Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Rixman válasza Delila_1 (#4049) üzenetére


Rixman
tag

Nagyon-nagyon szépen köszönöm! :))

Máskor is kérhetek Tőled segítséget, ha elakadok? :R

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#4052) Delila_1 válasza Rixman (#4051) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Természetesen, azért van ez a fórum. Aki éppen itt van, válaszol.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4053) gsc73 válasza Delila_1 (#4052) üzenetére


gsc73
aktív tag

Kedves Delila!

Ez nem pontosan így van, mert általában (95-99%) TE válaszolsz a kérdésekre... :R :R :R , amiért mindenki nagyon hálás Neked!

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#4054) Delila_1 válasza gsc73 (#4053) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Úgy látszik, én érek rá legjobban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4055) Delila_1 válasza Jumbo (#4047) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik printerhez más beállítások lehetnek szükségesek (pl. a fej nem egyforma mértékben tud oldalra mozdulni).

A szaggatott vonalakat akkor is megkapod, ha a Nézet menüben az Oldaltörés megtekintését választod, nem kell előbb a Nyomtatási kép menübe sétálnod. Ebben a nézetben még feltűnőbbek is az oldal határok, vastag kék szaggatott vonallal vannak jelölve. Ezeket az egérrel áthúzhatod máshova, akkor folyamatosak lesznek, jelölve, hogy kézzel beállított törésvonalak. A Beszúrás/Oldaltörés menüponttal is tudsz új törésvonalat bevinni.

A kézi törést úgy tudod megszüntetni, hogy alá (vagy függőlegesnél mögé) állsz, és a Beszúrás menüből az Oldaltörés eltávolítását választod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4056) Jumbo válasza Delila_1 (#4055) üzenetére


Jumbo
tag

Először is köszönöm a válaszod!

Próbálkoztam az oldaltöréssel is, de ha ott manuálisan elhúzom a szaggatott vonalat, az excel az oldal 100%al játszik, hogy ráférjen..., így van hogy más méretű, ha viszont itt is sorokat szúrok/tölrlök, más gépen szintén elcsúszik :(
Most úgy állok, hogy mindig összetördelem, pdf be nyomtatom, de ez nem végleges megoldás, mert van mikor excelben kell küldenem, én nem feltétlen olyan személynek, akinek ha azt mondom, hogy nézze át és esetleg tördelje újra, fogja tudni mit jelent, hanem csak a nyomtatásra kattint és szid hogy sz@rt küldtem...

(#4057) Delila_1 válasza Jumbo (#4056) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Beállíthatod a nyomtatási képnél, a Beállítások Oldal fülén, hogy x oldal széles, és y oldal magas legyen, azt valószínűleg a másik printer is respektálja.

Szintén a nyomtatási képnél bekapcsolhatod a margókat, ahol az egyes oszlopok szélességén is könnyen állíthatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4058) Delila_1 válasza Jumbo (#4056) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eszembe jutott egy egyszerű megoldás. Telepítsd fel azt a printert, amelyik arra a gépre van téve, ahova átadod a fájlt. Ezzel beállíthatod a töréseket.
Míg meg nem szokod, hogy váltani kell a nyomtatók között, biztosan lesz néhány bosszús perced. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4059) R


R
aktív tag

$900 8 1,804.00
$800 9 1,585.85
Hogy tudom ezeket a $-os oszlopokat szummázni (900-as érték legyen)?
illetve az Excel-lel megértetni, hogy ezerötszáznyolcvanöt... (ez is szummázható legyen)?

a 8, 9 (csak a sorokat jelenti, számláló)

[ Szerkesztve ]

(#4060) Delila_1 válasza R (#4059) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A $-os adatoknál egy üres oszlopba beviszed a lenti képletet, és lemásolod az adataid mellé:
=ÉRTÉK(JOBB(A1;HOSSZ(A1)-1))
Ezt már tudod összegezni, és irányítottan, értékként rá is illesztheted az eredeti, $ jeleket tartalmazó oszlopodra.

Az 1,804.00 típusú adatokat 3 lépésben, cserékkel állíthatod magyar formátumúra.
1. Mit cserélhez pont, mire cserélihez pl. &
2. Mit cserélhez vessző, a mire cseréli rubrikát üresen hagyod.
3. Mit cserélhez &, mire cserélihez vessző

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4061) Imy válasza Delila_1 (#4043) üzenetére


Imy
veterán

És hogyan tudom megszámoltatni egy másik cellába, hogy ugyanazon értékből hány darab van?

(#4062) Gabcsika


Gabcsika
tag

Sziasztok!

