Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Retekegér válasza Delila_1 (#3350) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És ezzel hogyan tudok ügyeskedni?
Teszem azt, mindegyik cellában van egy számsor. Azt akarom elérni, hogy egy 'ha' függvénnyel kombinálva kiírjon egy értéket, ha a számsor 1-essel kezdődik, ill. egy másikat, ha a feltétel nem teljesül.

<< Heimdal >>

(#3352) Delila_1 válasza Retekegér (#3351) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

mondjuk, A1-ben van a szám.
B1-be: =ha(bal(A1;1)=1;"érték, ha egyessel kezdődik";"érték, ha nem egyes az első számjegy")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3353) Delila_1 válasza Delila_1 (#3352) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előbb lehagytam az idézőjeleket a feltételnél.
Helyesen:
=HA(BAL(A1;1)="1";"egyes";"nem egyes")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3354) Retekegér válasza Delila_1 (#3353) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszönöm!

Lenne még egy kérdésem:
Van egy mai dátum cella és egy oszlop kódokkal, melyek valakinek a születési dátumát jelentik, pl. 1-19810619. Ez alapján ki kellene számolni, hogy mennyi idős az illető. Ehhez persze elég az évszám, melyet a mai dátum cellából BAL függvénnyel nyerek, a másikból KÖZÉP függvénnyel és kivonom az elsőből a másodikat. De a BAL függvény a dátum formátumú cellából szám formátumú értéket hoz, 2008 helyett 3952-őt. Hogy tudom megcsinálni, hogy 2008 legyen az érték.?
Remélem érthető volt! :))

<< Heimdal >>

(#3355) Delila_1 válasza Retekegér (#3354) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

a1-> 1-19810619
b1-> =ÉV(MA())-KÖZÉP(A1;3;4)

A B oszlop általános formátumú legyen.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3356) jpisti válasza lúzer (#3333) üzenetére


jpisti
senior tag

:C :R :C :R Ez nagyon frappáns megoldás és kitünően használható az átlagembereknek (mint én) :C :R :C :R

Köszönöm!

Üdv:jpisti

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#3357) kp78


kp78
addikt

Újabb kérés :B

Van arra mód, hogy ha egy cella (amibe van beadva egy számolási feladat) elér egy bizonyos értéket, (mondjuk lemegy 10% alá), akkor a cella automatikusan piros színűre váltson?

(#3358) Delila_1 válasza kp78 (#3357) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázással könnyen megoldható.

Felveszed pl. C1-be azt az összeget, aminek figyelteted a 10%-át.
A formázandó cellán állva behívod a Formátum menüből a feltételes formázást.
A feltételhez kiválasztod "A cella értéke" nevűt, a következő mezőben a "kisebb, mint", vagy a "kisebb vagy egyenlő" feltételt. A harmadik mezőbe beírod: =C1/10.
A formátumnál beállítod a font-, a háttér- és a szegélyek paramétereit.

Ezt a formátumot másolhatod más cellákra is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3359) kp78 válasza Delila_1 (#3358) üzenetére


kp78
addikt

:R :R

(#3360) Delila_1 válasza kp78 (#3359) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eszerint sikerült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3361) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Csináltam egy makrót, ami a megnyitott csv fájlt átalakítja jó pár lépésben, majd elmenti xls formátumban. az a gondom, hogy mondjuk mikor szükség van rá, akkor 20-30 ilyen eltérő nevű táblával kell a folyamatot megcsinálnom, a makró viszont mindig ugyanazon a néven mentené el az összes táblát. Azt szeretném wlérni, hogy ami az aktuális csv neve, azon mente, csak xls-ként.

