Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Delila_1 válasza cortez25 (#3648) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem egészen egyszerű, de nem is túl nehéz. Felírod valahova (ahol nincs útban) a 30 nevet, elosztod 5 felé, és az egyes csoportoknak nevet adsz, pl. név_1, név_2, stb. Nevet úgy tudsz adni, hogy kijelölöd a csoportot, és a szerkesztőléc bal oldalán, ahol most a felső cellád helyét mutatja (pl. Z1, ha oda írtad a neveket), begépeleg a nevet, Enter.

Egy külön cellába beviszel egy érvényesítést, ami 1-től 5-ig ad vissza számokat. Ez a cella nálam a C1.

Kijelölöd a területet, ahova majd a neveket be akarod vinni.
Az érvényesítésnél a forráshoz ezt írod:
=HA($C$1=1;név_1;HA($C$1=2;név_2;HA($C$1=3;név_3;HA($C$1=4;név_4;név_5))))

Felvitelnél előbb a C1-ben kiválasztod, hogy az 5 csoport közül melyikből akarsz választani, ezután a bevitel helyén az érvényesítés csak azt a 6 nevet ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3652) Ősember válasza Delila_1 (#3650) üzenetére


Ősember
őstag

ha lehetne én megszavaznám neked az excelkirálynö rangot :D köszönöm eddigi segitséged :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3653) Delila_1 válasza Ősember (#3652) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm a címet. Eszerint sikerült beállítani a biztosági szintet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3654) Ősember válasza Delila_1 (#3653) üzenetére


Ősember
őstag

azt megtaláltam amugy is a hibaleirás alapján, de az nem segitett, a 3607-es hsz volt az igazi megoldás :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3655) Delila_1 válasza Ősember (#3654) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor viszont hogy működhetett először?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3656) Ősember válasza Delila_1 (#3655) üzenetére


Ősember
őstag

nem tudom :F de amikor elöször csak a biztonsági szintet állitottam akkor is a biztonsági szintre hivatkozván nem engedte végrehajtani a müveletet miután ujra emgnyitottam a dokumentumot.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3657) Ősember válasza Delila_1 (#3643) üzenetére


Ősember
őstag

azt még szeretném megkérdezni, hogy meg lehet-e azt oldani, ha "A" oszlopban van 1 sor kihagyás, de utána folytatodik, akkor is kiszámolja az összes számot? mert jelen helyzetben az van, hogy ha van egy sorkihagyás, akkor csak a sorkihagyásig számolja ki az eredményeket. válaszod elöre is köszönöm :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3658) Delila_1 válasza Ősember (#3657) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor ezt vidd be az előző helyett:

Sub KerekOtven()
usor = Range("A65536").End(xlUp).Row
For sor = 1 To usor
If Cells(sor, 1) > "" Then
sz = (Cells(sor, 1) + Cells(1, 8)) * Cells(1, 7)
Cells(sor, 3) = sz
ket = Fix(Right(sz, 2))
Select Case ket
Case Is <= 24
sz = Left(sz, Len(sz) - 2) & "00"
sz = Fix(sz)
Case 25 To 74
sz = Left(sz, Len(sz) - 2) & "50"
sz = Fix(sz)
Case Is >= 75
sz = Left(sz, Len(sz) - 2) & "00"
sz = Fix(sz) + 100
End Select
Cells(sor, 2) = sz
End If
Next
End Sub

Hogy a biztonsági szint magas voltára hivatkozott mindkét esetben, csak a szegényes szókincsére vall - eszerint. Hiányosan írták le a lehetséges hibákat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3659) Ősember válasza Delila_1 (#3658) üzenetére


Ősember
őstag

nagyon szuperül müködik :C köszönöm ezt is :R

nekem csak 2003-as office van fent, lehet emiatt panaszkodott annyit.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3660) boecce


boecce
tag

Kedves Hozzáértők!!
Mit tegyek a makrómmal, ha az a dolga hogy a tőle balra lévő adatokkal kell számolnia, de adott esetben ezekben nincs adat, mégis számol vele, és hibás az eredmény. (konkrétan: két időadat közt kell kiszámítani a különbséget, és utána ezt feldolgozni attól függően, hogy ez hétvégei nap avagy közbeni nap-e)

[link]

[ Szerkesztve ]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#3661) boecce válasza boecce (#3660) üzenetére


boecce
tag

Ja, ha előbb gondolkodok: (meg má' nem lett volna amugy is elegem a sok IF(A1??B1)- ből, akkor ment volna elsőre is... Szóval megoldottam:

ActiveCell.FormulaR1C1 = _
"=IF(RC[-1]=RC[-2],0,(IF(RC[-1]>RC[-2],RC[-1]-R[-1]C[-1],(RC[-1]+1-R[-1]C[-1]))))"

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#3662)



addikt

Sziasztok!

