Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#10501) Qru válasza VinoRosso (#10490) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem sok. Az olvasási adat nem lényeges, nem baj, hogy nem mutatja/méri. Az írástól fáradnak a cellák olvasni korlátlanul lehet őket (elvileg).

#nincsbennetarcsi

(#10502) zeusz55 válasza Qru (#10501) üzenetére


zeusz55
senior tag

Kedwes Qru! a lenti problémámra esetleg ötleted? wagy egy ujrarakas? de a leirt esemeny igy kiütötte az ssdm?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10503) Qru válasza zeusz55 (#10502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Húzd le az összes hdd-t és tegyél fel az ssd-re egy új win-t. Ha az kész dugd vissza a hdd-ket. Attól helyre kell jönnie.

mod:

FeW: Ki tudod próbálni egy másik gépben? Lehet a vezérlő kezd haldokolni... de ez csak akkor derül ki ha mási gépben is produkálja ezt. Vagy a másik út, hogy lehúzod az összes hdd-t és csak az ssd legyen a lapra kötve és tegyél fel rá próba képpen egy win-t. Ha stabil marad akkor a "régi" wineddel van a baj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10504) zeusz55 válasza Qru (#10503) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen,csak 1 win ujrarakast akartam kikerülni. hol okozhatam a problémát?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10505) Qru válasza zeusz55 (#10504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ide mód bekavart neki.

#nincsbennetarcsi

(#10506) zeusz55 válasza Qru (#10505) üzenetére


zeusz55
senior tag

És 1 félre kattintas igy hazawagja? De egy win Re helyre rakja? Nah jol kiba..tam magamal!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10507) Doky586 válasza zeusz55 (#10506) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyet kérdez a win akkor legyél kissé bizalmatlanabb vele..
Ez olyan mintha azt kérdezné valaki: Megoperálhatom magam? Ha igennel felelsz akkor azt látod hogy hasbaszúrja magát egy tőrrel... Csak egy apró döntésen (kattintáson) múlt (igen/nem)..

(#10508) VinoRosso válasza Qru (#10501) üzenetére


VinoRosso
veterán

Rendben, köszi !

(#10509) Songo válasza Qru (#10503) üzenetére


Songo
senior tag

Egyenlőre kapott új kábeleket. picit laza volt mindkettő. Most teszt. aztán jön az alaplapon máshova dugás. Majd a másik gép.

Referálok majd.

köszi

(#10510) #56474624 válasza zeusz55 (#10495) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor csinált nekem ilyet, mikor biosban kikapcsoltam az acpi-t. Visszaállítva rögtön rendbejött.
Csak ha esetleg véletlen ezt állítottad ahci helyett. :)

(#10511) Teece


Teece
csendes tag

Sziasztok adott egy GA-p67x-ud3-b3 alaplap és egy Kingstone V300 120GB SSD
Mindenféle driver, firmware, BIOS fel lett telepítve stb... Minden BIOS beállítás ki lett próbálva, de a SATA II-es vinyóm majdnem gyorsabb nála 140/80mb/s sebességet produkál általában. Mi lehet a probléma?

(#10512) zeusz55 válasza #56474624 (#10510) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ez mi és hol találom?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10513) xuldar válasza Teece (#10511) üzenetére


xuldar
őstag

1. Ha nem AHCI mód van a BIOS-ban, akkor ne várj tőle ennél nagyobb sebességet. SSD-nél egyébként sem kísérletezünk "mindenféle" beállítással.
2. Az alaplapi driver helyett a windows driverét érdemes használni, egyrészt általában jobb, másrészt hibakeresésnél egyendriverből kiindulni könnyebb, mint az 1000. akármilyenből.
3. CrystalDiskMarkkal Fillx0 módban mérjük a Sandforce-os SSD-k sebességét.
4. Érzetre is lassabb mint egy winyó, vagy cak a sebességtesztekben?

5. Kingston, nem Kingstone :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10514) Fire/SOUL/CD válasza Teece (#10511) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SATA3_0 feliratú portra legyen kötve az SSD és ezzel a progival és úgy mérni: 1. pont

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10515) Teece


Teece
csendes tag

AHCI mód van a BIOS-ban. Azt a "mindenféle" beállítást már elkeseredésembe írtam :D
Windows driverrel sem volt más, azért telepítettem fel az alaplapit.
Nem ezzel a progival mértem, nem gondoltam volna h ilyen különbségek vannak CrystalDiskMarkkal már közel hozza a gyári értéket. Amúgy meg érzetre nem volt lassabb. Bocsi, csak oda csúszott az az e betü.. :D
Akkor működött rendesen, csak a teszt zavart be. Köszi mindenkinek.

