Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) föccer válasza rdi (#2398) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem az ablaktába rögzítése kell ide.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2402) Kvázi


Kvázi
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok:
Van egy sorom ami számokkal van feltöltve. Egy másik sorban ki szeretném gyűjteni, hogy milyen számokat tartalmaz ez a sor csökkenő sorrendben. Nem kell,hogy megszámolja, csak annyi hogy kigyűjtse a különböző számokat. Egy szám többször is előfordúlhat, de ezeket is csak egyszer szeretném szerepelltetni kb. így:
1sor: 2, 120, 2, 16, 100, 156, 16, 50, 22, 16, 2
2sor: 156, 120, 100, 50, 22, 16, 2

Remélem sikerűlt érthetően szemléltetnem a kérdést.
Előre is köszönöm.
Kv

Széllel szembe...

(#2403) lapa válasza Kvázi (#2402) üzenetére


lapa
veterán

nem ismerem pontosan a célt, ha egyszeri akcióról van szó, akkor:

1. sor másolása
2. új fül A2 cellájában jobb gomb --> irányított beill --> értéket + transzponálás pipa
3. A1 cellába tetszőleges oszlopnév
4. A1 kijelölve --> adatok --> kimutatás v diagramm --> befejezés
5. a jobb oldali kis ablakból áthúzod az imént elnevezett oszlop szövegét a bal oldali kék téglalapba
6. az eredményt kimásol (elvileg itt már egyszer szerepel csak minden)
7. eredeti tábla eredeti sor alatti cella kijelöl (mondjuk A2)
8. jobb gomb --> irányított beill --> értéket
9. adatok --> sorba rendezés --> csökkenő
10. kimásol, majd A2-t kijelölve jobb gomb --> irányított beill --> értéket + transzponálás

(#2404) Kvázi válasza lapa (#2403) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Köszi!

Igazából engem olyan megoldás érdekelne, ami autómatikusan vizsgálja a vizsgált sort és aszerint változtatja a ''szűrt'' sort, mivel a vizsgált sor folyamatosan más értékeket hoz. Annyit még elfelejtettem az előbb, hogy ha nulla szerepel a vizsgálandó számok között, akkor az ne szerepeljen az elkészített sorban.

Kv

Széllel szembe...

(#2405) lapa válasza Kvázi (#2404) üzenetére


lapa
veterán

huh, ezzel kardoztam egy kört, de sok jót tanultam közben.

ha a listád az 1. sorban van és A oszloptól kezdődik, akkor A2-be ezt kéne beillesztened:

=IF(COLUMN()=1;LARGE(1:1;1);IF(OR(ISERROR(LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1));OFFSET(A2;0;-1)='''';OFFSET(A2;0;-1)=0);'''';IF(LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1)=0;LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+2);LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1))))

két aposztróf = macskaköröm.

ha pedig magyar exceled van, akkor az imént kiloptam a magyar-angol függvényszótárat innen:

c:\program files\microsoft office\officexx\1038\funcs.xls

[link]

(#2406) lapa válasza lúzer (#2246) üzenetére


lapa
veterán

nálam műx. a thisworkbook részbe másoltad a kódot?

(#2407) lapa válasza lapa (#2405) üzenetére


lapa
veterán

hoppá most jöttem rá, hogy bugos volt mert elbénázta, ha több 0 volt a listában...

meg akkor is, ha a 0 volt az első és az a legnagyobb.

szervízpakk:

=IF(COLUMN()=1;IF(LARGE(1:1;1)=0;LARGE(1:1;2);LARGE(1:1;1));IF(OR(ISERROR(LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1));OFFSET(A2;0;-1)='''';OFFSET(A2;0;-1)=0);'''';IF(LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1)=0;LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+COUNTIF(1:1;0)+1);LARGE(1:1;COUNTIF(1:1;''>=''&OFFSET(A2;0;-1))+1))))

persze lehet, hogy más extrém esetekben még hullik, de most hirtelen nem tudok más konstellációt elképzelni.

