Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) jpm válasza Delila_1 (#4148) üzenetére


jpm
senior tag

áá nem csak 31 lapom van azokban van osszesen vagy 2000cella :DDD

(#4152) jpm


jpm
senior tag

Szóval van 32 lapom 1-31 ill van egy T nevezetű.
Azt szeretném hogy a 01-es lap A44 -es cellájában lévő számot rakja a T lap d6-ös cellájába. a 02-es lap A44-est a Tlap E6-os cellájába egészen a 31-es lapA44 ből a az AH6-os ig :DDD

(#4153) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni makrók írásában. Aki otthon van ebben a témában kérem jelezze.
Köszönöm ! :R

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4154) Delila_1 válasza jpm (#4152) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A T lapodon egy üres sort (pl. a 100-ast) szöveg formátumúra alakítasz.
A D100 cellába jön a 01, ezt jobbra húzod az E100-ig. A szöveg formátumba írt számjegyeket a kitöltés automatikusan növeli eggyel. (Ctrl lenyomása mellett nem növeli az értéket, míg szám-, vagy általános formátumnál éppen fordítva hat a Ctrl használata).

D6-ba:
=indirekt(D$100&"!"&"A44")

Ezzel a képlettel kitöltöd áthúzással AH6-ig a sort.
A 100 elé azért tettem $ jelet, mert a 31 lapról valószínűleg nem csak a 44-es sorra akarsz hivatkozni, és így a T lap 6-os sorát másolhatod oda, ahova még kellenek a hivatkozások, csak az "A44"-et kell átírni.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4155) student


student
őstag

Helló! ezekhez szeretnék zh-szerü választ kapni ha valaki tudja mert én találom sehol

1.Mi a különbség a cella tartalma, értéke és látványa között?

2.Mi az abszolút, relatív és vegyes cellahivatkozás?

3.Milyen veszélyei vannak a redundanciának?

(#4156) jpm válasza Delila_1 (#4154) üzenetére


jpm
senior tag

Köszi szépen, megpróbálom.

(#4157) nesh20 válasza nesh20 (#4153) üzenetére


nesh20
aktív tag

Senki ?

Akkor legalább abban segítsetek hogy a munkahelyi gépemen angol nyelvű a win és az office is excel-t használok majdnem egész nap :( Ehhez jó lenne makrókat írni.
Ha beillesztek egy parancs gombot jobb egér gombal rákattintok és a menüben hozzá tudom rendelni a makrókat.
Na most ez itthon nem működik v.miért. Ez miért lehet ?
Nincs ilyen menüpont. Viszont amit a munkahelyemen csinálok azoknál meg előjön ez a funkció az itthoni excelben is.

[ Szerkesztve ]

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4158) Fire/SOUL/CD válasza nesh20 (#4157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nos ha jól veszem ki szavaidból, akkor adott egy angol OS + angol Office(ami hibátlanul müködik) ill egy magyar OS + angol Office(amiben meg nem látod a KÓD MEGJELENÍTÉSE menűt?

Ha így van, akkor a hibát okozhatja a nyelvi eltérés. [link]
Ilyennel még nem találkoztam, da hasonlóval igen, amikor angol x64 XP-m volt, erre raktam fel a magyar 2003 Office-t, nekem az Outlokkban a fájlmenü IMPORTÁLÁS-EXPORTÁLÁS menűi váltak elérhetettlenné. Talán próbáld meg az OS területi beállításait angolra állítani vagy (ha lehetséges) a Office csomag nyelvi beállításait magyarra rakni.

Esetleg(bár nem írtad hogy 2000, 2003, 2007 verziójú a csomag) próbáld alaphelyzetre állítani az eszköztárat, hátha csak ezért nem látszik... :U
(2003 excelben ESZKÖZÖK/TESTRESZABÁS/ALAPHELYZET)

Remélem segít valamit, amit írtam.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4159) nesh20 válasza Fire/SOUL/CD (#4158) üzenetére


nesh20
aktív tag

adott egy angol OS + angol Office - ez a munkahelyi
Itthon - magyar OS + magyar Office van.
A lényeg hogy amit a benti gépen gombot beillesztek abban van menü itthon is.
Viszont amit itthon rakok be gombot azon nem jön elő ez a menü.
2003 volt fent. Most feltettem az XP-t de az sem jó.