Jelenleg ez a rész így néz ki:
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"C:\Documents and Settings\KZoli.TIGER-TOOLS\Asztal\*********************.xls" _
, FileFormat:=xlExcel8, Password:="", WriteResPassword:="", _
ReadOnlyRecommended:=False, CreateBackup:=False

A *-k helyén van most egy fix név.
:U

(#3362) Delila_1 válasza lordring (#3361) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az egyik cellában el kellene helyezned az xls nevét, és a sorod közepe így módosulna:
"....\Asztal\" & cells(sor,oszlop) & ".xls"

Vagy mentés előtt inputtal bekérhetnéd a nevet egy változóba, és azt adnád meg a cellára történő hivatkozás helyett.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3363) lordring válasza Delila_1 (#3362) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszi! A második esetben hogyan kellene bekérni a változót? :DD

(#3364) Delila_1 válasza lordring (#3363) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

nev$ = InputBox("Kérem a fájlnevet", "Név bekérése")

Ez "gyalog" bekérés. Van mód arra, hogy a csv nevét automatikusan változóba tegye, és azt adja az xls-nek, de az most hirtelen nem jut eszembe, és nem érek rá kikeresni.
Előbb-utóbb vagy én, vagy más leírja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3365) Delila_1 válasza lordring (#3363) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makró egyenként behívja az "utvonal" változó szerinti könyvtárban lévő csv-ket, elvégzi a módosításokat, amiket adsz neki, majd xls kiterjesztéssel menti ugyanoda, bezárja mindkét tip. fájlt. Ha nem akarod bezáratni, töröld a zárás sorát. Azért írtam bele, mert 20-30 (-szor 2) fájl elég sok és zavaró egyszerre megnyitva.

Sub csv()
Const utvonal = "C:\Documents and Settings\KZoli.TIGER-TOOLS\Asztal\"
Dim FN As String, WB As Workbook

ChDir utvonal
FN = Dir(utvonal & "*.csv", vbNormal)
Do
If FN <> "." And FN <> ".." Then
Set WB = Workbooks.Add
Workbooks.Open Filename:=FN
nev = Left(FN, Len(FN) - 3) & "xls"

' Ide írd be, amit az xls-ben el akarsz végeztetni

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=utvonal & nev, FileFormat:=xlNormal

WB.Close False 'Ez azonnal be is zárja a változatlan csv-t.
ActiveWindow.Close 'Ez meg a csv-hez képest módosított xls-t
End If
FN = Dir()
Loop Until FN = ""
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3366) lacko81


lacko81
tag

Azt hogy lehet megcsinálni, hogy egy cellában az van hogy:

1078 Budapest István ut ...

és ezt külön cellákba írja ki tehát külön irányítószám, város, utca?

Valamint ugyanezt fordítva. Ha több cellában vannak pl szavaim, hogy lehet egy cellába egyseíteni őket úgy hogy közé space-t tegyen.
Ha van valakinek ötlete várom a javaslatot. Köszönöm előre is.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3367) lacko81


lacko81
tag

Vagy inkább olyan megoldás kellene, hogy ha belemegyek egy cellába akkor a kurzor utánni szöveget egy billkombinációra a másik cellába mozgatná át. Van ilyen lehetőség?

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3368) Delila_1 válasza lacko81 (#3366) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adatok szétszedése:
Vegyük, hogy A1-ben van a címed.

B1-> =bal(a1;4)
C1-> =közép(a1;5;szöveg.talál(" ";a1;6)-5)
D1-> =jobb(a1;hossz(a1)-szöveg.talál(" ";a1;6))

Ezeket végigmásolod, utána érdemes a B:D oszlopokat másolni, és ugyanoda irányítottan az értékeket beilleszteni.

Adatok összemásolása:
=A1&" "&B1&" "&C1... stb.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3369) lacko81 válasza Delila_1 (#3368) üzenetére


lacko81
tag

Hűűű köszönöm :) Átnézem ezeket a függvényeket.

És amikor kész vagyok ezzel akkor azt, hogy lehet megcsinálni, hogy a cellákban már ne a függvény legyen hanem csak az érték? Tehát ne a hivatkozás legyen, hanem a cellák vegyék fel ezt az új értéket.
Mégegyszer köszi.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3370) lúzer válasza lacko81 (#3369) üzenetére


lúzer
veterán

másolás és ugyanide irányított beillesztés - értéket

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3371) lacko81


lacko81
tag

A szöveg.keres függvény csak az elejétől tud keresni? Én azt szeretném ha van egy címem és a házszámot a végéről átmásolni egy másik cellába. tehát a végétől szeretnék keresni egy " "-t. Ezt hogylehet megcsinálni?

