Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) lúzer válasza Delila_1 (#4300) üzenetére


lúzer
veterán

igen, a másik nem is dinamikus

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4302) Delila_1 válasza lúzer (#4301) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor mi volt az előbb, hogy új lapon frissül?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4303) lúzer válasza Delila_1 (#4302) üzenetére


lúzer
veterán

az eredeti függvény frissült, a próba nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4304) Delila_1 válasza lúzer (#4303) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam az eredeti sem. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4305) lúzer válasza Delila_1 (#4304) üzenetére


lúzer
veterán

nálam is vacakolt, új lapon ment, betudtam a sok próbálkozásnak

egyébként ha színezek egy cellát nem frissül, de ha lehúzom a cellát, másolom a színt, és utána írok be értéket akkor igen - persze tartományon belül!
érdekes....

illetve frissül, ha bárhol beírok egy számot a tartományba

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4306) FragMaster válasza Delila_1 (#4275) üzenetére


FragMaster
addikt

:R

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4307) Delila_1 válasza FragMaster (#4306) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4308) FragMaster válasza Delila_1 (#4307) üzenetére


FragMaster
addikt

Kisebb módosításokkal meglett ennek a segítségével egy másik, hasonló feladat is.

Function KORA(Születési_dátum)
If VarType(Születési_dátum) = 0 Then
KORA = "Nincs adat": Exit Function
End If
If VarType(Születési_dátum) <> 7 Then
KORA = "Dátumot kérek": Exit Function
End If
KORA = Round((Date - Születési_dátum) / 365)
End Function


Sub Start_KORA()
Születési_dátum = ActiveCell.Value
KORA Születési_dátum
ActiveCell.Offset(, 1).Value = KORA(Születési_dátum)
End Sub

A " If VarType(Születési_dátum) <> 7 Then " sorban nem vagyok biztos a 7-es számban, de működik.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4309) FragMaster


FragMaster
addikt

Készítsen olyan függvény makrót, amely egy beadott időérték alapján
köszönti a felhasználót.
Ha például az időérték:
reggel 6 óra és 10 közötti, akkor Jó reggelt, ha
10 és 18 óra közötti, akkorJó napot, ha
18 és 22 óra közötti, akkor Jó estét,
amennyiben 22 óra és reggel 6 közötti az idő, akkor
Jó éjszakát legyen az eredmény.
Használja az idő bekérésére a TIME függvényt, míg számmá konvertálásra a Cdbl függvényt.
A függvénymakró ellenőrizze le, hogy a bevitt adat szám-e, ha nem akkor a függvény eredmény a Hiba szó legyen.

Na itt csak a kiemelt rész homály. Hihetetlen mennyire használhatatlan a kapott tankönyv :(

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4310) Delila_1 válasza FragMaster (#4308) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ennél a feladatnál az is kérdés volt, hogy milyen napra esik a születési dátum. A WEEKDAY függvény (hét.napja) megadja, hogy a hivatkozott dátum a hét hányadik napjára esik. A második paraméter - jelengeg 2 - azt adja meg, hogy hétfővel kezdődik a hét. 1 esetén vasárnap lenne a kezdő nap.
Az év kiszámításához a 365-tel való osztás helyett a YEAR (év) függvényt használd.
(októberben töltöttem az n-edik évemet, és ez a galád most, év elején n+1-et ír ki)

Function KORA(Születési_dátum)
If VarType(Születési_dátum) = 0 Then
KORA = "Nincs adat": Exit Function
End If
If VarType(Születési_dátum) <> 7 Then
KORA = "Hiba": Exit Function
End If
KORA = Year(Date) - Year(Születési_dátum)
nap = Weekday(Születési_dátum, 2)
Select Case nap
Case 1
nap = "hétfő"
Case 2
nap = "kedd"
Case 3
nap = "szerda"
Case 4
nap = "csütörtök"
Case 5
nap = "péntek"
Case 6
nap = "szombat"
Case 7
nap = "vasárnap"
End Select
KORA = KORA & " éves, születésének napja: " & nap
End Function

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4311) Delila_1 válasza FragMaster (#4309) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nics Cdbl függvényem.

Értékek az ellenőrzéshez:
szám 5 (Double tip. adat)
dátum 7 (Date tip.)
szöveg 8 (String tip.)

A 8:25:12 formában megadott időt is számként értelmezi. A VarType és a TypeName függvényekkel lehet lekérdezni -> cells(1,2)=VarType(cells(1,1))
cells(1,3)=TypeName(cells(1,1).Value) Ennél a másodiknál szükséges a Value, anélkül Range értéket ad.

