Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) loszerafin válasza kis kobak (#2150) üzenetére


loszerafin
senior tag

1 a 1 f =IF(VLOOKUP(A1;C$1:C$4;1)=A1;A1;'''') =VLOOKUP(E1;A$1:B$4;2) =VLOOKUP(E1;C$1:D$4;2)
3 b 2 g =IF(VLOOKUP(A2;C$1:C$4;1)=A2;A2;'''') =VLOOKUP(E2;A$1:B$4;2) =VLOOKUP(E2;C$1:D$4;2)
5 c 5 h =IF(VLOOKUP(A3;C$1:C$4;1)=A3;A3;'''') =VLOOKUP(E3;A$1:B$4;2) =VLOOKUP(E3;C$1:D$4;2)
11 d 6 j =IF(VLOOKUP(A4;C$1:C$4;1)=A4;A4;'''') =VLOOKUP(E4;A$1:B$4;2) =VLOOKUP(E4;C$1:D$4;2)


[Szerkesztve]

(#2152) loszerafin válasza loszerafin (#2151) üzenetére


loszerafin
senior tag

Ez az eredménye:


1 a 1 f 1 a f
3 b 2 g #N/A #N/A
5 c 5 h 5 c h
11 d 6 j #N/A #N/A

(#2153) loszerafin válasza BorLa (#2149) üzenetére


loszerafin
senior tag

A SZUMHA feltételét akarod egy cellából venni? Nem kell az idézőjel, egyszerűen a cellahivatkozást add meg.
=SZUMHA(A1:A4;B1;C1:C4)

(#2154) loszerafin válasza TriackFeri (#2148) üzenetére


loszerafin
senior tag

# ##0''h pont''

(#2155) loszerafin válasza picsu (#2147) üzenetére


loszerafin
senior tag

Ennek a kérdésnek nincs köze az excelhez.

1. letölteni a html-eket
2. kinyerni belőle a nickneveket, egyesével egymás alá.
3. betölteni excelbe csv-ként

(#2156) ssrobi válasza ssrobi (#2139) üzenetére


ssrobi
csendes tag

Senki semmi ötlet? :)

(#2157) #19103744


#19103744
törölt tag

Én alighanem nagyságrendekkel lamabb vagyok az itt kérdezőktől, előre is sory. Azt szeretném, ha pl. C és D külömbségét soronként kiírná E-be, mindegy melyikből vonja ki melyiket, lényeg, h. pozitív eredmény legyen. E oszlopot 12-től 75-ig össze kellene adni, és G5-be kellene az eredmény.
Kicsivel bonyolultabb F-G oszlopok H-ban, I-J oszlopok K-ban összegzödnek, majd mindkettő eredménye G7-ben összegződik. Itt is 12-től 75-ig.

Ezen kívül még azt is szeretném tudni, ha beírok egy munkalap egyik cellájába egy értéket, pl. D12-be, azt hogy tudom átvinni egy másik munkalapon D18-ba.

[Szerkesztve]

(#2158) koob


koob
senior tag

hi,

tudnátok ajánlani olyan magyar nyelvű tananyagot ( online :) ) amiből magas szintre lehet vinni az Excel tudást?
makro, függvények, példák, ...

(#2159) #19103744 válasza koob (#2158) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ha van sok időd...->[link]

(#2160) koob válasza #19103744 (#2159) üzenetére


koob
senior tag

épp ezaz h nincs sok időm, de kellene a szájbarágott tudás..
valami hatékony megoldás?