Két oszlopot szeretnék összehasonlítani úgy, hogy a 3. oszlopba írja ki, mutassa meg, hogy miben tér el az elsőtől a második. Ha semmiben, akkor írja ki, hogy nincs eltérés!

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4063) Delila_1 válasza Imy (#4061) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Még a szűrés előtt a taretományod alá beírod

=részösszeg(2;tartomány)

A 2 egy függvényszám, ami azt mondja meg a függvénynek, hogy a kijelölt tartomány darabszámát kéred. Ez azután mindig a szűrésnek megfelelő tartomány darabszámát adja.
Nézd meg a súgóban a részösszeg leírását, más függvényszámokkal más adatokat ad meg a ugyanarról a tartományról.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4064) Delila_1 válasza Gabcsika (#4062) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az, hogy miben tér el a két oszlop, a tartalmuktól függ. A Ha függvénnyel kérheted az egyenlőség, ill. a NEM egyenlőség megmutatását.

=HA(A1=B1;"Azonosak";"Eltérnek")

Ha összegek vannak a két oszlopban, akkor

=Ha(A1>B1;"'A' nagyobb";ha(B1>A1;"'B' nagyobb";"Egyenlőek"))

Ez tulajdonképpen szövegek összehasonlítására is jó, ott a "nagyobb" azt jelenti, hogy az ABC rendben később szerepel.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4065) Gabcsika válasza Delila_1 (#4064) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszi, de én inkább olyan megoldásra gondoltam, hogy mondjuk:

A B
12345678 123456789xx

és itt láthatóan a B oszlop a 9xx-ben tér el. Ez most csak egy példa. Mondjuk arra gondoltam, hogy valahogy "kivonnám" B oszlopból A oszlopot és a maradék a különbség.
Ez megoldható?

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4066) Delila_1 válasza Gabcsika (#4065) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez pedig adódik a HA függvényből.
=ha(A1=B1;"egyforma";B1-A1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4067) Ősember


Ősember
őstag

hello
van egy táblázatom, milyen meglepö :D amiben tök primitiv számolások vannak, olyan mint =A1*200 és társai....nem titok, árlista, csak hogy elkerüljük a kérdéseket, hogy ez miért is kell nekem :P
naszoval, ugye vannak ezek az egyszerü számitások, végén végeredménnyel, de mivel a végeredmény is számolás, ezért azt nem tudom másolni, mert lényegében nem a kapott végeredményt másolja az excel, hanem a képletet, amivel a végeredményt kaptam :F tehát amit szeretnék:
1. végeredményeket (egymás alatt sok értelemszerüen) szeretném másolni másik excel dokumantumba, vagy
2. a számolást "kikapcsolni" ugy, hogy a már kiszámolt értékek bent maradjanak / ne nullázodjon le minden. (azért, hogy akinek mutatom az excel dokumentumot ne lássa, hogyan jött ki ami kijött)
remélem érthetö a probléma :D elöre is köszönöm a válaszokat :R

Delila, a te válaszod két pontot ér nálam kapásbol :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4068) Delila_1 válasza Ősember (#4067) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kiválóan írsz, de nem olvasol :DD

Erről már sokszor volt szó itt a fórumon. Kijelölöd a tartományt, másolod (Ctrl+c), átlépsz oda, ahova az értékek kellenek, Szerkesztés/Irányított beillesztés/Értéket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4069) Gabcsika válasza Delila_1 (#4066) üzenetére


Gabcsika
tag

Húú, köszi, köszi, köszi!!! :C

Freedom, Nature, Love & Music

(#4070) Fire/SOUL/CD válasza Gabcsika (#4069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tudom, hogy régen volt, de volt egy érdekes kérdésed a "villogó cella" témakörben.

Munkafüzet1 - Munka1 (Code)

Public Most_villog As Boolean

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)

If Range("A1") = "ok" And Most_villog = False Then
Call Szincsere
Most_villog = True
ElseIf Range("A1") <> "ok" And Most_villog = True Then
Call Villogas_ki
Most_villog = False
End If

End Sub

Munkafüzet1 - Module1 (Code)

Public Idozites As Double

Sub Villogas_ki()
Range("A1").Interior.ColorIndex = xlAutomatic
Range("A1").Font.Color = RGB(0, 0, 0)
Application.OnTime Idozites, "Szincsere", , False
End Sub

Sub Szincsere()
If Range("A1").Interior.Color = RGB(255, 0, 0) Then
Range("A1").Interior.Color = RGB(0, 255, 0)
Range("A1").Font.Color = RGB(255, 0, 0)
Else
Range("A1").Interior.Color = RGB(255, 0, 0)
Range("A1").Font.Color = RGB(0, 255, 0)
End If
Idozites = Now + TimeSerial(0, 0, 1)
Application.OnTime Idozites, "Szincsere", , True
End Sub

