Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#10701) pinnacle válasza Doky586 (#10699) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor a Over Provisioning is felesleges.

Pityu. Most, hogy megvettem az SSD-t, telepítettem újra.

[ Szerkesztve ]

(#10702) Pityu. válasza pinnacle (#10701) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor meg ne legyél már hülye ennyiért újra rakni a windowst ne hallgass másra ettől a szoftvertől éppen semmi baja nem lesz a windows nak,max letörlöd a magiciant és kész,ja de előtte mindent vissza állítasz alapra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10703) pinnacle válasza Pityu. (#10702) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen azt nehéz eldönteni, hogy mi a valós probléma és mi az Urban Legend. Toshiba szervizben is azt mondták, hogy az ügyfelek olyan hibákat mondanak amiket a fórumokban olvastak, amivel még életükben nem találkoztak.

(#10704) Pityu. válasza pinnacle (#10703) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én lekopogom az enyém 2 éve megy használom a magician szoftvert is és semmi gond,és bármit kikapcsolgatva is elég gyors.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10705) balbekk12


balbekk12
tag

Kicsit kevésnek tűnik! :( :(

Mi lehet a gond?

Ezeket átolvastam,de nem tudom,hogy mit kell csinálnom ebből:
http://logout.hu/bejegyzes/bodor/gyorstalpalo_ssd_sebesseg_problemasoknak.html

http://logout.hu/cikk/windows_7_es_8_ssd-vel_hogyan_is/teljes.html

(#10706) balbekk12 válasza balbekk12 (#10705) üzenetére


balbekk12
tag

A SATA2-es csati az oka?

(#10707) Bodor válasza balbekk12 (#10705) üzenetére


Bodor
veterán

Ezeket átolvastam,de nem tudom,hogy mit kell csinálnom ebből:

Semmit nem kell csinálnod, mert nincs gond, nincs probléma.
Ez az alaplap, IDE módban és SATA2-vel ennyit tud. Örülj, hogy megy a TRIM, és használd az SSD-t. Úgyis a 4K értékek, és a gyors elérési idő az, ami számít.
Teszteket meg felejtsd el, felesleges méricskélni.

(#10708) swoody


swoody
senior tag

Qru és a worxland köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10709) balbekk12 válasza Bodor (#10707) üzenetére


balbekk12
tag

:R
Rendben, Köszönöm!!!

(#10710) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#10692) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Remek, akkor most telepítsd fel újra a rendszert, aztán a Samsung Magician-t meg fel sem kell tenni, nem hogy "mindent" bekapcsolni vele...(csal elxarni lehet a dolgokat vele...)"
Miért, mit lehet vele elszarni, és miért kellene már újratelepíteni a rendszert?

Egyébként meg a belinkelt töredezettségmentesítős képpel nem kell foglalkozni, mivel az SSD-n sosem fog futni, ezt automatikusan beállítja, de ezt Te is vágod...
Az SSD-re nem is lehet engedélyezni, egyszerűen nem ad lehetőséget rá a beépített töredezettségmentesítő (Windows 7), és ez így is van jól.

Szóval a Samsung Magiciannel mit szarsz el olyan nagyon?

Sk8erPeter

(#10711) Sk8erPeter válasza nemlehet (#10695) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Részemről kikapcsoltam a hibernálást, mert asztalin sose használom. Amúgy is meg egész nap a gép, ha meg mégse SSD-vel kb 40 mp alatt feláll. "
Úgy látszik, az embereknek úgy érdemben nem sok fogalmuk van, mire lehet JÓ a hibernálás, így születnek az ilyen jellegű hozzászólások. :)
Aki fészbukozásra, hírek olvasgatására, filmezésre, meg max. pdf-nézegetésre használja a gépét, tehát semmi komolyabbra, annak nyilván nincs szüksége hibernálásra, mert bármikor tudja ezt a remek tevékenységét folytatni, kikapcsolja a gépét, aztán az indítás sem tart sokáig egy SSD birtokában. Csak érdemes lenne némi fantáziával más lehetőséget is elképzelni, mint a saját szűk kis világunk.
A hibernálás például arra való, hogy az aktuális munkafolyamatodat ne kelljen megszakítanod. A munkádhoz szükséges 10-féle programot megnyitottad, megfelelően beállítottad, ahogy kell, így azonnal tudod folytatni a munkádat, amikor akarod. Otthagyod a gépedet, és nem szeretnéd mondjuk bekapcsolva tartani. Vagy épp el kell utaznod jópár kilométert A-ból B-be, és addig sem szeretnéd akár altatva sem tartani a gépedet. Viszont amikor újból bekapcsolod a gépet, szeretnéd a korábban belőtt, előkészített környezetet egyből megkapni, és onnan folytatni a munkádat.
Mondjuk tanulási folyamatot ugyanígy el lehet képzelni ilyen esetre.
Meg még sok mindent mást is, ami indokolttá teszi a hibernálás használatát...

