Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4199) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Láttam a kérdést, de nem tudtam kihámozni, melyik esetben miből kell levonni a két szám összegét. A 32/31-nél mindkét szám nagyobb 30-nál, a 822/2 esetében csak a 822.
Szóval pontosítsd a kérdést.

Igaza van Fire-nek, a képleteket Ctrl+c, és Ctrl+v segítségével vidd be az Excelbe. A kézi beírásnál lemaradhatott a képletek végéről a dupla idézőjel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4202) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#4201) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Szia Delila_1, Fire!

A páros, a dőlt vonallal ketté kellene választani az egy cellába került számokat. Vannak olyan számok, amelyek kevesebbek (12/14) és vannak olyan számok, amelyek teljesen vagy részben nagyobbak (882/2) a szétbontandó 30/30-as számoknál! Abban az esetben, ha nagyobb az egyik szám, mint 30, akkor ha lehet ne írjon semmit, ha kevesebb, akkor annyi legyen a cellában, amennyivel elérjük a 30-at! (pl: 27, akkor 3)

:R :R

(#4203) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4202) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Mimi_bácsi!

Te is rendesen belekavarodtál! ;) A #4199-es kérdésedben 60-ig kellett volna kiírni a különbséget, most meg 30-ig.

A két lenti képlet eredménye A1-ben: ha az F1-ben szereplő tört számlálójában vagy nevezőjében szereplő érték nagyobb 30-nál, akkor az A1-ben üres string (látszólag semmi) jelenik meg. Amennyiben mindkét érték kisebb 30-nál, akkor 60 mínusz a nevező szerepel itt.

A B1 cellában üres string lesz, ha az F1 bármelyik értéke nagyobb, mint 30. Ha mindegyik kisebb 30-nál, akkor 60 mínusz a számláló lesz az eredmény.

Ha a mostani kérdésed az igazi, mindkét képletben írd át a 60-at 30-ra.

A1-be:
=HA(VAGY(BAL($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)-1)>"30";KÖZÉP($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)+1;20)>"30");"";60-KÖZÉP($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)+1;20)*1)

B1-be:
=HA(VAGY(BAL($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)-1)>"30";KÖZÉP($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)+1;20)>"30");"";60-BAL($F$1;SZÖVEG.KERES("/";$F$1)-1)*1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4204) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#4203) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Szia Delila_!

Nem kavarodtam bele, mert a két cella összegét ha összeadom, akkor már az előző állításom igaz, sajnos másként fogalmaztam, elnézést... :R :R

A lényeg, hoGy amennyiben a két cella (amit szeretnék két külön cellába íratni) összértéke eléri a 60-at (30/30) azt követően ne vegye már figyelembe a cellá(k)ban lévő számokat, amennyiben a cellában lévő számok valamelyike nem éri el a 30-at (884/2) akkor csak azt írja ki, amelyik nem érte el a 30-as számot és azt írja ki, mennyi kell még a 30-ig (a példám szerint 28-as számot írjon ki, de a 884 számmal már ne foglalkozzon)

HÁT IGEN, HA NEM ÍROM LE PONTOSAN, MIT SZERETNÉK, TI NEM TUDTOK ADDIG SEGÍTENI....EZÉRT ÉS A FÁRADOZÁSOTOKÉRT HÁLÁS KÖSZÖNETEM... :R :R :R

(#4205) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4204) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A1-be (30 mínusz F1 nevezője):
=HA(KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)>"30";"";30-KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1)

B1-be (30 mínusz F1 számlálója):
=HA(BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)>"30";"";30-BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4206) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#4205) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm a gyors válaszodat, este azonnal kipróbálom! Sajnos most nincs módomban, Zalában dolgozom és indulnom kell egy bemutatóra, este már otthon leszek és akkor kipróbálom, majd jelzem az eredményt!!!

Köszönöm ismét a segítségeteket!!!!