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3372) Gh0sT válasza lacko81 (#3371) üzenetére


Gh0sT
addikt

=JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1)+1))

Ahol A1 a szöveg, amiben keresni szeretnél.

MOD: mondjuk ez csak akkor működik, ha pontosan két szóköz van a címben.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3373) Gh0sT válasza lacko81 (#3371) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez már egy kicsit okosabb, többféle címformátumot is kezel.

=HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES(" ";A1));A1;HA(HIBÁS(JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1)+1)));JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1)));HA(HIBÁS(SZÖVEG.KERES(" ";JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1)+1))));JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1)+1));JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1))))))

MOD: remélem látszik az egész, én tudom scrollozni a teljes kódot.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3374) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítségeteket kérem!

Az excelbe minimum 11 cellának a feltételét kellene megvizsgálnom, és amennyiben azok (valamelyike, mindegyike) megfelelnek az adott feltételnek, akkor adja össze azokat a cellákat, amelyekben a feltétel megvan (biztos egyszerű...) A HA függvénnyel próbálkoztam, de azt olvasom, hogy 7 db beágyazást tud...fontos lenne

(#3375) Gh0sT válasza mimi_bacsi (#3374) üzenetére


Gh0sT
addikt

AND és OR esetleg egy HA függvénybe ágyazva?
Vagy ha nagyon nem megy, akkor használsz segédcellákat. Az egyik segéd cellába kiértékelsz 3 feltételt, a másikba 4 feltételt, majd ezt a kettőt vizsgálod egy harmadikban.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3376) mimi_bacsi válasza Gh0sT (#3375) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Megpróbálom, de szerintem van könyebb megoldás is...Köszi, megnézem!

(#3377) lacko81 válasza Gh0sT (#3373) üzenetére


lacko81
tag

Köszönöm. Sajnos nem igazán működik, csak olyan 30%ban. Hogy nem gondoltak erre az exel fejlesztők? :F

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3378) Delila_1 válasza lacko81 (#3377) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Keres.szöveg mezőbe viszed be, amit keresel.
A Szövegbe vagy a hivatkozást (cellát, ami tartalmazza a teljes szövegedet), vagy beírod a teljeset.
A Kezdethez azt írd be, hogy a teljes szöveg hányadik karakterétől kezdje a keresést.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3379) shev7 válasza Delila_1 (#3378) üzenetére


shev7
veterán

"A Kezdethez azt írd be, hogy a teljes szöveg hányadik karakterétől kezdje a keresést."

Ez az amit o sem tud, pont ezert akar jobbrol keresni

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3380) Delila_1 válasza shev7 (#3379) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A jobbról keresést makróval lehet megoldani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3381) Delila_1 válasza lacko81 (#3377) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegnap a D oszlopba került az utca és a házszám.
Van itt egy kis makró, ami az E oszlopba írja az utcát, az F-be a házszámot.

Sub hazszam()
sor = 1
Do While Cells(sor, 4) <> ""
nev = Cells(sor, 4)
For b = Len(nev) To 1 Step -1
If Mid(nev, b, 1) = Chr(32) Then
Cells(sor, 5) = Left(nev, b - 1)
Cells(sor, 6) = Right(nev, Len(nev) - b)
Exit For
End If
Next
sor = sor + 1
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3382) mimi_bacsi válasza Gh0sT (#3375) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Senkinek más megoldása...? :( :(

(#3383) lúzer válasza mimi_bacsi (#3382) üzenetére


lúzer
veterán

első oszlop szám
második, egyszerű feltétel
sárga: sima szumma

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3384) mimi_bacsi válasza lúzer (#3383) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszi, ennyit tudtam, mondom, 11 cella értékét kell megvizsgálni és amennyiben a feltételeknek megfelelnek, össze kell adni a cellában lévő értékeket....! :W :W

(#3385) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#3384) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csakis GhOsT 3375-ös válasza szerint járhatsz el.

