Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Én is megvettem a Steam FSX-et ezen az "elméleti" áron.. Az én régi, nem túl nagy teljesítményű gépemen az FSX megtáltosodott, igaz, csak alapgépekkel, de soha nem látott 40-50 fps-eket ér el, még max-ra felhúzva minden, a sceneryk is !
És működik a host is, meg minden ami a dobozos programnál, szerintem tök jó. Viszont az lenne a kérdésem, hogy tudja-e már valaki, hogy kiegészítőket, pl B737 gépet hogyan lehet feltenni, és egyáltalán csak innen lehet majd venni? Szuper lenne ha valahogy tökéletessé lehetne tenni, mert akkor a dobozost le is törölhetem..
Ha valakinek van erről információja, ossza meg velem légyszi!

(#13002) wolruf válasza Gudi (#13001) üzenetére


wolruf
őstag

Ha már ennyire erőltettétek és követeltétek, én is megvettem a csütörtöki, 1 napos akcióban ma :) Majd jól megnézem egyszer, ha majd odajutok a gépemhez :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13003) Đusty válasza Gudi (#13001) üzenetére


Đusty
őstag

Ugyanúgy hozzátelepítheted a kiegészítőket mint eddig, nincs változás.

(#13004) haky válasza wolruf (#13002) üzenetére


haky
senior tag

Lavina indult vásárlási fronton :DD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#13005) Đusty válasza haky (#13004) üzenetére


Đusty
őstag

Muszály volt ennyi pénzért még jól se lakom a mekiben.

[ Szerkesztve ]

(#13006) wolruf válasza Đusty (#13005) üzenetére


wolruf
őstag

Nadena!!! Az alap, hogy nem eszünk mekiben már bocs (amióta nincs kupon :D )... Amúgy nekem 1220 Ft-ba került. Nektek? :)

Haky: Kollégám is az előbb vette meg... Ennyiért stupido lenne nem megvenni :)

Amúgy most az Xboxos akciókat is figyelem, így igen, lavina indult meg vásárlási téren :D

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13007) haky válasza wolruf (#13006) üzenetére


haky
senior tag

Az autogent maxra húztam és meg sem érzi a gép. Nem emlékszem milyen volt a másik FSX-el, de azt tudom, hogy sokat szórakoztam vele és csak közepes beállításokon használtam. Most tele vagyok fákkal aminek meg van a hátránya: sárkánnyal nem tudok erdős területen leszállni a sok fa miatt :DDD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#13008) Đusty válasza wolruf (#13006) üzenetére


Đusty
őstag

Te hol váltod at eurót annyiért hozz nekem is :) , én paypallal fizettem így 1600 volt.

(#13009) Gudi válasza Đusty (#13003) üzenetére


Gudi
tag

Szia!
Nem sikerült telepíteni a PMDG 737NGX et a STEAMra, pedig ahogy írta először unistalláltam ami fenn van a rendes FSX-en.Amikor újra telepítettem, hiába adtam meg neki a STEAM FSX mappát, a rendes programra rakta fel... lehet hogy nagyon béna vagyok, és valamit rosszul csinálok. Az igazsághoz tartozik, hogy a PMDG 737NGX nem hivatalos vásárlás..lehet hogy ettől van a gond. Próbáltál te már, vagy valaki telepíteni kiegészítőt? Csak azért kérdem, mert írtad, hogy ugyanúgy lehet mindent rárakni. Köszi, ha tudsz segíteni

(#13010) BigBlackDog válasza Gudi (#13009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A rendes FSX-et is leszedted?

(#13011) LWhite válasza Gudi (#13009) üzenetére


LWhite
tag

Ez írják PMDG-re:
Our products do not support the Steam version (nor do they claim to) - it is unclear whether we'll be able to or not right now. It is not 100% the same thing as retail FSX is and there are differences that would need to be accounted for in our code as well as business/legal related issues that would need to be resolved.

Szóval egyelőre nincs megoldás rá.
Rex és ORBX dolgok úgy tűnik mennek, de több bonyolultabb kiegészítő vagy amihez FSUIPC kell egyelőre nem! Talán majd lesz ezekből is javítás vagy (a mostanihoz hasonló ócsóér :) ) Steam-es változat! :)

Egyébként VFR repüléssel Tokió fölött sikerült letornászni 10 FPS-re a Steam-Edition-t! :)
Pedig most már nem olyan rossz a gépem. Még belenézek a configba azért! :)

[ Szerkesztve ]

(#13012) Đusty válasza LWhite (#13011) üzenetére


Đusty
őstag

Nem értem a problémátokat nekem felment a steam verzióra a pmdg.
Én mindent leszedtem előtte, így nekem csak egy fsx van a gépemen a steames, és azon a pmdg meg az airbus x.