(#4207) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#4206) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Remélem, ez már jó lesz. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4208) Fehér Mancs válasza Delila_1 (#4205) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Egy apró hiba van a képletben, az, hogy szöveget hasonlítasz össze egymással, így pl.: "9" nagyobb "30"-nál, "1000" pedig kisebb nála. A feltételbe is bele kell tenni a számmá való átalakítást (eggyel való szorzást):

=HA(KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1>30;"";30-KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)+1;20)*1)
B1-be (30 mínusz F1 számlálója):
=HA(BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1>30;"";30-BAL(F1;SZÖVEG.KERES("/";F1)-1)*1)

[ Szerkesztve ]

(#4209) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#4208) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igazad van. Amiket próbaképp beírtam, azoknál jól működött. Nem gondoltam végig a dolgot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4210) rTyler


rTyler
csendes tag

lenne egy osszetett kerdesem.

adott 1. excel tabla szemelyekkel - neha valtozik (korubelul 30 kulonbozo lista osszesen)
titulus, vezeteknev, keresztnev, mailcim

egy 2. excel tabla - naponta mas, korlevelenkent valtozik
vezeteknev, keresztnev

egy 3. excel tabla - havonta mas
vezeteknev, keresztnev

egy 4. excel tabla weblinkekkel - naponta mas, korlevelenkent valtozik

kor e-maileket kell kuldenem napi tobbszor a kovetkezo modon:
a cimzettek az 1. tablabol kerulnek ki
viszont nem szabad elkuldeni a levelet a 2. es 3. listan levo embereknek.
a levelnek tartalmaznia kell a 4. tabla weblinkjeit is.
a leveleket nem szabad ketszer ugyanarra a cimre kikuldeni

a kerdesem a kovetkezo:
hogy tudom ezt a leheto legegyszerubben es leghatekonyabban veghezvinni ha a tablak folyamatosan valtoznak, de az e-mail majdnem mindig ugyanolyan formatumu?
tudok ehhez felallitani pl egy access tablat, ami "behivja" a megfelelo rekordokat es azt hasznalni a korlevelhez?
rengeteg idot sporolnek meg, ha nem kene minden egyes korlevelhez egybamasolgatni a neveket, cimeket, linkeket, stb majd kitorolgetni azokat akiknek nem kell elkuldeni...
van valakinek valami otlete?

koszonom elore is

(#4211) Delila_1 válasza rTyler (#4210) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Összeállítottam egy 4 lapból álló füzetet.
Kicsit körülményes lenne elmagyarázni, pedig nem bonyolult az ügy, de leírva biztosan sok félreértésre adna okot.
Elküdjem a címedre?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4213) rTyler válasza rTyler (#4212) üzenetére


rTyler
csendes tag

express gyorsasaggal kaptam valaszt, koszi szepen Delila :R

(#4214) Delila_1 válasza rTyler (#4213) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen.

Éppen bekapcsoltam a gépet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4215) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Sziasztok!

lehet volt róla szó, de én nem találtam.
szóval a problémám a következő: szeretnék grafikont készíteni (ez még megy is), de az ábrára nem tudok szórást varázsolni, ezt hogyan kell?

segítségeteket előre is köszönöm!
üdv

Resistencia eterna

(#4216) Delila_1 válasza bagyulajuve (#4215) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre gondoltál?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4217) bagyulajuve válasza Delila_1 (#4216) üzenetére


bagyulajuve
addikt

bocsi nem görbére gondoltam, hanem oszlopdiagramra, elírtam
akkor próbálok pontosítani van egy átlag és az eltérést (szórást) is tüntesse fel
valami ilyesmire gondolok:
[link]

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#4218) Fehér Mancs válasza bagyulajuve (#4217) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Ezt a formázást csak makróval lehet megoldani. Először 3 oszlopba fel kell vinni az adatokat, majd készíteni rá egy egyszerű oszlopos diagrammot, és utána a lenti makró megformázza azt.