Fire/SOUL/CD
SATA3_0 porton volt és ezzel a progival már jó volt. Köszi

(#10516) #56474624 válasza zeusz55 (#10512) üzenetére


#56474624
törölt tag

ACPI

BIOS-ban megtalálod elvileg. Ha ez a baj egyáltalán. :U

(#10517) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnap este sikerült frissíteni az Adata SX900-asamon a firmware-t 5.2.5-re. Ami meglepett a korábban másoktól olvasottak után, hogy úgy zajlott le, hogy nem kellett hozzá másik rendszer, magáról az SSD-n futtatott rendszerről lehetett frissíteni. Utána ugyan nem kért újraindítást, de egy restartot követően a windows újra felismerte, feltelepítette a drivereket (és sajnos HDSentinelből eltűntek a korábbi napok adatai). Az ADATA honlapjáról letölthető, firmware-hez mellékelt pdf alapján jártam el. Adatvesztést nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#10518) Bodor válasza #56474624 (#10517) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi az információt!

(#10519) student


student
őstag

Úgy tünik döglődik a januári 250gigás 840evom
lassan bootol be és bármilyen progit indítok kb 15másodpercig malmozik rajta utána dobja be
restart után ugyanez
sentilel és ssdok szerint 100%os

van vmi ötletetek hogy mi ez?

(#10520) Bodor válasza student (#10519) üzenetére


Bodor
veterán

Másik SATA csatlakozóba esetleg átdughatnád, és a SATA kábelt sem ártana leellenőrizni, cserélni.
Előtte a feladatkezelőben meg kellene nézni, hogy nem hajtja-e a processzort, SSD-t valamilyen vírus vagy program.

(#10521) student válasza Bodor (#10520) üzenetére


student
őstag

néhány restart után megjavult csak lövésem nincs miért mert semmit se csináltam ezen kivül :U
50 giga szabad hely alá talán még sose mentem szóval az se lehet probléma
amúgy noti szóval ebbe csak egy sata csati van
arra gyanakszok attól bolondult meg hogy már 3-4 napja megállás nélkül ment
csak hát ez nevetséges mert noti vinyoval heteket eljárattam restart nélkül

(#10522) Bodor válasza student (#10521) üzenetére


Bodor
veterán

Hm... Az a lényeg, hogy nincs gond. Szerintem valami szoftveres gubanc lehetett.

(#10523) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Üdvözletem

Egy OCZ Agility3 120G-t használok rendszer meghajtónak.
Az SSDOK-al megjelenített adatok is jónak bizonyultak a gyorsaságával nincs is gond.
De az miért van hogy az online filmeket és a youtub-ot nem tudja rendesen betölteni,használható csak nagyon lassan tölti be őket,mindig várni kell a videó bufferolására,a netemel nincs gond előzőleg egy hdd-t használtam és azzal tudtam online filmeket nézni.
Köszönöm.

(#10524) Debilon válasza #56474624 (#10517) üzenetére


Debilon
addikt

üdv!

nekem is SX900-asom van, de milyen rendszer alól frissítetted?
nekem W8.1 és a field updater el sem indul

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10525) #56474624 válasza Debilon (#10524) üzenetére


#56474624
törölt tag

Windows 7 ultimate 64-bit alól. Az alap win7 ahci driver-t használom. Amúgy a pdf-ben nem írja win8-at, sem win8.1-et mint támogatott oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#10526) Debilon válasza #56474624 (#10525) üzenetére


Debilon
addikt

ahh, közben rákerestem, van egy ssdtool az adata-nál, az már támogatja w8.1-et

már csak rá kell vennem magam, hogy rányomjak az update-ra :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10527) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Mostanában az én 120-as EVO-m sem teljesít valami jól. Vagy lehet, hogy csak megszoktam. Pontosabban D3 töltési időben vettem észre, először majdnem instant töltött, max 1 másodperc, most már akár 3-5 is. Youtube videókkal összehasonlítva is lényegesen lassabb.