[ Szerkesztve ]

(#13013) Đusty válasza Gudi (#13009) üzenetére


Đusty
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#13014) Gudi válasza Đusty (#13012) üzenetére


Gudi
tag

Ezek szerint le kell szedni a régi FSX-et is?

(#13015) LWhite válasza Đusty (#13012) üzenetére


LWhite
tag

Én még nem próbáltam, csak a fórumokon panaszkodtak, ill. a hivatalos oldalon írták, amit kiraktam.
Viszont jó tudni, hogy teljesen szűz telepítéssel működhet a dolog! :) A Windows-od is friss?
Szerintem a következő hetekben biztosan lesz javítás sok kiegészítőnél, hogy itt is rendesen fusson minden (ha esetleg még nem menne).

(#13016) Korcsii


Korcsii
őstag

Valószínűleg az a lényeg, hogy a kiegészítő nem engedi telepíteni magát még egyszer, mert látja, hogy már egyszer fel van telepítve.

Prepar3D-nél ugyan ez volt, erre jöttek ki a dupla (FSX+Preapr3D) telepítők, hogy orvosolják a hibát.

Alap esetben emiatt szerintem sok kiegészítő nem lesz telepíthető mindkét helyre.

Ha sok pozitív visszajelzés vagy saját tapasztalat van, akkor érdemes lehet átköltöztetni (törölni és újratelepíteni) a kiegészítőket.

Nekem most nincs időm tesztelgetni, úgyhogy kivárom, mik a tapasztalatok, aztán majd aszerint döntök. Mondjuk a 120-as SSD tele van az FSX-szel, szóval vagy HDD-re telepítem, vagy kompletten törölnöm kell a régit...

(#13017) BigBlackDog válasza Korcsii (#13016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Napokban én is kipróbálom a steames verziót (nemrég volt friss rendszertelepítés, csak a normál fsx-et kell lepucolni). Aztán majd beszámolok, ha volt valami komplikáció, de eddig biztató a dolog az olvasottak alapján. A steames verzióban benne van az SP1-2, illetve az acceleration is egyébként?

(#13018) wolruf válasza Đusty (#13008) üzenetére


wolruf
őstag

Ennyit vont le a K&H-rol. En is paypallal fizettem egyebkent.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13019) Đusty válasza wolruf (#13018) üzenetére


Đusty
őstag

Ne szivass 1220/5=244 Ft. 2007-8 körül volt ennyi utoljára az euro.
De gyébként mindegy.
Többiek igen az gondoltam alap, hogy egy szoftver ne legyen kétszer a gépen. Wint nem raktam újra csak az FSX elemeit egymás után uninstall majd vissza a steames változat, egyébként meglepően gyorsan ment, valószínűleg az ssd-t is jobban kihasználja.

[ Szerkesztve ]

(#13020) wolruf válasza Đusty (#13019) üzenetére


wolruf
őstag

Nem szivatlak, tenyleg ennyit vett le. Nem tudom az okat, de orulok neki :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13021) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kicsit próbálgattam a steames verziót egyelőre mindenféle kiegészítő nélkül. Mintha az fps korábbinál magasabb tartományban szárnyalt volna ugyanolyan beállítások mellett (default EGLL + default 747 esetén 100-120 fps) és talán a proci is jobban ki lett volna használva.
Az érdekesség viszont az, hogy a default 747 kiválasztásánál kérte a megerősítést a szokásos felugró ablakkal, valami dll betöltésével kapcsolatban (BoeingGeneric.DLL, Magnetic_Compass.DLL, a gyártónál meg valami ?railsimulator? szerepelt talán). Másnál is így van ez?

(#13022) miresz válasza miresz (#12990) üzenetére


miresz
veterán

Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat! Ahogy tesztelgettem nem használja a 2 kártyát a prepar3d. :(

[ Szerkesztve ]

(#13023) Korcsii válasza BigBlackDog (#13021) üzenetére


Korcsii
őstag

A Rail Simulator gyártója vette át az FS-t, így leetnek közös részletek benne.