Sub Macro8()
' 2. adatsor
With ActiveChart.SeriesCollection(2)
.ChartType = xlLineMarkers
.AxisGroup = 2
.MarkerForegroundColorIndex = 3
.MarkerStyle = xlDash
.MarkerSize = 10
.Border.LineStyle = xlNone
End With

' 3. adatsor
With ActiveChart.SeriesCollection(3)
.ChartType = xlLineMarkers
.AxisGroup = 2
.MarkerForegroundColorIndex = 3
.MarkerStyle = xlDash
.MarkerSize = 10
.Border.LineStyle = xlNone
End With

' Dropdown lines
With ActiveChart.ChartGroups(2)
.HasDropLines = False
.HasHiLoLines = True
.HasUpDownBars = False
End With

' Minimum és maximum tengelyértékek megadása
If ActiveChart.Axes(xlValue).MinimumScale < ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MinimumScale Then
ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MinimumScale = ActiveChart.Axes(xlValue).MinimumScale
Else
ActiveChart.Axes(xlValue).MinimumScale = ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MinimumScale
End If
If ActiveChart.Axes(xlValue).MaximumScale > ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MaximumScale Then
ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MaximumScale = ActiveChart.Axes(xlValue).MaximumScale
Else
ActiveChart.Axes(xlValue).MaximumScale = ActiveChart.Axes(xlValue, xlSecondary).MaximumScale
End If

End Sub

[ Szerkesztve ]

(#4219) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

[IMG:c:%5Cuntitled.JPG][/IMG]

[ Szerkesztve ]

(#4220) lúzer


lúzer
veterán

Hali!

valami "szuperszumma" kéne, ami egy munkalapon bizonyos cellák értékét összeadja egy bizonyos cellába, ez lehetne az aktív cella vagy egy adott.
Pl. bizonyos egyedi színe van a celláknak és csak azokat adja össze

van ilyen makró stb?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4221) bagyulajuve válasza Fehér Mancs (#4218) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi kipróbálom :R

Resistencia eterna

(#4222) Delila_1 válasza lúzer (#4220) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Jó régen jártál itt, már hiányoltalak.
A PC WORLD 2006. augusztusi számában Weisz Tamás írt erre egy makrót, és egy másikat is, ami egy megadott tartományban az adott színű cellák számát jeleníti meg.
Elküldöm.

Üdv
Delila

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4223) lúzer válasza Delila_1 (#4222) üzenetére


lúzer
veterán

Megkaptam és köszönöm mindkettőt! :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4224) lúzer válasza Delila_1 (#4222) üzenetére


lúzer
veterán

köszönöm, működik pont ahogy elképzeltem, és az elv másra is jó! :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4225) Delila_1 válasza lúzer (#4224) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kérem az ötleteket, amikre használod majd! :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4226) lúzer válasza Delila_1 (#4225) üzenetére


lúzer
veterán

költségvetési kiírásokra kerestem, vannak altételek, és főösszesítő tételek, erre kellett!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4227) Delila_1 válasza lúzer (#4226) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az altételeknél jól jöhet a tagolás, és a részösszegek használata is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4228) lúzer válasza Delila_1 (#4227) üzenetére


lúzer
veterán

kösz a tippet, eddig ezeket nem néztem, megnézem mit ír erről a súgó

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4229) Delila_1 válasza lúzer (#4228) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A tagolásról küldtem egy mintát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4230) lúzer válasza Delila_1 (#4229) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi megkaptam, ezt is tudom használni! :R

csak kérdés: meg lehet csinálni, hogy elrejtett sorokat kihagyjon az összesítésből?
szóval a kapott példánál 0 lenne a főtétel_1 pl.

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4231) Delila_1 válasza lúzer (#4230) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Arra való a részösszeg függvény.
Az összegzendő oszlop alá

=részösszeg(9;tartomány)

ahol a 9 egy függvényszám, ami jelzi a függvénynek, hogy a tartomány adatait összegezni kell. A súgó megmondja a többi függvényszám értelmét.
Ez a függvény mindig az aktuális szűrésben látható cellák összegét adja, függetlenül attól, hogy ezt, vagy másik oszlopot szűrtél-e meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4232) lúzer válasza Delila_1 (#4231) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi, megnézem a súgóban! :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4233) Delila_1 válasza lúzer (#4232) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4234) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