(#2161) #19103744 válasza koob (#2160) üzenetére


#19103744
törölt tag

az nekem is, akkor nem kellene itt koldulni:)

(#2162) matekmatika válasza #19103744 (#2157) üzenetére


matekmatika
tag

Nem értelek benneteket, az gugliba beírva számtalan olyan linket ad, amelyeken jobbnál jobb anyagok találhatók.
Most én is írhatnék ide több oldalnyit is, de nem teszem. Azaz egy párat esetleg :D
[link]
[link]
[link]
[link]
(A második letölthető)
Nos, akkor szépen sorban:
1. C és D különbségét E-be, de az eredmény mndíg pozitív legyen. Ráállsz az E1-es cellába és beírod a következő képletet:
=ABS(C1-D1)
Majd Enter után, vissza ráálssz E1-re, fogod a jobbalsó srokban lévő pici fekete négyzetet és bal egérgombot lenyomva addig húzod lefele, amíg a képleteket szeretnéd.
2. E oszlopot 12-től 75-ig adja össze G5-be. Ráállsz G5-re és beírod:
=E12:E75
3. A kicsit bonyolultabb F-G->H-t és I-J->K-t dettó ugyanúgy kell csinálnod, mint ahogy tetted C-D->E-vel. Csak most H1 ill. K1-be írod a képleteket.
4.Majd mindkettő eredménye G7-ben összegződik. Ez nem teljesen világos, de lehet erre gondoltál:
=H12:H75+K12:K75
5. D12-t egy másik munkalap D18-as cellájába ''átvinni''. ''Munka1'' és ''Munka2'' munkalapokat feltételezve, ''Munka1'' D12-es cella értéke ''Munka2'' D18-as cellájában úgy fog automatikusan bekerülni, ha ''Munka2'' D18-as cellájába beírod:
=Munka1!D12

(#2163) #19103744 válasza matekmatika (#2162) üzenetére


#19103744
törölt tag

mivel senki nem írt, ezért googliztam. találtam is egy oldalt, de mivel ABS parancsról nem írtak, szépen beírogattam egyesével vagy 350 cellába:) a végefelé kezdtem unni :C 21:10-re végeztem is vele :U

=H12:H75+K12:K75 parancs nem müxik, ( #ÉRTÉK ) (Office 2000?) de összeadtam öket a H, és K 76-okba és a kettőt újra G5-be. Mindenesetre a rákattintás gyorsabbnak tűnik, mint a beírogatás:)

THX a segítséget!

Még annyit megkérdeznék, ha ráklikkelek valamelyik cellára, és az abban lévő érték már létezik egy másik cellában, hogyan lehetne beállítani, h. valamiképp jelezze, akár pl. kijelőléssel, vagy elszíneződéssel?

[Szerkesztve]

(#2164) matekmatika válasza #19103744 (#2163) üzenetére


matekmatika
tag

Bocs, de éppen nem voltam office közelében, így fejből írtam.
A
=H12:H75+K12:K75
helyett
=SZUM(H12:H75;K12:K75)
ez kell.

''Még annyit megkérdeznék, ha ráklikkelek valamelyik cellára, és az abban lévő érték már létezik egy másik cellában, hogyan lehetne beállítani, h. valamiképp jelezze, akár pl. kijelőléssel, vagy elszíneződéssel?''
Makrót kell hozzá írni. (szerintem, én máshogy nem tudnám)

(#2165) #19103744 válasza matekmatika (#2164) üzenetére


#19103744
törölt tag

közben továbbolvastam, és rájöttem a SZUM parancs értelmére:) De így is vagy 12 óra munkával készült el a táblázat:D Na jó egy másik m.lapra át vannak irányítva az értékek, ráadásul az keresztben van, szal egyesével csináltam azt is. Ha makrózni kell, akkor általam biztos nem lesz, ha csak valaki meg nem írja, ki van zárva h. vagy 200 órát üljek a gép előtt, és utánna jöjjek rá h. hülye vagyok hozzá:)

(#2166) picsu válasza loszerafin (#2155) üzenetére


picsu
csendes tag

Érdekes felvetés, hogy nincs köze az excelhez a kérdésemnek... :D

Akkor bizonyára tudod azt mihez van köze...nemde? :P

Egyébként talán excel-el lesz a legkönnyebb úgynéz ki.

Melyik a kakukktojás? ARANY - PETŐFI - EZÜST

(#2167) picsu


picsu
csendes tag

Sziasztok!

Meglehet azt csinálni, hogy sok-sok xls tartalmából mindig mondjuk azokat a cellákat vegye ki ahol van @ karakter?