Én mondjuk többnyire altatom a gépet, de a hibernálás is sokszor jól jön, nyilván főleg laptoppal (és én már nem használok asztalit, mert a laptop bizonyos szintig megfelelhet asztali gépnek (külső monitor, külső perifériák rácsatlakoztathatók), fordítva viszont nem igazán :P).

(#10689) Pityu. :
"Akkor a samsung hülye mert bele rakta a hibernáció kikapcsolást a magician szoftverébe,amúgy meg engem nem érdekel,nekem nincs szükségem hibernálásra,és mindenki úgy gyilkolja az ssd jét ahogy csak akarja."
Igazából ez annyira értelmetlen hozzászólás, hogy nem nagyon érdemes rá reagálni sem, mégis megteszem: a hibernáció kikapcsolása lehetőség, nem kötelesség - és akkor mi van, ha felajánlja? Kit érdekel? Akkor válaszd ezt az opciót, ha tényleg nincs szükséged rá, akkor rákattinthatsz, hogy kapcsolja ki. Ha szükséged van rá, akkor ne kattints rá, hogy kapcsolja ki. :DDD Nem értem a problémádat, de mindegy is. A "gyilkolós" résszel meg csatlakoztál a szokásos idióta urban legendhez, aminek túl sok értelme és alapja nincsen, de sebaj. ;)
Egyébként így van, ahogy mondod: mindenki azt csinál, amit akar.

Sk8erPeter

(#10712) #56474624


#56474624
törölt tag

Normális dolog az, hogy smart adatoknál a compressed writes jóval több a writes from host értéknél? SF vezérlőnél melyiket kell nézni?

(#10713) Pityu. válasza Sk8erPeter (#10711) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem nem kell osztanod az észt,mindenki úgy látja a dolgot ahogy akarja ha valakinek tetszik az urban legend hát ez van,én használom a hibernáció kikapcsolását mert nekem nincs rá szükségem.Ha én féltem az ssd m az az én dolgom te meg írsz rá egy csomót az meg a te dolgod.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10714) Sk8erPeter válasza Pityu. (#10713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mint lyukas vödörbe a vizet..... ;]

Sk8erPeter

(#10715) Qru válasza #56474624 (#10712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, tekintve hogy az SF vezérlő tömörít (amit lehet).

#nincsbennetarcsi

(#10716) #56474624 válasza Qru (#10715) üzenetére


#56474624
törölt tag

De akkor melyik a mérvadó? Feltételezem, nem azért tömörít, hogy a nagyobb érték legyen az. :DDD

(#10717) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kedves topiklakók a témaösszefoglaló kiegészült egy új ponttal melyben az ssd-khez hasznos programokat gyűjtötte össze jakos73 fórumtársunk. Ezúton is köszönjük a munkáját!

mod:

Ba cy lus: Mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10718) student válasza Qru (#10717) üzenetére


student
őstag

Letöltöttem a linkjéről, na de Fire/SOUL/CD :F ;] ;]

(#10720) Qru válasza student (#10718) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MSE nekem nem sikítozott érte (bár állítólag elég gyagyi is).

fejesattila: Nem vészes még így se az írási terhelés. Sőt..

#nincsbennetarcsi

(#10721) student válasza Qru (#10720) üzenetére


student
őstag

egyrészt gondoltam hogy kamu riasztás,
lefuttattam https://www.virustotal.com/en/ -on persze semmit nem talált
de ez a tetü avast blokkolja a progit még ugy is hogy kivételre teszem

(#10722) Qru válasza student (#10721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

uninstal ;]

#nincsbennetarcsi

(#10723) De4d


De4d
őstag

Hali egy kérdésem lenne.
SSD mennyire hasonlít egy HDD-re olyan szempontból, hogy átmenetileg lefoglal helyeket?
Az az, pl ha sok program meg van nyitva akkor fogy a hely, gép restart aztán újra felszabadul.
SSD-nél is normális ez?
Másoltam rá pár dolgot jelezte hogy már csak 8-9gb hely maradt rajta majd 1x volt megint, ez normális?

Minden jó, ha a vége jó!

