Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Delila_1 válasza mimi_bacsi (#3950) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3952) Lehdog


Lehdog
csendes tag

Sziasztok!
Van egy sok rekordos táblám, amelynek A oszlopa ID szerű számokat tartalmaz. Azért csak ID szerű, mert nem egyedi értékek szerepelnek benne, hanem ismétlődőek is. A B oszlopban ezekhez az ID szerű számokhoz tartozó értékek vannak.
Egy olyan (szumha szerű) függvényre/makróra lenne szükségem, ami először megvizsgálja, hogy milyen ID-k szerepelnek az A oszlopban, majd összegzik a hozzájuk tartozó értékeket.
Ez szumhával könnyen megoldható, ha minden esetben megadom neki a kritériumot kézzel. Ezt szeretném valahogy kikerülni.
Előre is köszönöm a segítséget!
Lehó

(#3953) Delila_1 válasza Lehdog (#3952) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Úgy írd be a szumha függvényt, hogy a tartományt és az összegtartományt $ jelekkel rögzítsd, csak a kritériumot nem. Másold végig a képletet.
Ezután készíthetsz egy irányított szűrést, más helyre, csak az egyedi rekordokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3954) Lehdog válasza Delila_1 (#3953) üzenetére


Lehdog
csendes tag

Köszönöm szépen :R

(#3955) Delila_1 válasza Lehdog (#3954) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. ;)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3956) Lehdog


Lehdog
csendes tag

Sziasztok ismét! :)
Kezembe akadt egy x oszlopos tábla. Amelynek egyik oszlopa a név (tehát szöveg).
Szeretnék egy olyan felületet készíteni, amelybe beütve a nevet kidobná a táblázat adott névhez tartozó celláit. Valamint szeretném ha ez a felület új nevek rögzítésére is alkalmas lenne. Hogy lehet ezt Excelben megoldani?
Előre is köszönöm a segítséget!

Lehó

[ Szerkesztve ]

(#3957) Delila_1 válasza Lehdog (#3956) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez sokkal összetettebb annál, hogy egy fórumon el lehessen mesélni.
Nekiláttam csinálni egy 3 adatot tartalmazó förmedvényt mintának. Mikor majdnem a végére jutottam, elszállt a gépem, és vele a lelkierőm.
UserFormot kell készíteni hozzá, annak nézz utána.
Hány adatod van egy-egy rekordban?

Szerk.: ne ijedj meg, nem nehéz, csak babrás munka.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3958) Delila_1 válasza Delila_1 (#3957) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Privátban küldök egy próbálkozást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3959) Gabcsika válasza Delila_1 (#3938) üzenetére


Gabcsika
tag

Köszi szépen! :)

Freedom, Nature, Love & Music

(#3960) Gabcsika válasza Lehdog (#3956) üzenetére


Gabcsika
tag

Ez a probléma engem is foglalkoztat, ha megkaptad Delilatól nekem is elküldenéd?

Köszi!

Delila, remélem nem titkos? :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#3961) Delila_1 válasza Gabcsika (#3959) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Persze, hogy nem titkos, kreált nevekkel és TAJ számokkal készült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3962) Lehdog válasza Delila_1 (#3958) üzenetére


Lehdog
csendes tag

Szia!
Köszi a gyors választ, igyekszem utánanézni.
És várom a privit :B

(#3963) Delila_1 válasza Lehdog (#3962) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegnap email-ben elküldtem a lapodon lévő címre, mert a privátban nem lehet csatolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3964) Lehdog válasza Delila_1 (#3963) üzenetére


Lehdog
csendes tag

Örök hálám! :R
Már nézem is :)

(#3965) Gabcsika válasza Delila_1 (#3961) üzenetére


Gabcsika
tag

Megkaptam, köszönöm!!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#3966) Delila_1 válasza Gabcsika (#3965) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Jöhetnek a kérdések.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3967) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!Lenne egy makrós gondom. Ide leírni egy csöppet hosszú lenne. El tudnám küldeni a fájlt és abban van leírva mit hogyan szeretnék. Tudna ebben nekem valaki segíteni?

(#3968) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Valaki tudna nekem segíteni a magyar excelbeni RÉSZLET függvénynek mi a bánat az angol neve?
Egyszerűen nem találom és megőrülök.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3969) SystemRoot válasza SystemRoot (#3968) üzenetére


SystemRoot
őstag

Asszem megvan.
PMT?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3970) Delila_1 válasza SystemRoot (#3969) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, PMT.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3971) Gabcsika


Gabcsika
tag

Máris jön egy újabb kérdés: :)

Hogy kell azt megcsinálni, hogy van szövegem egy word documentumban, ami így néz ki:

alma / 238 Ft / kg
körte / 415 / kg

stb.

