Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) boeing válasza v!ct0y (#2000) üzenetére


boeing
senior tag

Királyul megvan csinálva Fs 2004.

(#2002) andorra válasza boeing (#1999) üzenetére


andorra
őstag

A display fül is nagyon érdekes, az kimaradt.
Én sokkal erősebb beállításokkal használom mint te, nincs is 27 FPS-em. Továbbra sem tudom még, mire képes ez a konfig, pedig tényleg érdekel.
Próbáld meg full beállításokkal Heathrown, a parkolóban állva. Mind a négy mag dolgozik?
Tuningolsz?

(#2003) boeing válasza andorra (#2002) üzenetére


boeing
senior tag

No tuning,szerintem a DDR3 lehet a nyerö,mert elötte DDR2-esm volt.

(#2004) andorra válasza boeing (#2003) üzenetére


andorra
őstag

A gyengébb beállításaid a nyerők :-(

(#2005) haky válasza boeing (#2003) üzenetére


haky
senior tag

engem is érdekel...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2006) boeing válasza boeing (#2003) üzenetére


boeing
senior tag

(#2007) boeing


boeing
senior tag

De igy is szép a game,meg ugye a folyamatos futás a lényeg hogy a irányitása tökéletes legyen.

(#2008) Gizmo94 válasza boeing (#2007) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ilyen beállításoknál nálam is megvan az FPS.. Raknál egy repteres képet, hogy nálad milyen a játék ezekkel a beállításokkal? Csak mert nálam fullra húzva is sok helyen ronda..
Ezek a beállítások pedig attól távol állnak..

(#2009) andorra válasza boeing (#2007) üzenetére


andorra
őstag

Ok, most két különböző dologról van szó.
Van egy egyéni szempontok szerinti ideális beállítás, ami ahogy elnézem, nálad még jelentősen alakulni fog, főleg ha figyelembe veszed majd mások tanácsait is.

Itt többen foglakoznak a gondolattal, hogy erősebb gépet építenek az FSX futtatásához.
Többek között én is.
Szeretnénk tudni, hogy mire képes egy Phennom II X4 955. Ezért szeretnénk tudni mit tud, más beállításokkal is. Próbálunk egymásnak segíteni információkkal, téged is erre kérünk.

(#2010) boeing válasza Gizmo94 (#2008) üzenetére


boeing
senior tag

(#2011) boeing


boeing
senior tag

Aerosoft-Mallorca.

(#2012) boeing válasza andorra (#2009) üzenetére


boeing
senior tag

Nekem elötte E8400 volt ddr2 4 gb,ati 4890 1 gb.De a mostani procival 955 X4 ugy kb 15% a gyorsulássa a Fsx-nek.

(#2013) andorra válasza boeing (#2011) üzenetére


andorra
őstag

Tényleg szép képek.
De én most átmenetileg feladom :-)

(#2014) haky válasza boeing (#2012) üzenetére


haky
senior tag

gondolod a memória segített sokat???ddr2 vs ddr3??mert akkor lapot cserélek és marad az E8500

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2015) Gizmo94 válasza boeing (#2010) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szép képek.
Leveszem a beállításokat, hátha nekem is javul.. :DDD Mondjuk Heathrown egy jettel ahol a géptörzs ugye megjelenítve mozog a scenery felett és a bal sarokban fps -sel képzeltem ..

De a képek szépek valóban. :K

[ Szerkesztve ]

(#2016) boeing válasza haky (#2014) üzenetére


boeing
senior tag

DDR3 Kingmax 2*2gb dualban 1333Mhz

[ Szerkesztve ]

(#2017) Gizmo94 válasza haky (#2014) üzenetére


Gizmo94
veterán

Eszedbe ne jusson lecserélni.....

(#2018) boeing


boeing
senior tag

De én már egyszer ezt végig éltem a FS 2004-el anno,mikkor a Pentium 3 volt a nyerö,utana meg a pentium 4.
Ö is megelözte a korát,de a Mega airport budapestet nagyon elrontoták optimalizálában,mert a Mallorca sokal szebb és gyorsabb is.
Szoval nem csak a gép számit hanem hogy merre repked a emberke,szerintem.

(#2019) Gizmo94 válasza boeing (#2018) üzenetére


Gizmo94
veterán

Éppen ezért a cél, hogy ott nézzük, mert a leggyengéb helyeken érdemes nézni....

