Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) v!ct0y válasza Gizmo94 (#2150) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nálam a back-up ot szarik megcsinálni...

(#2152) haky válasza Gizmo94 (#2150) üzenetére


haky
senior tag

Dehogy is nekem azóta nem dobál ki, Illetve van egy időjárás monitor is benne.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2153) AirBooms válasza Gizmo94 (#2147) üzenetére


AirBooms
addikt

Megnyugodtam. :K
Ma délelőtt kinn voltam kutyát sétáltatni a Margitsziget magasságában a Duna-parton Pesten, s "gyönyörűszép" FS9 szintű vattacukor felhők voltak felettünk az égen. Ezentúl foglalkozik a fene többet a felhőkkel... :DDD

andorra: a #2081-es hsz-emben leírtam részletesen, milyen főbb kiegészítőket használok FS9-hez. A scenerykre és a göbzikre nem tértem ki... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2154) Korcsii


Korcsii
őstag

ehh, a PMDG 747-ese 14-16 fps-ből (alap 737) egyből csinál 6-8-at EGLL-en :U
pedig a helyet és a gépet is szeretem :O

egyébként múlt hétvégén erre is bugos volt kicsit a God féle clouds... egy kockában (ha jobban tetszik négyzet alakú területen) nem volt ilyen kis vattafelhőkből álló felhőzet, csak körülötte... pont mint az egyik Földközi-tenget feletti utam alkalmával....

[ Szerkesztve ]

(#2155) andorra válasza AirBooms (#2153) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, nem emlékeztem rá. Meg hát azóta te is ingadoztál.

(#2156) cintula187 válasza v!ct0y (#2145) üzenetére


cintula187
addikt

Az island hopping hol készült és milyen sceneryvel? Eléggé tetszetös

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2157) haky


haky
senior tag

Akinek fel van téve az FSX illetve akinek az FS9. nyomhatna egy-egy screenshot-ot ezen a helyen. A koordináták a kép alján vannak.


Köszi

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2158) v!ct0y válasza cintula187 (#2156) üzenetére


v!ct0y
veterán

German Airfields 1 Island Hopping

(#2159) andorra válasza AirBooms (#2153) üzenetére


andorra
őstag

AirBooms. A Margit sziget tipikusan az a hely, ahol vattacukrot árulnak. Valószínüleg néhányat felkapott a szél.

(#2160) AirBooms válasza andorra (#2159) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát épp ez az: mi nem a szigeten voltunk! :DDD ;)

(#2161) Gizmo94 válasza AirBooms (#2160) üzenetére


Gizmo94
veterán

A szél azonban átsodorhatta az elszabadult cukrokat a pesti oldalra. :K :DDD

(#2162) AirBooms válasza Gizmo94 (#2161) üzenetére


AirBooms
addikt

OK, akkor pusztuljon a világ összes vattája és cukra, illetve vattacukra! :DD

(#2163) lesaux


lesaux
veterán

Arra van megoldás, hogy ha csápra állok, eljöjjön az ajtóig a csáp, elkezdjék ki-be pakolni a csomagokat a raktérből vagy ilyesmi? Szóval hogy történjen valami, ami látványos. Mindenféle kiegészítő nélkül szeretném.

(#2164) Gizmo94 válasza lesaux (#2163) üzenetére


Gizmo94
veterán

Azt hiszem,hogy valamilyen ground kiegészítő alkalmazása nélkül nem lesz pakolászás és egyebek...
A z utashíd viszont a géphez áll a CTRL+J VAGY SHIFT+J kombóra, már nem emlékszem melyikre, ráadásul tökéletesen passzol, ha pontosan állsz be a megfelelő méretű gépeket fogadó gate-hez.

(#2165) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2151) üzenetére


Gizmo94
veterán

Próbáld újra, mennie kell. Az nem érdekes, ha azt írja ki,hogy nem csinálja meg a cfg backupot, mert megcsinálja. :)

(#2166) lesaux válasza Gizmo94 (#2164) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, megnézem majd a J betűket.