(#13024) wolruf válasza Korcsii (#13023) üzenetére


wolruf
őstag

Totál OFF: Például mozdonnyal (vagy naaagy, sárga csúszdával) repülés? :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13025) wolruf válasza miresz (#13022) üzenetére


wolruf
őstag

Hú, elnézést, én valamiért nem is láttam a kérdésed. Sajnos úgy tudom, hogy még az 1 kártyát sem igazán használja az FSX. Ahogy olvastam, ebből a szempontból igazából a P3D sem más. Ha lehetne közvetlenbe kötni egy bika procit a monitorra, az jó lenne, de mint kártyateljesítmény, szinte mindegy neki. Egy 5-6 éves videokártyával is kb. ugyanazt mutatja egy erős CPU + memória kombón, mint egy új csodacsoda SLI/Xfire szettben. Sajnos :(
De talán most, hogy felkarolták ismét... az FSX magját... (hehe vagy nem :D )

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13026) cintula187


cintula187
addikt

Boldog Karácsonyt minden fotelpilótának!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13027) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok, minden "Fotelpilóta" társamnak. :)

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13028) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Próbálgatom ezt a STEAM-es FSX-et olyan szempontból hogy hogy lehet rátölteni kiegészítőket.
A Madeira FSX scenery gond nélkül felment, és működik is...De pl a PMDG 747-400 már nem, pedig nincs fenn az eredeti FSX-en.
Nem tudom mit gondoljak, lehet hogy csak én bénáztam el? ugyanígy jártam a PMDG 737-800 NGX-el is, az sincs fenn az FSX -en.
Nektek van ezzel valami tapasztalatok? Le kell törölni mindenestől az eredeti FSX-et is ahhoz, hogy rendesen lehessen ezeket visszarakni?

(#13029) Đusty válasza Gudi (#13028) üzenetére


Đusty
őstag

Már leírtam ha veszek egy lcd tv-t biztos nem a katódsugárcsöves mellé teszem, hogy legyen az adás mellett mit nézegetni. :)

(#13030) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Prógálgattátok már a STEM FSX-et, illetve feltenni rá kiegészítő repülőket, vagy sceneryket?
Úgy olvasom, hogy néhányatoknak sikerült már, én viszont kínlódom vele..
Azt olvastam valahol, hogy ehhez az eredeti FSX-et unistallálni kell a kiegészítők előzetes törlésével. Nosza nekiestem, minden FSX és kiegészítő unistall. Sőt a STEAM-ot is, mert azt meg újraraktam az új gyors vinyómra. Most jött a meglepetés: akármit akarok telepíteni a steamos FSX-re, nem találja meg az FSX foldert...
Pedig sebészi pontossággal adom meg az elérési útvonalat, a repgépnél az Airplanes mappa végeztével, illetve a scenery nél a Scenery mappával.
De nem veszi figyelembe, sőt az eredeti FSX helyet adja meg, persze ott sem találja...
Szóval most ott tartok, hogy van egy egyébként jól, gyorsan betöltődő, és alapgépekkel majdnem max-ra felhúzott beállításokkal működő FSX-em, amivel egymagam repülgethetek, ha van hozzá kedvem.-((.. De egyedül nincs sok.-(((.Azt is próbáltam, hogy FSinn-t tegyek fel rá, hogy legalább a VATSIMre felmennék, de mintha fel sem raktam volna...
Ha valaki tud, segítsen már rajtam szorult helyzetemben-) különösen az FSX meg Steam szakértőkhöz fordulnék..

(#13031) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Vegyes érzelmeim vannak a steames verzióval kapcsolatban. Default 737 + default Seattle-Tacoma International alap FSX-el (FSX+Acceleration) 25-35 fps között van felszállás közben. Steames verzióban ugyanez 40-50 fps. Aerosoft LHBP + PMDG 737-900 NGX felszállás közben default FSX-nél 15-25 fps, steames verzióban 25-35 fps. Ugyanazzal a fsx.cfg-vel, ugyanolyan beállításokkal.
Persze van egy aprócska szépséghibája a steames verziónak, méghozzá a kiegek. FSPassengers X, Aerosoft LHBP és a PMDG 737 csomag is szépen felment. FSPassengers az első indításnál közölte, hogy ismeretlen verziójú FSX és ő nem is fog így működni. PMDG 737-ese pedig szépen betölt, de minden monitor sötét, műszerek nem működnek, kapcsolók, illetve egyéb animáció nincs. Egyébként teszi a dolgát, például lehet hallani, ahogy bekapcsol a sugárfék -billentyűparanccsal aktiválom-, lassítja is a madarat, csak éppen a gépen ebből semmi nem látszik.
Szóval kicsit elkeseredtem. Itt van a steames verzió, korrekt teljesítménnyel, de már a számomra minimális kiegészítő (=FSPassengers) sem akar működni vele. Vagy választhatom a jó öreg natúr FSX-et, amivel működik minden, aztán meg nézegethetem a maximális másodpercenkénti 35 képkockát. Vagy esetleg lenne valami egyéb megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#13032) Korcsii válasza BigBlackDog (#13031) üzenetére


Korcsii
őstag

PMDG írta valahol, hogy vannak kompatibilitási (és licenc?) gondok, de dolgoznak rajta.

