket. :) Mondjuk csak ingyenes gépekkel próbáltam eddig, de nem kapcsolta le a landing lightsot szerencsére (Project Airbus A320, POSKY 737NG, meg egy default géppel néztem meg, FS9).

(#2963) v!ct0y válasza haky (#2958) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most pl ez van

Most akkor annak a mappának cash vagy cache nevűnek kell lenni ?:DDD

[ Szerkesztve ]

(#2964) haky válasza v!ct0y (#2963) üzenetére


haky
senior tag

Indításkor F8 majd aláírásos cucc tiltás... De asszem ezt írtam..
TileProxy Cache & Scenery

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2965) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Ehhez elég bivaly net kell ám:) Meg nekem egy kis domborzati cuccos is :DDD

(#2966) Korcsii válasza v!ct0y (#2965) üzenetére


Korcsii
őstag

fs global 2010 most jött ki a napokban... bár A boltok polcain még nem látni... elvileg 9 méteres pontossággal... 12 DVD :DDD én meg persze pont most gondoltam, hogy kell nekem a 2008-as... :U nembaj, jó lesz az is...

(#2967) v!ct0y válasza Korcsii (#2966) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szép lesz ez ha végre tökéletesen fog működni:) FS9

(#2968) AirBooms válasza Korcsii (#2966) üzenetére


AirBooms
addikt

Eladom neked a 2008-as dobozos szettemet, mit szólsz hozzá? :DDD
Én meg megrendelem a 2010-est - mire megjön, talán lesz újra működő FS-em... :U :B

(#2969) Korcsii


Korcsii
őstag

akkor már inkább a 2010-es :DDD egyébként lehet én is megbarátkozok az F8-cal... elég jól néznek ki a képek... meg mégiscsak valósághűbb... csak általában nem úgy ülök le a gép elé, hogy na akkor most repülök, hanem hazajövök, gép bekapcs, aztán ha esetleg kedvem adódik... azért meg újraindítani, ami vagy 10 perc :( bár lehet megérné... :K

egyébként nincsenek ilyen zavaró színbeli különbségek egy-egy kocka között?

[ Szerkesztve ]

(#2970) fatal` válasza Korcsii (#2969) üzenetére


fatal`
titán

Azt általában a sceneryk eltérő textúrái okozzák. Pl. a Budapest scenery az egész városra ráhúz egy textúraszettet, így szépen elüt a Ground Environment textúráitól, dehát ez van.

(#2971) Korcsii válasza fatal` (#2970) üzenetére


Korcsii
őstag

igazából arra gondoltam, hogy pileproxy-val zavaró-e, hogy a google térképein "néhol" eléggé összevissza vannak az árnyalatok...

közben felmerült a kérdés: mi van az estébe nyúló repülésekkel? mert ugye a default scenery az világít...

(#2972) fatal` válasza Korcsii (#2971) üzenetére


fatal`
titán

Ja értem. :)

Hát nem próbáltam, valaki kipróbálhatná éjszaka. :)

(#2973) Kosztinho válasza Korcsii (#2971) üzenetére


Kosztinho
tag

Pont ilyesmin gondolkodtam, hogy mi van akkor, ha éppen téli hófödte tájakon akarok repülni...vajon van-e külön évszakokra lebontott textúra, vagy "csak" ez.

(#2974) Korcsii válasza Kosztinho (#2973) üzenetére


Korcsii
őstag

nálunk a város egyik felében mindig tél van a goole eart-ben :DDD

(#2975) v!ct0y


v!ct0y
veterán

És nekem már megint nem indul el....