(#2167) fatal` válasza Gizmo94 (#2164) üzenetére


fatal`
titán

CTRL+J

(#2168) haky


haky
senior tag

CTRL+E ez a legjobb páros ebben a játékban:) egyszerű és lényegretörő :C

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2169) v!ct0y válasza haky (#2168) üzenetére


v!ct0y
veterán

CTRL+SHIFT+F1 5000 lábon 747 el na az a király :DDD

(#2170) Korcsii válasza v!ct0y (#2169) üzenetére


Korcsii
őstag

cutoff? inkább nem próbálom ki :DDD mondjuk még egy gyors crtl+e meg toga-val lehet meg lehetne menteni... :)

(#2171) Falconer válasza v!ct0y (#2169) üzenetére


Falconer
aktív tag

Mi az eljárás h ujrainditsd?

(#2172) lesaux válasza Gizmo94 (#2164) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem semmit nem csinál a Ctrl-J, pedig tényleg ezt írja a google is meg a shift-F10 is. Próbáltam Ferihegyen meg St. Maartenon, LHBP-n ráadásul van szemben egy kijelző, ami az ideális távolságnál kiírja, hogy stop. De semmit nem csinál a Ctrl-J. Akár le van állítva a hajtómű, akár nincs, akár nyitva van az ajtó, akár nincs. Parking brake-et behúztam. Malévos és gyári 737-essel se megy. Több ötletem nincs. Mi a trükkje?

(#2173) Korcsii válasza lesaux (#2172) üzenetére


Korcsii
őstag

ha van fent valamilyen aerosoft reptér, az elrontja ezt a funkciót... AESHelp vagy mi a progijuk neve, amivel utána újra megy, sőt bővül a kínálat pár kiszolgáló járművel is (de nem az összes scenery-vel, főleg add-on-oknál csak)....

(#2174) Gizmo94 válasza Falconer (#2171) üzenetére


Gizmo94
veterán

CTRL+E :DDD

(#2175) Gizmo94 válasza lesaux (#2172) üzenetére


Gizmo94
veterán

Bár tőlem kérdezted, de megválaszolták profin. :K Annyit tennék még hozzá,hogy nekem a mytrafficX van fent és nem tudom,hogy attól-e, de a bőven előforduló Aerosoft repterek ellenére is működik. AEShelp nekem tuti nincs fent...

(#2176) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Üdv!

Nemtudom közületek leköt-e valakit a missziók teljesítése... én épp ezeket nyomom.
Ha már volt róluk téma akkor sry, de emlékeztetőnek így is jó...
Találtam két oldalt ahol fent vannak a küldetésekből megszerezhető plecsnik, az első oldalon kis tájékoztatóval is, hogy melyikhez milyen extra dolgokat kell végrehajtani.

Szabad repülésekért is jár, mint pl. repült órákért, csak IFR órákért, leszállások stb. stb.

[link]
-ezen az Acceleraton Pack kivételével leírásokkal együtt vannak a megszerezhető cuccok...

[link]
-itt teljes jelvénylista, viszont leírás nem jár hozzá, csak a küldetések neveit írja mellé...

Végül egy ehhez kapcsolódó hasznos infó:
A játékban elért eredményeket ezek a fájlok tárolják:
Dokumentumok mappában "Flight Simulator X Files" almappa teljes tartalma, de főként a Logbook.bin és C:\Documents and Settings\(felhasználóneved)\Application Data\Microsoft\FSX -ben a GrantedRewards.bin

[ Szerkesztve ]

(#2177) Csorbi


Csorbi
addikt

Ha valakit érdekel, itt a komplett BILLENTYŰKIOSZTÁS

(#2178) lesaux válasza Korcsii (#2173) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm a választ (neked is,Gizmo94)! Miért is működne bármi normálisan az FSX-ben?