(#2408) Kvázi válasza lapa (#2407) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Hoppá!

Köszönöm nagyszerűen működik, de gyenlőre ott tartok, hogy próbálom megfejteni a logikát ami alapján ez készűlt. :)
Nem egyszerű, de elengedhetetlen, ha alkalmazni szeretném egy bizonyos környezetben. Pontosan melyik rész vonatkozik a vizsgált tartományra? És hol lehet megadni ezt a tartományt? :F

[Szerkesztve]

Széllel szembe...

(#2409) lapa válasza Kvázi (#2408) üzenetére


lapa
veterán

az 1:1-et kicseréleted pl. A1:A30-ra. esetleg A1:B30-ra is, de azt nem próbáltam.

a büdös picsába előbb leírtam vagy fél oldalon hogyan műx, erre egy véletlen ESC miatt elment a kukába. hogy lehet már ilyen elb@szott hülye egy böngésző? mindegy, eszerint maradjon ez az én titkom.

(#2410) lúzer válasza lapa (#2406) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi egyébként, megoldódott.
Kitartó vagyok, ilyenkor addig bénázok amíg valami lesz! :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2411) Kvázi válasza lapa (#2409) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Nagyszerű működik! :R
Még annyi kérdésem lenne, hogy akkor mire cseréljem az 1:1 et, ha pl. A1:A10 és B1:B10 sorokból is egyszerre szeretném gyűjteni az adatokat?

Széllel szembe...

(#2412) lapa válasza Kvázi (#2411) üzenetére


lapa
veterán

az eredeti feladatban ilyen többsoros cucc nem volt, de elméletileg A1 : B10 műx. mondom elméletileg.

(#2413) Kvázi válasza lapa (#2412) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Nem is kell. Végül is egy sorba tudom rendezni bármikor, és így már onnan is ki tudom nyerni az adatokat.
Mégegyszer ezer hála. ;)

Kv

Széllel szembe...

(#2414) Zolkoszrvas


Zolkoszrvas
csendes tag

Szisztok!Szeretném a segítségeteket kérni!Volna egy probléma:az excellben van egy oszlop amiben utca nevek(Bocskay tér,Ady Endre utca,stb)vannak tárolva szövegként,hogyan lehetne azt megcsinálni hogy nekem ezekből a cellákból az utolsó szóköz utáni szó(tehát az utca,tér,főút)kellene eredményül.Volt egy keres nevű függvény,de ez balról adja az első eredményt,tehát ennek kellene talán az inverze,mert jobbról az utolsó szóra lenne szükségem,de nem biztos hogy van.
Ha tudtok segítségeteket,mert fontos lenne.Üdv.Zoli :R :R

(#2415) csongi válasza rdi (#2398) üzenetére


csongi
veterán

Thx!
Egy cellát hogyan lehet aktívvá tenni a billentyűzeten?

(#2416) Delila_1 válasza Zolkoszrvas (#2414) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Zolkoszrvas!
Másold be ezt a makrót:
Sub Utca()
Range(''A1'').Select ' Ha ''A'' oszlopban van a címed
Selection.End(xlDown).Select ' Ez kikeresi az alsó sort, és addig végzi a műveletet
alsó = Selection.Row

For sor = 1 To alsó
név = Cells(sor, 1).Value
For a = Len(név) To 1 Step -1
If Mid(név, a, 1) = '' '' Then
Cells(sor, 2).Value = Right(név, Len(név) - a) ' Beírja B oszlopba a cím végét
Exit For
End If
Next
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2417) Kvázi


Kvázi
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Jó ideje nem jöttem rá, hogy miért nem kapok megfelelő eredményt egy képletemnek. A végén megnéztem a képletkiértékelőt, miszerint az utolsó kivonás a 630-600 az 30,00000000000000001 eredményt adta. Természetesen utána ezzel az eredményt használja fel szorzóként egy következő cella, és egy idő után ''elmászik'' az eredmény.
Mi lehet ennek az oka? :Y
Esetleg van valami megoldás?