(#2976) haky válasza Korcsii (#2971) üzenetére


haky
senior tag

Jaja sok szempontból nem az igazi még. Pl: csak nyári textúra van. Nincs autogen (fák, házak). Nagy épületek viszont vannak. Nincs éjszakai fény. De attól függetlenül még így is tetszik.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2977) Korcsii válasza haky (#2976) üzenetére


Korcsii
őstag

apropó nagy házak: fsgolbal után lettem figyelmes arra, hogy néhány házon a lapostető helyett két háromszög van a textúrán (ami egyébként a "normál" házak tetőjének oldala)... találkozott már valaki ilyennel? esetleg valami gyógymód? :R

(#2978) haky válasza Korcsii (#2977) üzenetére


haky
senior tag

Nem figyeltem még sohasem.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2979) fatal`


fatal`
titán

A320 family: PSS vagy Wilco?

(#2980) Korcsii válasza fatal` (#2979) üzenetére


Korcsii
őstag

egyikse :D PSS szenvedős (ahogy hallottam - még nem próbáltam), Wilco bugos, bár patch-olva már elviselhető... mondjuk a fizikáján még dolgozhattak volna... okozott pár nyugtalan percet, főleg amikor online meg szerették volna könnyíteni az életem a rövidítésekkel, de csak szenvedés lett belőle, hogy a sebesség és a magasság is stimmeljen approach-nál... de ha ráérzel, akkor már tudod, hogy hogy kell ereszkedni, hogy minden jó legyen... 64 órát repültem vele online, és szerintem még fogok is... a lényeg: autosave... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2981) fatal` válasza Korcsii (#2980) üzenetére


fatal`
titán

Mit értesz az alatt, hogy szenvedős? FS9ről van szó. :D

Ha jól tudom összesen ez a 2 használható Airbus készült. :) Tudom, hogy nem sokára jön az Airsimmer féle, de addig is jó lenne kipróbálni egy légibuszt, hogy egyáltalán hogy működik, mert, ha jól hlalottam teljesen más, mint egy Boeing.

(#2982) AirBooms válasza fatal` (#2981) üzenetére


AirBooms
addikt

PSS tele van bug-okkal (én még ennyire hibás, bosszantó kiegészítőt nem láttam az FS-hez), ráadásul mivel becsődöltek, nem csak a fejlesztést hagyták abba, hanem a supportot is. Ha újrahúzom az FS-t, ezek lesznek a legelső addonok, amiket biztosan nem fogok felrakni... Talán a Concorde-ot...

(#2983) Korcsii válasza fatal` (#2981) üzenetére


Korcsii
őstag

sry, én FSX-es vagyok...

és igen, nekem is beletelt pár napba, míg átszoktam rá... minden ugyan az, de mégis minden egy kicsit más....

[ Szerkesztve ]

(#2984) andorra válasza Korcsii (#2983) üzenetére


andorra
őstag

Ali zseniális módon kitalálta, hogy az FSX fórumból legyen Flight Simulator nevű fórum (a kettő különválasztása helyett), arra is lehetne ötlete, hogy ne kelljen találgatni, ki, miről beszél.

(#2985) fatal` válasza AirBooms (#2982) üzenetére


fatal`
titán

Köszönöm az infot, akkor Wilco. :) Csak olyan ronda :D Ennél még a Project Airbus is szebb.

(#2986) Korcsii válasza fatal` (#2985) üzenetére


Korcsii
őstag

próbáld ki mindkettőt, aztán amelyik szimpatikusabb ;)

andorra:
nagyon, de nagyon hosszas gondolkodás után megtaláltam a megoldást: aki FS9-es, az írja oda minden hsz végére, hogy FS9... FSX-esek ne írjanak semmit :P :))

[ Szerkesztve ]

(#2987) andorra válasza Korcsii (#2986) üzenetére


andorra
őstag

Ha azt látod majd, hogy ezt többnyire nem fogják betartani, azért nyugodtan gondolkodj tovább! :-) FS9

(#2988) fatal` válasza Korcsii (#2986) üzenetére


fatal`
titán

Tényleg jó lenne valami módszer, általában odaírom, hogy FS9 azt hittem már megjegyezték a topiclakók :D

FS9

(#2989) v!ct0y válasza Korcsii (#2986) üzenetére


v!ct0y
veterán

Írják oda az FSX esek , hogy FSX :P ;]