(#10724) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Két kérdésem lenne!
1. Nagyon szeretem a streaming rádiókat, de az ír rendesen az SSD-re. Mennyire káros az neki? :F
2. A Win8 hova tárolja a streaming ideiglenes adatait? Egyszer hallgattam rádiót huzamosabb ideig, de nem nagyon akart utána eltűnni az a kb. 2 GB plusz ami hirtelen megjelent!

Előre is köszi!
:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10725) pinnacle válasza student (#10718) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Virus Total nem talált semmit. Ez is csak egy Urban Legend. :))

[ Szerkesztve ]

(#10726) #56474624 válasza Qru (#10717) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy értem, hogy a NAND-nak melyik a mérvadó? :)

(#10727) knbs válasza Zlin50 (#10637) üzenetére


knbs
senior tag

Nagyon szepen koszonom a segitsegedet! :R
Az FW frissitessel ugy tunik megoldodni latszik a problemam.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10728) M107


M107
addikt

:R

Samu 840 EVO 120GB 7 hónapos + 1 napos

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10729) M107 válasza Dolphine (#10724) üzenetére


M107
addikt

:R

You-tozok rendszeresen több órákat nem nagyon látszik meg az SSD-men.

De van olyan hogy átirányítod a böngésző cache-t egy HDD-re nekem még nem jött össze (nem tudtam megoldani).

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10730) Qru válasza #56474624 (#10726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő. Neki mindegy, hogy tömörítve van az adat ráírva vagy sem. Adat-adat. Neked nem mindegy...

#nincsbennetarcsi

(#10731) Dolphine válasza M107 (#10729) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Köszi! :R
Érdekes, de most én sem veszem észre! :Y
Bár az is tény, hogy amikor zabálta a gigákat, akkor böngészőn keresztül hallgattam a zenét, most meg a foobarrall! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10732) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Van egy ozc vertex 3 120 GB-os SSD-m. Amióta megvan a gépemben elég gyakran újraindul hirtelen csak úgy, csík és újraindul. Nem tudom mi lehet a baj, szerintem az SSD miatt lehet, mert régebben HDD-mnél nem csinált ilyet. Vagy a kábelek talán, nem tom. Nem nagyon értek hozzá, lehet frissíteni kéne egy szoftvert?
Elég régi AMD-gépem van Msi 790fx-gd70, amd phenom II X4 945 cpu, 2x2 Gb geil ddr3 1600 MHz ram cl8.
Most nézem 2015. 09. 05-ig garis az aquában. Vigyem vissza, vagy más lehet a hiba? Elvileg 100as kondiban van a hard disk sentinel szerint, win 7en 64biten. Köszi

(#10733) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Újabb kérdés!
Lehetséges, hogy a Win8 önhatalmúlag bekapcsolta a töredezettségmentesítést?! :Y
Nálam azt írja, hogy legutóbb 18 napja futott le az SSD!
Nem kellene ezt kikapcsolnom?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10734) #56474624 válasza Qru (#10730) üzenetére


#56474624
törölt tag

De mikor élettartammal számolok, akkor mégis melyiket vegyem figyelembe? :F

(#10735) Dolphine


Dolphine
addikt

Bocsi lejárt a szerk. idő!
Elvileg kikapcsoltam! A fene egye meg, hogy ez benne maradt, pedig, eddig mintha nem lett volna aktív! :W
Hogy a fenébe lehet kikapcsolni úgy a töredezettségmentesítést, hogy az SSD-t hagyja békén, a HDDnél menjen? A SSDOK szerint még mindig be van kapcsolva! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10736) Bodor válasza Dolphine (#10735) üzenetére


Bodor
veterán

Meghajtók optimalizálásánál, amikor bekapcsolod, akkor megnyilik egy párbeszédpanel, melybe alul van egy olyan gomb, hogy kiválasztás, na ott nem pipálod be az SSD-t.

(#10737) Qru válasza #56474624 (#10734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összesítettet kell. A legegyszerűbb ha ssdok-val nézed (már ha maga a vezérlő méri az írt adatmennyiséget).

#nincsbennetarcsi

(#10738) Dolphine válasza Bodor (#10736) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt megtettem, de az SSDOK szerint még mindig fut! :O Nemcsak a C: meghajtó elől vettem ki a pipát, hanem a Rendszer számára fenntartott elől is!
Vagy kellene egy újraindítás előtte?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10739) Qru válasza Dolphine (#10738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nyomj egy újraindítást.

#nincsbennetarcsi

(#10740) Pityu. válasza M107 (#10729) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Attól függ,milyen böngészőt használsz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10741) Bodor válasza Dolphine (#10738) üzenetére


Bodor
veterán

Kérdezd az SSDOK fejlesztőjét.
Ha nincs teljesen letiltva a töredezettségmentesítés, akkor szerintem az SSDOK azt fogja mutatni, hogy engedélyezve, mivelhogy szolgáltatás szinten nincs letiltva. Ettől még nem kell aggódnod szerintem, mert a Windows-ban meg jól állítottad be.