Kv

Széllel szembe...

(#2418) Delila_1 válasza Kvázi (#2417) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Kvázi!
Add meg így a képletet: =kerek(630-600;0)
Természetesen a két szám helyett a cellák címét kell beírnod. Ez 0 tizedesre számol.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2419) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Hol kell megváltoztatni a gép által küldött belépési kódot?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2420) Kvázi válasza Delila_1 (#2418) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Köszi!

Ezt tettem. Csak így elég csúnya. :B Illetve továbbra sem értem két egész számból hogyan tud egy ilyet összehozni.
Lenne még egy kérdésem. Azt hogy lehet összehozni, hogy ha a cella #szám! hibát hoz, akkor az a cella értéke 0 legyen?

Széllel szembe...

(#2421) Kvázi válasza Kvázi (#2420) üzenetére


Kvázi
csendes tag

hahiba -val sikerűlt. :))

Széllel szembe...

(#2422) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok,
lenne egy olyan kérdésem hogy adott working sheetnek hogy lehet fügvénnyel nevet adni? Az első sheeten van 10 cella, ezeket a neveket kéne a 10 working sheetnek adni, de fügvénnyel kéne megoldani, mert ha módosítom a cella tartalmát akkor a sheetek nevének is módosulnia kéne. Van erre valakinek valamilyen 5lete?

(#2423) Delila_1 válasza #16741888 (#2422) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia PumPi!
Másold be azt a makrót:

Sub Lapnevek()
Dim név(10)
Sheets(''Munka1'').Select
For a = 1 To 10
név(a) = Cells(a, 1).Value
Next
For a = 1 To 10
Sheets(''Munka'' & a).Select
ActiveSheet.Name = név(a)
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2424) Kvázi válasza Kvázi (#2421) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Sziasztok!

További problémáim vannak. A HAHIBA csak excel2007 ismeri? Régebbi excel kiakadt tőle. Van megoldás, vagy valami más függvény, hogy régebbi excel is kezelni tudja?

kv

Széllel szembe...

(#2425) Sunyoka


Sunyoka
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem az alábbi probléma megoldásához:

Adott egy oszlop, amely (helyenként ismétlődő) számokat tartalmaz.
Részösszeg szerűen meg kellene számolnom, hogy melyik számból hány db van.

Valahogy így:
29901
1 db
29902
1 db
29903
29903
29903
3 db
29904
29904
2 db
29905
1 db

Köszi előre is!

(#2426) Delila_1 válasza Sunyoka (#2425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a #2402-es választ. Kimutatást kell készíteni az adataidból.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2427) Delila_1 válasza Sunyoka (#2425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha elakadsz, küldd el e-mail-ben a file-t, megcsinálom.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2428) Delila_1 válasza Kvázi (#2424) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=ha(hibás(A1/B1);0;A1/B1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2429) Sunyoka válasza Delila_1 (#2427) üzenetére


Sunyoka
csendes tag

Delila_1!
E-mail ment!

Köszi!

(#2430) QD


QD
csendes tag

Sziasztok,

Új vagyok a fórumon, egy dátum kezeléshez kérem segítségeteket.

e f i j
OPEN_DATE OPEN_TIME SOLVED_DATE SOLVED_TIME
01.08.2007 18:39:22 01.08.2007 19:14:52

p =(DAY(I7)*24*60)+(HOUR(J7)*60)+MINUTE(J7)
q =(DAY(E7)*24*60)+(HOUR(F7)*60)+MINUTE(F7)

Ki akarom számolni a p - q értékét.

de ezt kapom =
p =1818
q=45602
Ha más cellákat nézek, akkor ott már kijön.

Nem tudom, mi okozza, hogy a p értéke ''csak '' 1818 . Megnéznétek?
Köszönettel
:C





(#2431) shev7 válasza QD (#2430) üzenetére


shev7
veterán

nem lehet, hogy a cellaformazassal van baj?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2432) föccer válasza QD (#2430) üzenetére


föccer
nagyúr

Ott a pont shev7-nél.