Ha az A1 cellába beírod hogy "ok" akkor villog a cella háttere, meg a betűszín, egyéb esetben meg nem. Bár a VB nem az erősségem, de ez olyan jó feladat volt, hogy nem bírtam ellenállni, hogy egy kis kitérőt tegyek:DDD
Nyílván ha szép elhalványodó, színátmenetes villogást szeretnél, akkor azért ennél több kell. Azonban egyetértek Delila_1-el, miszerint felesleges, jobb a hagyományos módszer.(ne villogjon, csak legyen más színe).

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4071) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#4070) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Klassz! :C

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4072) Ősember válasza Delila_1 (#4068) üzenetére


Ősember
őstag

köszönöm az elismerést, bár ez most kb olyan, mint a legratyibb filmért járo oscar :DDD a két pont jár :R

ps: kerestem keveset csak bevallom öszintén olyan béna kulcsszavakat használtam, hogy mindig 2k hozzászolásra sikerült csak leszükiteni a találatokat :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4073) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#4070) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megihletett a makród, írtam egy egyszerű színátmenetet. Persze semmi értelme, mert lefogja a memóriát. A Szincsere makrón változtattam egy keveset.

Sub Szincsere()
If Range("A1") = "ok" Then
For a = 235 To 50 Step -1
Range("A1").Interior.Color = RGB(a, 0, 0)
Range("A1").Font.Color = RGB(a + 20, a + 20, a + 20)
Next
End If
Idozites = Now + TimeSerial(0, 0, 1)
Application.OnTime Idozites, "Szincsere", , True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4074) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#4073) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tudtam, hogy nem tudod megállni, hogy meg ne írd a színátmenetet. :DDD
Természetesen kifogástalanul működik, csak hát ugye valóban semmi értelme.
(Mármint a villogosdinak). Ez olyan mint a 12 kőmíves meg a Déva vára, végül is megoldották ott is a feladatot, csak azért nem kellene embereket a malterba keverni. :DDD

Annyi értelme azonban van a makrónak , hogy így megoldható ha ütemezett feladatokat kell elvégezni, azaz pl óránként el kell menteni a táblát, átszámolni, összetetteb esetben (pl a tábla egy adatbázishoz van kapcsolva) akkor óránként beolvasni stb.

Fire.

UI: Visszaolvasva látom, hogy többnyire Te segítesz a legtöbbet az érdeklődőknek, értehtően, tisztán, és türelmesen magyarázod el a dolgokat.
Megkérdezhetném, hogy honnan van ez a hozzáértés?(suli, magadtól, szülők révén, stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4075) Oly


Oly
senior tag

Hali!

Microsoft Date annd Time Picker segítségével adok meg dátumot bizonyos cellákba.
Viszont sok cella révén, minden cellához létre kell hoznom egy vezérlőt!
Nem lehetne egy vezérlőt hasznlni, ami az aktuális cellához csatlakozna?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4076) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#4075) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem jól értelmezem a kérdésed, ha igen akkor pl így

Munkafüzet1 - Munka1 (Code)

Private Sub DTPicker1_Change()
Range("C10:C20").Value = DTPicker1.Value
Selection = DTPicker1.Value
End Sub

DTPicker1 - MS Date and Time objektum
DTPicker1_Change() - akkor hajtódik végre amikor kiválasztasz egy dátumot
Range("C10":"C20").Value = DTPicker1.Value - egy tartományt tölt fel a kiválasztott dátummal(azért tettem idézőjelek közé a kettőspontot, mert különben egy tapsikoló smiley lenne ott) :C
Selection = DTPicker1.Value - az épp kiválasztott a cellát vagy cellákat tölti fel a kiválasztott dátummal

Remélem erre gondoltál

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4077) Gabcsika


Gabcsika
tag

Van egy kódom pl.: 12345-789-00 egy A1 cellában. Ebből egy B1 cellába szeretném ezt kapni: 12345-00.

Hogyan kellene?

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4078) Delila_1 válasza Gabcsika (#4077) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=bal(A1;6)&jobb(A1;2)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4079) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#4076) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nekem Calendar vezérlőm van, annál elég a

Private Sub Calendar1_Click()
Selection = Calendar1.Value
End Sub

Ez az aktív cellába, és a kijelölt területre egyaránt beviszi a kiválaszott dátumot.