Tényleg használhatatlan a könyv. A példa szerint a határértékek mindegyikére 2 válasz is lehetséges. Pl. a 10 órára a Jó reggelt, és a Jó napot is igaz. Elég pongyola megfogalmazás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4312) FragMaster válasza Delila_1 (#4311) üzenetére


FragMaster
addikt

Köszönöm a kiegészítést. A másik feladathoz a tippet még értelmezem :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4313) Fehér Mancs válasza lúzer (#4305) üzenetére


Fehér Mancs
tag

A színes kérdést is lehet dinamizálni úgy, hogy a második paramétert opcionálissá tesszük, és ha nem adunk meg értéket, akkor az "értékes tartományban" keres. Az eredeti makró egy kicsit megspékelve:

Function CountCCC(Mintacella As Range, Optional Tartomany)
Dim rngCell As Range
If IsMissing(Tartomany) Then
Set Tartomany = ActiveSheet.UsedRange
End If
nColor = Mintacella.Interior.Color
nResult = 0
For Each rngCell In Tartomany
If rngCell.Interior.Color = nColor Then
nResult = nResult + 1
End If
Next rngCell
CountCCC = nResult
End Function

A képletek újraszámoláról pedig úgy tudom, hogy akkor kalkulálódnak újra, ha bármelyik hivatkozott mező értéke változik (egyéb tulajdonság pl. szín nem számít). Pl. ha a fenti függvénynél nem adjuk meg a második paramétert, akkor nem fog frissülni az érték a változásokra, hiszen csak átételesen hivatkozunk a tartományra.

(#4314) FragMaster válasza FragMaster (#4309) üzenetére


FragMaster
addikt

Na én a kiemelt sort alahogy így értelemezem:

Dim MyTime
Dim MyDouble
MyTime = Time
MyDouble = CDbl(MyTime)

Egyáltalán kapizsgálok? :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4315) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#4313) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mindkét kérdést megoldottad, köszi. :R

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4316) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Lúzer

A Fehér Mancs által leírt választhatóság nem igaz a SumColor függvényre.
Ha ott a UsedRange terület lenne a kiválasztott, akkor körkörös hivatkozás jönne létre abban az esetben, mikor a választott színminta megegyezik a függvény cellájának színével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4317) lúzer válasza Fehér Mancs (#4313) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi, így már értem a frissítést.

Delila_1: Neked is köszi!

Nem tudtok valami helyet, ahol ezek a függvények össze vannak szedve?
Könyv is jó esetleg, ha valaki tud jót ajánlani

ui: ezt megtaláltam IsMissing
bár elsőre kínai

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4318) Gabcsika


Gabcsika
tag

Sziasztok!

Azt vajon hogy lehetne megcsinálni, hogy egy cellában lévő adatsorból meghatározott részt messe ki mellé (egy másik cellába) ami egyébként jellegzetesen elkülönül. Például van az a1 cellában hogy 345MBC4 (456) 8.2p és ebből nekem a b1 cellába a zárójel és a benne lévő tartalom kell csak, DE a zárójeles rész előtti és mögötti rész hossza változó mennyiségű és típusú karakter lehet!

Köszi szépen!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4319) frankie!


frankie!
őstag

Azt meg lehet-e csinálni valahogy, hogy egy adott értékhez vagy betűhöz egy másik értéket rendeljen hozzá? Tehát hogyha beírok egy cellába valamit, valahogy be lehet-e állítani, hogy ne az kerüljön oda, hanem egy másik érték amit előzőleg hozzárendeltünk? :F

(#4320) Delila_1 válasza Gabcsika (#4318) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vegyük, hogy a szétbontandó adataid az A oszlopban vannak. Kijelölöd az adatokat.
Az Adatok/Szövegből oszlopok menüben Tagolt, a következő ablakban Szóköz, Kész.
Ám ez a (456)-ot negatív számként teszi be a sor B oszlopába a zárójel miatt.

C1-be: ="(" & B1*-1 & ")" A képletet lemásolod, kijelölöd a C oszlopot. Másolás, B1-be állva értékként beilleszted.

Ezt több idő volt leírni, mint az egészet végrehajtani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4321) Delila_1 válasza frankie! (#4319) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt, hogy a beírt betű HELYETT legyen más érték, nehézkes. MELLÉ egyszerűbb az FKERES függvénnyel, de legjobb, ha adatérvényesítéssel viszed be az adatokat.

