Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Musicbox válasza wjani (#4950) üzenetére


Musicbox
tag

köszi a tippet! de halvány f....m sincs hogy kell szorozni! :W

(#4952) Delila_1 válasza Musicbox (#4951) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a 4944-es és 4947-es hozzászólásokat (Fehér Mancs), majd a 4948-ast (Fire). A jobb gomra feljövő menüből az Irányított beillesztés, ott a Szorzás kell.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4953) wjani válasza Musicbox (#4951) üzenetére


wjani
tag

Szia Musicbox!

Az alábbi képen megpróbáltam szemléltetni a szorzást.

A kép felső részében látod magát a képletet, ezt kell csak egymás után végrehajtani.
Ahogy már korábban írták, kijelölöd az első cellát és a jobb sarkába viszed az egeret, majd amikor egy fekete kereszt lesz belőle, akkor az egér bal gombját lenyomva tartva lefelé lehúzod addig a sorig, ameddig a számítás kell.
Ezután az oszlopot kijelölőd, jobb egér klikk és másolás, majd ráállsz a "C" oszlopra és a jobb egér klikkre megjelenik az irányított beillesztés. Itt kiválasztod a másodikat, ha jól emlékszem, ez az "Érték".
Majd visszamész a "D" oszlopra és ha kijelölted lenyomod a DEL-t és kitörlődik.

Ennyi

Ha gond van nyugodtan jelezz.
Üdv
Wjani.

CoViA Online könyvkereskedés,

(#4954) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Két szám hányadosát szeretném átváltani ilyen formátumra: óó:pp:mp
Példa:
4589:2205= 2.081179138
ez egy időtartamot jelöl órában megadva. Ezt át kellene alakítani fent említett alakba.
A végeredmény esetünkben ez lenne : 02:04:52 [óó:pp:mp]
A segítséget előre is köszönöm. :R

(#4955) Fire/SOUL/CD válasza _ATi_1 (#4954) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szinte teljesen "helyesen" írtad le hogy mit kell tenni...De akkor leírom lépésről-lépésre.

1. A1 cellába =4589/2205
2. Most azt az eredményt kapod, amit írtál is (2.081179138)
3. Jobb egér gomb az A1 cellán, a felbukkanó menüben CELLAFORMÁZÁS
4. A megjelenő ablak SZÁM fülén, a KATEGÓRIA csoportból válaszd az EGYÉNI lehetőséget
5. Jobb oldalon a FORMÁTUMKÓD felirat alatti szerkesztősorba írd be óó:pp:mm
6. Okézd le, és már meg is kaptad az eredményt(igaz nem annyi amennyit írtál), hanem 01:56:54

Fire.

UI: persze nem csak egy cellát jelölhetsz ki, hanem egész oszlopot, sort, stb, majd ezután a kijelölésen jobb egér gomb, a többi lépés ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4956) _ATi_1 válasza Fire/SOUL/CD (#4955) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Köszönöm a választ, de sajnos ez a megoldás nem jó :(
A végeredmény annyi, amit írtam.
Úgy kapjuk meg, ha a hányadosból elvesszük az egészet, ez lesz az óra. a maradékot megszorozzuk 60-nal, ez lesz a perc, megint elvesszük az egészet, majd a maradékot megint megszorozzuk 60-nal és ez lesz a másodperc. a gyakorlatban így tudjuk átváltani.
Viszont nem tudom, hogy van-e erre való függvény, vagy más lehetőség.

(#4957) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sikerült összehozni. Ha valakit érdekel:

A1: 1,46543 [időtartam órában megadva]
A2: =CSONK(H7) [óra értéke]
B1: =(A1-A2)*60
A3: =CSONK B1 [perc értéke]
B2: =(B1-A3)*60
A4: =KEREKÍTÉS(B2;0) [másodperc értéke]

A5: =IDŐ(A2;A3;A4)

A5-nél a cellaformátumot át kell állítani ó:pp:mp formára, mert alapból ó:pp AM/PM van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#4958) Fehér Mancs válasza Fire/SOUL/CD (#4955) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Az excel az egész számokat nem óraként, hanem napként kezeli. Amit te írsz, az igazából 2 nap + 1:56:54mp.