A cella formátumát állítsd ''dátumra'' és ott is jól fog megjelenni.

mod: egy névjavítás :B

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2433) Kvázi válasza Delila_1 (#2428) üzenetére


Kvázi
csendes tag

THX

Széllel szembe...

(#2434) Fehér Mancs válasza Kvázi (#2408) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Szia,

Nem akarok kontárkodni, a másik megoldás is biztosan helyes, de van egy egyszerűbb és könnyebben érthető is.

A legelső cella képlete: (C1) =LARGE($a$1:$a$30;1) ->A legnagyobb számot adja meg
Az alatta lévő cellába: (C2) =LARGE($A$1:$A$30;COUNTIF($A$1:$A$30;''>=''&C1)+1) ->megnézi, hogy mennyi, az előző számtól nemkisebb szám van, és ez+1-edik legnagyobb számot keresi meg. Ezt pedig le lehet már húzni.

Ha a sor végét is le szeretnénk kezelni, akkor a futó cellákba a (C2) =IF(OR(SMALL($A$1:$A$13;1)=C1;C1='''');'''';LARGE($A$1:$A$13;COUNTIF($A$1:$A$13;''>=''&C1)+1)) kell beérni (ha az előző a legutolsó, vagy már ott sem volt semmi kitöltve, akkor nem tölti ki, amúgy pedig az előző képletet használja).

Üdv

(#2435) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Tudna valaki segíteni?
Kb. 1000 rekord mindegyikében az egyik cella egy hiperhivatkozás, ami egy scannelt számlára mutat. A képek évente, havonta, és azon belül partnerenként más-más könyvtárban vannak. Ha a felhasználó a Beszúrás/Hiperhivatkozás menüből akarja csatolni, a teljes útvonalat be kell pötyögtetnie, vagy tallózgatnia, holott az aktuális dátumból a harmadik szintig el lehetne jutni (számlák\év\hónap). Még itt is ki kell keresnie a partnert és a megfelelő számlát.
Hogy lehetne egyszerűsíteni a dolgon?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2436) Kvázi válasza Fehér Mancs (#2434) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Köszönöm!

A előző megoldás is működött és megoldottam vele a feledatot, most már inkább nem nyúlok hozzá ha bizonyít, mert nagy meló lenne. Ezt is el fogom raktározni, és tanulok belőle, hisz bármikor adódhatnak és adódnak is megoldandó kérdések. Köszönöm szépen az ötletet! :)
Mint felvetődött bennem egy olyan minap, hogy van-e arra megoldás, hogy amelyik cella nem adott eredményt, illetve nulla az eredmény, azt az egész sort autómatikusan összehúzza (elrejtse) az excel? :F

Széllel szembe...

(#2437) bumper


bumper
senior tag

S.O.S. és ASAP :D

Adott oszlopon belül az utolsó még adatot tartalmazó cellában lévő adatot másolja át egy másik adott cellába.

vmi IF fv-el kellene megoldani

légyszi légyszi !!!!

(#2438) Delila_1 válasza bumper (#2437) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Függvénnyel nem tudom, itt a makró:

Sub Alsó_adat()
Range(''A1'').Select
Selection.End(xlDown).Select 'Utolsó sor kikeresése
sor = Selection.Row
Cells(1, 3).Value = Cells(sor, 1).Value
End Sub

Ez feltételezi, hogy az adataid A oszlopban vannak. Az eredményt C1-be írja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2439) bumper válasza Delila_1 (#2438) üzenetére


bumper
senior tag

köszi :D

(#2440) Bald


Bald
csendes tag

Hali!Lenne egy kérdésem!Olyat szeretnék csinálni hogy egy cellába beírok egy számot és automatikusssan kiadja azokat a cellákat amikben a szám szerepel! :F

KOVI

(#2441) Delila_1 válasza bumper (#2439) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen :U

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2442) Bald


Bald
csendes tag

Valaki segítsen márr :O vagy küldjetek mailt a sandor.kovacs@raba.hu címemre! :DDD

[Szerkesztve]

KOVI

(#2443) Fehér Mancs válasza Bald (#2442) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Szia,

A Feltételes formázást próbáltad már? Lehet, hogy ez a megoldás a problémádra.