Írsz egy listát pl. a G oszlopba:
alma
körte
szilva

Kijelölöd a cellákat, ahova majd be kell vinned az értékeket, Adatok/Érvényesítés. A Beállítások fülön a Megengedve legördülőből kiválasztod a Listát, a Forrásnál egér segítségével beviszed a lista helyét (pl. G1:G20).

Ezzel a módszerrel nem kell megjegyezni, hogy melyik adathoz milyen betűt gépelj be. A bevitel helyére lépve legördülő jelenik meg, amiből kiválaszthatod a megfelelő elemet.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4322) Fehér Mancs válasza Gabcsika (#4318) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Képlettel is ki lehet hámozni a zárójeles részt (A1-ben van az adott szöveg):
=MID(A1;FIND("(";A1);FIND(")";A1)-FIND("(";A1)+1)

1. paraméter, az adott cella
2. paraméter megkeresi, hogy honnan kezdődik, vagyis a nyitó zárójel pozíciója
3. paraméter, hogy milyen hosszú részt kell kiemelni -> záró zárójel pozíciója minusz a nyitó zárójel pozija +1

[ Szerkesztve ]

(#4323) frankie! válasza Delila_1 (#4321) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm a segítséget! :R Sajnos nem tudom használni erre a célre, mert fontosabb lett volna egy nagyobb táblázat minden eleméhez hozzárendelni valami, és másolás-beillesztéssel az egyértelmű hozzárendelést követve módosultak volna az értékek. AZ fkeres fv sem segít ahogy nézem.

(#4324) Gabcsika válasza Fehér Mancs (#4322) üzenetére


Gabcsika
tag

Neked is és Delilának is nagyon köszönöm!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4325) frankie!


frankie!
őstag

Olyat tapasztaltatok, hogy ha adatsort kívánunk hozzáadni és az értékeket egyenként kattintással jelöljük ki, egy karakterszám után "lenullázza" azt amit összekattintgattunk? :F
Valószínűleg ez lehet, mert ha egy rövidebb nevű lapfülről "válogatok" több cellát enged megjelölni. :(

(#4326) frankie!


frankie!
őstag

Valahogy nem lehetne megcsinálni, hogyha van egy diagramunk, átmásoljuk pl. egy másik munkalapra és a forrásadat úgy módosuljon, hogy a másik munkalap ugyanazon celláira hivatkozzon? :F

(#4327) Balinov


Balinov
félisten

Uraim, idegesito dolgot tapasztalok Excel 2007-nel. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy ha egy cellat a vagolapra masolok (99%-ban szamot), akkor a masolas utan pl. az 123456789 szamsor helyett 1234567.89 lesz a cella erteke (angol Office,angol wxpprof). Kikerulendo az ilyen szamokat tartalmazo oszlopokban atallitom mindig a formatumot text/szoveg formatumra. Mi a jonyavalyatol lehet ez es legfokeppen hogy lehetne orvosolni?

Koszi minden tippet
udv
Balionv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4328) Delila_1 válasza frankie! (#4326) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másolás után kijelölöd a diagramot, jobb klikk, Forrásadat.
Az Adattartomány fülön a Tartománynál átírod a lap nevét. Mást nem is kell tenni, mert erre az Adatsorok fülön is automatikusan átírja a címzéseket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4329) lúzer válasza Balinov (#4327) üzenetére


lúzer
veterán

és ha számolsz vele a századrészével számol vagy jól?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4330) frankie! válasza Delila_1 (#4328) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, de a tartomány rész nálam alaértelmezésben üres, és azt írj ki hogy "a megjelenítéshez túl összetett a dg. adattartománya", bárhogy próbálkozom. Melyik verziónál próbáltad és neked alapból mit ír oda?

(#4331) frankie! válasza Delila_1 (#4328) üzenetére


frankie!
őstag

Azt hiszem aza a baj, hogy én a digramot nem adattartománnyal adtam meg, hanem egyenként kattintgattam az "Y és X" értékeket, amik szét vannak sorba. Tehát minden kattintásom "címe" tartalmazza a lap nevét. Azt hiszem úgy lehetne csak megoldani, hogy képlettel egy egybefüggő oszlopba rendezem az adatokat és csak ezt a tömböt másolgatom lapról lapra, meg a diagramot. :) :(

(#4332) frankie! válasza Delila_1 (#4328) üzenetére


frankie!
őstag

Megoldódott, a csere parancs kellett nekem. Azért naggyon kösz még 1x!!! :R

(#4333) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Keresek megoldást az alábbi példára:

ha a B1 cella értéke 1, akkor a C1 cella legyen kék színű, de ha a C1-es cella tartalmaz szöveget vagy számot az ne vesszen el, szóval színezze ki a cellát. Próbáltam feltételes formázással, de az csak az adott cellára vonatkozik!