Ha órába akarod megjeleniteni, akkor el kell osztani 24-gyel, és utána formázni:
=4589/2205/24 -> formázás óra:perc:mp-re -> végeredmény pedig 2:04:52

(#4959) Fire/SOUL/CD válasza Fehér Mancs (#4958) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, tökéletesen igazad van. :R Egy pillanatnyi "elmezavar" volt, amit most ráfoghatok a 39,5 fokos lázacskámra, meg az izzó agyacskámra, meg torkocskámra.... :DDD
Éreztem, hogy valami nem oké, de akkor nem igazán dolgozott a szürkeállományom.

De legalább jó tudni, hogy Delila_1 ill személyedben van kontroll.... :R

Kösz a helyreigazítást!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4960) _ATi_1 válasza Fehér Mancs (#4958) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez egy sokkal egyszerűbb megoldás, mint amit én írtam :)
Meg sem gondoltam, hogy napként kezel egy számot.
Köszi a választ.
:R

(#4961) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Heló!
Elakadtam egyéni mértékegység beállításánál :U
Egy szám mögé kellene cm-t beírnom úgy, hogy utána számolni is tudjak vele, de nem akar összejönni :U
Tudnátok segíteni? :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4962) Delila_1 válasza Des1gnR (#4961) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformázásnál az egyéni kategóriában adhatod meg, pl.:
# ##0" cm"
A számot tartalmazó rész lehet másmilyen is, a cm előtt legyen egy szóköz, ezzel együtt tedd idézőjelek közé.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4963) Des1gnR válasza Delila_1 (#4962) üzenetére


Des1gnR
őstag

köszi szépen :R
sikerült :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4964) Delila_1 válasza Des1gnR (#4963) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4965) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A következő dologban kérnék segítséget, mivel nem vagyok benne jártas.

Van egy meglehetősen nagy táblázatom, négy oszloppal
Cikk Mennyiség Érték Partner

A lényeg, a cikk mezőben különféle termékek szerepelnek, hozzájuk tartozó eladási ár az érték mezőben, a két másik oszlopban pedig az, hogy melyik partnerünknek mennyit szállítottunk az adott termékből. Minden oszlopban vannak ismétlődések.

Erre az adathalmazra szeretnék kimutatást készíteni a következők szerint:

Cikk neve (milyen tételt vittünk ki)
Partner (melyik partnernek vittük ki a tételt).

A lényeg pedig az lenne, hogy ne csak két-két értéket tüntessen fel a kimutatás, hanem az első esetben a cikk neve mellett szerepeljen az a mennyiség amit adott partnernek kivittünk, az ő eladási árával, a második esetben pedig ne csak a partner és a tétel neve szerepeljen, hanem az is, hogy adott partnernek adott tételből mennyit vittünk, milyen áron.

Szűrővel próbálkoztam, azzal viszonylag egyszerű lenne a dolog, ha nem lenne ilyen hatalmas az adathalmaz.

Remélem érthetően fogalmaztam, a segítséget előre is köszönöm!

Let the Zone take me if I am.

(#4966) Delila_1 válasza kutga (#4965) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha jól értem a feladatot (bár 1 db Érték meződ van, amiből nem derül ki, hogy az eladónak, vagy a vevőnek az eladási árát tartalmazza-e):

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4967) student


student
őstag

ha van 2 szám egymás alatt pl 1000
1251 és ide mellette cellába a százalékos változást akarom tenni azt hogy adjam meg neki?

tehát b2 1000 b3 1240 és c3-ba a változás százalékban megadva

[ Szerkesztve ]

(#4968) Fire/SOUL/CD válasza student (#4967) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem ezt a kérdést már nem értelmezem félre, és nem hülesgeket írok neked... :U

A példa kedvéért A1-ben van az 1000, A2-ben a 1251...
Ha az kell, hogy az 1251 hány %-os növekedés az 1000-hez képest, akkor
A3-ba =1-A1/A2

Az eredmény cellá(ka)t formázd százalékra ill adj neki legalább két tizedesjegyet(már ha fontos).

