Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) sonar válasza Delila_1 (#2800) üzenetére


sonar
addikt

Kösz igen :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2802) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello! Egy kis helpre lenne szükségem!
Hogy tudok ilyen diagrammot kreálni excelben:
[Diagram]
Elég fontos lenne! :B
Help me, pls :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2803) Delila_1 válasza toth_janika (#2802) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két oszlopban vannak az adataid. Oszlopdiagramot készítesz, majd kijelölöd azt az csapatot, amit át akarsz alakítani. A diagam menüben vonal típust rendelsz hozzá.
Ha nem sikerül, küldd el az adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2804) toth_janika válasza Delila_1 (#2803) üzenetére


toth_janika
őstag

Nos a probléma a következő:
A vonaldiagramban az adatok kommunált százalékos összege szerepel, oszlopban pedig maguk az adatok!
Jobb oldalon szerepelniük kell a százalékoknak (ez a második tengely), a 100%-nak meg kell egyezni a baloldali maximális összeggel! (A linkelt diagrammon 168 = 100% és nem 50.4) Remélem érthető. Odáig már eljutottam, hogy egy diagramban ábrázolom a két adatsort, de az utóbbi leírt probléma áll még az utamban! :DDD :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2805) Delila_1 válasza toth_janika (#2804) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első oszlopban adtam meg az értékeket 50,4-től 0-ig.
A másodikban az 50,4 mellé 0%, a 0 mellé 100% került.
A baj csak az, hogy a vonal az első oszlop közepénél, nem a tengelyek metszéspontjánál indul az x tengelyen, így a 100% adatpontja is jobbra csúszik az utolsó adathoz képest 0,5 oszloppal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2806) Delila_1 válasza toth_janika (#2804) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Y tengelynél a maximum 168, a lépték 16,8.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2807) toth_janika válasza Delila_1 (#2806) üzenetére


toth_janika
őstag

:R Köszönöm! :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#2808) Delila_1 válasza toth_janika (#2807) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2809) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hogyan lehet egy dátumból meghatározni a napot?
Konkrétan:

A1: 2007.11.11
B1: Vasárnap <<ezt számolja ki>>

(#2810) Blackmate válasza Blackmate (#2809) üzenetére


Blackmate
senior tag

Meg van :D

Ha valakinek szüksége lenne rá:

A1-ben a dátum

=VÁLASZT(HÉT.NAPJA(A1);"SU";"MO";"TU";"WE";"TH";"FR";"SA")

SU = Vasárnap, MO = Hétfő .....

(#2811) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Tud vki olyan ingyenes alkalmazást, amivel csv-t lehet xls-be konvertálni és nem időkorlátos? :U

(#2812) kistotya


kistotya
csendes tag

Sziasztok !
Szükségem lenne egy kis segítségre.
Hogy lehetne megcsinálni hogy B oszlopban személyi számok, C oszlop:
=HA(BAL(B2;1)="1";"férfi";"nő") és azt szeretném hogy az igaz állítást más színnel írja ki pl:pirossal.Ezt függvénnyel, vagy valami más módszerrel kéne megoldani.
A válaszokat előre is köszönöm.

kistotya

(#2813) Delila_1 válasza kistotya (#2812) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!
A C oszlopra adj feltételes formázást a Formátum menüből.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2814) kistotya válasza Delila_1 (#2813) üzenetére


kistotya
csendes tag

Köszönöm a választ, sikerült megoldani. :D

kistotya

(#2815) Delila_1 válasza kistotya (#2814) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök neki, szívesen .

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2816) mikoljan


mikoljan
tag

Makró rögzítés esetén, hogyan tudom megoldani, hogy ne abszolút hivatkozás legyen az adott cellákra pl. ha cellákat másoltatok?

Köszi előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2817)



addikt

Jöttem.:)

Van két cellám. Egyikben család másikban keresztnevek.
A kettőt kéne 1 cellába összezsúfolni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2818) Brutforsz válasza (#2817) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Vezetéknév: A1 cella
Keresztnév: B1 cella
Teljes név: =ÖSSZEFŰZ(A1;" ";B1)
vagy =CONCATENATE(A1;" ";B1)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2819) Delila_1 válasza (#2817) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Brutforszéhoz
vagy =A1&" "&B1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2820) Delila_1 válasza mikoljan (#2816) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makróban kézzel javítsd ki.
Pl.:
Range("A1:B5").Select
Range(Cells(1,1), Cells(2,5)).Select

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2821)



addikt

Köszi.

És azt, hogy adhatom meg egy függvényképletben, hogy ne adott cellát vegyen alapul, hanem az 1-gyel fölötte lévőt.

Pl ha én a B32 fölöttire szeretnék hivatkozni (B31). Azt hoyg adhatom meg?

=B32 ????