Help valaki! :R :R

(#4334) Delila_1 válasza Garffi (#4333) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C1-en állva add meg a feltételes formázást.
Az első legördülőből a képlet értéke nevűt választd, jobbra mellé ezt írd:
=B1=1

Ez azt jelenti, hogy ha a B1=1 feltétel igaz, akkor színezze a C1-et.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4335) Balinov válasza lúzer (#4329) üzenetére


Balinov
félisten

Azt hiszem a szazadreszevel. Ime egy pelda:

2262000986,2061001563 ugyanazon oszlop egymas alatti cellajanak ertekei. Kijelolve ugye megadja az osszeguket 4323002549-kent. Ha belekattintok (vagy kimasolom a szerkesztosorbol) es atugrok (egerrel vagy billentyuzetrol) az alatta levo cellaba az elsobol 22620009.86 lesz, es igy tovabb.Ha megcsinalom ugyanezt a masodik szammal, akkor a ketto cella erteke 43230025.49 lesz.

Megneztem megegyszer, megnyitas utan milyen formatumu a "szam". Most epp general. Ha atrakom szamformatumra es beallitom, hogy ne mutassa a 2 tizedesjegyet, akkor meg ilyet produkal:

2262000986->szerkeszt->kovetkezo cellara kattint-> eredmeny: "22620010",tehat kerekit a birka.

Rohadt ciki a dolog,mert pl van egy xls fajl, ami halozati mappaban van megosztva, kb 10-20 ember dolgozik benne nagy gyakorisaggal,tovabbi jopar (vezetok, kontrollerek) meg esetenkent ill. pivot table-t is csinalnak belole kimutatasokhoz. Ilyenkor kicsit gaz, ha osszeba***dik a dolog es hulyesegek johetnek ki, nameg persze nekem is szopas, ha mondjuk egy rendelesszamot, vagy szeriaszamot keresnek egy tobbezer soros excel fajlban.

Kivancsian varom, mi a velemenyed errol. Koszi elore is
udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4336) Garffi válasza Delila_1 (#4334) üzenetére


Garffi
tag

KÖSSZÉP SIKER!! :)) :R

(#4337) Delila_1 válasza Garffi (#4336) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4338) FragMaster


FragMaster
addikt



A gazdasági részből kb már csak ezek vannak hátra, valakinek van tippje rájuk?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4339) Delila_1 válasza FragMaster (#4338) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Solver, elküldtem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4340) FragMaster válasza FragMaster (#4338) üzenetére


FragMaster
addikt

Első megoldva célértékkereséssel.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4341) FragMaster válasza Delila_1 (#4339) üzenetére


FragMaster
addikt

Megpróbálom úgy is :R

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4342) lúzer válasza Balinov (#4335) üzenetére


lúzer
veterán

azt hittem csak új fájlnál csinálja, de ha kész fájlnál az gáz.
ha rájövök valamire, szólok, arra tippeltem hogy a sablonfájl sérült de így nem.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4343) Balinov válasza lúzer (#4342) üzenetére


Balinov
félisten

ugye,ugye? szar,mert sokszor log a vevo a telefonon,nyitom a fajlt,dolgozok benne es vegul az igy elqrt szam marad neha benn. sablonra gondoltam en is, azt meg megprobalom, hogy a default sablont legyalulom (normal.valami talan a kiterjesztese)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4344) Primőr


Primőr
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg nem lehet nagybetűssé alakítani kisbetűs szöveget az excelben?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4345) Delila_1 válasza Primőr (#4344) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

De lehet.

=nagybetűs(cellahivatkozás), avagy angolban =upper(cellahivatkozás)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4346) Primőr válasza Delila_1 (#4345) üzenetére


Primőr
aktív tag

arra csak annyit ír, hogy #ÉRTÉK!

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4347) Delila_1 válasza Primőr (#4346) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam működik.
Nézz szét a súgóban a függvények kifejezésnél. 2007-et használsz?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4348) Primőr válasza Delila_1 (#4347) üzenetére


Primőr
aktív tag

2003-at. Olvastam vmi régebbi hozzászólásod, amiben valami másolgatásról is írtál, bár nem nagyon értem.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4349) Delila_1 válasza Primőr (#4348) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hááát, ez így túl tág... :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4350) Primőr válasza Delila_1 (#4349) üzenetére


Primőr
aktív tag

itt

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.