The glass is already broken.

(#10528) #56474624


#56474624
törölt tag

Érdekes dolog ez az SSD-re írt adatmennyiség. Esküdni mernék, hogy kb. hasonlóan csinálom a gépen a dolgokat, mégis egyik nap mintha csak úgy szaladnának fel a GB-ok és szinte óránként megy fel 1 GB, ma meg eddig 7 óra alatt ment fel 2, általában meg nagyjából 2 óránként 1 GB szokott felíródni.

(#10529) student válasza #56474624 (#10528) üzenetére


student
őstag

ez embertelen ;]

(#10530) Sk8erPeter válasza #56474624 (#10528) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha nem várt adatmennyiség íródik rá, meg tudod nézni, mi ír rá annyit: [link].

Sk8erPeter

(#10531) zeusz55 válasza #56474624 (#10516) üzenetére


zeusz55
senior tag

Szia Köszönöm! Mire írtál, már ment az új win az ssdre! :) Most már jó, és ehhez a beállításhoz nem nyúltam.. szóval valsz Qru írása volt rám érvényes hogy az AHCIra telepített SSD wint7et, IDE módban indítottam újra, és ez hazavágta. Mindegy sip sup megvan az uj rendszer, csak a sok macerás beállítás! :)

A Lenti értékek az érvényesek telepítésnél.. a sebességem egy keveset csökkent... a legelsőhöz képest, de gondolom ez normális!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10532) hacsa


hacsa
tag

Sziasztok. Tanácsot kérek. Régi ASUS gépemet fejlesztettem egy PATA SSD-vel (sajnos az utolsó szériák melyben PATA interfész van). Szerencsére minden illesztőprogram megvolt ahhoz, hogy win 8.1-el hasítson a kicsike és szépen is teljesít benne. A kérdésem inkább az SSD-hez (Transcend) kapcsolódó szoftver környezethez lenne. PATA SSD esetében nincsen TRIM, de a vezérlés szempontjából melyek az ideális beállítások lapozófájl, ramdisk, prefetch stb. esetében? A TRIM-et mi helyettesíti ebben az SSD-ben és a vezérlés hogyan oldja meg a memóriacellák egyenlő elhasználódását?
Egyébként függetlenül a konstrukció korától, teljesen meg vagyok elégedve a régi új laptopommal. Otthoni és irodai alkalmazásokban nem is érződik, hogy több mint 7 éves a gépezet.

(#10533) Fire/SOUL/CD válasza hacsa (#10532) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szerencsére minden illesztőprogram megvolt ahhoz, hogy win 8.1-el hasítson a kicsike..."
Milyen az alaplapod pontos típusa? (Mert kizárt, hogy még SATA port se legyen rajta, viszont W8.1-es driverek meg vannak hozzá) :(

"PATA SSD esetében nincsen TRIM..."
Miért ne lenne? Max esetleg a Te SSD-d olyan régi, hogy az nem támogatja...(Tényleg, amúgy mi az SSD-d pontos típusa?)

A több felvetődő kérdésedre pedig találsz választ a topik összefoglalójában, vagy ha csak rákeresel topikon belül, akkor sokszor volt róla szó.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10534) hacsa válasza Fire/SOUL/CD (#10533) üzenetére


hacsa
tag

A laptop ASUS A6M (nforce4, C51MV - Go6100) az SSD pedig Transcend TS64GPSD330. Hidd el után néztem. Az alaplap nforce4, amely támogatja a SATA vezérlést (asztali gépekben) viszont nekem csak PATA interfészem van kiépítve. Több fórumon is olvastam, hogy a TRIM utasítás csak SATA vezérléstől támogatott. Talán az SSD saját vezérlőjének van valami hasonló funkciója. A win update szinte mindenhez felajánlott 8.1-es drivert úgyhogy tényleg jól megy a gép, inkább az összehangolás miatt kérdeztem a korábbiakat.

(#10535) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Ocz agility3 120g ssd minden mért érték jónak bizonyult,de az anline Filmek és a youtube is lassú..
Mi a gond?

(#10536) Fire/SOUL/CD válasza hacsa (#10534) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. NVidia vezérlők (se az IDE/se a SATA) nem támogatják a TRIM küldését, ergó le kell cserélni az OS alap ide vagy sata driverére, ezt csináld meg: 4. pont
2. Dobj képet az SSDOK-ról.