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2822) Delila_1 válasza (#2821) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=cells(31,2)

Az első szám a sort, a második az oszlopot adja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2823) mikoljan válasza Delila_1 (#2820) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi, a segítséget! :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2824) Delila_1 válasza mikoljan (#2823) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2825) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Olyat lehet, hogy az egymás mellett lévő cellák kötzti rácsvonalak láthatóak maradjanak akkor is, ha kitöltöm a hátteret valami színnel?

Köszi

(#2826) Delila_1 válasza Chili7 (#2825) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szegélyt adj neki.
Alapban fent van az ikonja (legördülő), de ha egyénit akarsz csinálni, a Formátum/Cellák/Szegély-nél megteheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2827) Chili7 válasza Delila_1 (#2826) üzenetére


Chili7
őstag

Na jó, de nem szeretném, ha nyomtatásnál látszódna.

(#2828) Delila_1 válasza Chili7 (#2827) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nem lehet. Próbálj esetleg egészen halvány szegélyt adni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2829) Delila_1 válasza Chili7 (#2827) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj vékony, fehér szegélyt!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2830) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Help nekem, régen használtam bonyolultabb függvényeket.
Az alábbi feladatot hogyan lehetne megoldani?
Van két (2007-es és 2008-as) táblázat termékekkel, és a hozzájuk tartozó árakkal. Szeretném megvizsgálni, hogy a termék létezik-e még a 2008-as táblázatban (gondolom valamelyik KERES fv) és ha igen, akkor az ahhez tartozó árat szeretném kiíratni a 2007-es ár mellé.
Előre is thx!

<< Heimdal >>

(#2831) Delila_1 válasza Retekegér (#2830) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az alábbi makró feltételezi, hogy a két lapod neve 2007, ill. 2008, valamint, hogy a termék neve mindkét lapon A2-ben, az ár B2-ben kezdődik.

Sub keres()
Sheets("2008").Select: Cells(1, 1).Select
Selection.End(xlDown).Select
sor_8a = Selection.Row
Sheets("2007").Select: Cells(1, 1).Select
Selection.End(xlDown).Select
sor_7a = Selection.Row
For sor_7 = 2 To sor_7a
termék = Cells(sor_7, 1)
For sor_8 = 2 To sor_8a
If Sheets("2008").Cells(sor_8, 1) = termék Then
Cells(sor_7, 3) = Sheets("2008").Cells(sor_8, 2)
End If
Next
Next
End Sub

Másold be, és futtasd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2832) Delila_1 válasza Retekegér (#2830) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makró nélkül a C oszlopba:

=HA(HIBÁS(FKERES(A2;'2008'!$A$2:$B$50;1;HAMIS));"";FKERES(A2;'2008'!$A$2:$B$50;2;HAMIS))

(ez a 2008-as lapon csak az 50. sorig egyeztet, javítsd a $B$50-et mindkét helyen)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2833) Retekegér válasza Delila_1 (#2832) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszönöm, egyelőre makró nélkül próbálkoznék. Viszont nem értem, ha az A2 cella oszlopa jelenti itt a temék nevét, akkor az árra melyik rész keres rá?
Bocsi ha értetlen vagyok :R

<< Heimdal >>

(#2834) Delila_1 válasza Retekegér (#2833) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az FKERES függvény 1. paraméterébe a keresett értéket írjuk be. Ez nálad a 2007 lapon az A2.
2. paraméter: a tábla, amiben a keresést végrehajtjuk. Itt a 2008 lapon
$A$2:$B$50.
3. paraméter: a tábla hányadik oszlopában keresse az egyezőséget. Az elsőben.
4. pm: a keresés módját határozza meg. a HAMIS azt jelenti, hogy a pontosan egyező értéket keresse. A súgóban megtalálod a többi leírását.

A képlet, melyet a 2007 lap C oszlopába írtunk, így szól:

=HA(HIBÁS(FKERES(A2;'2008'!A2:$B$50;1;HAMIS));"";FKERES(A2;'2008'!A2:$B$50;2;HAMIS))

A Ha függvény első pm-e a kritérium. Jelen esetben, ha HIBÁS az FKERES (nincs olyan érték a 2008-as lapon, mint az A2), akkor a 2. pm szerint üres stringet ("") ír a cellába.
A 3. pm azt írja, mit tegyen, ha nem igaz az első feltétel. Ebben az esetben nem igaz, hogy nem talált, vagyis talált megfelelő értéket. Ekkor beírja 2008-as lap táblázatának 2. oszlopában talált értéket.