Idézőjel eltávolító függvény kéne.:)
Van egy 5000+ soros táblázatom, abban egy oszlop aminek minden tagja így néz ki:
'XYZ' és a két végéről kéne leszedni az idézőjeleket minden értéknek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3663) Delila_1 válasza (#3662) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem függvény kell, hanem a csere. A Mit kereshez beírod az idézőjelet, a Mire cseréli-t üresen hagyod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3664) válasza Delila_1 (#3663) üzenetére



addikt

OMG, ez tényleg elég egyszerű. Az a vicc, hogy már sokszor csináltam ilyet, de most valahogy nem jutott eszembe.

Amúgy közben már megoldottam a MID függvénnyel.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3665) Ősember


Ősember
őstag

fel tud bosszantani ez a szar excel fölöslegesen :(
3 cellám van, marha egyszerü, elsöben egy név szerepel másodikban egy eredmény (egyszerü szorzás, semmi trükk) harmadikban és negyedikben pedig két szám amit összeszorozva megkapjuk a második oszlopban emlitett eredményt. de ez a hülye excel mindig átállitja a szorzo tényezöit dátumra még akkor is, hacsak azt irom be, hogy 26.... tiszta kretén az egész, ki a halál tervezi ezt a szart? :O
a legbosszantobb az, hogy ez nem minden sornál játsza el :(
konkrét példa:
második oszlopban: =C9*D9
haramdik szlopban: 1
negyedik szlopban: 10
erre ez z eredmény: második: 10.jan, harmadik: 1, negyedik: #### :W

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3666) lúzer válasza Ősember (#3665) üzenetére


lúzer
veterán

jelöld ki az oszlopot, vagy akár az egész lapot és formátum, szám és legyen formázás nélküli, általános

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3667) Ősember válasza lúzer (#3666) üzenetére


Ősember
őstag

danke :K de nem értem miért nem ez az alap :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3668) lúzer válasza Ősember (#3667) üzenetére


lúzer
veterán

alapnak alap, valami átállította

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3669) Delila_1 válasza Ősember (#3667) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha semmiképp nem sikerül rábeszélned a szám formátumra, fogj egy üres füzetet, jelöld ki minden lapját és minden celláját, állítsd a formátumot kedved szerintire, és a Mentés másként menüpontban sablonként (Munkafüzet.xlt néven) mentsd el. Az Excel megnyitásakor ez a formátum jön elő innen kezdve.

A fájlt önállóan a C:\Document and Settings\Felhasználó\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART -ba teszi, ahol a personal.xls is van – ha van.

A mentés előtt beállíthatsz egyebeket is, én pl. a függőlegesen középre igazítást választottam. Kedved szerint sortörés engedélyezését, vagy bármi mást is választhatsz, csak ne írj semmit a füzetbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3670) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy ha az összeg egy adott szám pl 100 akkor rejtse el. Ne látszodjon. Ezt egy képletbe kellene irnom. Elé vagy mögé esetleg belé?...

Légyszi segitsetek. Előre is köszi!

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#3671) Delila_1 válasza Okoska2 (#3670) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ilyesmire gondolsz?

=HA(A1+B1=100;"";A1+B1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3672) Okoska2 válasza Delila_1 (#3671) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Probálkozok egy ideje de nem jövök rá hogy és hova kell berakni.

=SZUM(B8)+(D8-200)*10+(E8*1000)+K8 Itt ha a D8 (a D8-at is már az Excel számolja) egyenlő vagy kissebb mint 200 akkor hibát kapok. Mivel ritkán kapok 200-nál kissebb értéket eddig nem zavart. De jó lenne ezt is berakni nehogy egyszer ne vegyem észre és rossz eredméyt fogadjak el.