Szerintem jó lesz ez, csak egy kicsit kell várni, hogy minden klappoljon.

(#13033) BigBlackDog válasza Korcsii (#13032) üzenetére


BigBlackDog
veterán

PMDG-től nem félek, csak van egy-két kisebb kiegészítőt "gyártó" cég, egyszemélyes fejlesztőcsapat, akiknél nem vagyok biztos, hogy újra előveszik az utoljára 4-5 éve frissített programjukat egy aktualizálásra. Viszont, ha steamen lehetne kapni a kiegészítőket is, az lehet, hogy ösztönzés lenne ilyen szempontból, meg aztán nekünk, fotelpilótáknak sem lenne rossz. :)

Btw valami el volt cseszerintve Nvidia inspectorban, alapértelmezett beállítások betöltése után újra beállítottam a steames verzióval használt értékeket és így már nem is olyan nagy a különbség, kb. ~5 fps az előnye a steames verziónak.

[ Szerkesztve ]

(#13034) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy sikerült megoldanom a problémát, már megtalálja a telepítés az FSX.foldert, és eddig símán felrakta a B777-et, és a Madeira scenery-t.
Ráadásul mindkettő hibátlanul működik!
És az fps is sokkal jobb a kieg géppel meg a kieg sceneryvel ios!! A régi FSX en így lett volna kb 8-10 , itt meg 18-25...
Úgyhogy mindenkinek mopndom, ha nincs fenn a régi FSX, és ki van minden törölve ami ahhoz tartozott, fel lehet rakni, csak meg kell találni azt a mappát, amibe az fsx.exe el van rejtve...)))

(#13035) BigBlackDog válasza Gudi (#13034) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen kiegeket használsz még? Ha van még valami, amit kipróbáltál, akkor egy "kompatibilitási lista" nem lenne rossz szerintem. :)

(#13036) Gudi válasza BigBlackDog (#13035) üzenetére


Gudi
tag

Az az igazság, hogy ezen a kettőn kívül van egy dobozos 747-400, de sajna itt valami gáz van, itt mindjárt az elején azt írta, hogy az fsx.exe version nem jó neki, Isnstall unable.. (nem is értem)
A többi "virágboltban vásárolt" gépet és kiegészítő sceneryt még nem próbáltam, meg valószínűleg újra kell vennem, mert az FSX törlése előtt azokat ugyebár szintén törölni kellett.
Az Fsinn meg a copilot felrakása eddig sikertelen, mert az nem is kérdezte ablakban hogy hová szeretném, hanem egyből fixen a C: t választotta, és persze nem jelent meg a menüben.
Egyelőre ennyi..

(#13037) Korcsii


Korcsii
őstag

Ha csak a telepítő problémázik, az esetleg kijátszható úgy, hogy a telepítés időtartamára kicseréled az fsx.exe-t a dobozossal, aztán visszarakod. Persze ha futás közben is ellenőrzi, akkor ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#13038) Korcsii válasza Korcsii (#13037) üzenetére


Korcsii
őstag

FSINN pedig pl Prepar3D-én nem működik, mért ott frissült a simconnect verzió. Steam-es FSX-nél nem tudom, de szerintem maradt a régi simconnect.

(#13039) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Aerosoftos Budapest eléggé érdekes jószág. Budaörsön, lent a talajon, default Cessnával 40-50 FPS. Ahogy Ferihegy felé fordítom a kamerát (Budapest környékén mindenhol így van, függetlenül attól, hogy nincs rálátásom LHBP-re), rögtön leesik 15-20 FPS közé. Ferihegyen még rosszabb a helyzet, 10-17 között mozgolódik az FPS. Ezzel szemben az LHSim féle LHBP + Aerosoft Budapest city párosítással 30-40 között mozgolódik a város felett a másodpercenkénti képkockák száma, Ferihegyen pedig (20-)25-30 között. Ráadásul kinézetre is nem kicsit szebb az LHSim megoldása szerintem.