Biztosan le lehet írni érthetőbben is, tőlem ennyi telik. Írd be, másold végig, és meglátod, működni fog. A $50 helyett adj legalább akkora számot, ahány sorod van a 2008 lapon.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2835) Delila_1 válasza Retekegér (#2833) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az FKERES-nél az előbb kihagytam az A2-nél a $ jeleket. Helyesen: $A$2:$B$50.
Ez azért kell, mert másolásnál a következő sornál már A3-tól, majd A4-től, stb. keresne a 2008-as lapon.
A $ jellel fixáljuk a hivatkozás helyét, ezért nevezik fix hivatkozásnak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2836) Retekegér válasza Delila_1 (#2835) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Megvan!

Az volt a gond, hogy több oszlopot jelöltem ki a kelleténél.
Ezer hála és köszönet! :R

<< Heimdal >>

(#2837) Delila_1 válasza Retekegér (#2836) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2838) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! Készítettem egy táblázatot. Amelybe kombi paneleket szúrtam be. És cellák értékeit szeretném számolni, úgy hogy számoljon a panelbe beírt értékkel. Van ahól szöveg van beírva, ott a kiválasztott szöbeg alapján szeretném ha meghatározott értéket számolna. Hogyan tudok értéket megani neki hogy azzal számoljon? Itt a táblázat
. Tudom nem lesz egyszerű. Akár msn vagy skypen keresztül is elfogadom a segítséget, mert érzem ezt leírni, hogyan is kell, tuti nem lehet pár sorba.Előre is köszönöm.

(#2839) Delila_1 válasza (#2817) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Végre felébredt ez a fórum.
A1 vezetéknév
B1 keresztnév
C1 =A1 & " " & B1
Az idézőjelek között egy szóköz van.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2840) Delila_1 válasza csongi (#2838) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Csongi!
Küldd el e-mail-ben a fájlt, és hogy melyik mezőkben milyen adatokkal akarsz számolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2841) fila


fila
senior tag

B***** meg ez a kib****** excel.

A szitu a következő. Van egy excel táblám kb 1400 sor 12 oszlop. Az egyik oszlopban vannak a nevek ami alapján rendezni szoktam a táblát, ha új adat kerül bele. Az adatok kb felénél volt a cellákba megjegyzés beszúrva. Sajnos csak volt, mert a legutóbbi sorbarendezésnél az összes eltűnt! Pedig én nem töröltem ki. A rendezés után már láttam, hogy gond van: A piros kis jel ott volt még a celláknál, de már ha rámentem a kurzorral nem írta ki a megjegyzéseket. Visszaléptem a rendezés előttig, de ott is ugyenaz a helyzet fogadott. Bezártam a fájlt mentés nélkül, hát látom a 2,1 megás fájlból csak 500k maradt. Megnyitom újra és csak egy megjegyzés maradt a több százból!

Sajnos régi mentésem csak egy kb 1200 soros táblából van. Ezekből szeretném kimenteni a megjegyzéseket az új 1400-as fájlba (az adott cellába persze).
Lehetséges ez?

Előre is köszi a segítséget.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2842) iwu


iwu
addikt

hali!
egy egyszerű kérdés:)
állok excelben egy cellán, mondjuk c2-n, akkor ugye alapból sárga háttérrel kiemeli a C oszlop nevét meg a 2 es sorszámot. ezt a sárga színt meg tudom változtatni?

ÜdW:iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2843) sekli válasza iwu (#2842) üzenetére


sekli
addikt

szvsz sehogy, mert az osszes temaban ez a narancssarga van...

(#2844) iwu válasza sekli (#2843) üzenetére


iwu
addikt

:(:(:( thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2845) student


student
őstag

hali
meg tudná fogalmazni valaki /ahogy zh-ba írnád/ hogy mi a különbség az abszolút és relatív cellahivatkozás között?

(#2846) Delila_1 válasza student (#2845) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A súgóban keress rá az abszolút hivatkozásra.

"Az Excelben elvégzendő feladattól függően használhatunk relatív cellahivatkozást, amely a képlet helyzetéhez viszonyított cellahivatkozás, valamint abszolút hivatkozást, amely mindig adott helyen lévő cellákra történik. Ha egy betűt és/vagy számot dollárjel előz meg (például $A$1), az oszlop- és/vagy a cellahivatkozás abszolút. A relatív hivatkozás – ellentétben az abszolút hivatkozással – másoláskor automatikusan módosul."

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2847) student válasza Delila_1 (#2846) üzenetére


student
őstag

köszi

(#2848) Delila_1 válasza student (#2847) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

szivi

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2849) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Azt hol tudom kikapcsolni, hogy egy számot automatikusan át akarjon írni dátummá? Pl. azt szeretném beírni, hogy 47-02, de ezt mindenáron át akarja írni először február 47-re, majd 1947. 02. 01-re. Excel 2003-ról van szó.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2850) Delila_1 válasza G@ben (#2849) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél elé '-ot (Shift+1), akkor szövegként értelmezi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.