Szoval ha D8 kisseb vagy egyenlő 200-al akkor automatikusan irja át nullára.
Ebben segítsetek légyszi.

Előre is köszi!

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#3673) Delila_1 válasza Okoska2 (#3672) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(D8<=200;0;B8+(D8-200)*10+E8*1000+K8)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3674) Okoska2 válasza Delila_1 (#3673) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Köszönöm! ;)

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#3675) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Azt meglehet oldani valahogy, ha zeroosztot ir a cellaba inkabb nullat irjon?
A szoveg elrontja a kepletet.

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#3677) Delila_1 válasza Okoska2 (#3675) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Zéróosztó kikerülése:

=HA(HIBÁS(ide írd be az osztást);"";ide megint írd be az osztást)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3678) Ősember válasza Delila_1 (#3669) üzenetére


Ősember
őstag

megcsináltam :K eddig nem problémázott, remélem ez után sem fog többet :)) köszönöm szépen :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3679) Delila_1 válasza Ősember (#3678) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3680) cyky


cyky
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Szóval szeretnék egy cellába egy olyan havi naptárt beilleszteni, melyben kijelölök, mondjuk 6 napot és magában a cellában csak ez a 6-os szám jelenik meg, mert a későbbiekben ezzel akarok majd számolni, de ha a cella fölé viszem az egeret, vagy belekattintok, lehessen látni, mely napok voltak kijelölve. :F
Elöre is köszi mindenkinek! - Cyky

(#3681) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Excelben hogy lehet megcsinálni hogy:
- Egy munkalapon van egymás mellett két különböző táblázatom (amiknek az oszlopszélességei más-más).
1-es táblázat pl.: A-tól F-ig
2-es táblázat: H-tól N-ig

A 2-es táblázatot szeretném az 1-es alá berendezni úgy hogy a 2-es táblázat oszlopai ne idomuljanak az A-F-ig oszlopok méreteihez.
Szövegdobozba nem enged tálbázatot berakni így az sem működik.

(ez a konkrét helyzet érdekelne mert már sokszor előjött máshogyan....szóval az a mo. hogy word-be berakom...nem kell)
Van erre valamilyen megoldás Excelben?

Aki tud segíteni, help. thx!

free your mind

(#3682) Delila_1 válasza Jazz (#3681) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Röviden: nincs.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3683) Delila_1 válasza cyky (#3680) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Vezérlők eszköztáron van egy Naptár vezérlőelem (angolban Calendar) nevezetű, de ezen csak 1 napot választhatsz ki, és a csatolt cellába (linked cell) a kiválasztott dátumot teszi.
Azt tudnám javasolni, hogy egy tartományba (mondjuk H1:H10) írd be a kiválasztott dátumokat, majd valahova
=DARAB2(H1:H10)
Ez megadja a kiválasztott dátumok darabszámát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3684) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Van egy oszlopom, amelyben 2 tizedes pontosságú számok vannak, tizedesvesszővel elválasztva. Ki kell cserélnem a vesszőket pontra, mivel az ügyviteli rendszerünk betöltő progija így fogadja el számnak. Viszont ha kicserélem, akkor a számok egy részét azonnal átírja dátumnak. Próbáltam beállítani a cellatípust Általános v. Szöveg típusúra, de nem segített. :O

(#3685) boecce válasza lordring (#3684) üzenetére


boecce
tag

Vezérlőpult>>> Területi beállítások>>Számok>> tizedes elválasztó

És így nem kell cserélni..

[ Szerkesztve ]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#3686) lordring válasza boecce (#3685) üzenetére


lordring
aktív tag

Kipróbáltam ezt a megkerülős cselt, de nem lett hatása a már meglévő táblázatomra, nyilván. :(

(#3687) lordring


lordring
aktív tag

Mégis jó lett!!! :DD Csak be kellett zárni a táblát és újra megnyitni. Köszi! :R

(#3688) Chiller


Chiller
őstag

Jaj de jó, hogy találtam ezt a topikot. Naagy bajban vagyok. Ugyan nem vagyok teljesen nyúbi office téren, de a következő problémát nem sikerült eddig megoldanom:

Adva van egy 5oszlopos x 842 soros tábla számokkal. Azt szeretném, hogy minden egyes sor tartalmát (nem összegét!) megkeresse a táblában, és kiírja, hogy hányszor fordul elő.
Azaz valami ilyesmit:
2 3 7 8 9 (eredmény:3)
3 4 5 8 9 (eredmény:1)
2 3 7 8 9 (eredmény:3)
1 4 5 7 9 (eredmény:2)
2 3 7 8 9 (eredmény:3)
1 4 5 7 9 (eredmény:2)
4 5 6 7 8 (eredmény:1)
És ha még lehet kérni, akkor, hogy a táblában lévő ismétlődő számokat megszámolja.
Azaz (a fenti táblát figyelembe véve):
1. számból van 2
2. számból van 3
3. számból van 4
4. számból van 4
5. számból van 4
stb. DARABTELI-vel próbáltam ezt az utóbbit, de idegesítő mindig beírkálni a mintaszámot, a"automatikus kitöltés - klikk a keresztre és húzom" trükk nem működik :(

(#3689) Delila_1 válasza Delila_1 (#3651) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adtam címsorokat, hogy kimutatást lehessen készíteni az adataidból. A képen sárgával jelölt területet Tábla névvel láttam el.
A G2 képlete:
=B2&C2&D2&E2&F2
[Itt a kép]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3690) Delila_1 válasza Chiller (#3688) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Chiller!

A #3689 a te kérdésedre válasz, nem tudom, hogy sikerült, mintha egy régi (saját) hozzászólásra feleltem volna.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3691) Delila_1 válasza Jazz (#3681) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jobban végiggondolva, ha akár szövegdobozban is jó lenne a 2. táblázatod, akkor teheted megjegyzésbe is. Egy PrintSceen-nel kimented, valamilyen rajzoló programmal (jó hozzá a Paint is) méretre vágod, elmented jpg-be.

Az 1. táblázat alatti cellára jobb klikk, Megjegyzés beszúrása. Ezen újabb jobb katt, Megjegyzés formázása. A Színek és vonalak fülön a Szín legördülőből a Kitöltési effektusok, ott a kép fülön Képválasztás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3692) Chiller válasza Delila_1 (#3689) üzenetére


Chiller
őstag

Hálásan köszönöm, ez nagyon jó!
Egyetlen pici gondom van, hogy elfelejtettem mondani, nem csak egy számjegyűek a számok, hanem vegyesen 1 és 2 számjegyűek, és így nem jó az '&' jel... Mivel pld
1 13 3 45 4 és 11 33 4 5 4 is 1133454-et ad ki, holott ugye más az alapérték...
Tudom, csak a gond van velem :U

(#3693) Delila_1 válasza Chiller (#3692) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Összefűzéskor tegyél a számok közé szóközt.

=B2&" "&C2&" "&D2&" "&E2&" "&F2

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3694) Chiller válasza Delila_1 (#3693) üzenetére


Chiller
őstag

Köszönöm, ígérem nem felejtem el a segítségedet! :)
:C

(#3695) Delila_1 válasza Chiller (#3694) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, örülök, hogy sikerült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3696) Jazz válasza Delila_1 (#3691) üzenetére


Jazz
veterán

Óhh de jó, hogy én erre nem gondoltam! És köszönöm a külön privit és a figyelmességed is.:)

Thank you very much my lady! :R

free your mind

(#3697) Delila_1 válasza Jazz (#3696) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kedves egészségedre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3698) lúzer válasza Ősember (#3641) üzenetére


lúzer
veterán

függetlenül mindentől az 50-es kerekítés:

=KEREK(A1/50;0)*50

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3699) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!MAkroba kellene egy kis segítség vagy valami oldal ahól bővebben utánna lehet olvasni. A következőt szeretném. Egy cellábba generáljon egy sorszámot ami a következőből áll. Évszám utolsó két számjegye, az adott hónap és az utolsó szám pedig a soronkövetkező sorszám.Pl: 0807001.
Meneteni mendig egy helyre mentesen amit előre megadok, és mindent megnyitott filét oda mentsen. Úgy hogy a file neve egy adott cellába beírt szöveg legyen.

(#3700) Delila_1 válasza csongi (#3699) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd meg, melyik cellába akarod beíratni a generált sorszámot, melyikben lesz a fájlnév, mi az útvonal, és hogy van-e personal.xls-ed.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.