Megpróbálom egyszerűbben mert nem forog ma az agyam... :F

Ha mondjuk van
1.xls
2.xls
3.xls

És mindegyikben van valamelyik cellájában egy vagy több @ karakter, akkor azt a cellát egy másik táblába hogyan tudom bemásoltatni egymás alá?


Előre is köszönöm. :R
Üdv.P

Melyik a kakukktojás? ARANY - PETŐFI - EZÜST

(#2168) koob válasza #19103744 (#2165) üzenetére


koob
senior tag

12, 200óra: :Y

(#2169) lúzer


lúzer
veterán

Excel 2000-et használok, és ott a szerkesztőlécben ott volt a ''='' jel.
Képletnél csak ráklattyintottam.

Most olyan gépnél vagyok, ahol xp office van és nincs kinn.
Ki lehet tenni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2170) #19103744 válasza matekmatika (#2164) üzenetére


#19103744
törölt tag

''A képlet olyan egyenlet, amely műveleteket végez a munkalap adataival. A képletek matematikai műveleteket, például összeadást vagy szorzást hajtanak végre, munkalapértékeket hasonlítanak össze, és szövegeket fűzhetnek össze. A képlet hivatkozhat az azonos munkalapon, más munkalapon, vagy akár másik munkafüzet valamely munkalapján lévő cellákra.''
Ez az exel súgója...
Ezek szerint képlettel is meg lehet csinálni?

(#2171) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok


Lenne egy olyan kérdésem, hogy excell-ben szeretnék levédeni bizonyos cellákat, hogy ne tudják módosítani (csak én) viszont a melette lévő cellába tudjanak adatokat beírni. Segítséget előre is köszönöm!

(#2172) picsu válasza qpakcovboy (#2171) üzenetére


picsu
csendes tag

Nagyon egyszerű!

Azt a cellát amibe szeretnéd, hogy tudjanak írni kérj egy
''jobb klikk'' - ''cellaformázás'' - ''védelem'' menüt és vedd ki a ''zárolt'' sor elöl a pipát.

Ezután menj az ''Eszközök'' - ''Védelem'' - ''Lapvédelem'' menübe és adj egy lapvédelmi kódot.

Ilyenkor csak abba a mezőkbe tudnak írni amikből kivetted a zárolt sor elöl a pipát.

Ennyi.
Üdv.Picsu

Melyik a kakukktojás? ARANY - PETŐFI - EZÜST

(#2173) matekmatika válasza #19103744 (#2170) üzenetére


matekmatika
tag

Na mégegszer, ezt írtad, azaz kérdezted:
''Még annyit megkérdeznék, ha ráklikkelek valamelyik cellára, és az abban lévő érték már létezik egy másik cellában, hogyan lehetne beállítani, h. valamiképp jelezze, akár pl. kijelőléssel, vagy elszíneződéssel?''

Majd pedig:
''A képlet hivatkozhat az azonos munkalapon, más munkalapon, vagy akár másik munkafüzet valamely munkalapján lévő cellákra.Ez az exel súgója...
Ezek szerint képlettel is meg lehet csinálni?''

Elöször is azt kellene akkor tisztázni, hogy '' ha ráklikkelsz egy cellára'' ez úgy általában akármelyik cella is lehet vagy konkrét cella, ''és az abban lévő érték már létezik egy másik cellában'', szintén az a kérdés, egy konkrét cellával, vagy az összes cellával kell összehasonlítani?

Ha egy konkrét cellát akarsz összehasonlítani egy konkrét cellával, akkor meg lehet csinálni képlettel. Ha az összes cellát szeretnéd az összes cellával, vagy egy másik munkalap összes cellájával, akkor minden cellába képletet akarsz írni??? :Y
És akkor hol lesznek maguk az adatok? Képletet meg nem célszerű képlettel összehasonlítani.

Szóval nem értelek.
Mint írtam én csak makróval tudnám megcsinálni. Ennyi.

(#2174) Mikice


Mikice
csendes tag

Sziasztok!