(#10742) M107 válasza Pityu. (#10740) üzenetére


M107
addikt

:R

Firefox Aurora

4óra Full HD-tól az SD videóig zene hallgatás a youtobe-on 8.4-9.0 GB vitte fel, magyarul 600 MB.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10743) Dolphine válasza Bodor (#10741) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a segítséget! :R
A mai nap folyamán lesz egy újraindítás (most éppen nagy munkában vagyok), majd akkor kiderül!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#10744) M107 válasza M107 (#10742) üzenetére


M107
addikt

:R

Amúgy ritkán terhelem ennyire a kis Samu-mat, de ha napi 50GB írnék rá mindenestől akkor is, durván 55 TB lenne 3 év alatt s állítólag 74TB bírja a Evo TLC 120GB SSD.

Amúgy változó van 0.8-van hogy 4.0 de van hogy 6-10GB írok rá.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10745) Fire/SOUL/CD válasza pinnacle (#10694) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mielőtt? Ezen eszmecserében egy szó nincs róla, hogy állíts be mindent. Őszintén szólva maga az eszmecsere is érthetetlen a számomra...(Szvsz az történt, hogy kérdeztél egy valamit, amire Qru válaszolt, utána meg még szerkesztetted a hozzászólásod (és úgy már nem sok értelme van Qru válaszának))

pinnacle #10698
A Rapid nem segít semmit, a SATA portok max. fizikai sebességénél(esetedben SATA2 azaz 300MB/s) nem lehet többel olvasni/írni, akármennyit is jelenít meg, akármelyik sebességmérő is.

Sk8erPeter #10710 - A Magician használata csak bizonyos esetekben lehet indokolt, de ez a funkciója felejtős. (Márpedig a user ész nélkül szeretnek itt "játszadozni", aztán van akinél helyre is teszi a dolgokat a Magician)

"Egyébként meg a belinkelt töredezettségmentesítős képpel nem kell foglalkozni, mivel az SSD-n sosem fog futni, ezt automatikusan beállítja, de ezt Te is vágod..."
Ha a Magician cseszte azt is el, akkor kell vele foglalkozni (W7-től felfelé az összes OS tiltja a defrag szolgáltatást automatikusan)

student #10718
Ameddig a karanténból nem állítod vissza és törlöd a bejegyzést, addig mindig nyavalyogni fog az Avast(amúgy tévesen természetesen)

Dolphine #10738 - Bodor megadta a választ.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10746) Pityu. válasza M107 (#10742) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos akkor ezt csináld meg jobb egér katt a Firefox Aurora parancsikonjára az asztalon alul tulajdonságok kat rá parancsikon menüpontnál ami alapból az jön be a cél mezőben írt dolgok után írsz egy -p t tehát pl:"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p aztán alkalmaz és ok.Aztán elindítod rendesen a programot és rögtön a profil szerkesztő jön be ott meg csinálod amit kell aztán bezárod és ugyan ezeket amit az elején leírtam meg csinálod annyi különbséggel hogy a -p t törlöd a sor végéről,alkalmaz és ok és indíthatod a böngészőt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10747) pinnacle válasza Fire/SOUL/CD (#10745) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Over Provisioning, Rapid Mode-t írtam még hozzá. Akkor ez az Over Provisioning hasznossága is csak sima marketing szöveg a Samsungtól? Megnéztem a másolást Rapid móddal és nélküle, elég hasonlót mutat. Egyébként a Magician használata, milyen értékek romlását okozhatja?

(#10748) süti5


süti5
őstag

Gyárilag ssd-vel szerelt laptopom van. Eddig minden király volt, fél éves a gép, viszont most azt művelte, hogy minden előjel nélkül lefagyott a képernyő, kékhalál, újraindította magát, azóta azt írja ki, hogy Operating system not found és biosban sem látom, hogy érzékelné a meghajtót.
Valószínűleg beszart, vagy csinált már ilyet valakinek?

(#10749) Doky586 válasza süti5 (#10748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"fél éves a gép"
Garanciális...

(#10750) süti5 válasza Doky586 (#10749) üzenetére


süti5
őstag

Persze, semmi gond, visszaviszem, csak kíváncsi voltam, tapasztalt-e már ilyet valaki, esetleg pikk-pakk meg lehetne oldani, beállítás vagy mittomén:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.