Az előző kérdésedre: magam tanulgatok, és egy ideje különböző fórumokon járva ismerkedem az Excel rejtelmeivel.
Jó, hogy most megjelentél, mert a régebbi "válaszadók" valahogy eltűntek. Pedig nem árt a kontroll, pl. hiányolom Lúzert, aki az én bonyolult válaszaimat sokkal egyszerűbbre konvertálta.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4080) Gabcsika válasza Delila_1 (#4078) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszönöm!
:)

És egy listából kiszűrni a duplikátumokat (van, ami többször megvan és csak egyszer legyen meg), azt hogyan kell?

Köszi!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4081) Delila_1 válasza Gabcsika (#4080) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legegyszerűbben úgy, hogy egy oszlopba beírod (a példában az A oszlopban vannak az adatok):

=darabteli(A:A;A1)

Ezt lemásolod minden sorodba, utána ezt az oszlopot az autoszűrővel megszűröd a nullánál nagyobb értékekre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4082) Gabcsika válasza Delila_1 (#4081) üzenetére


Gabcsika
tag

Megint csak nagyon-nagyon köszönöm!!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4083) Delila_1 válasza Gabcsika (#4082) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4084) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#4076) üzenetére


Oly
senior tag

Köszi!
Ez megoldódot!

A képes kérdésemre nem tudtok semmi ötletet?

[link]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4085) Delila_1 válasza Oly (#4084) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beszúrás/Hiperhivatkozás.

A "Hivatkozott cím"-nél a "Létező fájl vagy weblap" legyen érvényes. A Fájl... gomb segítségével kikeresed a képedet - figyeld a kiterjesztést -, aminek az elérési útja és a neve bekerül a "Megjelenő szöveg"- és az "Írja be a fájl vagy weblap nevét:" rovatba.
Az előbbiben átírhatod egy rövidebb, jellemző névre.

Formázhatod is a szöveget, de nem úgy, hogy a cellára kattintasz, mert akkor behívja a képet (ez volt a cél), hanem a kurzor billentyűkkel lépsz oda.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4086) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#4084) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nos, a kért megoldáson kívűl még egy más módszert is beleraktam, érdekességként. A képet azért mellékeltem, nehogy más objektumot használj, hanem sima Image-t.

Munkafüzet1 - Munka1(Code)

Private Sub CommandButton1_Click()
JPGFile = Application.GetOpenFilename("JPG files,*.jpg", , "Select picture...", , False)
If JPGFile <> False Then
Range("B2") = JPGFile
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(JPGFile)
End If
End Sub


Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
If (Target.Cells.Count = 1) And Target <> "" Then
Range("B2") = Target
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(Target)
End If
Exit Sub
errorhandling: MsgBox ("Multi Cells Selection found or FileOpen ERROR!")
End Sub

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4087) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#4086) üzenetére


Oly
senior tag

Gomb nélkül is meglehet ezt csinálni?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4088) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#4087) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Persze, de bent is van a kódban. Ha rálépsz az adott cellára, amiben a kép elérése van akkor egyből betölti(már ha valóban létező képről van szó). Próbáld ki. A gombos megoldást csak érdekességnek szántam. Ha nem kell akkor töröld ki a makróból a commandbutton1_Click() metódust, meg persze töröld a gombot is.
Pár módosítást eszközöltem, mert a korábbi verzió mindig megpróbál betölteni egy képet, ha az adott cella nem üres. Ez zavaró lehet hiszen ha egy cellában szám vagy szöveg van és az nem egy kép elérési útvonala, akkor hibát dob. Ez a javított kód.

Private Sub CommandButton1_Click()
JPGFile = Application.GetOpenFilename("JPG files,*.jpg", , "Select picture...", , False)
If JPGFile <> False Then
Range("B2") = JPGFile
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(JPGFile)
End If
End Sub


Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
xstr = LCase(Target)
Pos = InStr(1, xstr, ".jpg", vbTextCompare)
If (Target.Cells.Count = 1) And (Pos > 0) Then
Range("B2") = Target
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(Target)
End If
Exit Sub
errorhandling: MsgBox ("Multi Cells Selection found or FileOpen ERROR!")
End Sub

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4089) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#4088) üzenetére


Oly
senior tag

Lassan csak kiismerem...
Na most az a gond, hogy a makró adja meg az elérési útvonalat a B2 celllának.
Én ezt fordítva szeretném!