Ez is szép kép amúgy, nem? Még fps is van..
Egy a baj vele csak... A helikopter lassú, akárcsak a Trike.. Így könnyen jön a magas fps, mert jóformán nincs mozgás a képen. :)

(#2020) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Azért 50 az fps egyébként, mert annyi a target.. Amúgy lenne itt 70 körül, vagy felette...
És bizony ezek csak 800-as DDR2-es ramok.. ;)

Egy jettel takeoff Heathrow-n meg ennek a töredéke.. Tehát ez sajna nem ennyire egyszerű..

(#2021) boeing válasza Gizmo94 (#2020) üzenetére


boeing
senior tag

Hát igen miden nézzetben más a fps,nem egyszerü.

(#2022) boeing


boeing
senior tag

Nekem a F-16-al,ami igen gyors ott már igencsak 15-20 fps a áttlag,föld közelben,minél magasabra méssz javul,és akkor a idöjárás is egy másik téma,felhözet,eső stb.

(#2023) Falconer


Falconer
aktív tag

Itt van Aerosoft Mallorca X FS9en, Skai Traffic 100%on, a procim most meg csak 2.8-on.

01 02 03

[ Szerkesztve ]

(#2024) andorra válasza Falconer (#2023) üzenetére


andorra
őstag

Mallorca úgy tudom, Spanyolországhoz tartozik. Nem ott fedezték fel a spanyol viaszt?

(#2025) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Valakinek nincs meg az 1.50 es patch Budapesthez ? ;]

(#2026) boeing válasza v!ct0y (#2025) üzenetére


boeing
senior tag

Nekem megvan de csak FS 2004-hez.

(#2027) Korcsii válasza v!ct0y (#2025) üzenetére


Korcsii
őstag

az adataiddal be tudsz lépni az aerosoftnál, és le tudod tölteni tőlük ;]

(#2028) v!ct0y válasza Korcsii (#2027) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na ezaz amit szeretnék elkerülni :DDD

(#2029) Falconer válasza andorra (#2024) üzenetére


Falconer
aktív tag

? Boeingé az FSX volt nem? Arra raktam be hogy legyen összehasonlitás.

(#2030) v!ct0y válasza Falconer (#2029) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az övé FSX es ;)

(#2031) andorra válasza Falconer (#2029) üzenetére


andorra
őstag

Ha arra vagyunk kíváncsiak, hogy egy Phenom II-es mire képes FSX-ben és arra kapunk egy gyakorlatilag szinte értékelhetetlen információt, ahhoz tényleg passzol színvonalban, hogy egy FS9-es FPS-t mutatsz úgymond összehasonlításképpen. Van értelme?

(#2032) Gizmo94 válasza Falconer (#2029) üzenetére


Gizmo94
veterán

A te képeddel minden rendben is van, mert egyrészt látszik,hogy az FS9 nem sokban marad el itt sem sz FSX-től, valamint jó is lenne összehasonlításnak a két játék között, csak éppen boeing képeiről lemaradtak az fps értékek.. :DDD
Másrészt te is valami sárkánnyal vagy helikopterrel repkedsz, ahol nincs sebesség, tehát gyorsabb mozgás sem, így nagy kihívás az fps-nek sincs.
Repüljetek Jettel , legyen legalább 140-50 csomós sebesség és rakjatok be olyan képeket mint Airbooms, ahol a futópályán látszik a gép teste, nem a scenery egy ablakból, stb.
Ott már van értelme összehasonlításnak. ;)

(#2033) andorra


andorra
őstag

Igen ez pontosan így van. Hadd fűzzem hozzá, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy melyik reptéren!
Azért javasoltam Heathrow-t, mert az egyrészt mindenkinél van, másrészt az egyik legkritikusabb hely. És tessék maxra rakni az összes beállítást, mert sokkal egyszerűbb, mint harminc különböző adatot megadni, mi hogy van lebutítva! akkor az egy majdnem egyértelmű viszonyítási alap lesz. Hogy alacsony lesz az FPS? Na igen, de ez itt nem szépségverseny! Még kép sem kell okvetlenül, elég egy átlag amit tapasztaltok.

Nálam ez így leszállás végén totál földközelben kb. 8 FPS. (lenne)

(#2034) haky válasza andorra (#2033) üzenetére


haky
senior tag

Ez egy jó ötlet akkor Heathrow. mindent max-ra az ég világon. Csak a felbontást írjátok le. Meg, h hol néztétek az fps-t.. ha hazamegyek én i megnézem.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2035) Korcsii válasza andorra (#2033) üzenetére


Korcsii
őstag

akinek meg nem az alap egll van, az meg pakolgassa ide-oda? :)
bár ha a beállításoknál a scenery-ből kiszedjük, akkor lehet visszajön az eredeti... csak félek, hogy nehéz lesz visszarakni, vagy nem fog tökéletesen működni... mondjuk elég erősek az fsx legó darabjai...