A HA és ÉS függvénnyel megvizsgálsz 6 feltételt.
A függvény oszlopába a kiértékelésnek megfelelően IGAZ vagy Hamis értéket íratsz (vagy 1-t és 0-t, vagy ami kedvedre való).
Ezt az oszlopot és a maradék 5 feltételt együtt vizsgálod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3386) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#3384) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A második függvénnyel sikerül egy oszlopba összehoznod a 11 feltétel összesített eredményét, ezután a SZUMHA függvénnyel elvégezheted az összeadást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3387) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#3386) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ez hogy nézne ki, segítenél...? A sintaktikáját megmutatod..?

(#3388) lordring válasza Delila_1 (#3365) üzenetére


lordring
aktív tag

Szia Delila_1! Elnézést, hogy csak most reagálok, nem voltam netközelben. köszönöm szépen a segítségedet! :R

(#3389) Delila_1 válasza lordring (#3388) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sikerül elkészíteni?
Akkor jó a küldött makró, ha minden behívott fájlban ugyanazt a feladatot kell elvégezni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3390) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#3387) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A SZUMHA képlettel azt add össze, ahol az M oszlopban 1 van, mert ott feleltek meg mind a 11 kritériumnak az adataid. Természetesen szövegek is lehetnek az adatok között, és olyanok is, hogy pl. A1>=C1.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3391) lúzer válasza mimi_bacsi (#3384) üzenetére


lúzer
veterán

Az excelbe minimum 11 cellának a feltételét kellene megvizsgálnom, és amennyiben azok (valamelyike, mindegyike) megfelelnek az adott feltételnek, akkor adja össze azokat a cellákat, amelyekben a feltétel megvan (biztos egyszerű...)

már bocs, de erre pont jó, attól függetlenül hogy nem 11 sort raktam a példába :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3392) mimi_bacsi válasza Delila_1 (#3390) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nagyon köszönöm Neked, holnap megnézem, így már világos...Köszi a fáradozásodat!
:C :C

(#3393) mimi_bacsi válasza lúzer (#3391) üzenetére


mimi_bacsi
tag

lúzer!

Még nem próbáltam, de a Delila példáját érzem annak, amit kerestem...Természetesen Neked is köszönöm a fáradozásodat! :R :R

Ha kipróbáltam (most az ország másik pontján vagyok, mint ahol állandóan élek, ezért holnap, vagy csütörtökön tudom kipróbálni..!

:C :C

(#3394) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#3392) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem biztos, hogy jó a válaszom. Be kellene tenned egy képet mutatóba, hogy milyen adatokról és feltételekről van szó, hogy helyezkednek el.
Figyelmesebben olvasva a kérdésedet, minden cellát összesítened kell, ahol IGAZ értéket kapsz. Az én példám azt jelzi, ha mind a 11 feltétel teljesül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3395) lacko81 válasza Delila_1 (#3381) üzenetére


lacko81
tag

Delila_1 :R :R így már jó. Köszönöm. :R

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#3396) Delila_1 válasza lacko81 (#3395) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3397) lúzer válasza Delila_1 (#3396) üzenetére


lúzer
veterán

hali!

Van megoldás arra hogy van két munkalap, szerkezetileg egyforma és egy 3-ikban egyesíteni (összeadni) az adatokat?
Egy képletet megcsinálni a sarokban és lerántani -> nem az igazi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3398) Delila_1 válasza lúzer (#3397) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mit szólsz a kimutatáshoz, amit több tartományból is összehozhatsz?
A varázsló első lapján választhatod ki ezt a paramétert.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3399) lúzer válasza Delila_1 (#3398) üzenetére


lúzer
veterán

kösz, kipróbálom, még nem csináltam

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3400) cinka


cinka
csendes tag

Az AJ oszlopba
kellene kiszámítani azt, amikor valaki túlórázik
hetköznap és 8 órán felül dolgozik akkor nekem oda
irja be azoknak az óráknak a számját ami 8 órán felül
van.Vagyis ha egéssz hónapban van 20 óraja tulóra
hétköznap akkor nekem irja be az óra számot. Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.