Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Czimby: XFX RX9070XT Quicksilver vs Mercury(non OC)
- Tóth Olivér: Kedvenc processzorok:
- Klaus Duran: Panelkérdés.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
-
LOGOUT
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Slowman
aktív tag
Sziasztok,
Az VKERES korlátait eddig is ismertem, ezért ez próbáltam kikerül ni amíg lehet
na most már nem tudom (FKERES is ua. tudom), ugye mindig csak az első találatot fogja kidobni az egyezések közül. Erre Google/Youtube segítségével találtam megoldás ugye az INDEX+HOL.VAN függvény kombinációja, viszont minden olyan videó amit értek (nem nyelvi korlát Excel tudás) az csak odáig cseréli le az FKERES-t INDEX+HOL.VAN kombóra, hogy az elsőt megtalálja, ez könnyen is ment, viszont nekem arra lenne szükségem, hogy ugyanolyan számhoz megtalálja a soron következő értéket. Órák óta dzsúdózok ezzel a dologgal de nem tudom már önerőből megoldani.Próbálok konkretizálni
(90 a napi össz. idő az alatta lévő cellák összege tudom h 85)Ki kell egy adattáblából válogatni a TOP 4 gépállásunkat. Ez működik is szépen az INDEX+HOL.VAN függvényekkel:
=INDEX('Munka1'!$F$9:$AH$9;1;HOL.VAN(H64;'Munka1'!$F$8:$AH$8;0))A H64 az erre hivatkozik =NAGY('Munka1'!$F$8:$AH$8;1) ennek az értéke a 40. Ez a függvény megy lefele a 4. tételig.
Arra az esetre kell megoldást találnom (olyat amit értek is
), ha ua. értékhez több kategória tartozik, mint pl. itt a 4 tétel. Két 10 perces gépállásunk van de az oka értelem szerűen eltér, csak a függvény nem "tudja". Gondolom =HA függvénnyel kell operálni ha egyezik az előtte lévő cella, akkor keresse meg a soron következőt. No a soron következő megkeresés az okoz problémát
. mert a soron következő nem minden esetben jobbra/balra 1-el található tehát nem elég csak simán eltolni.
(gyanítom volt másnak is ilyen problémája szóval ha nem is teljesen érthető amit próbáltam leírni, azért mégis össze lehet legózni)Előre is köszi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7800X3D 32GB DDR5 2TB SSD RTX 5070Ti 16GB Asus ROG Strix Helios GX601 750W
- Új és újszerű 17-18 Gamer, irodai, üzleti készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!
- ÚJÉVI BOMBA AKCIÓK! PSN, STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-11G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Sérült I Cam I W11 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4388
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
na most már nem tudom (FKERES is ua. tudom), ugye mindig csak az első találatot fogja kidobni az egyezések közül. Erre Google/Youtube segítségével találtam megoldás ugye az INDEX+HOL.VAN függvény kombinációja, viszont minden olyan videó amit értek (nem nyelvi korlát Excel tudás) az csak odáig cseréli le az FKERES-t INDEX+HOL.VAN kombóra, hogy az elsőt megtalálja, ez könnyen is ment, viszont nekem arra lenne szükségem, hogy ugyanolyan számhoz megtalálja a soron következő értéket. Órák óta dzsúdózok ezzel a dologgal de nem tudom már önerőből megoldani.
. mert a soron következő nem minden esetben jobbra/balra 1-el található tehát nem elég csak simán eltolni.
Fferi50