Fire.

UI: mostanában olyan szétszórt vagyok, mint a pétisó... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4969) student válasza Fire/SOUL/CD (#4968) üzenetére


student
őstag

thx perfekto

(#4970) Gabcsika válasza Csabee. (#4942) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszönöm Csabee. Ezt tudom. Közben rájöttem, hogy az F4-el kellett a cella értéket rögzíteni.

Köszi szépen!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4971) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Heló!
Importálni szeretném a prohardver adatlapom excelbe mert szeretnék a hozzászólások adataival számolgatni ez lehetséges valahogy? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4972) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Üdv mágusok!
Van egy táblázatom (ingatlan nyilvántartó makrókkal), ami részben kész, de van egy művelet, ami nagyon fapados, és nem találok rá jó megoldást.

A használat: van egy "ingatlanok" munkalap, ezen a piros vezérlő sorban lehet "x"-szel kiválasztani azokat az ingatlanokat, amiknek a címeit az ingatlanos ki akarja adni. Ha ez megvan, az "indítás" lapon a "címek beolvasása" gombra kattintva bekerül az autoszűrt lista egy narancs színű táblázatba, ahol az adatokat ellenőrizni lehet.

Sajnos ezt a részt nem tudtam megoldani úgy, hogy csak a cella értéke, és csak azok az oszlopok kerüljenek át, amikre szükség van, így utólag formázom/törlöm, ami nagyon lassúvá és csúnyává teszi a dolgot. A kérdés, van valakinek valami elegánsabb módszere a narancs színű részbe juttatni az adatokat? Köszi a segítséget!

A táblázat innen tölthető

(A kód nem valami szép, de kb. egy hete foglalkozom VB-vel, a feladat viszont sürget, így inkább összeollóztam, amit lehetett)

egyéb állatfajták

(#4973) Cuci3 válasza kamikaze boci (#4972) üzenetére


Cuci3
tag

Hi!

Mágus nem vagyok, időm nem sok van, so én csak ránéztem a feladatra.
A másolást úgy oldanám meg, hogy beszúrok egy munkalapot, kimásolom a leszűrt ingatlanokat, majd onnan másolnám be a kellő oszlopokat az indítás lapra. Utána törölném a beszúrt munkalapot, és az indításon megformáznám a listát. A lista kijelöléséhez pedig ezt használnám:

Sheets("Indítás").Range("B34").CurrentRegion.Select

Közben persze ki lehet kapcsolni az automatikus képernyőfrissítést (application.screenupdating), így a júzer nem lát semmit. Persze a végén vissza kell kapcsolni. :)
Ja, és biztos van ennél jobb megoldás. ;)

(#4974) kamikaze boci válasza Cuci3 (#4973) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Köszi, szuper ötlet screenupdate kapcsolgatása.:)

(ha nem látják, nem számít, hogy mennyire trágya a kód, a lényeg, hogy működjön)

egyéb állatfajták

(#4975) Fire/SOUL/CD válasza kamikaze boci (#4974) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Korábban írtad, hogy 1 hete foglalkozol VB-vel. Nos, ha ennyire gyorsan sajátítasz el dolgokat, akkor javaslok egy dolgot.
Tessék az ACCESS berkeiben elmerülni, és az adatbáziskezelést VB-vel megtanulni.
Az ilyen feladatok alapszinten jók, de az igazán "profi" megoldás az az, hogy Access-ben kezelem az adatbázist, és annak segítségével állítok elő Excel táblát, vagy egyszerűen az Excel "külső adatok átvétele" segítségével... :K

Ráadásul így a user csak a végeredményt látja, nem kell még azzal is foglalkoznia, hogy engedélyezze a makrókat, stb(és még sok más is rejtve marad a user elött, amire tényleg semmi szüksége semm lenne). Szóval sokkal elegánsabb, jobb, profibb megoldáa az Access. Ott is létrehozhatsz grafikus felületet(form, button, dbcomponents, stb) amivel beviszed az adatokat, felügyeled, módósítod, törlöd, stb. Aztán egy sima lekérdezéssel akár, kész az eredménytábla, amit 3 kattintással beimportál az Excel...