Köszönöm a segítséget.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4160) lapa válasza nesh20 (#4159) üzenetére


lapa
veterán

telepítve ugyanazok az összetevők vannak?

makró biztonsági beállítás esetleg?

egyébként sokadik olvasatra sem értem a problémát. látható az anomália a korábbi screenshoton?

(#4161) nesh20 válasza lapa (#4160) üzenetére


nesh20
aktív tag

Ne haragudj nem tudom egyszerűbben leírni :(
A első képen egy angol excellel készült gomb, itthoni gépen ( magyar excel ) jobb gomb ott a menü.
Második kép magyar excellel készült gomb nincs ott a menü.

Ha így kérdezném ? Magyar excellel miért nem tudok a gombokhoz makrót rendelni jobb gomb segítségével ? :)

Ne haragudjatok, tényleg nem tudom jobban megfogalmazni.

Makró biztonsági szint alacsony.
Bent nem tudom mik vannak telepítve. Nekem itthon az excell-ből fent van minden !
Nem tudom még mit kellene feltenni!? Neked működik ez a funkció ?

[ Szerkesztve ]

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4162) Fire/SOUL/CD válasza nesh20 (#4161) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Billentyűről így el tudod érni?
Állj rá a commandbuttonra ALT+F11
Bent a VB editorban meg F7 vagy VIEW/CODE

Kiváncsi vagyok hogy így mi történik(esetleg dob valami hibát, stb...)

Fire.

UI: Nekem x64 magyar Vista + SP1 + Office 2007 magyar van, és működik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4163) nesh20 válasza Fire/SOUL/CD (#4162) üzenetére


nesh20
aktív tag

Nem ez kell :)
Ez megvan.

Csatolva a kép mi kellene nekem. A benti gépen a gomb megrajzolása után egyből felugrik ez az ablak + jobb gombbal is eltudom érni itthon meg nem jön elő.
De a bent készített gombra kattintva előjön.

Azt hiszem feladom.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4164) Fire/SOUL/CD válasza nesh20 (#4163) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, hát így egyszerű. Összekeverted a Gombot a CommandButton-nal.
GOMB (Űrlap-vezérlőelem) esetén nincs (nem csak nálad, sehol és senkinél) KÓD Meglelenítése menű.
Az csak CommandButton(ActiveX vezérlőelem) esetén van. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4165) nesh20 válasza Fire/SOUL/CD (#4164) üzenetére


nesh20
aktív tag

Szia.

Még annyit segíts hogy akkor mit kell csinálnom hogy jó legyen ?
Köszönöm :R

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4166) Fire/SOUL/CD válasza nesh20 (#4165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sejtem mi a gond, de addig nem mondok semmit amíg meg nem néztem.
Most leszedem a 2007-es Office-t, felnyomom a 2003-at, aztán írok... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4167) Fire/SOUL/CD válasza nesh20 (#4165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Be kell kapcsolni a megfelelő eszköztárakat, a többit meg már írtam.(Gomb nem egyenlő CommandButton). Valószínűleg az "csapott" be, hogy teljesen egyformák a gomb ikonok is, mind Űrlap mind Vezérlő esetén.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4168) nesh20 válasza Fire/SOUL/CD (#4167) üzenetére


nesh20
aktív tag

Szia.

Igen ez volt a gond, azt hittem ez az a gomb.

Tökéletes :C

Köszönöm szépen.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4169) Gabcsika


Gabcsika
tag

Sziasztok!

Tulajdonképpen két kérdésem is van. Lehet, hogy volt már itt szó róla, akkor bocsesz.
Egyik:

Amikor pl countif-el meghatároztam egy táblázatból a duplikátumokat, majd autoszűrővel leszűrtem és kitöröltem, akkor egy csomó üres sor maradt vissza. Van erre valami fgv., hogy ezek az üres sorok eltűnjenek?

A másik:

Azt hogy érem el, hogyha egy értékhez egy másik táblán több sor is tartozik, akkor összekeresésnél (pl. vlookup) hozza az összes hozzá tartozó sort.
Pl.: az 123456 kód a munkalap1-en az A1 cellában áll, a Munkalap2-ben az 123456 többször is szerepel egymás alatt az A1 cellában, DE a mellette lévő cellák tartalma más és más.