De ez egybe van. Én ezt az Excelben 3 cellába szeretném szétbontani. A oszlopba a név, B oszlopba az ár és C oszlopba a tömeg kerüljön. Irányított beillesztéssel nem tudtam megoldani...

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#3972) Delila_1 válasza Gabcsika (#3971) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Húzd át Excelbe. Az egészet beteszi az A oszlopba.
Jelöld ki az oszlopot, Csere.
Mit kereshez írj egy szóközt, Mire cserélihez semmit. Mindet cserélje.
Marad a kijelölés, a cserénél a Ft-ot cseréld semmire.
Adatok/Szövegből oszlopok/Tagolt, a következő oldalon a határolójel Más, mellé írd be a / jelet. Kész.
A B oszlop adatait ezután formázhatod úgy, hogy mögötte legyen minden sorban Ft.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3973) Gabcsika válasza Delila_1 (#3972) üzenetére


Gabcsika
tag

Tényleg! Működik! Köszi szépen a segítséget!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#3974) Delila_1 válasza Gabcsika (#3973) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3975) krazi


krazi
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy excel-ben hogy kell aggregálni? például: van egy ilyen táblám:

mezo1 mezo2
a 2
a 3
b 4
c 6

és ilyet szeretnék:

mezo1 mezo2
a 5
b 4
c 6

(#3976) Delila_1 válasza krazi (#3975) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legegyszerűbben az Adatok/Kimutatással oldhatod meg, a varázsló segít az elkészítésében.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3977) krazi válasza Delila_1 (#3976) üzenetére


krazi
csendes tag

Köszi, ezzel tényleg megy.

De ezt máshogyan nem lehet megoldani? Klasszikus aggregálással? Előfordulhat hogy nem csak a sum kell hanem átlag, count stb..

Jelen esetben nekem most a pivot tábla nem a legjobb megoldás.

(#3978) Delila_1 válasza krazi (#3977) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A varázslóban az Elrendezésnél dupla klikk az adatra. Kapsz egy listát, amiből mindenfélét kiválaszthatsz.

Más módon is megoldható (mint minden egyéb feladat), de ez a legegyszerűbb – szerintem.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3979) krazi válasza Delila_1 (#3978) üzenetére


krazi
csendes tag

Abban tudsz segíteni hogy a bonyolultabb módon (leginkább kóddal kéne) hogyan lehet megoldani?

(#3980) Delila_1 válasza krazi (#3979) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első oszlopodból csinálsz egy irányított szűrést (Adatok/Szűrés/Irányított) más helyre, csak egyedi rekordokat.
Ezek mellett a szumha függvény összegzi az adataidat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3981) krazi válasza Delila_1 (#3980) üzenetére


krazi
csendes tag

Köszi, ez szumha függvény kellett nekem.

(#3982) Delila_1 válasza krazi (#3981) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3983) lordring


lordring
aktív tag

Helló! Az mitől lehet, hogy az Excele nem nyitja meg a szövegfájlokat a joobb egérgom/társítás/Excel parancs után? Kicsit homokórázik és annyi. A makrók meg a VBA futtatás engedélyezve van. :U

[ Szerkesztve ]

(#3984)



addikt

Nincs valami internetes portál, vagy akármilyen megoldás arra, hogy különböző devizaárfolyamokat napra készen tudjak az excelben frissíteni.

Van egy nagy táblázatom, ilyen elszámolás szerűség, benne sok tétel, 3 különböző pénznemben és minden nap más árfolyamon kéne aktualizálni őket egymáshoz képest. Hát, elég fura mondat lett, de azért remélem a lényeg kihámozható.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3985) Delila_1 válasza (#3984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=arfolyamlekerdezes

Erről az oldalról naponta letöltheted az aktuális árfolyamokat xls-ben. Elméletileg választhatsz időintervallumot, de úgy látom, a választás ellenére visszamenőleg 1 hónap adatait adja 67 pénznemre. Alapértelmezésben arfolyam2008.xls címen mentheted a fájlt - jelenleg.
Lehetne makrót írni rá, ami kikeresi az alsó sort, és az általad meghatározott oszlopból ezt az adatot illeszti be a táblázatodba, de mivel csak 3 értékre van szükséged, azt kézzel is könnyen átteheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3986) Delila_1 válasza lordring (#3983) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam megnyitja, de nem állítja át fixen a társítást (nem is lenne jó).
Az Excelből is megnyithatod, csak a fájltípust kell *.*-ra állítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3987) válasza Delila_1 (#3985) üzenetére



addikt

Köszi szépen.
Közben én is rájöttem, hogy nem olyan nagy dolog manuálisan irogatni. Szerencsére nem is kell mindennap.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3988) Gááboor