Pl.: feltételes formázás formulájaként meg lehet adni, hogy ha ''=A1=$C$1'' (aktív cella megegyezik a vizsgált cellával), akkor legyen piros színű a cella. Ezután a formázást lehet másolni a többi cellára is.

(#2444) sekli


sekli
addikt

helo

Meg lehet azt oldani, hogy ugy rendezzek sorba sorokat abc rendbe, hogy nem a cella elso betujetol kezdi el nezni...?

pl: The Beatles, The Who, The Doors..., es ezeket ne a T betuhoz rendezze, hanem ugy mint a WinAmp, vagy egy hetkoznapibb pelda a Dr., Ifj. stb-vel...

mindenkeppen egy cellaban kellen lenniuk...

(#2445) TBC


TBC
tag

Sziasztok!

Lenne egy makrós kérdésem.
Adott egy excel táblázat. Az A oszlop neveket tartalmaz, A B oszlop irányítószámokat.
Szeretném különválogatni a neveket irányítószámok szerint, külön munkalapokra az adott munkafüzetben, vagyis keresse meg pl a 8000-hez tartozó neveket és másolja be a sorokat egymás után egy munkalapba. Persze elég nekem, ha valaki megcsinálja két számra, akkor már tudom folytatni.

Előre is köszi!

(#2446) Bald válasza TBC (#2445) üzenetére


Bald
csendes tag

Ez engem is érdekelne!Nekem is elküldhetnétek!CSak nekem több oszlopom van
(A-K)! :DDD

KOVI

(#2447) Delila_1 válasza sekli (#2444) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia sekli!

A B C D E F
Dr. Valaki 111 112 113 =szöveg.keres('' '';A2) =jobb(A2;hossz(A2)-E2)
Ifj. Lesz Valaki 211 212 213 =szöveg.keres('' '';A3) =jobb(A3;hossz(A3)-E3

Ebből nem sok minden látszik.
Az első sorban van az oszlopok megnevezése, 2. sorban kezdődnek az adatok.
''A'' oszlopban nevek, B-D oszlopokban különféle adatok vannak.

E oszlopban a SZÖVEG.KERES függvény
F oszlopban a JOBB függvény
Ezután rendezd F oszlop szerint.

Hiba: ha nincs ''előnév'', az F2-be az A2 tartalmát kell beírni: =A2.
Ha biztosan tudod, milyen ''előnevek'' vannak, az F2 képlete így módosul:
=HA(VAGY(BAL(A2;3)=''The'';BAL(A2;3)=''Ifj.'';BAL(A2;3)=''Id.'';BAL(A2;3)=''Dr.'');JOBB(A2;HOSSZ(A2)-E2);A2)

Jó munkát! :B

[Szerkesztve]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2448) lapa válasza Fehér Mancs (#2434) üzenetére


lapa
veterán

noigen, kb ez került konszolidálásra egy képletbe, kiegészítve azzal a résszel, ami megengedi egyazon képlet használatát az első cellában is. az már csak hab volt a tortán :)

(#2449) Delila_1 válasza TBC (#2445) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegnap sokat értetlenkedtünk, a mostani feladat megoldását e-mail-ban küldöm.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2450) Delila_1 válasza matekmatika (#2347) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia Matematika!
Hogy sikerült beillesztened a #2346-os mondandódba a táblázatot?
Próbáltam én is a kép beillesztésével, de csak az ikonja jelent meg, mint a #2342-ben.
Saját gépről nem lehet, csak hálózatról?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.