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4170) Delila_1 válasza Gabcsika (#4169) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A sorokat kellett volna törölnöd, nem az adatokat. Egy szűrés üresre, vagy rendezés után megteheted.
A vlookup csak a kritériumnak megfelelő első sort adja, használd az irányított szűrést. Angolban nem tudom, magyarban Adatok/Szűrő/Irányított szűrő. A súgóban megtalálod a leírását.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4171) Delila_1 válasza Gabcsika (#4169) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a rövid makró kitörli azokat a sorokat, ahol az A oszlopban üres cellát talál.

For sor = Range("A65536").End(xlUp).Row To 1 Step -1
Cells(sor, 1).Select
If Cells(sor, 1) = "" Then Selection.EntireRow.Delete
Next

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4172) profkakas


profkakas
csendes tag

egy kérés, emailbe tud nekem vki küldeni office 2007 termékkulcsot,
kakastibor@vipmail.hu
köszönöm

(#4173) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

van nekem excelben 2 diagramom. 4 adatsorom diagramonként, amik mindössze 3-3 pontból állnak. a kérdés hogyan tudom a diagramon ábrázolni a pontokhoz tartozó hibákat hibasávokkal?

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4174) Gabcsika válasza Delila_1 (#4171) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszönöm, köszönöm! :R

Freedom, Nature, Love & Music

(#4175) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kis segitseg kellene.

Angol Excel 2007, szimpla dolog, vannak partnerek, ill. december vegi/ januar eleji munkanapok ,minden munkanap egy cella.semmi bonyolult

Amit meg szeretnek csinalni az az, hogy Y/N ertekek kozul lehessen kivalasztani, hogy az adott dealer/adott napjat jelkepezo cellaba keruljon-e egy "X". Ha X kerul, akkor akarmilyen szinnel ki legyen toltve automatikusan, ha nem, meg egy masmilyen szinnel. Tehat pl. Yes= zold, No= piros. kb 120 sor lenne,es csak a karacsonyi,eveleji munkanapok.

koszi minden segitseget.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4176) bandus válasza Balinov (#4175) üzenetére


bandus
veterán

hali!

a feltételes formázás kell neked:
nemtom angolul ez hogyan van, de elnavigállak :D
fent a menüben, e kezdőlapon vagy, ahol tudsz betűtípust, félkövérséget, stb állítani. és innen az 5. almenü kell neked, stílusok/styles. azon belül az első ikon a feltételes formázás.
erre kattintva a legördülő menük közül az első (cellakijelölési szabályok), és az itteni lehetőségek közül a 4. magyarul egyenlő, angolul gondolom equal. megadod hogy ha a cella egyenlő y-nal akkor zöld legyen. ugyanezt végigjátszod mégegyszer, és akkor megadod, hogy n-re meg piros, és ennyi :)

rmeélem érthető voltam :B

én közben megtaláltam a hibasávok kezelését.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4177) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

V.ki tud segíteni arra makrót írni hogy inputbox bekérjen egy számot és azt kiírja mondjuk a B2-be ?
Plusz lenne egy bonyolultabb makró is de azt nem is merem megkérdezni :B

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4178) Delila_1 válasza nesh20 (#4177) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

v = InputBox("Kérem az adatot", "Inputbox címe")
Cells(2, 2) = v

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4179) nesh20 válasza Delila_1 (#4178) üzenetére


nesh20
aktív tag

Szia.

Köszönöm. :R

Küldtem neked egy email-t.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#4180) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Sziasztok! Ha egy excel cellában két számból álló szám van (de a számok akár 3, vagy 4 karakterek is lehetnek, pl.: 344/256, vagy 3678/123), hogy lehet megtenni, hogy a per jel előtti és az utáni számokat két külön cellába írja ki?

(#4181) Fire/SOUL/CD válasza mimi_bacsi (#4180) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A SPLIT a megoldás, helyezz el a lapon egy CommandButton-t, írja be valamit egy cellába, állj rá, katt...