Van egy listám és azt szeretném rendezni. 2 nyomógomb lenne, az egyik név szerint, a másik sorszám szerint rendezne. Hogy tudom ezt megcsinálni?
1 példa sor: 43 | Pat Tamás | Nyírbátor Mező u. 5
És van 1600sorom. :(

Előre is köszönöm!

(#2175) cortez25


cortez25
aktív tag

Sziasztok,

egy kis help kellene, szeretném ha egy oszlopba beirt idö formátumot a következö oszlopba egyböl beirná ,hogy hány perc....

pl: A1 08:00 az B1 480 perc, az elözö cella idöre formázva...

köszi

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#2176) lúzer válasza cortez25 (#2175) üzenetére


lúzer
veterán

B1 cellába: =A1*1440

és formázd általános formátumra

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2177) lúzer válasza cortez25 (#2175) üzenetére


lúzer
veterán

Ha a perc is kell:

[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2178) Mikice


Mikice
csendes tag

Segítsetek, fontos lenne!

Van egy listám és azt szeretném rendezni. 2 nyomógomb lenne, az egyik név szerint, a másik sorszám szerint rendezne. Hogy tudom ezt megcsinálni?
1 példa sor: 43 | Pat Tamás | Nyírbátor Mező u. 5

(#2179) #19103744 válasza matekmatika (#2173) üzenetére


#19103744
törölt tag

Jóvammá na! Hát tudom én asszed? :C Hát kérdezném én, h. h. kell összeadni két cellát ha értenék hozzá?:) A makróról én annyit tudok, amit legutóbb az X-52 beállításánál csináltam :DD
És esetleg ha nagyon szépen megkérnélek, szerkesztenél nekem egy ilyen makró izét? :U

[Szerkesztve]

(#2180) matekmatika válasza Mikice (#2178) üzenetére


matekmatika
tag

[link]

A 43. sor az általad megadott, a többit meg majd átírod. Csak a szemléltetés végett töltöttem ki. Annyi adatot írsz be amennyit akarsz, makrók futtatását engedélyezd indításkor.

(#2181) matekmatika válasza #19103744 (#2179) üzenetére


matekmatika
tag

Nem.
:)
Azaz most nem, majd szombat délután, ha addig nem jön közbe semmi.

(#2182) #19103744 válasza matekmatika (#2181) üzenetére


#19103744
törölt tag

OK! És ha lehetek pofátlan, és persze nem túl bonyolult, nem lenne baj, ha a beírt értékhez legközelebbi +, és - értéket is kijelölné. Mondok egy pl.: 23578, ha van ilyen már a táblázatban akkor ugye jelzi, mondjuk pirossal, 23600 a legközelebbi felfelé, ez lehetne zöld, 20006 lefelé, ez lehetne kék. De ha ez bonyolult, vagy sok munka van vele, akkor tényleg nem fontos. THX!

(#2183) Mikice válasza matekmatika (#2180) üzenetére


Mikice
csendes tag

Nagyon köszönöm! Pont ilyenre gondoltam. :R
Már csak annyit, hogy ezt hogy viszem át az én táblázatomba, mert csak rákattintani tudok.

(#2184) matekmatika válasza Mikice (#2183) üzenetére


matekmatika
tag

Vagy utánaolvasol valhol az alapoknak és akkor könnyedén, vagy jobb híján feltöltöd ezt a te adataiddal.

(#2185) Mikice válasza matekmatika (#2184) üzenetére


Mikice
csendes tag

Utánna olvasok, még1* köszönöm! :C

(#2186) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Üdv!