A #4231-ben azt írtam, hogy a részösszeg függvényt a tartomány alá kell írni. Ez nem igaz, bárhova be lehet tenni, úgyis a megadott tartomány határozza meg, melyik adatokkal számoljon. :(

Lúzer! Nem figyelsz, te szoktál helyretenni, ha hülyeséget írok!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4235) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Van-e olyan képlet vagy más megoldás, hogyha egy sor valamelyik cellájába érték kerül, akkor a sor első cellájába bekerüljön az aznapi dátum?
És van-e olyan, hogy ha egy sor bizonyos cellájába egy előre meghatározott szó kerül (két változóval), akkor az adott sort (vagy egy részét) kitöltse xy színnel?

Köszi

(#4236) Delila_1 válasza Chili7 (#4235) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első kérdésed megoldásához az alábbi makrót másold be a laphoz (lapfülön jobb klikk, a gyorsmenüből a "Kód megjelenítése" menüpontot választva a VBA szerkesztőjében jobb oldalon kapsz egy üres lapot, oda):

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
If Target.Column > 1 Then
Cells(Target.Row, 1).Select
Selection.Formula = "=TODAY()"
Selection.Copy
Selection.PasteSpecial Paste:=xlValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks:= _
False, Transpose:=False
End If
Application.CutCopyMode = False
End Sub

A második kérdéshez nem írtad, hogy ugyanazon a lapon akarod-e alkalmazni, ahol az előbbit. Én másik laphoz írtam hozzá makrót, amit ugyanúgy másolj be a másik lap kódlapjához, mint az előzőt. A makró az F oszlop változását figyeli (IFoszlop=6), és két értékre színezi az egész aktuális sort (target.value="alma" –> piros karakter, target.value="körte" –> kék karakter). Az oszlopba érdemes a két választható választ előre megadni az Adatok/Érvényesítés/Beállítások fül/Lista, a Forráshoz alma; körte.

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
sor = Target.Row: oszlop = Target.Column

If oszlop = 6 And Target.Value = "alma" Then
Rows(Target.Row & ":" & Target.Row).Select
Selection.Font.ColorIndex = 3
End If
If oszlop = 6 And Target.Value = "körte" Then
Rows(Target.Row & ":" & Target.Row).Select
Selection.Font.ColorIndex = 5
End If
Cells(sor, oszlop).Select
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4237) Chili7 válasza Delila_1 (#4236) üzenetére


Chili7
őstag

A dátum tök jól működik. Köszönöm.

A másik kérdésben ugyanarra a lapra kellene, de kipróbáltam egy új lapon, és én azt szeretném, hogy ha a C és D oszlopok (végtelen sor) valamelyikében megjelenik a körte vagy az alma, akkor a sor cellái töltse ki színnel A-tól, mondjuk M-ig.

A szín kiválaszásához a színkódokat megtalálom valahol?

Köszi

(#4238) Delila_1 válasza Chili7 (#4237) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor ezt a makrót másold be:

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
sor = Target.Row: oszlop = Target.Column
If oszlop = 2 Or oszlop > 4 Then
Cells(Target.Row, 1).Select
Selection.Formula = "=TODAY()"
Selection.Copy
Selection.PasteSpecial Paste:=xlValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks:= _
False, Transpose:=False
Application.CutCopyMode = False
Exit Sub
End If

If oszlop = 3 Or oszlop = 4 Then
Range(Cells(sor, 1), Cells(sor, 13)).Select
If Target.Value = "alma" Then Selection.Font.ColorIndex = 3
If Target.Value = "körte" Then Selection.Font.ColorIndex = 5
End If
Cells(sor, oszlop).Select
End Sub

Nem tudom, le vannak-e írva a színkódok, viszont van egy kis makróm, ami kiírja az aktuális cella karakter- és háttér színét:

Sub Szín_lekérdezés()
If Selection.Font.ColorIndex = -4105 Then
MsgBox "A karakter színkódja: " & Selection.Font.ColorIndex & " (automatikus)"
Else
MsgBox "A karakter színkódja: " & Selection.Font.ColorIndex & " "
End If
If Selection.Interior.ColorIndex = -4142 Then
MsgBox "A cella hátterének színkódja: " & Selection.Interior.ColorIndex & " (átlátszó)"
Else
MsgBox "A cella hátterének színkódja: " & Selection.Interior.ColorIndex & " "
End If
End Sub

Ezt nem a laphoz kell rendelni, hanem a VBA szerkesztőben az Insert/Module menüponttal új modult kell létrehozni, és erre az új lapra másolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4239) Delila_1 válasza Chili7 (#4237) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A selection.font.colorindex=x
helyett írhatsz selection.font.color=RGB(x,y,z)-t is,
ami a kedved szerint kikevert színt adja vissza. Pl. az RGB(255,0,0) piros.
R vörös, G zöld, B kék, az értékek 0 és 255 közöttiek lehetnek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4240) Chili7 válasza Delila_1 (#4238) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom, hogy az előző után kell bemásolnom, vagy azt felülírva, mert egyikféleképpen sem működik.Sőt, a dátum,ami előbb ment most már az sem így. Hibaüzeneteket ír ki.

(#4241) Delila_1 válasza Chili7 (#4240) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előző helyett.

A színek kikeverését az Eszközök/Beállítások/Szín lapján tudod kipróbálni. Állj a paletta valamelyik színére, Módosítás gomb, ott pedig az Egyéni fül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4242) Chili7 válasza Delila_1 (#4241) üzenetére


Chili7
őstag

Változatlanul a betűk színét állítja át, nem pedig a cellákét.Valamint a C és a D-be írt almák, körték esetén nem írja a dátumot a sor elejére.

(#4243) Delila_1 válasza Chili7 (#4242) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előző leírásaidból számomra nem derült ki, hogy a háttereket akarod kifesteni, és az sem, hogy a C: D oszlopok értékadására is dátum-beírással reagáljon a program. Azt gondoltam, ez a két oszlop csak a színezésre szolgál, mármint a progi szempontjából.

Ímé a legújabb változat, a legújabb óhajok szerint (az előzőek helyett).

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
sor = Target.Row: oszlop = Target.Column
If oszlop = 1 Then Exit Sub
If oszlop = 3 Or oszlop = 4 Then
Range(Cells(sor, 1), Cells(sor, 13)).Select
If Target.Value = "alma" Then Selection.Interior.ColorIndex = 3
If Target.Value = "körte" Then Selection.Interior.ColorIndex = 5
End If

Cells(sor, oszlop).Select
Cells(sor, 1).Select
Selection.Formula = "=TODAY()"
Selection.Copy
Selection.PasteSpecial Paste:=xlValues, Operation:=xlNone, _
SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Application.CutCopyMode = False
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4244) Chili7 válasza Delila_1 (#4243) üzenetére


Chili7
őstag

köszönöm, mission completed!

(#4245) Delila_1 válasza Chili7 (#4244) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Tudtad használni a szín_lekérdezés makrót?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4246) Delila_1 válasza Chili7 (#4244) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak a rend kedvéért:
Az #4243-ban a
Cells(sor, oszlop).Select
sor felesleges, de legalább nem árt. Egy előző verzióból maradt benne.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4247) Chili7 válasza Delila_1 (#4245) üzenetére


Chili7
őstag

Ha átírom "selection.font.color=RGB(x,y,z)"-re akkor ismét a betű színét változtatja csak, de mindegy, már ne fáradj, jó lesz ez így,
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4248) Delila_1 válasza Chili7 (#4247) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

selection.interior.color=rgb(x,y,z) adja a háttér színét.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4249) Gyúrma


Gyúrma
tag

Cs all!

A segítsgeteket szeretném kérni, h hogy kell egy diagramm oszlopainak sorrendjét megfordítani :F

Előre is thx a helpet :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#4250) lúzer válasza Gyúrma (#4249) üzenetére


lúzer
veterán

adattáblát átfordítod, az nem elég?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.