Münkafüzet1 - Munka1(Code)

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim x() As String
xstr = ActiveCell.Value
xstrlen = Len(xstr)
Pos = InStr(1, xstr, "/", vbTextCompare)
Rem Ez csak egy ellenőrzés, hogy NE LEGYEN ÜRES CELLA
Rem LEGALÁBB 3 KARAKTER SZEREPELJEN (pl 1/a)
Rem és LEGALÁBB EGY ELVÁLASZTÓ-KARAKTERT ("/") TARTALMAZZON
If Not (IsEmpty(xstr)) And xstrlen >= 3 And Pos <> 0 Then
x = Split(ActiveCell.Value, "/")
MsgBox ("Adat1 = " & x(0) & vbCrLf & "Adat2 = " & x(1))
Cells(ActiveCell.Row, ActiveCell.Column + 1) = x(0)
Cells(ActiveCell.Row, ActiveCell.Column + 2) = x(1)
End If
End Sub

A Split visszaad egy string-tömböt, amiben egyel több string lesz, mint ahány elválasztó-karakter. Ezekre, hagyományos módon 0-tól kezdődő indexel tudsz hivatkozni.
A sok feltétel azért kellett, mert különben hibát dob.(ha üres, meg nincs bent elválasztó, stb)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4182) mimi_bacsi válasza Fire/SOUL/CD (#4181) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm a válaszodat, ma vagy holnap (idő hiányában) kipróbálom!!! :R :R

(#4183) Balinov válasza bandus (#4176) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,

koszonom, :R sikerult megcsinalni az utmutatasod alapjan. Meg kicsit finomitok rajta es mar fasza is lesz

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4184) attiati


attiati
veterán

Delila_1:

Köszönöm egy két hónappal ezelőtti segítségedet, napi fél óra munkát és hibalehetőséget takarítok meg.

Remélem majd tudom viszonozni a segítséget valamikor. (pl. ha befektetésekben nem igazodsz el.)

(#4185) Fehér Mancs válasza mimi_bacsi (#4182) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Szia,

Ha nem akarsz makrós megoldást, képletekkel is meg lehet oldani, ráadásul ez másolható is.

(A1 a hivatkozott cella)
Első szám képlete (pl. B1-be) : =LEFT(A1;FIND("/";A1)-1)*1
Második szám képlete (pl. C1-be) : =MID(A1;FIND("/";A1)+1;999)*1

Magyarban azt hiszem, ezek a BAL, SZÖVEG.TALÁL, és KÖZÉP függvények.

(#4186) Fire/SOUL/CD válasza Fehér Mancs (#4185) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, igen, igen...
Egyszerű és nagyszerű megoldás, ráadásul a *1-el számmá is lesz alakítva ill. csak numerikus értékeket fogad el a "/" karkteren kívűl.......123/456.
1a/1b esetén meg #ÉRTÉK!

Remek megoldás! :C

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4187) Delila_1 válasza attiati (#4184) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Attiati,

Már nem tudom, miről volt akkor szó, de örülök, hogy sikerült.

Üdv
Delila

ui.: a befektetésekhez teljesen analfabéta vagyok :(

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4188) attiati válasza Delila_1 (#4187) üzenetére


attiati
veterán

Amikor a MÁSOL sheetről a gyümölcsök adatait kellett átmásolgatni külön a gyümölcsök sheetjeire, a sheetek legvégére, új sorba.

Ha analfabéta vagy hozzá, biztos lesz kérdésed :)

(#4189) Delila_1 válasza attiati (#4188) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Már megtaláltam, szept. 15-én a #3893 hozzászólásod volt.
Az analfabétaságomról annyit, hogy még kérdezni sem tudok...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4190) mimi_bacsi válasza Fehér Mancs (#4185) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Mivel magyar az excelem, így csak nem jön össze... :(

(#4191) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4190) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Magyarra fordítva Fehér Mancs képletét:
B1 -> =bal(a1;szöveg.keres("/";a1)-1)
C1 -> =közép(a1;szöveg.keres("/";a1)+1;20)

Nem alakítottam az értékeket számokká.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4192) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#4191) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nagyon köszönöm Neked, jó lenne ismét találkozni, örömmel iszom Veled egy teát, kávét...!