UI: Szerinted miért támogatja az SSD-d TRIM-t, ha az nem megy (szerinted) PATA-n?

nindzsavagyo
És gondolod, hogy ezt az SSD okozza, nem inkább a lassú net/bugos flash player/szétfertőzött rendszer/kismillió plugin-el teleszemetelt böngésző stb? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10537) pjen válasza nindzsavagyo (#10535) üzenetére


pjen
félisten

Sok minden lehet,azok a filmek is lassúak amelyek az SSD n vannak?Nem lehet hogy a net lassú,vagy az egész gép gyenge.Mindenesetre SSD t kipróbálhatod másik gépben. :((

(#10538) margithid


margithid
veterán

Van már valami új infó a samsung 850es ssd-k megjelenéséről?

(#10539) radi8tor válasza margithid (#10538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet a másik topic jobb lenne az ilyen találgatásokra: [link] ;)

⭐ Stella

(#10540) meszike19


meszike19
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Gép bekapcsolásakor mielőtt kezdené elindítani a windows 8-at, ezt a szöveget dobja be fekete háttéren "Disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart". Valahányszor újraindítom, mindig ez a szöveg jön elő.
Van amikor egyből elindul van amikor 20-adjára se.
A BIOS-ban felismeri az ssd-t ami egy Samsung 840 Series és SATA 0ba van kötve.
A gépösszeállítás:
Alaplap Gigabyte GA-870A-USB3L v3
CPU HexaCore AMD Phenom II X6 1055T, 3315 MHz
GPU AMD Radeon R9 270X Sapphire Toxic 2GB
SSD Samsung 840 series 120gb
Ram: 2× Kingmax 4 GB DDR3 1333
HDD 1TB Hitachi
Remélem tudtok segíteni valahogy.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#10541) Namath841


Namath841
csendes tag

Sziasztok,
elszeretném passzolni a régi Samsung SSDmet egy haveromnak, viszonylag jó állapotban van (85%+), de szeretnék egy biztonsági törlést végezni. Ugye a modern merevlemeznél egy 3x/7x felülírás után már nem nagyon lehet visszahozni dolgokat, de tudtommal az SSDkkel más a helyzet, ráadásul a sok írás nem is tesz jót neki. Magician Secure Erase elégséges ilyenkor? Tartottam rajta személyes adatokat, amiket nem szeretnék feltétlen megosztani a vele.

(#10542) keke69 válasza Namath841 (#10541) üzenetére


keke69
őstag

Formázás?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#10543) worxland válasza keke69 (#10542) üzenetére


worxland
addikt

+1.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10544) Namath841 válasza keke69 (#10542) üzenetére


Namath841
csendes tag

Már rég le van formázva, de akkor is. Ért hozzá, kíváncsiságból biztos rá fog keresni valami adatmentő programmal (recuva). Tudom, akkor ne adjam el neki, de már megígértem ;]

Szóval SSD biztonsági törlését hogyan kellene kivitelezni?

(#10545) zeusz55 válasza Namath841 (#10544) üzenetére


zeusz55
senior tag

http://www.secure-eraser.com/

Ilyenre gondolsz??? Ez teleírja majd letörli, elvileg a hivatalokba a jenő is ilyet használ! (pont tegnap csináltam a 250esemen, nehogy valaki előszedje a családi fotókat és röhögjön rajta! :N )

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10546) Namath841 válasza zeusz55 (#10545) üzenetére


Namath841
csendes tag

Igen, de az SSD-nek más a működési elve, mint a HDD-nek. Ráadásul ha hétszer teleírom, már -1/2% a kondícióban..

(#10547) zeusz55 válasza Namath841 (#10546) üzenetére


zeusz55
senior tag

jogos ezt figyelmen kivül hagytam.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#10548) worxland válasza Namath841 (#10546) üzenetére


worxland
addikt

F@sznak kell 7x, 2x teleírod, már régen túlzás.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10549) Qru válasza Namath841 (#10546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a biztonsági törlés, azt erre találták ki.

#nincsbennetarcsi

(#10550) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv!
Egy ssd mennyire viseli jól, ha usb rackben hurcibálva, kvázi pendriveként van használva. Gondolom legalább annyira, mint a pendriveot. :B Am. egy 120-as evo-ról volna szó.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.