Ezt jótanácsnak szántam, remélem élsz vele...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4976) Fehér Mancs válasza Fire/SOUL/CD (#4975) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Agreed. ;)

(#4977) Wajk


Wajk
addikt

üdv, sok okosságot olvastam itt a topikba, köszönet Delila_1-nek a makrókért, amiknek hasznát is vettem

egy alap dolog viszont nem jutott eszembe.

B oszlopba dátumok vannnak az 5. sortól lefele, mellette pedig összegek vannak beírva.

cellákba szeretném megjeleníteni hónapokra lebontva, az adott összegeket összeadva.

valami olyasmi, hogy if dátum=május, mellette levő cella értéke SUM abba a cellába ;)
aztán egy másik cellába írnám ugyan ezt júniussal

beírt dátumok formátuma: 2009.xx.xx

előre is köszönöm ha tud valaki segíteni. valami rémlik régi infóóráról, valami darabteli talán de nem sikerült megoldanom.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4978) Des1gnR válasza Wajk (#4977) üzenetére


Des1gnR
őstag

SZUMHA függvény kell (csak azt nem tudom, hogy hogyan kell megadni a kritériumot :U )

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4979) Cuci3 válasza Des1gnR (#4978) üzenetére


Cuci3
tag

Megoldás 1:
Kell egy oszlopot készítened, ami a dátumból kiszedi a hónapot (praktikusan hónap függvény). Azután már mehet a SZUMHA valahogy így:
SZUMHA($C$5:$C$X;"="&E5;$D$5:$D$X)

Magyarázat:
B oszlop - rendes dátumok
C oszlop - hónapok
D oszlop - összeadandó értékek
X - felsorolás vége
E5 - ide mondjuk be van írva, hogy 5 vagy 6 (a hónapok sorszáma). Ha a képlet mondjuk F5-ben van, és E oszlopba be vannak írva 1-től 12-ig a hónapok, akkor könnyen le lehet húzni.

Megoldás 2:
Ismét kell egy hónapos oszlop, meg az oszlopknak valami név, aztán kimutatásba betenni az egészet és két kattal megvan a lehetésges hónapokra az összesítés. Persze itt adatváltozás esetére kell egy adatfrissítés.

(#4980) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Nah így oldottam meg (biztosan van egyszerűbb kb egy kattintás, de azt sajnos nem tudtam)
Szóval http://img43.imageshack.us/img43/3507/excelu.jpg
Itt a C oszlop az:

=HÓNAP(B5)

B16:

=SZUMHA(C5:C11;C16;D5:D11)

Cuci3: közben azt hiszem én is ilyesmire jöttem rá :K

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4981) Delila_1 válasza Wajk (#4977) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Amennyiben a dátumok emelkedő sorrendben vannak (legalábbis a hónapok), legegyszerűbb és látványosabb a Tagolás és részletek menüpontot alkalmazni.

Kikjelölöd az első hónap adatait tartalmazó sorokat (a címsort nem). Az Adatok/Tagolás és részletek menüpontban a Csoportba foglalást választod. Kijelölöd a következő hónap sorait, az F4 megismétli itt is a csopotrba foglalást. Így minden hónapot csoportba foglalsz.
Most az összes sort kijelölöd, az Adatok/Tagolás és részletek/Beállítások menüpontban kiveszed a pipát az "Összesítő sorok a részletsorok alatt" elől.
A havi összegek fölé beírod a SZUMot.