(#2179) v!ct0y válasza tomi_mod (#2176) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én elég sok missiót megcsiáltam már rengeteg plecsnim is volt.
Kedvencem a Moonsun Approach csak kár, hogy a gépet nem lehet lecserélni bár most, hogy így belegondolok lehet van valami trükkje ennek is, hogy alap 747 helyett PMDG vel menjek..

(#2180) Kosztinho válasza v!ct0y (#2179) üzenetére


Kosztinho
tag

Gépet simán le lehet cserélni: ki kell pipálni a Enable changes-t a küldetések listája alatt, és akkor a mission alatt a menüből már menni fog. Persze így nem kapsz plecsnit,de ha már megvan,akkor mindegy :)

(#2181) v!ct0y válasza Kosztinho (#2180) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hol, mit, hogyan ?:DDD

(#2182) Kosztinho válasza v!ct0y (#2181) üzenetére


Kosztinho
tag

Na akkor még egyszer :DDD :
Amikor kiválasztod a küldetést(pl. a Monsoon Approachot :) ), a lista alatt van egy olyan, hogy Enable changes in selected Mission, azt kell kipipálni. Elindítod a küldetést,nyomsz egy ALT gombot,és az Aircraft -> Select aircrafttal kiválasztod a PMDG-s 747-est. Innentől fogva azzal repülöd a küldetést...

[ Szerkesztve ]

(#2183) lesaux válasza v!ct0y (#2181) üzenetére


lesaux
veterán

Legalul:

(#2184) v!ct0y válasza Kosztinho (#2182) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja az ALT is kell ez kimaradt előbb :)

(#2185) tonio


tonio
csendes tag

Szerintetek van lényeges különbség az alábbi két összeállítás között FSX szempontjából:
INTEL Core2 Duo E7500 2.93GHz + 4GB DDR2-800MHz RAM
INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz + 4GB DDR3-1333MHz RAM
Az árkülönbség kb 20e forint, megér ez ennyit? A VGA nvidia GTX260 lenne.
Az FSX-en kívül nekem minden másra elég lenne az olcsóbb konfig is. Gyorsíthat a drágább megoldás az FSX-en vagy pénzkidobás?

(#2186) AirBooms válasza tonio (#2185) üzenetére


AirBooms
addikt

Én az erősebb procit venném, 4 Ghz környékére húzva. A DDR3 előnye (pláne 1333 MHz magasságában) teljesen felejthető, elég lenne hozzá valami erős DDR2 is.

(#2187) andorra válasza tonio (#2185) üzenetére


andorra
őstag

A processzor tuninghoz, viszont nagyon jó hűtőt és jól szellőző házat érdemes választanod.
A GTX260 szerintem értelmetlen kiadás ebbe a konfigba, 1 Gigas 9600Gt-t javasolnék helyette.

(#2188) tomi_mod válasza v!ct0y (#2179) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Jó kis küldetés így igaz :)
Elég jól összerakott a többi is...tetszenek azok amikben választhatsz több kimenetel közül és így -esetleg- változik a géped is. Pl helivel kezd utána kisgéppel kell követni valamit stb.
Ami nekem nagyon nem megy azok a nagyhelis akciók, amikor az emelőkötelet kell használni...viszont ami nagyon bejött az a vitorlázás, csak azt hallani hogy pitty pitty... :))

(#2189) tomi_mod válasza andorra (#2187) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Sztem a 9600 GT-t nem nagyon kéne erőltetni! Ha az árat alacsonyan kell tartani de valami jó kártya kell akkor inkább 8800GT valami gyári tuningosba, de már lehet nem is kapni ezért 9800...
Persze Ati vonalon is érdemes lehet körülnézni, valami egyedi hűtésűt.