Nagyon kedves vagy, köszönöm a segítségedet...(azonnal kipróbálom...) :R :R

(#4193) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

nemtudom hogy idetartozik e, de nekem office 2007 em van és gondoltam megnézem az ucsó oszlopot és sort, hát nem az IA oszlop volt az ucsó, mint a régebbi verzióknál!
ime: XFD1048576
aki nemhiszi, próbálja ki!

P4

(#4194) mimi_bacsi válasza Fehér Mancs (#4185) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm, működik! (Delila_1 fordításával...!!!) :R :R

(#4195) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#4194) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Annyit kérdeznék még:

Ha azt szeretném a cellában keresni, hogy a 30-as értéknél kisebbeket írja csak ki (a 30-tól nagyobb számokat ne jelenítse meg) akkor mi a képlet? Ez =HA(F2<30;30-F2;" ") Mert ebben az esetben nekem SEMMIT nem ír ki! Ha azt írom, hogy: =HA(F2>30;30-F2;" ") akkor a helyes számot írja, de a 32 számra azt írja, hogy -2! Azt meg nem kellene (mármint a mínusz előjelű)

(#4196) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4195) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(F2<30;F2;"")

A HA függvénynél első paraméter a feltétel (F2<30), másodikban adod meg, hogy mit csináljon, ha a feltétel igaz (F2, vagyis írja ki az F2 értékét), harmadikban az szerepel, amit hamis érték esetén kell kiírni ("", üres string).

Ha az F2 cella 30-as értékét is ki kellene íratni, akkor =HA(F2<=30;F2;"") a képlet. A feltétel ebben az esetben azt mutatja, hogy egyenlő, vagy kisebb mint 30.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4197) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#4196) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Delila_1!

16/14 van a cellában, ezt kellene úgy szétszednem, hogy a két számnak (a "/"-jel két oldalán) amennyiben a 30 szám alatt van, akkor a 30-as értékig lévő összeget írja ki az egyik és a másik cellába (azaz jelen esetben a 14-es számot az A1, 16-os számot az A2 cellába!)

(#4198) Fire/SOUL/CD válasza mimi_bacsi (#4197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

F oszlopban vannak az adatok, F oszlop kijelöl, jobbegér, cellaformázás, szöveggé.
(egyébként a 11/11 esetén november 11. lesz a cellába)

A1

=HA(KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1<30;KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1;"")

A2

=HA(BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1<30;BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1;"")

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4199) mimi_bacsi válasza Fire/SOUL/CD (#4198) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszi, már majdnem jó (amit megcsináltál, az tökéletes, én nem mondtam el jól) de amikor megcsináltatom a számolást, olyan cellákban, ahol 30-nál nagyobb érték van (pl.: 32/31 (itt mindkettő), vagy akár 822/2 (a baloldali számhoz); ahhoz tartozó cellába az "#ÉRTÉK!" szót írja ki, ebben még tudsz segíteni, hogy ne azt írja ki, hanem ott semmit ne írjon!
(Tulajdonképpen nekem arra lenne szükségem, hogy 60-ból kivonjam a cellában lévő két szám (bal érték 30+jobb érték 30) összegét!)

(#4200) Fire/SOUL/CD válasza mimi_bacsi (#4199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez az #ÉRTÉK dolog zavar, ugyanis nálam tökéletesen működik. Tehát üres lesz a cella, ha a feltétel hamis...., azaz nem szabadna #ÉRTÉK-nek lenni ott, kivéve ha az F1 cella üres.

Gondolom nem kézzel írtad be a képletet... :U
Ha igen, akkor ellenőrizd le még egyszer, hogy egyezik-e az általam küldöttel, bár szerencsésebb lenne a CLIPBOARD műveletek használata.

Bocsi, nem kioktatásnak szántam, csak másra hirtelen nem tudok gondolni, mint hogy esetleg el van írva a képlet. 2007-es meg 2003-as Excel közt meg ilyen szempontból nincs különbség.(legalábbis Én nem tudok róla)

Remélhetőleg Delila_1 is feltűnik :DDD és valamit tud hozzászólni a problémához.

Fire.

UI: Ha ezt a "hibát" sikerül orvosolni, akkor már a "60-job+ball" dolog is megoldható...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.