Közben elkészült az FSPassengersben létrehozott virtuális cégem logója is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13040) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Pár év kihagyás után, talán jutna megint egy kis időm szimulátorozni :)

Sajnos a steam edition kezdeti akciójáról lemaradtam, kérdés, hogy 50% kedvezménnyel érdemes megvenni?

Kiegészítők terén hogy állunk (jelenleg nincs fsx a gépemen): NGX (vagy iFly 737), AS Airbus, LHS LHBP megy vele? DLL nélküli scenerykkel gondolom nincs gond. Stabilitási hibákat javít (gondolom teljesítményben nincs különbség) ?

[ Szerkesztve ]

(#13041) cintula187


cintula187
addikt

Néztem az Airbus 350 első repülését, és ahogy láttam még a felhők fölött is gear down volt. Ez valami Airbus sajátosság a próba repülésnél? Anno a 787 nél ilyen nem volt pl.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13042) Gudi


Gudi
tag

sziasztok!
A STEAM FSX -el kapcsolatban az alábbi érdekességek vannak, legalábbis nálam a kiegészítökkel kapcsolatban.
A WILCO B777 símán felment, gyönyörűen működik(dobozos), A Madeira scenery szintén dobozos kiegészítő is felment és működik. A PMDG 747 és 737 gépeknél meg sem próbál telepíteni, hanem az első lépésnél azt írja ki, hogy "fsx.exe version number not found, Unable to install". Lehet hogy a PMDG-t nem csípi a Steam?
Amit Korcsii írt, hogy cseréljem le ideiglenesen az FSX.exe-t azt nem értem hogy kéne, de különben is már az eredeti fsx-et letöröltem...
Egyébként a 777 -el Madeirán az FPS kb 70%-ra felhúzott csúszkáknál 20-25, ami az én gépemnél már csúcs!..-)) Ilyen beállításnál az eredeti fsx-nél kb 7-8 lett volna az FPS. Úgyhogy bizton állítható, hogy sokkal jobban tudja használni a gyenge kis erőforrásaimat. A betöltés is megvan 20 mp alatt, míg a régi pontosan másfél perc alatt kínlódta be a programot.
Szóval úgy néz ki, hogy bizonyos gyártók kiegészítőit befogadja, bizonyosokét meg nem, és mindig az fsx.exe verzióra hivatkozik.
Ja és az ORBX globalra is ezt írta ki.
Írjatok ti is , hogy mik a tapasztalatok

(#13043) Gudi


Gudi
tag

Jelentem, hogy az IFLY B737 -es gépek is feltelepültek gondtalanul..-)) és mennek 20-25 fps-el..
Most majd kezdem a kieg sceneryket

(#13044) wolruf


wolruf
őstag

Ne izgassatok már ezekkel az infókkal, mert mindjárt feltelepítem én is a Steam-es verziót! :)
Jól hangzik, amit ír itt mindenki, szerintem jövő évi első fogadalom, megy fel a cucc, majd teszem fel a Justflight-on megvásárolt kiegészítőimet is :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13045) fatal`


fatal`
titán

Ha 5 euro lenne nem gondolkodnék, de ennyiért már meggondolom, hogy érdemes-e megvenni :) NGX sehogy sem bírható működésre, próbálta már valaki?

(#13046) Đusty válasza fatal` (#13045) üzenetére


Đusty
őstag

ngx-el semmi baj nincs
[megy] alatta

[ Szerkesztve ]

(#13047) fatal` válasza Đusty (#13046) üzenetére


fatal`
titán

Ez idáig oké, de olvastam pár helyen, hogy az fmc sötét meg a kapcsolók nem igazán működnek.

(#13049) Đusty válasza fatal` (#13047) üzenetére


Đusty
őstag

Akkor szerencse kérdése :), nálam mennek a műszerek is, de tény, hogy útvonalat még nem repültem vele, majd ha lesz rá időm.

(#13050) Gudi válasza Đusty (#13046) üzenetére


Gudi
tag

Az a helyzet, hogy nekem a PMDG 737 NGX torrentes "változata" van fenn, és gondolhatná az ember, hogy ettől van az hogy tud települni. Igenám, de PMDG 747-400 dobozos változatban van, és pont úgy reagál, mintahogy az imént írtam... fsx.exe version number not found..
Nem tudom mi lehet az oka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.