(#2190) andorra válasza tomi_mod (#2189) üzenetére


andorra
őstag

Én ugyan nem erőltetem. A 9800GT-ből is csak az 1 Giga DDR3. Nem lenne lényegi különbség a kettő között. Vagy ha ideveszem a GTX 260-at is, a három között.
De áruljátok már el, ki mért más eredményt, reális tesztben kifejezetten FSX-ben?

(#2191) tomi_mod válasza andorra (#2190) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Tesztek közt nem nagyon népszerű az FSX, így csak a többi játék alapján lehet tájékozódni.
Én a konkurensként írt kártyá(k)nál, az "extra effektek" használatát látom előnyként, úgy mint élsimítás vagy az anizo szűrés. Ezeknél eléggé kifekszik a 9600-as, bár az is kérdéses, hányan használják ki ezeket FS alatt.

Ha csak ezt az előnyt nézem már jobbnak tartom. FS-ben lehet nem lesz különbség, lehet ugyanazt az fps-t hozza, de hosszútávon több tartalékot látok a 9800-ban -ebben a kategóriában.
Szerk: főleg ha megunja az FS-t, de ne legyen így :))

[ Szerkesztve ]

(#2192) andorra válasza tomi_mod (#2191) üzenetére


andorra
őstag

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tesztek közt nem nagyon népszerű az FSX, így csak a többi játék alapján lehet tájékozódni.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rosszul tájékozódni....

(#2193) Korcsii


Korcsii
őstag

találtam még két agyament fps emelő trükköt - bár egyik sem működik nálam (igaz csak PMDG 747 + EGLL kombinációval próbáltam, mivel itt hiányzik leginkább az fps), de hátha valakinek hasznos lehet... elvileg duplázni lehet velük...

az egyik az az, hogy a tálcát rakjátok auto elrejtősre, a másik pedig hogy többmagos rendszereknél a legjobban dolgozó (általában az első, azaz 0.) magot a feladatkezelőben az fsx affinitásánál vegyétek ki, majd amikor a másik mag átveszi, akkor rakjátok vissza...

másoknál elvileg javított a helyzeten, de én nem vettem észre különbséget... de lehet csak a teszt kombináció volt túl sok ehhez a trükkhöz... de mással/máshol van is elég fps-em.... majd még próbálkozok...

(#2194) v!ct0y válasza Korcsii (#2193) üzenetére


v!ct0y
veterán

Legjobb tuning a pénz, pénz, pénz :O

(#2195) andorra válasza Korcsii (#2193) üzenetére


andorra
őstag

Mennyiből állt volna a 747 helyett behívni egy másik gépet? Mert akkor feltétel nélkül megírhattad volna, hogy olvastam egy kacsát........ de ne dőljetek be neki :-)

(#2196) andorra válasza andorra (#2195) üzenetére


andorra
őstag

FPS:

Tegnap a Panama csatorna felett repültem kötelékben, 10 másik géppel együtt. Minden a lehető legnagyobb maxon, csak a látótávolság ami default. A videokártyám összes 3d beállítása maximumon van FS9-re. Két 16:9 monitor van beüzemelve a kártyára, egy 22 és egy 19 collos. Az egyiken a default 2d panel, a másikon egy 3d külső nézet teljes képernyőn.
Alatta még 8 különböző program futott, közben letöltések is mentek automatikusan.
Általában 120-140 között változott az FPS. (FS9 + Ground Enviroment, Flight Enviroment, Night Enviroment.)

(#2197) cintula187 válasza andorra (#2196) üzenetére


cintula187
addikt

:C

Ezt szeretném ha képekkel is bizonyítanád ám.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2198) Gizmo94 válasza cintula187 (#2197) üzenetére


Gizmo94
veterán

Gombócból is sok az a 140. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2199) andorra válasza cintula187 (#2197) üzenetére


andorra
őstag

A meséket nem szokták bizonyítani :-)

(#2200) Gizmo94 válasza andorra (#2199) üzenetére


Gizmo94
veterán

Most oltod itt a népet? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.