A második képen látszik, hogy egy-egy egységet be tudsz zárni a mellette lévő mínusz jel segítségével, vagy ki tudsz bontani a + -szal. A bal oldalon fent lévő 1-re vagy 2-re kattintva az összes adat részleteinek mutatását, vagy elrejtését megadhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4982) Wajk


Wajk
addikt

köszönöm az ötleteket, mindjárt kipróbálom őket. még asnyit, hogy az oszlop lefele folyamatosan bővítve van, így most május van, de aztán június.

úgy gondoltam, hogy arra a két oszlopra, ráereszteni egy fügvényt, hogy ne kelljen új hónapkor semmit csinálni.

szóval akkor megpróbálom elmondani, egy bevétel kiadásos táblázat adott, Delila_1 egyik függvényével azt megoldottam, hogy ha c vagy d oszlopba beírunk egy öszeget akkor az aznapi dátumot írja be a b oszlopba. aztán ehhez akartam egy havi összesítő valahova ki jobbra, hogy május-június.... és alatta lett volna, hogy adott hónapban mennyi volt a bevétel alatta cellába meg kiadás.

aztán ezekből egy diagrammot készítettem volna.

azért gondoltam függvényre, hogy elég legyen csak beírni az adott oszlopba az összeget és mindent automatikusan csinálna a táblázat ;)

a dátum beillesztés megvan szóval a lényeg megy, csak egy ilyen összesítő lenne jó.

amúgy feltettem ide az xls-t, makróba csak azt a dátumosat raktam be...

még nem végleges csak most van fejlesztés alatt...

köszönet

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4983) Cuci3 válasza Wajk (#4982) üzenetére


Cuci3
tag

A fájlod alapján a kezdeti probléma megoldva: [link]
Talán nem túl elegáns, de ez nem zavar. :)
Tettem bele egy plusz oszlopot (C oszlop, hónap), amit egyből el is rejtek. A makrót ezért módosítottam, meg a május, június, ... sor felett vannakl számok fehér betűtípussal. :P

(#4984) Wajk válasza Des1gnR (#4980) üzenetére


Wajk
addikt

köszönöm ezzel már el tudtam indulni, így kellett pár alibi sor, hogy a hónap mellett számok legyenek, de szép fehérek így nem látszanak, szóval jó lesz így ;)

eddig működik

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4985) Wajk válasza Cuci3 (#4983) üzenetére


Wajk
addikt

hopp nem frissítettem a topikot, nah megnézem...

aham, hasonló, azért elteszem.

én a HÓNAP függvényt is alkalmaztam, hogy a dátum melletti oszlopba kiírja a hónap számát és úgy használtam azokat amiket megadtál.

köszönöm még1x

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4986) Delila_1 válasza Wajk (#4984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell előre beírni a képletek. Ha az Eszközök/Beállítások Szerkesztés lapján a "Cellaértékek automatikus kiegészítése" be van jelölve, a B oszlop bővítésével a C-be automatikusan beíródik a fölötte lévő képlet.

A H5: O6 tartományban érdemes a két képletet így megadni:
H5 -> =SZUMHA($C:$C;H3;$D:$D)
H6 -> =SZUMHA($C:$C;H3;$E:$E)

Bővítésnél nem kell átírni a képleteket, mert csak az oszlopokat adjuk meg, a sorokat nem.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4987) Wajk válasza Delila_1 (#4986) üzenetére


Wajk
addikt

ez így hirtelen nálam túlcsordulást eredményezett, de mindjárt inkább gyakorlatban megnézem ;)

amúgy jelenleg most így néz ki... hp.xls

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4988) Delila_1 válasza Wajk (#4984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Közben megnéztem a füzetet, és látom, hogy valamelyik összeg (kiadás, bevétel) beírására automatikusan beíródik a B oszlopba az aktuális dátum. Ebben az esetben a C oszlopba kell a képlet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4989) Fehér Mancs válasza Wajk (#4987) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Na, hogy én is mondjak egy okosat :)