Le lehet korlátozni,hogy pölö a A cellába csak 7 karaktert (abból is csak számot)lehessen beírni,és figyelmeztessen ha csak 6 és 8-at meg már ne is lehessen beírni?Az Acess-ban van ilyesmi.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2187) shev7 válasza SPDeluxe1.0 (#2186) üzenetére


shev7
veterán

lehet. kijelolod a cellat es adatok/ervenyesites. (data/validation)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2188) SPDeluxe1.0 válasza shev7 (#2187) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszönet,ezzel a funkcióval nekem nagyon újat mutattál,valahogy ez a feature (megmég ezen kívül sok száz :) ) elkerülte a figyelmemet.Mégegyszer köszönet a segítségért,jól jött! :C

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2189) shev7 válasza SPDeluxe1.0 (#2188) üzenetére


shev7
veterán

a poen az, hogy en sem tudtam, de ahogy felvetetted el kezdett erdekelni, hogy vajon tenyleg nincs-e ilyen funkcio, es kb 5 perc google utan megvolt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2190) koob válasza picsu (#2172) üzenetére


koob
senior tag

logikus megoldás :S

(#2191) MartinIsti


MartinIsti
csendes tag

Sziasztok!

Bár már többször előkerült ebben a fórumban is, mégsem találtam igazi választ adó hozzászólást rá: a dátumról van szó: beillesztek egy html-lapot az Excelbe, és szeretnék utána bizonyos részeket kimásolni belőle (egy egyszerű makróval kerestetem meg). Eddig semmi gond, de az ''5/5''-öt következetesen május 5-nek veszi. Persze, egyenként át tudom állítani, hogy szöveg legyen, de mivel sokszor kell beilleszteni, majd onnan keresgetni, kéne egy egyszerűbb módszer.

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#2192) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv. Lenne egy láma kérdésem.

A lényeg, hogy egy kalibrációs egyenes egyenletével vannak problémáim. Nevezetesen, hogy az egyenletbe behelyettesítve a referenciaértékeket semmi nem stimmel.

Erről van szó:[link]

Ha az y értékeit behelyettesítem a referenciapontoknál, akkor x-re egy tizedesvesszővel eltolt érték jön ki. Olyan mintha nem az általam megadott x tengely értékekkel számolt volna az excel, hanem önkényesen beszámozta volna 1-9-ig (10-90 helyett) az x tengelyt.

Az értelme az egésznek, hogy az illesztett egyenes egyenletével y-t ismerve ismeretlen x értékeket kellene kiszámolnom (fehérjekoncentráció). Oké meg tudom szorozni 10-el a végeredményt, de ez hogyan néz már ki... :W

They drew first blood....

(#2193) bumper


bumper
senior tag

Feltételes formázás használatával szeretném beállítnai, hogy egy tartományban az adott sor legnagyobb értékét kékre a második legnagyobbat szürkére szinezze...
hogyan kell?

köszi :R

(#2194) RAM válasza bumper (#2193) üzenetére


RAM
őstag

huh, rémlik ilyen ECDL feladat :DDD

Csak tisztán

(#2195) bolcsodal válasza bolcsodal (#2192) üzenetére


bolcsodal
addikt

Úgy látom ez leverte a biztosítékot :DDD
(Vagy annyira egyértelmű, hogy válaszra sem méltó.... :B )


....valakinek van ötlete?

They drew first blood....

(#2196) rlph


rlph
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos és sürgős kérdésem!

Van egy excel fájlom amit windows mobile 5-re vagy 6-ra készítettek el, ezért nem tudok vele számolni normális excelben. Hogyan tudnám használni asztali gépen???

Köszi!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#2197) koob válasza rlph (#2196) üzenetére


koob
senior tag

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem:

Egyik gépen van legördülő menü minden oszlop felett (nálam otthon meg nem ugyanaz jelenik meg!!, 1. Makro magas szinten volt a biztonsági, de ezt levettem közepesre h kérdezze meg az engedélyezést,)
Nálam Excel 2002 van, azon a gépen nem tudom.

Mi lehet a zavar??

Fontosak lennének azok a legördülő menük!

(#2198) rlph válasza koob (#2197) üzenetére


rlph
tag

Nekem open office-val működik. szóval tárgytalan a kérdés!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#2199) koob válasza rlph (#2198) üzenetére


koob
senior tag

Örülök, de nekem Excel-t kellene használnom.

(#2200) chop


chop
őstag

Megkerdezem itt is: hogy irom fel a szerkesztolecre az Euler-fele szamot?..
Koszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.