(#2990) Korcsii válasza fatal` (#2988) üzenetére


Korcsii
őstag

most már az avatarról megjegyzem, csak ne jöjjön több azonos avatarú, esetleg FSX-es ide :DDD de egyébként az igazság az, hogy nem állt még át teljesen az agyam erre a megosztott topikra... egyszerűen megfeledkeztem róla, hogy lehet nem FSX-es vagy :B

ui: elég lenne csak a kérdésekben írni, és nem gondoltam komolyan :B

[ Szerkesztve ]

(#2991) fatal` válasza Korcsii (#2990) üzenetére


fatal`
titán

Pedig szerintem is jó tudni, hogy mikor miről van szó. :) Főleg, hogy nagyjából a kiegek is azonosak, bár FS9ben nagyobb a választék. De ez a korral jár. :D

(#2992) haky


haky
senior tag

Miért van az, h ha sok a fa akkor FSX-ben laggol. Nem szaggat mert 50fps-t mutat a fraps. És mégis laggol. mit lehet vele csinálni?

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2993) Gizmo94 válasza haky (#2992) üzenetére


Gizmo94
veterán

Redukálod a fák számát... Ez megtehető, variálhatod a cfg-ben.

(#2994) sucec


sucec
csendes tag

Sziasztok!

Lehet ez egy hülye kérdés, de miért van az, hogy amikor landolás után az instant replay-el visszajátszom a repülést, akkor a külső kamera állásnál a repülő mozgása nem egyenletes, hanem előre megy X-et, és utána kicsit szaggat, majd megint "előre ugrik a gép" utána majdnem egyhelyben van.... Bármikor bármit játszok vissza, ez mindig ilyen, és lényegében tökmindegy hány FPS-t állítok be....

Én vagyok a gyökér vagy ez valami beállítás?

Előre is köszi!

Üdv
Tamás

(#2995) Korcsii válasza sucec (#2994) üzenetére


Korcsii
őstag

nálam is elő szokott fordulni igaz csak ritkán... szerintem annyira elfoglalt a gép, hogy nem tudja az összes pontot elmenteni, így egy-egy mentési pont között átugorja az utat a gép... youtube-on láttam pár ilyen videót... hát a végére már rosszul voltam a sok ugrálástól...

btw: ma is egy szép "Recommenden for you" videóval ajándékozott meg a youtube... [link] :K talán nem nagy szám, de szép az animáció :) érdekesen kirajzolódnak a SID/STAR-ok egy-egy reptér körül :) bár lehet csak megártott a sok BAW-olás...

[ Szerkesztve ]

(#2996) sucec válasza Korcsii (#2995) üzenetére


sucec
csendes tag

Sziasztok!

Ha már videónál tartunk, ez a csávó nagyon vágja a témát, olyan dolgokat megcsinál, hogy csak lesek....

Jó tutoriáljai vannak, sokat lehet belőle tanulni.

Pl.:
http://www.youtube.com/watch?v=jicrL0WK328

Amikor iskolakört csinál az is mókás, mintha dróton húznák :) minden pont ott van, ahol lennie kell...

Üdv
s

(#2997) Jorus válasza sucec (#2996) üzenetére


Jorus
nagyúr

A touchdown nem volt épp szépségdíjas. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2998) fatal` válasza sucec (#2994) üzenetére


fatal`
titán

Használj FSRecordert, százszor jobb mint a beépített instant replay és ingyenes. :)

(#2999) Kosztinho válasza Jorus (#2997) üzenetére


Kosztinho
tag

Nekem is az tűnt fel, ettől függetlenül a "slip" szerintem szép volt :K

De ha már videózgatunk, én ezt kaptam recommendednek:
[az ultimate take off], és a [landing]

(#3000) sucec válasza Jorus (#2997) üzenetére


sucec
csendes tag

A tochdown valóban nem, ahhoz az iskolakörös videóját nézzed, de a slip szép volt....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.