Pivot táblával/kimutatás varázslóval is egyszerűen le lehet ezt gyártani, persze a tábla bővítésénél ezt is folyamatosan utána kell húzni (mint bármely képletezésnél...) / vagy elég nagy táblát kell kijelölni az alapesetnek, hogy mindenképpen beleférjen)

A lényeg, hogy beteszed a dátumot a sorokba, összeget az értekekhez, a végén pedig jobb klikk a dátum mezőjére, csoportosítás/group menűpont, ott pedig ki kell jelölni a hónapot és kész is. Ha kimutatást is akarsz ebből, akkor csak rá kell állni a pivotra, és a Chart wizard kapásból megcsinálja neked.

[ Szerkesztve ]

(#4990) Wajk válasza Delila_1 (#4988) üzenetére


Wajk
addikt

igen, azt a makrót vettem tőled, amúgy mindkét esetben ha be van írva összeg beteszi a dátumot... kicsit felbővítettem az alapverziót.

na majd kipróbálom amit lentebb írtál.

még amit most próbálok. ha bal szélső oszlopban végig van ez a HÓNAP fügvény, ha üres a cella akkor 1 lesz az értéke ami ugye akkor lesz izgalmas, ha január is lenne.

van olyan hogy IF NOT null B5 akkor HÓNAP(B5)?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4991) Delila_1 válasza Fehér Mancs (#4989) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kimutatásnál is elegendő az oszlopok megadása, nem kell feltétlenül a sorokat is megadni. Akkor nincs baj a bővítésnél.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4992) Delila_1 válasza Wajk (#4990) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Te linkedet nem tudtam letölteni, csak Cuciét. Abban a C képlete =HA(B5="";"";HÓNAP(B5)).
Ezzel nem kapsz 1-et üres B cella esetén.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4993) Wajk válasza Wajk (#4990) üzenetére


Wajk
addikt

nah, meg is van sorry...
=HA(B9;HÓNAP(B9);"")

köszi a segítségeket...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4994) Wajk válasza Delila_1 (#4992) üzenetére


Wajk
addikt

igen, bevallom a saját fejem után menntem az itt megszerzett segítségek alapján, szeretem magam kidolgozni úgy jobban megmarad. csak hirtelen azt nem vettem észre, hogy ott rejtve volt az oszlop, csak néztem hova rakta, de akkor így már értem...

meg közben sikerült is megoldani...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4995) Delila_1 válasza Wajk (#4990) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csodálkoztam is a "felbővített alapverzió"-n.
Ennél, ha D-től kezdve bármelyik oszloba írsz adatot (az 5. sortól lefelé), az aktuális sor B oszlopában megjelenik a mai dátum.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4996) Wajk válasza Delila_1 (#4995) üzenetére


Wajk
addikt

még tegnap kezdtem ezt a táblát, az első verzióban még úgy volt amit Cucitól vettél le, de amit a #4987-ba linkeltem abba már nem úgy van. ott már korlátoztam a két oszlopra, természetesen.

köszi még1x

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4997) Delila_1 válasza Wajk (#4996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Cuci oldotta meg a problémádat, nem én. :DD
Neki köszönd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4998) Wajk válasza Delila_1 (#4997) üzenetére


Wajk
addikt

neki már megköszöntem, neked a makrót meg az infókat, ez utóbbival még csak most ismerkedek, eddig még nem kellett használnom, de szerencsére logikus, mint a legtöbb hasonszőrű nyelv

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4999) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Az excel képes táblázati adatokból lin-log grafikont előállítani? lineáris - logaritmikus

Kerestem inkább egy képet, arra megszerkesztem, mert szerintem, amire gondolok nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#5000) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Help me pls!
Adott egy feladat
a=1
b=2
c=3
d=4
Az a feladat, hogy írni kell egy függvényt, ami összerendeli a számokat a betűkkel!
Adott egy sorozat:
c a b d
Ezek mellé kellene a számokat írni!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.