de egyébként leszállásnál nekem is olyan 7-8 között mozog, bár inkább másra figyelek olyankor... :U

(#2036) Falconer


Falconer
aktív tag

Na akkor csak érdekességképpen:

FS9 Aerosoft Heathrow 2008, SKai 100%on, weather clear, RWY 27R landing, (külső nézet wilco legacy):
13-15 FPS
Uez replayben (Traffic nélkül): 40-50 FPS
replay fair weather: 30-40 FPS

(#2037) Gizmo94 válasza Korcsii (#2035) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nézd talán felszállás közben. Kb ugyanaz az érték és akkor üdülhetsz, nem kell figyelni. :DDD

(#2038) haky válasza Korcsii (#2035) üzenetére


haky
senior tag

7-8 fps-nél nem csodálom, h másra figyelsz (alszol) :DDD . A gépeteket (konfig) is írjátok le ha valakinél nem lenne feltüntetve. + tuning természetesen :) már várom, h hazaérjek:) még előtte edzés és futás fps-t nézni 19-20-óra között majd...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2039) andorra válasza Korcsii (#2035) üzenetére


andorra
őstag

Nincs jelentősége, nem okoz említésre méltó változást.

(#2040) andorra


andorra
őstag

Nos elvégeztem a pontos mérést. Nálam is van Heathrow kiegészítő egyébként, meg REX és egyebek.
Felszállás közben (Boeing 77-300) 100 csomós sebességnél a szélvédőn kitekintve átlagban 3 FPS-em van. (2,6 - 3.2) Közvetlen ezután külső nézetben felment 4.5 -ig is. (Egyébként álló helyzetben sincs nagy eltérés) De tényleg mindent maxra raktam, még a látótávolságot is amihez azelőtt még sosem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#2041) v!ct0y válasza andorra (#2040) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na szal nálad REX van szal ez se pontos mérés nálam pl csak FEX van.
Ezt full szűz fsx en kéne nézni max grafon de azért a felbontás se mindegy nálam az is max 1024*768 meg most dx10 vagy 9 nem mindegy az se.....és hasonlók. :U

(#2042) andorra válasza v!ct0y (#2041) üzenetére


andorra
őstag

A REX, de a többi kiegészítő sem befolyásolta eddig az FPS-t észrevehetően. A REX különösen nem, sőt inkább javított. Egyéként ha netán mlgis: 3 FPS-nél 10-20 százalék az fontos lenne neked? :-)

A felbontás meg csak akkor mondna valamit (egyébként 1680*1050), ha mindenkinek azonos grafikus kártyája lenne. Tehát teljesen pontos eredményekre ne nagyon számíts, főleg, hogy az egyéb körülmények, - oprendszer szoftveres környezet - is sokat számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#2043) v!ct0y válasza andorra (#2042) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor miről beszélünk?

(#2044) Korcsii válasza v!ct0y (#2043) üzenetére


Korcsii
őstag

egyetértek... az egyes beállítások (cfg, trükkök) megosztásának több értelme van...

(#2045) andorra válasza v!ct0y (#2043) üzenetére


andorra
őstag

Arról beszélünk, hogy a háromból, hogy lesz (vagy mitől lesz) egyszer húsz és nem arról, hogy a három az három, vagy három egész öt.

Korcsii trükkjeit pedig emellett mindíg nagy figyelemmel olvasom :-)

(#2046) v!ct0y válasza andorra (#2045) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jó. akkor írd le, hogy milyen programok vannak a gépeden (az összeset) ezekből melyik progi fut a fsx alatt is.......sztem szép kis lista lenne. ;]

Eddig még arról nem esett szó, hogy hogy lesz 3 ból 3,5 csak arról, hogy kinek, hogy megy maxon.. :U

[ Szerkesztve ]

(#2047) Gizmo94 válasza v!ct0y (#2046) üzenetére


Gizmo94
veterán

Visszább veszed a grafikát, egyből lesz háromból még tíz is.

(#2048) andorra válasza v!ct0y (#2046) üzenetére


andorra
őstag

Szép-e, azt nem tudom, de, hogy kis lista, az tényleg igaz:

UTX, REX, Follow ME és Windows 7

Minden más programom egy másik WIN7 alatt, egy másik wincseszteren.
Most ebből mit fogsz megállapítani?

(#2049) v!ct0y válasza andorra (#2048) üzenetére


v!ct0y
veterán

Téged izgat az op rendszer nem engem!

(#2050) haky


haky
senior tag

Na kezdődik a vitafórum :C

Aki másnak retyvetyutyu...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.