Gááboor
tag

Lenne egy oriási problémám, sürgősen meg kellene oldanom a segítségetekkel.
Excel táblázatok, több münka füzet, amiből dolgoztam és vezettem, mindíg rámentettem..... Most akarom megnyitni és csak kriksz krakszok meg jelek vannak, és csak egy munkafüzet.
Az elején azt írja ki; más fájl formátum , mint amit a fájl kiterjesutés jelez.... Lehet , hogy sérült , de hogyan fordulhat elő. Open officeban mentettem sokáig nem is volt gond eddig. Most ez a probléma és az Office 2008 se nyitja meg.

Ha van valami ötlet, légyszi segytsetek..

(#3989) newgamer válasza Gááboor (#3988) üzenetére


newgamer
aktív tag

Van régebbi biztonsági mentésed?
Nem telepítetted újra az Office-t?
Lehet az is a gond, hogy a verziószámokkal van gond, de lehet sérült a file is.

(#3990) Gááboor válasza newgamer (#3989) üzenetére


Gááboor
tag

Sajnos a biztonsági mentés is olyan, más meg nincs. Nem lett újra telepítve az office.
Ha sérült akkor lehet valamit csinálni? Verziószámok?

(#3991) newgamer válasza Gááboor (#3990) üzenetére


newgamer
aktív tag

MS-Office2003-nál vannak Service Packok, 3-ast tedd föl 2008-asnál meg SP1 van még.
Hátha megoldja, ha sérült a fájl nem tudom mit lehet csinálni, annak utána kell nézni, de lehet, hogy valahogy meg lehet oldani.

(#3992) Gááboor válasza newgamer (#3991) üzenetére


Gááboor
tag

Áh rosszul írtam , office 2007 - en probálom de gondolom mind1..

(#3993) newgamer válasza Gááboor (#3992) üzenetére


newgamer
aktív tag

Mind1, hát igen a hülyeség ragályos, de legalább ugyanarra gondoltunk. :)

(#3994) newgamer


newgamer
aktív tag

Az jutott eszembe, ha valamelyik Office eredeti, lehet kérni támogatást a MS-től, de ez csak egy ötlet :F :))

(#3995) Gááboor válasza newgamer (#3994) üzenetére


Gááboor
tag

Hmmm. Ez alatt azt érted, felcsörögni MS. mondani problem, várni választ ? Open office minek minősül?

(#3996) newgamer válasza Gááboor (#3995) üzenetére


newgamer
aktív tag

Open Office az teljesen ingyenes, ahham MS-t felcsörgetni Exel miatt, hátha tudnak segíteni, talán egy próba.

(#3997) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
Egyszerű kérdés, de mivel én nem foglalkoztam eddig excellel, nekem bonyolult.
Szóval adott kettő oszlop, mindkettőben vannak különböző, és nem különböző adatok (nem számok). Hogyan lehetne rendezni őket úgy, hogy a megegyező értékek egymás mellé kerüljenek, a nem megegyezőek pedig egy üres cellát kapjanak "maguk mellé"?
Remélem érthetően fogalmaztam!
A válaszokat előre is köszi!

(#3998) Szkeptikus válasza Hosssszu (#3997) üzenetére


Szkeptikus
tag

Excelben passz, de ha betöltöd a táblát Accessba akkor ott egy szimpla lekérdezés...

(#3999) Hosssszu válasza Szkeptikus (#3998) üzenetére


Hosssszu
őstag

Access sajna nincs!
De azért köszi a választ! :R
Továbbra is várom az exceles megoldást, hátha tudja valaki.

(#4000) Delila_1 válasza Hosssszu (#3997) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem is annyira egyszerű a dolog, de azért itt a makrós megoldás:

Sub rendez()
usor = Range("A65536").End(xlUp).Row
For sor_a = 2 To usor
adat = Cells(sor_a, 1)
For sor_b = 2 To Range("B65536").End(xlUp).Row
If Cells(sor_b, 2) = adat Then
Cells(sor_b, 2).Select
Selection.Cut Destination:=Cells(sor_a, 4)
End If
Next
Next

also = usor
For sor_b = 2 To usor
adat = Cells(sor_b, 2)
If adat > "" Then
also = also + 1
Cells(sor_b, 2).Select
Selection.Cut Destination:=Cells(also, 2)
End If
Next
Range("D2:D" & usor).Select
Selection.Cut Destination:=Range("B2:B" & usor)
Range("B2:B21").Select
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.