Ha megadok egy elérési útvonalat a B2-be, akkor jelenjen meg az a kép.
Ha módosítom a B2 tartalmát, akkor módosuljon automatikusan a kép is.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4090) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#4089) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oks, akkor leírom. Szóval, ha megsasolod a képet, akkor látnod kell, hogy B20-B23 tartományban beírtam képek elérését(de bárhova írhattam volna). Ha ezekre a cellákra kattintasz vagy rámész a kurzormozgatókkal, akkor egyből betölti a képet. a B2 cella csak kiírja, hogy épp melyik képet látod.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4091) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#4090) üzenetére


Oly
senior tag

Oks!

Akkor én is leírom még1x.
Nem az a célom, hogy az aktuális cellában szereplő elérési útvonal alapján betöltsön egy képet, hanem a dokumentum egy bizonyos pontján megadott (pl a B2) cellában szereplő (és ami fontos, hogy VÁLTOZÓ) elérési útvonal alapján betöltse a képet.

Pl: A B2-ben van egy fkeres, ami az A2 alapján ad egy elérési útvonalat, ami mutat egy képre. Ez a kép jelenjen meg a vezérlőn. Ha változik A2, akkor a kép is frissüljön!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4092) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#4091) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na így már tiszta, mit is szerettél volna elérni. :DDD

Munkafüzet1 - Munka1 (Code)

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error GoTo errorhandling
xstr = LCase(Range("B2"))
Pos = InStr(1, xstr, ".jpg", vbTextCompare)
If (Pos > 0) Then
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture(xstr)
End If
Exit Sub

errorhandling: MsgBox ("FileOpen ERROR!")

End Sub

Na, asszem ez lesz az :DDD
Ha nem a B2-ben lesz az adat akkor egyszerűen módosítsd a makróban, egy helyen kell.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4093) Gabcsika válasza Fire/SOUL/CD (#4070) üzenetére


Gabcsika
tag

Ez őrület! Nem találok szavakat! Eszméletlen! :R Köszi!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4094) Fire/SOUL/CD válasza Gabcsika (#4093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szivesen, de próbáld ki Delila_1 továbbfejlesztett változatát is: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4095) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni: Van egy tobb ezer soros listam, amit egy konyvelo prg. adott ki. A benne szereplo szamokat mar at tudtam alakitan a "bal" es az "ertek" fuggvenyek hasznalataval szam formatumma. Viszont minden oldal tetejere be van szurva egy kb. 10 soros azonosito resz /cegnev, oszlop megnevezes stb/, ami abbol adodhat, hogy .txt fajbol konvartalta at a prg. a kert excel listat.
Ezeket az ismetlodo sorokat hogy tudnam kiszurni, hogy egyben legyen a listam /szuresre, stb/. A "gyalog" torolgetes kicsit maceras lenne egy 16000 soros tablazatban... :)
Koszi!

(#4096) Delila_1 válasza Bubu maci (#4095) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél be egy autoszűrőt a címsorba (Adatok/Szűrő/Autoszűrő), és ott atokat szűrd ki az Egyéni kategóriában, amik nagyobbak vagy egyenlőek A-val. Ezeket aztán egyszerre törölheted.
Azért gondolom, hogy így ki tudod választani a törlésre szánt sorokat, mert a többi adatodat már számmá alakítottad, és ezek a sorok valószínűleg nem számok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4097) Bubu maci válasza Delila_1 (#4096) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! Az autoszuro csak a kovetkezo "ures " reszig figyeli az adatokat (magyarul csak oldalankenr tudok szurni, mert a cimsorokkal sok ures cella is hozzaadodik oldalankent.....)

(#4098) Delila_1 válasza Bubu maci (#4097) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az alábbi kis makró megoldja a feladatot.

Sub törlés()
For sor = Range("A65536").End(xlUp) To 2 Step -1
Cells(sor, 1).Select
If Selection.Value = "" Or Selection.Value > "A" Then _
Selection.EntireRow.Delete
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4099) Bubu maci válasza Delila_1 (#4098) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! :R Meg fogom probalni /melohelyen/, csak kernek egy pici hasznalati utmutatot, mert meg nem hasznaltam makrot.Hogy kell beallitani, h. mondjuk a 1-9-ig; 41-49-ig; 81-89-ig...Stb. sorokat szedje ki a 16000-bol?

(#4100) Delila_1 válasza Bubu maci (#4099) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kérdésre:

Sub torl()
Rows("41:49").Select
Selection.EntireRow.Delete
End Sub

A makró, amit írtam, végigmegy a sorokon. Amelyik sor A oszlopában betűt talál, vagy üres stringet, azt a sort kitörli. Vagyis nem kell végignézned, hogy a 41:49, 81:89 sorok üresek-e. Ha már megnézed, egyből ki is törölhetnéd. ;) Ezt a gyalogos módszert küszöböli ki a makró.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.